Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (164)Книжкові видання та компакт-диски (126)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗВАРИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Зваричук Ж.Й. 
Богослужбове хорове виконавство Галичини ХІХ століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ж.Й. Зваричук ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено ступінь вивчення галицького богослужбово-хорового мистецтва ХІХ ст., розглянуто специфіку духовного хорового мистецтва краю як регіонально своєрідного явища та його зв'язок з побутуючими фольклорними та давніми церковно-співочими традиціями. Висвітлено особливості тогочасної співочої дяківської освіти в навчальних інституціях Галичини та роль дяків у розвитку богослужбового хорового співу. Реконструйовано естетику українського богослужбового виконавства регіону ХІХ ст. як систему з провідними жанровими та стильовими домінантами, з'ясовано критерії та чинники, що діяли в цій галузі хорової творчості. Досліджено характер і значення концертної практики, рівень виконавської майстерності й особливості функціонування галицьких церковних і провідних світських хорів у царині богослужбового виконавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ314.1-73(4УКР-9ГАЛ)5 + Щ318.93(4УКР)5 + Э37-503.11(4УКР331) +
Шифр НБУВ: РА367676

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Зварич І.М. 
Міфологічна парадигма художнього мислення: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.06 / І.М. Зварич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Комплексно досліджено наскрізний діахронічний зв'язок міфу з мистецтвом слова. На структурному та семантичному рівнях проаналізовано вплив міфології на формування художнього мислення. Розглянуто типологічну подібність та обумовлену різними чинниками своєрідність прояву міфу в феноменах фольклору та літератури. До вітчизняного наукового обігу введено низку термінологічних та методологічних аспектів, які уможливлюють висвітлення універсальної суті та ролі міфу у формуванні художнього мислення. У новому ракурсі представлено міфологічну основу словесного мистецтва, що під впливом різних соціокультурних чинників зберігала константну наявність у фольклорі та літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.191 + Ш3(0)-60 +
Шифр НБУВ: РА324168

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Зварич І.Т. 
Моделювання процесу економічного зростання регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / І.Т. Зварич ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Сформульовано теоретичні та науково-методичні засади та інструментарій для побудови економіко-математичних моделей процесу економічного зростання регіону та його динаміки з метою вибору та оцінки можливих варіантів подальшого соціально-економічного розвитку. Розроблено багатофакторну модель процесу економічного зростання регіону, побудовану з урахуванням циклічності зміни його основних чинників на основі аналітичної теорії неперервних дробів, що дозволило більш адекватно відобразити стан та перспективи подальшого розвитку регіональної соціально-економічної системи. З урахуванням специфікації теорії економічного зростання побудовано динамічні економетричні моделі, застосування яких підтверджує гіпотезу про позитивний вплив підвищення темпів економічного зростання на поліпшення ефективності політики у бюджетній та інших сферах місцевого самоврядування. Запропновано модель оцінки впливу інвестиційної політики на економічне зростання регіону, на базі якої визначено роль прямих іноземних інвестицій у посиленні динамічності розвитку регіональної економіки. Удосконалено моделі динаміки зайнятості населення та оцінки її впливу на економічне зростання регіону, які, на відміну від існуючих, враховують фінансово-ресурсний потенціал інвестування структурного реформування економіки. Обгрунтовано системний підхід щодо дослідження регіональних соціально-економічних систем в аспекті комплексного аналізу закономірностей їх організації, функціонування та розвитку, що дозволяє на практиці об'єктивно оцінювати процес економічного зростання регіону та його динаміку. Удосконалено моделі оцінки впливу на економічне зростання прямих іноземних інвестицій, які враховують рівень економічного розвитку регіону та його потенційні можливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ІВА)0-96 +
Шифр НБУВ: РА341801

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Зварич І.М. 
Педагогічні засади оцінювання знань студентів у вищих навчальних закладах США: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.М. Зварич ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Охарактеризовано історико-педагогічні детермінанти оцінювання якості освіти. Визначено педагогічні принципи оцінювання якісного рівня знань студентів у вищих навчальних закладах США. Здійснено аналіз педагогічних підходів до стандартизованого оцінювання знань студентів. Виявлено його особливості за умов практично-навчальних ситуацій. Розроблено рекомендації щодо оцінювання знань студентів в українських навчальних закладах. Проаналізовано концептуальні засади стандартизації оцінювання, які передбачають врахування факторів, а саме: ідеальної освіченості особи; запитів ринку праці; вакансій; нормального розподілу; компенсаторної квоти; досяжного рівня; індивідуального поступу, обгрунтованої комбінації, неточного інтуїтивного підходу. На підставі порівняльно-педагогічного аналізу встановлено важливу роль підходів до стандартизації процесу оцінювання знань студентів у вищих навчальних закладах, що забезпечують об'єктивність, науковість, обгрунтованість і переконливість діагностики якісних показників професійної підготовки студентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.28 + Ч484(7СПО) +
Шифр НБУВ: РА355116

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Зварич І.Т. 
Регіональні особливості розвитку етнополітичних процесів в Україні: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.05 / І.Т. Зварич ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Здійснено наукове узагальнення ключових аспектів і принципів системно-функціонального аналізу державної етносоціальної політики України у її комплексному взаємозв'язку з істотними регіональними особливостями сучасного розвитку етнополітичних процесів. Розкрито авторське бачення сутності концепції регіоналізму, її ролі та місця у дослідженні поставлених проблем. Акцентовано увагу на розгляді феномену "нового регіоналізму", який за умов України - держави з помітною політизацією регіональних чинників, несе в собі цілком реальні загрози та виклики її національній безпеці. На основі системного аналізу етнополітичні процеси розглядаються як поліаспектна взаємодія між етнонаціональними спільнотами та державними інституціями. Аргументовано, що етнічний і регіональний чинники, самі по собі, так і в їх синтезованому сполученні, обумовлюють функції та конкретні дії державної влади, її структуру та механізми взаємостосунків з органами місцевого самоврядування різних рівнів. Критично осмислено та проаналізовано запроваджену у сучасному міжнародному праві, а також запозичену з нього й адаптовану до умов України систему законодавчо-правових механізмів захисту національних меншин. Актуалізовано питання щодо невідкладного оновлення чинного вітчизняного законодавства у сфері державної етнополітики та, особливо, міжнаціональних і міжрегіональних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР-4А/Я) +
Шифр НБУВ: РА367934

      
Категорія: Релігія   
6.

Зваричук Е.О. 
Римо-католицька церква на Поділлі кінця XVIII - початку XX ст.: економічний, суспільний та культурний аспекти: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Е.О. Зваричук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено певні аспекти діяльності Римо-Католицької Церкви (РКЦ) на Поділлі, а саме: економічний, суспільний та культурний. Вивчено процес формування відносин між римо-католицьким духовенством, самодержавством, Православною церквою та українським селянством. З використанням великої джерельної бази розглянуто у комплексі економічні та правові зміни, що відбулися у Римо-Католицькій церкві після приєднання краю до складу Російської імперії, а також заходи російського самодержавства щодо зменшення економічного, суспільного та духовного впливу римо-католицького духовенства на населення Поділля, проаналізовано його участь у польських повстаннях 1830 - 1831 рр. та 1863 - 1864 рр., революції 1905 - 1907 рр., а також опозиційному русі поляків на теренах краю. Показано благодійницько-просвітницьку діяльність РКЦ та простежено динаміку змін чисельності та географію розміщення духовенства, віруючих-католиків, монастирів, костьолів і каплиць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375.09(4УКР348)-3 + Т3(4УКР348)4/5-7 +
Шифр НБУВ: РА341388

Рубрики:

      
7.

Зварич В.З. 
Стилетворчі функції традиційних образів у поезії неокласиків: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / В.З. Зварич ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито функціональну специфіку традиційних образів у поетичному світі українських неокласиків. Розглянуто традицію як аксіологічну основу філософсько-естетичної платформи неокласиків, проаналізовано їх поезію, участь у літературних дискусіях, літературознавчі дослідження. Проведено класифікацію традиційних образів у поезії неокласиків, їх статистичний підрахунок, що засвідчує їх дієву роль як формант неокласичного стилю, важливого чинника формування художнього мислення поетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335
Шифр НБУВ: РА321131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Зварич Р.Є. 
Трансформація політики конвергенції доходів населення в процесі розширення Європейського Союзу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Р.Є. Зварич ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади та середовище реалізації політики конвергенції доходів в Європейському Союзі. Систематизовано критерії конвергенції доходів, виокремлено суть, основні чинники та механізми реалізації політики конвергенції доходів населення в Європейському Союзі й інституційну базу їх реалізації. Здійснено вивчення соціально-економічного розвитку ЄС-15 та процесів конвергенції доходів населення у ЄС-27, виявлено основні соціально-економічні прогалини, на основі яких запропоновано механізми вирішення соціально-економічних проблем у ЄС-15 та економіко-політичні важелі забезпечення оптимальних макроекономічних і соціальних показників у нових членів ЄС. Проведено оцінювання готовності країн-аплікантів до вступу в ЄС за критерієм конвергенції доходів населення, на основі чого запропоновано соціально-економічні зміни в Україні як передумову конвергенції доходів населення з країнами ЄС і евроінтеграції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942 +
Шифр НБУВ: РА367281

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Зварич І. Я. 
Формування міжнародних виробничих мереж в Європі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / І. Я. Зварич ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено особливості формування та розвитку міжнародних виробничих мереж (МВМ) як систем наднаціонального рівня. Досліджено теоретичний базис процесів формування та розроблено теоретичну функціональну модель МВМ. Запропоновано комплементарний підхід щодо аналізу галузевої структури економік країн у контексті їх участі у МВМ. Ідентифіковано галузеву специфіку процесів формування МВМ в Європі та здійснено оцінку структурної подібності країн Європи щодо України в контексті пошуку векторів формування МВМ. Виявлено потенційні можливостей участі України в МВМ. Запропоновано мережеві позиції країн ЄС у МВМ Європи та відповідно розроблено напрями формування національної стратегії входження вітчизняних підприємств у МВМ Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.90 + У9(4УКР)829.0 + У9(4)290
Шифр НБУВ: РА371340 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Зварич М. С. 
Механізм забезпечення фінансової безпеки домогосподарств в Україні / М. С. Зварич. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проаналізовано підходи до визначення сутності поняття «фінансова безпека домогосподарства», виділено її функції та особливості. З'ясовано чинники та загрози фінансовій безпеці домогосподарств. Розглянуто необхідність удосконалення механізму забезпечення фінансової безпеки домогосподарств, визначено його методологічні засади та основні компоненти. Обґрунтовано науково-методичний підхід до дослідження фінансової безпеки домогосподарств. Розроблено систему показників оцінки стану фінансової безпеки з позицій держави та домогосподарства. Критично оцінено стан функціонування механізму забезпечення фінансової безпеки домогосподарств в Україні. Виявлено проблеми, недоліки та невирішені питання функціонування даного механізму в частині методів, інструментів та важелів. Розроблено інструментарій забезпечення фінансової безпеки домогосподарств, запропоновано низку заходів удосконалення державного впливу на забезпечення фінансової безпеки домогосподарств. Обґрунтовано необхідність удосконалення законодавчої бази, зокрема, розробки та прийняття законів у сфері захисту прав на приватну власність та захисту прав споживачів фінансових послуг. Наголошено на необхідності впровадження Стратегії підвищення фінансової грамотності населення.^UIn the dissertation the approaches to defining the essence of the concept of "financial security of a household" are analyzed, its functions and features are highlighted. Factors and threats to household financial security have been identified. The necessity of improving the mechanism of ensuring the financial security of households is considered, its methodological principles and main components are defined. The scientific and methodological approach to the study of households' financial security is substantiated. The system of indicators for assessment of financial security from the positions of the state and the household is developed. The state of mechanism of ensuring financial security of households in Ukraine has been critically evaluated. Problems, shortcomings and unresolved issues of functioning of this mechanism in terms of methods, tools and levers are revealed. The problems of ensuring households' financial security in Ukraine are identified, including the reduction of real wages as a result of inflation, depreciation of the national currency, the unstable political situation, unemployment, the shadow economy, low trust in the banking system and the financial market in general, etc. A toolkit for ensuring the financial security of households has been developed, and a number of measures for improving the state influence on ensuring the financial security of households have been proposed. The necessity of improvement of the legislative base, in particular, the elaboration and adoption of laws in the sphere of protection of the rights to private property and protection of the rights of consumers of financial services is substantiated. The need to implement the financial literacy Strategy for households was emphasized. A range of banking products is proposed to increase households' activity in savings and investment. Practical recommendations for households in the process of investing in real estate are given. A number of state influence measures on the processes of households' financial security are proposed, namely: creation of the Agency for the guaranteeing of individuals deposits, which is conditioned by the need to develop effective guarantee and compensation mechanisms aimed at protecting the financial interests of households. Creation of an Information and Research Center for the study of households' financial security provision issues is recommended, whose sphere of competence would include a permanent collection, analysis and generalization of relevant information regarding households' financial security, preparation of necessary recommendations for households to prevent negative financial phenomena in their lives. It is emphasized on formation a constant need in every household to increase the level of financial literacy through organization of a system of continuous financial education, in particular through distance learning. Creation of clubs of financial volunteers, introduction of educational programs for increasing the interest of households in raising their financial awareness is proposed. The obtained results and the presented proposals are the information basis for the development of organizational and economic changes in the system of financial security of households.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Зварич І. Я. 
Парадигма глобальної інклюзивної циркулярної економіки / І. Я. Зварич. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – процеси становлення та розвитку глобальної інклюзивної циркулярної економіки. Мета – обґрунтування теоретико-методологічних положень моделі глобальної інклюзивної циркулярної економіки, визначення стратегічних пріоритетів і засобів її імплементації в економіці України. Методи – системного аналізу; систематизації та узагальнення; структурно-функціонального аналізу; логічно-теоретичний; типологізації, сутнісних характеристик; кількісних і якісних порівнянь; метод компаративного морфологічного аналізу; штучного інтелекту (зокрема головних компонент). Новизна – доведено об'єктивну закономірність процесу формування глобальної циркулярної економіки на засадах інклюзивного розвитку з виокремленням імперативних та сутнісних характеристик, домінант та, на цій основі, трансформації традиційної лінійної моделі економіки в циркулярну для обґрунтування парадигми глобальної інклюзивної циркулярної економіки; обґрунтувано концептуальні положення теоретико-методологічної моделі глобальної інклюзивної циркулярної економіки, а саме: системні характеристики та принципи циркулярної самоорганізації, детерміновані критеріальними обмеженнями корпоративної культури, комунікаціями в глобальних ланцюгах доданої вартості, домінуванням лінійної економіки, несформованістю циркулярної цінності товару та низьким рівнем якості продукції вторинної переробки, обмеженістю інституціонального, інформаційного, фінансового, кадрового забезпечення реалізації пілотних циркулярних бізнес-проектів і програм, що дало можливість обґрунтування базових концептів формування парадигми глобальної інклюзивної циркулярної економіки, зокрема глобальні ланцюги створення доданої вартості (постачання вторсировини), шерингові платформи, циркулярна торгівля, циркулярний життєвий цикл товару, циркулярні міста та циркулярні ядра; розроблено теоеретико-методологічні засади дослідження процесів становлення і розвитку глобальної інклюзивної циркулярної економіки як великої поліструктурної системи, інтегрованої в метасистему глобальної економіки, а саме: визначено цілі; сформовано принципи (системного підходу; відображення динаміки економічних, соціальних, екологічних, циркулярних процесів та їх взаємообумовленості); використано методики розрахунку показників інклюзивності та циркулярності, як їх аналіз та синтез застосовуваних міжнародними організаціями та установами ЄС; застосовано цілісну сукупність методів; розроблено методологічний підхід до розрахунку інтегрального індексу розвитку глобальної інклюзивної циркулярної економіки; обґрунтувано стратегічні пріоритети розвитку циркулярної економіки в Україні; доведено переваги впровадження циркулярних бізнес-проєктів, у тому числі державно-приватного партнерства, на засадах інклюзивного розвитку та визначені механізми реалізації моделі, об'єднані для розробки Дорожньої карти формування циркулярної економіки; удосконалено науково-методичні підходи до стратегування соціально-економічного розвитку їх доповненням концептуальними положеннями щодо акценту на декаплінгу як неодмінній передумові розвитку; розвинуто методологічний підхід до формування циркулярних ланцюгів доданої вартості, в яких, зроблений акцент на концепції всебічної, а не часткової трансформації, посиленні інклюзивного спрямування на таких домінантних драйверах як: циркулярна ефективність, вибір компліментарних партнерів, масштабність ланцюгів, а також на відтермінованих ефектах – створення нової транспортної доктрини для зменшення викидів та зменшення вуглецевого сліду; розвинуто концептуальні засади впливу податкової політики на формування інклюзивної циркулярної економіки, в яких, ідентифіковано роль «податкового зміщення» у забезпеченні екологічного спрямування та соціальної сили циркулярної економіки, заохочення виробників до циркулярного дизайну, формування циркулярного життєвого циклу товару з акцентом на формування нового «пластикового середовища» як пріоритетного; розвинуто теоретичні положення щодо місця циркулярної торгівлі відходами та невикористаною продукцією в парадигмі глобальної інклюзивної циркулярної економіки в контексті визнання інклюзивних засад як неодмінної передумови функціонування циркулярної економічної діяльності для розробки системи заходів протидії загрозам соціальній безпеці.Впроваджено у діяльність Комітету Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування; Міжнароднї Торгової Палати ICC Ukraine; Управління екології та природніх ресурсів Тернопільської обласної державної адміністрації; Тернопільської обласної ради; Управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської обласної державної адміністрації; Громадської організації «Європейська асамблея жінок-депутатів», а також у навчальний процес Тернопільського національного економічного університету та Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій. Сфера використання – Міністерство енергетики та захисту довкілля України, Комітет Верховної ради України з питань економічного розвитку.^UThe object – the processes of formation and development of the global inclusive circular economy. The purpose – to substantiate the theoretical and methodological provisions of the model of a global inclusive circular economy, to determine strategic priorities and means of its implementation in the economy of Ukraine. Methods – system analysis; systematization and generalization; structural and functional analysis; logical-theoretical; typology, essential characteristics; quantitative and qualitative comparisons; method of comparative morphological analysis; artificial intelligence (including major components). Novelty - the objective regularity of the process of formation of the global circular economy on the basis of inclusive development with the separation of imperative and essential characteristics, dominants and, on this basis, the transformation of the traditional linear model of economy into circular to justify the paradigm of global inclusive circular economy; the conceptual provisions of the theoretical and methodological model of the global inclusive circular economy are substantiated, namely: system characteristics and principles of circular self-organization, determined by criterion constraints of corporate culture, communications in global value chains, dominance of linear economy, inferiority of product quality, limited institutional, informational, financial, staffing of pilot circular business projects and programs, which made it possible to substantiate the basic concepts of forming a paradigm of a global inclusive circular economy, including global value chains (supply of secondary raw materials), sharing platforms, circular trade product life cycle, circular cities and circular cores; the theoretical and methodological bases of research of the formation processes and development of global inclusive circular economy as a big polystructural system integrated into a metasystem of global economy are developed, namely: the purposes are defined; formed principles (system approach; reflection of dynamics of economic, social, ecological, circular processes and their interdependence); used methods of calculating indicators of inclusiveness and circularity, as their analysis and synthesis used by international organizations and EU institutions; a holistic set of methods is applied; a methodological approach to the calculation of the integrated development index of the global inclusive circular economy has been developed; the strategic priorities of the circular economy development in Ukraine are substantiated; proved the benefits of implementing circular business projects, including public-private partnerships, on the basis of inclusive development and identified mechanisms for implementing the model, combined to develop a roadmap for the formation of a circular economy; improved scientific and methodological approaches to the strategy of socio-economic development by supplementing them with conceptual provisions on the emphasis on decoupling as an essential prerequisite for development; developed a methodological approach to the formation of circular value chains, which emphasizes the concept of comprehensive rather than partial transformation, strengthening the inclusive focus on such dominant drivers as: circular efficiency, the choice of complementary partners, the scale of chains - and the effect of a new transport doctrine to reduce emissions and reduce carbon footprint; conceptual bases of the tax policy influence on the formation of inclusive circular economy are developed in which, the role of “tax shift” in maintenance of ecological direction and social force of circular economy, encouragement of manufacturers to circular design, formation of circular life cycle of goods with an emphasis on formation of new “plastic environment” as a priority; theoretical provisions on the place of circular trade in waste and unused products in the paradigm of the global inclusive circular economy in the context of recognizing inclusive principles as a prerequisite for the functioning of circular economic activities to develop a system of measures to combat social security threats. The findings have been implemented in the Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine on Environmental Policy and Nature Management; International Chamber of Commerce ICC Ukraine; Department of Ecology and Natural Resources of Ternopil Regional State Administration; Ternopil Regional Council; Ternopil Regional State Administration Department of International Cooperation and Fundraising; Public organization «European Assembly of Women Deputies», in the educational process of Ternopil National Economic University and Zaporizhia Institute of Economics and Information Technology. Scope - the Ministry of Energy and Environmental Protection of Ukraine, the Committee of the Verkhovna Rada of Ukraine on on Economic Development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Зварич Г. В. 
Моніторинг якості освітніх послуг у закладах загальної середньої освіти / Г. В. Зварич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено проблемі якості освітніх послуг узакладах загальної середньої освіти (далі ЗЗСО). На сучасному етапісуспільного розвитку, в умовах реформування системи загальної середньоїосвіти (впровадження Концепції «Нової української школи», імплементаціяЗакону України «Про повну загальну середню освіту» тощо) провіднимзавданням системи освіти України є створення умов для успішного розвиткужиттєвої компетентності кожної особистості на основі актуального тадоступного змісту освіти. Ключовим аспектом в цьому є реальні вимірюваніфактичні результати освітньої діяльності та визначення їх відповідностізаявленим цілям освіти. Тому першочерговим питанням стає проблемарозбудови внутрішньої та зовнішньої систем управління якістю освіти в ЗЗСО.Актуалізовано, що одним із перспективних шляхів вирішення її може бутистворення системи моніторингу якості освітніх послуг у ЗЗСО. Саме постійневідстеження та поточне коригування процесу надання освітніх послуг закладомзабезпечить його якість освітньої діяльності та сприятиме успішномупозиціонуванню ЗЗСО на ринку освітніх послуг.Проблема забезпечення якості надання освітніх послуг закладамизагальної середньої освіти є актуальною, що підтверджується орієнтацієюпроцесу державного управління цієї системою на оновлення цілей й створенняумов для забезпечення якості освітньої діяльності ЗЗСО. Відбувається зазначене вумовах трансформації системи освіти як наслідку процесів реформування тавідповідей на виклики. Забезпечення якості освітніх послуг можливо за умови отримання реальних вимірюваних фактичних результатів освітньої діяльностіЗЗСО та визначення їх відповідності заявленим цілям освіти. Розбудовівнутрішньої системи управління якістю освіти в ЗЗСО сприятимезапровадження в закладі моніторингових процедур.Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що:Уперше:– науково обґрунтовано та експериментально перевірено модель ітехнологію моніторингу якості освітніх послуг, що забезпечують успішнепозиціонування закладу загальної середньої освіти на ринку освітніх послугта ринку праці;– введено в науково-практичний обіг вітчизняної педагогічної наукисутність дефініції «моніторинг якості освітніх послуг у закладі загальноїсередньої освіти»;– створено за допомогою факторно-критеріального моделюваннякваліметричну субмодель якості надання освітніх послуг ЗЗСО, яка єінструментарієм оцінювання якості освітніх послуг.^UThe dissertation deals with the problem of the quality of educational services ingeneral education institutions (hereinafter GEI). At the current stage of publicdevelopment in the context of the reform of the general education system (introduction of the Concept of «New Ukrainian School», implementation of the Lawof Ukraine «On General Education», etc.) The main task of the Ukrainian educationsystem is to create conditions for the successful development of the life skills of eachindividual on the basis of the relevant and accessible content of education. A keyaspect of this is the real measurement of actual education outcomes and theirrelevance to the stated educational goals. The development of internal and externalsystems for quality education management in the GEI is therefore a priority issue. Weare currently considering the establishment of a system to monitor the quality ofeducational services in the GEI as a way of addressing this issue. It is the constantmonitoring and ongoing adjustment of the provision of educational services by theinstitution that will ensure the quality of the educational activity of the institution andwill contribute to the successful positioning of the GEI in the market of educationalservices.The problem of the educational services quality provided by general educationinstitutions is acute, this is confirmed by the orientation of the public administrationof the system towards the renewal of objectives and the creation of conditions toensure the quality of the educational activities of the GEI. It takes place in the contextof the transformation of the education system, as a consequence of the processes ofreform and the response to challenges. Quality assurance of educational services ispossible provided that the actual educational outcomes of the GEI are actuallymeasured and consistent with the stated educational goals. The development of aninternal system for the management of the education quality in the GEI shall befacilitated by the introduction of monitoring procedures in the institution.Scientific novelty of the thesis results obtained is that:for the first time: The model for monitoring the educational services quality and thetechnology for its use, which ensure the successful positioning of general educationon the market of educational services and the labour market has been scientificallyvalidated and tested on an experimental basis; «Monitoring the quality of educational services in general secondaryeducation institutions» was defined; With the help of factor-criterion modelling the Qualimmetric SubModel of the Quality of Educational Service in GEI which is a tool for assessingthe quality of educational services was created.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського