Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (773)Книжкові видання та компакт-диски (805)Журнали та продовжувані видання (40)
Пошуковий запит: (<.>A=КЛОЧК$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=ГРИГОРЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 38
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Клочко Л.І. 
Висловлювання похвали в комунікативно-діяльнісній парадигмі спілкування (на матеріалі англійської мови): Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.І. Клочко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Виокремлено та теоретично обгрунтовано існування висловлювання похвали (ВП) як особливого виду мовленнєвої дії у рамках комунікативно-діяльнісної парадигми спілкування. Встановлено прагматичний статус похвали як полііллокутивного мовленнєвого акту (МА), визначено його структурно-семантичні, когнітивні, лінгвопрагматичні й етнокультурні особливості, проаналізовано фактори когнітивного та соціокультурного контексту, на основі чого виокремлено типові ознаки фреймів взаємодії, у яких фігурують ці висловлювання. Описано способи реалізації прямих і непрямих іллокутивних актів похвали, докладно проаналізовано їх перлокутивний ефект - діапазон можливих реакцій на них з боку адресата, досліджено соціальні виміри, що регулюють їх функціонування. Останні включають статусні, рольові та гендерні ознаки комунікатів. Висловлювання похвали також розглянуто в контексті теорії ввічливості, наведено інвентар синтаксичних моделей, за якими будуються висловлювання похвали, розглянуто характер їх лексичного наповнення, висвітлено невербальні засоби, які приймають участь в оформленні даних мовленнєвих утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-1/7 +
Шифр НБУВ: РА328010

Рубрики:

      
2.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Клочков В.К. 
Властивості фуллерена Csub60/sub у водних розчинах та його взаємодія з катіонними барвниками: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.К. Клочков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г631.1
Шифр НБУВ: РА308474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Клочко Н. Л. 
Вступ до школи як загальнопедагогічна проблема в історії розвитку початкового навчання в Україні (XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н. Л. Клочко ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему вступу дитини до школи в історії розвитку початкового навчання в Україні у XX ст. З'ясовано сутність даного дослідження, охарактеризовано психолого-фізіологічні особливості майбутнього першокласника. Структуровано компоненти та критерії фізичної та психологічної готовності дитини до початку шкільного навчання. Проведено ретроспективний аналіз проблеми вступу дітей до школи в педагогічній теорії та практиці. Вивчено досвід реформування зарубіжної системи освіти, стратегічних напрямів і пріоритетів здійснюваних перебудов. Виділено основні періоди реформування початку шкільної освіти в історії розвитку початкового навчання в Україні в XX ст. Узагальнено соціально-історичні та педагогічні аспекти, що впливали на вирішення даної проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 г(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА384607 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Клочков Ю.П. 
Економіко-математичне моделювання функціонування систем, які забезпечують круїзне судноплавство: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Ю.П. Клочков ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність розробки моделей та інструментарію управління системами, які забезпечують круїзне судноплавство, з метою покращання обслуговування туристів на борту судна, що повинно підняти рейтинг туристичної індустрії України на світовому ринку туристичних послуг, збільшити надходження валюти у бюджет країни, ознайомлювати громадян інших держав з історичними, природними, архітектурними пам'ятками. Створено прогнозну модель попиту на послуги водного круїзного транспорту, модель оцінки комфортності суден та їх пасажирських комплексів. Розроблено імітаційну модель взаємодії пасажирського порту та флоту. Описано моделювання логістичних ланцюгів у круїзному плаванні, що дає можливість здійснити адекватне дослідження стану логістичної системи й окремих її ланцюгів на базі оцінки якості обслуговування пасажиропотоку та матеріального потоку, що забезпечує стабільну роботу судна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч518 + У9(4УКР)49:Ч518
Шифр НБУВ: РА348024

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Владимирова Н.В. 
Естетико-художні засади реформаторів західноєвропейського театру межі ХІХ - ХХ століть (Е.Г.Крег, Г.Фукс, А.Аппіа): автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.01 / Н.В. Владимирова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено творчість провідних представників західноєвропейської культури кінця XIX - початку XX ст. Е. Г. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа. Доведено, що філософсько-мистецтвознавчі ідеї даного періоду були стимулом для формування творчої особистості. Встановлено вплив філософських ідей Ф. Ніцше, естетико-художніх засад прерафаелітів і естетико-мистецтвознавчих складових філософії А. Бергсона на західноєвропейську театральну культуру того часу. Зауважено, що аналіз естетико-художніх засад Е. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа підкреслює потужність взаємозв'язку між теорією та практикою мистецтва та уточнює важливість міжвидових зв'язків у площині театральної культури, а також сприяє осмисленню процесу інтеграції українського театру у західноєвропейський культурний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4)61-8 + Ю812.453.3 +
Шифр НБУВ: РА367358

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Клочко В.В. 
Ефективність застосування озоно- та магнітотерапії у відновлювальному лікуванні осіб похилого віку, хворих на гіпертонічну хворобу з ізольованою систолічною артеріальною гіпертензією: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / В.В. Клочко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено нові підхди до лікування хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) з ізольованою систолічною артеріальною гіпертензцією (АГ) у похилому віці з комбінованим використанням озонотерапії та низькочастотної магнітотерапії. Проаналізовано результати обстеження 160-ти хворих на ГХ I - II ступеня з ізольованою систолічною АГ з урахуванням стану ендотелію, структурних і механічних властивостей судинної стінки, структурно-геометричних, масових, функціональних та електрофізіологічних показників серця. Виявлено антигіпертензивну дію озонотрапії, що сприяє зниженню медикаментозного навантаження, корекції ендотеліальної дисфункції, покращенню еластичних властивостей аорти, регресу патологічної перебудови артеріальної стінки та патологічного кардіоремоделювання, тобто відзначається ангіо- та кардіопротекторними ефектами. Встановлено, що низькочастотна магнітотерапія позитивно впливає на показники артеріального тиску, структурно-геометричні, масові, функціональні й електрофізіологічні покзаники серця, але відрізняється малозначним ангіопротекторним ефектом. Доведено, що повторні курси озонотерапії сприяють підтримці досягнутих показників, наведено рекомендації щодо їх використання не менше одного разу за шість місяців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-54
Шифр НБУВ: РА372780 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Клочко О.В. 
Зміни нейрогуморального стану, системної гемодинаміки та фібринолітичних факторів у хворих на гіпертонічну хворобу під впливом комбінованого лікування периндоприлом та триметазидином: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.В. Клочко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Проведено дослідження системної гемодинаміки, функціонального стану міокарда, змін нейрогуморальних і фібринолітичних факторів плазми крові у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) під впливом комбінованого лікування периндоприлом та триметазидином. Встановлено взаємозв'язки між активністю симпато-адреналової й ренін-ангіотензин-альдостеронової систем, станом компонентів антикоагулянтної й фібринолітичної ланок системи гемостазу та рівнем артеріального тиску і станом системної гемодинаміки. Вперше за даними добового моніторингу наведено комплексну оцінку антигіпертензивного ефекту та залежності швидкісних показників скорочення та розслаблення міокарда лівого шлуночка серця від ступеня артеріальної гіпертензії за курсового комбінованого лікування периндоприлом та триметазидином. Встановлено, що у хворих на ГХ периндоприл у сполученні з триметазидином знижує денні й нічні індекси часу гіпертензії, відновлює добовий профіль артеріального тиску та покращує систолічну й діастолічну функції лівого шлуночка та позитивно впливає на антикоагулянтну й фібринолітичну активність плазми крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА353266

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
9.

Клочко І.І. 
Керування якістю вибухової відбійки в кар'єрах при видобуванні флюсових і будівельних матеріалів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.03 / І.І. Клочко ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2008. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано можливість зниження втрат корисних копалин в процесі буровибухової відбійки за рахунок переподрібнення й одночасного зниження собівартості кінцевого продукту. Удосконалено наукові засади дії кумулятивних зарядів у гірських породах і розроблено їх ефективні конструкції. На підставі запропонованого механізму дії кумулятивного струменя (КС) у гірській породі обгрунтовано можливість розрахунку реальних параметрів навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И133.15 +
Шифр НБУВ: РА355818

Рубрики:

      
10.

Клочков 
Клініко- патогенетична характеристика та лікування хронічного гепатиту на тлі туберкульозу легенів і хронічної алкогольної інтоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Олександр Євгенович Клочков ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.116-3 + Р542-3 + Р645.021.11-3
Шифр НБУВ: РА296251

Рубрики:

      
11.

Клочко Ю.О. 
Моделювання синергетичного ефекту при розробці маркетингових стратегій виробничо-економічних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Ю.О. Клочко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено концепцію моделювання синергетичного ефекту в аспекті стратегічного управління процесами реорганізації вугільної галузі. Відзначено, що застосування апарату синергетичної теорії та розроблених моделей дає змогу визначити масштаб ефекту у процесі реалізації комплексу маркетингових важелів як інструменту забезпечення синергетичного ефекту. На регіональному та державному рівнях запропоновано модель оптимізації структури збуту вугільного підприємства та модель оперативного планування завантаження виробок вугілля з метою виконання договірних строків на постачання та додержання вимог якості, що дозволяє забезпечити організацію механізму розподілу замовлень за конкретними виробками та оптимізувати управління виробничо-економічним потенціалом шахти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-211.1 +
Шифр НБУВ: РА337984

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Клочков І.В. 
Наукова культура у вітчизняній філософії другої половини ХХ століття: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / І.В. Клочков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Доведено, що в українській філософії другої половини XX ст. наукова культура формувалась як комплексно-світоглядне явище, що забезпечувало функціонування науки в духовному та соціальному вимірах людського буття у когнітивних модусах, а саме: "наукова концепція", "наукова картина світу", "науковий метод", "логіка наукового дослідження", "методологія науки", "цілепокладання та ідеали науки". Обгрунтовано, що наукова культура є чинником евристичного оновлення дослідницького апарату науки, формуванням наукової ідеології, методологічної та світоглядної культури дослідника. З'ясовано, що у згідно з тезами, наведеними у дослідженнях українських філософів другої половини XX ст., зокрема, Г.М.Доброва, Г.А.Заїченка, П.В.Копніна, С.Б.Кримського, М.В.Поповича, В.Г.Табачковського, В.І.Шинкарука, наукова культура формувалась у статусі чинника цілісного світорозуміння, що мало відображення в усіх сферах життя суспільства у контексті духовних, аксіологічних і морально-етичних детермінант. Визначено, що у вимірах наукової літератури, що базується на знанні природи та меж наукового пізнання, здійснюється аналіз норм, цінностей, світоглядних орієнтирів науки та ідеалів наукового методу, спрямовуючи розгляд останніх у контексті проблеми розвитку людини. Виявлено, що специфіка дослідження українськими філософами наукової культури грунтувалась на висвітленні питань логіки наукового дослідження, наукового знання, орієнтованих на антропоцентричний ідеал розвитку науки, внутрішні процеси когнітивної творчості людини, її духовне самовизначення. Установлено, що формування норм та ідеалів наукової культури сучасності базується на раціональності науковій, але нею не обмежується та відбувається у широкому просторі ненаукових раціональностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 + Ю251.084 +
Шифр НБУВ: РА335299

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Владимирська Є.Ю. 
Науково-методичне забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Є.Ю. Владимирська ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну модель забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті, яка грунтується на процесному підході до створення дистанційних курсів та проведення навчання. Запропоновано та введено до педагогічного обігу методи щодо використання найновітніших концепцій та ідей з теорії управління: концепції організації, що навчається; моделей організаційної та процесної зрілості. Розроблено класифікацію методів забезпечення якості освітньої діяльності, а також методологію забезпечення якості вищої освіти, а саме: сформульовано термінологічний апарат; запропоновано визначення понять "якість освіти", "якість вищої освіти", "якість дистанційного навчання"; розкрито властивості якості освіти; розглянуто чотири її виміри: результативність, оптимальність, ефективність і справедливість (етичність). Визначено та досліджено моделі забезпечення якості вищої освіти: оцінки, контролю, гарантування якості й управління нею; проаналізовано п'ять рівнів зрілості системи забезпечення якості, методи покращення та піднесення рівня якості; розроблено методичні рекомендації, які стосуються створення дистанційного навчання з гарантованим рівнем його якості. Досліджено дидактичні принципи та специфіку педагогічного забезпечення якості даного навчання у технічних університетах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ж. р(4УКР)3-8 +
Шифр НБУВ: РА346009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Клочко М.М. 
Оцінка стану технологічного процесу виготовлення деталей динамічно настроюваних приладів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.14 / М.М. Клочко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні засади оцінки та прогнозування стану технологічного процесу на базі двопараметричної системи, а також визначення коефіцієнтів рівнів енергетичного навантаження інструмента, що підвищує точність виготовлення надточних деталей динамічно настроюваних приладів. Створено метод визначення та контролю стану технологічного процесу виготовлення деталей надточних приладів, який полягає в експрес-аналізі впливу зносу різального інструмента (перехідного процесу врізання різального інструмента в деталь, зношування, руйнування) на точність виготовлення деталей на підставі дослідження вібраційної та електромагнітної складових динаміки процесу різання, що надає можливість прогнозування критичної або аваріаційної ситуації даного процесу. Розроблено аналітичну модель формалізованого опису розподілу енергетичних навантажень на різальний інструмент під час виготовлення надточних деталей типу "вісь" на токарних верстатах з числовим програмним керуванням, яка передбачає проведення аналізу залежності енергії процесу від параметрів процесу різання. Визначено засади прогнозування стану процесу обробки. Створено та досліджено принципи дії двопараметричного вимірювача вібраційної та електромагнітної складових динаміки даного процесу, з урахуванням якої здійснюється аналіз точності торкання різального інструмента до деталі та контроль зміни стану різального інструмента під час виготовлення деталі. Розроблено теоретичні засади методу плинного контролю стану процесу виготовлення деталі, що полягає у періодичному визначенні абсолютних значень зносу різального інструмента, який контролює двопараметрична система.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К960.415.1 +
Шифр НБУВ: РА352244

      
15.

Владимирова В.М. 
Пантелеймон Куліш - дослідник української літератури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Владимирова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено джерела та чинники становлення системи філософських та естетичних поглядів, зазначеної у Кулішевій діяльності критика та історика літератури. З'ясовано тип Кулішевого наукового та художнього мислення (його ставлення до просвітительської ідеології, засад романтизму та позитивізму). В системі світоглядних і естетичних поглядів П.Куліша визначено положення, що служили критерієм його літературознавчих оцінок, зокрема, історичного розвитку української літератури, пояснювали логіку становлення літературо-критичної та історико-літературної думки дослідника у вузлових пунктах української літературної історії. Грунтовно досліджено Кулішеве потрактування етапів розвитку української словесності XII - XVIII ст., пов'язано відповідні судження П.Куліша як дослідника літератури зі своєрідністю його культуро- та історіософських уявлень. Окреслено позиції, які займав П.Куліш у дискусії про початок нового етапу української літератури. Внесено корективи до існуючих уявлень про рецепцію Кулішем-критиком творчості Т.Г.Шевченка та Марка Вовчка. Системно оцінено настанову "етнографічної й історичної істини", перспективність для розвитку української літератури кінця 50-х - 70-х рр., установлено її місце у загальній Кулішевій творчо-літературній програмі. Узагальнено внесок П.Куліша у дослідження української літератури та його роль в українському літературному процесі 40 - 90-х рр. XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Куліш, П.О. 33 + Ш5(4Укр)-319
Шифр НБУВ: РА318111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Владимирова М.П. 
Патогенез токсичної нефропатії, індукованої гентаміцином, і принципи її корекції в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.П. Владимирова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано патофізіологічні механізми порушень функціонального стану й особливості морфологічних змін тканин нирок у білих щурів за внутрішньоочеревинного однократного (за доз 10 та 20 мг/100 г маси тіла один раз на добу) введення гентаміцину. Обгрунтовано використання бурштинової кислоти та предукталу з нефропротекторною метою за гентаміцинової нефропатії. Експерименти проведено на 150-ти білих щурах за умов індукованого водного діурезу. Вивчено порушення основних ниркових процесів (фільтрації, реабсорбції) та функцій (екскреторної, осморегулювальної). Показано, що гентаміцин виявляє нефротоксичну дію чере 2 год після його одноразового введення за доз 10 і 20 мг/100 г маси тіла. Нефротоксичний ефект гентаміцину зберігається впродовж доби та посилюється за курсового введення препарату протягом 7-ми діб. Через 12 год після одноразового введення гентаміцину виявлено покращання ниркових функцій, що зумовлено включенням функціонального ниркового резерву. На підставі даних морфологічного дослідження ниркової тканини установлено значне порушення канальцевої реабсорбції, значною мірою - у проксимальному відділі нефрону, та клубочкової фільтрації. Сумісне використання предукталу та бурштинової кислоти за гентаміцинової нефропатії виявили його позитивний ефект на екскреторну й осморегулювальну функцію нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 +
Шифр НБУВ: РА351762

Рубрики:

      
17.

Владимирова В.І. 
Педагогічні проблеми формування правової культури вчителя в історії вищої педагогічної школи України (1917 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.І. Владимирова ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2003. — 22 с. — укp.

Проведено грунтовний аналіз теоретичних основ правової культури у ретроспективі функціонування української вищої педагогічної школи за період 1917 - 2002 рр. Розглянуто поняття правової культури в історії філософської думки, їх взаємозв'язки в аспекті моралі та права, педагогічної та правової культури. Розглянуто зміст даної культури у навчальних планах, програмах вищих навчальних педагогічних закладів у різні історичні періоди розвитку українського суспільства. На підставі даних досліджень чітко визначено конкретні педагогічні проблеми правової культури особистості студентів, методи та прийоми навчальної діяльності, роль і місце соціально-психологічної компетентності формування правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Клочко А.М. 
Педагогічні умови формування професійних здібностей вихованців ліцеїв юридичного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / А.М. Клочко ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2001. — 20 с. — укp.

Систематизовано сучасні наукові підходи до проблеми здібностей. Теоретично обгрунтовано педагогічні умови формування професійних здібностей у вихованців ліцеїв юридичного профілю - організація навчання та виховання здібної молоді у сфері юриспруденції за профільно-рівневою освітньою моделлю. Проведено конкурсний відбір серед абітурієнтів. Висвітлено формування професійних здібностей у контексті особистісно орієнтованої парадигми на принципах діяльнісного підходу, педагогічної взаємодії, співпраці та співтворчості. Забезпечено наступність у роботі юридичних ліцеїв і вищих юридичних навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8р(4УКР)2-3 + Ч421.351.6
Шифр НБУВ: РА314345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Владимиров В.М. 
Проблема розуміння інформації в журналістиці: Автореф. дис. д-ра філол. наук: 10.01.08 / В.М. Владимиров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 30 с. — укp.

На основі дослідження базових процесів розуміння, проведеного з залученням герменевтики, семіотики, соціальної психології, сучасних поглядів на хаос відтворено рух інформації від незрозумілого (хаосу) до індивідувальних рівнів розуміння - першорозуміння та інтерпретації, кодування знака та його наступного декодування, - та від індивідуального розуміння до масового. Розвинуто теоретичні основи журналістики шляхом обгрунтування функцій та принципів розуміння. Розроблено основні моделі та методи досягнення розуміння інформації в журналістиці. Досліджено перешкоди розуміння інформації в журналістиці, зокрема їх витоки, типи, методи подолання. Зроблено висновок, що проблема розуміння інформації є однією з журналістикознавчих проблем, що має вирішуватись в межах цієї науки не емпірично, а науково, для цього наявні всі необхідні умови, а просування по шляху її вирішення означатиме залучення нового ресурсу підвищення ефективності діяльності засобів масової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 +
Шифр НБУВ: РА328365

Рубрики:

      
20.

Клочковський О.В. 
Розвиток підприємництва в сільському господарстві (на матеріалах Вінницької області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Клочковський ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито соціально-економічну суть підприємництва в аграрній сфері. Досліджено теоретичні основи, зміст, види, напрями та механізми функціонування та розвитку підприємницької діяльності в Україні. Висвітлено історичні аспекти реформування аграрного виробництва. Проаналізовано практику інституційного забезпечення реформування та регулювання даного підприємництва в Україні. Узагальнено методичні аспекти оцінювання стану та тенденції формування та розвитку підприємницьких структур. Досліджено сучасний стан і тенденції формування та розвитку аграрного підприємництва на Вінниччині. Оцінено ефективність функціонування різноманітних форм підприємницьких структур в аграрній сфері. Проаналізовано практику трансформації організаційно-економічного механізму формування та функціонувння малих форм господарювання. Оцінено чинники, які впливають на ефективність розвитку аграрного підприємництва. Запропоновано шляхи вдосконалення механізмів державного регулювання підприємництва та системи ціноутворення в підприємницьких структурах. Розроблено методику оцінювання ефективності та завершеності трансформаційних перетворень у сфері аграрного підприємництва в регіоні. Розроблено прогноз розвитку виробництва сільськогосподарської продукції підприємствами даного регіону на перспективу до 2015 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВІН)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА364235

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського