Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (722)Книжкові видання та компакт-диски (447)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=КИРИЛЮК$<.>+<.>A=ФЕДІР$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Кирилюк Л.М. 
Висотна диференціація ландшафтів Поділля: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.01 / Л.М. Кирилюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Узагальнено основні підходи та удосконалено теоретико-методологічні засади регіональних досліджень висотної диференціації ландшафтів, виділено етапи та чинники розвитку палеовисотної диференціації ландшафтів Поділля. Розроблено класифікацію висотно-ландшафтних комплексів, складено схему фізико-географічного районування сучасних ландшафтів регіону з урахуванням їх висотної диференціації. Поділля віднесено до Правобережного височинного лісостепового та Поліського рівнинного лісового висотно-ландшафтних країв. В їх структурі виділено 4 висотно-ландшафтні області: Подільську, Придніпровську, Придністровську та Малополіську та 10 висотно-ландшафтних районів. Обгрунтовано напрями поліпшення використання сучасних ландшафтів Поділля та їх охорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР)081 +
Шифр НБУВ: РА353718

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Кирилюк Г.Л. 
Вплив кріопротекторів і режимів заморожування на механічне пошкодження клітин в області субевтектичних температур: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / Г.Л. Кирилюк ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив концентрацій кріопротекторів (диметилсульфоксиду (ДМСО), гліцерину, поліетиленоксиду з середньою молекулярною масою 1 500 (ПБО-1 500)) і режимів заморожування на пошкодження біологічних об'єктів (на прикладі клітин Saccharomyces cerevisiae, клітин диплоїдної культури людини та клітин фібробластів людини) за субевтектичних температур у процесі кріоконсервування. З використанням методу термопластичної деформації розроблено методику визначення механічних характеристик зразків і вивчено пружнопластичні властивості розчинів кріопротекторів у діапазоні температур їх склування. Запропоновано новий підхід до встановлення оптимальних концентрацій кріопротекторних речовин для їх застосування у процесі кріоконсервування. Наведено порогові концентрації досліджених кріопротекторів, за яких у заморожених зразках спостерігається різка зміна співвідношення між аморфною та кристалічною фазами, тобто відокремлені одна від одної рідинні включення перетворюються у наскрізні рідинні прошарки. У процесі кріоконсервування клітин S. cerevisiae і клітин культур людини виявлено різке зростання життєздатності клітин у разі перевищення порогових концентрацій кріопротекторних речовин після кріоконсервування з ДМСО, гліцерином і ПЕО-1 500, що свідчить про загальний характер виявленого явища. З'ясовано, що одним з механізмів кріопошкодження біооб'єктів є пластична релаксація підвищеного тиску, який виникає в окремих рідиннофазних включеннях за рахунок нерівноважної кристалізації. Визначено субевтектичні температурні інтервали й інтервали температур, за яких відбувається склування розчинів кріопротекторів методом термопластичної деформації. Доведено необхідність урахування даних температурних інтервалів у процесі кріоконсервування з метою зменшення механічного пошкодження біологічних об'єктів. Із урахуванням експериментальних даних оптимізовано режими охолодження біологічних об'єктів на прикладі клітин S. cerevisiae.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.с3 + Е0*550-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА359922

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Кирилюк А.О. 
Геогідроморфологічний аналіз розвитку русла та заплави Верхнього Пруту: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.07 / А.О. Кирилюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено геогідроморфологічний аналіз умов, чинників і особливостей руслоформування на характерних та однорідних ділянках верхньої течії річки Прут (у межах України). Виявлено основні закономірності даного процесу за референційних та антропогенних умов. Досліджено умови та чинники руслоформування Верхнього Пруту у гірській і напівгірській частині течії. Проаналізовано закономірності еволюції руслоформування річки вздовж течії та розвитку її русла і заплави в часі за природних умов. Виявлено, що основним чиником, який структурує течію Верхнього Пруту стосовно руслоформування є зовнішні обмеження, пов'язані з геологічною та тектонічною будовою території та відповідними особливостями дна долини. Виділено ділянки, які відносяться до трьох груп річкових русел: алювіальних, структурно-алювіальних і структурних. Обгрунтовано шляхи оптимізації використання й охорони русла та заплави досліджуваної річки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д229.5 Прут +
Шифр НБУВ: РА362637

      
4.

Федірко Н.В. 
Державне регулювання доходів населення в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.В. Федірко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено методологічні аспекти формування та регулювання доходів населення. Розглянуто шляхи забезпечення ефективної реалізації державної політики доходів, а також оцінено можливу динаміку показників соціальної сфери на базі розробленої моделі. Висвітлено наукові підходи до необхідності та напрямки державного регулювання доходів населення. Визначено суть і класифікацію доходів населення в аспекті розширеної їх концепції. Вивчено сучасний механізм державного регулювання доходів населення, ідентифіковано інструменти його реалізації та на підставі узагальнення світового досвіду виділено ефективні форми й особливі критерії їх використання. Здійснено комплексну оцінку практики та соціально-економічних наслідків державного регулювання доходів населення України та виділено основні етапи становлення його механізму за умов ринкових перетворень. На підставі аналізу процесів формування, розподілу, перерозподілу та використання доходів населення в Україні визначено впливові макроекономічні фактори й обгрунтовано тенденції зміни основних соціальних пропорцій. Надано характеристику впливу економічної політики держави та політики доходів на диференціацію населення за рівнем доходів і ступінь майнового розшарування українського суспільства. Визначено базові проблеми подолання бідності та становлення середнього класу. Запропоновано систему заходів щодо удосконалення механізму державного регулювання первинних доходів населення та підвищення ефективності системи соціального захисту в Україні. Розроблено багатофакторну прогнозну модель, на базі якої здійснено прогнозні розрахунки показників зайнятості, первинних і вторинних доходів, податків і споживання на довгострокову перспективу, а також оцінено соціально-економічні наслідки від зниження рівня податкового навантаження та тінізації господарської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-942-21,01 +
Шифр НБУВ: РА345467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Федірко В. О. 
Діагностика та хірургічне лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / В. О. Федірко ; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Висвітлено питання діагностики та хірургічного лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів (НКС ЧН), таких як невралгія трійчастого й язикоглоткового нервів, гемілицевий спазм, синдром Меньєра, пароксизмальна артеріальна гіпертензія, які характеризуються вираженим больовим синдромом або порушенням функції відповідних ЧН за гіперактивним типом, призводять до страждання хворих, професійної та функціональної дезадаптації, з тривалою персистенцією та рецидивуванням, і не мають загально визнаного підходу в лікуванні. На підставі обстеження та лікування 430-ти пацієнтів встановлено необхідність одночасної наявності як мінімум двох факторів для розвитку НКС ЧН. Такими є: судинна компресія корінця ЧН, яка спричиняє локальну ішемію та каскад післяішемічних перетворень, зміни в імунній системі організму депресивного характеру й аутонейросенсибілізацію. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено в практику методи лікування НСК ЧН, які базуються на медикаментозній етіотропній терапії та, за її неефективності, хірургічному лікуванні - операції мікросудинної декомпресії відповідного ЧН з застосуванням нових методів і способів, з урахуванням як виявлених особливостей анатомії задньої черепної ямки, так і мікроанатомії взаєморозташування структур мосто-мозочкового кута. Зазначено, що використання сучасних методів діагностики, в тому числі інтраопераційного електронейромоніторингу, встановлення патогенетичних механізмів розвитку НКС, застосування розробленої тактики та методів лікування дозволили підвищити його ефективність до 96,9 % в ранньому післяопераційному періоді і до 89,2 % - у віддаленому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-4 + Р636.580.62
Шифр НБУВ: РА375809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кирилюк В.П. 
Ефективність систем обробітку чорноземів опідзолених у ланці зерно-просапної сівозміни правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.П. Кирилюк ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено вплив багаторічного застосування різних систем основного обробітку грунту на головні чинники грунтової родючості та врожайність культур ланки сівозміни: горох - озима пшениця - цукрові буряки. Установлено, що застосування комбінованої полицево-чизельної системи основного обробітку (різноглибинної оранки з дискуванням) сприяє збереженню гумусу, покращує агрофізичні властивості, забезпечує ефективну боротьбу з бур'янами, дає змогу одержати вищі врожаї гороху, озимої пшениці та цукрових буряків водночас з меншими енергетичними витратами. Розроблено новий спосіб контролю бур'янів у посівах гороху. Запропоновано та впроваджено ресурсоощадну систему основного обробітку грунту в зерно-буряковій сівозміні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8 + П143 +
Шифр НБУВ: РА326575

Рубрики:

      
7.

Кирилюк 
Кінонімія в сучасній українській мові: принципи номінації та способи творення: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Ольга Леонідівна Кирилюк ; Кіровоградський держ. педагогічний ун-т ім. Володимира Винниченка. — Кіровоград, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316
Шифр НБУВ: РА359165

      
8.

Федірко П.А. 
Клініко-епідеміологічне дослідження професійних хвороб органа зору у постраждалих в результаті аварії на ЧАЕС (закономірності розвитку, ризики, прогноз): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 ; 14.01.18 / П.А. Федірко ; Ін-т медицини праці АМН України. — К., 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Обстежено 14 731 радіаційно опромінених осіб. Використано когортний метод і метод "випадок - контроль". Виявлено, що у когорті ліквідаторів захворюваність і поширеність очних хвороб вірогідно перевищує контрольні рівні. Доведено, що радіаційний вплив у даному діапазоні доз викликає появу радіаційних катаракт і ретинопатій та, водночас, спричиняє вірогідне дозозалежне збільшення поширеності та передчасний розвиток інволюційної катаракти, макулодистрофії, ангіопатії та ангіосклерозу сітківки. Вперше описано клінічну картину двох форм ретинопатії, що спостерігались у радіаційно опромінених внаслідок катастрофи на ЧАЕС ("синдром каштана" та"синдром дифракційної гратки"). На підставі тривалого спостереження та статистичного аналізу встановлено, що тендітні порушення прозорості кришталика, клінічно не схожі на ленсопатії, у дітей та підлітків - мешканців радіаційно забруднених територій, є наслідком тривалої дії малих доз іонізуючого опромінення. З'ясовано, що зовнішнє опромінення всього тіла у дозах понад 0,2 Гр викликає порушення функції сітківки та зорового нерва навіть за відсутності клінічних проявів офтальмопатології. Виявлено ефект дозозалежного зниження акомодаційної здатності ока у радіаційно опромінених. Одержано нові дані щодо впливу іонізуючого випромінювання на судини ока, простежено формування їх функціональних та органічних змін залежно від величини дози іонізуючої радіації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.7 + Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА322512

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Кирилюк 
Ландшафтно-екологічний аналіз та оцінка території для цілей садівництва (на прикладі Хотинської височини): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Сергій Миколайович Кирилюк ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.6 + П25 в751
Шифр НБУВ: РА354446

Рубрики:

      
10.

Кирилюк А. В. 
Ліцензійний договір на використання літературних творів (цивільно-правовий аспект): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / А. В. Кирилюк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан цивілістичних наукових і практичних джерел, в яких висвітлено питання застосування ліцензійного договору. Визначено поняття та специфіку правовідносин, які виникають у зв'язку з використанням літературних творів та окремих його елементів, суб'єктів даних правовідносин. Висвітлено поняття: літературного твору, персонажу літературного твору, ліцензійного договору на використанням літературного твору. Розглянуто динаміку розвитку зобов'язальних відносин із використання літературних творів, укладання договору, зміну та припинення його дії. Досліджено істотні умови договору, права й обов'язки сторін, відповідальність за порушення умов ліцензійного договору, підстави для розірвання договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)332.04
Шифр НБУВ: РА373564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Федірко Н.В. 
Механізми підтримання кальцієвого гомеостазу в ацинарних клітинах підщелепної слинної залози: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / Н.В. Федірко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 45 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.211 +
Шифр НБУВ: РА343393

Рубрики:

      
12.

Кирилюк 
Морфобіологічні та екологічні особливості видів роду Lonigera L. та перспективи їх використання в озелененні м. Києва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Вікторія Іванівна Кирилюк ; Національний аграрний ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П271(4УКР-2К) + П382.9-425 жимолость
Шифр НБУВ: РА357819

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кирилюк В.С. 
Оптимальні рішення в умовах ризику на основі апарата багатозначних відображень: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.01 / В.С. Кирилюк ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2006. — 30 с. — укp.

Розглянуто питання розробки підходів та відповідного математичного апарата для прийняття оптимальних рішень за умов ризику. Введено клас поліедральних когерентних мір ризику, а задачі оптимізації портфеля за співвідношенням зиск - ризик зведено до відповідних задач лінійного програмування, що сприяє підвищенню ефективності обчислень. Досліджено різноманітні задачі оптимізації портфеля, зокрема за невідомих ймовірностей сценаріїв, а також для різних багатокритеріальних постановок. Вивчено проблеми оптимізації паралельно-послідовних систем з відмовами двох типів та їх узагальнення, побудовано ефективні алгоритми пошуку рішень. Удосконалено апарат багатозначних зображень, зокрема побудовано новий дотичний конус для графіків відбражень та одержано нові результати щодо різних властивостей багатозначних відображень. Розвинуто підхід ефективної границі для оцінювання систем за спостереженнями вхід - вихід для випадку двох типів входів і виходів, що дозволяє досліджувати системи з ризиком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.331 в611.2 +
Шифр НБУВ: РА342472

Рубрики:

      
15.

Кирилюк І.М. 
Оренда землі в системі аграрних відносин України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / І.М. Кирилюк ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості інституціональних чинників формування ринку оренди землі сільськогосподарського (СГ) призначення. Визначено роль орендних відносин у підвищенні соціально-економічної ефективності СГ виробництва, яка може бути розкрита шляхом аналізу п'яти суспільних функцій, за рівнем реалізації яких доцільно оцінювати досконалість відносин землекористування. Досліджено формування та розвиток орендних відносин під час аграрної реформи, у процесі становлення нової системи землекористування, визначено передумови реалізації їх потенціалу як чинника розвитку агропродовольчого сектору. Сформовано оптимальні риси розвитку інституту оренди землі СГ призначення, розглянуто проблему оцінки спроможності орендних відносин сприяти вибору суб'єктами господарювання оптимальної моделі поведінки та забеспечувати рух ресурсів до осередків їх найбільшого використання в межах СГ галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-562.3
Шифр НБУВ: РА375151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Кирилюк Н. А. 
Політична активність громадян як чинник демократизації сучасного українського суспільства: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. А. Кирилюк ; Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано оптимальну модель розгортання політичної активності як чинника поєднання різних напрямів політики держави та політичної участі громадян. Вперше в українській політичній науці узагальнено теоретико-методологічні підходи щодо аналізу поняття "політична активність", виокремлено різні точки зору щодо класифікації її форм. Здійснено комплексний аналіз політичної активності громадян України за умов демократичної трансформації суспільства. Встановлено, що політична активність громадян за умов демократизації має розглядатися як діяльність з конструювання політичного простору шляхом інституціоналізації переговорів між владою та громадянським суспільством. Вдосконалено політологічні концепції демократичного елітизму, елементи оптимізації моделі розгортання політичної активності за умов демократизації сучасного українського суспільства, чинники, які негативно впливають на процес демократизації українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА371236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Кирилюк М.Д. 
Профілактична та лікувальна дія мінеральної води "Збручанська" курорту Сатанів при цукровому діабеті 2 типу та порушеній толерантності до глюкози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / М.Д. Кирилюк ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше вивчено можливість і доцільність використання комплексної курортної терапії, що передбачає вживання мінеральної води "Збручанська" курорту Сатанів як засобу первинної профілактики в осіб з порушеною толерантністю до глюкози (ПТГ). Одержано нові дані про вплив даної мінеральної води на перебіг цукрового діабету (ЦД) II типу і ПТГ. Доведено, що за умов застосування мінеральної води "Збручанська" відбувається оптимізація функціонування бета-клітин з відновленням у частини хворих на ЦД II типу та осіб з ПТГ фізіологічного профілю секреції інсуліну та толерантності до глюкози, нормалізації ліпідного й білкового обміну, гемокоагуляції та фібринолізу. Визначено ефективність дослідженої курортної терапії у взаємозв'язку зі ступенем порушення вуглеводного обміну та оцінено характер змін регуляторних систем у динаміці курортного лікування. Визначено методичний підхід до розробки науково обгрунтованих режимів питного лікування. Доведено лікувально-профілактичну дію комплексної курортної терапії з застосуванням мінеральної води "Збручанська" на перебіг ЦД. Досліджено динаміку біохімічних показників, системи гемостазу у пацієнтів з ЦД II типу та ПГТ за реабілітаційного лікування з використанням даної гідрокарбонатно-натрієво-магнієвої води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-54 +
Шифр НБУВ: РА337160

Рубрики:

      
20.

Кирилюк І.М. 
Психологічні чинники підготовки практичного психолога до ведення терапевтичного діалогу: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.М. Кирилюк ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено психологічні чинники та особливості підготовки практичних психологів до ведення психотерапевтичного діалогу. З'ясовано сутність різних підходів щодо розуміння контакту, діалогу в процесі психологічного консультування. Проаналізовано специфіку діалогічного підходу та феномени, що виокремлюються у межах даного напряму: діалогічну позицію, інтенцію. Психологічний діалог розглянуто як складну багатофункіціональну систему, яка визначає якість контакту психолога та клієнта, передбачає наявність довіри у їх відносинах, зумовлена рівнем конгруентності, емпатії та рефлексії практичного психолога та залежить від міри його комунікативної компетентності. Доведено, що "Я-концепція" практичного психолога є передумовою ефективного ведення терапевтичного діалогу. Емпірично досліджено особливості орієнтації майбутніх психологів у процесі консультування. Досліджено вираженість таких професійно важливих якостей особистості, як емпатія, креативність, самоактуалізаційні тенденції, визначено основні характеристики образу "Я" залежно від типу орієнтації - технологічної, гуманістичної, діалогічної. На підставі результатів статистичного дослідження встановлено існування тісного взаємозв'язку між діалогічною орієнтацією майбутнього психолога та вказаними якостями, що дозволяє розглядати їх розвиток як психологічний чинник формування діалогічності психолога-консультанта. Обгрунтовано й апробовано систему психологічних впливів, що сприяють оптимізації підготовки практичних психологів до ведення терапевтичного діалогу. Запропоновано тренінг для формування діалогічних умінь консультування як ефективний засіб професійної підготовки студентів-психологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА344945

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського