Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (204)Книжкові видання та компакт-диски (223)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=КОМАРНИЦЬК$<.>+<.>A=ВАДИМ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Комарницький Я.М. 
Громадсько-політична діяльність Василя Мудрого (1893 - 1966 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Я.М. Комарницький ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну діяльність В. Мудрого - одного з політичних лідерів українців Галичини першої половини XX ст. Висвітлено формування й еволюцію його світогляду. Визначено роль у діяльності громадських організацій Західної України, а також часопису "Діло". Відзначено діяльність В. Мудрого як голови Українського національно-демократичного об'єднання (УНДО) та Української парламентської репрезентації (УПР), депутата польського парламенту. З'ясовано його роль у проведенні політики "нормалізації" українсько-польських відносин і участь у громадсько-політичному житті української діаспори. Обгрунтовано вагомий вклад В. Мудрого у процеси творення української державності та розвиток національної самосвідомості населення Західної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-8 Мудрий В. +
Шифр НБУВ: РА359643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
3.

Комарницька Р.Г. 
Інвестиційна діяльність комерційних банків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Р.Г. Комарницька ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Виявлено суть, особливості та систематизовано напрями інвестиційної діяльності комерційних банків у реальному та фінансовому секторах економіки, досліджено макроекономічне середовище зазначеної діяльності. Обгрунтовано перспективні напрями її підвищення та удосконалення нормативно-правового забезпечення. Визначено загальні методологічні підходи до використання комплексу маркетингу у процесі розробки інвестиційної стратегії банку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)262.181.34 +
Шифр НБУВ: РА327643

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Комарницький М.М. 
Інституційні механізми забезпечення політичної стабільності в Південно-Східній Азії: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / М.М. Комарницький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано інституційні механізми забезпечення політичної стабільності в Південно-Східній Азії. Сформовано понятійно-категоріальний апарат політичної стабільності на прикладі окремого регіону та з'ясовано основні передумови та визначальні фактори регіональної співпраці країн Південно-Східної Азії в політичній і економічній сфері, а також у безпековій політиці. Розглянуто формування інституційної основи та концептуальних підходів до регіональної співпраці на прикладі діяльності ACEAN як найвпливовішої регіональної організації та проаналізовано нові інституційні ініціативи співпраці країн Південно-Східної Азії в контексті традиційних і нетрадиційних викликів політичній стабільності. Вивчено перспективи розвитку нових інституційних механізмів політичної стабільності та регіональної безпеки в Південно-Східній Азії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(575)64
Шифр НБУВ: РА371574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Комарницький В.М. 
Правовий режим зон надзвичайних екологічних ситуацій в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.М. Комарницький ; НАН України. Ін-т держ. і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан правового регулювання відносин у сфері запобігання надзвичайним екологічним ситуаціям та ліквідації їх наслідків. Розглянуто екологічні зони за ступенем безпеки території, з урахуванням техногенних і природних факторів, що призвело до змін у довкіллі, небезпечних для людини, рослинного та тваринного світу. Обгрунтовано доцільність прийняття нового Закону України "Про правовий режим зон надзвичайної екологічної ситуації", який має усунути дублювання, неузгодженість у регулюванні суспільних відносин. Удосконалено організаційну систему регулювання та управління в галузі попередження та ліквідації надзвичайних екологічних ситуацій. Розроблено заходи щодо посилення ефективності економіко-правового забезпечення екологічної безпеки територій та населення у разі виникнення надзвичайних екологічних ситуацій. Наведено положення спеціального закону про екологічне страхування, який дає можливість ефективніше вирішувати питання відшкодування шкоди потерпілим від надзвичайних ситуацій із небезпечними для життя, здоров'я людини та стану довкілля екологічними наслідками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021 + Х859(4УКР)119 + Б1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА321966

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Комарницький В.І. 
Правові питання соціального партнерства в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / В.І. Комарницький ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та організаційні основи соціального партнерства в системі суспільних трудових відносин, розглянуто генезис його регулювання в Україні. Визначено правові засади соціального партнерства, закріплені в Генеральних угодах України, угодах галузевого та регіонального рівнів. Особливу увагу приділено проблемам формування правового механізму соціального партнерства на підприємсвах, в установах і організаціях. Сформульовано й обгрунтовано низку пропозицій щодо вдосконалення правової бази соціального партнерства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)0 + Х879(4Укр)0
Шифр НБУВ: РА316365 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Комарницький В.Й. 
Село Комарники Турківського району Львівської області: етносоціальний та культурний розвиток (XV - XX століття): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / В.Й. Комарницький ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Доведено, що село Комарники було засноване в добу Галицько-Волинського князівства, проаналізовано динаміку чисельності населення, виявлено фактори, що впливали на зміну його поселенської структури. Розкрито причини, що призвели до змін національної структури населення. З'ясовано зміни в матеріальному становищі мешканців, показано основні тенденції культурно-освітнього розвитку села.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)-22 Комарники
Шифр НБУВ: РА371457 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Комарницький С.І. 
Ядерна рибосомальна ДНК як засіб для вивчення родинних зв'язків серед рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / С.І. Комарницький ; НАН України. Ін-т клітин. біології та генет. інженерії. — К., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.17SOL*992.4*44,022

Рубрики:

      
9.

Комарницька І. І. 
Профілактика правопорушень у фінансово-економічній сфері засобами адміністративного права. / І. І. Комарницька. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню профілактики правопорушень у фінансово-економічній сфері засобами адміністративного права. Представлено результати наукового аналізу теоретико-метрологічних та адміністративно-правових засад профілактики правопорушень у фінансово-економічній сфері засобами адміністративного права, визначено поняття, особливості профілактики правопорушень у фінансово-економічній сфері та адміністративно-правові засади її реалізації, деталізовано правовий статус суб'єктів профілактики правопорушень у фінансово-економічній сфері та адміністративно-правові засади їхньої діяльності. Здійснено правовий аналіз змісту та особливостей адміністративно-правових засобів профілактики правопорушень у фінансовій сфері (щодо правопорушень у бюджетній, податковій, митній, банківській сферах) та адміністративно-правових засобів профілактики правопорушень у економічній сфері (щодо правопорушень у сфері промисловості, будівництва та використання паливно-енергетичних ресурсів; у галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг та підприємницькій діяльності; правопорушень, що посягають на власність; правопорушень у сільському господарстві). З'ясовано нові тенденції трансформації адміністративно-правових засобів профілактики правопорушень у економічній сфері. Окреслено сучасні проблеми профілактики правопорушень у фінансово-економічній сфері засобами адміністративного права та шляхи їх подолання, напрями використання іноземного досвіду задля їхнього подолання. Обґрунтовано пропозиції щодо внесення змін до законодавства задля підвищення ефективності профілактики правопорушень у фінансово-економічній сфері.^UThe dissertation deals with the comprehensive study of measures for the prevention of offenses in the financial and economic sphere by means of administrative law. The results of the scientific analysis of the theoretical-methodological and administrative-legal principles of measures for the prevention of offenses in the financial and economic sphere by means of administrative law are presented. The concepts, special features of measures for the prevention of offenses in the financialeconomic sphere and administrative-legal principles of its implementation are determined. The legal status of subjects of the prevention of offenses in the financialeconomic sphere and administrative-legal principles of their activities are detailed. The legal analysis of the content and features of administrative and legal measures for the prevention of offenses in the financial sphere (for offenses in the budget, tax, customs, banking spheres) and administrative and legal measures for the prevention of offensesin the economic sphere (for offenses in the field of industry, building and use of fuel and energy resources; in the field of trade, public catering, services and entrepreneurship; offenses against property; offenses in agriculture) is carried out. New tendencies of the transformation of administrative and legal measures for the prevention of offenses in the financial and economic sphere are elucidated. The modern problems of measures for the prevention of offenses in the financial and economic sphere by means of administrative law and ways of their overcoming, directions of use of foreign experience for their overcoming are outlined. Proposals for amendments to the legislation to increase the effectiveness of measures for the prevention of offenses in the financial and economic sphere are substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Комарницький О. О. 
Методи та моделі вдосконалення транспарентної технології таємного Інтернет-голосування / О. О. Комарницький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена проблемі забезпечення довіри громадян до систем дистанційного таємного голосування через Інтернет (ДТГ), а також скороченню витрат часу виборців на процедуру волевиявлення. Удосконалення спрямовані на підвищення рівня автоматизації трудомістких процедур та надання виборцям можливості аудиту системи ДТГ з метою набуття впевненості у відсутності зловмисного втручання у роботу сервера голосування, яке може призвести до розкриття таємниці голосів та фальсифікації підрахунку, що усуває причини для недовіри до чесності роботи системи ДТГ. Побудовано модель та відповідний протокол інформаційної взаємодії елементів системи ДТГ, які завдяки застосуванню додатково розробленого серверного обладнання здатні підтримувати автоматизований пошук IP адрес серверів виборчих дільниць під час здійснення виборцями процедури Інтернет голосування і при цьому за рахунок розгалуження процесів уникати довготривалих затримок у доступі виборців до ресурсів системи Інтернет голосування. Розроблено технологію оптимального адаптивного розподілу потоку запитів виборців між серверами, що здійснюють автоматизований пошук IP адрес серверів виборчих дільниць, реалізація якого дозволяє удосконалити технологію дистанційного доступу виборців до ресурсів системи ДТГ, зокрема рівномірно завантажувати серверне обладнання в умовах пульсацій трафіка і таким чином знижувати ризики перенавантаження обладнання трафіком. Запропоновано метод протидії атакам посередника (MITM) у відкритій системі ДТГ, який дозволяє кожному виборцю перед здійсненням акту волевиявлення за допомогою штатних термінальних засобів Інтернет самостійно впевнитись у тому, що він дійсно спілкується зі штатним сервером своєї виборчої дільниці, а не його фальшивим аналогом, що імітує процес волевиявлення для виборців. Удосконалено технологію дистанційної автентифікації виборців у системі ДТГ, завдяки чому створюються більш зручні умови голосування для виборців, зокрема не вимагається від них проходження обов'язкової очної перевірки перед кожним актом голосування.^UThe dissertation is devoted to the problem of ensuring citizens' trust in remote secret ballot systems via the Internet (RSB), as well as reducing the time spent by voters on the procedure of expression of will . Improvements are aimed at increasing the level of automation of time-consuming procedures and giving voters the opportunity to audit the RSB system to ensure that there is no malicious interference with the voting server, which could lead to disclosure of votes and falsification of counting, which eliminates reasons for distrust of the RSB system. A model and corresponding protocol of informative co-operation of elements of the system RSB are built. Due to application of the additionally worked out server equipment the system is able to support the automated search of IP-addresses of servers of electoral districts during realization of procedure electors the Internet of voting. Due to branching of processes the system is able to avoid of long duration delays in access of electors to the resources of the system the Internet voting. The method of optimal adaptive distribution of stream of appeals of electors is used between servers that produce the automated search of IP addresses of servers of electoral districts. Realization of method allows to perfect technology of the controlled from distance access of electors to the resources of the system RSB, in particular evenly to load a server equipment in the conditions of pulsations of traffic and thus to reduce the risks of overload of equipment. The method of counteraction to the attacks of mediator (MITM) is offered in open system RSB. A method allows to every elector before realization of act of will by means of regular terminal facilities the Internet independently to make sure of that he really intermingles with the regular server of the electoral district, but not him by a false analogue that imitates the process of will for electors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Комарницька М. О. 
Відповідальність за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди за кримінальним правом України. / М. О. Комарницька. — Б.м., 2021 — укp.

У першому розділі проаналізовано загальні засади дослідження. Можна стверджувати, що, попри значну кількість наукових розроблень щодо цієїпроблематики, не всі актуальні аспекти цієї теми вирішенні після внесення істотних змін до кримінального законодавства України. Сучасна наукакримінального права в Україні розвивається власним доволі нетривіальним та унікальним шляхом, оскільки реалізує найкращі надбання кримінальноправових доктрин демократичних держав, водночас зберігаючи традиційні ознаки кримінально-правової доктрини, що сформувалися протягом тривалогоісторичного періоду, хоча і були піддані значному тиску тоталітарного режиму радянського періоду. Насамперед, унаслідок вказаних вище змін істотнотрансформувалася й об'єктивна сторона таких злочинів, зміст предмета неправомірної вигоди, момент їх закінчення, особливості суб'єкта деяких із нихтощо. Реформувалося і відповідне регулятивне законодавство, що мало значення для різних аспектів кримінальної відповідальності. Деталізовано підходидо систематизації теоретичних досліджень щодо кримінальної відповідальності за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигодив Україні, в результаті чого запропоновано два підходи: часовий (розкриває еволюцію вітчизняної кримінально-правової думки в аспекті вивчення проблемкриміналізації аналізованого виду злочину); предметний (демонструє механізм становлення інституту відповідальності за вказані суспільно небезпечні діяння,а також диференціацію підходів до вирішення проблеми кваліфікації аналізованих злочинів). У рамках часового критерію, запропонованодиференціацію наукових досліджень, яка передбачає наявність трьох етапів: перший – із 1990 р. до 2001 р., тобто від проголошення незалежності України(1991 р.) до прийняття Кримінального кодексу України (2001 р.); другий – із 2001 р. до 2013 рр. – від прийняття Кримінального кодексу України до внесення змінщодо розрізнення родових та видових типів корупційних злочинів у галузі службової та професійної діяльності; третій – із 2013 р. до нині, особливістюякого є подальший розвиток інституту відповідальності за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди.^UThe relevance of the study of crimes related to obtaining the illegal benefit is that in this case, corruption contributes to the creation of the parallel management form,which distorts the external manifestation of public and management functions in the sphere of the public administration and competitive relationships in the private sector.The stated above threatens public interests as well as the rights and interests of individuals. The modern condition and tendencies of scientific research in the sphereof corruption overcoming and prosecuting for accepting a proposal, promise, or obtaining the illegal benefit under the Criminal Law of Ukraine demonstrates thegradual and increasingly active growth of the scientific interest in the problem. The modern science of criminal law in Ukraine is developing in its own rathernon-trivial and unique way because it reflects the best achievements of criminal law doctrines of democratic countries. However, at the same time, it retains the traditionalfeatures and characteristics of the criminal law doctrine, which has been created for a long period in history, even though it was subjected to significant pressure of thetotalitarian regime of the Soviet period. The study suggests implementing a number of important practical means for addressing corruption into the national criminal legislation of Ukraine. They are as follows: the experience of Great Britain in terms of implementing the resistance and combating tools against corruption used within the UWO; expanding the boundaries of cooperation between law enforcement agencies and fiscal authorities in the field of corruption combating, taking into account the subject and the tool of the analyzed type of crime; Sweden's experience in establishing an appropriate institution of the Ombudsman in the field of corruption, as well as a significant expansion of thecivil society institutions involved in the processes of detecting and combating corruption crimes. At the theoretical level, additional understanding of the subject of crime elementsrelated to accepting a proposal, promise, or obtaining the illegal benefit under the Criminal Law of Ukraine has been suggested for practical consolidation inthe legislation. It is also embodied in the management decision, which is regarded as the result of a certain official's management activity.A new criminal and legal grounding of elimination of a resolute element for choosing models of liability for crimes related to accepting a proposal, promise,or obtaining an illegal benefit under the Criminal Law of Ukraine has been developed. The study has suggested consolidating the established sets of different types of primaryand secondary liability combinations, which will make it impossible to avoid and evade liability for committing crimes under Art. 368 of the Criminal Code of Ukraine andArt. 3682 , 3683 , 3684 , 3685 of the Criminal Code of Ukraine. Approaches to the social conditionality of criminal liability for accepting a proposal, promise, or obtaining the illegal benefit under the Criminal Law of Ukraine have been improved. The obtaining of the illegal benefit is revealed through significant amounts of real damage caused by the corruption crimes under study. In addition, it is manifested through the creation of preconditions for decision-making by officials that do not meet the interests of the state, community, society, etc., as well as through negative consequences for a market economy distorting the private sector and the need to criminalize new types of criminal corruption activity. Theoretical and methodological definition of the object of crimes related to accepting a proposal, promise, or obtaining the illegal benefit under the Criminal Law of Ukraine, in particular, regarding the clarification of the structure and content of public relations on the state functions performance, public policy fulfillment, orperformance of official duties by a person empowered with monopoly possibilities to make decisions that are important for the interests, rights, and goals of third parties,have been improved.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Комарницький О. Л. 
Правова природа інституту судового штрафу як іншого заходу кримінально-правового характеру: теоретико- компаративістське дослідження / О. Л. Комарницький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено компаративному дослідженню судового штрафу як іншого заходу кримінально-правового характеру. Автором надається характеристика інституту судового штрафу за законодавством зарубіжних країн. Вказується, що сучасне зарубіжне кримінальне право відтворює новітні, оригінальні нормативно-правові категорії, положення, підстави, причини та практичні заходи, пов'язані з можливістю звільнення правопорушника від кримінальної відповідальності за скоєний ним злочин. Зокрема, зазначене положення відтворюється в межах нормативно-правового спектру змістовних положень про підстави, причини, умови та порядок звільнення правопорушника від кримінальної відповідальності за скоєний ним злочин внаслідок призначення йому судом зобов'язання сплатити судовий штраф. Автором акцентується увага, що питання звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв'язку із застосуванням судового штрафу розглядаються лише на галузевому рівні – у теорії кримінального права і процесу. Відсутність видимого прогресу в теоретико-правових дослідженнях судового штрафу зумовлює зростання наукового інтересу до питань дієвості цього юридичного засобу забезпечення правопорядку. Побудові єдиної науково-правової концепції звільнення від кримінально-правової відповідальності у зв'язку із застосуванням судового штрафу не приділено належної уваги. Це, безумовно, відбивається на ефективності правозастосовної практики. Підсумовується цінність та актуальність введення в кримінальне законодавство України такого іншого заходу кримінально-правового характеру як судовий штраф.^UThe dissertation is devoted to a comparative study of a court fine as another measure of a criminal law nature. The author gives a description of the institution of a court fine under the laws of foreign countries, special attention is paid to the Russian Federation, criminal law which is most similar to Ukrainian.It is pointed out that modern criminal law reproduces its original legal categories, provisions, grounds, reasons and practical measures related to the possibility of releasing the offender from criminal liability, for the crime committed by him. In particular, this provision is reproduced within the legal range of substantive provisions on the grounds, causes, conditions and procedure for releasing the offender from criminal liability for the crime committed by him as a result of the court's obligation to pay a fine. The author emphasizes that the issues of release of a person from criminal liability in connection with the application of a court fine are considered only at the sectoral level - in the theory of criminal law and procedure. The lack of visible progress in the theoretical and legal research of the court fine leads to an increase in scientific interest in the effectiveness of this legal means of ensuring law and order. Due attention has not been paid to the development of a unified scientific and legal concept of exemption from criminal liability in connection with the application of a court fine. This, of course, influences the effectiveness of law enforcement practices. The value and urgency of introducing into the criminal legislation of Ukraine such another measure of criminal law nature as a court fine is summarized.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Комарницька М. В. 
Правове регулювання припинення трудових відносин за законодавством України. / М. В. Комарницька. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено теоретико-практичнимпроблемам правового регулювання припинення трудових відносин в Україні.У дисертації з'ясовано поняття, сутність та ознаки припинення трудовихвідносин. Визначено особливості сучасного стану правового регулюванняприпинення трудових відносин в Україні. Наведено перелік позитивних танегативних аспектів міжнародного й національного законодавстваПрипинення трудових відносин за будь-яких умов означає припиненнявсіх прав та обов'язків суб'єктів трудових відносин, умов, на яких ці відносинибули побудовані та завжди означає неможливість збереження існуючогоправовідношення через відсутність одного чи всіх елементів таких відносин.Таке припинення може бути в трьох напрямах – щодо зникнення об'єктутрудових відносин, змісту таких правовідносин чи щодо суб'єктів цихвідносин.Припинення трудових відносин характеризується такими ознаками:- індивідуальність, що означає те, те, що припиняється конкретнетрудове правовідношення між конкретними сторонами, якими є працівник тароботодавець, що залежить або від індивідуальної волі сторін таких відносин,або від обставин, які розривають чи закінчують зв'язок між конкретнимисуб'єктами, що не впливає на інші правовідносини; тобто припиненнятрудових відносин стосується зникнення правового зв'язку виключно міжтими особами, між якими воно виникло;- нормативність, що означає, що припинення трудових відносинможлива виключно на підставах та у порядку, визначеному законом;виключно правові норми, а не довільна домовленість чи інші норми, можутьвизначати юридичні факти, які зумовлюють припинення правового зв'язкуміж сторонами відносин; припинення трудових відносин на інших підставах ібез визначеного порядку тягне визнання їх припинення неправомірним;- інформативність, що означає те, що припинення трудових відносиннесе інформацію про стан правовідносин, а саме про те, що вони перебуваютьна етапі завершення; така інформація може нести як суто інформативнийхарактер, так і впливати на інші види відносин (наприклад, відносинисоціального страхування, пенсійні, податкові відносини тощо);- неможливість наступництва та поновлення трудових відносин, щоприпинилися на законних підставах;- достатність зникнення одного з елементів трудових відносин(суб'єкт, об'єкт, зміст) для припинення існування інших, а отже йправовідношення в цілому, якщо припинення правовідношення єпередумовою припинення трудового договору; трудові відносини можутьмати місце виключно у сукупній наявності усіх його елементів та не можутьіснувати без будь-якого з них, тому вибуття хоча б одного елементу має своїмнаслідком припинення всього правовідношення в цілому;- може проявлятися як передумова припинення трудового договору, такі як правовий наслідок припинення трудового договору; у випадку, якщопершочерговим є факт припинення трудових відносин (наприклад, у випадкусмерті працівника, ліквідації чи припинення роботодавця) це є причиноюприпинення трудового договору; якщо ж припиненню трудових відносинпередувало припинення трудового договору (внаслідок його розірвання,закінчення строку дії), то це є наслідком припинення трудового договору;- обумовленість попереднім виникненням та існуванням певнихюридичних фактів;- припинення можливе щодо тих відносин, які почали реалізуватися;для того, щоб відносини почали діяти особа повинна приступити до виконанняроботи, до того як це відбулося трудові відносин не починають фактичнодіяти, не виникають, а отже не можуть припинитися; тому категорія“припинення” може стосуватися виключно того, що виникло;- скасувальний характер, що означає, що з моменту припиненнятрудових відносин скасовуються усі домовленості між сторонами, в першучергу ті, які формально визначені у трудовому договорі, відбуваєтьсяфактичне завершення виконання роботи працівником, припиненняпідпорядкування ним внутрішньому трудовому розпорядку;- формальна визначеність, що означає, що закінчення відносин завждиоформлюється шляхом видачі відповідного акту індивідуальної дії (прозвільнення особи). Тобто припинення правовідносин завжди фіксується узаконодавчо визначеній формі;^UThe dissertation research is devoted to theoretical and practical problems oflegal regulation of termination of labor relations in Ukraine. The dissertationclarifies the concept, essence and signs of termination of employment. Peculiaritiesof the current state of legal regulation of termination of employment in Ukraine aredetermined. The list of positive and negative aspects of international and nationallegislation is givenTermination of employment under any circumstances means the termination ofall rights and obligations of the parties to the employment relationship, theconditions on which these relationships were built and always means theimpossibility of maintaining the existing relationship due to the absence of one orall elements of such relations. Such termination can be in three directions - thedisappearance of the object of labor relations, the content of such legal relations orthe subjects of these relations.Termination of employment is characterized by the following features:- individuality, which means the termination of a specific employmentrelationship between specific parties, which are the employee and the employer,which depends either on the individual will of the parties to such a relationship, oron the circumstances that break or terminate the relationship between specificentities that does not affect other legal relations; that is, the termination ofemployment relates to the disappearance of a legal relationship exclusively betweenthe persons between whom it arose;- normative, which means that the termination of employment is possible onlyon the grounds and in the manner prescribed by law; only legal norms, and not anarbitrary agreement or other norms, may determine the legal facts that lead to thetermination of the legal relationship between the parties; termination of employmenton other grounds and without a specific procedure entails the recognition of theirtermination illegal;- informativeness, which means that the termination of employment carriesinformation about the state of legal relations, namely that they are at the stage ofcompletion; such information can be both purely informative and affect other typesof relationships (for example, social insurance relationships, pensions, taxrelationships, etc.);- impossibility of succession and resumption of employment, which wasterminated on legal grounds;- sufficiency of the disappearance of one of the elements of the employmentrelationship (subject, object, content) to terminate the existence of others, and hencethe legal relationship as a whole, if the termination of the relationship is aprerequisite for termination of the employment contract; labor relations can takeplace only in the aggregate presence of all its elements and can not exist without anyof them, so the disposal of at least one element has the effect of terminating the entirerelationship;- may be manifested as a prerequisite for termination of the employmentcontract, and as a legal consequence of termination of the employment contract; ifthe priority is the fact of termination of employment (for example, if death of theemployee, liquidation or termination of the employer), this is the reason fortermination of the employment contract; if the termination of employment waspreceded by the termination of the employment contract (due to its termination,expiration), it is a consequence of the termination of the employment contract;- conditioned by the previous emergence and existence of certain legal facts;- termination is possible in respect of those relations that have begun to berealized; in order for the relationship to take effect, the person must begin to performthe work, before this has happened, the employment relationship does not actuallytake effect, does not arise, and therefore cannot be terminated; therefore, thecategory of “termination” may relate only to what has arisen;- cancellation, which means that from the moment of termination ofemployment all agreements between the parties are canceled, first those formallydefined in the employment contract, there is an actual termination of work by theemployee, termination of subordination to internal labor regulations;- formal certainty, which means that the end of the relationship is alwaysformalized by issuing an appropriate act of individual action (on the release of theperson). That is, the termination of legal relations is always fixed in the legallydefined form;


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського