Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (401)Книжкові видання та компакт-диски (402)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=ДРОЗДОВСЬК$<.>+<.>A=ГЕОРГ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Георгієвський Ю.В. 
Адміністративна юстиція: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.В. Георгієвський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено причини виникнення та суть адміністративної юстиції, установлено її ознаки. Проаналізовано проблеми існування форм захисту прав і свобод громадян та юридичних осіб. Розглянуто моделі адміністративної юстиції багатьох закордонних країн, понятійний апарат, наведено рекомендації щодо його уточнення. Сформульовано наукові висновки та пропозиції, спрямовані на вдосконалення законодавства, що регулює порядок розгляду та розв'язання в судовій процесуальній формі спорів, що виникають у сфері управлінської діяльності між громадянами чи юридичними особами й органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА328309

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Георгієва С.І. 
Болгарська переселенська говірка мішаного типу: стан і етапи формування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / С.І. Георгієва ; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Вивчено діалектну систему болгарської зорянської говірки, проаналізовано особливості її функціонування. Досліджено і визначено походження і актуальну діалектну належність даної говірки. Наведено типологічний аналіз фонетико-фонологічної, морфологічної та лексичної систем у болгарському переселенському діалекті мішаного типу в зіставленні з болгарським діалектним континуумом метрополії, болгарською літературною мовою, а також з діалектами і літературними мовами слов'янських народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.62-672.12 + Ш141-05 +
Шифр НБУВ: РА342345

Рубрики:

      
3.

Дроздовська О.С. 
Бюджетний устрій держави та особливості його формування в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.С. Дроздовська ; Н.-д. фінанс. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні засади бюджетного устрою країни. Досліджено історичну еволюцію поняття "бюджетний устрій", розкрито його суть. Досліджено взаємозв'язок бюджетного устрою з державним і адміністративно-територіальним устроями країни та визначено фактори, які на нього впливають. Проаналізовано бюджетні установи країн з різними державними й адміністративно-територіальними устроями. Визначено особливості й етапи становлення бюджетного устрою в Україні. Виявлено основні його суперечності на сучасному етапі економічного розвитку держави. Обгрунтовано роль бюджетного устрою у процесі проведення бюджетної реформи в Україні та запропоновано напрями його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.31 +
Шифр НБУВ: РА341325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Георгіадіс І. 
Грецькі запозичення в російській мові кінця XX - початку XXI століття (лексичний, дериваційний і функціональний аспекти): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / І. Георгіадіс ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методологічні основи параметризації запозиченої лексики російської мови. Вивчено особливості комунікативної репрезентації греків за умов полілінгвокультурної ситуації Криму. Подано лінгвістичну та соціокультурну характеристику запозичень-грецизмів через їх освоєння у процесі функціонування. Визначено культурно-ціннісне навантаження сучасних запозичень у реципієнтній мовній системі на підставі акумулювання попереднього досвіду. Визначено мовний статус грецизмів у межах лексичної та словотвірної підсистем російської мови. Перекладено матеріали навчального тематичного словника "Ширше коло" грецькою мовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-322 + Ш145-3
Шифр НБУВ: РА378981 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Георгізова І.Л. 
Жіночі організації України в громадсько-політичному житті суспільства наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст.: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.Л. Георгізова ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено місце і роль жіночих організацій у громадсько-політичному житті українського суспільства в кінці XX - на початку XXI ст. На підставі аналізу й узагальнення даних офіційних документів, нормативних актів і фактичного матеріалу окреслено основні напрями діяльності жіночих організацій. Зіставлено їх задекларовані завдання та фактичну роботу, проаналізовано взаємодію з органами влади та іншими громадськими структурами. Розкрито роль жіноцтва у політичному житті українського суспільства. Висвітлено особливості функціонування жіночих громадських організацій традиційного, ділового, соціально- та політично-орієнтованого характеру. Зроблено висновок про важливу роль і домінантне місце жінки в українському суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА356728

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дроздовська С.Б. 
Контроль фізичного стану спортсменів за компонентами респіраторної вологовтрати та експірату: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С.Б. Дроздовська ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі вивчення особливостей респіраторної вологовтрати і складу експірату у кваліфікованих спортсменів різних видів спорту у стані спокою та під час навантажень різної інтенсивності і обгрунтуванню методів визначення величини компонентів загальної фізичної працездатності організму спортсменів за цими показниками. Зміни обсягів респіраторної вологовтрати розглядаються як один з механізмів адаптації організму спортсмена до постійних фізичних навантажень, з однієї сторони, і як результат функціонування системи поверхнево-активних речовин легень, з іншої. Результати досліджень свідчать, що респіраторну вологовтрату можна розглядати як інтегральний прояв системних та організмових процесів, а склад видихуваного повітря є результатом нереспіраторних функцій легень, які знаходяться в залежності від рівня рухової активності людини. Аналіз отриманих даних дозволив визначити найбільш інформативні показники респіраторної вологовтрати, котрі корелюють з потужністю роботи, яку виконують спортсмени, і з функціональними показниками дихання і гемодинаміки. Це дозволило рекомендувати метод визначення цих показників для контролю за функціональним станом організму спортсмена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.22

Рубрики:

      
7.

Георгаліна О.Р. 
Моделювання та оптимізація плівкових охолоджувачів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.14 / О.Р. Георгаліна ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Створено інженерну методику розрахунку економічно раціональних плівкових охолоджувачів з урахуваням гідродинамічних та тепломасообмінних процесів, що відбуваються у контактному пристрої плівкового тепломасообмінного апарату (ТМА) під час взаємодії фаз. Задачу оптимального проектування плівкових апаратів зведено до екстремальної задачі мінімізації цільової функції, що є зведеними витратами, які враховують капіталовкладення та експлуатаційні витрати стосовно року окупності апарату. Зазначено, що даний підхід до теплового розрахунку шару насадки плівкового ТМА запропоновано вперше. Проведено математичне моделювання плівково-струменевої гравітаційної течії рідини по впадині гофрованої поверхні з регулярною шорсткістю. Встановлено, що гідравлічний опір подається у вигляді трьох складових, якими є квадратичний та в'язкий опір і тертя ковзання. Детально розглянуто математичне моделювання процесів тепломасообміну у насадці плівкового охолоджувача у випадку протитечійної та поперечнотечійної схем руху фаз. Розроблено метод розв'язання системи диференціальних рівнянь у частинних похідних, що описують тепло- та масоперенос під час перехресної взаємодії потоків рідини та газу для прямого та непрямого випарного охолодження. Вперше проведено оптимальне проектування плівкових охолоджувачів для протитечійної та перехреснотечійної схем взаємодії фаз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З368-04-01
Шифр НБУВ: РА330824

Рубрики:

      
8.

Георгієв Т.Д. 
Особливості хірургічного лікування генералізованого пародонтиту в осіб зі зниженням мінеральної щільності кісткової тканини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.Д. Георгієв ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Вивчено ефективність хірургічного лікування генералізованого пародонтиту (ГП) II - III ступеня в осіб зі зниженням мінеральної щільності кісткової тканини (МЩКТ), вплив остеопластичних матеріалів, що використовуються у разі заміщення кісткових щелеп, на метаболізм кісткової тканини скелета та можливості корекції порушень білково-мінерального обміну за допомогою препарату соєвих ізофлавонів "ЕКСО". Експериментально установлено, що операція остеопластики дефекту щелепи на моделі остеопорозу та пародонтиту у щурів тимчасово погіршує стан кісткової тканини скелета, що підтверджується зниженням щільності стегнової кістки через 3 місяці після операції. Даний препарат має виражену пародонто-протекторну дію, нормалізує мінеральний обмін і стан кісткової тканини, які зазнали змін внаслідок низькокальцієвої дієти та операції остеопластики. Проведено порівняльну оцінку впливу різних остеокондуктивних матеріалів на регенерацію кістки у ділянці сформованого кісткового дефекту щелепи та вперше показано, що остеопластики дефектів щелеп за умов остеопорозу найбільш ефективним є комбінація гідроксіапатиту та трикальційфосфату. Визначено високий відсоток зниження МЩКТ скелета у хворих на ГП II - III ступеня, це доводить необхідність проведення остеоденситометрії для планування й оцінки ефективності комплексного лікування. Розроблено метод і встановлено високу терапевтичну ефективність комплексного лікування ГП II - III ступеня в осіб зі зниженням МКЩТ, що передбачає операцію остеопластики з використанням остеокондуктивних матеріалів та диференційоване застосування препаратів остеотропної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-59 +
Шифр НБУВ: РА338399

Рубрики:

      
9.

Георгієв Д.Д. 
Підвищення ефективності екстракції катаракти з імплантацією ІОЛ за допомогою селективного інгібування циклооксигеназних і ліпооксигеназних прозапальних медіаторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Д.Д. Георгієв ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2003. — 15 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання інгібування та профілактики розвитку запальної реакції після екстракції катаракти з імплантацією ІОЛ. Обстежено 74 кролі породи шиншила, яким була зроблена модельована операційна травма та 138 пацієнти (138 ока) після екстракції катаракти з імплантацією ІОЛ. Встановлено, що одночасне селективне інгібування синтезу простангландину Е2 і лейкотрієну В4 за умов модельованої травми в експерименті призводить до зниження їх рівня на 55 - 65 % відповідно, у камерній волозі на сьому добу після операції, у порівнянні з їх неселективним пригніченням. Доведено, що одночасне застосування препаратів, які вибірково інгібують синтез простагландинів і лейкотрієнів під час проведення ЕЕК з імплантацією ІОЛ у клініці дозволяє знизити ступінь післяопераційного запалення на 20 % у порівнянні з кортикостероїдами та диклофенаком, що традиційно використовуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.637.04-52 +
Шифр НБУВ: РА323925

Рубрики:

      
10.

Георгієва Н.Ю. 
Просодія переконування в англійському діалогічному мовленні (експериментально-фонетичне дослідження): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.Ю. Георгієва ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2005. — 19 с. — укp.

За результатам теоретичного аналізу літератури з досліджених питань, а також вивчення класифікації мовленнєвого матеріалу на засадах теорії аргументації визначено типи діалогічних єдностей: кооперативну, координуючу та евристичну. Удосконалено методику проведення фонетичного аналізу, з використанням якої та за допомогою новітніх комп'ютерних технологій виявлено та унаочнено в інтонаційних ознаках аргументативних діалогічних єдностей (частоту основного тону, інтенсивність і темп). Розвинуто традиційний опис просодичного оформлення репліки-стимула та репліки-реакції діалогічної єдності, розроблено інтонаційні портрети кожного з досліджених типів діалогічних єдностей. За результатом електроакустичного аналізу одержано об'єктивні фізичні ознаки трьох типів діалогічних єдностей, що реалізують функцію переконування, які узгоджуються з результатами перцептивного аналізу. Запропоновано положення, що просодія є важливим механізмом формування та передавання переконувального значення реплік аргументативних діалогічних єдностей. Серед акустичних ознак, які найбільш чітко відрізняють аргументативні типи діалогічних єдностей, виокремлено тональний контур завершення та характер руху тону у фразах. Відзначено, що важливе значення щодо ідентифікації типів аргументативних діалогічних єдностей мають частота основного тону перших наголошених та ядерних складів, частотний інтервал структурних елементів фраз, їх частотний діапазон, пікова інтесивність перших наголошених та ядерних складів, тривалість перших наголошених і ядерних складів, середньоскладова тривалість фраз і особливості паузації на межі репліки-стимула та репліки-реакції, які складають діалогічну єдність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-227.4 + Ш143.21-13 +
Шифр НБУВ: РА337964

Рубрики:

      
11.

Георгадзе А.Ш. 
Розрахунки детекторів сонячних нейтрино низьких енергій: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / А.Ш. Георгадзе ; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. — К., 2007. — 25 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.531,022 + В387.041.403.4,022 +
Шифр НБУВ: РА354047

Рубрики:

      
12.

Георгієвська В.В. 
Становлення та розвиток рекламно-довідкової преси на території Східної України ХIХ - початку ХХ ст.: автореф. дис... канд. наук із соц. комунікацій: 27.00.04 / В.В. Георгієвська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження рекламно-довідкової преси Східної України 1809 - 1917 рр. Виділено й охарактеризовано її основні тематичні групи, зокрема, довідкові (універсальні) видання, а також торгово-промислові, комерційні, біржові, сільськогосподарські, квартирні, шлюбні, театрально-артистичні та книжкові, рекламні, медичні, курортні). Досліджено жанрові модифікації реклами на шпальтах спеціалізованої преси (від каталогу, прейскуранта, рубричної реклами до реклами-історії, консультації фахівця, реклами-звернення, реклами-вірша). Розроблено алфавітний покажчик рекламно-довідкової преси (всього 207 видань), додаткові покажчики, схеми та діаграми, які характеризують розвиток даної спеціалізованої преси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР5)-5 + Ч617.167.7 +
Шифр НБУВ: РА367982

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Георгіца А.З. 
Сучасний парламентаризм: проблеми теорії та практики: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / А.З. Георгіца ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 31 с. — укp.

З урахуванням новітніх досягнень конституційно-правової науки та на основі узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду державотворення висвітлюються актуальні проблеми теорії та практики сучасного парламентаризму: розглядаються питання становлення та еволюції цього явища, робиться політико-правовий аналіз його теоретичних засад; аналізуються основні питання організації парламентів; досліджуються повноваження та функції парламентських установ під кутом зору активізації їхньої діяльності як необхідної умови утвердження парламентаризму в державно-правовій практиці країн світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Георгізов Г.М. 
Українське селянство доби непу: динаміка політичних настроїв та свідомості: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.М. Георгізов ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування політичних настроїв і свідомості українських селян у добу непу. Проаналізовано особливості реалізації більшовицької політики в українському селі, спрямованої проти розвитку товарно-грошових відносин і вільної торгівлі, яка сприяла впровадженню комун і державних форм землекористування. З'ясовано, що за об'єктивних причин даного історичного періоду українське селянство не могло добровільно сприйняти запропоновану державою політико-економічну модель, відповіддю на її насильницьке впровадження були різні форми соціального опору - від повстанської війни до економічного спротиву. Визначено, що за даних умов більшовицький режим був змушений змінити тактику та посилювати власний вплив на селі шляхом поширення комуністичної ідеології, засобами освіти, агітації, пропаганди. Встановлено, що у 1920-х рр. відбулись зміни політичних настроїв і свідомості в селянському середовищі, що набули сталих форм у період колективізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-283 +
Шифр НБУВ: РА357659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дроздовський Я.П. 
Управління інвестиційною діяльністю в умовах ринкової трансформації економіки регіону (на матеріалі Закарпатської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Я.П. Дроздовський ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 19 с. — укp.

З'ясовано роль управління інвестиційною діяльністю за умов ринкової трансформації економіки регіону у прискоренні його соціально-економічного розвитку. Визначено соціально-економічну складову ефективності регіонального інвестиційного процесу. Науково обгрунтовано пропозиції щодо поліпшення управління інвестиційною діяльністю на регіональному рівні (на прикладі Закарпатської області), розроблено стратегічні підходи щодо залучення та ефективного використання зовнішніх (вітчизняних та іноземних) інвестицій у регіональну економіку та механізми їх реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАК)0-56-21 +
Шифр НБУВ: РА331248

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Георгіаді Н.Г. 
Формування систем менеджменту на засадах функціонального підходу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.Г. Георгіаді ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 18 с. — укp.

Містяться теоретичне обгрунтування та практичні рекомендації щодо створення ефективних систем менеджменту на вітчизняних підриємствах на засадах функціонального підходу. Розроблено метод оцінки факторів внутрішнього і зовнішнього середовища організації та метод оцінки рівня розвитку конкретних функцій менеджменту для визначення реального стану управління на підприємстві і шляхів його вдосконалення. Запропоновано методичні рекомендації щодо побудови організаційних структур управління на основі вдосконалення функцій менеджменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-212.1

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Георгіянц В.А. 
Цілеспрямований синтез протисудомних засобів в ряду арил(алкіл)амідів малонової кислоти: Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.02 / В.А. Георгіянц ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2004. — 38 с. — укp.

На основі послідовного синтезу симетричних та несиметричних арил(алкіл)амідів малонової кислоти та вивчення їх фармакологічної активності створено комбінаторну бібліотеку речовин з протисудомними властивостями, розроблено та удосконалено методи їх синтезу. Визначено найбільш ефективні речовини, серед яких виділено субстанцію для проведення доклінічних випробувань. Встановлено фізико-хімічні параметри молекул синтезованих речовин, проведено їх статистичну обробку з метою визначення закономірностей зв'язку "структура - протисудомна активність", встановлено найбільш цінні прогностичні фактори. Для найбільш перспективної субстанції - Дибамки - проведено поглиблені доклінічні дослідження, вивчено фізико-хімічні та хімічні властивості, з урахуванням яких проведено стандартизацію субстанції та лікарської форми - капсул.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.246.15 + Р281.704-1 +
Шифр НБУВ: РА331246

Рубрики:

      
18.

Чорний В. А. 
Розробка методик контролю якості лікарських препаратів з Бензидаміну гідрохлоридом з позицій "зеленої хімії" / В. А. Чорний. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації висвітлено питання розробки та валідації аналітичних методик контролю якості оромукозних препаратів з бензидаміну гідрохлоридом за принципами «зеленої хімії». Розроблено «дерево рішень» щодо вибору аналітичних методик з огляду на їх відповідність принципам «зеленої хімії», за результатами його імплементації обґрунтовано методологію досліджень.Розроблено методику визначення супровідних домішок у препаратах бензидаміну гідрохлориду спреї та розчині методом ВЕРХ, проведено дослідження деградації АФІ в стресових умовах. Запропоновано підходи до ідентифікації бензидаміну та його метаболіту в присутності НПЗЗ. Розроблено методики одночасного визначення АФІ (бензидаміну гідрохлориду) та консерванта (метилпарагідроксибензоату) методами ВЕРХ та ГХ. Визначено оптимальні умови пробопідготовки та хроматографування, проведено їх валідацію. Розроблено методику визначення залишкових кількостей АФІ на поверхні обладнання методом абсорбційної спектрофотометрії. Розроблено методику одночасного визначення бензидаміну, ментолу та метилпарабену в оригінальній комбінованій лікарській формі методом ГХ. Розроблені методики відповідають принципам «зеленої хімії» та є коректними за результатами валідаційних досліджень^UThe dissertation covers the development and validation of analytical methods for quality control of oromucosal preparations with benzydamine hydrochloride according to the principles of "green chemistry". A "decision tree" for the selection of analytical methods based on their compliance with the principles of "green chemistry" has been developed, and the research methodology has been devised based on the results of its implementation.A method for determination of related substances in benzydamine hydrochloride spray and solution by HPLC has been developed. Forced degradation studies of the drug product have been conducted. Approaches to the identification of benzydamine and its metabolite in the presence of NSAIDs have been proposed. Methods for simultaneous determination of API (benzydamine hydrochloride) and preservative (methyl parahydroxybenzoate) by HPLC and GC methods have been developed. The optimal conditions of sample preparation and chromatography were determined, their validation was performed. A method for determination of residual amounts of API on the surface of the equipment by absorption spectrophotometry has been developed. A method for the simultaneous determination of benzydamine, menthol and methylparaben in the original combined dosage form by GC method has been developed. The developed methods correspond to the principles of "green chemistry" and are correct according to the results of validation studies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Доброва А. О. 
Дослідження хімічної взаємодії та розробка методик контролю якості лікарських препаратів з доксицикліном та амоксициліно / А. О. Доброва. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню питання хімічної взаємодії доксицикліну та амоксициліну із солями металів, що входять до складу мінеральних, столових вод та антацидів, розробки методик контролю якості доксицикліну, а також амоксициліну у його комбінованих лікарських формах із клавулановою кислотою. Науково обґрунтовано та експериментально доведено можливість утворення стійких хелатних комплексів солей заліза(ІІІ), алюмінію, магнію та кальцію з доксицикліном та амоксициліном у змодельованих умовах одночасного прийому. Досліджено вплив присутності мінеральних/столових вод та солей обраних металів на кінетику вивільнення доксицикліну із капсул та амоксициліну з таблеток проти контрольних профілів розчинення in vitro. Розроблено методику оцінювання комплексоутворення з використанням методу електроімпедансної спектроскопії та за її допомогою досліджено процеси взаємодії доксицикліну та амоксициліну з обраними солями, а також визначено константи стійкості. Розроблено методики контролю якості твердих дозованих лікарських форм доксицикліну та амоксициліну^UThe dissertation work is devoted to the study of the chemical interaction of doxycycline and amoxicillin with metal salts that are part of mineral, drinking waters and antacids, the development of methods for quality control of doxycycline and amoxicillin in its combined dosage forms with clavulanic acid.The possibility of formation of stable chelated complexes of iron (III), aluminum, magnesium and calcium salts with doxycycline and amoxicillin in simulated conditions of simultaneous administration has been scientifically substantiated and experimentally proved. The effect of the presence of mineral / drinking water and salts of selected metals on the release kinetics of doxycycline from capsules and amoxicillin from tablets against control dissolution profiles in vitro was studied. A method for estimating complex formation using the method of electroimpedance spectroscopy has been developed and the processes of interaction of doxycycline and amoxicillin with selected salts have been studied with its help, and stability constants have been determined. Methods of quality control of solid dosage forms of doxycycline and amoxicillin have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Безрук І. В. 
Експериментальне обґрунтування підходів та стандартизація препаратів плюща звичайного / І. В. Безрук. — Б.м., 2021 — укp.

Хвороби органів дихання виникають у людей незалежно від віку і соціального статусу та залишаються найбільш розповсюдженими серед населення України. Кашель є основним симптомом при захворюванні дихальної системи. Лікарські засоби, що містять листя плюща мають певні переваги для лікування кашлю та захворювань бронхолегеневої системи в цілому. На фармацевтичному ринку України, найбільшу частину асортименту мають лікарські засоби іноземного виробництва (71,43 %). Житомирська фармацевтична компанія «Вішпфа» розширює лінійку вітчизняних препаратів, проводячи розробку нових препаратів з екстрактом листя плюща звичайного (сироп «Гедерин+» та капсули «Гедерин»). У зв'язку з цим виникає необхідність у розробці методик для стандартизації як готових лікарських засобів так і вихідної сировини, що застосовується при виробництві.Також доцільним є вивчення сировинних баз заготовки плюща звичайного, оскільки ефективність препаратів рослинного походження безпосередньо залежить від якості рослинної сировини.Оскільки одним з головних етапів фармацевтичної розробки лікарських засобів є вибір методів контролю якості, необхідно обґрунтувати критерії за якими буде визначатися найбільш підходящий метод для аналізу. Все вищенаведене свідчить про безумовну актуальність розробки методів для стандартизації препаратів плюща звичайного та визначення критеріїв до відбору методу аналізу^URespiratory diseases occur in people regardless of age and social status and remain the most common among the population of Ukraine. Cough is the main symptom of respiratory disease. Medicines containing ivy leaf have certain benefits for the treatment of cough and diseases of the bronchopulmonary system in general. Medicines of foreign production have a 71.43 % share in the pharmaceutical market of Ukraine. Zhytomyr pharmaceutical company Vishpfa decided to develop new medicines with ivy leaf extract (syrup “Gederin+” and capsules “Gederin”). Thus, there is a necessity to develop methods for standardization of both medicines and raw materials used in production.Since, the effectiveness of herbal medicines directly depends on the quality of plant raw materials, study its composition is required.One of the main stages of pharmaceutical drug development is the choice of method for quality control. Therefore, it is necessary to justify the criteria by which the most appropriate method for analysis might be determined.All mentioned above proves necessity of development of methods for standardization of ivy preparations and the definition of criteria to select methods for analysis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського