Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (44)Реферативна база даних (478)Книжкові видання та компакт-диски (720)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=КОМАРОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Комарова О.А. 
Удосконалення підготовки кваліфікованих кадрів на регіональному рівні (на прикладі Кіровоградської області України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.А. Комарова ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено, що економічну сутність категорії "кадри" складає кваліфікована робоча сила. Визначено її поелементний склад з урахуванням специфічних особливостей розвитку ринкових відносин в Україні та науково-технічного прогресу. Розроблено регіональні засади управління підготовкою кваліфікованих кадрів та механізм її самоорганізації. Запропоновано рекомендації щодо організації моніторингових досліджень в області підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.0 + У9(4УКР-4КІР)240.0
Шифр НБУВ: РА310116 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Комарова К.В. 
Іноземні інвестиції в системі становлення ринкової економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / К.В. Комарова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто теорію іноземного інвестування. У системі економічних відносин розкрито місце іноземних інвестицій та суть економічного механізму їх залучення в трансформаційній економіці. Визначено напрями іноземного інвестування, розглянуто процес залучення цих інвестицій до економіки України як суттєвий чинник структурних зрушень. Обгрунтовано стратегічні підходи до формування інвестиційного середовища у контексті національного розвитку країни та з використанням окремих положень зарубіжного досвіду. Розкрито суть державної економічної політики в процесі іноземного інвестування, яка перебуває на початковій стадії становлення. Акцентовано увагу на інструментарії державного регулювання, особливо на ефективності регулювальної та стимулювальної функції оподаткування. Удосконалено економіко-математичну модель визначення критеріїв для прийняття позитивних інвестиційних рішень, а також обгрунтовано регіональні особливості на підставі аналізу формування та використання іноземних інвестицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА321194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Комаров М.В. 
Вирощування легованих монокристалів InSb і моделювання конвекції в розплаві при впливі ультразвуку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / М.В. Комаров ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів", Ін-т монокристалів. — Х., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Розроблено спосіб зниження шаруватої неоднорідності легуючої домішки телуру в монокристалах InSb, вирощених методом Чохральського. Рішення даної задачі здійснено за допомогою впливу ультразвуку на розплав у процесі витягування монокристала. Частота ультразвуку встановилась від 0,6 до 5,0 МГц. З'ясовано, що ультразвуковий вплив призводить до зниження шаруватості телуру, обумовленої ефектом "грані". Запропоновано механізм впливу ультразвуку на шаруватість у даній області кристала завдяки утворенню стоячої звукової хвилі у розплаві. Дослідження конвекції у модельній рідині показало, що в її обсязі між хвилеводом і диском формується стояча звукова хвиля. Доведено, що частки концентруються у полі стоячої хвилі у площинах, відстань між якими відповідає половині довжини ультразвукової хвилі у воді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К202.1 + К203.4
Шифр НБУВ: РА319760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Комарова З.І. 
Формально-синтаксичні і семантико-функціональні параметри дієприслівникових зворотів у структурі речення: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.01 / З.І. Комарова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Досліджено внутрішню формально-синтаксичну організацію дієприслівникових зворотів та параметри їх функціонування у структурі простого ускладненого і складного речень. Уточнено граматичний статус дієприслівників і дієприслівникових зворотів. Виявлено валентнісні ознаки дієприслівника як другорядного предиката. Виділено конкретні моделі дієприслівникових словосполучень. Запропоновано методику трансформування простих речень з обставинним компонентом (дієприслівниковим зворотом) з метою з'ясування особливостей реалізації семантико-синтаксичних відношень у структурі простого неелементарного речення. Комплексно описано різні типи складних речень і складних синтаксичних конструкцій, утворених шляхом поєднання з дієприслівником (дієприслівниковим зворотом) однієї-двох (і більше) предикативних частин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-221 +
Шифр НБУВ: РА327963

      
5.

Комаров Ю.О. 
Методика оптимізації періодичності регламентних випробувань та переключень систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки АЕС з ВВЕР-1000: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Ю.О. Комаров ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Розроблено універсальний комплекс моделей надійності (трьох графів переходів), який на відміну від відомих моделей більш коректно враховує особливості функціонування реального обладнання систем нормальної експлуатації, важливих для безпеки (СВБ НЕ). Одержано аналітичні розв'язки для нестаціонарного коефіцієнта готовності груп елементів допоміжних СВБ НЕ на базі розробленого комплексу моделей та семи обгрунтованих типових графіків функціонування, що містять випробування та планові чергування різних режимів роботи. В межах спільного використання бульових та марківських методів розроблено розрахункову модель оцінки інтенсивності переходів (для графів зазначеного комплексу моделей) для згрупованих елементів допоміжних СВБ НЕ. Визначено умови існування кінцевої оптимальної тривалості між плановими відновленнями через детерміновані проміжки часу, для одноелементної системи з відмовами, що миттєво виявляються та експонентним виглядом функції розподілу випадкових величин наробітку на відмову і часу аварійного ремонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.21-01 +
Шифр НБУВ: РА323678

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Комаров 
Модель тіла людини як об'єкта захисту в електричних мережах до 1000 вольт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Веніамін Іванович Комаров ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*716-633.2 в641.0
Шифр НБУВ: РА345392

Рубрики:

      
7.

Комаровська А.М. 
Чеська ботанічна номенклатура в аспекті питомих та запозичених назв: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / А.М. Комаровська ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано чеську дендронімну лексику у етимологічному та семантико-словотвірному аспектах. Висвітлено питання історичного становлення та сучасного функціонування ботанічної номенклатури. Визначено питомий і запозичений шари чеських дендрономенів. З'ясовано, що окрім лексики, успадкованої з праслов'янської мови, здавна відомих слов'янських слів, творення власне чеських назв, словниковий склад дослідженої групи поповнювався також лексикою іншомовного походження. Показано, що чеські назви дерев, кущів та їх плодів, а також похідні утворення від них мають словотвірні особливості. Досліджено специфіку творення від чеських дендрономенів зменшувальних назв, похідних на позначення місцин, зайнятих рослинністю певного різновиду, збірних назв дерев або кущів одного виду; назв напоїв і слів на позначення осіб як виконавців певної дії або роду занять.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.51-34:Е + Е5 в3 +
Шифр НБУВ: РА338004

Рубрики:

      
8.

Комаров В.А. 
Діяльність центрів зв'язків з громадськістю органів внутрішніх справ України щодо зміцнення правопорядку та профілактики правопорушень: організаційно-правові питання: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.А. Комаров ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу чинного законодавства України визначено організаційно-правові засади діяльності центрів зв'язків з громадськістю (ЦЗГ) органів внутрішніх справ (ОВС) України щодо зміцнення правопорядку та профілактики правопорушень. Проаналізовано сучасний стан правопорядку та висвітлено завдання ОВС щодо боротьби з правопорушеннями. Охарактеризовано етапи розвитку правових засад взаємодії ОВС з засобами масової інформації, населенням у боротьбі з правопорушеннями. Досліджено правовий статус ЦЗГ, їх місце та роль у системі ОВС. Наведено напрямки діяльності ЦЗГ щодо зміцнення правопорядку та профілактики правопорушень, розкрито організаційно-правові засади діяльності ЦЗГ щодо формування громадської думки для ефективного функціонування ОВС країни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.28 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА342775

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Комарова Л.О. 
Хіральна анізотропія коливальних мод вуглецевих та нітридборних нанотрубок: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Л.О. Комарова ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Розроблено модель одноперіодичних кристалів з метою розгляду вуглецевих і нітридборних нанотрубок згідно з новою класифікацією їх коливальних станів. Здійснено розрахунок форм нормальних коливань. З використанням цієї моделі описано та надано інтерпретацію аномального співвідношення інтенсивностей ліній першого та другого порядків в експериментально досліджених спектрах комбінаційного розсіяння світла. Експериментально встановлено давидівські дублети у спектрах комбінаційного розсіяння світла та інфрачервоного поглинання у монокристалах графіту та нітриду бору, а також їх кореляцію з коливальними модами нанотрубок. Виявлено ефект хіральної анізотропії коливальних мод, який визначає фізичну природу дублетних смуг у спектрах комбінаційного розсіяння світла одностінних вуглецевих і нітридборних нанотрубок. Доведено можливість використання співвідношення інтенсивностей компонент хірального дублету для визначення хірального складу вуглецевих нанотрубок, а величини хірального розщеплення - для оцінки їх діаметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА351767

      
10.

Комаровська-Порохнявець О.З. 
Синтез, структура та біологічна активність сульфо- та амінокислотних похідних 1,4-нафтохінону: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.З. Комаровська-Порохнявець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Установлено синтетичні шляхи одержання амінокислотних, сульфоамінокислотних і тіосульфокислотних похідних 1,4-нафтохінону. Визначено закономірності, притаманні залежності біологічної активності (протиішемічної, антигіпотоксичної, гострої токсичності, антимікробної, рістрегулювальної) від будови досліджених сполук на підставі експериментального та комп'ютерного скринінгу. Розроблено методики одержання 2-N-R-аміно-3-хлор-1,4-нафтохінонів на базі реакції нуклеофільного заміщення атома хлору в 2,3-дихлор-1,4-нафтохіноні. Вивчено будову та виконано квантово-хімічні розрахунки деяких амінокислотних похідних 1,4-нафтохінону. Запропоновано шляхи можливого практичного використання синтезованих біологічно активних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.551.2 +
Шифр НБУВ: РА356074

Рубрики:

      
11.

Комаров О.В. 
Дослідження рухливої тріщини між двома матеріалами з урахуванням контакту її берегів: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / О.В. Комаров ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено напружено-деформівний стан в околі тріщини, що рухається з усталеною докритичною швидкістю під дією зосередженого та розподіленого на нескінченності навантаження за межею поділу матеріалів в анізотропному та п'єзоелектричному біматеріальних просторах за наявності безфрикційної зони контакту біля вершини тріщини. Шляхом алгебричних перетворень з використанням методів теорії функцій комплексного змінного поставлені задачі зведені до комбінованих задач лінійного спряження, розв'язок яких одержано у замкненій формі. Одержано вирази для функцій напружень, електричної індукції та стрибків похідних від переміщень і електричного потенціалу на лінії поділу матеріалів, а також вирази коефіцієнтів інтенсивності напружень і виведено рівняння для знаходження відносних довжин зон контакту, що у загальному випадку розв'язуються числово. Одержано прості асимптотичні формули для випадків досить малих значень відносних довжин зон контакту. Досліджено вплив орієнтації напрямків анізотропії і напрямків поляризації на особливості напружено-деформівного стану в околі тріщини. Наведено залежності основних параметрів руйнування від швидкості руху тріщини, а також числовий розв'язок для випадку руху тільки однієї з вершин тріщини за дії рівномірно розподілених зусиль на нескінченності, порівняного з відповідним аналітичним розв'язком задачі про усталений рух тріщини скінченної довжини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104 +
Шифр НБУВ: РА357699

Рубрики:

      
12.

Комаров М.П. 
Заміщення дефектів довгих кісток штучними імплантатами на основі вуглецю (експериментальне дослідження з клінічною апробацією): автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / М.П. Комаров ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено й апробовано нові методики заміщення кісткових дефектів штучними іплантатами з вуглець-вуглецевого композиційного матеріалу (ВВКМ). Експериментально доведено біологічну інертність ВВКМ і відсутність токсичної дії на навколишні та віддалені тканини; принципову можливість сумісного використання вуглецевих імплантатів з металевими виробами для остеосинтезу, зокрема, із захисним ізолювальним покриттям; достатні механічні характеристики запропонованої моделі заміщення кісткового дефекту за основними показниками напружено-деформованого стану. Розроблено оригінальну конструкцію імплантату, подану у вигляді внутрішньокісткового стрижня з вуглецевого матеріалу та спейсера (порожниста трубка, внутрішній діаметр якої відповідає діаметру стрижня). Запропоновано оригінальну модель заміщення сегментарних дефектів довгої кістки з різними варіантами з'єднання кісткових відламків. На підставі результатів клінічної апробації розроблених способів і пристроїв доведено принципову можливість і перспективність використання імплантатів з ВВКМ для заміщення будь-яких дефектів довгих кісток кінцівок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198-5 + Р569.481-5 +
Шифр НБУВ: РА357859

Рубрики:

      
13.

Комарова О.А. 
Формування освітнього потенціалу суспільства: методологія, методика, практика: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / О.А. Комарова ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2009. — 40 с. — укp.

Висвітлено теоретико-методологічні, методичні та практичні аспекти формування освітнього потенціалу суспільства. Розкрито суть даного потенціалу, проблеми його розвитку та шляхи їх вирішення. Обгрунтовано, що освітній потенціал суспільства є єдністю кількісних (число років навчання або загальна вартість навчання в усіх ланках освітньої системи) та якісних (знання, уміння, навички, гуманітарні властивості, ціннісно-мотиваційний потенціал, творчий потенціал, соціальний інтелект) характеристик освітнього потенціалу населення, сформованих матеріально-технічною базою, кадровими та фінансовими ресурсами системи освіти. Запропоновано методику оцінювання освітнього потенціалу суспільства, яка базується на оцінці його ресурсної та результативної компонент. Проведено оцінювання освітнього потенціалу суспільства в Україні на підставі визначення тенденцій розвитку освітнього потенціалу населення та рівня його використання, потенціалу системи освіти, економічної ефективності освіти. Обгрунтовано організаційно-економічний механізм формування освітнього потенціалу суспільства та концептуальні засади вдосконалення державної освітньої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30в05 + Ч34(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366580

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Комарова Т.В. 
Юрисдикція Суду Європейських співтовариств: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Т.В. Комарова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження юрисдикції Суду Європейських співтовариств як багатовимірного поняття, що відображає не лише сфери відання судової влади, предмет судового розгляду й судової діяльності, а й інституційну побудову судової системи Європейського Союзу (ЄС) та її місце серед інших наднаціональних інститутів. З'ясовано, що судова юрисдикція реалізується в обумовлених процесуальних формах - процедурах судового розгляду (провадження) та судових рішеннях. Досліджено генезис юрисдикції Суду Європейських співтовариств і наведено класифікацію всього масиву існуючої його юрисдикції. Особливу увагу приділено вивчення трьох основних процедур реалізації юрисдикції Суду ЄС, які розглянуто в аспекті пошуку засобів захисту прав приватних осіб у Суді Європейських співтовариств. Розкрито природу рішень Суду Європейських співтовариств, які є однією з форм реалізації його юрисдикції. Зроблено висновок, що рішення Суду Європейських співтовариств можна назвати "квазіпрецедентами" на підставі їх важливості й необхідності дотримання як певного зразка без зобов'язання щодо його наслідування. Описано механізм кооперації Суду ЄС з національними судами держав - членів Європейського Союзу, досліджено їх вплив на розвиток інтеграційного правопорядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.58 +
Шифр НБУВ: РА363591

      
15.

Комарова Л.В. 
Миротворчі операції міжнародних організацій та участь в них України (1992 - 2007 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Л.В. Комарова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему становлення, розвитку та виявлення особливостей миротворчих операцій міжнародних організацій і участі в них України у 1992 - 2007 рр. Визначено передумови залучення країни до миротворчої діяльності та її роль у цьому процесі. На підставі вивчення документальних матеріалів (історіографічних праць і міжнародних публікацій й українських архівних документів) комлпексно проаналізовано миротворчу діяльність провідних міжнародних організацій, яким надано повну об'єктивну характеристику й оцінку. На базі проаналізованих джерел наведено об'єктивні причини характерних змін у розвитку миротворчих операцій з урахуванням хронологічних меж дослідження за умов суперечливості та суттєвих геополітичних змін. Розглянуто певні аспекти стосовно запровадження у практику теорії "гуманітарної інтервенції" та спільних зусиль всіх країн світу у справі подолання "гуманітарних катастроф". Запропоновано використовувати досвід миротворчих операцій 1990-х рр. - початку XXI ст. у формуванні галузі безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-611 + Т3(4УКР)64-6 +
Шифр НБУВ: РА364674

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Комаров 
Екологічні особливості формування підстилкової мезофауни у природних лісах південного Лісостепу Полтавської області: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Олександр Сергійович Комаров ; Дніпропетровський національний ун-т ім. Олеся Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.535(4УКР-4ПОЛ) + Е0*805.9-05(4УКР-4ПОЛ)
Шифр НБУВ: РА365999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Комарова І.В. 
Державна фінансова підтримка аграрного сектору України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / І.В. Комарова ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання державної підтримки аграрного сектору України у контексті інтеграції у європейський та світовий економічний простір. На підставі результатів економіко-статистичного аналізу ризикованості сільськогосподарського виробництва в Україні обгрунтовано об'єктивну необхідність державної підтримки аграрного сектору. Оцінено її стан і відповідність сучасним світовим тенденціям. Систематизовано й удосконалено систему показників оцінювання ефективності державної підтримки аграрного сектору Украіни. Обгрунтовано пропозиції щодо форм, методів, обсягів і змін у структурі державної підтримки даного сектору з урахуванням зобов'язань Україною, наданих під час вступу до СОТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.532.320 +
Шифр НБУВ: РА362843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Комарова І. Б. 
Мінливість ознак рижію ярого та створення нового вихідного матеріалу методом хімічного мутагенезу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / І. Б. Комарова ; Ін-т зерн. госп-ва НААН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності прояву та мінливості морфологічних, біохімічних і господарсько цінних показників зразків рижію ярого різного географічного походження як вихідного матеріалу для селекції даної культури. Виявлено сприятливі для добору кореляції між морфологічними ознаками та господарсько цінними показниками у рижію ярого. Висвітлено закономірності мінливості вмісту окремих жирних кислот у насінні рижію ярого. Вперше для культури даного насіння показано ефективність використання хімічного мутагенезу з метою одержання нового вихідного матеріалу для селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.170-5-31
Шифр НБУВ: РА375497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Комарова Т. Г. 
Трансформації влади в інформаційну епоху / Т. Г. Комарова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт: влада в інформаційну епоху. Мета: розкриття базових складових трансформацій влади в інформаційну епоху та застосування їх щодо системної розробки концептуальних аспектів моделі політико-владної адаптації в Україні відповідно до умов сучасних викликів. Методи: загальні та спеціальні методи пізнання, зокрема: системний, структурно-функціональний, порівняльний, інституційний, історико-генетичний, критико-діалектичний. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: дисертація є першим комплексним дослідженням базових складових трансформацій влади в інформаційну епоху із застосуванням їх щодо системної розробки концептуальних аспектів моделі політико-владної адаптації в Україні; уперше запропоновано та обґрунтовано модель аналізу політико-владних складових в інформаційну епоху, зміст якої полягає у вирішенні дилеми між технологічними та аксіологічними складовими діяльності людини; доведено, що влада в інформаційну епоху пріоритетно пов'язується зі здатністю створювати нові культурні коди, що згодом використовуються для конструювання нової, часто віртуальної, політичної реальності; доведено, що методологічний інструментарій комунікативного вимірювання влади дозволяє досліджувати трансформації влади в інформаційну епоху через багатофакторний підхід; уточнено, як працюють аксіологічні смисли політичної розваги, карнавалізації політичного простору; розроблено типологічні моделі входження суспільства в інформаційну епоху у політико-владному контексті; визначено методологічні параметри для оцінки стану трансформацій влади; сформульовано авторське розширене визначення політичного інжинірингу; визначено специфіку владних факторів, що сприятимуть політичній адаптації та стабілізації комунікативних складових та добору аксіологічних смислів у напрямку формування спільного соціокультурного поля в українському суспільстві як запоруки успішної відповіді на виклики інформаційної епохи; набули подальшого розвитку: розуміння свободи, як важливого аксіологічного смислу інформаційної епохи; з'ясування специфіки рівнів, форм і смислів ідентичностей в інформаційну епоху, принципів формування соціальних ієрархій, особливостей «цифрового розриву». Практичне значення: одержані результати можуть бути використані у науково-дослідній сфері для подальшої розробки положень, присвячених питанням системного аналізу трансформацій влади в інформаційну епоху, політико-владної адаптації; адресовані керівникам і спеціалістам державних органів влади, політикам, щодо вдосконалення програмних аспектів стимуляції стабілізаційних процесів в українському суспільстві. Сфера використання: у навчально-методичній роботі для викладання навчальних курсів у галузях політичної науки, соціальної філософії, при підготовці підручників, навчальних посібників та іншої навчальної літератури.^UObject: power in the information age. Objective: to reveal the basic components of power transformations in information epoch and apply them to systematic development of conceptual aspects of model of political and power adaptation in Ukraine in relation to conditions of modern challenges. Methods: general and special methods of cognition, in particular: systemic, structural-functional, comparative, institutional, historical-genetic, critical-dialectical. Theoretical and practical results, scientific novelty: dissertation is the first complex study of basic components of power transformations in the information age with their application to system development of conceptual aspects of the model of political-power adaptation in Ukraine; for the first time own model of analysis of political and power components in the information age is proposed and substantiated, content of which is in solving the dilemma between technological and value components of human activity; it has been proven that power in the information age is primarily associated with the ability to create new cultural codes, which are then used for construction of new, often virtual, political reality; it is proved that methodological tools of communicative measurement of power allow to study transformations of power in the information age through multifactorial approach; the work of axiological meanings of political entertainment, carnivalization of political space are clarified; typological models of society's entry into the information age in the political-power context are developed; methodological parameters for assessing the condition of power transformations are identified; author's extended definition of political engineering is formulated; the specifics of power factors that will contribute to political adaptation and stabilization of communicative components and selection of axiological meanings in direction of forming a common socio-cultural field in Ukrainian society as a guarantee of successful response to challenges of information age is defined. Have been further developed: understanding of freedom as an important axiological meaning of information age; clarification of specifics of levels, forms and meanings of identities in the information age, principles of formation of social hierarchies and elites, features of "digital divide". Practical significance: received results can be used in scientific and research areas for further development of provisions on issues of systematic analysis of power transformations in the information age, political and power adaptation; these results are addressed to heads and specialists of state authorities, politicians, on improvement of program aspects of stimulation of stabilization processes in Ukrainian society. Scope of application: in educational and methodical work for teaching courses in the fields of political science, social philosophy, in the preparation of textbooks, manuals and other educational literature.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Комаров М. Ю. 
Метод та засоби захисту інформації від кібервпливів в комп'ютерних системах та мережах об'єктів критичної інфраструктури / М. Ю. Комаров. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є процеси захисту інформації від кібервпливів в комп'ютерних системах та мережах об'єктів критичної інфраструктури.Мета дослідження – підвищення рівня захисту інформації від кібервпливів в комп'ютерних мережах та системах об'єктів критичної інфраструктури шляхом розробки відповідного методу та засобів захисту інформації.Предметом дослідження є методи та засоби захисту інформації, що обробляються в комп'ютерних мережах та системах об'єктів критичної інфраструктури.Методи дослідження – теорія захисту інформації, системний аналіз.Наукова новизна:– вперше розроблено таксономію кіберзагроз інформаційній безпеці комп'ютерних мереж та систем об'єктів критичної інформаційної інфраструктури;– вперше розроблено модель бази даних кіберзагроз інформаційним об'єктам захисту комп'ютерних мереж та систем об'єктів критичної інформаційної інфраструктури;– вперше розроблено комбінований метод розпізнавання кіберзагроз інформаційній безпеці комп'ютерних мереж та систем об'єктів критичної інформаційної інфраструктури.Практичне значення:– розроблено алгоритмічне забезпечення на основі запропонованих комбінованого методу розпізнавання кіберзагроз та методики оцінювання кіберстійкості;– розроблений програмний застосунок, що використовує запропоновану методику для захисту інформації в комп'ютерних мережах та системах об'єктів критичної інфраструктури.Ступінь упровадження.Результати дисертаційної роботи впроваджено у діяльність Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державного науково-дослідного інституту технологій кібербезпеки та захисту інформації, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, ПрАТ «Фарлеп-Інвест», ТОВ "IНТЕСИС".Сфера використання: результати можуть бути використані на підприємствах, в установах та організаціях, які віднесені до об'єктів критичної інфраструктури,^UThe object of research is the processes of information protection from cyber influences in computer systems and networks of critical infrastructure.The purpose of the study is to increase the level of protection of information from cyber influences in computer networks and systems of critical infrastructure by developing an appropriate method and means of information protection.The subject of the research is the methods and means of information protection processed in computer networks and systems of critical infrastructure objects.Research methods - information security theory, systems analysis.Scientific novelty:- for the first time a taxonomy of cyber threats to information security of computer networks and systems of objects of critical information infrastructure was developed;- for the first time a model of a database of cyber threats to information objects of protection of computer networks and systems of objects of critical information infrastructure was developed;- for the first time a combined method for recognizing cyber threats to information security of computer networks and systems of critical information infrastructure has been developed.Practical meaning:- developed algorithmic software based on the proposed combined method of recognizing cyber threats and methods of assessing cyber resilience;- developed a software application that uses the proposed technique to protect information in computer networks and systems of critical infrastructure.Degree of implementation.The results of the dissertation are implemented in the activities of the Administration of the State Service for Special Communications and Information Protection of Ukraine, the State Research Institute of Cyber Security and Information Protection, the State Enterprise "Ukrainian State Center of Radio Frequencies", the Institute of Modeling in Energy. G.Ye. Pukhova NAS of Ukraine, PJSC "Farlep-Invest", LLC "INTESIS".Scope: the results can be used in enterprises, institutions and organizations that are classified as critical infrastructure,


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського