Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (661)Книжкові видання та компакт-диски (723)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЛОМІЄЦЬ$<.>+<.>A=РОСТИСЛАВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 53
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коломієць О.О. 
Цивільно-правове регулювання діяльності фізичної особи - підприємця: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.О. Коломієць ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Зроблено висновок про те, що поняття підприємництва є багатоаспектним, його можна аналізувати як соціальне явище, правове та економічне поняття. Доведено доцільність прийняття спеціального Закону України "Про підприємницьку діяльність фізичних осіб", який має урегулювати відносини щодо обмеження прав фізичних осіб на здійснення підприємницької діяльності, встановити можливість призупинення даної діяльності, зокрема, у випадку призову підприємця на строкову військову службу, визначити порядок реалізації права власності фізичної особи - підприємця на єдиний майновий комплекс (підприємство), його спадкування, призначення управителя даного об'єкта права власності. Запропоновано з метою захисту прав осіб, які з релігійних підстав не зареєстровані у державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, провадити їх державну реєстрацію як суб'єктів підприємницької діяльності надання без довідки про включення до даного реєстру. Обгрунтовано необхідність перегляду підстав припинення підприємницької діяльності, у зв'язку з цим запропоновано провадити скасування державної реєстрації фізичної особи - підприємця у наступних випадках: визнання фізичної особи недієздатною, померлою, банкрутом; у зв'язку зі смертю фізичної особи; у випадках, коли до підприємців застосовано санкції за провадження діяльності, що суперечить законодавству, несвоєчасне повідомлення про зміну свого постійного місця проживання, неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларації, документів бухгалтерської звітності, що вимагаються законодавством, та у встановлений державними органами строк порушення не були усунені. Доведено необхідність визнання за спадкоємцями права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс і надання їм права відчужувати даний об'єкт, провадити його поділ (виділення) або використовувати його у підприємницькій діяльності у випадку, коли спадкоємці зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності. Аргументовано доцільність включення до об'єктів права власності фізичних осіб - підприємців комерційного знаку, який не може відчужуватися та передаватися у спадщину, та обов'язку підприємця у випадку зміни прізвища, імені провадити зміну найменування комерційного знаку. Обгрунтовано висновок про те, що скасування державної реєстрації фізичних осіб - підприємців, на відміну від скасування державної реєстрації юридичних осіб, не є підставою для припинення дії договорів, укладених у процесі підприємницької діяльності, за винятком договорів, предметом яких є виробництво продукції, торгівля товарами, виконання послуг (робіт), які потребують ліцензування, а також зовнішньоекономічних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)013.211 +
Шифр НБУВ: РА323208

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Коломієць Г.В. 
Формування структури фітобіоти степових антропогенних екосистем: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Г.В. Коломієць ; УААН; Ін-т агроекол.. — К., 2009. — 25 с. — укp.

Встановлено кількісні закономірності у формуванні структури фітобіоти десяти класів степових антропогенних екосистем за такими показниками: спектр провідних родин, відносна чисельність трав'яних полігемеробів, апофітів та антропофітів. З'ясовано походження, спектр головних родин, структуру за часом і способом занесення, ступенем натуралізації. Виявлено, що лише 10 % степантів регіону досліджень мають морфологічні та біологічні ознаки, які підвищують спроможність рослин виживати в антропогенних екосистемах. Розроблено кількісні показники ступеня природності фітобіотики для виділення ключових і відновлюваних територій локальних ланок в екомережі рівнинних степів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.1-658.1-06 + Е50*801.4 +
Шифр НБУВ: РА368422

Рубрики:

      
3.

Коломієць О.В. 
Формування системи стратегічного управління регіоном в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Коломієць ; Донец. держ. акад. упр. — Донецьк, 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто суть понять "регіон", "регіональне управління", охарактеризовано моделі регіонального управління в Європі, Росії та Україні. Визначено роль даного управління за сучасних умов та новий статус регіону як соціально-економічної системи, методів регіонального управління. Проаналізовано питання нестабільності зовнішнього середовища регіону. З урахуванням результатів аналізу запропоновано формувати систему управління регіоном в Україні на базі системи управління за "слабкими сигналами". Зазначену систему управління адаптовано до процесу управління регіоном: визначено її універсальні характеристики; розглянуто процес організації функціонування цієї системи у контексті регіонального управління у теоретичному аспекті, а також детально розроблено технологію її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,0 +
Шифр НБУВ: РА329707

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Коломієць В.С. 
Формування професійних мовленнєвих умінь у студентів іноземного походження засобами комплексних дидактичних ігор: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.С. Коломієць ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему професійної мовленнєвої підготовки студентів-іноземців. Уточнено сутність феномену "комплексна дидактична гра". Виявлено педагогічні можливості формування через неї мовленнєвих умінь у студентів іноземного походження. Визначено принципи моделювання комплексних дидактичних ігор та особливості їх застосування в структурі підготовки студентів-іноземців до мовленнєвої діяльності. Висвітлено характерологічні ознаки мовленнєвих умінь і показники рівня сформованості мовленнєвих умінь у студентів. Доведено, що ефективним методом формування готовності студентів-іноземців до мовленнєвої діяльності є комплексна дидактична гра як осередок цілеспрямованої, керованої діяльності студентів. Вивчено її особливості: зміст гри, цілеспрямовану взаємодію студентів, що відповідає характеру їх майбутньої професійної діяльності, проблемно-педагогічні ситуації, модель педагогічного процесу, спрямованого на налагодження органічних зв'язків між ігровою та практичною діяльністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-916 + Ч481.203
Шифр НБУВ: РА312913 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Коломієць А. А. 
Формування мотивації навчально-пізнавальної діяльності студентів технічних спеціальностей засобами історіографії: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / А. А. Коломієць ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено понятійний апарат проблеми мотивації, досліджено проблему формування мотивації студентів до навчання засобами історіографії. Розроблено методику застосування засобів історіографії з метою формування позитивних мотивів до навчання, визначено й експериментально перевірено педагогічні умови застосування даної методики. Експериментально доведено, що впровадження розробленої методики застосування засобів історіографії в навчальному процесі безпосередньо впливає на формування позитивних мотивів навчання та зміну мотивації навчально-пізнавальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.3-723 + Ж. р(4УКР)3-3
Шифр НБУВ: РА380817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Коломієць Ю.В. 
Формування граматико-стилістичних умінь в учнів початкових класів із тяжкими порушеннями мовлення (ТПМ): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / Ю.В. Коломієць ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено проблему формування граматико-стилістичних умінь у молодших школярів з тяжкими порушеннями мовлення (ТПМ) на основі функціональної стилістики та розвитку комунікативно-мовленнєвих умінь шляхом використання лексичних синонімів і граматичних мовних одиниць української мови. Визначено рівні засвоєння теоретичних знань і сформованості практичних синонімічних, граматико-стилістичних умінь у молодших школярів з ТПМ. Обгрунтовано психолого-педагогічні умови та методичні засади формування у таких школярів основ функціональної стилістики. Розроблено зміст та експериментальну методику розвитку граматико-стилістичних умінь з урахуванням функціонально-стилістичного аспекту даного виду діяльності. Експериментально підтверджено ефективність системи граматико-стилістичних вправ на функціонально-стилістичній основі як засобу розвитку комунікативно-мовленнєвих умінь молодших школярів з ТПМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.92 + Ю948.27 + Ш141.14-917.32 +
Шифр НБУВ: РА363205

Рубрики:

      
7.

Коломієць І.І. 
Флоролексеми в українській поезії II половини XX століття: функціонально-стилістичний аспект: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / І.І. Коломієць ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 18 с. — укp.

З'ясовано роль флористичних одиниць у системі загальновживаної мови та визначено тенденцію розвитку асоціативно-смислових прирощень, ідейно-змістових узагальнень символічного характеру, а також - розширення стилістичних функцій у поетичному мовленні другої половини XX ст. Виявлено закономірності вживання флоролексем, з'ясовано чинники власне лінгвістичного та екстралінгвального характеру, які сприяють формуванню та розгортанню образно-зображальної та виражальної перспектив слова. Здійснено дослідження багатогранних можливостей рослинних найменувань і флористичних похідних з урахуванням лексико-семантичного оточення та прийомів введення флороназв у текстову організацію віршових творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 + Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА323682

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Коломієць О. П. 
Управління виробництвом та переробкою молока / О. П. Коломієць. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження виступають процеси розвитку і функціонування молокопродуктового підкомплексу України з урахуванням існуючих економічних взаємовідносин між суб'єктами ринку. Метою дисертаційної роботи є обґрунтування теоретико-методичних підходів і практичних рекомендацій щодо управління виробництвом та переробкою молока. Наукова новизна полягає в розробці теоретико-методичних засад та обґрунтуванні практичних рекомендацій щодо ефективного управління виробництвом та переробкою молока. У дослідженні використано методи: теоретичного узагальнення, історичний і абстрактно-логічний, монографічний, аналізу і синтезу, розрахунково-конструктивний, економетричного моделювання, графічний, експертного опитування, системного підходу та ін. Основні положення дисертаційної роботи доведені до рівня конкретних методичних розробок і практичних рекомендацій щодо вдосконалення управління виробництвом та переробкою молока. Сфера використання – органи державного управління, наукові центри, заклади вищої освіти.^UThe object of the research is the processes of development and functioning of the dairy subcomplex of Ukraine, taking into account the existing economic relations between market entities. The purpose of the thesis is to substantiate theoretical and methodological approaches and practical recommendations for managing the production and processing of milk. Scientific novelty lies in the development of theoretical and methodological foundations and substantiation of practical recommendations for the effective management of milk production and processing. The research used the following methods: theoretical generalization, historical and abstract-logical, monographic, analysis and synthesis, computational-constructive, econometric modeling, graphic, expert survey, systems approach, etc. The main provisions of the dissertation work have been brought to the level of specific methodological developments and practical recommendations for improving the management of milk production and processing. Scope of use - government bodies, research centers, institutions of higher education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Коломієць О.В. 
Трансформація політичної ідеології держави в контексті боротьби з міжнародним тероризмом: проблеми і шляхи вирішення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / О.В. Коломієць ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено трансформацію політичної ідеології держави під тиском міжнародного тероризму на глобальному, регіональному та національному рівнях. Визначено історичне підгрунтя сучасних змін у політичній ідеології. Здійснено синтез сценаріїв політичної ідеології держави за умов кризового стану внаслідок проявів тероризму. Проаналізовано політичний процес трансформації (зміщення вправо) демократичних засад суспільства. Розроблено механізми (моделі) формування політичної ідеології держави за кризових ситуацій. Зроблено соціально-політичні суспільно важливі висновки після терористичних актів ісламістів у Великій Британії (в липні 2005 р.), Іспанії (у березні 2004 р.), Росії (в жовтні 2002 р. та 2005 р., вересні 2004 р.) та США (у вересні 2001 р.). Зокрема, показано, що політична ідеологія таких країн, як Велика Британія, Іспанія, Росія, США та Франція та міжнародних структур (ЄС, ООН та НАТО) після терористичних актів 2001 - 2005 рр. певною мірою трансформувалася від демократичних засад до авторитаризму. Розглянуто питання впровадження неополітичних технологій для вирішення кризових ситуацій у боротьбі з міжнародним тероризмом. Проведено дослідження їх існуючих видів та впливу на політичну ідеологію держави. Розглянуто концепції застосування неополітичних технологій для вирішення соціально-політичних екстремальних ситуацій, зокрема під час проведення терористичних актів. З урахуванням потенційної загрози активізації міжнародного тероризму в Україні сформульовано рекомендації щодо його попередження та боротьби з ним. Наведено пропозиції щодо удосконалення вітчизняної законодавчої бази у сфері протидії тероризмові з урахуванням світового досвіду країн, що проводять активну боротьбу з даним явищем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055 + Ф023 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА345504

Рубрики:

      
10.

Коломієць А.М. 
Теоретичні та методичні основи формування інформаційної культури майбутнього вчителя початкових класів: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / А.М. Коломієць ; АПН України. Ін-т пед. освіти і освіти дорос. — К., 2008. — 42 с. — укp.

З'ясовано, що новими функціями, які має виконувати освіта в інформаційному суспільстві, є створення умов для неперервної самоосвіти, забезпечення доступу до світових інформаційних ресурсів, розвиток навичок творчої інформаційної діяльності. Обгрунтовано основні концептуальні положення щодо підготовки педагогічних кадрів на теперішньому етапі бурхливого розвитку інформаційного суспільства, що стосуються готовності вчителя до самостійної інформаційної діяльності, неперервної освіти, комп'ютеризації навчального процесу та впровадження інноваційних педагогічних технологій. Досліджено особливості формування професійної культури майбутнього вчителя початкових класів у навчальному процесі вищого навчального закладу (необхідність інтеграції знань, врахування психолого-вікових особливостей учнів, володіння комп'ютерно-ігровою культурою та підвищення рівня культури розумової праці). Доведено, що сформованість інформаційної культури (ІК) має бути головною метою професійної підготовки вчителя під час вивчення всіх навчальних дисциплін. З використанням синергичного підходу розкрито суть інформаційної культури як відкритої системи й інформаційної діяльності як системотвірного чинника зазначеної культури. Розроблено теоретичну модель її формування у майбутнього вчителя початкових класів. Розглянуто структуру ІК, що є підсистемою професійної, компонентами якої визначено культуру розумової праці, комунікативну культуру, комп'ютерну грамотність й інформаційну компетентність. Запропоновоно технологію й етапи формування ІК студентів. Розроблено систему критеріїв, показників і рівнів її сформованості. Показано динаміку розвитку ІК особистості, експериментально перевірено науково-методичну систему її формування у майбутнього вчителя початкових класів. Доведено ефективність експериментальної методики даного формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч421.421ф + Ч111.161.3 +
Шифр НБУВ: РА357308

Рубрики:

      
11.

Коломієць А. А. 
Теорія і практика фундаменталізації математичної підготовки майбутніх бакалаврів галузі знань «Електроніка та телекомунікації» / А. А. Коломієць. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації обґрунтовано теоретико-методологічні засади фундаменталізації математичної підготовки майбутніх бакалаврів галузі знань «Електроніка та телекомунікації», уточнено термінологічний апарат фундаменталізації математичної підготовки, розроблено концепти та структурно-функціональну модель реалізації педагогічної системи фундаменталізації математичної підготовки майбутніх бакалаврів галузі знань «Електроніка та телекомунікації». Сутність фундаменталізації знань у суспільно-історичному контексті визначено як виокремлення з усієї накопиченої наукової інформації основних базових інваріантів, які забезпечують перехід науки на новий рівень. Явище фундаменталізації схарактеризовано як проходження наукових знань через «гносеологічний», «синергетичний»,«синтетичний», «діалектичний» рівні та вихід на новий рівень розвитку – новий виток фундаменталізації.Побудовано концепцію фундаменталізації математичної підготовки майбутніх бакалаврів галузі знань «Електроніка та телекомунікації», що охоплює теоретичний, методологічний і технологічний концепти, які передбачають вибір та обґрунтування загальнонаукових (системний, синергетичний) і конкретно наукових (знаннєво- діяльнісний, інтегративний, компетентнісний, особистісно-орієнтовний; професійно- орієнтовний, навчально-дослідницький, фрактальний) підходів, дотримання загальнодидактичних (науковості, системності, неперервності освіти, наочності, зв’язку теорії і практики) та специфічних (фундаментальності, професійної спрямованості, структурування навчального матеріалу, результативності, цілісності) підходів.Фундаменталізацію математичної підготовки майбутніх бакалаврів галузі знань «Електроніка та телекомунікації» визначено як концепцію підвищення якості математичної підготовки, що передбачає побудову та впровадження в освітній процес педагогічної системи, в основі якої – виокремлення фундаментальних математичних знань і вмінь для професійного спрямування; зміна змісту математичних дисциплін унаслідок строгого добору матеріалу, визначення інваріантів математичного апарату, що забезпечує потенціал професійної адаптивності та реалізації власної освітньої траєкторії майбутніх бакалаврів галузі знань «Електроніка та телекомунікації».З огляду на те, що фундаменталізація математичної підготовки є основою її професійної спрямованості, обґрунтовано формування професійно спрямованої математичної компетентності шляхом реалізації педагогічної системи фундаменталізації математичної підготовки майбутніх бакалаврів галузі знань«Електроніка та телекомунікації», побудовано матрицю професійно спрямованої математичної компетентності, елементи якої утворюють компоненти професійно спрямованої математичної компетентності (мотиваційну, когнітивну, конструкторсько-алгоритмічну, операційно-діяльнісну). Обґрунтовано педагогічні умови фундаменталізації математичної підготовки майбутніх бакалаврів галузі знань«Електроніка та телекомунікації», серед яких: виокремлення фундаментальних розділів і тем вищої математики – базових для майбутніх бакалаврів галузі знань«Електроніка та телекомунікації»; вплив на формування мотивації студентів до вивчення математичних дисциплін, мотиву набуття знань; посилення науково- дослідної та самостійної роботи студентів; регулярна систематизація та класифікація здобутих знань, урахування структуризації навчального матеріалу; упровадження в освітній процес навчально-методичного комплексу фундаменталізації математичної підготовки майбутніх бакалаврів галузі знань«Електроніка та телекомунікації»; застосування інформаційно-комунікаційних технологій у процесі фундаменталізації математичної підготовки майбутніх бакалаврів галузі знань «Електроніка та телекомунікації».Уточнено критерії (мотиваційно-ціннісний теоретико-логічний, абстрактно- конструкторський, процесуальний), показники та рівні сформованості компонент професійно спрямованої математичної компетентності: мотиваційної, когнітивної, операційно-діяльнісної, конструкторсько-алгоритмічної. Упровадження педагогічної системи фундаменталізації математичної підготовки в освітній процес зумовило позитивну динаміку зміни рівнів сформованості компонент професійно спрямованої математичної компетентності. За результатами проведеного дослідження встановлено ефективність педагогічної системи фундаменталізації математичної підготовки, констатовано про дієвість структурно-функціональної моделі педагогічної системи фундаменталізації математичної підготовки.^UThe dissertation substantiates the theoretical and methodological principles of the fundamentalization of mathematical training of future bachelors in the field of knowledge «Electronics and Telecommunications», the terminological apparatus of fundamentalization of mathematical training is specified, the concepts and structural-functional model of implementation of the fundamentalization of mathematical training of future bachelors in the field of knowledge «Electronics and Telecommunications» are developed. The essence of the fundamentalization of knowledge in the socio-historical context is defined as the separation from all the accumulated scientific information of the main basic invariants that ensure the transition of science to a new level. The phenomenon of fundamentalization is characterized as the passage of scientific knowledge through «epistemological», «synergistic», «synthetic», «dialectical» stages and their exit to a new level of development - a new round of fundamentalization. The concept of fundamentalization of mathematical training of future bachelors in the field of knowledge «Electronics and Telecommunications» has been built, covering theoretical, methodological and technological concepts, which provide for the selection and justification of general scientific and specifically scientific approaches, observance of general didactic and specific of approaches.The fundamentalization of mathematical training of future bachelors in the field of knowledge «Electronics and Telecommunications» is defined as the concept of improving the quality of mathematical training, which involves the construction and implementation of a pedagogical system in the educational process, based on the identification of fundamental mathematical knowledge and skills for professional direction; changing the content of mathematical disciplines as a result of a strict selection of material, determining the invariants of the mathematical apparatus, which ensures the potential of professional adaptability and realization of the own educational trajectory of future bachelors in the field of knowledge «Electronics and Telecommunications».Given the fact that the fundamentalization of mathematical training is the basis of its professional focus, the formation of professionally oriented mathematical competence is substantiated through the implementation of a pedagogical system for the fundamentalization of mathematical training of future bachelors in the field of knowledge «Electronics and Telecommunications», a matrix of professionally oriented mathematical competence is built, the elements of which form the components of professionally oriented mathematical competence competence (motivational, cognitive, design- algorithmic, operational-activity). The pedagogical conditions for the fundamentalization of mathematical training of future bachelors in the field of knowledge «Electronics and Telecommunications» are substantiated, including: the selection of fundamental sections and topics of higher mathematics - basic for future specialists, systematic influence on the formation of motivation to study mathematical disciplines, formation of the motive for acquiring knowledge; strengthening of research and independent work; regular systematization and classification of acquired knowledge, taking into account the structuring of educational material; introduction into the educational process of the educational and methodological complex of the fundamentalization of mathematical training of future bachelors in the field of knowledge «Electronics and Telecommunications»; application of information and communication technologies in the process of fundamentalization of mathematical training of future bachelors in the field of knowledge «Electronics and Telecommunications».The criteria, indicators and levels of formation of the components of professionally oriented mathematical competence have been clarified. The result of the implementation of the pedagogical system of fundamentalization of mathematical training in the educational process is the improvement of mathematical training, in particular, the positive dynamics of changes in the levels of formation of the components of professionally oriented mathematical competence.According to the results of the conducted research, the effectiveness of the pedagogical system of fundamentalization of mathematical training was established, and the effectiveness of the structural and functional model of the pedagogical system of fundamentalization of mathematical training was ascertained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Коломієць Л. А. 
Створення та характеристика нанокомпозитного комплексу протипухлинного цитокіна ЕМАР ІІ з декстраном 70 / Л. А. Коломієць. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню стабілізації білків, зокрема ендотеліального та моноцитактивуючого поліпептида ІІ, дослідженню механізмів його агрегації, способам запобіганню агрегації та стабілізації білка. Розроблена генноінженерна технологія отримання протипухлинного цитокіна ЕМАР ІІ в препаративних кількостях. Оптимізовані умови експресії ЕМАР ІІ в бактеріальній системі E.coli.Вперше створено нанокомпозитний комплекс ЕМАР ІІ з декстраном 70, показана його роль в стабілізації білка, біологічна активність комплексу на культурах клітин та на тваринах. Запропоновано можливий механізм агрегації цитокіну ЕМАР ІІ, який полягає у взаємодії неструктурованої петлі 34DVGEIAPR41 молекули білка з гідрофобною триптофановою “кишеню” на поверхні іншої молекули білка. Показано, що ймовірним механізмом стабілізації білкової глобули ЕМАР ІІ декстраном 70 згідно даних комп'ютерного моделювання структури комплекса ЕМАР ІІ з полісахаридом є блокування декстраном 70 потенційних сайтів на поверхні білка, відповідальних за утворення агрегатів білка.^UEndothelial monocyte activating polypeptide II (EMAP II) is a cytokine capable of exhibiting anti-angiogenic action, inducing expression of TNF and interleukin-8, causing apoptosis of endothelial cells. EMAP II ability to inhibit neoangiogenesis and stimulate cancer cell apoptosis has become the basis for investigating whether it can be used as an anticancer drug. The antitumor effect of EMAP II has been experimentally demonstrated on different types of tumors. Proteins and protein preparations are widely used in medical practice in the treatment of various diseases. The main problem with the use of proteins as drugs is their instability, high ability to aggregate and low degree of solubility.The most effective way of combating the problem of aggregation is to use variety of ligands that prevent aggregation. Dextran belongs to the family of natural polysaccharides that are widely used in clinical and preclinical studies with a well-characterized safety profile. Dextran is also used in nanomedicine, which uses submicron particles for therapeutic and diagnostic purposes. Dextran is also used to protect and stabilize the unique structure of the proteins (e.g., albumin, streptokinase, asparagine, insulin, hemoglobin).The bacterial expression of EMAP II cytokine and preparation of recombinant protein in preparative amounts were optimized. It was shown that the optimal conditions for cytokine expression are the cultivation of bacterial culture of E. coli BL21 (DE3) pLysE on the minimal medium A. In the course of EMAP II cytokine expression the maximum amount of protein was observed if the inductor was added to the culture medium for the second hour of culture and the optimal concentration of the inducer of the synthesis IPTG was 1.25 mМ. The highest increase in expression of the target protein was observed in the culture of 4.5 h induction. A highly purified EMAP II cytokine was obtained to further construct its complex with the ligand and to study its characteristics.The recombinant EMAP II protein was titrated with dextran 70 solution. The change of fluorescence intensity of the protein was observed with increasing ligand concentration, which indicates the strong binding of the ligand to the recombinant protein and the formation of a stable complex. This indicates the stabilization of EMAP II structure in the complex, which is more resistant to high temperatures compared to free protein. Dynamic light scattering was used to study the effect of dextran 70 on the aggregation of the cytokine EMAP II. It was shown that the complex EMAP II with dextran 70 is quite strong and stable, the polysaccharide dextran 70 stabilizes the EMAP II protein globule and prevents aggregation processes. To understand the nature of the aggregates formation of EMAP II protein, we modeled the interaction between the spatial structures of the protein using Cluspro 2.0 and SymmDock web servers for the macromolecular docking. The analysis of spatial structures revealed that one of the key roles in the formation of contacts between protein molecules in the structure of protein-protein complexes was played by the unstructured loop 34DVGEIAPR41, which blocks the hydrophobic tryptophan pocket.In order to identify a potential dextran binding site of the surface of EMAP II, the flexible docking was performed using the AutoDock Vina software. According to models obtained in the binding of dextran 70 to EMAP II involved such residues as Arg12, Gly36, Glu37, Ile38, Arg41, Lys68, Lys71, Met72, Arg73, Leu76, Lys116, Asn119, Lys121, Lys123, Trp125, Lys166.When checking the nanocomposite preparation EMAP II with dextran 70 for the presence of lipolysaccharides, it was found that the preparation contained less than 0.5 IU/kg but more than 0.03 IU/kg.Toxicological testing of LD50 complex EMAP II with dextran 70 was performed on Balb/с laboratory mices. It was shown that after the infusion of the EMAP II complex with dextran 70 to mice at doses of 300 - 10 000 μg/kg no general toxic effect of the complex was not observed and it does not cause animal death. Using the PST cell culture (piglet testicles), it was shown that the complex of EMAP II with dextran 70 induces the production of TNF-α in the concentration range from 1.6 to 25.0 μg/ml. Interferon production by the cell cultures was not detected upon treatment with EMAP II complex with dextran 70. It was shown that dextran 70 does not affect TNF-α production.On the model of transplanted fragments of human prostate adenocarcinoma complex EMAP II with dextran 70 with a concentration of 10 μg/kg, it was found that the complex provided 77% inhibition of the tumor growth progress.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Коломієць Г.М. 
Спряження невизначеності господарських систем та їх реформування: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Г.М. Коломієць ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 35 с. — укp.

Проведено дослідження невизначеності, визначено фактори, що її породжують, охарактеризовано їх фундаментальну та актуальну структуру. Наведено класифікацію існуючих типів і видів невизначеності. Виявлено ефект її спряженості з реформуванням господарських систем. Встановлено, що динаміка невизначеності, особливості її інституціювання обумовлюють формування певних критичних ситуацій у господарській системі, визначають необхідність, тип і вид реформування. З'ясовано, що реалізація реформи трансформує невизначеність. Виявлено, що підвищення ефективності реформ потребує їх спряження з невизначеністю, зокрема коригування реформаторських дій відповідно до змін невизначеності у формі вибору подальшого продовження реформи, деформи або контрреформи. Обгрунтовано зміст запобіжної реформи як адекватної сучасному типові невизначеності, визначено принципи розробки її моделі для України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 +
Шифр НБУВ: РА343957

Рубрики:

      
14.

Коломієць С.М. 
Синтез і реалізація оптимальної багатошарової періодичної системи типу поліетилен-германій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.04.07 / С.М. Коломієць ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано оптимальні параметри та створено нову ефективну багатошарову твердотільну систему для фільтрації випромінювання дальнього інфрачервоного діапазону. Розроблено новий метод синтезу відрізаючих чвертьхвильових багатошарових систем, що заснований на багатокритеріальній оптимізації. На прикладі рішення задачі синтезу чвертьхвильової багатошарової інтерференційної системи показано можливість адаптації запропонованого методу для синтезу ряду твердотільних систем зі специфічними вимогами. Розроблено фізико-технологічні засади виготовлення багатошарових систем полімер - германій, в яких полімерні плівки мають потрійне значення: інтерференційних шарів з низьким показником заломлення, підкладки на стадії термічного осадження матеріалів шарів з високим показником заломлення та клейового з'єднання для забезпечення оптичного контакту під час формування багатошарової структури. Вивчено фізичні принципи й експериментальні можливості варіації та поліпшення характеристик полімер - кристалічних багатошарових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943 + З85 +
Шифр НБУВ: РА349410

Рубрики:

      
15.

Коломієць Г.О. 
Рок-поезія: міф, ритуал й американська традиція у творчості Джима Моррісона: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04. / Г.О. Коломієць ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філол. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняному та зарубіжному літературознавстві проведено систематизоване дослідження опублікованого поетичного доробку та текстів рок-композицій американського митця Джима Моррісона (1943 - 1971 рр.) у контексті сучасної міфокритики та розвитку американської літератури XX ст. Проаналізовано експериментальну концепцію поета, що полягає у перенесенні на рок-сцену й у середовище поп-культури елементів елітарної естетики, орієнтованої на взірці романтизму, модернізму та авангардної поезії, а також у переосмисленні деяких традиційних міфів і залученні ритуального досвіду до контексту американської контркультури 1950 - 1970 рр. Розглянуто способи реалізації досліджуваної концепції шляхом міфотворчості та експериментування з елементами ритуалів як засобу емоційного проникнення та переживання поетичного тексту. На підставі аналізу поетичних, прозових і драматургічних творів митця визначено їх жанрові особливості, літературні інновації та зв'язок зі світовою й американською мистецькими традиціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СОЕ)-4 Моррісон Д.535 +
Шифр НБУВ: РА334139

Рубрики:

      
16.

Коломієць А.Б. 
Розробка технологічного процесу обрізування дискретно-дотичним способом книжково-журнальних блоків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / А.Б. Коломієць ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2002. — 17 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено можливість використання дискретно-дотичного способу для безупинного обрізування книжково-журнальних блоків. Визначено оптимальні технологічні режими даного процесу за умов використання ножа, що здійснює плоско-паралельний обертовий рух. Розроблено метод визначення технологічних зусиль різання, на основі якого проводиться оптимізація параметрів привода різального інструмента.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М880.31
Шифр НБУВ: РА319667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Коломієць О.В. 
Розробка методів та інструментарію для моделювання коливних процесів у нелінійних системах з випадковим збуренням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.В. Коломієць ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2002. — 26 с. — укp.

Вивчено вплив випадкових збурень зовнішнього середовища та шумів апаратури на перебіг коливних процесів у системах вимірювання фізичних параметрів геологічних порід під час проведення сейсмічних і акустичних досліджень родовищ, розроблено методи моделювання випадкових коливань у цих системах. З використанням сейсмічних і акустичних методів проведення геологічної розвідки розроблено математичну модель коливних процесів у контурі вимірювання штучно збуджених сейсмічних хвиль у формі квазілінійного диференціально-ризницевого рівняння з випадковим збуренням типу білого шуму. Розроблено конструктивний алгоритм розв'язання рівнянь такого типу, запропоновано його програмну реалізацію. Розглянуто рівняння першого, другого порядків з запізненням аргументу та випадковим збуренням типу білого шуму, а також системи таких рівнянь. На підставі асимптотичних методів нелінійної механіки знайдено розв'язок у формі першого асимптотичного наближення. Використано метод рівнянь Фоккера - Планка - Колмогорова для дослідження щільності розподілу ймовірностей амплітуди та фази випадкових коливань. На підставі методу Рунге - Кутта четвертого порядку досліджено числове розв'язання граничних стохастичних рівнянь амплітуди та фази коливного процесу. Розроблено спеціальні утиліти попереднього аналізу та підготовки геофізичних досліджень з метою використання в пакетах геологічного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 + Д443.428
Шифр НБУВ: РА319204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Коломієць В.М. 
Розвиток конкурентоспроможності персоналу машинобудівних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.М. Коломієць ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні, методичні та практичні аспекти розвитку конкурентоспроможності персоналу підприємств машинобудування. Розроблено механізм розвитку конкурентоспроможності, який має забезпечувати зміну якісних і кількісних характеристик персоналу та досягнення певного рівня його конкурентоспроможності. Запропоновано модель вибору стратегії розвитку конкурентоспроможності персоналу у взаємозв'язку з її рівнем та стадією життєвого циклу. Удосконалено модель оцінювання даної конкуренстоспроможності. Розкрито суть категорії "конкурентоспроможність персоналу". Удосконалено класифікацію чинників впливу на неї на машинобудівних підприємствах. Визначено роль інститутів як бази для забезпечення конкурентоспроможності персоналу шляхом формування інституцій підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-640-13 +
Шифр НБУВ: РА356446

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Коломієць В. П. 
Психологічна корекція сексуальних розладів у чоловіків: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.04 / В. П. Коломієць ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2011. — 24 с. — укp.

Встановлено, що наявність негармонійної батьківської родини з перекрученими зв'язками між батьками, порушеною дитячо-батьківською взаємодією, у сполученні з патологічним загальним і неправильним статевим вихованням, накладає відбиток на формування особистості та тендерної комунікації обстежених і стає передумовою для розвитку сексуальних розладів у чоловіків. З'ясовано, що в генезі сексуальних порушень у чоловіків поєднане порушення компонентів і складових сексуального здоров'я, диференційоване за вираженістю й ієрархічним впливом. Виявлено, що сексуальні розлади у чоловіків, за уявної подібності порушень сексуального здоров'я, мають відмінності за клінічними проявами та ступенем вираженості в залежності від механізму їх виникнення. Встановлено взаємозв'язок між проявами психічного неблагополуччя та генезом сексуальних розладів у чоловіків. Особливості міжособистісної взаємодії визначають тип комунікативних порушень у чоловіків з сексуальними розладами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.4-82 + Ю937.32 + Р698-57
Шифр НБУВ: РА378750 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Коломієць-Левчук А.С. 
Психологічні особливості перебігу міжособистісних конфліктів в державних та недержавних організаціях: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / А.С. Коломієць-Левчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Здійснено теоретичний аналіз стану розробленості проблеми в психології. Виявлено об'єктивні та суб'єктивні чинники, умови і причини виникнення міжособистісних конфліктів в організаціях. Виявлено відмінні організаційно-управлінські чинники, які визначають причини виникнення конфліктів у державних і недержавних організаціях. Одержано нові дані стосовно специфічних рис міжособистісних конфліктів у державних і недержавних організаціях. Розроблено основні положення системи профілактики міжособистісних конфліктів в організаціях. Розроблено та апробовано методи підвищення конфліктологічної компетентності як форми профілактики міжособистісних конфліктів у межах тренінгу. Зазначено, що методичні розробки можуть використовуватися в навчальному процесі для підвищення професійної підготовки, перепідготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ю949.24 +
Шифр НБУВ: РА368549

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського