Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (259)Книжкові видання та компакт-диски (219)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=ДЕСЯТ$<.>+<.>A=ТИМОФІЙ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тимофійчук І.Р. 
Вікові особливості ішемічно-реперфузійної реорганізації катехоламінергічних систем лімбіко-гіпоталамічних структур мозку та стрес-реактивності в самців щурів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.Р. Тимофійчук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження гормональних, нейрохімічних і біохімічних показників функціонального стану систем стрес-реалізації та стрес-обмеження в одно- та тримісячних самців щурів з неповною глобальною ішемією мозку та впливу на ці показники препарату "Емоксипін". Установлено, що у пізньому постішемічному періоді в одномісячних щурів реакція гормональних показників стрес-реактивності збережена, а в тримісячних - має місце її виснаження. Вікові особливості церебральних проявів стрес-реактивності полягають у більш значному зниженні в лімбіко-гіпоталамічних структурах мозку тримісячних щурів інтенсивності флуоресценції катехоламінів, суттєвому порушенні показників ліпопероксидації та антиоксидантного захисту, а також в обширних структурних змінах вмісту окиснювальної модифікації білків і показників фібринолітичної активності. З'ясовано, що вплив емоксипіну на патогенетичні ланки ішемічно-реперфузійного пошкодження мозку також залежать від віку тварин. За впливу на постішемічні зміни інтенсивності флуоресценції катехоламінів, активності антиоксидантних ферментів, фібрино- та протеолітичної активності емоксипін має більш широкі та вагомі впливи у тварин молодшої вікової групи, а позитивна дія препарату щодо змін окиснювальної модифікації білків переважає у структурах мозку тримісячних щурів. Доведено, що механізми стрес-реактивності, які активуються за умов ішемії мозку, в одномісячних щурів остаточно не сформовані і зазнають подальших онтогенетичних змін, а корекція їх порушень потребує врахування віку тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-29 +
Шифр НБУВ: РА343602

Рубрики:

      
2.

Десятнюк О.М. 
Діалектика ризиковості розбудови податкової системи України: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / О.М. Десятнюк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 34 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження діалектики та соціально-економічної природи ризиковості розбудови податкової системи й обгрунтовано основи розвитку концепції ризикології у сфері оподаткування. Виявлено джерела ризиків податкової системи, здійснено їх структуризацію. Розглянуто складові фінансової безпеки у сфері оподаткування як структуротвірного елемента теорії податкових ризиків. Розроблено теоретико-методологічні засади моніторингу податкових ризиків, його інформаційного забезпечення, побудови ризикоорієнтовної системи адміністрування податків. Розроблено модель управління податковими ризиками в Україні. Виділено основні сегменти прогнозування податкових ризиків державою, ідентифікації ризиків діяльності податкової служби, моделювання податкової поведінки платників податків з урахуванням ризиків. Систематизовано критерії для оцінювання ризиковості розбудови податкової системи. Запропоновано варіанти антиризикових заходів у сфері оподаткування, систематизовано превентивні заходи щодо зниження ризиковості податкової системи й окреслено напрями її розбудови за умов невизначеності та ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-99
Шифр НБУВ: РА372801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Десятніков О.В. 
Еволюція трудових відносин на селі в добу непу: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Десятніков ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2005. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано становище наймитів у одноосібних селянських господарствах різних економічних груп. Висвітлено передумови скорочення та розгортання використання найманої праці у сільському господарстві України. З використанням широкої джерельної бази проаналізовано характер і особливості трудових відносин в українському селі у період непу. Спростовано сформовані радянською історіографією стереотипи стосовно виключно експлуататорського ставлення заможного селянства до найманих робітників. Розглянуто існуючі твердження щодо вигідніших умов праці й побуту наймитів у бідняцько-середняцьких господарствах та радгоспах у порівнянні з аналогічними умовами найманих робітників у господарствах заможного селянства. Зроблено висновок про закономірність характеру трудових відносин між наймачами та наймитами у період непу, а також умов праці й побуту найманих робітників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)713-2р2 +
Шифр НБУВ: РА336290

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Десятов Д.Л. 
Методика використання пізнавальних завдань із застосуванням наочності у навчанні історії стародавнього світу: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.02 / Д.Л. Десятов ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано досвід використання пізнавальних завдань (ПЗ) із застосуванням наочності (ЗН) у навчанні історії стародавнього світу (ІСС) та розкрито засади методики їх використання на уроках ІСС, спрямованої на розвиток спеціальних предметно-історичних умінь учнів. Обгрунтовано методичні умови використання ПЗ із ЗН на уроках ІСС. Визначено особливості використання наочності (ВН) та ПЗ із її застосуванням на різних етапах уроку ІСС. Розроблено та проаналізовано методику використання ПЗ із ЗН на уроках ІСС. Висвітлено основні методичні умови й особливості системи ПЗ із ЗН. Описано систему оцінювання успішності розв'язання ПЗ, створеного з ВН. Наведено методичні рекомендації щодо ВН в процесі організації пізнавальної діяльності учнів і в системі ПЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.р(4УКР) + Т3(0)3я72
Шифр НБУВ: РА371254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Десятерик Р.В. 
Обгрунтування параметрів хімічної регенерації водозабірних свердловин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Р.В. Десятерик ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано та розроблено математичні моделі та методи розрахунку технологічних параметрів хімічної регенерації свердловин за методом реагентної ванни. Проаналізовано результати теоретичних і практичних досліджень і наведено рекомендації щодо встановлення структурних характеристик закольматованих профільтрових зон трубчастих колодязів. Запропоновано новий метод визначення кількості реагентного розчину для регенерації свердловини. Побудовано та реалізовано математичні моделі декольматації внутрішньої поверхні фільтра свердловини та її прифільтрової зони. Виконано грунтовний аналіз впливу температурного фактора на процес розчинення кольматанта з застосуванням різних технологічних схем нагрівання реагентного розчину. Розроблено математичну модель регенерації прифільтрової зони свердловини з використанням термореагентної технології обробки. Проведено дослідження впливу різних побічних факторів і явищ на процес регенерації. Здійснено апробацію реалізованих моделей на підставі дослідних даних, наведених у спеціальній науковій літературі. Розроблено рекомендації щодо застосування одержаних методик і практичного проведення робіт з метою відновлення дебіту свердловин за методом реагентної ванни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.102.21 +
Шифр НБУВ: РА348411

Рубрики:

      
7.

Десятнюк О.М. 
Облік і внутрішній аудит основних засобів: організація та методика (на прикладі підприємств електротехнічної промисловості західного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Десятнюк ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації досліджені організаційні та методичні проблеми ведення обліку і внутрішнього аудиту основних засобів підприємств електротехнічної промисловості України. Розглянуті напрямки вдосконалення обліку і запропоновані методичні процедури внутрішнього аудиту основних засобів, які дозволяють підвищити ефективність управління ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Десятничук І.О. 
"Празька весна" 1968 р.: становлення громадянського суспільства: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Десятничук ; Київ. славіст. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості становлення громадянського суспільства у Чехословаччині періоду "Празької весни". З'ясовано передумови та фактори демократизації, вплив партійно-державних і громадських інститутів на суспільно-політичне життя держави. Охарактеризовано значення свободи слова та роботи засобів масової інформації у зростанні суспільної активності громадян. Обгрунтовано вагоме місце в утвердженні громадянського суспільства соціальних рухів інтелігенції, робітників, студентів. Проаналізовано особливості утвердження та форми суспільної активності у Словаччині, активізацію національних меншин і конфесій, прояви громадянського суспільства за умов окупації держави військами країн Організації Варшавського Договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЧЕХ)63-4 +
Шифр НБУВ: РА352183

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Десятов Т.М. 
Тенденції розвитку неперервної освіти в країнах Східної Європи (друга половина ХХ століття): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Т.М. Десятов ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2006. — 35 с. — укp.

Розглянуто методологічні засади розвитку систем неперервної освіти у країнах Східної Європи. Проаналізовано їх становлення та розвиток у другій половині XX ст. Визначено внутрішні національні, зовнішні загальноєвропейські та світові чинники, що зумовили формування концепції неперервної освіти у цих країнах, досліджено особливості цього формування за умов структурування, функціонування, еволюції даної освіти на підставі цілісного аналізу педагогічних, політичних й економічних процесів. Обгрунтовано періодизацію становлення та розглянуто розвиток неперервної освіти у країнах Східної Європи у контексті глобалізації й інтернаціоналізації світового господарства. Висвітлено процес трансформації цілей, завдань, характеру та функцій освіти, форм її організації. Охарактеризовано кризу класичної моделі системи освіти, спричиненої суперечностями між системою освіти та реальними умовами життя суспільства. Досліджено стратегію розвитку структури неперервної освіти, проаналізовано законодавчу базу. Розглянуто систему фінансування та визначено роль педагогічних технологій у її становленні та розвитку. Обгрунтовано можливі шляхи використання прогресивних ідей зарубіжного досвіду за нових соціально-економічних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.207 + Ч34(4)4 +
Шифр НБУВ: РА341671

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Бобрівець В. В. 
Податкове стимулювання благодійництва: зарубіжна практика та перспективи України / В. В. Бобрівець. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – процес оподаткування благодійної діяльності. Мета – полягає в обґрунтуванні теоретико-методичних підходів до використання податкових пільг для стимулювання суспільно корисної благодійної діяльності та формування на цій основі концептуальних засад і практичних рекомендацій щодо вдосконалення податкового регулювання благодійництва в Україні. Методи – загальнонаукові та емпіричні: аналіз, синтез, індукція, дедукція, аналогія, конкретизація, абстрагування, групування, узагальнення, діалектичний, системний, історичний, соціологічний, графічна та таблична інтерпретація. Результати дослідження полягають в тому, що сформульовані в дисертаційній роботі теоретичні узагальнення та методичні рекомендації сприятимуть ефективному розвитку оподаткування благодійних організацій в Україні. Новизна: виокремлено систему податкового стимулювання благодійництва та теоретично обґрунтовано доцільність її визначення як сукупності функціональних засобів впливу на економічні мотивації благодійників розширювати межі діяльності; удосконалено науково-методичні засади податкового контролю, які базуються на впровадженні у звіті про використання доходів неприбуткової організації обов'язкової деталізації загальної суми отриманих доходів і здійснених витрат у розрізі контрагентів; удосконалено порядок розрахунку благодійної податкової знижки; набули подальшого розвитку: теоретичне обґрунтування мотивів економічної поведінки платників податків у частині розширення переліку неальтруїстичних причин залучення до благодійності; наукові засади щодо оцінювання форм благодійних податкових пільг з позиції їх відповідності принципам оподаткування для благодійників різних дохідних груп; аргументації доцільності застосування в Україні найкращих міжнародних підходів до досягнення кореляції оподаткування та процесу формування у благодійників свідомих імпульсів щодо здійснення благодійної діяльності як остаточної відповіді на заходи із податкового регулювання. Впроваджено у діяльність Головного управління Державної фіскальної служби в Тернопільській області, Комітету з питань промислової політики та підприємництва Верховної Ради України, Тернопільської міської ради та у навчальний процес Тернопільського національного економічного університету Сфера використання – Державна фіскальна служба України, Комітет з питань бюджету Верховної Ради України.^UObject - the process of taxation of charitable activities. The purpose is to substantiate theoretical and methodological approaches to the use of tax breaks to stimulate socially beneficial charitable activities and to formulate on this basis conceptual foundations and practical recommendations for improving tax regulation of philanthropy in Ukraine. Methods - general scientific and empirical: analysis, synthesis, induction, deduction, analogy, concretization, abstraction, grouping, generalization, dialectic, systemic, historical, sociological, graphical and table interpretation. The results of the study are that the theoretical generalizations and methodological recommendations formulated in the dissertation will contribute to the effective development of taxation of charitable organizations in Ukraine. The novelty set of tax regulation tools has identified a system of tax incentives for philanthropy and the theoretically justified the feasibility of its definition as a set of functional means of influencing the economic motivations of benefactors to expand the boundaries of activity; the scientific and methodological principles of tax control are improved, based on the introduction of a mandatory report on the use of nonprofit organizations' income in order to detail the total amount of income received and expenses incurred by contracting parties; the procedure for calculating the charitable tax discount; have acquired further development: theoretical substantiation of the motives of the economic behavior of taxpayers in terms of expanding the list of non-oltouristic reasons for engagement in charity; scientific principles for evaluating forms of charitable tax benefits from the point of view of their compliance with the tax principles for benefactors of various income groups; the argumentation of expediency in Ukraine of the best international approaches to achieve the correlation of taxation and the process of forming benefactors of conscious impulses on the implementation of charitable activities as a final response to tax regulation measures. Implementation of the activities of the Main Department of the State Fiscal Service in the Ternopil Oblast, the Committee on Industrial Policy and Entrepreneurship of the Verkhovna Rada of Ukraine, the Ternopil City Council, and the educational process of the Ternopil National Economic University. Scope of application - State Fiscal Service of Ukraine, Committee on issues of budget of the Verkhovna Rada of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Канюк В. М. 
Оптимізація податкових ризиків суб'єктів господарської діяльності / В. М. Канюк. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – ризики, пов'язані з процесом оподаткування суб'єктів господарської діяльності.Мета – полягає в систематизації та поглибленні теоретичних основ податкових ризиків суб'єктів господарської діяльності і розробці на цій основі методичного інструментарію для оцінювання й оптимізації таких ризиків в Україні. Методи – загальнонаукові та емпіричні: аналіз, синтез, індукція, дедукція, аналогія, конкретизація, абстрагування, групування, узагальнення, діалектичний, системний, історичний, соціологічний, графічна та таблична інтерпретація. Результати дослідження полягають в поглибленні науково-теоретичних положень та розробленні практичних рекомендацій щодо оцінювання й оптимізації податкових ризиків суб'єктів господарської діяльності в Україні. Новизна: запропоновано методичний підхід до оцінювання ймовірності спотворення даних фінансової звітності, що відображають базу оподаткування; удосконалено теоретичне обґрунтування сутності податкового ризику суб'єкта господарської діяльності як різновиду фінансового ризику із суб'єктивно-об'єктивною природою, який є перманентною ймовірністю настання в результаті впливу екзогенних і ендогенних факторів, пов'язаних з процесом оподаткування; удосконалено ідентифікацію податкових ризиків шляхом комбінування елементів методик, які ґрунтуються на використанні показників фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарювання; набули подальшого розвитку: систематизація податкових ризиків суб'єктів господарської діяльності для цілей управління ними за додатковими ознаками: типами (формами) прояву наслідків; теоретичні положення щодо змісту, структурної побудови та принципів ефективного застосування технологічного інструментарію оптимізації рівня податкового ризику суб'єкта господарювання як сукупності гармонійно поєднуваних методів, прийомів (важелів) і супутніх їм заходів управлінського характеру; науково-методичний підхід до оцінювання податкового ризику. Впроваджено у діяльність Головного управління Державної фіскальної служби в Закарпатській області, Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Закарпатгаз», Головного управління Державної податкової служби України у Тернопільській області та науково-теоретичні напрацювання автора використано у навчальному процесі Тернопільського національного економічного університету. Сфера використання – Державна податкова служба України, Комітет Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва.^UThe Object – risks, associated with the taxation process of business entities.The objective is to systemize and extend the theoretical foundations of tax risks of business entities and to develop methodological tools on this basis to assess and optimize such risks in Ukraine. Methods – general and empirical: analysis, synthesis, induction, deduction, analogy, concretization, abstraction, grouping, generalization, dialectical, systemic, historical, sociological, graphical and tabular interpretation. The results of the study are to deepen scientific and theoretical provisions and to develop practical recommendations for assessing and optimizing the tax risks of business entities in Ukraine. The novelty: a methodological approach to assessing the possibility of defacement of financial accounts' data that reflect the tax base is proposed; a theoretical substantiation of the nature of business entity' tax risk as a type of financial risk with a subjective and objective nature is improved. The permanent possibility of its approach is the result of exogenous and endogenous factors' influence, which are related to the taxation process. Identification of tax risks by combining elements of methodologies based on the use of indicators of business entities' financial and economic activity are improved. Further development acquired: systematization of tax risks of business entities for the purpose of managing them by additional features: types (forms) of consequences' display; theoretical provisions on the content, structural design and principles of effective application of technological tools to optimize the tax risk level of a business entity as a set of harmoniously combined methods, techniques (levers) and related management measures; scientific and methodological approach to tax risk assessment. Implementation: it is implemented into the activities of the Main Department of the State Fiscal Service in Zakarpatska Oblast, the Joint-Stock Company Distribution System Operator Zakarpatgaz (JSC Zakarpatgaz), the Main Department of the State Tax Service of Ukraine in Ternopil Oblast and the author's scientific and theoretical elaborations are used in educational process of Ternopil National Economic University. Scope of Application – State Tax Service of Ukraine, Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine on Industrial Policy and Entrepreneurship.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Десятерик О. О. 
Будова варіантів напівгруп / О. О. Десятерик. — Б.м., 2021 — укp.

Вивчення будови варiантiв напiвгруп та їх груп автоморфiзмiв є важливою задачею абстрактної теорiї напiвгруп. Започаткував вивчення варiантiв Ляпiн далi такi напiвгрупи вивчали рiзнi автори, зокрема Чейз, Рiс, Хiкi,Ловсон, Гутiк, Жучок та iншi.Дисертацiйна робота присвячена дослiдженню будови варiантiв матричних напiвгруп Рiса, комутативних в'язок з нулем, напiврешiток, напiвгрупи Брандта та груп автоморфiзмiв булеану скiнченної множини, решiтки пiдпросторiв та решiтки розбиттiв скiнченної множини.Основною новизною дисертацiйної роботи є доведення критерiю iзоморфностi варiантiв комутативних в'язок з нулем, встановлення критерiю iзоморфностi варiантiв решiтки розбиттiв злiченної множини. Вперше було доведено попарну iзоморфнiсть всiх регулярних варiантiв матричної напiвгрупи Рiса M0(G; n, m; P), та отримано критерiй регулярностi варiанта напiвгрупи Рiса та критерiй iзоморфностi варiантiв матричної напiвгрупи Рiса над тривiальною групою з нулем. Також доведено, що скiнченна напiвгрупа Брандта не є варiантом жодної напiвгрупи. Вперше дослiджено групи автоморфiзмiв варiанту булеану скiнченної множини, доведено, що дана група автоморфiзмiв iзоморфна вiнцевому добутку двох симетричних груп пiдстановок, перша з яких дiє на пiдмножинах. Також дослiджено групи автоморфiзмiв варiантiв решiтки пiдпросторiв n-вимiрного векторного простору над полем Fq, доведено їх iзоморфнiсть узагальненому вiнцевому добутку, першим множником якого є вiнцевий добуток груп автоморфiзмiв решiток пiдпросторiв а другий визначається деякою множиною симетричних груп. Також у роботi дослiджено групи автоморфiзмiв варiанту решiтки розбиттiв скiнченної множини.^UStudy of the structure of variants of semigroups and their groups of automorphisms is an important task of the abstract theory of semigroups. Lyapin began to study the properties, further such semigroups have been studied by variousauthors, in particular Chase, Rees, Hickey, Lawson, Gutik, Zhuchok and others.The dissertation is devoted to study of structure of variants of matrix Rees semigroups, commutative bands with zero, semilattices, Brandt semigroups and finite power set automorphism groups, lattices of subspaces, and lattices of finite partitions of a finite set.The main novelty of the dissertation is proving the criterion of isomorphism of variants of a commutative band with zero, establishing the criterion of isomorphic of variants of lattices of partitions of a countable set. For the first time was proved a pairwise isomorphism of all regular variants of the Rice matrix semigroup M0(G; n, m; P), and obtained criterion of regularity of the variant of the Rees semigroup and the isomorphism criterion of variants of the matrix Rees matrix semigroup over a trivial group with zero. It is also important that it is proved that Brandt's finite semigroup is not a variant of any semigroup. Also, for the first time were investigated the automorphisms groups of the variants of a power set of a finite set, it is proved that this group of automorphisms is isomorphic to wreaths product of two symmetrical groups of pransformation, the first of which acts on subsets. Also groups of automorphisms ofvariants of lattice subspaces n-dimensional vector space over the field Fq were studied, it is isomorphic to the generalized wreath product, the first multiplier of it is the wreath product of groups of automorphisms of lattices of subspaces and the second is determined by some set of symmetric groups. Also groups of automorphisms of the lattice variant partition of a finite set were studied.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Йилдирим А. Ф. 
Формування лідерської компетентності в майбутніх керівників-жінок загальноосвітніх закладів Туреччини / А. Ф. Йилдирим. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення і практичне розв'язання проблеми формування лідерської компетентності майбутніх керівниць загальноосвітніх закладів Туреччини. Подано характеристику феномену лідерства в управлінській діяльності у системі освіти з урахуванням гендерних стереотипів та особливостей розвитку лідерських якостей керівників загальноосвітніх закладів Туреччини.На основі аналізу організаційно-правовового забезпечення освіти на сучасному етапі соціокультурного розвитку та сучасних трендів підготовки жінок до управлінської діяльності в закладах освіти Туреччини, теоретичних джерел, наукових досліджень лідерську компетентність майбутніх керівниць закладів освіти схарактеризовано з урахуванням її багатоаспектної природи і потрактовано як здатність керівника/керівниці розпоряджатися наявною владою, направляти діяльність підлеглих у певне русло, надавати їм підтримку, наділяти їх повноваженнями. Крім цього, лідерська компетентність передбачає наявність у керівника здатності генерувати у працівників/працівниць стан націленості на розв'язання загального завдання, уміння взаємодіяти з різнорідним колективом, підтримувати творчу активність підлеглих, формувати в них корпоративний дух, почуття спільності, створювати команду.Доведено, що змістове наповнення досліджуваного явища охоплює сукупність взаємообумовлених та взаємопов'язаних компонентів: функціонального, когнітивного та ціннісно-етичного, їх змістове наповнення яких забезпечується знаннями, уміннями й навичками, досвідом управлінської діяльності та ставленням до управлінського професіоналізму. Формування лідерської компетентності майбутніх керівників/керівниць загальноосвітніх закладів визначено як динамічний поетапний процес формування функціонального, когнітивного та ціннісно-етичного компонентів управлінської діяльності. У ретроспективному й сучасному контексті проаналізовано розвиток поняття лідерства в науковій теорії сучасного менеджменту та управлінській практиці. Відзначено, що на теоретичному рівні дослідженню гендерного аспекту формування й розвитку лідерської компетентності керівників-жінок загальноосвітніх закладів Туреччини не приділялося належної уваги. Досвід управлінської діяльності освітніх закладів, зокрема загальноосвітніх закладів, свідчить, що в практику діяльності керівників/керівниць різного рівня повільно впроваджуються засади управлінського лідерства. Це обумовлює появу певних проблем в організаційно-педагогічній діяльності та позначається на освітніх результатах і репутаційних здобутках загальноосвітніх закладів. Своєю чергою цей факт впливає в цілому на якість управління загальноосвітніми закладами (школами) й вимагає впровадження доцільних заходів. Педагогічне моделювання передбачало побудову структурно-змістової моделі розвитку лідерської компетентності майбутніх керівниць загальноосвітніх закладів (шкіл) та дозволило вивчити процес формування досліджуваної якості як складової управлінського професіоналізму, зважаючи на програмні орієнтири професійного управління школою і засоби формування та оцінки лідерських якостей. Моделювання уможливило управлінську інтерпретацію основних положень дослідження, а також проектування організаційно-педагогічних засобів формування лідерської компетентності потенційних керівниць загальноосвітніх закладів Туреччини.У процесі дослідження науково обґрунтовано структуру лідерської компетентності керівниць загальноосвітніх закладів, в основі якої містяться когнітивний, функціональний, ціннісно-етичний компоненти; розроблено систему організаційно-педагогічних заходів, спрямованих на формування лідерської компетентності учительок – майбутніх керівниць загальноосвітніх закладів Туреччини.Схарактеризовано діяльнісні характеристики компонентів лідерської компетентності керівників/керівниць загальноосвітніх закладів Туреччини у гендерному контексті; сутність лідерських якостей керівниць загальноосвітніх закладів Туреччини та інструменти розвитку цих якостей; зміст підготовки потенційних керівниць до управління організаційно-педагогічними процесами, притаманними загальноосвітнім закладам Туреччини. Доповнено засоби оцінки лідерських якостей потенційних керівниць загальноосвітніх закладів Туреччини.Запропоновано шляхи формування лідерських якостей у педагогічних працівників, які готуються до управлінської діяльності як потенційні помічникки керівників загальноосвітніх закладів. Для реалізації цієї мети в межах наукового дослідження конкретизовано зміст спеціальної асист-підготовки для помічників/помічниць керівників шкіл, а також розроблено і апробовано спеціальний курс «Навчання та шкільне лідерство», зорієнтований на жінок-учителів, схильних до менеджерської діяльності.^UThe dissertation provides a theoretical generalization and a practical solution to the problem of fostering the leadership competence of future women-directors of secondary schools in Turkey. In the focus of attention is the phenomenon of leadership in management in the educational system, which takes into account gender stereotypes and specific features of developing leadership qualities of women-directors of secondary schools in Turkey.In the paper it has been revealed that leadership competence in terms of its content and purpose reflects the common features of the principal of an educational institution and the leader in education. It is also noted that within the framework of the culturological approach leadership competence is a manifestation of both general and professional culture and professionalism of the manager. At the same time, the realization of job opportunities is not limited to professional competence, as it is important for the directors of secondary schools to possess not only managerial but also leadership competence.Based on the analysis of theoretical sources, organizational and legal support of education at the present stage of socio-cultural development, and current trends in training women for management in educational institutions in Turkey, it has been concluded that leadership competence of future directors of educational institutions is definite multifaceted phenomenon. Consequently director-trainees have a prerogative to direct the activities of their subordinates in a definite direction, to provide them with a necessary and encourage them in their activities. In addition, leadership competence also implies the ability of the leader to focus the subordinates on solving common issues, the ability to interact with a diverse team, support their creative activity, form their sense of community and so on.It has been proved that the content of the studied phenomenon covers a set of interdependent and interconnected components: functional, cognitive and value-ethical, which are ensured by obtained knowledge, skills, management experience, and the attitude to the professional management.Advancing leadership competence of future directors of secondary schools is defined as a dynamic step-by-step process of promoting of functional, cognitive and value-ethical components of management.The experience of management of secondary educational institutions demonstrates that the principles of management leadership are slowly being introduced into the practice of managers at different levels. This causes certain problems in organizational and pedagogical activities and affects the educational results and reputational achievements of secondary schools. In turn, this has an inverse effect on the overall quality of management of secondary schools and requires the implementation of appropriate measures.Pedagogical modeling has involved constructing a structural semantic model of enhancing leadership competence director-trainees of secondary schools and allowed studying the process of developing the sought for quality as a component of managerial professionalism. For this purpose the program guidelines of professional school management and leadership skills have been introduced. The modeling has ensured the managerial interpretation of the main provisions of the study, as well as the design of organizational and pedagogical tools for fostering leadership competence of potential leaders of secondary schools in Turkey.In the process of research the structure of leadership competence of directors of secondary schools has been scholarly substantiated (which is based on cognitive, functional, value-ethical components. İt has set the ground for a system of organizational and pedagogical activities aimed at enhancing leadership competence of teachers as future directors of secondary schools in Turkey.The activity characteristics of the components of leadership competence of the directors of secondary schools in Turkey in the gender context have also been exposed; the essence of respective leadership qualities and tools of developing these qualities have been revealed; the content of training potential leaders to manage the organizational and pedagogical processes inherent in secondary schools in Turkey has been identified. The tools for assessing the leadership qualities of potential heads of secondary schools in Turkey have been devised.The ways of developing leadership qualities in pedagogical workers trained for managerial activity as potential assistants of directors of general educational institutions have been introduced. To achieve this goal, the research has specified the content of special training for assistant school directors, as well as developed and tested a special course "Teaching and School Leadership", targeted at women-teachers, who are inclined to managerial activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Скакун Н. С. 
Розвиток креативності майбутніх учителів біології в процесі фахової підготовки / Н. С. Скакун. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації на підставі аналізу вітчизняної та зарубіжної літератури з проблеми дослідження сформульовані філософські, педагогічні та психологічні засади розвитку креативності майбутніх учителів біології в процесі фахової підготовки. Зокрема, з'ясовано ґенезу феномену креативності, розмежовано поняття «творчість» і «креативність», визначено когнітивні особливості креативності та специфічні детермінанти її розвитку.У ході дослідження було введено термін «педагогічна креативність», визначено її сутнісну та змістову наповненість – комунікативну, соціальну, інтелектуальну, методичну, дидактичну й діагностичну. З'ясовано компоненти педагогічної креативності, рівні її прояву, фази її розвитку, особливості її прояву. Передбачено, що під час формування креативної компетентності педагог може проходити такі рівні, як спеціаліст, професіонал, майстер, раціоналізатор, фасилітатор, ментор, тренер та акмеолог.У дисертації запропоновано поняття «креативний вчитель біології» і розкрито його сутність як (ін)новатора у своїй освітній галузі, який вирізняється творчою впевненістю, нетрадиційним й незвичним мисленням, щоразу знаходить нові способи вирішення проблем завдяки здатності генерувати нові оригінальні й нестандартні ідеї, які долатимуть межі стереотипних рішень і шаблонів традиційного мислення.У роботі висловлено припущення, що науково-педагогічне підґрунтя для розвитку креативності майбутніх учителів біології у процесі фахової підготовки можуть становити особистісно-діяльнісний та компетентнісний підходи, а також сучасний напрям когнітивної науки – нейропедагогіка. Саме у світлі останньої було з'ясовано, що головний мозок людини запрограмований на креативний потенціал, а його особливий стан, зумовлений тета-ритмами, детермінує їхній безпосередній зв'язок із креативними процесами. Доведено, що процес розвитку креативності майбутніх учителів біології підпорядкований чітким педагогічним принципам згаданих підходів.У ході наукової розвідки було обґрунтовано педагогічні умови розвитку креативності майбутніх учителів біології, які б сприяли їхній пізнавальній активності, підтриманню внутрішньої мотивації до прояву креативності, а також примножували їхній креативний потенціал. Серед запропонованих педагогічних умов виокремлено: формування креативної особистості, становлення педагогічної професійно детермінованої екологічної картини світу, застосування полісенсорного й мультимодального навчання, впровадження евристичного навчання та реалізація діяльнісного навчання.Теоретично обґрунтовані педагогічні умови розвитку креативності майбутніх учителів біології створюють відповідне освітнє середовище, яке корелює з відповідною методикою, котра забезпечує релевантні технології і методи освітньої діяльності, а саме: інтерактивні; графічно-візуальні; конструкторсько-будівельні; наративні. Серед низки сучасних організаційних форм, що витісняють традиційні форми дидактики вищої школи, виокремлено: лекторії, освітні інтенсиви, тренінги, воркшопи, міт-апи, нетворкінги, творчі групи, творчі читання, евристичні бесіди, сократичні діалоги тощо.У ході дослідження було створено структурно-функціональну модель розвитку креативності майбутніх учителів біології у процесі фахової підготовки. У моделі вирізнено чотири сутнісних блоки: цільовий; структурно-сутнісний; прагматичний; контрольно-моніторинговий.У дисертаційній роботі розроблено низку фахово зорієнтованих креативно-пошукових завдань для розвитку креативності майбутніх учителів біології з урахуванням різних рівнів складності: перший рівень передбачає репродуктивні завдання, другий рівень – комбінування репродуктивних завдань і стимулювання креативної здатності до генерування ідей, а третій – безпосередньо креативно-пошукові завдання. Означена система завдань підпорядковується авторській концепції семи ключів креативності – таких якостей особистості, які слід акумулювати й розвивати з метою результативної та ефективної креативної діяльності на різних етапах креативного процесу. До запропонованих ключів креативності належать: ентузіазм і нестандартність мислення для розвитку нейропластичності та подолання когнітивної інерції; оригінальність мислення та енергійність для культивування креативної проактивності; інноваційність мислення для реструктуризації креативної свідомості; впевненість у власних силах і корисність креативного продукту для вміння обстоювати власний креативний продукт. У системі фахово зорієнтованих завдань інкорпоровані етапи креативного процесу, умови креативної ситуації, якості креативної особистості та інструменти методики розвитку креативності майбутніх учителів біології. Розроблена методика розвитку креативності майбутніх учителів біології, обґрунтовані педагогічні умови та запропонована структурно-функціональна модель були експериментально апробовані. Результати педагогічного експерименту довели їхню валідність та ефективність.^UThe course of research has allowed to introduce the term "pedagogical creativity" and respectively, expound its essential and semantic content. It has been elucidated that pedagogical creativity incorporates such components as motivation, professional and personal qualities, and professional competence. The dissertation has proposed the concept of a "creative teacher of biology " and has revealed its substance as an innovator, which is characterized by creative confidence, unconventional and original thinking, agility, and the ability to generate new non-standard ideas.This paper addresses the issue of developing creativity among teacher-trainees of biology from the perspective of the Individual Activity-Based approach and the Competency-Based approach. The former focuses on the needs of the individual student and aims to emphasize teaching via activity in which students participate rigorously and bring about efficient learning and professional experiences. Another scientific trend conducive to developing creativity is Neuropedagogy. Within the framework of Neuropedagogy it has been found out that the human brain is programmed for creative potential; its special state, due to theta rhythms, determines their direct connection with creative processes. Developing creativity of teacher-trainees of biology is subject to clear pedagogical principles of the mentioned above approaches.In the course of research, the pedagogical conditions of developing creativity of teacher-trainees of biology have been substantiated. Among the proposed pedagogical conditions are the following: shaping a creative personality and professionally determined ecological worldview, use of multisensory and multimodal teaching, and implementation of heuristic and activity-based learning.Theoretically substantiated pedagogical conditions of developing creativity of teacher-trainees of biology create an appropriate educational environment that correlates with a corresponding methodology, which provides relevant technologies and methods of teaching and learning activities, namely: interactive; graphic-visual; design and construction; narrative. Among a number of modern organizational forms that displace traditional forms of higher school didactics, there have been highlighted: lectures, educational intensives, trainings, workshops, meet-ups, networking, creative groups, creative readings, heuristic conversations, Socratic dialogues, etc.The key aspect that has also been explored in the paper is a structural-functional model of advancing creativity of teacher-trainees of biology in the process of professional training. The model distinguishes four essential blocks: the target block thast involves setting goals and idendifying specific tasks; the structural block, which contains the basic principles of the outlined approaches and pedagogical conditions of the educational environment; the pragmatic block that offers modern tools of advancing creativity, which are apposite to employ at nine stages of the creative process; the control and monitoring block that determines the criteria of developing creativity and levels of creative competence of teacher-trainees of biology.A great deal of emphasis in the thesis has been placed on a system of professionally determined creative activities with different levels of complexity for enhancing creativity of teacher-trainees of biology: the first level involves reproductive activities, the second level combines reproductive activities and stimulates a creative ability to generate ideas, and the third level comprises creative heuristic activities.The proposed system of tasks is subject to the author's concept of seven keys to creativity – such personality traits that should be accumulated and developed in order to provide efficient creative activity at different stages of the creative process. The proposed keys to creativity enclasp: enthusiasm and non-standard thinking aiming at developing neuroplasticity and overcoming cognitive inertia; originality of thinking and energy for cultivating creative proactivity; innovative thinking in order to restructure creative consciousness; self-confidence in order to be able to defend one's own creative product. The system of professionally oriented activities incorporates the stages of a creative process, the conditions of a creative situation, the qualities of a creative personality and the tools of enhancing creativity of teacher trainees of biology.The thesis represents the positive results of a pedagogical experiment designed to expose how the suggested methodology, pedagogical conditions and structural-functional model can facilitate developing the high level of creative competence of teacher-trainees of biology. The developed methodology is compatible with teaching students of other fields, which outlines a perspective for further research.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Войцешин В. П. 
Фіскальне регулювання експортного потенціалу України / В. П. Войцешин. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 072 – Фінанси, банківська справа та страхування. – Західноукраїнський національний університет Міністерства освіти і науки України, Тернопіль, 2021.У дисертаційні роботі досліджено теоретичні та прикладні аспекти фіскального регулювання експортного потенціалу національної економіки на основі аналізу праць науковців, актів чинного законодавства України, досвіду і проблем функціонування фіскального регулювання експортного потенціалу України, закордонного досвіду, та розроблено відповідні пропозиції щодо удосконалення такого регулювання. Актуальність теми дослідження обумовлена: по-перше, зростанням ролі розвитку експорту як частини зовнішньої торгівлі України в інтеграційних процесах з Світовою Організацією Торгівлі і Європейським Союзом; по-друге, необхідністю комплексного регулювання вітчизняного експортного потенціалу за допомогою відповідних фіскальних методів, засобів та інструментів, які найбільш масштабно охоплюють управління розвитком експорту в період постійних змін і поступової домінації вільної безбар'єрної торгівлі.^UDissertation for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in specialty 072 – Finance, Banking Business and Insurance. – West Ukrainian National University of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Ternopil, 2021.In the dissertation the theoretical and applied aspects of national economy's export potential fiscal regulation based on the analysis of scientists' works, legislation's acts of Ukraine, experience and problems of Ukraine's fiscal regulation 9 functioning, foreign experience are investigated, and appropriate proposals have been developed to improve such regulation.Topicality of the research is determined by: firstly, the growing role of export development as a part of Ukraine's foreign trade in integration processes with the World Trade Organization and the European Union; secondly, the necessity for comprehensive regulation of domestic export potential with the help of appropriate fiscal methods, ways and instruments, which most widely cover the management of the export development in a period of constant changes and the gradual dominance of free barrier-free trade.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Гузела І. А. 
Податкове регулювання страхового ринку України / І. А. Гузела. — Б.м., 2023 — укp.

Об’єктом дослідження є податкове регулювання страхового ринку в контексті збалансування інтересів його учасників та держави. Мета дисертаційної роботи – поглиблення теоретико-методичних засад податкового регулювання страхового ринку України та розроблення практичних рекомендацій щодо напрямків його реформування в контексті збалансування інтересів учасників страхових відносин та держави. Методологія наукового дослідження базується на системному, діалектичному й інституціональному підходах до загальнотеоретичного осмислення податкового регулювання як важливого сегмента державного регулювання страхового ринку. При розв’язанні поставлених у дисертаційній роботі завдань використано: методи наукової абстракції і узагальнення, аналізу і синтезу, індукції і дедукції, спостереження і порівняння – при теоретичній концептуалізації податкового регулювання страхового ринку та окреслення його методологічних домінантів й еволюційно-інституціональних засад; емпіричного опису, групування, статистичного порівняння, вибіркових досліджень – у процесі дослідження реалій оподаткування страхових компаній; методи описової статистики, факторного, канонічного, кореляційного та композиційного аналізу – з метою окреслення детермінантів динаміки оподаткування страхової діяльності та оптимізації бази оподаткування страховиків з врахуванням бюджетних ризиків. До найбільш значущих наукових результатів, отриманих особисто авторкою, що містять наукову новизну, належать такі: удосконалено: науково-теоретичні підходи до висвітлення сутності податкового регулювання страхового ринку як цілеспрямованого впливу держави на страховий ринок; класифікацію інструментів податкового регулювання страхового; науково-методичні підходи до визначення детермінант динаміки оподаткування страхової діяльності, що базуються на факторному, кореляційному і канонічному аналізі; теоретико-методичні засади оцінювання варіативності бази оподаткування страхових компаній; набули подальшого розвитку: інституціональні засади податкового регулювання страхового ринку; теоретико-методичний підхід до моніторингу результативності діяльності страхових компаній в контексті систематизації основних складових та ключових показників за визначеними критеріальними ознаками; науково-методичний інструментарій щодо моделювання альтернативного сценарію оподаткування доходів (прибутків) страховиків. Практична цінність результатів дисертації полягає в розробленні науково-обґрунтованих рекомендацій щодо удосконалення податкового регулювання страхового ринку в Україні. Пропозиції автора щодо внесення змін до визначення об’єкта оподаткування страховика за ставкою 3%, з якого слід виключити суми страхових платежів, внесків і премій, переданих у перестрахування з подальшим їх оподаткуванням в перестраховика, стосовно застосування альтернативної системи оподаткування валових страхових надходжень та уникнення подвійного оподаткування доходів страховиків використано в практичній діяльності Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (довідка №8319/6/09-19-00 від 11.08.2021). Рекомендації автора щодо формування науково-обґрунтованої методики розрахунку податкових різниць, які пов’язані з формуванням страхових резервів та на які коригується оподатковуваний прибуток, взяті для використання Асоціацією «Страховий бізнес» при розробці пропозицій для Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України, Міністерства фінансів України та Національного банку України щодо модернізації оподаткування страховиків (довідка № 326/1 від 07.09.2020). Основні положення та результати дисертаційної роботи впроваджено у навчальний процес Західноукраїнського національного університету при викладанні дисциплін «Податкова система», «Страхування», «Страховий менеджмент».^UThe object of the study is tax regulation of the insurance market in the context of balancing the interests ofits participants and the state. The purpose of the dissertation is to deepen the theoretical and methodologicalfoundations of the tax regulation of the insurance market of Ukraine and to develop practicalrecommendations regarding the direction of its reform in the context of balancing the interests of participantsin insurance relations and the state. The methodology of scientific research is based on systemic, dialecticaland institutional approaches to the general theoretical understanding of tax regulation as an importantsegment of state regulation of the insurance market. When solving the tasks of the dissertation, the followingmethods were used: methods of scientific abstraction and generalization, analysis and synthesis, inductionand deduction, observation and comparison - in the theoretical conceptualization of tax regulation of theinsurance market and delineation of its methodological dominants and evolutionary and institutionalfoundations; empirical description, grouping, statistical comparison, sample studies - in the process ofresearching the realities of taxation of insurance companies; methods of descriptive statistics, factorial,canonical, correlational and compositional analysis - with the aim of outlining the determinants of thedynamics of taxation of insurance activity and optimizing the tax base of insurers taking into accountbudgetary risks. The most significant scientific results obtained personally by the author, which containscientific novelty, include the following: improved: scientific and theoretical approaches to highlighting theessence of tax regulation of the insurance market as a purposeful influence of the state on the insurancemarket; classification of insurance tax regulation tools; scientific and methodical approaches to determiningthe determinants of the dynamics of taxation of insurance activity, based on factor, correlation and canonicalanalysis; theoretical and methodological principles of assessing the variability of the taxation base ofinsurance companies; acquired further development: institutional foundations of tax regulation of theinsurance market; a theoretical and methodological approach to monitoring the performance of insurancecompanies in the context of the systematization of the main components and key indicators according todefined criteria; scientific and methodological tools for modeling an alternative scenario of taxation ofinsurers' incomes (profits). The practical value of the results of the dissertation lies in the development ofscientifically based recommendations for improving the tax regulation of the insurance market in Ukraine.The author's proposals regarding the introduction of changes to the definition of the object of taxation of theinsurer at the rate of 3%, where the sums of insurance payments, contributions and premiums transferred toreinsurance with their subsequent taxation to the reinsurer should be excluded, regarding the application ofan alternative system of taxation of gross insurance proceeds and the avoidance of double taxation of insurers'incomes was used in the practical activities of the Main Department of the State Tax Service in the Ivano-Frankivsk region (reference #8319/6/09-19-00 dated August 11, 2021). The author's recommendationsregarding the formation of a scientifically based methodology for calculating tax differences, which arerelated to the formation of insurance reserves and to which the taxable profit is adjusted, are taken for use bythe "Insurance Business" Association when developing proposals for the Committee on Finance, Tax andCustoms Policy of the Verkhovna Rada of Ukraine, the Ministry of Finance of Ukraine and the NationalBank of Ukraine regarding the modernization of taxation of insurers (reference No. 326/1 as of September7, 2020). The main principles and results of the dissertation are implemented in the educational process ofthe Western Ukrainian National University when teaching the disciplines "Tax System", "Insurance","Insurance Management".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Баженова А. І. 
Арешт майна як захід забезпечення кримінального провадження.: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. І. Баженова. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблем, пов’язаних із арештом майна, як важливим засобом забезпечення кримінального провадження, та формулювання на його основі науково обґрунтованих практичних і методичних рекомендацій щодо вдосконалення чинного кримінального процесуального законодавства і практики його застосування.За результатами аналізу наукових джерел встановлено, що здебільшого розглядалися окремі питання арешту майна в рамках чинного КПК. Доведено, що необхідно переглянути існуючу концепцію повноважень слідчого, прокурора, наділивши їх більшими повноваженнями в процесі накладення попереднього арешту на майно, розширити процесуальні можливості обшуку, виїмки для встановлення майна, на яке може бути накладено арешт. Потребує вдосконалення процесуальний статус потерпілого, як активного учасника кримінального процесу в частині його права вимагати від слідчого, прокурора встановлення майна, на яке може бути накладено арешт та реалізації інших його прав. Саме відсутність належного процесуального статусу слідчого, прокурора, потерпілого у кримінальному процесі в інституті арешту майна, ускладнена процедура арешту на майно у рамках чинного КПК України та необхідністю втілення пропозицій обґрунтовується своєчасність, актуальність, а також наукове та практичне значення дисертаційного дослідження.Наявні статистичні відомості показують, що в цілому стан протидії злочинності не в повній мірі відповідає потребам сьогодення, і як наслідок, незначна сума відшкодування матеріальних збитків. Окремими з умов цього стану є неналежне нормативно-правове забезпечення правоохоронної діяльності та практика правозастосування кримінального процесуального законодавства. Це в свою чергу тягне за собою не встановлення майна та не накладання на нього арешту, порушення майнових прав потерпілих.За результатами дослідження автором визначено історичний генезис становлення та розвитку інституту арешту майна у кримінальному процесі на території України. Надане авторське поняття арешту майна, яке включає в себе тимчасову, до скасування у встановленому КПК порядку заборону на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого у кримінальному провадженні в наявності достатньо підстав та розумних підозр вважати, що воно може бути використано для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливого штрафу, конфіскації майна та підлягає спеціальній конфіскації.Визначено, що завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження, а також тимчасову заборону передачі або руху майна або тимчасову заборону володіння чи управління майном. Запропоновано, що слідчий за клопотанням потерпілого, цивільного позивача або з своєї ініціативи зобов’язаний вжити заходів до забезпечення заявленого в кримінальному провадженні цивільного позову, а також можливого в майбутньому цивільного позову, можливої конфіскації майна та можливого штрафу. Під час проведення дослідження обґрунтовано потребу виключення з КПК положення про необхідність арешту майна з метою збереження речових доказів так як чинна редакція ч. 1 ст. 170 КПК «Накладення арешту на майно» виходить за рамки змісту Директиви Європейського Парламенту та Ради від 3 квітня 2014 року № 2014/42/ЄС «Про заморожування та конфіскацію засобів вчинення злочинів та доходів від злочинної діяльності у Європейському Союзі», Міжнародних стандартів боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму і розповсюдженням зброї масового знищення.Автором доведено, що одними з способів виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт, є обшук, а також за певних обставин і тимчасовий доступ до речей і документів, запропоновано під час проведенням обшуку слідчим, прокурорам надати повноваження накладення попереднього арешту на майно. Запропоновано, що у невідкладних випадках, коли своєчасне оформлення слідчим, прокурором постанови про проведення обшуку не представляється можливим, а через зволікання розшукувані предмети або документи можуть бути знищені, приховані або пошкоджені або ж особа, яка розшукується може сховатися, слідчий може провести обшук за згодою прокурора. У цьому випадку слідчий, не пізніше ніж на наступний робочий день після провадження обшуку повідомляє слідчого суддю з пред’явленням матеріалів, які обґрунтовують необхідність і невідкладність слідчої дії, а також протоколу слідчої дії. Слідчий суддя перевіряє законність і обґрунтованість обшуку. Автором висловлена пропозиція, що слідчий за погодженням з прокурором, прокурор, на підставі мотивованої постанови має право провести виїмку речей чи документів, що мають значення для кримінального провадження, а також майна, яке підлягає арешту, якщо відомо, де або у кого знаходиться конкретний речі, документи, майно і немає необхідності їх розшукувати, або ж вони знаходиться в публічно доступних місцях.^UThe dissertation is dedicated to the study of problems related to the seizure of property as an important means of ensuring criminal proceedings, and the formulation of scientifically based practical and methodical recommendations on the improvement of the current criminal procedural legislation and the practice of its application.According to the results of the analysis of scientific sources, it was established that, for the most part, separate issues of seizure of property were considered within the framework of the current Code of Criminal Procedure. It has been proven that it is necessary to revise the existing concept of powers of the investigator, the prosecutor, giving them greater powers in the process of imposing a preliminary arrest on property, expanding the procedural possibilities of search and seizure to establish property that may be subject to arrest. The procedural status of the victim, as an active participant in the criminal process, needs to be improved in terms of his right to demand from the investigator, the prosecutor, the identification of property that can be seized and the realization of his other rights. It is the lack of proper procedural status of the investigator, prosecutor, the victim in the criminal process in the institute of property seizure, the complicated procedure of seizure of property within the framework of the current Code of Criminal Procedure of Ukraine and the need to implement the proposals that justify the timeliness, relevance, as well as the scientific and practical significance of the dissertation research.Available statistical information shows that, in general, the state of combating crime does not fully meet the needs of today, and as a result, the amount of compensation for material losses is insignificant. Separate from the conditions of this state are the inadequate normative and legal support of law enforcement activities and the practice of law enforcement of criminal procedural legislation. This, in turn, entails failure to establish property and failure to seize it, violation of property rights of the victims.Based on the results of the research, the author determined the historical genesis of the establishment and development of the institution of property seizure in criminal proceedings on the territory of Ukraine. The author's concept of seizure of property is given, which consists in the description of the property and includes a temporary ban on the alienation, disposition and/or use of property, until it is canceled in accordance with the procedure established by the Code of Criminal Procedure, regarding which in the criminal proceedings there are sufficient grounds and reasonable suspicions to believe that it can be used to secure a civil lawsuit, recovery from a legal entity of received illegal benefits, a possible fine, confiscation of property and is subject to special confiscation.It is determined that the purpose of seizure of property is to prevent the possibility of its concealment, damage, spoilage, destruction, transformation, alienation, as well as a temporary ban on the transfer or movement of property or a temporary ban on possession or management of property. It is proposed that the investigator, at the request of the victim, the civil plaintiff or on his own initiative, is obliged to take measures to secure the civil claim declared in the criminal proceedings, as well as a possible future civil claim, possible confiscation of property and a possible fine.During the research, the need to exclude from the Code of Criminal Procedure the provision on the need to seize property for the purpose of preserving material evidence was substantiated, as the current wording of Part 1 of Article 170 of the Code of Criminal Procedure "Imposing seizure of property" goes beyond the content of the Directive of the European Parliament and the Council of April 3, 2014 No. 2014/42/EU "On the freezing and confiscation of the means of committing crimes and the proceeds of criminal activities in the European Union", International standards for combating money laundering, terrorist financing and proliferation of weapons of mass destruction.The author has proven that one of the ways to identify and search for property that can be seized is a search, as well as under certain circumstances and temporary access to things and documents, it is suggested that during the search, investigators and prosecutors be given the authority to impose a preliminary seizure on property.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Михайлович В. В. 
Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. В. Михайлович. — Б.м., 2023 — укp.

Михайлович В.В. Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія». – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, Чернівці, 2023.Сьогодні діелектричні матеріали відіграють ключову роль у передових електронних пристроях, таких як, конденсатори, суперконденсатори, сенсори, транзистори, тощо. В контексті нинішньої тенденції до мінімізації розмірів, підготовка та функціоналізація нанорозмірних діелектричних матеріалів є одним із пріоритетних напрямків дослідження. Серед широкого спектру діелектриків одним із найцікавіших є матеріали з високою діелектричною сталою, так звані матеріали з високою константою діелектричної проникності (high-k). Одними з найбільш яскравих представників висококонстантних матеріалів є оксидні діелектрики, до яких можна віднести перовскіти барію титанату та шпінелі на основі хромітів. Ці два типи сполук викликають зростаючий інтерес, оскільки вони володіють високою діелектричною сталою, фероелектричною, п'єзоелектричною, піроелектричною та іншими властивостями, що робить їх ідеальними кандидатами для застосування в мікро- та наноелектроніці.В цьому контексті, дана дисертація зосереджується на підготовці, функціоналізації та інтеграції нанорозмірних перовскітів типу BaTiO3 та шпінелей типу ZnCr2O4 у плоскі конденсатори з високим значенням константи діелектричної проникності. Дисертація організована наступним чином;У вступі обґрунтовано вибір теми та актуальність дисертаційного дослідження, вказано його зв’язок з науковими програмами та темами, сформульовано мету та завдання дисертації, вказане її наукове та практичне значення, наведено інформацію про публікації й особистий внесок здобувача, апробацію результатів роботи, її структуру й обсяг.Розділ 1 складається з чотирьох основних частин: (i) сучасний стан досліджень, (ii) властивості нанорозмірних діелектричних оксидних частинок, (iii) методи наноструктурування та організації діелектричних наночастинок у вигляді тонких плівок та (iv) інтеграція діелектричних наночастинок в електронні пристрої в якості активних компонентів. Розділ закінчується висновками. У розділі 2 описано основні методи, що використовувалися для характеристики діелектричних оксидних наноматеріалів. Розділ 3 присвячено синтезу та характеристиці діелектричних наночастинок типу перовскіту. Зокрема, експериментальним шляхом було отримано ряд систем наночастинок титанату барію з контрольованою морфологією та розміром: кубічні наночастинки (середній розмір близько 15 нм), усічені кубоїдальні наночастинки (середній розмір близько 100 нм) та усічених ромбододекаедричних наночастинок (середній розмір близько 110 нм). Слід зазначити, що наночастинки з усіченою ромбододекаедричною та усіченою кубоїдальною морфологією BaTiO3 були отримані та описані вперше. Досліджено вплив морфології частинок на діелектричні властивості наночастинок на основі титанату барію. У розділі 4 описано методику варіювання морфологією систем типу шпінелі та її вплив на діелектричні властивості. Результати експерименту свідчать, що на розмір, ширину забороненої зони та діелектричні властивості отриманих наночастинок шпінелі впливають декілька факторів, зокрема час горіння гелю, температура горіння та ентальпія горіння твердого хелатно-звязуючого агента. Розділ 5 ілюструє, інтеграцію наночастинок типу шпінелі та перовскіту в електронні пристрої. Першим кроком на цьому шляху була функціоналізація поверхні наночастинок з метою отримання стабільних суспензій, які будуть використовуватися для осадження тонких плівок. Для виготовлення тонких плівок були використані два методи, а саме: діелектрофорез та “drop casting”. Незважаючи на те, що метод діелектрофорезу дозволяють отримувати тонкі плівки з високим ступенем впорядкованості наночастинок, цей методи обмежений неперервністю тонких шарів на великих поверхнях. Цю проблему було подолано за допомогою методу “drop casting”. Для наноматеріалів перовскіту та шпінелі товщина отриманих тонких плівок варіюється від 400 нм до 4300 нм. Якість поверхні та елементний склад плівок було досліджено за допомогою скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійного X-проминевого аналізу. Наступним кроком після визначення характеристик тонких плівок було виготовлення конденсаторів. Ефективність виготовлених конденсаторів було досліджено методом імпеданс спектроскопії. Таким чином, ми отримали наступні значення електричної ємності: 1 нФ для конденсатора на основі ZnCr2O4, 200 нФ для конденсаторів на основі усічених кубоїдальних наночастинок BaTiO3 і 2 нФ для конденсаторів на основі усічених ромбододекаедричних наночастинок BaTiO3.^UMykhailovych V. V. Design and production of oxide dielectric materials at the nanometric scale for electronic devices.Thesis on search for the Doctor of Philosophy degree in specialty 104 «Physics and Astronomy». - Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Chernivtsi, 2023.Nowadays, dielectric materials play a key role in main electronic devices, like for example capacitors, supercapacitors, sensors, field effect transistors, etc. Towards the minimalization trend, the preparation and functionalization of nanoscale dielectric materials are of primary interest. Among a wide range of dielectrics, one of the most interesting are the materials with high dielectric constant (high-k). One of the brightest representatives of high-k materials are oxide-based dielectrics, from which barium titanate perovskites and metal chromite spinels can be figured out. These two types of compounds show a growing interest as they possess high dielectric, ferroelectric, piezoelectric, pyroelectric and other properties, which makes them a perfect candidate for application in micro- and nano-electronics. In this context, the present thesis focusses on preparation, functionalization and integration of nanoscale perovskite-type BaTiO3 and spinel-type ZnCr2O4 in planar high-k capacitors. The thesis is organized as following;The Іntroduction justifies the relevance of the topic of the dissertation research, indicates its connection with scientific programs, plans and topics, formulates the purpose and tasks of the dissertation, emphasizes its scientific and practical significance, presents information about the publications and personal contribution of the recipient, approves the project results, their structure and amount.Chapter 1 is structured in four main sections which consist of (i) state of the art, (ii) properties of nanosized dielectric oxide particles; (iii) nanostructuration and organization methods of dielectric nanoparticles as thin films and (iv) integration of dielectric nanoparticles in electronic devices as active elements. The chapter ends with partial conclusions. Chapter 2 describes the main techniques used for dielectric oxide nanomaterials characterization. Chapter 3 is devoted to synthesis and characterization of perovskite-type dielectric nanoparticle systems. Thus, a series of barium titanate nanoparticles systems have been obtained, with controlled morphology and size: cubic nanoparticles (with the mean size of about 15 nm), edge-truncated cuboidal nanoparticles (with a size about 100 nm) and truncated rhombic dodecahedron (with a size about 110 nm). It has to be mentioned here that the truncated rhombic dodecahedron and cuboidal edge-truncated morphologies for BaTiO3 has been obtained and described for the first time. Chapter 4 describes the methodology of morphology tailoring in spinel type systems and its impact on the dielectric properties. The experimental results strongly suggest that several factors, including the burning time of gel, the combustion temperature, and the enthalpy of combustion of the solid chelating/fuel agents, influence the size, band gap and dielectric properties of the obtained spinel nanoparticles. Chapter 5 is dedicated to the integration of the spinel and perovskites nanoparticles in electronic devices. First step on this road was the surface functionalization of the nanoparticles in order to obtain a stable ink suspensions which will be used for the thin films deposition. Various methods were used for the thin film fabrication, namely drop casting, dielectrophoresis and spin coating. Despite the dielectrophoresis and spin coating methods allowed as to obtain thin films with a high order degree of the nanoparticles, these techniques are limited by the continuity of the thin layers on large surfaces. This issue has been overcome by using drop casting method. For both, perovskite and spinel nanomaterials the thickness of the prepared thin films vary from 400 nm to 4300 nm. The surface quality and elemental composition of the films has been investigated by Field-emission Scanning Electron Microscopy, and EDX analyses. As a next step, after elaboration of characterization of thin films the planar capacitors have been fabricated by deposition of silver electrodes onto the both sides of the dielectric films. The performance of the fabricated planar capacitors was studied by Broadband Dielectric Spectroscopy. Thus, we obtained the following values for the electrical capacitance: 1 nF for ZnCr2O4 based capacitor, 200 nF for cuboidal BaTiO3 based capacitors and 2 nF for the truncated rhombic dodecahedron BaTiO3 based capacitors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського