Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (74)Реферативна база даних (2266)Книжкові видання та компакт-диски (1746)Журнали та продовжувані видання (96)
Пошуковий запит: (<.>A=ЖУКОВ$<.>+<.>A=НИКОЛА$<.>+<.>A=БОРИСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 73
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Жуков О.О. 
Ідентифікація складних систем різної природи в умовах невизначеності: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.04 / О.О. Жуков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2010. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано системний підхід до структурно-параметричної ідентифікації складних систем різної природи за умов обмеженої невизначеності, на підставі якого розроблено метод, прийоми й алгоритми ітеративного відновлення апроксимуючих моделей, придатних для вирішення прикладних проблем системного аналізу та теорії оптимальних рішень. Розроблено метод ітеративної ідентифікації, що дозволяє відновлювати стійкі апроксимуючі моделі, узгоджені за складністю з мірою наявної невизначеності вихідних даних. Обгрунтовано доцільність відновлення апроксимуючої моделі у просторі станів у канонічній жордановій реалізації. Запропоновано під час проведення активного експерименту використовувати як вхідний збудливий вплив серію прямокутних імпульсів. Розроблено алгоритм двохетапного відновлення структури та параметрів апроксимуючих субмоделей. Запропоновано селективний підхід до відбору інформативних даних. Новий системний підхід, метод та алгоритми ітеративної ідентифікації використано для розв'язання практичної задачі оцінювання інерційних характеристик космічного апарата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.4
Шифр НБУВ: РА371747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Жуков Ю.Є. 
Інтегроване управління групами підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Ю.Є. Жуков ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування та розробку методичного забезпечення формування системи інтегрованого управління групами підприємств. Розглянуто інтеграційні тенденції розвитку економіки. Визначено поняття та розроблено типологію груп підприємств. Розкрито суть, зміст і принципи побудови системи інтегрованого управління. Удосконалено технологію оцінки організації й ефективності взаємопов'язаної діяльності групи підприємств. Обгрунтовано методичний підхід до розробки стратегії групового розвитку. Подано методичне забезпечення організації взаємного моніторингу членів групи й обгрунтовано етапи формування інтегрованої інформаційно-управлінської системи. Удосконалено методичний підхід до реалізації задач групового розвитку на основі узгодження інтересів членів групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21 +
Шифр НБУВ: РА341645

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Жуковська О.А. 
Інтервальні моделі прийняття колективних рішень в умовах ризику: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / О.А. Жуковська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Розроблено та досліджено інтервальні моделі прийняття колективного рішення групи незалежних експертів за умов ризику. Моделі передбачають використання апріорної інформації про частоти помилок, допущених експертами у процесі оцінювання випадкового стану об'єкта. Удосконалено методи множення інтервалів у формі центр-радіус у класичному та розширеному просторах. Проведено порівняння з іншими відомими підходами. На підставі одержаних результатів досліджено формальні умови, що з заданою довірчою ймовірністю гарантують оптимальність колективного рішення та дозволяють оцінювати і порівнювати кваліфікації експертів під час здійснення діагностики випадкових станів об'єктів. Доведено умови існування скінченного об'єму експериментальної вибірки, та з'ясовано, що для довільної ймовірності завжди можна визначити скінченний обсяг експериментальної вибірки до практичного застосування побудованих інтервальних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.413 +
Шифр НБУВ: РА346060

Рубрики:

      
4.

Жукова Н.А. 
Інтерпретація як компонент музичної творчості: естетичний аспект: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / Н.А. Жукова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 14 с. — укp.

Досліджено поняття "інтерпретація", реконструйовано його внутрішню структуру (художню (музичну) та інтерпретацію реципієнта)). Розглянуто виконавське мистецтво як естетичну проблему та проаналізовано асоціацію, контраст, колаж, діалог, емпатію, катарсис як засоби створення та сприймання музичного образу, а також виявлено сфери функціонального прояву художньої інтерпретації. Виявлено значення підготовленості, "відкритості" слухача для спільної з автором і виконавцем творчої роботи - сприймання музичного образу. Виокремлено західноєвропейську музику XVIII - XX ст. ст. як особливий досвід опанування інтерпретаційною культурою, а також проблеми інтерпретації в історичній динаміці української музичної культури. Досліджено аспект творчої взаємодії "композитор - виконавець" у XX ст., оцінено конкретні твори сучасних композиторів і виконавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.453.1 + Щ310.712 +
Шифр НБУВ: РА323681

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Жуков С.П. 
Антропогенна сукцесія рослинності відвалів вугільних шахт Донбасу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / С.П. Жуков ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Розглядається процес формування рослинності конічних відвалів вугільних шахт Донбасу. Методом композиційної ординації, модифікованим до умов відвалів, реконструйовано послідовність сукцесії. Її різнобічне вивчення на основі кількісних підходів дозволило виділити та вивчити флористичні та ценотичні характеристики сукцесійних стадій, динаміку просторового розподілу видів, їх об'єднання в екологічно подібні групи, міжвидові взаємовідношення. Встановлено, що рослинність відвалів розвивається у напрямі формування структур, характерних для зональної рослинності. Визначено сукцесійний статус видів, за якими виявляються тенденції розвитку угруповань. Розроблено метод вивчення, за яким визначено відносну конкурентоздатність видів у багатовидових фітоценозах. Створено базу даних для застосування отриманих результатів при рекультивації відвалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.9,022 + Е50*805.6*803.35(237УКР5,5),022

Рубрики:

      
6.

Жукова Н.К. 
Банківське кредитування в системі суспільного відтворення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.К. Жукова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та практичні засади банківського кредитування та визначено напрямки підвищення його ефективності на сучасному етапі. Розкрито складний зміст економічної категорії кредит, показано його об'єктивну необхідність у системі суспільного відтворення. Визначено сутність та структуру банківського кредиту за умов ринкової економіки, встановлено визначальну роль позичкового відсотка в системі кредитних відносин. З'ясовано, що універсальність зв'язків позичкового відсотка робить його активним фактором раціонального використання позичкового капіталу. На підставі вивчення основних форм і механізмів банківського кредитування на двох рівнях (Національного банку України як кредитора останньої інстанції та на рівні комерційних банків як кредиторів суб'єктів господарювання та населення) встановлено, що у сучасний період структура банківських кредитів є нераціональною, але за умов ринкової економіки можливе її подолання внаслідок зростання конкуренції. Досліджено сукупність ризиків, пов'язаних з кредитною діяльністю комерційних банків. Визначено основні шляхи підвищення ефективності системи банківського кредитування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.424 + У9(4УКР)262.2 +
Шифр НБУВ: РА348287

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Жуков М.Б. 
Вдосконалення гідравлічного видалення окалини на станах гарячої прокатки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / М.Б. Жуков ; Донбас. держ. машинобудів. акад. — Краматорськ, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена удосконаленню й розвитку процесів очистки поверхні прокату від окалини. Розроблена теорія процесу, яка базується на термічному впливі води низького натиску. Крім підвищення якості поверхні обгрунтована можливість використання гідроочистки для стабілізації вихідної температури металу. Внаслідок цього знизиться різнотовщинність готової металопродукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К621.003-5

Рубрики:

      
8.

Жукова Є. О. 
Види публічного адміністрування: проблеми правової теорії і практики: автореферат дис. ... д. ю. н. : 12.00.07 / Є. О. Жукова. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації запропоновано концепцію видів публічного адміністрування, яка базується на структурному підході і обумовлює необхідність ревізії правового забезпечення діяльності публічних адміністрацій відповідно до принципу людиноцентризму, з урахуванням тенденцій децентралізації та зниження довіри до представників публічної влади у суспільстві постмодерну. Публічне адміністрування в інструментальному аспекті визначено як правовий спосіб забезпечити потреби, інтереси та інші інтенції фізичних та юридичних осіб, шляхом законодавчого та підзаконного закріплення статусу публічних адміністрацій, їх формування та комплектування, постановки цілей та планування їх діяльності, безпосередньої правозастосовної діяльності та контролю різних рівнів за її здійсненням. Сформульовано поняття виду публічного адміністрування як автономної та незалежної від суб’єктивного сприйняття галузі діяльності публічних адміністрацій, у ході якої вони шляхом реалізації своєї компетенції досягають цілей та відповідності місії свого функціонування. Запропоновано у якості класифікаційного критерію виокремлення видів публічного адміністрування їх територіальний масштаб, значущість якого в умовах децентралізації перманентно підвищується, і визначено наявність правових прогалин, пов’язаних із здійсненням публічного адміністрування територіальними громадами.Обґрунтовано, що правовий режим воєнного стану обумовлює активне використання втручального публічного адміністрування, однак можна прогнозувати, що післявоєнне відновлення України потребуватиме широкого арсеналу фасілітивних методів публічного адміністрування, за допомогою яких можна запобігти втрат, притаманних централізованому розподіленню ресурсів. Удосконалено характеристику онтології публічного адміністрування охарактеризовано у двох аспектах: структурному та динамічному. Структурний аспект складається з побудови публічної адміністрації з ієрархічним характером, інституалізацією виконуваних функцій та компетенційними властивостями посадових осіб, і структури процесу публічного адміністрування, який передбачає постановку мети, окреслення завдань, вибір суб’єктів, наділення їх відповідними функціями та повноваженнями, планування і контроль за їх діяльністю, вибір критеріїв оцінки їх діяльності та проведення самого процесу оцінювання відповідно до обраних критеріїв. Динамічний аспект онтології публічного адміністрування представляє собою ціннісну та предметну спрямованість діяльності публічної адміністрації у межах наявної у певній державі публічної політики відповідно до конкретної сфери суспільних відносин.Визначено періодизацію розвитку категорії публічного адміністрування у національній правовій науці.Сформульоване авторське розуміння відмінностей між публічним адмініструванням і державним управлінням.Запропоновано класифікацію видів публічного адміністрування: за цільовим критерієм: надання публічних послуг, забезпечення публічної безпеки і правопорядку та нормотворча діяльність, спрямована на створення (зміцнення) правових механізмів реалізації прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб; за критерієм направленості: зовнішні (надання публічних послуг, забезпечення публічної безпеки та правопорядку) і внутрішні (розробка і затвердження підзаконних правових актів, в яких визначено компетенцію посадових осіб публічних адміністрацій у сфері публічного адміністрування, процедури здійснення публічного адміністрування тощо); за критерієм територіального масштабу: загальнодержавні, регіональні, місцеві види публічного адміністрування; за критерієм юридичних наслідків: види публічного адміністрування, які тягнуть і не тягнуть за собою настання юридичних наслідків для фізичних і юридичних осіб.Удосконалено підходи до сутності зовнішніх видів публічного адміністрування, виокремлених за критерієм направленості, що реалізуються у взаємодії з іншими суб’єктами, які не належать до публічної адміністрації, зміст діяльності яких значною мірою визначається закріпленою у правових актах компетенцією, а також розуміння внутрішніх видів публічного адміністрування як комплексу дій, спрямованих на створення нормативно-правових, кадрових, технологічних, інформаційних та інших умов, необхідних для реалізації компетенції публічної адміністрації.Визначено шляхи провадження досвіду щодо застосування окремих видів публічного адміністрування у Німеччині, Швейцарії, Норвегії, Литві та Албанії, а також здобутки у досліджуваній сфері Організації економічного співробітництва та розвитку.Дістала подальшого розвитку характеристика видів публічного адміністрування, виокремлених за критерієм юридичних наслідків, які запропоновано розуміти як сукупність фасілітивних, контрольних та інших видів публічного адміністрування.Запропоновано зміни та доповнення до законодавчих та підзаконних правових актів, якими регулюються правовідносини, пов’язані із застосуванням видів публічного адміністрування.^UThe dissertation proposes a concept of types of public administration, which is based on a structural approach and determines the need to revise the legal support of public administrations in accordance with the principle of human-centeredness, taking into account the decentralization trends and the decrease of trust in representatives of public authorities in postmodern society.Public administration in the instrumental aspect is defined as a legal way to ensure the needs, interests and other intentions of individuals and legal entities, through legislative and sub-legal consolidation of the status of public administrations, their formation and staffing, setting goals and planning their activities, direct law enforcement activities and control of various levels its implementation. The concept of a type of public administration is formulated as an autonomous and independent of the subjective perception of the field of activity of public administrations, during which they achieve the goals and compliance with the mission of their functioning through the implementation of their competence. Their territorial scale is proposed as a classification criterion for distinguishing types of public administration, the significance of which is permanently increasing in conditions of decentralization, and the presence of legal gaps related to the implementation of public administration by territorial communities is determined.The characterization of the ontology of public administration has been improved and characterized in two aspects: structural and dynamic. The structural aspect consists of the construction of a public administration with a hierarchical nature, the institutionalization of the performed functions and the competent properties of officials, and the structure of the public administration process, which involves setting a goal, outlining tasks, selecting subjects, assigning them the appropriate functions and powers, planning and control over their activities, the selection of evaluation criteria for their activities and the evaluation process itself in accordance with the selected criteria. The dynamic aspect of the ontology of public administration represents the value and objective orientation of the activity of public administration within the limits of public policy available in a certain state in accordance with a specific sphere of social relations.The periodization of the development of the category of public administration in national legal science is determined.Formulated author's understanding of the differences between public administration and public administration.The classification of types of public administration is proposed: according to the target criterion: provision of public services, provision of public security and law and order, and rule-making activities aimed at creating (strengthening) legal mechanisms for the realization of the rights, freedoms and interests of individuals and legal entities; according to the criterion of orientation: external (provision of public services, ensuring public security and law and order) and internal (development and approval of subordinate legal acts, which define the competence of public administration officials in the field of public administration, procedures for public administration, etc.); according to the criterion of territorial scale: national, regional, local types of public administration; according to the criterion of legal consequences: types of public administration that entail and do not entail the onset of legal consequences for individuals and legal entities.Approaches to the essence of external types of public administration, distinguished by the criterion of orientation, which are implemented in interaction with other subjects that do not belong to public administration, the content of whose activities are largely determined by the competence enshrined in legal acts, as well as the understanding of internal types of public administration, have been improved as a set of actions aimed at creating regulatory, personnel, technological, information and other conditions necessary for the implementation of the competence of public administration.Ways of implementing experience in the application of certain types of public administration in Germany, Switzerland, Norway, Lithuania and Albania, as well as achievements in the researched field of the Organization for Economic Cooperation and Development, are determined.The characteristics of types of public administration, distinguished by the criterion of legal consequences, which are proposed to be understood as a set of facilitative, control and other types of public administration, received further development.Changes and additions to legislative and by-law legal acts regulating legal relations related to the application of types of public administration are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Жуков О.Д. 
Вплив N-ацилетаноламінів на стероїдогенез у корі надниркових залоз: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Д. Жуков ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2001. — 16 с. — укp.

За результатами дослідження зроблено припущення, що канабіноїдні рецептори (СВ2), присутні в тканині, не беруть участь в опосередкуванні ефекту NAE. Розроблено спосіб отримання в лабораторії мічених NAE з насиченими ацильними залишками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.3Саs*725.381.5*725.136
Шифр НБУВ: РА316787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Жукова В.Б. 
Вплив ерадикації гелікобактерної інфекції на гіпергомоцистеїнемію у хворих на хронічний атрофічний гастрит у поєднанні з атеросклерозом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.Б. Жукова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено підходи до патогенетичного лікування гіпергомоцистеїнемії, базуючись на результатах вивчення ерадикації гелікобактерної інфекції хворих на хронічний атрофічний гастрит, асоційований з Helicobacter pylori на фоні атеросклерозу. З'ясовано, що перебіг H. pylori-асоційованого хронічного атрофічного гастриту на тлі найбільш розповсюдженої форми атеросклерозу - ішемічної хвороби серця - характеризується взаємообтяжливим впливом. Завдяки проведенню таким хворим антигелікобактерної терапії, яка передбачає використання рабепразолу, амоксіциліну, кларітроміцину, колоїдного субцитрату вісмуту одержано ерадикацію H. pylori у 86,9 % хворих. Виявлено, що запропонована терапія позитивно впливала на клінічну картину захворювання, у віддаленому періоді (через рік після закінчення курсу лікування) зменшувала запалення і атрофічні зміни слизової оболонки шлунка (СОШ). З'ясовано, що ця терапія сприяє позитивним змінам морфологічних показників СОШ і знижує рівень гомоцистеїну крові, що доводить про відновлення функціональної активності СОШ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.201.1-3 + Р410.210.41-3 + Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА355024

Рубрики:

      
11.

Жуковський Я.З. 
Вплив ксенобіотиків на розвиток гострих форм ішемічної хвороби серця у осіб молодого і зрілого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Я.З. Жуковський ; Івано-франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив умов професійно-шкідливої праці та асоційованих з нею ксенобіотиків (КС) на розвиток гострих форм ішемічної хвороби серця (ІХС). Встановлено, що гострий інфаркт міокарда (ГІМ) і нестабільна стенокардія (НС) у осіб молодого та зрілого віку виникають переважно внаслідок поєднання чинників професійної шкідливості з іншими загальновідомими факторами ризику ІХС: тютюнопалінням, побутовим і соціальним стресом, гіпертонічною хворобою, спадковою схильністю та цукровим діабетом, зловживанням алкоголю. Виявлено, що ГІМ у осіб, які працюють за професійно-шкідливих умов, частіше протікає з атиповим, помірно вираженим больовим синдромом, супроводжується більш вираженою та тривалою гіперкоагуляцією та пригніченням системи фібринолізу. Встановлено, що чинники професійної шкідливості зумовлюють дисбаланс в імунній системі, який полягає в активації гуморальної ланки імунітету та надмірній продукції циркулюючих імунних комплексів, а також пригнічення Т-клітинного імунітету й активацію кілерного механізму. Експериментально доведено вплив нітрату свинцю на зміни імунокомпетентних клітин крові кісткового мозку, внаслідок яких виникає лізис значної кількості лімфоцитів, частина В-лімфоцитів трансформується у плазматичні клітини, Т-лімфоцити - у цитотоксичні, з'являються моноцити-макрофаги та незрілі форми тромбоцитів. З'ясовано, що під впливом нітрату свинцю у мікроциркуляторному руслі серця виникають реологічні розлади, відбувається порушення мікрогемодинаміки та ураження судинного ендотелію і кардіоміоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА331749

Рубрики:

      
12.

Жуковський В.К. 
Вплив напружено-деформованого стану на термо-пружні деформації текстурованих полікристалічних матеріалів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / В.К. Жуковський ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2005. — 22 с.: рис. — укp.

Розроблено метод фазомодульованої кореляційної спекл-інтерферометрії, який базується на використанні кореляції фаз спеклів. З використанням цього методу створено прилад, чутливий до деформацій порядку 0,1 мкм. Удосконалено голографічний метод діагностики фізико-механічних властивостей листових матеріалів, який є неруйнівний та дозволяє проводити дослідження за нестаціонарних умов. Оптимізовано комплексний метод визначення компонент тензора піддатливості гексагональних і кубічних монокристалів на підставі даних дослідження полікристалічних структур. Одержано повний набір пружних модулів ряду актуальних матеріалів листової форми з кубічною та гексагональною симетрією кристалів. Розроблено метод прогнозування пружних властивостей матеріалів кубічної симетрії кристалів за заданої текстури. Одержано розподіл залишкових напружень, які виникають у разі прокатки та відпалювання листових матеріалів з використанням рентгенівських методів та методів кореляційної спекл-інтерферометрії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К207.3 + К62-7 с108-5 +
Шифр НБУВ: РА340906

Рубрики:

      
13.

Жукова Л.А. 
Державне управління у сфері цивільного захисту в Україні: функціонально-структурний аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.А. Жукова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено механізми побудови ефективної функціонально-структурної моделі державного управління у сфері цивільного захисту в Україні з урахуванням сучасних потреб суспільства. Обгрунтовано необхідність встановлення співвідношення системи та структури центральних і місцевих органів державної влади та їх апаратів зі структурними елементами небезпеки (типами, класами, видами, підвидами). Визначено принцип гармонізації організації ефективного державного управління у сфері цивільного захисту. Розкрито зміст понять "безпека", "ризик", "прийнятний ризик", "надзвичайна ситуація". Запропоновано внести зміни до Державного класифікатора надзвичайних ситуацій, зокрема, розширити класифікацію нещасних випадків відповідно до міжнародного класифікатора МКХ-10. Визначено основні завдання та функції, охарактеризовано систему та структуру органів виконавчої влади у сфері цивільного захисту в Україні. Обгрунтовано доцільність створення консультативно-експертних центрів на всіх владних рівнях з включенням апарату МНС України. Проаналізовано міжнародний досвід розвинених демократичних країн у сфері цивільного захисту, обгрунтовано можливості його застосування в Україні. Встановлено закономірності, принципи та методи врегулювання міжвідомчих державно-управлінських відносин у сфері цивільного захисту в Україні. Наведено рекомендації щодо поліпшення ефективності діяльності органів державного управління у сфері цивільного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Ц9-3 + Ц9-5 +
Шифр НБУВ: РА353896

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Жукова І. В. 
Державно-громадська комунікація: становлення та розвиток в Україні / І. В. Жукова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено логіко-системний аналіз становлення і розвитку державно-громадської комунікації як об'єкту наукового дослідження в Україні. Визначено особливості використання методології дослідження державно-громадської комунікації та принципи становлення її структури. Обґрунтовано періоди до реалізації та моніторингу державно-громадської комунікації, кожний з яких характеризувався відповідними тенденціями та ознаками. Обґрунтовано історичні передумови становлення інституалізації державно-громадської комунікації. Досліджено низку факторів щодо якості інформаційно-комунікаційних зв'язків між окремими суб'єктами державного управління, що впливають на загальну систематичну структуру всієї організації державного управління. На основі проведеного дослідження визначено перспективи розбудови ефективних політико-правових засобів державно-громадської комунікації в Україні, що передбачає основні напрями розвитку демократичного управління державою. Запропоновано відповідний підхід до розробки передумов формування саморегулівної системи засобів та каналів громадського впливу на публічну політику в Україні. Запропонований підхід повністю відповідає соціально-ринковій переорієнтації засобів та каналів громадського впливу на публічну політику в Україні у відповідності з напрямками розвитку українського суспільства та з формуванням демократичних стандартів функціонування органів державної влади.Розкрито потенціал каналів інформаційно-комунікативного супроводу для сприяння громадськості та стан упровадження еле¬ментів електронного урядування. Визначено, що для подолання основних проблем електронного урядування мають відбуватися процеси в державі, що пов'язані зі здійсненням координації дій із задоволення потреб громадськості як основної мети маркетингового управління шляхом створення та підтримання балансу між ресурсами органів державної влади і забезпеченням потреб населення. У контексті використання інформаційно-комунікативних технологій у діяльності Президента України виділено взаємопов'язані комплекси завдань. Визначено, що, сьогодні, вкрай необхідною умовою для розвитку інформаційно-комунікативного супроводу діяльності Президента України є започаткування дискурсивних технологій взаємодії з громадськістю. Ідентифіковано рівень інформаційно-комунікативного забезпечення діяльності Верховної Ради та Уряду України у взаємодії з громадськістю. При з'ясуванні інформаційно-комунікативного забезпечення діяльності Верховної Ради та Уряду України у взаємодії з громадськістю за їхніми суб'єктно-об'єктними ознаками здійснено аналіз власне парламентського дискурсу  тема, що, до останнього часу, залишалася малодослідженою. Визначено специфічні особливості використання системи індивідуального маркетингу для вдосконалення кібербезпеки в інформаційно-комунікаційних системах, в автоматичному режимі, що дає, що визначається такими основними характеристиками маркетингового середовища, як макро-політичні, соціально-культурні, економічні, територіальні, екологічні фактори, а, також, фактори мікросередовища (клієнти, конкуренти, цільова аудиторія, постачальники, маркетингові дослідження) державно-громадської стратегії в реформуванні публічного управління в умовах українського сьогодення. Запропоновано використання системи індивідуального маркетингу для вдосконалення кібербезпеки в інформаційно-комунікаційних системах в автоматичному режимі, що дає можливість передавати дані від CRM-систем електронного документообігу і програм обліку інформації в смартфони громадян-користувачів державних послуг. У державному секторі систему побудови індивідуального маркетингу можна використовувати, починаючи з соціальних опитувань і виборчих програм (аж до голосування зі смартфона). Розроблені, відповідно до чинного національного законодавства, практичні рекомендації щодо розробки та прийняття Концепції державно-громадської стратегії в реформуванні державного управління в Україні. Метою формування Концепції державно-громадської стратегії в реформуванні державного управління в Україні є забезпечення дієвої системи залучення громадян до розробки управлінських рішень, шляхом: виділення основних напрямів формування стратегії державно-громадської комунікації; визначення місії та цілей стратегії державно-громадської комунікації; розробки системи показників оцінки ефективності стратегії державно-громадської комунікації; координації дій з міжнародними комунікаційними організаціями, зміцнення міжнародного авторитету держави, як послідовного й активного діяча із забезпечення комунікаційного простору та ін.^UThe dissertation provides a logical and systematic analysis of the formation and development of state-civil communication as an object of scientific research in Ukraine. The peculiarities of using the methodology of the study of state-civil communication and the principles of the formation of its structure are determined. The period for implementation and monitoring of state-civil communication, each of which was characterized by the relevant tendencies and features, was substantiated. The historical preconditions of formation of institutionalization of state-civil communication are substantiated. A number of factors concerning the quality of information and communication relations between individual subjects of public administration, which influence the overall systematic structure of the entire organization of public administration, are investigated.On the basis of the conducted research, the prospects for developing effective political and legal mechanisms of state-civil communication in Ukraine are defined, which provides the main directions of development of democratic governance of the state. Appropriate approach to the development of preconditions for the formation of a self-regulating system of mechanisms and channels of civil influence on public policy in Ukraine is proposed. The proposed approach fully corresponds to the social and market reorientation of mechanisms and channels of civil influence on public policy in Ukraine in accordance with the directions of development of Ukrainian society and the formation of democratic standards for the functioning of state authorities.The potential of information and communication support channels for public assistance and the state of implementation of e-government elements are revealed. It is determined that in order to overcome the main problems of e-government, there should be processes in the state related to the coordination of actions to meet the needs of the public as the main goal of marketing management by creating and maintaining a balance between public resources and public needs. In the context of the use of information and communication technologies in the activities of the President of Ukraine, interconnected sets of tasks have been identified. It is determined that, today, an extremely necessary condition for the development of information and communication support of the President of Ukraine is the introduction of discursive technologies of interaction with the public. The level of information and communication support of the Verkhovna Rada and the Government of Ukraine in interaction with the public has been identified. In clarifying the information and communication support of the Verkhovna Rada and the Government of Ukraine in interaction with the public on their subject-object characteristics, an analysis of the actual parliamentary discourse was carried out  a topic that, until recently, remained unexplored.Specific features of the use of individual marketing system to improve cybersecurity in information and communication systems, in automatic mode, which gives, which is determined by such basic characteristics of the marketing environment as macro-political, socio-cultural, economic, territorial, environmental factors, as well as , microenvironmental factors (customers, competitors, target audience, suppliers, marketing research) of the state-public strategy in public administration reform in the conditions of the Ukrainian present. It is proposed to use the system of individual marketing to improve cybersecurity in information and communication systems in automatic mode, which allows to transfer data from CRM-electronic document management systems and information accounting programs to smartphones of citizens-users of public services. In the public sector, the system of building individual marketing can be used, starting with social polls and election programs (up to voting from a smartphone). Developed, in accordance with current national legislation, practical recommendations for the development and adoption of the Concept of public strategy in public administration reform in Ukraine. The purpose of forming the Concept of public strategy in public administration reform in Ukraine is to ensure an effective system of involving citizens in the development of management decisions, by: identifying the main directions of public strategy; defining the mission and goals of the public communication strategy; development of a system of indicators for assessing the effectiveness of the strategy of public communication; coordination of actions with international communication organizations, strengthening the international authority of the state as a consistent and active figure in providing communication space, etc.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Вигранка Т. В. 
Дидактичні умови формування мовленнєвої компетентності студентів філологічних спеціальностей в освітньому середовищі закладів вищої освіти / Т. В. Вигранка. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми формування мовленнєвої компетентності студентів філологічних спеціальностей в освітньому середовищі закладів вищої освіти.Oб'єкт дoслiдження: процес навчання студентів філологічних спеціальностей в освітньому середовищі закладів вищої освіти.Предмет дoслiдження: зміст, форми, методи формування мовленнєвої компетентності студентів філологічних спеціальностей в освітньому середовищі закладів вищої освіти.Мета дoслiдження: теоретично обґрунтувати та експериментально перевірити дидактичні умови формування мовленнєвої компетентності студентів філологічних спеціальностей в освітньому середовищі закладів вищої освіти.Наукова новизна дисертаційної роботи полягає в тому, що: уперше теоретично обґрунтовано й експериментально перевірено дидактичні умови формування мовленнєвої компетентності студентів філологічних спеціальностей в освітньому середовищі ЗВО (актуалізація мотиваційно-ціннісної основи формування мовленнєвої компетентності студентів філологічних спеціальностей; створення мовленнєво-інформаційного освітнього середовища для студентів філологічних спеціальностей; здійснення рефлексійної оцінки динаміки результативності сформованості мовленнєвої компетентності студентів філологічних спеціальностей); уточнено суть понятійного конструкту «мовленнєва компетентність студентів філологічних спеціальностей»; критерії та показники сформованості мовленнєвої компетентності студентів філологічних спеціальностей в освітньому середовищі ЗВО: мотиваційний (наявність позитивної мотивації до формування мовленнєвої компетентності), когнітивний (системність і ґрунтовність теоретичних та практичних знань щодо формування мовленнєвої компетентності), операційний (розвиток вмінь, необхідних для організації, здійснення, оцінювання, удосконалення формування мовленнєвої компетентності), особистісно-рефлексійний (самоаналіз та рефлексія); та рівні сформованості мовленнєвої компетентності студентів філологічних спеціальностей в освітньому середовищі ЗВО (високий, середній, низький), що сприяють позитивній динаміці формування мовленнєвої компетентності студентів філологічних спеціальностей; подальшого розвитку набули форми, методи та засоби навчання, які сприяють формуванню мовленнєвої компетентності студентів філологічних спеціальностей в освітньому середовищі ЗВО.Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає в розробці методичного забезпечення освітнього процесу студентів філологічних спеціальностей, де відбуватиметься ознайомлення фахівців з дидактичним підґрунтям мовленнєвої компетентності, створенні методичних рекомендацій для викладачів, які забезпечують організацію освітнього процесу студентів філологічних спеціальностей щодо формування мовленнєвої компетентності. Отримані теоретико-методологічні результати можуть слугувати концептуальним орієнтиром при укладанні навчальних програм і навчальних посібників, методичних рекомендацій для студентів і майбутніх фахівців філологічних спеціальностей; розширення, доповнення й оновлення змісту навчальних дисциплін «Педагогіка», «Культура спілкування», «Педагогічна майстерність».^UThe dissertation is a theoretical and experimental study of didactic conditions of speech competence formation of students of philological specialties in educational environment of higher education institutions.Study object: the process of philological specialties in educational environment of higher education institutions.Study subject: content, forms and methods of philological specialties in educational environment of higher education institutions.Goal of research: theoretical substantiation and experimental testing of didactic conditions of philological specialties in educational environment of higher education institutions.Scientific novelty of the dissertation lies in the following: for the first time didactic conditions of philological specialties in educational environment of higher education institutions (actualization of motivation and value basis for philological specialty students' speech competence formation, creation of speech and information environment for philological specialty students; implementation of reflective assessment of the dynamics of performance of philological specialty students' speech competence formation) are theoretically substantiated and experimentally tested; the main point of “philological specialty students' speech competence” conceptual construct is specified; criteria and indicators of philological specialty students' speech competence formation in the educational environment of the higher educational establishments are elucidated: motivational (presence of positive motivation for the formation of speech competence), cognitive (consistency and thoroughness of theoretical and practical knowledge to form speech competence), operational (development of skills necessary for the organization, accomplishment, assessment, and enhancement of speech competence formation), and personal and reflexive (self-reflection and reflection); rates of philological specialty students' speech competence formation (advanced, intermediate, elementary) which contribute to the positive dynamics of philological specialty students' speech competence formation are distinguished; forms, methods, and training resources which develop the above-mentioned competency acquired further development. Practical results of the research lie in the development of methodological support of the educational process of philological specialty students, where specialists-to-be become acquainted with didactic grounds of speech competence, creation of instructional guidelines for teachers who provide the organization of educational process for the philological specialty students when forming speech competencies. Theoretical and methodological results obtained in the work can serve as a conceptual mark when creating training packages, compiling students' books and instructional guidelines for students and philologists-to be; and expanding, supplementing and updating the contents of such disciplines as “Pedagogy”, “Culture of Communication”, and “Art of Teaching”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Жукова О. А. 
Дидактична система формування соціальної компетентності студентів гуманітарних спеціальностей класичних університетів засобами ігрових технологій. / О. А. Жукова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація є теоретико-експериментальним дослідженням проблеми формування соціальної компетентності студентів гуманітарних спеціальностей класичних університетів засобами ігрових технологій.Обґрунтовано концептуальні засади формування соціальної компетентності студентів гуманітарних спеціальностей класичних університетів засобами ігрових технологій. Визначено критерії та показники рівнів сформованості соціальної компетентності студентів гуманітарних спеціальностей класичних університетів, розроблено відповідний діагностичний інструментарій. Створено, теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено дидактичну систему формування соціальної компетентності студентів гуманітарних спеціальностей класичних університетів засобами ігрових технологій.Об'єкт дослідження – процес навчання студентів гуманітарних спеціальностей класичних університетів.Предмет дослідження – формування соціальної компетентності студентів гуманітарних спеціальностей класичних університетів засобами ігрових технологій.Мета дослідження – розробити, обґрунтувати й експериментально перевірити дидактичну систему формування соціальної компетентності студентів гуманітарних спеціальностей класичних університетів засобами ігрових технологій.Методи дослідження: теоретичні - аналіз і узагальнення сучасної літератури для розробки й упровадження в освітній процес авторської дидактичної системи формування соціальної компетентності; синтез, моделювання для систематизації та узагальнення інформації про об'єкт дослідження; емпіричні - анкетування, тестування, психолого-педагогічне спостереження для діагностики рівня сформованості соціальної компетентності; бесіди, опитування, педагогічне тестування, експертне оцінювання для з'ясування найбільш важливих показників сформованості соціальної компетентності в здобувачів освіти; педагогічний експеримент, що проводився з метою перевірки гіпотези; математичної статистики для опрацьовування експериментальних даних.Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що: уперше обґрунтовано концептуальні засади формування соціальної компетентності студентів гуманітарних спеціальностей класичних університетів засобами ігрових технологій (концептуальні ідеї, наукові підходи й принципи, які стали підґрунтям для розробки й забезпечення результативності дидактичної системи). Створено на теоретичному рівні та перевірено шляхом проведення педагогічного експерименту дидактичну систему, що є поєднанням цільового (загальна мета та система супідрядних їй цілей), концептуального (основні положення системного, особистісного, особистісно-зорієнтованого, компетентнісного підходів, загальнодидактичних і специфічних принципів досліджуваного процесу), змістовно-технологічного (описує та формує компоненти соціальної компетентності студентів гуманітарних спеціальностей: мотиваційно-світоглядний, когнітивний, діяльнісно-операційний, особистісно-рефлексійний; визначає найефективніші ігрові технології; дидактико-методичне забезпечення та поетапне формування соціальної компетентності, що визначається програмою та змістом навчальних дисциплін, а також розкриває дидактичні умови її результативності), контрольно-оцінного (критерії, показники, рівні сформованості соціальної компетентності студентів гуманітарних спеціальностей та результат дослідження) блоків.Практичне значення одержаних результатів полягає в розробленні та впровадженні в освітній процес студентів гуманітарних спеціальностей класичних університетів: дидактико-методичного забезпечення процесу формування соціальної компетентності студентів гуманітарних спеціальностей засобами ігрових технологій під час вивчення предметів психолого-педагогічного спрямування, презентованого у вигляді робочих програм навчальних дисциплін, дидактичних засобів навчання, методичних рекомендацій до спецкурсів (внесено зміни у варіативну частину навчального плану підготовки студентів гуманітарних спеціальностей із галузей знань 03 – гуманітарні науки: 035 – філологія; 032 – історія та археологія, 033 – філософія, 034 – культурологія; модифіковано навчально-методичні комплекси дисциплін: «Педагогіка», «Основи педагогіки», «Педагогіка та методика виховної роботи» й «Основи педагогіки та методики виховної роботи», «Культура педагогічного спілкування», «Педагогіка вищої школи», «Педагогіка і психологія вищої школи»; видано монографію з теми роботи; розроблено й упроваджено авторський спецкурс «Педагогічна інноватика»).^UThe dissertation is a theoretical and experimental research on the formation of social competencess of humanitarian students at classical universities by means of game technologies.The paper contains a conceptual bases for the formation of social competences of students by means of game technologies. It determines the criteria and indicators of the levels of social competence formation of students and develops appropriate diagnostic tools.Object of the research: the process of educating humanitarian students of classical universities.Scope of the research: the formation of their social competences through game technologies.Aim of the research: to develop, substantiate and experimentally test the didactic system of forming social competences of humanitarian students of classical universities by means of game technologies.Methods of the research: the theoretical - analysis and summarization of modern literature to develop and apply in the educational process the author's didactic system of formation of social competences; synthesis and modelling to summarise information about the object of study; the empirical - questionnaires, testing, psychological and pedagogical observation to diagnose the level of formation of social competences; interviews, surveys, pedagogical testing and expert assessment to determine the most important indicators of the formation of students' social competences. The pedagogical experiment was conducted to test the hypothesis, while the mathematical statistics methods were used to process the experimental data.Academic novelty of the gained results is that this is the first time when:the author grounded for the first time a conceptual bases for the formation of social competences of students by means of game technologies (incl. conceptual ideas, scientific approaches and principles which became the basis for development and maintenance of the efficiency of didactic system). The didactic system was created at the theoretical level and tested by means of a pedagogical experiment, which is a combination of the following sections:- the target (the purpose is the formation of students' social competences by means of game technologies and the system of subordinate goals), conceptual (basic provisions of the system, personality, personality and personality), general didactic and specific principles of the study process);- the content-technological (describes and forms the components of social competences of students of humanities: motivational-outlook, cognitive, activity-operational, personality-reflection; determines the most effective game technologies;- the control and evaluation (criteria, indicators, social competence level of students of humanities and the result of the research it) blocks.The paper also does the following:- develops a modified variant of combining the types of activities of humanitarian students of classical universities (the educational, self-educational, scientific-research, practical);- specifies the motivational, semantic, procedural, personality-evaluation criteria, indicators and diagnostic apparatus necessary for determining the levels of social competence of humanitarian students by means of game technologies.The practical significance of the obtained results is in the development and implementation in the educational process of humanitarian students of classical universities of the didactic and methodological support of the process of formation of their social competences by means of game technologies in the study of subjects of psychological and pedagogical direction, represented by work plans for courses taught, teaching aids, and methodological recommendations for special courses (changes were made to the variational part of the syllabus for the preparation of humanitarian students of the following specialties in specialization 03 (humanities): 035 - philology, 032 - history and archeology, 033 - philosophy, 034 - cultural studies). The author modified work plans of the following study disciplines: “Pedagogy”, “Basics of Pedagogy”, “Pedagogy and Methodology of Educational Work”, “Fundamentals of Pedagogy and Methods of Educational Work”, “Culture of Educational Communication”, “Pedagogy of Higher School”, “Pedagogy and Psychology of Higher School”. The author published the monograph and developed and implemented the special course “Pedagogical Innovation”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Бабченко А. В. 
Динаміка безхребетних з екосистем сформованих на техноземах Нікопольського марганцеворудного басейну / А. В. Бабченко. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі встановлені закономірності часової динаміки популяцій неземних безхребетних з екосистем, які сформовані на техноземах Нікопольського марганцеворудного басейну. Вирішені такі завдання: встановлено характеристики різноманіття угруповань наземних безхребетних з екосистем, сформованих на техноземах; оцінено роль метеорологічних чинників як предикторів екологічної ніші наземних безхребетних у часовому аспекті; встановлено закономірності фенології видів безхребетних як відгук їх чисельності у градієнті часу; оцінено роль вологості ґрунту в часовій динаміці популяцій безхребетних техноземів; визначено показники оптимумів та толерантності видів безхребетних до температури з урахуванням впливу інших метеорологічних чинників, часових та просторових змінних. Об'єкт дослідження – угруповання та популяції наземних безхребетних техногенних екосистем Нікопольського марганцеворудного басейну (Україна). Предмет вивчення – закономірності часової динаміки популяцій наземних безхребетних під впливом метеорологічних факторів та вологості ґрунту в умовах штучно створених ґрунтоподбіних конструкцій – техноземів. У роботі вперше встановлено показники видового та таксономічного різноманіття угруповань наземних безхребетних техноземів, які сформувались протягом піввікової сільськогосподарської рекультивації. Показано, що адекватна оцінка оптимуму та толерантності екологічної ніші безхребетних в градієнті фактора можливе тільки з урахуванням впливу інших екологічних факторів, часових та просторових патернів та специфіки, зумовленої типом технозему. Запропоновано підхід для аналітичного виділення фенологічних груп безхребетних, а також екологічних груп за їх ставленням до вологості та температури. У дисертації удосконалено процедуру оцінки динаміки вологості техноземів за метеорологічними даними з урахуванням альбедо поверхності техноземів та набуто подальший розвиток концепції екологічної ніші Хатчинсона і способи її кількісної оцінки та принципи та методи екології техноземів.^UIn the investigation the patterns of temporal dynamics of populations of invertebrates of the ecosystems formed on tehnosoil of the Nikopol manganese ore basin were found. The following tasks were resolved: a set characteristics diversity of invertebrate communities of terrestrial ecosystems formed on tehnozemah was revealed; the role of meteorological factors as predictors of ecological niches terrestrial invertebrates in the time aspect was assessed; the patterns of phenology of species a review of their strength gradient time were established; the role of soil moisture in time dynamics of populations of invertebrates tehnosols was assessed; indices of the optima and tolerance invertebrate species to temperature with the influence of other meteorological factors, time and spatial variables were found. The object of the study was the populations and communities terrestrial invertebrates of the artificial ecosystems of Nikopol manganese ore basin. The subject of the study are the patterns of temporal dynamics of populations of terrestrial invertebrates under the influence of meteorological factors and soil moisture in artificially created soil-like constructions – technosols. In the dissertation, the taxonomic groups were identified for the first time and indicators of species diversity of terrestrial invertebrate communities that live in technosols formed as a result of over half a century of agricultural reclamation were revealed. It was shown that adequate assessment of the environmental niche optimum and tolerance zone of invertebrate species is possible only taking into account the influence of other environmental factors, temporal and spatial patterns, as well as specifics, which depend on the type of technosols. An analytical approach was proposed to identify the phenological groups of invertebrates as well as ecological groups with relation to humidity and temperature. As a result, the Penman-Monteith approach was adapted to assess the moisture content of soil for technosols, taking into account changes in albedo depending on moisture. This approach can provide an estimate calculated moisture content as a predictor of ecological niches invertebrates that can be practically applied for the forecast number as harmful to economic relations animals (phytophagous) and useful (and zoofahy phytophages). Information about the moisture dynamics of technosols can be used in agricultural practice to choose the best management strategies for reclaimed land. Approaches to assessment of environmental invertebrate niche parameters based on meteorological predictors can be used to create a long-term model of community dynamics based on prospective climate forecasts. This approach provides an opportunity to develop a set of real-time measures to optimize the environmental quality of technosols in a significant time perspective. It was found that terrestrial invertebrate communities formed in the artificial ecosystem after more than 50 years of agricultural reclamation are represented by 202 species of Arthropoda and Mollusca from 6 classes, 13 series, 50 families. Microtherm most common among the elderly and among the summer-autumn and mezotermes – spring or fall among species.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Жуковська А. Ю. 
Доктрина управління інклюзивним розвитком національної економіки: автореферат дис. ... д. е. н. : 08.00.03 / А. Ю. Жуковська. — Б.м., 2024 — укp.

Об’єктом дослідження є процес управління інклюзивним розвитком національної економіки. Метою дослідження є обґрунтування теоретико-методологічних положень та вироблення науково-практичних рекомендацій щодо управління інклюзивним розвитком національної економіки. Методи дослідження: аналіз, синтез, дедукція, індукція, аналогія, моделювання, абстрагування, узагальнення, інституційний та структурний підходи, статистичний, порівняльний, системний, структурний, факторний і категоріальний аналіз, контент-аналіз, інверт-аналіз та бібліометричний аналіз, методи класифікації та систематизації, кореляційно-регресивний аналіз, метод економіко-математичного прогнозування, підхід за моделлю М. Портера. 2. Результати: концептуальні положення розробки доктрини управління інклюзивним розвитком національної економіки; методичний підхід до оцінки потенціалу національної економіки в сфері інклюзивного розвитку; методичний підхід до розрахунку рівня інклюзивного розвитку національної економіки; науковий підхід до формування категоріального апарату управління інклюзивним розвитком національної економіки; науково-методичний підхід до розробки системи управління інклюзивним розвитком національної економіки; рівнева модель інституційного забезпечення управління інклюзивним розвитком національної економіки; системний підхід до ідентифікації детермінантів сучасної парадигми розвитку національної економіки; структурний підхід до дослідження концептуальних підходів до розвитку національної економіки через призму виявлених детермінантів; структурний підхід до узагальнення методичних засад оцінки рівня інклюзивного розвитку національної економіки; структурний підхід до дослідження потенціалу національної економіки в сфері інклюзивного розвитку; управлінський механізм розбудови інклюзивного середовища національної економіки, програми та механізми інтегрування літніх людей в економічні процеси; методичний підхід до формування інклюзивно-орієнтованих територіальних громад на основі використання принципів універсального дизайну; інклюзивний підхід до надання публічних послуг шляхом розширення способів її здійснення; методичний підхід до підвищення доступності медичних послуг за рахунок впровадження інноваційних інформаційних технологій їх надання; управлінський механізм розвитку інклюзивного підприємництва як інструменту досягнення інклюзивного розвитку національної економіки; методичні підходи до використання інструментарію кроскультурного менеджменту та моделі кейс-менеджменту в діяльності інклюзивних підприємств. Наукова новизна отриманих результатів полягає в обґрунтуванні теоретико-методологічних підходів та виробленні науково-практичних рекомендацій щодо формування і реалізації доктрини управління інклюзивним розвитком національної економіки. Впроваджено у діяльність Директорату стратегічного планування, координації політики та євроінтеграції Міністерства соціальної політики України, Департаменту архітектури, містобудування, житлово-комунального господарства та енергозбереження Тернопільської обласної військової адміністрації, Управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міської ради, Почаївської міської ради, КНП «Тернопільський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Тернопільської обласної ради. Сфера використання: управління національної економікою.^UThe object of research is the process of managing the inclusive development of the national economy. The purpose of the research is to substantiate the theoretical and methodological provisions and develop scientific and practical recommendations for managing the inclusive development of the national economy. Research methods: analysis, synthesis, deduction, induction, analogy, modeling, abstraction, generalization, institutional and structural approaches, statistical, comparative, systemic, structural, factor and categorical analysis, content analysis, invert analysis and bibliometric analysis, classification methods and systematization, correlation-regression analysis, method of economic-mathematical forecasting, approach based on M. Porter's model. 2. Results: conceptual provisions for the development of the doctrine of management of the inclusive development of the national economy; methodical approach to assessing the potential of the national economy in the field of inclusive development; methodical approach to calculating the level of inclusive development of the national economy; a scientific approach to the formation of a categorical management apparatus for the inclusive development of the national economy; a scientific and methodological approach to the development of a management system for the inclusive development of the national economy; level model of institutional support for managing the inclusive development of the national economy; a systematic approach to the identification of determinants of the modern paradigm of the development of the national economy; a structural approach to the study of conceptual approaches to the development of the national economy through the prism of identified determinants; a structural approach to the generalization of methodological principles for assessing the level of inclusive development of the national economy; a structural approach to researching the potential of the national economy in the field of inclusive development; management mechanism for building an inclusive environment of the national economy, programs and mechanisms for integrating older people into economic processes; methodical approach to the formation of inclusive-oriented territorial communities based on the use of principles of universal design; an inclusive approach to the provision of public services by expanding the methods of its implementation; a methodical approach to increasing the availability of medical services due to the introduction of innovative information technologies for their provision; management mechanism for the development of inclusive entrepreneurship as a tool for achieving inclusive development of the national economy; methodical approaches to the use of cross-cultural management tools and the case management model in the activities of inclusive enterprises. The scientific novelty of the obtained results lies in the substantiation of theoretical and methodological approaches and the development of scientific and practical recommendations for the formation and implementation of the doctrine of management of the inclusive development of the national economy. Introduced in the activities of the Directorate for Strategic Planning, Policy Coordination and European Integration of the Ministry of Social Policy of Ukraine, the Department of Architecture, Urban Planning, Housing and Communal Affairs and Energy Saving of the Ternopil Regional and Military Administration, the Department of Strategic Development of Ternopil City Council, Pochaiiv City Council and KNP «Ternopil Regional Information and Analytical Center of Medical Statistics» of Ternopil Regional Council. The sphere of use is a management of the national economy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Жукова Ю. О. 
Екоморфічна організація угруповань макрофауни заплавних ґрунтів у межах природного заповіднику «Дніпровсько-Орільський»: автореферат дис. ... д.філософ : 101 / Ю. О. Жукова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації встановлено залежність екоморфічної організації угруповань ґрунтової макрофауни заплавних екосистем від ґрунтових умов та рослинного покриву та оцінити морфологічне різноманіття ґрунтів заплави ріки Дніпро в межах природного заповіднику «Дніпровсько-Орільський».Встановлені особливості екологічних режимів заплавних екосистем на основіфітоіндикації, порівняно екологічні режими коротко- та тривалозаплавнихекосистем, надано кількісну оцінку альфа-, бета та гама-різноманіття метаугруповання ґрунтової макрофауни, встановлено особливості екоморфічної структури угруповань ґрунтової макрофауни. На основі екоморфічної структури обґрунтовано функціональні ґрупи ґрунтової макрофауни та оцінено механізми функціональної стійкості екоморфічноїструктури угруповань ґрунтової макрофауни. Було показано, що дослідженізаплавні ґрунти представлені глейсолями та флювісолями, якіхарактеризуються різноманітною комбінацією ґрунтових властивостей, щостворює основу для об’ємного охоплення можливих екологічних режимівіснування ґрунтових тварин в заплавних екосистемах. Встановлено, що удосліджених заплавних екосистемах встановлена наявність 109 видів судинних рослин. Рослинні угруповання характеризуються спільними рисамиекологічних режимів, які можна оцінити на основі фітоіндикаційнихпроцедур. Режим змінності зволоження є сприятливим для гідроконтрастофобів, режим кислотності – для субацидофілів, сольовийрежим – для семіоліготрофів, карбонатний режим – для акарбонатофілів,світловий режим є типовим для світлих лісів. Показано, що короткозаплавніекосистеми відрізняються меншими показниками режиму мінливостізволоження, меншим рівнем зволоження, більшим вмістом карбонатів у ґрунтіта меншим рівнем аерації. Екосистеми за умов тривалозплавного режимутакож відрізняються змінністю режиму зволоження, рівнем вмісту карбонатів,режимом зволоження та вмістом сполук азоту. Гама-різноманіттяметаугруповання макрофауни заплавних ґрунтів становить 75 видів, альфарізноманіття угруповання становить 8.76 видів, бета-різноманіття становить 8.58. Амфіценотичність з різним співвідношенням лісової та лучної складових є особливістю тваринного населення заплавних ґрунтів. У гігроморфічній структурі переважають мезофіли, але залежно від конкретних умов гігроморфічна структура може перебудовуватися з перевагою абоксерофільних, або гігрофільних гігроморф. Трофоценоморфічна структураугруповань є мезотрофною зі значною представленністю як оліго- та імегатрофоценоморф, що свідчить про значну варіабельність умов мінерального живлення заплавних екосистем. Мешканці заплавних екосистемє вимогливими до умов ґрунтового дихання і аероморфи представлені аеро- та субаерофілами. У топоморфічній структурі переважають епігейні форми.Доведено, що особливості екоморфічної структури угруповань ґрунтовоїмакрофауни на екосистемному рівні є основою для встановлення типулоїдної,елатеридно-скарабеоїдної (та її карабоїдний деріват), диплопоїдної талюмбрикоїдної функціональної групи. Внутришньоекосистемна диференціація угруповання ґрунтової макрофауни обумовлена неоднорідністю екологічних режимів, яка є наслідком строкатості ґрунтових умов, рослинного покриву та рельєфу. Угруповання ґрунтової макрофауни конкретної екосистеми складається з двох–чотирьох функціональних груп.Провідна функціональна група відповідає номінативному комплексу, існування якого встановлено на основі міжекосистемної диференціації.Мінорні функціональні групи є дериватами інших комплексів, присутністьяких у даній екосистемі є другорядною. Екоморфічна диференціація є механізмом функціональної стійкості угруповань ґрунтової макрофауни умінливих умовах заплавних ґрунтів.^UThe dissertation reviles the dependence between the ecomorphic organizationof soil macrofauna groups of floodplain ecosystems on soil conditions andvegetation cover and assessed the morphological diversity of the soils. The studies were conducted in Dnipro River floodplain of "Dnipro-Orilskiy" Nature Reserve region. The studies allowed to identify features of the ecological regimes of floodplain ecosystems based on phytoindication, compare ecological regimes ofshort- and long-term floodplain ecosystems and assess the quantity of alpha-, beta-, and gamma-diversity of the metagrouping of soil macrofauna. As a result features of the ectomorphic structure of groups of soil macrofauna were indifined.The ecomorphic structure served as base for functional groups of soil macrofaunadefinition and evaluation of the mechanisms of functional stability of theecomorphic structure of soil macrofauna groups. The studies showed that theinvestigated loodplain soils were represented by Gleysol and Fluvisol. That has been described by a diverse combination of soil properties, creating the basis for a volumetric coverage of possible ecological regimes of the existence of soil animals in floodplain ecosystems. Identified that there were 109 vascular plant species in the surveyed floodplain ecosystems. Plant groups were characterized by common features of ecological regimes that may be assessed by phytoindicative procedures.The regime of hydration variability was favorable for hydrocontrastophobes, the soil acidity regime - for subacidophiles, for saline regime - semi oligotrophic, thecarbonate regime - for acarbonatophiles, the light regime is typical of light forests.It has been shown that short-flood ecosystems differed by lower parameters of the mode of hydration variability, lower level of moisture, higher content of carbonates in the soil, and lower level of aeration. Ecosystems under the conditions of a longterm flood regime also differed in the variability of the moisture regime, the level of carbonate content, and the moisture regime and the content of nitrogen compounds.The gamma-diversity of the macrofauna metagroup of floodplain soils was 75species, the alpha-diversity of the group was 8.76 species, the beta-diversity was8.58. Amphicenoticity had a different ratio of forest and meadow components thatfeatures the animal population of floodplain soils. Mesophiles dominated in thehygromorphic structure. But the hygromorphic structure could be rebuilt with apreference for either xerophilic or hygrophilic hygromorphs, depending on specificconditions. The group trophocoenomorphic structure was mesotrophic with asignificant presence of both oligo- and megatrophocenomorphs, that indicatessignificant variability in the conditions of mineral nutrition of floodplainecosystems. Inhabitants of floodplain ecosystems are demanding to the conditions of soil respiration. Aeromorphs were represented by aero- and subaerophiles. Epigean forms dominated in the topomorphic structure. It has been proved that the peculiarities of the ecomorphic structure of soil macrofauna groups at the ecosystem level are the basis for establishing the typuloid, elaterid-scaraboid (and its caraboid derivative), diplopoid and lumbricoid functional groups. The intra-ecosystem differentiation of soil macrofauna grouping was caused by the heterogeneity of ecological regimes, as a consequence of the variety of soil conditions, vegetation cover, and relief. The grouping of soil macrofauna of a specific ecosystem consisted of two to four functional groups. The leading functional group corresponded to the nominative complex. The existence of complex has been found by inter-ecosystem differentiation. Minor functional groups were derivatives of other complexes, presented in this ecosystem is secondary. Ecomorphic differentiation was a mechanism of functional stability of soil macrofauna communities in changing conditions of floodplain soils.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Жукова І. С. 
Ефективність лазерної дакріоцисториностомії в лікуванні хронічних дакріоциститів (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / І. С. Жукова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено оптимальні параметри діодного лазерного випромінювання з довжиною хвилі 1,06 мкм для остеоперфорації за розмірами фотогермічних зон, часом перфорації, мінімальною щільністю дози лазерного випромінювання, безпечністю для оточуючих тканин. В експерименті на кроликах встановлено особливості репаративних процесів у зоні лазерної дакріоцисториностомії в післяопераційному періоді. Показано ефективність відновлення прохідності сльозовідвідних шляхів під час застосування трансканалікулярної лазерної ендоскопічної дакріоцисториностомії у віддалений період спостереження з повною прохідністю слізних шляхів в 91,43 %, частковою в 5,71 %, непрохідністю в 2,86 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.221.011-542
Шифр НБУВ: РА374792 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського