Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (419)Книжкові видання та компакт-диски (338)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=КАЛІНІЧЕНКО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Калініченко І.Л. 
Мотиви і стимули у труді керівника сільськогосподарського формування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.Л. Калініченко ; Крим. держ. агротехнол. ун-т. — Сімф., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано зміст діяльності сучасного керівника сільськогосподарського формування, розглянуто бюджет та визначено рівень життя зазначених керівників. Визначено головні мотиви в їх труді та вплив професійного "вигоряння" на ефективність роботи керівника, запропоновано застосування контрактної форми цієї роботи, розроблено порядок розрахунку премії керівникові за підсумками роботи підприємства за рік та розрахунку інтегрального показника економічної та соціальної ефективності роботи керівника. Розраховано прогноз ефективності застосування контрактної системи за результатами роботи сільськогосподарського формування та структуру бюджету керівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-212.14 +
Шифр НБУВ: РА326306

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Калініченко А. П. 
Адміністративно-правові засади нагляду та контролю за безпекою судноплавства в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. П. Калініченко ; Держ. н.-д. ін-т М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Визначено правові й організаційні засади діяльності державних органів, які здійснюють нагляд і контроль за безпекою судноплавства в Україні. Запропоновано шляхи вдосконалення нормативно-правового забезпечення нагляду та контролю за безпекою судноплавства. Надано характеристику юридичного складу деліктів з безпеки судноплавства. Виділено напрями вдосконалення контрольно-наглядової діяльності за безпекою судноплавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.4
Шифр НБУВ: РА379680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Калініченко А.І. 
Педагогічні умови організації самовиховання студентської молоді: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.І. Калініченко ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 16 с. — укp.

Вперше визначено й обгрунтовано педагогічні умови активізації впливу самовиховання на розвиток студентської молоді: усвідомлення нею значущості самовиховання у становленні особистості, формування адекватної самооцінки, створення сприятливих умов кожному студентові для активного самовираження, орієнтація на розвиток усіх структурних компонентів особистості, узгодженість педагогічних впливів на самовиховання студентів з основними етапами його становлення. Уточнено структуру самовиховання, його показники та рівні вираженості. Розвинуто уявлення про етапи самовиховання студентської молоді та сутність педагогічного керівництва на кожному з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.328
Шифр НБУВ: РА317216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Калініченко А.В. 
Наукові основи моделювання екологічно збалансованих агроекосистем України: Автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / А.В. Калініченко ; Ін-т агроекол. УААН. — К., 2006. — 42 с. — укp.

На підставі узагальнення експериментальних даних теоретично обгрунтовано доцільність комплексного ведення сільськогосподарського виробництва на екологічно-безпечних засадах шляхом впровадження зональних оптимізаційних, прогнозних моделей і моделей прийняття рішень. Вперше на прикладі аграрних підприємств різної форми власності Полтавської області з'ясовано особливості застосування еколого-математичних моделей. Розроблено еколого-економічні заходи підвищення ефективності аграрної галузі на базі дослідження різних сценаріїв її розвитку, а також розробки й обгрунтування ефективних управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343543

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Калініченко Б.М. 
Влада засобів масової інформації: політологічний аналіз: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / Б.М. Калініченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Розроблено концептуальні основи теоретичного дослідження феномену влади ЗМІ як фактора політичного управління розвитком держави, становлення громадянського суспільства та самореалізації особистості. Обгрунтовано генезис, природу, сутність влади ЗМІ як специфічну форму існування "владно-підвладних відносин", зміст як сукупність організаційних процесів, багатоманітність форм прояву даного явища у сфері політичного буття, специфіку впливу механізму влади ЗМІ на особистість завдяки психологічному навіюванню, на громадянське суспільство та державу - завдяки соціальному тискові заангажованих олігархами каналів. У ході праксеологічного аналізу висвітлено легітимізацію влади ЗМІ, проведено експертну оцінку якості функціонування її у політичному просторі України та запропоновано кроки оптимізації впливу на життєдіяльність соціального організму країни та особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА367978

Рубрики:

      
6.

Калініченко В.В. 
Підвищення ефективності чистового точіння сталей різцями з різальними пластинами з безвольфрамових твердих сплавів за допомогою обробки імпульсним магнітним полем: Автореф. дис. канд. техн. наук: 05.03.01 / В.В. Калініченко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше встановлено зниження інтенсивності зношування інструменту, показників пластичної деформації у процесі стружкоутворення, зменшення коефіцієнтів тертя на контактних поверхнях, температури різання під час чистового точіння сталей різцями з різальними пластинами з безвольфрамових твердих сплавів в результаті обробки пластин імпульсним магнітним полем за рахунок підвищення мікротвердості поверхневого шару твердого сплаву. На прикладі твердого сплаву ТН20 вперше розроблено теоретичну модель впливу обробки імпульсним магнітним полем на структуру і мікротвердість поверхневого шару безвольфрамових твердих сплавів, згідно з якою дія магнітного поля викликає пластичну деформацію стискування зв'язувальної фази та обумовлене нею стискування карбідних зерен, що призводить до підвищення мікротвердості твердого сплаву внаслідок субструктурного зміщення його фаз. На основі встановленого характеру впливу магнітної обробки на інтенсивність зношування інструменту та характеристики процесу різання за чистового точіння сталей обгрунтовано підвищення стійкості різців з різальними пластинами з безвольфрамових твердих сплавів, точності обробки, зниження шорсткості обробленої поверхні деталей в результаті обробки різальних пластин імпульсним магнітним полем. Визначено раціональні режими магнітної обробки та режими різання, що забезпечують найбільше підвищення стійкості різців з пластинами з твердого сплаву ТН20 за чистового точіння сталей 45, У8А, 30Х13. Наведено відомості про практичне використання результатів досліджень, які були впроваджені у виробництво на ВАТ "Краматорський завод важкого верстатобудування".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К632.099-6 +
Шифр НБУВ: РА327930

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Калініченко В.В. 
Обгрунтування раціональних параметрів вібраційних грохотів для ефективного поділу вологої гірської маси: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / В.В. Калініченко ; НАН України. Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова. — Д., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності вібраційного грохочення вологої дрібної маси. Установлено шість основних факторів, що суттєво впливають на показники грохочення та межі їх впливу за різної вологості гірської маси, а також визначено залежності показників грохочення від цих факторів. Вивчено синтез впливу факторів: амплітуда та частота коливань, довжина та кут нахилу короба, розмір вічок сита, розмір технологічного навантаження за даних умов. На базі моделювання цільової функції у вигляді лінійної та нелінійної регресійної моделі розроблено інженерну методику визначення раціональних і алгоритм оптимальних параметрів грохотів, завдяки яким можна аналізувати та прогнозувати роботу, а також розробляти рекомендації щодо їх модернізації з метою підвищення показників роботи за складних умов поділу вологої гірської маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.3 +
Шифр НБУВ: РА326320

Рубрики:

      
8.

Калініченко В.В. 
Повоєнний голод в Україні (друга половина 40-х років XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Калініченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено причини повоєнного голоду: негативні наслідки війни, посухи 1946 р. і, особливо, антиселянської політики сталінського режиму. Висвітлено форми опору українських селян антинародній аграрній політиці тоталітарного режиму, етапи голоду та його поступове наростання, масштаби трагедії, категорії голодуючого населення, регіони України, які постраждали від голоду та хронологічні рамки лиха. Визначено прямі та непрямі наслідки голоду в республіці: демографічні втрати, високий рівень захворюваності населення, наявність безпритульності, жебрацтва, втеч селянської молоді у міста, порушення традиційної селянської поведінки, занепад сільськогосподарського виробництва. Зроблено висновок, що голод мав штучний характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)623-209
Шифр НБУВ: РА312770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Калініченко В.М. 
Агроекологічне обгрунтування впливу кліматичних умов на урожайність та якість зерна сої в умовах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис. канд. с.-г. наук: 03.00.16 / В.М. Калініченко ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів системного дослідження впливу агроекологічних факторів на урожайність та якість зерна сої у зоні Центрального Лісостепу України вперше теоретично обгрунтовано доцільність проведення оптимізаційних агротехнічних заходів з урахуванням впливу гідротермічних чинників у процесі вирощування сої різних груп стиглості. Проаналізовано вплив агрокліматичних умов на урожайність та якість зерна сортів сільськогосподарської культури з різною тривалістю вегетаційного періоду та адаптивним властивостями. Визначено сорти сої, оптимальні для вирощування у зоні Центрального Лісостепу за показниками стабільності урожаю, а також кількості та якості зерна. На базі використання методу регресійного аналізу багаторічних даних щодо урожайності сої та якості зерна створено прогнозну модель визначення впливу агрокліматичних умов на біологічний розвиток сортів сої різних груп стиглості з різними періодами вегетації. Створено схему взаємодії основних складових біологічного розвитку сільськогосподарської культури. Вперше з застосуванням методу математичної статистики для обробки результатів довго- та середньотривалих метеорологічних прогнозів побудовано прогнозну модель урожайності та якості різних сортів сої залежно від погодних умов у різні періоди вегетації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-28(4УКР) + П213.6-47(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337642

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Калініченко В.О. 
Розвиток наукових основ раціонального використання сировинної бази Кривбасу при включенні в розробку втрачених руд і магнетитових кварцитів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.02 / В.О. Калініченко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 36 с. — укp.

Вирішено проблеми раціонального використання сировинної бази Кривбасу шляхом підвищення ефективності видобування руди з надр за максимального збереження природної якості сировини. Уточнено закономірності взаємодії відбитої руди, яка випускається в області контакту з ущільненими вибухом обваленими пустими породами та штучними твердіючими масивами. Розроблено концептуальний підхід, заснований на принципах обгрунтування параметрів випуску обваленої руди в області контакту з різномодульними масивами пустих порід і твердіючої закладки, що відповідає вимогам високоефективного видобутку "умовно втрачених" багатих руд і магнетитових кварцитів. Обгрунтовано параметри фігур випуску руди на контакті з ущільненими пустими породами та штучними масивами, які набувають форми диспропорційних сегментних еліпсоїдів випуску з диферентними горизонтальними півосями. Розроблено технологічні схеми видобування залізних руд, впроваджених на шахтах Криворізького басейну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.301 + И343.301 +
Шифр НБУВ: РА360603

Рубрики:

      
11.

Калініченко Г.В. 
Механізм управління господарсько-економічною діяльністю підприємств фармацевтичної галузі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Г.В. Калініченко ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Виявлено основні тенденції розвитку фармацевтичного ринку з урахуванням змін обсягів виробництва, імпорту та експорту, а також надано практичні рекомендації щодо стратегії подальшого розвитку, впровадження інновацій та підвищення прибутковості. З застосуванням модернізованого методу регресійного аналізу розроблено економіко-математичну модель ефективного керування господарсько-економічною діяльністю підприємства. Зауважено, що оцінка ефективності даної діяльності за допомогою запропонованої динамічної моделі розкриває ефективність використання ресурсів підприємства, дає змогу прогнозувати обсяги реалізації, валового доходу та витрат для оптимізації норми прибутку підприємства в цілому. Визначено вплив чинників на результуючий показник та взаємозв'язки між цими чинниками, а також надано можливість виявити резерви, які забезпечують підвищення ефективності господарської діяльності підприємства. Запропоновано практичні рекомендації щодо удосконалення механізму керування господарсько-економічною діяльністю підприємств з урахуванням впливу виявлених особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.952.1-21
Шифр НБУВ: РА326864

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Калініченко Г.В. 
Земельна громада на Харківщині (1917 - 1930 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г.В. Калініченко ; Чернігів. держ. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше організація та діяльність земельної громади на Харківщині стали предметом дисертаційного дослідження. Доведено генетичний зв'язок сільської громади із земельною громадою. Подано визначення земельної громади, вивчено її розміри, чисельність, склад, управління, права й обов'язки. Показано роль земельної громади у розвитку рільництва, проаналізовано зв'язок і взаємодію земельної громади та селянського двору як основної клітини цього поземельного інституту. Доказано, що земельна громада була організацією кооперативного типу та мала великі потенційні можливості для розвитку сільського господарства, в ній вдало поєднувалися особисті та громадські потреби, а економічної потреби в суцільній колективізації не було. Описано процес ліквідації земельної громади більшовиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ХАР)61-21 +
Шифр НБУВ: РА367070

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Калініченко Л.Л. 
Підвищення інвестиційно-інноваційного потенціалу промислових підприємств залізничного транспорту в умовах інтеграційних процесів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Л.Л. Калініченко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади та практичні рекомендації щодо підвищення інвестеційно-інноваційного потенціалу підприємств з випуску продукції для залізничного транспорту у складі промислово-фінансових груп (ПФГ). Розкрито сутність і роль інноваційного розвитку за умов інтеграційних процесів. Означено напрямки державної підтримки інноваційних процесів в Україні. Проаналізовано сучасний стан і перспективи інноваційного розвитку залізничного транспорту України. Запропоновано механізм досягнення конкурентних переваг залізничним транспортом шляхом інвестиційно-інноваційної діяльності. Удосконалено класифікацію інновацій у галузі залізничного транспорту, визначено структуру інвестиційно-інноваційного потенціалу та його роль у підвищенні потенціалу транспортної системи України та досягненні перспектив її інтеграції з ЄС. Охарактеризовано сучасний стан і встановлено показники оцінювання транспортної залізничної мережі України. Запропоновано шляхи поліпшення інвестиційно-інноваційного потенціалу промислових підприємств з випуску продукції для залізничного транспорту. Виявлено ознаки, проблеми створення та функціонування ПФГ в Україні. Показано переваги ПФГ у порівнянні з окремо функціонуючими підприємствами, запропоновано методику порівняльного оцінювання їх діяльності. Розроблено теоретичні засади функціонування ПФГ на базі промислових підприємств з випуску продукції для залізничного транспорту. Обгрунтовано необхідність створення Центру інноваційного розвитку залізничного транспорту України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.327.2-55 + У9(4УКР)305.851.527.2-56 +
Шифр НБУВ: РА360310

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Калініченко М.В. 
Морфофункціональна характеристика клітинного складу піднижньощелепних лімфатичних вузлів щурів в нормі, при трансплантації кріоконсервованої плаценти та асептичному стоматиті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.09 / М.В. Калініченко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2009. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни структурних елементів піднижньощелепних лімфатичних вузлів у разі підшкірної трансплантації кріоконсервованої плаценти. Встановлено компенсаторно-відновні процеси в регіональних лімфатичних вузлах за умов корекції гострого асептичного запалення слизової оболонки порожнини рота підшкірною трансплантацією кріоконсервованої плаценти. Одержано комплексну характеристику будови піднижньощелепних лімфатичних вузлів у разі введення кріоконсервованої плаценти у ранні та віддалені терміни після трансплантації кріоконсервованої плаценти. Уточнено роль регіонарної лімфоїдної тканини у реалізації відповіді організму на трансплантацію біологічно активних тканин. Розвинуто концепцію про доцільність використання кріоконсервованої плаценти перебігу запальних процесів і стимуляції імунної системи з метою активізації захисних механізмів організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*743.12 + Р411.3-29 + Р661.220.111-29 +
Шифр НБУВ: РА363859

Рубрики:

      
15.

Калініченко М.М. 
Політико-владний потенціал громадянського суспільства в сучасній теорії політики: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / М.М. Калініченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено філософсько-політичний аналіз категорії влади громадянського суспільства з метою обгунтування її змісту як цілісної самодостатньої системи та підсистеми у соціальній структурі країни, відкритої для необмеженого обміну з навколишнім середовищем речовиною, енергією та інформацією, здатної до самовідтворення та необмежного розвитку у часі та просторі. Досліджено генезис, природу, сутність, форми, види, різновиди та особливості недержавної влади. Виявлено, що специфіка явища полягає у підкоренні одного суб'єкта громадянського суспільства іншому за принципом "суб'єкт - суб'єктних" відносин, лежить в горизонтальній площині, обумовлюється індивідуалістичним принципом і приватними інтерсами, характеризується несиловими засобами досягнення мети, основою яких є механізм угод між рівними агентами ринкових відносин та інститут свідків. Проаналізовано морфологічний аспект системи недержавної влади, визначено її функціональні можливості, показано роль і місце у процесі саморегуляції соціального устрою країни. Досліджено актуальні проблеми становлення влади громадянського суспільства за умов української політичної реальності. З'ясовано, що провідним фактором самореалізації влади громадянського суспільства в Україні за сучасних умов є архетипна саморегуляція, оскільки нормативний рівень (держава) ще тільки формується, а розвиток громадянського суспільства обтяжений процесом глобалізації, що втягує його у принципово інший алгоритм еволюції соціального світу з пріоритетним значенням цілеспрямованої державної політики, та потужною неформальною владою негромадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф022.1 +
Шифр НБУВ: РА342485

Рубрики:

      
16.

Калініченко М.М. 
Герман Мелвілл і Федір Достоєвський. Авторські міфи в романах "Мобі Дік" та "Злочин і кара": автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / М.М. Калініченко ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Виявлено типологічну спорідненість психологічних і світоглядних витоків авторського міфотворення Г. Мелвілла та Ф. Достоєвського. Доведено, що заперечення обома митцями панівної у XIX ст. логоцентричної парадигми обумовило створення в романах "Мобі Дік" і "Злочин і кара" децентрованих та інтерсуб'єктивних авторських міфів. Визначено принципову спільність авторських міфів у семантичному та змістовому аспектах, яка полягає у відображенні в них уявлень про одвічну неподільність і незлиття добра й зла у світі та людській душі. Описано типологічну подібність художньої онтології децентрованих, інтерсуб'єктних авторських міфів у романах "Мобі Дік" і "Злочин і кара". Доведено, що їх художнє буття обумовлено єднанням суперчливих ідей і мотивів за умови внутрішнього нескінченного діалогу (у бахтінському розумінні діалогічного буття ідей) або "невирішувальної антиномії" (за термінологією Ж. Дерріди). Розкрито типологічну подібність зумовленості авторськими міфами таких компонентів міфопоетики романів "Мобі Дік" і "Злочин і кара", як родова сутність, хронотоп і стратегії тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)5-4 Достоєвський Ф. М. 534 + Ш5(7СПО)-4 Мелвілл Г. 534 +
Шифр НБУВ: РА361203

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Калініченко Н.А. 
Трудова підготовка учнів сільської школи у центральному регіоні України (друга половина XX ст.): автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / Н.А. Калініченко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено історико-педагогічні аспекти трудової підготовки учнів сільської школи. Проведено проблемно-генетичний аналіз процесів трудової підготовки в сільських школах на державному (нормативному) та регіональному (практичному) рівнях в Україні. Визначено й охарактеризовано основні процеси становлення та розвитку трудової підготовки учнів сільської школи в Україні у другій половині XX ст., розкрито дивергентні підходи до організаційно-змістового наповнення продуктивної праці школярів. Досліджено системні підходи до розробки змісту та структури трудової підготовки учнів в авторських сільських школах України - В.О. Сухомлинського, Г. Ткаченка, О.А. Захаренка. Визначено тенденції підготовки вчителів трудового навчання на різних етапах розвитку суспільства з урахувнаням специфіки роботи сільської школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.203.3 + Ч33(4УКР4)63 +
Шифр НБУВ: РА360241

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Калініченко О. І. 
Радіаційно-акустичні ефекти при взаємодії частинок проникаючих випромінювань з твердим тілом: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.07 / О. І. Калініченко ; НАН України, Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2011. — 32 с.: табл., рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.7 в641,022 + В376.1 в641,022 + В375.1,022
Шифр НБУВ: РА386044 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Калініченко О. В. 
Оцінка економічних результатів залізорудного виробництва з урахуванням впливу геомеханічних ризиків: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Калініченко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено інструментарій та практичні рекомендації щодо комплексної оцінки економічних результатів залізорудного виробництва з урахуванням впливу геомеханічних ризиків за розробки залізних руд відкритим способом. Уточнено сутність поняття комплексної оцінки економічних результатів залізорудного виробництва з урахуванням впливу геомеханічних ризиків та існуючі економічні методи їх впливу на ефективність виробництва. Встановлено економічний механізм аналізу, оцінки, оптимізації й управління існуючими ризиками. Досліджено наукові напрями оцінки економічних результатів залізорудного виробництва на основі застосування комплексного критерію прогнозованої ймовірності одержання максимуму прибутку, що визначається як різниця між економічним ефектом, одержаним за рахунок зменшення витрат на розкриття у разі збільшення кута нахилу борту залізорудного кар'єру та прогнозованою величиною можливих економічних збитків з урахуванням імовірності виникнення геомеханічних ризиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.515.1
Шифр НБУВ: РА382349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Калініченко О. В. 
Методика навчання композиції старшокласників у допрофесійній художній освіті: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. В. Калініченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Розкрито роль і значення допрофесійної художньої освіти як ланки у системі безперервної освіти в Україні. Визначено критерії (мотиваційний, когнітивний, діяльнісно-творчий) та показники навчальних досягнень старшокласників з композиції у допрофесійній художній освіті. Методику навчання композиції розроблено з урахуванням психологічних особливостей старшокласників у період художнього професійного самовизначення. Удосконалено діагностику навчальних досягнень старшокласників з композиції у допрофесійній художній освіті, що забезпечує перманентний контроль і своєчасне коригування навчально-виховного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ100.50 р(4УКР)2-3
Шифр НБУВ: РА379938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського