Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (281)Книжкові видання та компакт-диски (209)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ДРАГАН$<.>+<.>A=ГРИГОРІЙ$<.>+<.>A=СИЛЬВЕСТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Драган Н.В. 
Біоекологічні особливості видів роду сосна (Pinus L.) в урбанізованому середовищі Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.В. Драган ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2003. — 24 с. — укp.

Оцінено життєвий стан, межі довговічності, адаптивні морфогенетичні реакції сосни P. sylvestris, P. strobus, P. nigra на умови в міському середовищі. Визначено сприятливість міських екотопів для зростання сосни. На рівні асиміляційної та генеративної підсистем вивчено морфометричні та морфологічні показники, тривалість життя хвої, охвоєність пагонів та дефоліацію, кількість і якість насіння, виживання насіннєвих зачатків та ембріонів, схожість і якість пилку. У радіаційно забруднених екотопах вивчено порушення органо- та гістогенезу, описано характерні порушення розвитку вегетативних пагонів, виявлено та описано 8 резервних шляхів брунькоутворення. Вивчено порушення внутрішньої організації хвої. Запропоновано для біоіндикаційних досліджень більше десяти параметрів, які охоплюють різні рівні біологічної організації P. sylvestris від клітинного до організменного. Досліджено вплив біотичних факторів на життєдіяльність видів роду Pinus L. за міських умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-2(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА327170

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Драган І. О. 
Державне управління процесами модернізації житлово-комунального господарства в Україні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / І. О. Драган ; Акад. муніцип. упр. — К., 2011. — 36 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади державного управління процесами модернізації житлово-комунального господарства (ЖКГ) в Україні. Досліджено зарубіжний досвід реалізації державної політики у сфері ЖКГ. Розроблено комплекс заходів щодо розширеного відтворення цієї сфери. Удосконалено механізм інноваційного забезпечення процесів модернізації ЖКГ на основі програмно-цільового методу. Оприлюднено нову модель державного управління процесами модернізації ЖКГ, основними елементами якої виступають органи державного управління ЖКГ на регіональному та місцевому рівні, асоціації мешканців житла, керівні компанії, постачальники ресурсів, виконавці послуг і модернізаційний фонд ЖКГ. Обгрунтовано теоретико-методологічний підхід щодо удосконалення механізму фінансового забезпечення процесів модернізації ЖКГ. Запропоновано концептуальні засади державного управління кадровим забезпеченням процесів ЖКГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-21,01
Шифр НБУВ: РА380353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Драган О. В. 
Державно-правове регулювання діяльності фінансових посередників на ринку цінних паперів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Драган ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено поняття, принципи та правовий статус фінансових посередників на ринку цінних паперів. Встановлено місце фінансових посередників у фінансовій системі держави та розкрито особливості їх державно-правового регулювання. Подано висновки, пропозиції та рекомендації щодо підвищення ефективності державно-правового регулювання діяльності фінансових посередників на ринку цінних паперів. Розкрито комплекс теоретично-методологічних і практичних питань щодо основних напрямів подальшого розвитку національного законодавства у сфері державно-правового регулювання діяльності фінансових посередників на ринку цінних паперів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.263.053
Шифр НБУВ: РА380943 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Драган О.І. 
Забезпечення конкурентоспроможності підприємств м'ясної промисловості України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / О.І. Драган ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 34 с. — укp.

Розроблено методологічний підхід до формування системи забезпечення конкурентоспроможності підприємств. Охарактеризовано її структурні складові (підсистеми) - техніко-технологічну, соціально-трудову, організаційно-економічну, фінансово-інвестиційну, для яких розроблено конкретні заходи з підвищення конкурентоспроможності підприємств м'ясної промисловості України. Обгрунтовано операційну стратегію виробничих підрозділів підприєств за класифікаційними ознаками "виштовхуючої" та "витягуючої" виробничих систем. Розроблено комплексну програму впровадження на підприємствах м'ясної промисловості системи міжнародних стандартів з менеджменту. Удосконалено модель активізації інноваційного розвитку підприємств за умов обмежених ресурсів. Розроблено концептуальні засади стратегічного розвитку підприємств м'ясної промисловості на період до 2015 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.21-13 +
Шифр НБУВ: РА362104

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Драганова С. В. 
Корекція клімактеричних порушень в жінок з нейроциркуляторною дистонією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / С. В. Драганова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вивчено роль нейроциркуляторної дистонії (НЦД) в термінах розвитку, частоті та тяжкості перебігу клімактеричного синдрому. Визначено клініко-психологічні особливості, стан ендокринологічного статусу та мікробіоценозу статевих шляхів у жінок з клімактеричними порушеннями (КП) на тлі НЦД. Показано роль змін функціонального стану вегетативної нервової системи в генезі розвитку КП у пацієнток цієї групи. Встановлено взаємозв'язок між клінічними, ендокринологічними, функціональними, психологічними та вегетативними порушеннями у жінок з КП на тлі НЦД. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти та ступеня тяжості КП у жінок на тлі НЦД на основі додаткового використання антидепресантів і антигомотоксичності терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-5 + Р628.063-37
Шифр НБУВ: РА378718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Драганчук В.М. 
Музика, як фактор психокоригування: історичний, теоретичний і практичний аспекти: Автореф. дис. канд. мистецтвознавства: 17.00.03 / В.М. Драганчук ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано в історичному і теоретичному аспектах та експериментально підтверджено в практичному аспекті специфіку музики як фактора психокоригування. Проведено системно-історичний аналіз психокоригуючої ролі музики, виявлено особливості її природи, що зумовлюють подібну дію. На основі результатів теоретичних опрацювань запропоновано авторську музичну систему психокоригування для дітей віком 5 - 6 років та в динаміці - для підлітків, що під час апробації довела свою дієвість. Наведено узагальнення щодо специфічних особливостей взаємозв'язку музичного мистецтва із суспільною та індивідуальною свідомістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.06:Ю9 + Ю945.44-997 +
Шифр НБУВ: РА328450

Рубрики:

      
7.

Драган О.І. 
Організаційно-економічна реструктуризація підприємств м'ясної промисловості при переході до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.І. Драган ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-економічну реструктуризацію підприємств м'ясної промисловості шляхом трансформації організаційної структури та вдосконалення внутрішньовиробничого госпрозрахунку. Наведено методику формування "бізнес-одиниць" на базі виробничих підрозділів на підставі корекції організаційної структури підприємства. Висвітлено показники для визначення ефективності використання сировини та матеріальних ресурсів у виробничих підрозділах і показники щодо групування підприємств і виробничих підрозділів у м'ясній промисловості. Запропоновано зміни з метою удосконалення чинної Інструкції зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України під час визначення чисельності промислово-виробничого персоналу "бізнес-одиниць" і підприємств м'ясної промисловості для оптимального розрахунку продуктивності праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.21-31
Шифр НБУВ: РА315610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Драган В.В. 
Подовження довгих кісток нижніх кінцівок приводними внутрішньокістковими апаратами (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.21 / В.В. Драган ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2010. — 37 с. — укp.

Розкрито сутність і клінічне значення використання методики внутрішньокісткового дистракційного остеосинтезу нижніх кінцівок в галузі ортопедії та травматології. Встановлено можливість внутрішньокісткового подовження гомілки приводним апаратом, а також його принципи. Розроблено технологію операції з імплантації апарата у великогомілкову кістку. Проаналізовано можливість застосування внутрішньокісткових дистракційних методів для мультипарного подовження довгих кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.55-5
Шифр НБУВ: РА372366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Драган О.В. 
Постать Ярослава Вощака в контексті розвитку диригентської культури другої половини ХХ ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О.В. Драган ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В.Лисенка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено життя і творчість видатного диригента, народного артиста СРСР Я. Вощака (1921 - 1989) у контексті розвитку диригентської культури другої половини XX ст. Охарактеризовано основні етапи його творчої діяльності (український, 1940 - 1965 рр., воронезько-казанський, 1967 - 1972 рр., мінський, 1972 - 1989). Розглянуто процес творчого становлення митця у контексті розвитку оперно-симфонічного мистецтва Львова передвоєнної доби та часів Другої світової війни. Досліджено диригентські першопрочитання Я. Вощаком музично-театральних творів Ю. Мейтуса, А. Кос-Анатольського, В. Кирейка, К. Молчанова, С. Кортеса, Д. Смольського, З. Ісмагілова, Н. Жиганова, симфонічної чечено-інгушської та дагестанської музики. Розкрито специфіку першопрочитань диригентом творів світової класики. Розглянуто особливості поєднання професійних традицій та інноваційного пошуку у творчій діяльності Я. Вощака. Визначено естетико-стильові пріоритети й іманентні стильові риси творчості митця. Доведено, що маестро представляє пізньоромантичний тип диригента, діонісійський музично-виконавський архетип.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.1-73(4УКР)6-83 Вощак Я. + Щ335.413(4УКР)6-83 Вощак Я.
Шифр НБУВ: РА370330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Драган О.В. 
Продуктивні якості та генетичні особливості свиней при внутрішньопородному поєднанні різних типів української м'ясної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Драган ; Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено зміни продуктивності та генетичної різниці в популяції свиней української м'ясної породи на основі схрещування двох внутрішньопородних генеалогічно різних типів свиней харківського і створюваного типу експериментальної групи селекції Дніпропетровського державного аграрного університету. Обгрунтовано доцільність формування на їх основі нових субпопуляцій свиней з високими показниками репродуктивних і відговідельних якостей, а також оригінальним генофондом за еритроцитарними та молекулярними маркерами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА368032

Рубрики:

      
11.

Драган І.В. 
Розвиток інноваційної діяльності підприємств олійно-жирового підкомплексу АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.В. Драган ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено науково обгрунтовані напрями та практичні рекомендації щодо розвитку інноваційної діяльності підприємств олійно-жирового підкомплексу АПК. Узагальнено теоретичні засади інноваційної діяльності підприємств з урахуванням сучасних умов господарювання в Україні. Визначено суть інноваційного розвитку підприємств як чинника підвищення ефективності олійно-жирового виробництва. Визначено специфіку розвитку інноваційної діяльності підприємств даного підкомплексу. Економічно обгрунтовано доцільність застосування вітчизняної технологічної лінії гідратації. Обгрунтовано концептуальні засади інноваційного розвитку підприємств олійно-жирового підкомплексу АПК. Удосконалено методичний підхід до визначення ефективності інновацій з застосуванням нормативного методу й експертних оцінок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.91-55 +
Шифр НБУВ: РА357698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Григорійчук В. І. 
Розриви аневризм аорти як причина раптової смерті (судово-медичний і патологоанатомічний аналіз): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.02 / В. І. Григорійчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Сформовано концепцію причин розвитку аневризм висхідної частини аорти. Проведено пошук етіології аневризм і встановлено вирішальну роль ксенобіотиків у їх розвитку. На підставі судово-медичного аналізу випадків аневризм встановлено обставини та місце смерті, особливості танатогенезу у разі розриву аорти. Визначено основні механізми розвитку травматичних аневризм аорти. Встановлено особливості їх патоморфологічної картини. Розроблено протокол дослідження аневризм аорти в судово-медичній та патологоанатомічній практиці. Запропоновано робочу класифікацію розривів аорти травматичного характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.212.036 + Р811.241 + Х893.9(4УКР)413.1
Шифр НБУВ: РА373242 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Драган А.П. 
Теоретичні передумови технологічного процесу виготовлення гвинтових гофрованих заготовок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / А.П. Драган ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2007. — 21 с. — укp.

Виведено загальне рівняння профільної поверхні гвинтової гофрованої заготовки (ГГЗ) з заданим профілем гофр за внутрішнім і зовнішнім діаметрами та всією шириною стрічки. Розроблено технологічні засади виготовлення ГГЗ з заданим і довільним профілем гофр за умов визначення конструкторсько-техологічних параметрів формоутворення та розточування ГГЗ. Створено математичну модель процесу формоутворення ГГЗ з використанням ортогональних і неортогональних формотвірних інструментів з використанням теорії апроксимації й аналогового представлення типових геометричних елементів. Розроблено динамічну модель процесу розточування ГГЗ, яка передбачає дослідження явища резонансу, що може виникати у системі за певних установлених умов. Виведено регресійні залежності для визначення сили різання процесів чорнового та чистового розточування ГГЗ залежно від різних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К51-64 +
Шифр НБУВ: РА349308

Рубрики:

      
14.

Драган Г.С. 
Термодинаміка та електродинаміка міжфазних взаємодій у плазмі продуктів згорання металізованих складів, твердих і газових палив: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.14 / Г.С. Драган ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 39 с. — укp.

mНаведено результати експериментального та теоретичного дослідження плазми продуктів згорання металізованих складів, твердих і газових палив, визначено механізми процесів міжфазних взаємодій і способи їх регулювання. Показано, що під час випаровування краплі водяного розчину карбонату калію, використаного як домішку, що легко іонізується у вуглеводному полум'ї, виникає пульсаційний режим, установлено критерій зміни режиму випаровування. Обгрунтовано вибір коксу для форсованого спалювання в імпульсному генераторі плазми за високих тисків і температури та спосіб введення домішку, яке легко іонізується. Оцінено зміну ступеня іонізації плазми залежно від взаємного розташування конденсованих частинок та їх параметрів, що спричинює дальнодію між ними. Вивчено електроакустичні коливання частинок та доплерівський ефект у термоемісійній плазмі, нуклеацію в запорошеній плазмі. Уперше запропоновано поняття узагальненого потенціалу плазми та параметра нерівноважності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.225,022 + З350.43 +
Шифр НБУВ: РА331163

Рубрики:

      
15.

Драган П.І. 
Трансформація японсько-американського військово-політичного союзу в постбіполярний період: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / П.І. Драган ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Установлено особливості процесу трансформації, напрямів еволюції японсько-американського військово-політичного союзу, характеру зв'язків з національними союзницькими політиками. З'ясовано зміни, яких зазнало японське оборонне законодавство після закінчення холодної війни. Охарактеризовано адаптацію до нових постбіполярних реалій нормативного забезпечення, на якому грунтується військово-політичне співробітництво союзників. Досліджено особливості еволюції японської та американської стратегій використання союзу. Систематизовано та проаналізовано підходи японського уряду до функціонування союзу. Висвітлено шляхи впровадження альтернативних форм військово-політичного співробітництва з метою протистояння новітнім загрозам постбіполярного часу. Досліджено розвиток і втілення в життя найсучаснішої ініціативи військово-технічної співпраці - Західнотихоокеанської системи протиракетної оборони театру воєнних дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(5ЯПО)64-(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА364341

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Драган Л.П. 
Участь протеїназ та системи полі-АДФ-рибозилювання у радіаційно- індукованому апоптозі клітин тимуса та селезінки щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Л.П. Драган ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено участь протеїназ і системи полі-АДФ-рибозилювання у радіаційно-індукованому апоптозі в лімфоїдних клітинах тимуса та селезінки щурів. Показано, що активація лізосомальних протеїназ, зокрема, катепсину B, можливо, є найбільш ранньою подією в системі ініціації проходження апоптичних сигналів, за цього фермент бере участь у регуляції ланок мітохондріального та рецептор-опосередкованого шляху радіаційно-індукованої загибелі клітин. Стосовно початкових етапів за дії іонізуючої радіації у дозах 1,0 Гр і 7,78 Гр установлено зростання активності ендогенних протеїназ родини каспаз, зокрема, каспази-3. За цих умов виявлено порушення активності полі-(АДФ-рибозо)-полімерази у тимоцитах і спленоцитах щурів, що супроводжується змінами вмісту НАД і АТФ у клітинах лімфоїдних органів, ступінь цих змін має дозозалежний характер. За дії на тварин рентгенівського випромінення на фоні попереднього введення рибоксину виявлено модифікувальний вплив препарату на рівень досліджених показників у порівнянні з відповідними результатами за умов опромінення у дозах 1,0 Гр та 7,78 Гр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.242*550.38-638 + Е60*732.242*725.111.434 +
Шифр НБУВ: РА349471

Рубрики:

      
17.

Драган І.О. 
Формування державної підтримки розвитку малого підприємництва: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / І.О. Драган ; Гуманіт. ун-т "Запоріз. ін-т держ. та муніцип. упр.". — Запоріжжя, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади формування державної підтримки розвитку підприємництва. Обгрунтовано основні принципи державної політики у сфері малого підприємництва на підставі визначення завдань держави у досягненні загальної рівноваги. Здійснено оцінку впливу існуючих регуляторних бар'єрів на розвиток малого підприємництва, розроблено методику оцінки результативності його функціонування в регіоні. Запропоновано концепцію розвитку інформаційного забезпечення малого підприємництва на державному та місцевому рівнях. Визначено напрями формування децентралізованої системи підтримки малого підприємництва. Обгрунтовано механізм реалізації соціально значущих проектів підприємців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9-96 +
Шифр НБУВ: РА347032

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Колесников К. В. 
Теплові процеси в гетерогенній димовій плазмі / К. В. Колесников. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідження механізмів теплових процесів в димовій плазмі, зокрема, впливу процесів іонізації, рекомбінації та конденсації на температурний профіль гетерогенної димової плазми з центральним джерелом енергії; аналізу явища прискорення дипольних молекул оксидів в електричному полі заряду конденсованої частинки та впливу на коефіцієнт дифузії при її конденсаційному зростанню; дослідженню сорбційних процесів та температури плавлення малих квазікристалічних утворень; розподілу самоузгодженого потенціала навколо заряджених частинок в сильно неідеальній плазмі; розрахунку параметрів димової плазми при сильнонеідеальній взаємодії з частинкою; дослідженню діаграми Юкави та виявленню фрактальності неідеальної плазми. В дисертаційному дослідженні пропонується метод аналітичного розрахунку концентрації електронів та зарядів конденсованих частинок в димовій плазмі при наявності атомів цезію в газовій фазі з урахуванням зміщення іонізаційної рівноваги за рахунок міжфазної взаємодії. Для дослідження електрофізичних характеристик плазми застосовувався метод рішення нелінійного диференціального рівняння Пуассона-Больцмана, за допомогою якого розраховувався заряд конденсованих частинок та, в подальшому, вплив їх на концентрацію вільних електронів.Визначено нове розуміння температури плавлення малих кристалічних структур на прикладі наночастинок та упорядкованих структур. Показано, що залежність температури плавлення від кількості частинок можна пояснити зміною енергії частинок в поверхневому шарі кристалу тому зі збільшенням розміру кристалу вплив поверхневого шару зменшується, а температура кристалу приближується до температури масивного кристалу. Враховані розмірні ефекти для температури плавлення наноструктур в плазмі за рахунок введення фінітного дебаєвського спектру шляхом введення геометричного фактора як співвідношення розміру частинок і нанокластерів. Проведено порівняння моделі Ейнштейна та Дебая для визначення температури плавлення наночастинок за допомогою густини фононного спектра. Запропоновано новий підхід до формалістичного методу вивчення упорядкованих просторових структур частинок в димовій плазмі аналогічний плазмовим кристалам в газорозрядній плазмі, які отримали назву систем Юкава. Виявлено, що фазовий перехід такої системи можна задовільно описати тільки з використанням елементів фрактальної геометрії. Отримано рівняння для аналітичного опису фазового переходу в широкому діапазоні значень структурного параметра в рамках термодинамічної теорії подібності (масштабування).Розроблена узагальнена модель фазової діаграми Юкави, яка визначає залежність параметру неідеальності взаємодії заряджених частинок оксидів від структурного фактору на лінії плавлення плазмового кристалу. Виявлено, що в загальному вигляді залежність має фрактальний характер, при чому вигляд функції та величина фрактальної розмірності змінюється в різних діапазонах значень структурного фактору.^UThe dissertation is devoted to research of mechanisms of thermal processes in a smoky plasmas, in particular, influence of processes of ionization, recombination and condensation on a temperature profile of a heterogeneous smoky plasmas with the central energy source; analysis of the phenomenon of acceleration of dipole molecules of oxides in the electric field of charge of a condensed particle and influence on the diffusion coefficient during its condensation growth; study of sorption processes and melting point of small quasicrystalline formations; distribution of the self-consistent potential around charged particles in a highly imperfect plasma; calculation of smoky plasmas parameters at strongly imperfect interaction with a particle; study of the Yukawa diagram and detection of fractality of non-ideal plasma.In the dissertation research the method of analytical calculation of concentration of electrons and charges of condensed particles in a smoky plasmas in the presence of cesium atoms in a gas phase taking into account shift of ionization equilibrium at the expense of interphase interaction is offered. To study the electrophysical characteristics of plasma, the method of solving the nonlinear Poisson-Boltzmann differential equation was used, which was used to calculate the charge of condensed particles and, subsequently, their effect on the concentration of free electrons.A new understanding of the melting temperature of small crystalline structures is determined on the example of nanoparticles and ordered structures. It is shown that the dependence of the melting temperature on the number of particles can be explained by the change in particle energy in the surface layer of the crystal, so with increasing crystal size the influence of the surface layer decreases and the crystal temperature approaches the massive crystal temperature. The dimensional effects for the melting temperature of nanostructures in the plasma due to the introduction of the finite Debye spectrum by introducing a geometric factor as the ratio of particle size and nanoclusters are taken into account. The Einstein and Debye model are compared to determine the melting temperature of nanoparticles using the phonon spectrum density.A new approach to the formalistic method of studying the ordered spatial structures of particles in a flue plasma similar to plasma crystals in a gas-discharge plasma, which are called Yukawa systems, is proposed. It is found that the phase transition of such a system can be satisfactorily described only with the use of elements of fractal geometry. The equation for the analytical description of the phase transition in a wide range of values of the structural parameter within the framework of the thermodynamic theory of similarity (scaling) is obtained.A generalized model of the Yukawa phase diagram has been developed, which determines the dependence of the parameter of the nonideality of the interaction of charged oxide particles on the structural factor on the melting line of the plasma crystal. It is found that in general the dependence has a fractal character, and the form of the function and the value of the fractal dimension varies in different ranges of values of the structural factor.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Шевчук О. А. 
Державно-приватне партнерство в сфері інноваційного розвитку / О. А. Шевчук. — Б.м., 2022 — укp.

Інноваційним інструментом розвитку економіки та соціально-економічних відносин в державі є налагодження партнерських відносин між державою в особах органів виконавчої влади та місцевого самоврядування із суб'єктами підприємницької діяльності. Державно-приватне партнерство стимулює залучення інвестицій у реальний сектор економіки та сприяє розвитку ринків капіталу, товарів та послуг, інноваційних галузей промисловості. Державно-приватні партнерства сьогодні є механізмом розвитку інфраструктури та підвищення якості суспільних послуг, а також забезпечують значущі завдання інвестиційно-інноваційного розвитку регіонів.Успішне використання державно-приватного партнерства може дати позитивні результати внаслідок поєднання (доповнення) вищих компетенцій державного сектору та бізнес-структури для задоволення інтересів обох сторін. В Україні модель ДПП все ще недостатньо використовується через проблеми в інституційних та законодавчих компонентах регуляторної процедури, але інтерес до ДПП постійно зростає.^UAn innovative tool for the development of the economy and socio-economic relations in the state is the establishment of partnership relations between the state in the persons of the executive power and local self-government bodies and the subjects of entrepreneurial activity. Public-private partnership stimulates the attraction of investments in the real sector of the economy and promotes the development of capital markets, goods and services, and innovative industries. Today, public-private partnerships are a mechanism for developing infrastructure and improving the quality of public services, as well as providing significant tasks for the investment and innovation development of regions.The successful use of public-private partnership can give positive results due to the combination (complement) of higher competencies of the public sector and the business structure to satisfy the interests of both parties. In Ukraine, the PPP model is still underutilized due to problems in the institutional and legislative components of the regulatory procedure, but interest in PPPs is constantly growing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Нетяга В. В. 
Контрабанда в Україні: кримінально-правова та кримінологічна характеристика: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. В. Нетяга. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація присвячена комплексному науковому дослідженню кримінально-правової та кримінологічної характеристики контрабанди в Україні, а запобігання її вчиненню. Актуальність наукового дослідження пояснюється недостатньою розробленістю деяких питань стосовно теоретико-методологічних засад, кримінальної охорони та кримінологічної характеристики контрабанди, що зобов’язує науку та правозастосовну практику поставити на порядок денний завдання про необхідність їхнього поглибленого дослідження.Першим розділом «Теоретико-методологічні засади дослідження контрабанди в Україні» проаналізовано роботи низки радянських вчених і зазначено, що вони та їхні праці встановили фундаментальні засади дослідження кримінальної та кримінологічної характеристик контрабанди, а також запобігання їй. Доведено, що сучасні вітчизняні науковці створили засади для сучасного дослідження кримінально-правових та кримінологічних проблем, зокрема, наукових розвідок стосовно контрабанди як кримінального правопорушення, обігу товарів та заборонених предметів, діяльності транснаціональної та організованої злочинності, заходів запобігання окресленим вище явищам. Соціальна обумовленість встановлення кримінальної відповідальності за контрабанду і виокремлення її в самостійний склад кримінального правопорушення в межах розділу VII КК України викликана властивими їй характером і ступенем суспільної небезпечності, відносної поширеністю таких посягань. Обґрунтована необхідність окремого розмежування норм, що визначають кримінальну відповідальність за товарну контрабанду та контрабанду заборонених предметів, оскільки таке розміщення норми відповідає об’єктам кримінально-правової охорони та не порушує систему побудови Особливої частини КК України. Доведено доцільність повернення кримінальної відповідальності за товарну команду. Порівняно норми про кримінальну відповідальність за контрабанду в країнах Митного союзу ЄАЕС та виділено суттєві відмінності. Встановлено, що у кримінальному законодавстві зарубіжних країн не склалося єдиного підходу до питань кримінальної відповідальності за контрабанду. Виділено три основні варіанти встановлення такої відповідальності: у законодавстві не встановлено кримінальну відповідальність за контрабанду; у кримінальному законодавстві передбачено кримінальну відповідальність за контрабанду окремих предметів даного виду кримінального правопорушення, незаконне переміщення через митницю яких представляє підвищену суспільну небезпеку для держави; у кримінальному законодавстві передбачена повноцінна система відповідальності за контрабанду. У другому розділі «Кримінально-правова характеристика контрабанди в Україні» встановлено, що законодавець розташував ст. 201 КК України у розділі про кримінальні правопорушення у сфері господарської діяльності, тим самим визначивши родовим об’єктом складу контрабанди, протидію якій забезпечено кримінальним законом та охорона ним господарської діяльності в Україні. Визнано, що соціальна та кримінально-правова роль контрабандних предметів визначена їхніми властивостями. Доведено, що контрабанда вибухонебезпечних предметів, «матеріалів, що є радіоактивними, зброя та боєприпаси, крім мисливської гладкоствольної зброї» чи бойових припасів до такої зброї, частин вогнепальної нарізної зброї «у першу чергу посягає на відносини у суспільстві, у сфері громадської безпеки, лише потім у сфері господарської діяльності, на що вказує законодавець». Встановлено, що «склад контрабанди, передбаченої ст. 201 КК України, за конструкцією об’єктивної сторони є формальним, тобто обов’язковою ознакою є суспільно небезпечне діяння». За способами приховування таких предметів поза митним контролем варто віднести діяння з використанням спеціально прилаштованих сховищ із застосуванням різноманітних засобів або способів, що унеможливлюють виявлення таких предметів контрабанди. Це і маскування одного предмету іншим; надання на митниці як підстави для переміщення контрабанди документів з недостовірною інформацією чи документів, одержаних у незаконний спосіб, або таких, що містять неправильні найменування товарів. Встановлено, що місцем контрабанди є територія митного кордону, який може збігатися з державним кордоном України. Виняток становлять території спеціальних митних зон. Межі території спеціальних митних зон входять до складу митного кордону України. У третьому розділі «Кримінологічна характеристика контрабанди в Україні та заходи її запобігання» встановлено, що контрабанда в Україні є широкомасштабним явищем, що давно переросло примітивні ознаки та увійшла до складу організованої злочинності, що пов’язана з економікою. Визначено, що серед предметів, визначених у ст. 201 КК України найчастіше вчиняється переміщення через митний кордон зброя або боєприпаси до неї, частини вогнепальної нарізної зброї та культурні цінності. Доведено, що кримінальне правопорушення, передбачене ст. 201 КК України варто віднести до кримінальних правопорушень з високим рівнем латентності.^UThe thesis is devoted to complex scientific research of criminal and criminological characteristic smuggling to Ukraine, and prevention to her commission. The relevance of scientific research speaks insufficient readiness of some questions of theoretical and methodological bases, criminal protection and criminological characteristic of smuggling, puts before science and law-enforcement practice on the agenda a question of need of their in-depth study.In the first chapter «Theoretical and methodological foundations of the study of smuggling in Ukraine» the work of a number of Soviet scientists was analyzed and it was indicated that they and their works established the fundamental foundations of the study of the criminal and criminological characteristics of smuggling, as well as prevention. It has been proved that modern domestic scientists have created the basis for a modern study of criminal law and criminological problems, in particular, scientific research on smuggling as a criminal offense of the circulation of goods and prohibited items, the activities of transnational and organized crime, and measures to prevent the phenomena outlined above.The social conditionality of establishing criminal liability for smuggling and making it an independent criminal offence within the framework of section VII of the Criminal Code of Ukraine is caused by its inherent character and degree of social danger, the relative prevalence of such attacks. The need for a separate distinction between the rules defining criminal liability for the smuggling of goods and the smuggling of prohibited items is justified, since such placement of the norm corresponds to the objects of criminal law protection and does not affect the system of building a special part of the Criminal Code of Ukraine. The advisability of returning criminal liability for the product crew has been proved.Compared to the norm on criminal liability for smuggling in the countries of the Customs Union of the Eurasian Economic Union, significant differences are highlighted. It was established that in the criminal legislation of foreign countries there was no unified approach to issues of criminal liability for smuggling. There are three main options for establishing such liability in legislation that do not establish criminal liability for smuggling; Criminal law establishes responsibility for the smuggling of certain items whose illegal cross-border movement poses a particular public danger to the State; criminal legislation provides for a full system of responsibility for smuggling.In the second chapter «Criminal law characterization of smuggling in Ukraine» it was established that the legislator placed Art. 201 of the Criminal Code of Ukraine in the section on criminal offenses in the field of economic activity, thereby determining the family object of the composition of smuggling protected by criminal law public relations to ensure economic activity in Ukraine. It is recognized that the social and criminal legal role of smuggled items is determined by their characteristics. It has been proved that the smuggling of explosives, radioactive materials, weapons or ammunition (except for smooth-bore hunting weapons or ammunition), parts of rifled firearms primarily encroach on public relations in the field of public safety, and not in the field of economic activity as their legislator.It has been established that the composition of smuggling under Art. 201 of the Criminal Code of Ukraine, according to the design of the objective side, is formal, that is, a socially dangerous act is a mandatory sign. Methods of concealing items from customs control should include the use of specially made storage facilities (caches) and other means or methods that make it difficult to detect such items; providing one subject with the type of others; Submission to the Customs Authority as a basis for the movement of items of forged documents or documents obtained illegally or containing false information about the name of the items. It has been established that the place of smuggling is the customs border, which coincides with the state border of Ukraine, with the exception of the borders of the territory of special customs zones. The borders of the territory of special customs zones are an integral part of the customs border of Ukraine.The third chapter «Criminological characterization of smuggling into Ukraine and measures to prevent it» established that smuggling in Ukraine is a widespread phenomenon, has long grown its early classical forms and is now one of the components of organized crime in the economy. It is determined that among the items defined in Art. 201 of the Criminal Code of Ukraine, weapons or ammunition, parts of firearms and cultural property are most often transported across the customs border. It is proved that the criminal offense under Art. 201 of the Criminal Code of Ukraine should be attributed to criminal offenses with a high level of latency.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського