Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (422)Книжкові видання та компакт-диски (445)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛІСНИК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=БОРИСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Колісник 
Антиоксидантний захист у щурів за інтоксикації тетрахлорметаном та дії біомаси каротиновмісних дріжжів Phaffia rhodozyma: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Мар'яна Іванівна Колісник ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Е521.551.1Sac*725.152 + Е60*723.4-604.2
Шифр НБУВ: РА362229

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Колісник О.Я. 
Бюджетна безпека у забезпеченні стратегії соціально-економічного розвитку держави: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.Я. Колісник ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено бюджетну безпеку як невід'ємну детермінанту стратегії соціально-економічного розвитку держави. Розкрито сутність бюджетної безпеки, її місце в системі економічної та фінансової безпеки. Обгрунтовано склад і структуру механізму утворення загроз бюджетній безпеці, визначено їх потенційні джерела. Проведено системне дослідження теоретико-методологічних та організаційних засад забезпечення бюджетної безпеки держави. Проаналізовано роль бюджету у реалізації соціально-економічних пріоритетів в Україні і практику дефіцитного фінансування державної діяльності у контексті ідентифікації загроз бюджетній безпеці. Удосконалено методику оцінки стану бюджетної безпеки держави в частині визначення числового інтегрального індикатора на основі набору відповідних показників та їх характеристичних значень. Визначено стратегічні вектори мінімізації загроз бюджетній безпеці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3-995 +
Шифр НБУВ: РА365971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Колісник Т.В. 
Внутрішнє законодавство України як джерело міжнародного приватного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Т.В. Колісник ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу доктринальних положень, чинного законодавства України та інших держав, Проекту закону України "Про міжнародне приватне право", а також матеріалів судової практики визначено розуміння джерела міжнародного приватного права, досліджено форми його джерел, які існують у світі та в Україні, їх співвідношення. Наведено класифікацію нормативних актів, що відносяться до внутрішнього законодавства України. Досліджено методологію розмежування норм міжнародних договорів та внутрішнього законодавства України. Опрацьовано метод дослідження з даного питання та проаналізовано склад і види норм міжнародного приватного права. Наведено наукову класифікацію колізійних приписів зазначеного прва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93 г(4УКР) + Х930.0 + Х93-3 +
Шифр НБУВ: РА327165

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Колісник Г.М. 
Державна підтримка розвитку малого підприємництва в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Г.М. Колісник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

З'ясовано економічну суть малого підприємництва та підприємця як суб'єкта господарювання. Досліджено функції малого підприємництва. Розглянуто кількісні та якісні критерії суб'єктів малого підприємництва. З'ясовано необхідність, мету та завдання державної підтримки розвитку малого підприємництва. Досліджено види, форми, методи його державної та недержавної підтримки. Виявлено особливості такої підтримки у різних економічних системах (командно-адміністративний, перехідний і ринковий). Визначено напрями розвитку підтримки малого підприємництва в Україні. Запропоновано показники ефективності надання даної підтримки на фінансово-кредитному, інформаційно-консультативному та законодавчому рівнях. Досліджено інфраструктуру державної підтримки малого підприємництва та запропоновано моделі складників: фінансово-кредитну, інформаційно-аналітичну й організаційно-правову інфраструктуру підтримки малого підприємництва. На підставі узагальнення зарубіжного досвіду зроблено комплексну науково обгрунтоване оцінювання системи державної підтримки розвитку малого підприємництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.9 +
Шифр НБУВ: РА354007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Колісник М.К. 
Економічна оцінка і регулювання діяльності промислово-фінансових груп: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.К. Колісник ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням створення промислово-фінансових груп (ПФГ) в Україні та вирішенню проблем економічної оцінки і регулювання їх діяльності. Наведено модель комплексного економічного аналізу основних груп показників ПФГ, що базується на оцінці діяльності виробничих підрозділів та фінансово-кредитних установ ПФГ. Побудовано варіанти організаційної системи управління ПФГ та її суб'єктів. Розроблено механізм фінансової взаємодії господарюючих суб'єктів ПФГ. Запропоновано метод стимулювання працівників ПФГ шляхом розподілу частини чистого прибутку між членами трудового колективу. Розроблено методичні рекомендації з оцінки й аналізу діяльності ПФГ з урахуванням вагових коефіцієнтів за групами основних фондів суб'єктів ПФГ та визначення сумісності підприємств й організацій у складі ПФГ через середньоквадратичне відхилення рентабельності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)292.3
Шифр НБУВ: РА308591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Колісник В. О. 
Ендоваскулярні втручання у хворих з атеросклеротичним ураженням декількох артеріальних басейнів: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. О. Колісник ; НАМН України, Нац. ін-т хірургії та трансплантології ім. О.О.Шалімова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше проведений скринінг хворих з застосуванням високоінформативних інвазивних і неінвазивних методів дозволив визначити поширення та клінічну значущість поєднаного ураження різних басейнів артеріального русла. Доведено клінічну доцільність, технічну можливість та безпечність здійснення симультанних та етапних ендоваскулярних втручань за атеросклеротичного ураження кількох судинних басейнів. Запропоновано тактику комбінованого ендоваскулярного та хірургічного лікування, доведено її ефективність. Вивчено клінічний перебіг захворювання у віддаленому періоді після проведення ендоваскулярного та комбінованого лікування, доведено необхідність та ефективність виконання повторних ендоваскулярних втручань. Проведено порівняльний аналіз ефективності хірургічного та консервативного лікування за тривалого спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.170.41
Шифр НБУВ: РА380682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Колісник Р.С. 
Задача Коші для еволюційних рівнянь з оператором диференціювання нескінченного порядку: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / Р.С. Колісник ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено топологічну структуру та вивчено властивості основних операцій у таких просторах. Надано характеристику даних просторів у термінах поведінки функцій з цих просторів та їх похідних на дійсній вісі. Знайдено необхідні й достатні умови, за яких оператор диференціювання нескінченного порядку є коректно визначений та обмежений у просторах типу C. За цього такий оператор трактується як псевдодиференціальний оператор, побудований за певним аналітичним символом. Доведено теореми про перетворення Фур'є просторів типу C (теореми двоїстості). Установлено, що таким перетворенням простори типу C відображаються у простори такого ж типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.622,0 +
Шифр НБУВ: РА337061

Рубрики:

      
9.

Колісник В.П. 
Конституційно-правові проблеми регулювання міжнаціональних відносин в Україні в умовах становлення правової держави: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.02 / В.П. Колісник ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 36 с. — укp.

Комплексно розглянуто особливості та структуру міжнаціональних відносин, доведено необхідність урахування національного чинника у правовому регулюванні суспільних відносин, проаналізовано категорії "національний суверенітет" та "право на національне самовизначення", з'ясовано зміст поняття конституційно-правового статусу національних меншин та розроблено його структуру. Запропоновано рактування поняття механізму реалізації прав національних меншин, національно-культурної автономії та деяких інших, близьких до них, понять. Проаналізовано питання національно-етнічної самоідентифікації особи, правового регулювання мовних відносин, досліджено різноманітні аспекти врахування національно-етнічного чинника в системі територіальноїорганізації держави. Сформульовано конкретні пропозиції щодо подальшого вдосконалення правового регулювання міжнаціональних відносин, забезпечення вільного національно-етнічного розвитку особистості, гарантування реалізації прав національних меншин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х911.2 + Ф036 + Ф512(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА326295

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Колісник І.А. 
Лікування крилопіднебінного гангліоніту імунобіологічними препаратами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.А. Колісник ; Вищ. навч. закл. України "Укр. мед. стомат. акад.". — Полтава, 2007. — 19 с. — укp.

Показано можливість підвищення ефективності лікування хворих на крилопіднебінний гангліоніт шляхом ін'єкційного введення імунобіологічного препарату "Кріоцелл-кріоцеребрум" та кріоекстракту плаценти окремо і в поєднанні. Запропоновано комплексну систему обстеження хворих на крилопіднебінний гангліоніт, яка включає клінічне, сіалометричне, термовізіографічне, реофаціографічне, реоенцефалографічне й імунологічне обстеження, з застосуванням якої виділено ступені тяжкості захворювання: легкий, середній і тяжкий. Розроблено методику ін'єкційного введення імунобіологічного препарату "Кріоцелл-кріоцеребрум" окремо та в поєднанні з кріоекстрактом плаценти з урахуванням анатомічної форми будови черепа та припустимого розташування крилопіднебінного вузла в крилоподібнопіднебінній ямці. Наведено порівняльну оцінку ефективності лікування крилопіднебінного гангліоніту залежно від ступеня тяжкості захворювання. Встановлено, що за легкого ступеня тяжкості достатньо вводити кріоекстракт плаценти, за середнього - препарат "Кріоцелл-кріоцеребрум", а у випадку тяжкого перебігу крилопіднебінного гангліоніту оптимальним є поєднане застосування імунобіологічних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628-37 + Р625.8-5 +
Шифр НБУВ: РА349911

Рубрики:

      
11.

Борисович О.В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Борисович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА362340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Борисович О.В. 
Лінгвокогнітивний аспект онімів та їх дериватів у англомовній літературній рецензії: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Борисович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено мас-медійний літературно-критичний дискурс, важливим елементом якого є прецедентні оніми й утворені від них похідні. Прецедентні оніми, представлені іменами письменників, персонажів і назвами літературних творів, актуалізують "літературну пам'ять" читачів, до якої належать знання класичної та сучасної літератури, знання літературних напрямків стилів і жанрів, а також літературно-критичні категорії. Зазначено, за умов дискурсу відбувається концептуалізація літературних знань, що вивчається на рівнях: мовному, риторичної фігурації та літературно-критичної когніції. На мовному рівні концептуалізація найбільш повною мірою простежується у відонімних дериватах. Виявлено й проаналізовано концептуальні класи відонімних похідних на основі словотвірних значень. На рівнів риторичної фігурації досліджено метафоричну та метонімічну трансформацію прецедентних онімів. Проаналізовано прецедентні оніми у функції порівняння й епітетів. Процес концептуалізації стосується найхарактерніших особливостей творчості певного письменника, що можна представити у вигляді набору модулів "жанр", "стиль", "місце дії", "персонаж", "сюжет". Модуль є когнітивною одиницею, що репрезентує закладену в прецедентних онімах інформацію на основі літературних категорій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(0)943.21-357 + Ш143.21-316 +
Шифр НБУВ: РА362340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Колісник О.В. 
Метод та засоби підвищення швидкодії мереж зберігання даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.В. Колісник ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено нову методику оцінювання корисної пропускної здатності однорангової мережі з високонадійним зберіганням даних завдяки надлишковості (на основі RAID-систем). Показано, що дана методика дозволяє здійснювати раціональний вибір параметрів і структури вузлів збереження, й обгрунтовано можливості її використання як основи для регулювання навантаження на окремі маршрути або сегменти мережі. Запропоновано новий підхід для встановлення віртуального з'єднання за принципом "кожен з кожним", який полягає у використанні широкомовного опиту вузлів мережі інформативним запитом, що дозволяє відокремити тільки ті вузли, які відповідають умовам заданих у запиті. Вперше розроблено математичну модель файлообмінного механізму, який можна використовувати для дослідження впливу параметрів мережі на його роботу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-013.3 +
Шифр НБУВ: РА362278

Рубрики:

      
14.

Колісник М.М. 
Механізми удосконалення регіонального управління інвестиційною діяльністю: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Колісник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-прикладні аспекти вдосконалення управління інвестиційною діяльністю на регіональному рівні. Розвинуто визначення функціональної ролі даної діяльності та понять "регіон", "інвестиційний процес", "механізм державного управління". Опрацьовано й узагальнено засоби, механізми та інструменти державного управління інвестиційними процесами. Розглянуто інвестування як суспільну потребу. Грунтуючись на цьому трактуванні даного процесу, запропоновано механізми вдосконалення управління інвестиційною діяльністю регіону, а також комплекс заходів щодо їх впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-21 + У9(4УКР)212.51 +
Шифр НБУВ: РА335227

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Колісник Ю.О. 
Моделювання багатомірних фінансово-господарських потоків підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Ю.О. Колісник ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено нову концепцію моделювання багатомірних фінансово-господарських потоків підприємства, яка базується на принципах потокового управління, що дозволяє розглядати й оцінювати фінансово-господарську діяльність підприємства в аспекті ефективності управління виробничим, трудовим і фінансовим потоками та забезпечує зменшення можливих витрат трудових і виробничих ресурсів у разі їх нераціонального використання. Розроблено комплекс економіко-математичних моделей управління фінансово-господарськими потоками підприємства. Удосконалено метод прийняття рішень з вибору сценарію підвищення ефективності його фінансово-господарської діяльності. Розроблено систему підтримки прийняття рішень щодо ідентифікації областей ризику цієї діяльності, побудованої за принципами сучасних інформаційних технологій, що визначає вибір сценарію підвищення ефективності функціонування підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-210.301 +
Шифр НБУВ: РА342212

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Колісник Т.П. 
Організаційно-педагогічні умови професійної орієнтації старшокласників на службу в органах внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Т.П. Колісник ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2005. — 20 с. — укp.

Уперше у вітчизняній педагогіці обгрунтовано організаційно-педагогічні умови профорієнтації старшокласників на службу в органах внутрішніх справ. Розроблено модель науково-методичного забезпечення процесу реалізації цих умов в урочній і позаурочній навчально-виховній роботі у загальноосвітніх навчальних закладах II - III ступенів і ліцеях юридичного профілю. Розглянуто питання щодо професійного самовизначення старшокласників у правоохоронній галузі. Наведено систему критеріїв, показників і рівнів готовності старшокласників до свідомого вибору професії правоохоронця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351.69 + Ю941.19-734 +
Шифр НБУВ: РА337135

Рубрики:

      
17.

Колісник С.П. 
Особливості діагностики та лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби з атиповими проявами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / С.П. Колісник ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості діагностики та лікування гастроезофагальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) з атиповими проявами. Розроблено показники норми добового езофаго-pH-моніторингу. Апробовано та втілено до науково-практичної діяльності експрес-методу діагностики та контролю ефективності лікування ГЕРХ. Виявлено основні предиктори розвитку атипової симтоматики, а саме: ерозивні зміни слизової оболонки стравоходу, супутню килу стравохідного отвору діафрагми та патологію хребта. Досліджено вплив його патологічних змін на клінічний перебіг, ендоскопічну картину та показники добового езофаго-pH-моніторингу у хворих на ГЕРХ з атиповими проявами. Вивчено ефективність домперидону, пантопразолу, ланзопразолу, а також комбінації пантопразолу з домперидоном за умов лікування ГЕРХ з супутньою патологією хребта. Проведено порівняння фармакотерапії з вертебрологічними методами лікування. Оцінено віддалені наслідки цих методів терапії. Обгрунтовано застосування вертебрологічних методів за умов вживання пантопразолу в дозі 40 мг за потребою для збільшення ефективності лікування ГЕРХ з атиповими проявами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1-5 + Р413.1-5
Шифр НБУВ: РА346031

Рубрики:

      
18.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Географічні рубрики:

      
19.

Колісник П.Ф. 
Патологія хребта як ланка патогенезу захворювань внутрішніх органів та фактор їх резистентності до лікування: Автореф. дис.... д-ра мед. наук: 14.01.02 / П.Ф. Колісник ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2002. — 36 с. — укp.

Розкрито патогенез захворювань внутрішніх органів і визначено фактори їх резистентності до фармакологічного лікування у хворих з супутньою патологією хребта. Наведено класифікацію вертеброгенних чинників терапевтичної патології, описано їх негативну дію на гемодинаміку, мікроциркуляцію та функціональний стан внутрішніх органів і систем. На підставі клініко-інструментальних, експериментальних та математичних методів дослідження розроблено патогенетичну схему вертеброгенних захворювань внутрішніх органів. Встановлено, що підгрунтям для реалізації негативних впливів з хребта на органи є трофічний комплекс їх тканин. Виділено основні клінічні та інструментальні діагностичні критерії вертеброгенних захворювань внутрішніх органів і систем. Запропоновано терапевтичний алгоритм вертеброгенної патології, доведено його високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.13-37
Шифр НБУВ: РА321572

      
20.

Колісник Ю.В. 
Преса національних меншин України як засіб їх самоствердження в умовах становлення української державності (1992 - 1999 рр.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / Ю.В. Колісник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Всебічно й об'єктивно розглянуто та проаналізовано вплив демократичних перетворень в Україні на відродження етнічних меншин. Досліджено роль і значення преси нацменшин у їх національно-культурному розвитку, визначено її дієвість. На конкретних матеріалах періодики 1992 - 1999 рр. вивчено діалектику взаємозв'язків титульної нації та нацменшин, показано практичне поєднання національних та інтернаціональних цінностей. Особливу увагу приділено вихованню толерантності - запоруки міжнаціональної єдності та стабільності. Доведено, що збільшення обсягів інформаційного забезпечення, видання національної преси - характерні прояви вільного розвитку етнічних меншин за умов української державності, яка забезпечує належні права та свободи громадян різних національностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-56 + Ч612.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського