Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (602)Книжкові видання та компакт-диски (558)Журнали та продовжувані видання (34)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗУБОВ$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Зубов О.Д. 
Діагностика та лікування кіст щитовидної залози з використанням ультразвукового дослідження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / О.Д. Зубов ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження 153 хворих зі 164 кістами щитовидної залози (КЩЗ). Описано ехосеміотику кіст різних типів з урахуванням їх етіології та цитологічних особливостей. Розглянуто можливості кольорового доплерівського картування для диференційної діагностики кіст з патологією судин, з'ясування типу кіст, контролю пункційного втручання, вибору оптимального способу лікування та визначення прогнозу. Розглянуто підходи до проведення тонкоголкової аспіраційної біопсії кіст, вибору безпечного акустичного вікна та оптимальної траєкторії пункційного каналу, а також найбільш інформативної ділянки для біопсії залежно від розташування та структурних особливостей кіст. На підставі даних ультразвукового дослідження, візуального та цитологічного аналізу матеріалу, одержаного методом тонкоголкової аспірації, запропоновано виділити 4 групи КЩЗ: істинні (ті, що мають епітеліальну вистілку) з серозним та колоїдним вмістом, псевдокісти - геморагічні (що утворюються як наслідок крововиливу в паренхіму залози) та порожнини кістозно-трансформованих вузлів. Наведено способи лікування КЩЗ - аспірація вмісту, одно- та двохетапне етанолове склерозування, лазерна фотокоагуляція кістозної стінки, розроблено критерії їх вибору на основі типу та локалізації кісти. Оцінено ефективність даних способів лікування для кіст різного походження. Описано УЗ-прояви змін, що виникають на місці кістозної порожнини після проведеного лікування. Визначено можливі ускладнення та засоби їх профілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.13-43
Шифр НБУВ: РА314537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Зубов О.Д. 
Ехоконтрольовані мінімально інвазивні втручання в діагностиці й оцінці результатів терапії хронічних гепатитів: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / О.Д. Зубов ; Держ. установа "Нац. ін-т раку". — К., 2008. — 32 с. — укp.

З метою підвищення ефективності діагностики, прогнозування та моніторингу перебігу хронічного гепатиту (ХГ) розроблено та впроваджено комплекс безпечних ехоконтрольованих черезшкірних пункційних втручань. Підвищено діагностичну інформативність ультразвукового дослідження УЗД ХГ (точність на 25,4 %) за рахунок введення нового ехосимптому - ехостигми. Розроблено концепцію обов'язкової для ХГ черезшкірної пункційної біопсії печінки, виконаної голкою-трепаном через безпечне акустичне вікно зі стандартизованої зони під безперервним УЗ-контролем з допплерографією, із застосуванням оригінальних прийомів покращання візуалізації голки та заходів виявлення, профілактики та купірування ускладнень, з наступним гістологічним аналізом біоптату за напівкількісною шкалою, з включенням оцінювання дисплазії гепатоцитів як прогностичного фактора розвитку гепатоцелюлярного раку. Скорочено протипоказання до біопсії печінки, розроблено способи її виконання у групах ризику. Обгрунтовано необхідність стандартизації зон біопсії печінки, обрано оптимальні для цього ділянки. Виявлено, що впровадження нових методик ехоконтрольованих черезшкірних пункційних втручань сприяє достовірному зниженню кількості ускладнень і підвищенню інформативності біопсії печінки на 16,7 % у пацієнтів, хворих на ХГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116 + Р514.16 +
Шифр НБУВ: РА359514

Рубрики:

      
6.

Зубова Є.О. 
Захисна дія похідних ксантину за умов гострого емоційного стресу в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Є.О. Зубова ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше в експерименті виявлено захисну дію похідних ксантину за умов емоційного стресу. Вперше встановлено характер центральної дії диметилксантинів за умов емоційного стресу, який проявляється збільшенням сумаційно-порогового показника, запобіганням порушенням рухових реакцій і дослідницькій поведінці щурів у "відкритому полі", покращенням процесу навчання та збереження пам'яті. Уточнено дані про захисну дію похідних ксантину за емоційного стресу за рахунок впливу на стан наднирників, вегетативну регуляцію (холінергічну - адренергічну) та прооксидантно-антиоксидантну рівновагу. Виявлено участь у механізмі антистресової дії ксантинів цАМФ і цГМФ за даними їх кількості як в сироватці крові, так і тканині головного мозку. Сформульовано уявлення про можливість використання цАМФ і цГМФ для оцінки ступеня стресового напруження, зокрема, у разі дії досліджуваних лікарських засобів. Вперше на підставі кількісної оцінки вираженості антистресової дії похідних ксантину встановлено, що ефективність пентоксифіліна за умов емоційного стресу перевищує активність пірацетаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 ксантин + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА345015

Рубрики:

      
7.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Зубов П.М. 
Модифікація білків мембрано-цитоскелетного комплексу та ліпідної асиметрії в еритроцитах при охолодженні та заморожуванні у присутності кріопротектора ПЕО-1500: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / П.М. Зубов ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.241*725.111.3 c8 +
Шифр НБУВ: РА355124

Рубрики:

      
10.

Зубовецька Н. Т. 
Навантажувальна здатність і енергетичні характеристики високошвидкісних радіальних газо-гідравлічних інерційних підшипників: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.02 / Н. Т. Зубовецька ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методики визначення навантажувальної здатності й енергетичних характеристик на базі математичних моделей мастильного шару газо-гідравлічних інерційних підшипників (ГГІП) двох типів: гідростатична - для оцінювання навантажувальної здатності шару рідини; гідро- та газодинамічна - для визначення величин втрат потужності в рідинному та газовому шарі та навантажувальної здатності підшипника. Визначено механізм перерозподілу втрат потужності на тертя між газовим і рідинним шарами мащення й здатність сприйняття навантаження шарами. Встановлено, що запас стійкості ГГІП за резонансних коливань у разі синхронного вихору та стійкості, та напівшвидкісного вихору більший з використанням в'язкішої рідини. Експериментально та теоретично встановлено працездатність ГГІП з технічними параметрами в цілому вищими за аналогічні параметри підшипників інших типів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К445.3-02
Шифр НБУВ: РА372715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Зубов 
Остеогенна індукція та імунні властивості мезенхімальних стовбурових клітин in vitro: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / Дмитро Олександрович Зубов ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*66*33 + Е70*335.9*669.372*743 + Р458.148
Шифр НБУВ: РА362213

Рубрики:

      
12.

Зубова О. В. 
Оцінка і прогнозування сталості розвитку сільськогосподарських підприємств регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Зубова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. — Х., 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено теоретичні основи та практичні аспекти оцінювання, прогнозування та підвищення сталості розвитку сільськогосподарських підприємств (СГП). Узагальнено існуючі погляди та розкрито власне бачення поняття "сталість розвитку сільськогосподарського підприємства", в якому враховано найбільш важливі характеристики цієї категорії. Досліджено стан і динаміку показників сталості розвитку СГП Харківщини, вплив змін у структурі товарної продукції та вплив підвищення рівня спеціалізації та концентрації виробництва на сталість їх розвитку. Удосконалено методичні підходи до оцінювання рівня сталості розвитку СГП, застосування яких дозволяє отримати статичне уявлення та дослідити динаміку показників, установити міру впливу факторів і здійснити прогнозування на основі запропонованого показника - коефіцієнта сталості. Розроблено рекомендації щодо покращання інвестиційного клімату для розвитку інноваційних процесів у СГП, запропоновано механізм надання бюджетних дотацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-230.38 + У9(4УКР-4ХАР)321-230.38
Шифр НБУВ: РА383624 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Миколайчук А.І. 
Поетика мотиву в романах В. Фолкнера кінця 1920-х - початку 1930-х років: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А.І. Миколайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано поетику мотиву в романістиці В. Фолкнера 1920-х - 1930-х рр. Охарактеризовано особливості семантики, структури та функціонування мотивів. Поетикальну парадигму мотиву досліджено на різних рівнях художньої системи письменника: словесно-стилістичному, предметно-зображальному, сюжетному, хронотопному, наратологічному. Висвітлено специфіку архетипно-міфологічних мотивних комплексів. Охарактеризовано функції мотивів, спродукованих біблійним і літературно-художнім інтертекстами. З'ясовано значення екзистенційної мотивної парадигми. Встановлено роль мотиву як чинника й елемента сюжету, архітектоніки й оповідної стратегії автора. Показано, що домінантною структурно-змістовою функцією мотиву в романах В. Фолкнера є формування "некласичної" художньої цілісності твору, що досягається шляхом наскрізного імпліцитного структурування тексту за допомогою повторювання, взаємовіддзеркалення його окремих елементів, образно-асоціативного зв'язку між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА370548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Зубов К. М. 
Правообмеження у державній службі України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / К. М. Зубов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Визначено поняття та правову природу правообмеження, співвідношення поняття "правообмеження" з поняттями "обмеження" та "заборона", виокремлено широке та вузьке розуміння правообмеження. Проведено класифікацію правообмежень і виокремлено їх види: за метою пов'язані зі вступом на державну службу, з проходженням державної служби; за правовим регулюванням: загальні, спеціальні; за критеріями вимог: позитивні, негативні. Проаналізовано чинне законодавство про обмеження у державній службі, визначено її структуру та надано пропозиції щодо вдосконалення законодавства. Розглянуто такі види правообмежень: вік, безпартійність, судимість, відповідна освіта та професійна підготовка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.2
Шифр НБУВ: РА374391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Миколенко Д.В. 
Правоцентристські партії у політичній системі Болгарії (1899 - 1908 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Миколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і місце ліберальної та консервативної партій у політичній системі Болгарії в кінці XIX - на початку XX ст., для визначення яких вперше використано термін правоцентристські. Обгрунтовано твердження, що усталені в історіогарфії поняття "русофіли" та "русофоби" спотворюють справжню зовнішньополітичну орієнтацію ліберальної та консервативної партій. Запропоновано їх нову диференціацію, зокрема, виділено праві й помірковані правоцентристські та найближчі до центру політичного спектра. 1899 - 1908 рр. охарактеризовано як період панування класичної болгарської демократії. Показано специфічну роль правоцентристських партій у системі державної влади Болгарії, що обумовлена низьким рівнем політичної культури, значно швидшими темпами модернізації державного управління у порівнянні зі змінами менталітету громадян, перевагою виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою, відсутністю демократичних традицій внаслідок тривалого перебування держави у складі Туреччини - імперії східного типу. Висвітлено участь правоцентристських партій у діяльності парламенту. Проаналізовано діяльність урядів Болгарії даного історичного періоду, що складалися з ліберальних або консервативних політичних сил. Досліджено боротьбу правоцентристських партій за владу, проаналізовано їх взаємодію з інститутом монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-4 + Ф69(4БОЛ), 82/83 +
Шифр НБУВ: РА352921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Миколенко В. А. 
Прокуратура України як суб'єкт адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Миколенко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості організаційно-правового забезпечення діяльності прокуратури України. Визначено поняття та систему суб'єктів адміністративного права, правові й організаційні засади функціонування прокуратури України, характеристику системи цивільного контролю за діяльністю прокуратури. Уточнено сутність та особливості адміністративного статусу органів прокуратури, з'ясовано мету та завдання прокуратури України, визначено її функції та компетенцію. Висвітлено особливості актів прокурорського реагування на порушення законності, удосконалено механізм взаємодії прокуратури України з іншими правоохоронними органами держави. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА383964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Зубов Д.А. 
Розвиток методів і засобів адаптивного автоматизованого керування комплексом технологічних процесів вуглезбагачувальної фабрики: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / Д.А. Зубов ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 35 с. — укp.

Запропоновано шляхи розв'язання актуальної наукової задачі підвищення оперативності та якості управління комплексом технологічних процесів (ТП) вуглезбагачувальної фабрики (ВЗФ) й адаптації до різноманітних характеристик устаткування та технологічних схем конкретних підприємств. Здійснено узагальнення та удосконалення теорії оптимальних та адаптивних систем автоматичного керування (САК) та оптимізації комплексу процесів вуглезбагачення з використанням уніфікованих алгоритмів і методів інтелектуального дистанційного управління та опрацювання даних. Вперше розроблено концепцію САК комплексом ТП ВЗФ на базі впровадження нових оптимальних та адаптивних алгоритмів, фреймової експертної системи підтримки прийняття рішень операторів і промислового зразка інтелектуальної SCADA-системи та використання дискретних динамічних моделей ТП ВЗФ, методів автоматичного визначення уставок зольності локальних ТП та їх адаптивного керування як нелінійними, двоканальними, нестаціонарними стохастичними об'єктами вуглезбагачувального виробництва з великим запізнюванням і діофантовим характером залежностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И41,1-5-05 +
Шифр НБУВ: РА339557

Рубрики:

      
19.

Зубов М.І. 
Слов'янські повчання проти язичництва в лінгвотекстологічному висвітленні: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.03 / М.І. Зубов ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Уперше у слов'янському мовознавстві висвітлено з використання лінгвотекстологічного підходу комплекс писемних джерел давньоруського, давньоболгарського та давньосербського походження, в яких містяться згадки про слов'янські й елліністичні язичницькі вірування. Досліджено пам'ятки, які традиційно визначаються як слова та повчання, спрямовані проти залишків язичництва в народі. Здійснено аналіз семантико-тематичних особливостей ключової лексики джерел цих пам'яток у порівнянні з такими самими особливостями лексики канонічних церковних і літописних центонно-парафразовою архітектонікою побудови середньовічного тексту. Така архітектоніка виявляється у тому, що змістові частини попередніх текстів (прецедентних текстів) використовуються для побудови нових текстів. Завдяки лінгвотекстологічному підході подано численні неординарні інтерпретації відповідних місць давньої слов'янської книжності, які залишалися неясними, або мали хибні тлумачення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-70 + Ш3(0)941-357 +
Шифр НБУВ: РА339452

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Зубова О.Л. 
Структурно-функціональний стан популяцій клітин кордової крові після кріоконсервування з непроникаючим кріопротектором ПЕО-1500: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.Л. Зубова ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Зазначено, що еритроцити, заморожені у складі цільної кордової крові за режимом КЦКК, характеризуються високою збереженістю як відразу після розморожування, так і після моделювання трансфузії, за умов цього вміст основних функціональних показників клітини - АТФ і 2,3-ДФГ повністю зберігається після розморожування. Методом електрофорезу в ПААГ із використанням білок зшивального агента діаміду встановлено, що кріоконсервування цільної кордової крові за розробленим режимом викликає зміни просторового розташування білків мембрани еритроцитів, які повністю співпадають з результами, одержаними під час заморожування еритроцитів за оптимальним для них режимом прямим зануренням у рідкий азот. Показано, що кріоконсервування цільної кордової крові за методом КЦКК не призводить до змін вмісту таких біологічно активних речовин плазми кордової крові як тестостерон, тиреотропний гормон, тиреоїдні гормони й альфафетопротеїн. Виявлено різну сутливість популяцій ядровмісних клітин до факторів кріоконсервування, зокрема, більшу кріостійкість мають популяції лімфоцитів і моноцитів, водночас клітини гранулоцитарного ряду є більш чутливими до впливу низьких температур. Встановлено, що порушення ліпідної асиметрії як під час обробки кріопротектором ПЕО-1500, так і після заморожування за всіма досліджуваними режимами відбувається лише у незначної частини лімфоцитів моноцитів, а висока кількість анексин-мічених клітин у загальній популяції ядровмісних клітин обумовлена значним відсотком таких клітин у популяції гранулоцитів. Оцінка стадій ядровмісних клітин залежно від режиму заморожування показала, що кріоконсервування цільної кордової крові за режимом КЦКК дозволяє зберігати до 77 % анексин V/7AAD-клітин. Встановлено, що одержані дані близькі до таких після заморожування крові за оптимальним для ядровмісних клітин режимом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522 +
Шифр НБУВ: РА367660

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського