Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (122)Реферативна база даних (2300)Книжкові видання та компакт-диски (2464)Журнали та продовжувані видання (160)
Пошуковий запит: (<.>A=КАРПЕНК$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ДМИТРИЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 149
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Карпенко В.П. 
Агроекологічне обгрунтування застосування різних доз гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю та з підсівною конюшиною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Карпенко ; Уман. с.-г. акад. — Умань, 1998. — 18 с. — укp.

Проведено комплексні, всебічні дослідження дії різних видів і доз гербіцидів на продуктивність посівів ярого ячменю, біологічні процеси в рослинах і грунті та встановлена різниця в їх дії залежно від вирощування культури з підсівом і без підсіву конюшини. Розроблені науково обгрунтовані, екологічно безпечні дози гербіцидів в чистих посівах ярого ячменю із застосуванням гербіцидів ковбою в дозі 175 мл/га і сатісу - в дозі 125 г/га. Встановлено, що при вирощуванні ярого ячменю з підсівом конюшини, дози гербіцидів можуть бути зменшені на 17-25% проти доз гербіцидів, застосованих в чистих посівах ярого ячменю, що знижує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52(2УКР-4ЧЕК),022

Рубрики:

      
2.

Карпенко В. П. 
Біологічне обгрунтування інтегрованого застосування гербіцидів і рістрегуляторів на ячмені ярому: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.12 / В. П. Карпенко ; Уман. нац. ун-т садівництва. — Умань, 2011. — 44 с. — укp.

Досліджено фізіолого-біохімічні, анатомо-морфологічні, мікробіологічні й агроценотичні механізми дії гербіцидів різних хімічних класів за інтегрованого їх застосування з рістрегуляторами на формування продуктивності посівів та якості врожаю ячменю ярого, обгрунтовано економічно вигідні й екологічно безпечні заходи з їх використання. Науково обгрунтовано та доведено можливість зниження негативної дії гербіцидів класів сульфонілсечовини, феноксикарбоксилових кислот і комбінованих препаратів на посіви ячменю ярого та навколишнє природне середовище завдяки поєднаному їх застосуванню із рістрегуляторами, які в сумішах з гербіцидами виявляють антидотні властивості. Встановлено, що в композиціях з рістрегуляторами норми внесення гербіцидів (феноксикарбоксилових кислот і комбінованих препаратів) можуть бути знижені проти рекомендованих на 17 - 38 %. На основі проведених досліджень розроблено біологічну основу інтегрованого застосування гербіцидів і рістрегуляторів, яка послугувала науковим підгрунтям для розробки енергоресурсоекономних композицій препаратів, що забезпечують підвищення продуктивності посівів та якості врожаю ячменю й є екологічно безпечними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.705-467.52
Шифр НБУВ: РА384672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Карпенко Г. В. 
Валеологічна культура молоді та її потенціал: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Г. В. Карпенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність валеологічної культури, виявлено специфіку та механізми формування її потенціалу в молодіжному середовищі. Запропоновано й емпірично перевірено структурну модель валеологічної культури, яка складається з окремих блоків, зокрема: операційного, діяльнісного, мотиваційного, інформаційного та філогенетичного, наведеного культурою здоров'я та лікування. Запропоновано новий напрям дослідження - "валеологічний потенціал", який виступає одним з визначальних вимірів динаміки розвитку валеологічної культури. На підгрунті теоретико-методологічного аналізу встановлено роль валеологічної соціалізації та соціального контролю як основних механізмів формування валеологічного потенціалу молоді. Визначено й апробовано емпіричні показники валеологічної культури, виявлено основні механізми валеологічної соціалізації та особливості поведінкових практик молоді в процесі валеологічної діяльності. Запропоновано розбудову соціального механізму впливу на молодь з метою формування валеологічного потенціалу шляхом використання складових кіч-культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С*5*652*18:Ч
Шифр НБУВ: РА382796 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Карпенко Н.П. 
Вдосконалення колекторних тягових двигунів для рухомого складу при пульсуючій та імпульсній напрузі живлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / Н.П. Карпенко ; Укр. держ. акад. залізн. транспорту. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання вдосконалення колекторних двигунів шляхом поліпшення їх комутаційних властивостей. Науково обгрунтовано нові активні методи підвищення експлуатаційної надійності тягових двигунів. Розроблено математичну модель магнітного кола додаткових полюсів, за допомогою якої проаналізовано фізичні процеси у тяговому двигуні за пульсуючої та імпульсної напруги живлення. На підставі проведеного аналізу удосконалено методику розрахунку магнітного кола додаткових полюсів з урахуванням реакції вихрових струмів. Запропоновано новий схемно-конструкційний метод компенсації реакції вихрових струмів. Одержано нові рішення для підвищення надійності двигунів, які базуються на методі форсування збудження додаткових полюсів. Спрогнозовано надійність нових і модернізованих тягових двигунів для рухомого складу залізниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-042.2-016
Шифр НБУВ: РА318995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
6.

Карпенко О.В. 
Використання математичних моделей для прогнозування несучості птиці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Карпенко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 19 с. — укp.

Вперше наведено порівняльну оцінку моделей росту та несучості курей яєчного та м'ясо-яєчного напрямку продуктивності. Визначено компоненти моделей (кінетичну та експоненціальну швидкість росту) для птиці сучасних кросів. Встановлено, що для одночасного опису та прогнозування живої маси та несучості доцільно використовувати модель Т.Бріджеса, а модель Мак-Неллі (модифіковану) - для найточнішого опису несучості. Виявлено, що використання даних моделей забезпечує високу точність опису та прогнозування (відхилення фактично одержаних і теортично розрахованих значень не перевищує 5 % межі судження про достовірність результатів). Обгрунтовано доцільність використання індексів інтенсивності росту та формування організму для прогнозування несучості на базі даних за перші 3 - 4 місяці її обліку. Виявлено високі кореляційні залежності параметрів моделей та індексів з живою масою та несучістю. Визначено коефіцієнти трансгресії та генетичну спорідненість курей яєчного та м'ясо-яєчного напрямку продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-681 +
Шифр НБУВ: РА351306

Рубрики:

      
7.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
8.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Карпенко К.І. 
Гендерний вимір екологічної комунікації: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / К.І. Карпенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано концепцію гендерного виміру екологічної комунікації, соціальна легітимація якого базується на екологічній етиці й ідентифікаційних практиках. Розроблено й упроваджено методологічну програму, яка дозволяє подолати матріархальні стереотипи філософського та повсякденного розуміння ролі чоловіків і жінок у екологічній комунікації. Визначено вагомість у цьому процесі біоетики та трансформацій сучасної сім'ї. Розкрито значення екофіміністичного дискурсу у поширенні деліберативної демократії, а також артикульовані основні вимоги етики щодо екологічних проблем, аргументовано можливість розглядати природу як квазісуб'єкт екологічної комунікації. Базуючись на контекстуальній взаємозумовленості екологічної, гендерної та національної ідентичностей в Україні, показано, що демократичний проект дає змогу поєднати в екологічній комунікації традиційні національні й універсальні норми та цінності, забезпечуючи взаємне визнання значущості чоловіків і жінок у вирішенні екологічних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*63 + Ю751.1 + С5*423.2*344 +
Шифр НБУВ: РА344841

Рубрики:

      
11.

Карпенко Н.А. 
Генезис розуміння батьками проявів дитячої обдарованості: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.А. Карпенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проаналізовано розуміння як сприйняття та пізнання людини людиною як розв'язування творчої задачі у контексті батьківсько-дитячих стосунків. Охарактеризовано дитячу обдарованість та її прови. Проаналізовано результати емпіричного дослідження розуміння батьками проявів дитячої одарованості та його детермінанти. Виявлено зв'язки між показниками творчого мислення досліджених учнів, експертною оцінкою батьків, їх рівнем соціальної перцепції та стилем батьківського ставленння. У контексті стратегіальної теорії творчої діяльності (В.О. Моляко) визначено розуміння як творчий процес, що здійснюється завдяки активної взаємодії батьків з новою задачею (проявом обдарованості дитини - задачею для батьків), в результаті цього воних збагачують їх знання, формують тактичні прийоми та стратегії. Виділено етапи, рівні й ознаки розуміння батьками обдарованості в дітей, а також види нерозуміння. Запропоновано генезис розуміння проявів дитячої обдарованості як структурований, багатоетапний динамічний процес розв'язування нових пізнавальних задач, який базується на когнітивних стратегіях. Наведено зміст, структуру розробленої та апробованої навчально-тренінгової програми оптимізації розуміння батьками їх обдарованих дітей та результати формувального експерименту. Виявлено, що навчально-тренінгова робота, проведена з батьками, що не розуміють творчо обдарованих дітей, сприяє позитивним зрушенням у з'ясуванні ними феномену дитячої обдарованості й особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю953.1 + Ю956-994-06-734 +
Шифр НБУВ: РА364719

Рубрики:

      
12.

Карпенко В.В. 
Гігієнічна оцінка гербіцидів - похідних сульфонілсечовини та наукове обгрунтування регламентів їх безпечного застосування на зернових культурах: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / В.В. Карпенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Здійснено токсиколого-гігієнічну оцінку сучасних гербіцидів - похідних сульфонілсечовини: Аккурат 600, Гренч 60, Хелмстар, Лінтур 70 WG, Пік 75 WG, Серто Плюс, обгрунтовано регламенти їх безпечного застосування в інтегрованих системах захисту посівів зернових культур. Встановлено закономірності поведінки гербіцидів в об'єктах навколишнього середовища та розраховано їх екотоксикологічний ризик. Оцінено умови праці та ризик шкідливого впливу досліджуваних пестицидів на здоров'я працюючих. Обгрунтовано допустиму добову дозу для людини та гігієнічні нормативи про- та тритосульфурону у повітрі робочої зони, атмосферному повітрі, водойм господарсько-питного та культурно-побутового призначення, грунті, зерні хлібних злаків і кукурудзи. Розроблено аналітичні методи визначення просульфурону в об'єктах навколишнього та виробничого середовища, зерні хлібних злаків і кукурудзи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.432.6 + П415.269 н6 +
Шифр НБУВ: РА367975

Рубрики:

      
13.

Александрова О. Є. 
Гігієнічна оцінка процесів формування особливостей особистості студентів медичних вищих навчальних закладів та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. Є. Александрова ; НАМН України Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено гігієнічне оцінювання процесів формування особливостей особистості студентів медичних ВНЗ і визначено та науково обгрунтовано ефективні шляхи їх корекції. Вивчено особливості житлово-побутових і соціальних умов життя, режиму дня та стану здоров'я студентів, які засвоюють медичні спеціальності за умов ВНЗ, та виявлено особливості їх впливу на процеси формування особливостей особистості. Визначено закономірності процесів формування особливостей особистості дівчат та юнаків протягом часу перебування у медичному ВНЗ за різних систем організації навчального процесу. Науково обгрунтовано програму психофізіологічного впливу на організм і психогігієнічної корекції процесів формування особливостей особистості студентів. Здійснено прогностичне оцінювання особливостей перебігу процесів психофізіологічної та психічної адаптації студентів медичних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4УКР)028.6
Шифр НБУВ: РА379657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Александров Б.Г. 
Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Б.Г. Александров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий напрямок гідробіологічних досліджень функціональної ролі водних угруповань у формуванні якості прибережних вод на підставі біогеохімічного підходу. З метою оцінки внеску гідробіонтів у трансформацію речовини та енергії визначено калорійність масових видів планктону та бентосу Чорного моря, виведено "універсальні" рівняння для визначення продукції та дихання безхребетних на будь-якій стадії онтогенезу. З використанням схеми біотичного балансу подано кількісну оцінку виняткової ролі обростання в самоочищенні прибережної зони моря. Описано фундаментальні закономірності сукцесії обростання на твердих субстратах різного типу. Оцінено біопозитивні властивості матеріалів, які найчастіше використовуються у гідробудівництві. Виведено кількісні залежності структурно-функціональної організації водних угруповань від геометрії їх життєвого простору. Наведено визначення поняття "найближчий життєвий простір", запропоновано спосіб визначення його обсягу. Обгрунтовано новий показник функціональної активності угруповання обростання, що відображає внесок його рослинної та тваринної компоненти. Виведено рівняння для оцінки внеску організмів обростання в самоочищення прибережних екосистем за рядом регламентованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*(922.8) +
Шифр НБУВ: РА321738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Карпенко Н. М. 
Державний антимонопольний контроль процесів економічної діяльності: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 23.00.02 / Н. М. Карпенко ; Акад. муніцип. упр. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Узагальнено сучасні теоретичні підходи до дослідження процесів економічної діяльності як об'єкта державного антимонопольного контролю. Розкрито сутність та значення державного антимонопольного контролю економічної діяльності. Систематизовано методичні підходи до оцінювання державного антимонопольного контролю розвитку концентрації та монополізму. Виявлено проблеми, упущення реалізації антимонопольного законодавства й ефективного проведення антимонопольної політики в Україні. Проаналізовано державний антимонопольний контроль процесів економічної діяльності в Україні. Проведено оцінювання взаємодії органів антимонопольного контролю з органами державної влади та контролю за діяльністю природних монополій. Обгрунтовано систему взаємодії АМКУ з органами державної влади. Розроблено систему моніторингу держави за станом ринків і розвитком конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.02 + Х839(4УКР)901.322 + У9(4УКР)0-13
Шифр НБУВ: РА378163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Александрова Н.Б. 
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Б. Александрова ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблему деформування елементів конструкцій у разі їх подовжніх коливань з метою виявлення в них пошкоджень. За допомогою побудови фізичних та математичних моделей подовжніх коливань стрижнів з пошкодженнями типу тріщин та аналізу отриманих розв'язків, визначено частоти та амплітуди коливань стрижнів за наявності у них пошкоджень. Встановлено аналітичну залежність між величиною пошкодження і частотами та амплітудами коливань. Запропоновано функції, що допомагають виявити наявність тріщини та її розмір: зміну частоти коливань, асиметрію амплітуди коливань та прискорень, наявність вищих гармонік. Наведено графіки функцій, які можна використати під час виявлення пошкоджень. Описано фізичну та математичну моделі робочої лопатки газотурбінного двигуна, визначено параметри її коливань, за допомогою програмного комплексу "Cycle2D", розробленого у Центральному інституті авіаційного моторобудування, проаналізовано руйнування даної лопатки під дією поздовжнього малоциклового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.351,022
Шифр НБУВ: РА319438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Карпенко Ю.О. 
Диференціація рослинності нижньої частини межиріччя Десна-Сейм, її флористична та созологічна цінність: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ю.О. Карпенко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Проведено вивчення рослинності і флори нижньої частини межиріччя Десна-Сейм (Чернігівське Полісся). Охарактеризовано розподіл рослинності в залежності від основних екологічних факторів, встановлені основні динамічні тенденції рослинного покриву. Визначено синтаксономічний склад рослинності, який включає 189 асоціацій з 59 формацій та 4 типів. Виділено 18 рідкісних синтаксонів. Флора регіону нараховує 786 видів, які належать до 425 родів, 105 родин. Виявлені місцезростання 54 рідкісних видів. На основі вивчення рослинного покриву нижньої частини межиріччя Десна-Сейм сформована природно-заповідна мережа регіону та проведена її оцінка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.29(237УК3-4ЧЕН),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Карпенко Ю.В. 
Екологічна характеристика мікроміцетів, що виявили ознаку позитивного радіотропізму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Ю.В. Карпенко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше для характеристики росту міцеліальних організмів застосовано поняття інтенсивності освоєння субстрату (I) на прикладі мікроскопічних грибів. Вивчено ростові параметри ряду мікроміцетів, виділених із зони відчуження ЧАЕС, що дало змогу виявити дві притаманні їм принципово різні стратегії освоєння субстрату: швидкий ріст зі слабким спороношенням та навпаки - досить повільний ріст з утворенням великої кількості дрібних конідій. За результатами дослідження властивості радіотропізму серед широкого кола грибів виявлено адаптивний характер цієї ознаки, яка притаманна лише штамам, виділеним з радіоактивних субстратів. Спостережено реакцію позитивного радіотропізму у меланінвмісних і світлозабарвлених видів, яка проявлялась у штамовому, а не на видовому рівні. Розроблено модельну систему для дослідження впливу слабкого освітлення (1 лк) білим світлом на розвиток грибів та показано їх високу чутливість до такої дії. Виявлено повне співпадання реакцій радіотропізму та фотостимуляції у досліджених грибів. Зроблено припущення щодо універсальності фото- та радіорецепторних систем у грибів. Розроблено та вперше використано оригінальну методику для вивчення впливу перекису водню на їх апікальний ріст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*738.211 +
Шифр НБУВ: РА327200

Рубрики:

      
19.

Карпенкова Н.І. 
Еколого-естетичне виховання ліцеїстів у процесі ознайомлення з історико-природними заповідниками Криму: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Н.І. Карпенкова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено організаційно-педагогічну модель еколого-естетичного виховання ліцеїстів у процесі ознайомлення з історико-природними заповідниками Криму. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови впровадження даної моделі. Удосконалено теорію та практику еколого-естетичного виховання ліцеїстів у процесі ознайомлення з історико-природними заповідниками. Визначено методи й організаційні форми еколого-естетичного виховання ліцеїстів, зокрема, розроблено зміст навчальної літньої практики й учнівських краєзнавчих екскурсій у межах впровадження навчальної програми "Заповідний Крим ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.27 + Ч421.355.6 + Ч424(4УКР)714.5 +
Шифр НБУВ: РА362025

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Карпенко Л.М. 
Економічний механізм підвищення прибутку підприємств харчової промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.М. Карпенко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто соціально-економічну суть виникнення прибутку, проаналізовано його функції та значимість. Вивчено та систематизовано наукові теорії, що пояснюють феномен прибутку та порядок його утворення. Розглянуто процес формування прибутку на підприємствах за сучасних умов господарювання. Досліджено фактори формування та здійснено систематизацію видів прибутку. Запропоновано методологічні підходи до аналізу та прогнозування фінансового стану підприємств і висвітлено рівень і динаміку найважливіших техніко-економічних показників підприємств харчової промисловості Одещини, а також формування та динаміку балансового прибутку, досліджено можливості застосування факторного економічного аналізу для оцінки зміни прибутку від реалізації продукції. З урахуванням сучасних умов і тенденцій розвитку підприємств харчової промисловості даного регіону запропоновано нові економічні методи підвищення прибутку, елементи оптимальної стратегії управління прибутком та методологічні підходи до оцінки економічної ефективності заходів, спрямованих на його підвищення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-864 +
Шифр НБУВ: РА329495

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського