Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (937)Книжкові видання та компакт-диски (712)Журнали та продовжувані видання (62)
Пошуковий запит: (<.>A=КОСІКОВСЬКИЙ$<.>+<.>A=ОЛЕКС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Олексюк О.Є. 
Активізація пізнавальної діяльності студентів у процесі загальнопедагогічної підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Є. Олексюк ; Центр. ін-т післядиплом. пед. освіти АПН України. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Уперше обгрунтовано та розроблено концептуальні засади інтеграції знань з матеріалознавства у професійній підготовці майбутніх фахівців швейного виробництва з урахуванням сучасних тенденцій у науці, освіті й виробництві, дидактичну модель навчального предмета "Матеріалознавство швейного виробництва", що визначає структуру та компонентний склад навчального матеріалу, модель інтеграції знань з матеріалознавства з урахуванням професійних вимог до фахівців сучасного швейного виробництва, структурно-навчального процесу. Уточнено рівні реалізації дидактичної інтеграції матеріалозавства та навчальних предметів природничо-наукового циклу, що характеризують ступінь змін інтеграційного змісту та обумовлюються інтеграцією змістового й процесуального компонентів навчання. Розвинуто методи та форми організації навчання учнів ПТНЗ швейного профілю на інтеграційній основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311 р30 + Ч481.22 +
Шифр НБУВ: РА339924

Рубрики:

      
2.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Олексін М.І. 
Вплив дисперсії і нелінійних ефектів оптичного волокна на параметри транспортних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / М.І. Олексін ; Одес. нац. акад. зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено модель оптичної транспортної DWDN системи передачі інформації, що базується на побудові й аналізі ОКО-діаграми та дозволяє одержати характеристики якості функціонування для кожного спектрального каналу, залежно від його характеристик. Досліджено залежність максимальної швидкості передачі та довжини регенераційної ділянки за заданих коефіцієнтів бітової помилки. Проведено вимірювання диференціальної групової затримки сигналу в оптичних волокнах. На підставі одержаних результатів вимірювань створено підсистему моделювання поляризаційної модової дисперсії (ПМД). Удосконалено схему компенсації ПМД, що суттєво зменшує вплив даного виду дисперсії на параметри транспортних систем. Встановлено, що джиттер складається з детермінованої та випадкової складових. Розроблено спосіб мінімізації впливу джиттера шляхом часового зсуву точки прийняття рішень щодо прийняття біту. Наведено методи оптимізації параметрів і мінімізації впливу нелінійних ефектів, компенсації поляризаційної модової дисперсії та зменшення впливу джиттера, що дозволяють збільшити довжину регенераційної ділянки та швидкість передачі інформації, причому ефективність використання запропонованих рішень зростає зі збільшенням швидкості передачі, а це дозволяє досягти збільшення пропускної здатності системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З889.71 +
Шифр НБУВ: РА366418

      
4.

Олексієнко С.О. 
Вплив неметалевих включень на підвищення довговічності конструкційних матеріалів поверхневою модифікацією: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.О. Олексієнко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Наведено комплексну оцінку основних закономірностей впливу хімічної природи неметалевих включень (НМВ) сталі на її довговічність та ефективність поверхневої модифікації. На базі одержаних даних розроблено синергічні металохелатуючі композиції (СМХК) на вторинній сировині зі зниженою екологічною небезпекою та з високою ефективністю підвищення довговічності сталі в агресивних середовищах наномасштабним поверхневим металохелатуванням. Встановлено ряди небезпеки НМВ у сталі 20, Х18Н10Т модельних плавок: оксиди, нітриди, сульфіди та пластичні силікати за електрохімічною гетерогенністю, наводнюванням у NACE й інших наводнювальних технологічних сердовищах; за концентрацією термічних (мозаїчних) механічних напружень на міжфазній межі Me-НМВ. Розроблено на базі кореляцій показників фізико-хімічних явищ на поверхні, в поверхневому шарі й об'ємі металу з характеристиками синергістів активні синергічні металохелатуючі композиції, які є ефективними для поверхневої модифікації сталі з метою підвищення її довговічності, експлуатаційної надійності й екологічної безпеки. Здійснено практичне впровадження основних результатів наукового дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.230.333 +
Шифр НБУВ: РА348599

Рубрики:

      
5.

Олексюк Л. Ф. 
Вплив різних типів погоди на розумову працездатність дітей середнього шкільного віку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.04 / Л. Ф. Олексюк ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто психофізіологічні особливості дітей середнього шкільного віку. Проаналізовано стан сенсомоторних і нейродинамічних функцій, сприймання, уваги, пам'яті та мислення у дітей 10 - 13-ти років залежно від погодних умов. Подано інформацію про особливості погоди I, II, III типів (згідно з класифікацією І. І. Григор'єва). Виявлено, що розумова працездатність дітей зазначеного віку залежить від погодних умов. Встановлено вірогідне зниження показників розумової працездатності школярів за III типу погоди у порівнянні з досліджуваними параметрами за метеоситуації I типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3 + Ю983.402.2 + Ю983.511.3-231
Шифр НБУВ: РА382160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Олексюк О.М. 
Вплив способів сівби і густоти стояння рослин на урожайність гібридів соняшника в північній частині Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.М. Олексюк ; УААН. Ін-т зерн. госп-ва. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив способів сівби і густоти стояння рослин на ріст, розвиток надземної частини і кореневої системи, водоспоживання, споживання ФАР, продуктивність, урожайність, а також якість насіння гібридів соняшника різного морфотипу. Встановлено позитивну реакцію соняшника на звуження міжрядь з 70 до 15 см. Виявлено оптимальні густоти стояння рослин гібридів Харківський 62, Харківський 58, Одеський 123 та СФ 187 за умов сівби широкорядним способом (50 тис./га) і звичайним рядковим (60 тис./га).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-451.2(4УКР-4ХЕС),022 + П214.11-451.3(4УКР-4ХЕС),022
Шифр НБУВ: РА311373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
7.

Олексюк А. Б. 
Геомеханічне обгрунтування просторового розміщення похилих виробок при відробці вугільних пластів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.15.04 / А. Б. Олексюк ; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". — Д., 2011. — 17 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності деформації контуру основних транспортних і вентиляційних могістралей. Вирішено науково-технічне завдання підвищення стійкості підземних протяжних виробок вугільних шахт і зниження витрат, пов'язаних з їх експлуатацією. Доведено, що геомеханічні процеси, які розвиваються навколо протяжних похилих виробок, проявляються у формі вертикальної та горизонтальної конвергенції, що змінюються у часі за експоненціальним законом, а їх інтенсивність визначається положенням виробок відносно рівня підошви вугільного пласта, а це припускає можливість оптимізації розташування їх в просторі з метою підвищення стійкості. Встановлено нові закономірності зміни стійкості основних магітралей виробок залежно від їх розташування в просторі щодо підошви вугільного пласта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.16
Шифр НБУВ: РА383329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Олексик О. Ф. 
Гормонально-метаболічні порушення у юнаків з гіпоталамічним синдромом і ожирінням та їх корекція: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.14 / О. Ф. Олексик ; Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського АМН України. — Х., 2010. — 23 с. — укp.

Одержано дані про те, що у юнаків з гіпоталамічним синдромом (ГС) та ожирінням спостерігається більш виразні зміни концентрації гормонів, порушення чутливості тканин до інсуліну, порушення толерантності до вуглеводів, показників ліпідного обміну, активності мембранозв'язаних ферментів еритроцитів, ніж у юнаків аліментарно-конституційного ожиріння зі змішаного типу. Показано, що комбіноване застосування метформіну та піоглітазону у порівнянні з монотерапією даними препаратами, а також з гіпокалорійною дієтою, сприяє виразнішому зменшенню показників індексу маси тіла, нормалізації показників артеріального тиску, ліпідного обміну, активності мембранозв'язаних ферментів еритроцитів, індексу інсулінової резистентності та корекції інших гормонально-метаболічних порушень у юнаків з ГС та ожирінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.10-2 + Р733.415.202.1-2
Шифр НБУВ: РА371836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Олексова К.О. 
Енергозберігаючі апарати і гідродинаміка в умовах комбінування технологічних процесів харчових виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / К.О. Олексова ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2003. — 17 с. — укp.

Сформульовано та запропоновано наукову методику проектування та розрахунку нагнітачів - ерліфта, струминного апарата, а також можливості комбінування транспортних і технологічних функцій (гомогенізації, аерації, сатурації та ін.) у проточних частинах даних нагнітачів. На підставі методу візуалізації структури потоку розроблено проточні частини даних нагнітачів із мінімальними величинами коефіцієнтів гідравлічних опорів, що забезпечують високу ефективність переміщення потоків і високу якість технологічних процесів у нагнітачах. Наведено методику визначення ефективності технологічних процесів і гідравлічних систем у цілому на підставі ефективності (ККД) насоса та коефіцієнтів, що характеризують ефективність окремих елементів процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-02 +
Шифр НБУВ: РА323130

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Олексюк А.О. 
Енергоресурсозберігаючі системи теплопостачання з індивідуальними тепловими пунктами і багатоконтурними теплообмінниками: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.03 / А.О. Олексюк ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2008. — 36 с. — укp.

Розв'язано науково-технічну проблему підвищення ефективності роботи і експлуатації систем теплопостачання за використання ресурсозберігаючих технологій та установок. Досліджено комплекс систем теплопостачання та спроможність підвищення ефективності їх роботи за рахунок впровадження спеціальних установок для індивідуальних теплових пунктів. Встановлено механізм перерозподілу теплоти між системами опалення та гарячого водопостачання на індивідуальних теплових пунктах (ІТП), обгрунтовано доцільність їх переведення з чотиритрубної системи на двотрубну для досягнення їх гідравлічної ізольованості. Розкрито науково-технічні основи розрахунку ресурсозберігаючих систем і установок для ІТП залежно від їх призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н762.1 + Н765 +
Шифр НБУВ: РА360719

Рубрики:

      
11.

Олексенко О.В. 
Епідеміологія лептоспірозу в Північному регіоні України: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.В. Олексенко ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено дані, що відбивають багаторічну динаміку захворюваності на лептоспіроз у Північному регіоні України. Показано значне поширення природних і антропургічних осередків лептоспірозу у даному регіоні та проаналізовано його етіологічну структуру. Виявлено виражену трирічну періодичність захворювання на лептоспіроз та запропоновано математичну модель її прогнозування. Установлено факт достовірної кореляційної залежності зазначеної захворюваності від кількості атмосферних опадів і ступеня зволоження території, досліджено залежність показників захворюваності від річних змін температур. Визначено закономірності зміни сезонності захворюваності та залежність її від етіологічної структури лептоспірозу, а також закономірності стосовно показників сезонності для різних серогруп лептоспір. З'ясовано зони епідемічного ризику дослідженої захворюваності, розкрито причини виникнення таких зон, їх територіальну приуроченість і динаміку трансформації. Вивчено особливості вікової, професійної та статевої структури захворюваності для різних серогруп лептоспір і з'ясовано їх причини. Виявлено значне носійство протилептоспірозних антитіл у осіб, що мешкають у Північному регіоні України та запропоновано двохетапну модель моніторингу цієї інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.68-1 + Р194.68 +
Шифр НБУВ: РА336692

Рубрики:

      
12.

Олексенко В.І. 
Ефективність дії попередників, основного обробітку грунту та тривалого застосування добрив на урожайність кукурудзи у сівозмінах підзони північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / В.І. Олексенко ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2007. — 18 с. — укp.

З використанням результатів проведених досліджень виявлено та рекомендовано виробництву нові способи обробітку грунту й оптимальні дози добрив під кукурудзу у спеціалізованих сівозмінах, що сприятиме збереженню родючості грунтів і екологічної рівноваги навколишнього середовища, а також підвищенню врожайності та якості зерна кукурудзи. Вивчено особливості росту, розвитку та формування врожайності даної культури залежно від технологічних заходів. Досліджено процеси накопичення поживних решток і водоспоживання рослин під впливом способів основного обробітку грунту та його удобрення. Узагальнено дані врожаїв за чотири ротації (20 років) п'ятипільної зернової сівозміни та виявлено тенденцію щодо впливу кількості атмосферних опадів за вегетацією на врожайність кукурудзи за різних фонів удобрення грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
13.

Олексієнко С.В. 
Зварювання в твердій фазі монокристалічного кремнію з боросилікатним склом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / С.В. Олексієнко ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методику визначення оптимального часу зварювання у твердій фазі в електростатичному полі кремнію зі склом у процесі виготовлення напівпровідникових датчиків тиску. Встановлено вплив на швидкість формування з'єднань пікового значення густини струму зварювання, яке за незмінної напруги залежить від шорсткості контактуючих поверхонь і величини відношення номінальної площі контакту деталей до сумарного периметра бокових поверхонь трубчатої скляної деталі. З'ясовано, що показники електростатичних сил стиснення визначаються відношенням падіння зварювальної напруги на контактному опорі до величини повітряного зазору між з'єднуваними поверхнями у початковий момент прикладення зварювальної напруги. Розроблено методику визначення часу зварювання безпосередньо у даному процесі. Встановлено, що для збільшення міцності з'єднань необхідно забезпечити мінімальне значення відношення номінальної площі контакту деталей до сумарного периметра бокових поверхонь трубчатої скляної деталі. Розроблено технологію виготовлення багатошарових вузлів типу кремній - скло - кремній за один цикл зварювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з323-5 +
Шифр НБУВ: РА339415

Рубрики:

      
14.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Олексієнко М. М. 
Інформаційна технологія оцінки та прогнозування ризиків захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / М. М. Олексієнко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано задачу побудови інформаційної технології оцінювання ризиків і прогнозування захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів. Розроблено математичну модель кількісного оцінювання ризиків і впливів шкідливих домішок водних ресурсів на здоров'я населення, яка базується на положеннях і висновках теорії несилової взаємодії. Запропоновано новий метод прогнозування впливу шкідливих домішок водних ресурсів на стан здоров'я населення, який базується на даній математичній моделі. Визначено математичну модель інформаційного середовища системи оцінювання ризиків і прогнозування захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів. Вдосконалено математичну формалізацію задачі побудови інформаційної технології, орієнтованої на розв'язання екологічних задач, яка включає основні атрибути та взаємозв'язки компонентів даної технології. Впроваджено розроблені моделі, методи та засоби в Черкаській обласній державній санітарно-епідеміологічній станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 + Р121.53
Шифр НБУВ: РА369762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Олексенко 
Каталітична активність в реакціях окиснення СО і Н2 та фізико-хімічні властивості d-металвмісних нанесених систем: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.04 / Людмила Петрівна Олексенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г542.234,0 + Г544.5,0
Шифр НБУВ: РА360770

Рубрики:

      
17.

Олексюк А.Г. 
Клініко-параклінічна характеристика та лікування початкових проявів цереброваскулярної хвороби: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.Г. Олексюк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Розглянуто проблему діагностики, профілактики та лікування початкових проявів цереброваскулярної хвороби (ППЦХ) на тлі атеросклерозу в поєднанні з артеріальною гіпертензією. Проведено аналіз діагностичної цінності сучасних методів обстеження (електроенцефалографії, реоенцефалографії, доплерографії та комп'ютерної томографії). Зазначено, що вперше застосована для дослідження цих хворих багатофакторна методика дослідження особистості, визначення нуклеазної активності сироватки крові хворих та вмісту нуклеїнових кислот і середніх молекул у сироватці крові дозволила розробити та обгрунтувати оптимальний алгоритм діагностичних заходів для обстеження та лікування хворих з ППЦХ. Установлено основні показники для диференціації характеру та тяжкості ураження судин головного мозку. На основі вивчення найближчих і віддалених результатів лікування доведено доцільність включення в терапевтичну схему лікування німотопу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-3 +
Шифр НБУВ: РА325611

Рубрики:

      
18.

Олексюк О.С. 
Концептуальні і методологічні основи та економіко-математичні моделі розробки систем підтримки прийняття фінансових рішень на мікрорівні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.03.02 / О.С. Олексюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1998. — 34 с. — укp.

У дисертації досліджено проблеми управління фінансами на мікрорівні в концепції створення систем підтримки прийняття фінансових рішень (СППФР) в умовах формування ринкової системи, сформульовано концептуально-методологічні положення розробки та впровадження СППФР. Розроблено методологічні основи та математичні моделі прийняття ризикованих фінансових рішень у СППФР. Проведено дослідження побудови функції вигідності для постійної та нелінійної зміни міри схильності і несхильності до ризику, розроблено методику застосування функції вигідності в моделі оптимального страхування. Проведено дослідження проблем моделювання прийняття ризикованих фінансових рішень в умовах невизначеності. Побудовано модель оптимального інвестиційного портфеля при заданому рівні доходності і мінімальному ризику. Розроблено метод максимізації сподіваної доходності інвестиційного портфеля при заданому рівні ризику. Запропоновано методику розробки інформаційного, математичного та програмного забезпечення СППФР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-21в611

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Олексів І.Б. 
Методи оцінювання і планування економічних показників діяльності підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.Б. Олексів ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Розвинуто підходи до багатостороннього оцінювання економічних показників діяльності підприємства на базі ідей управлінської теорії Р. Каплана та Д. Нортона з обгрунтуванням необхідності розгляду ефективності його функціонування у різних аспектах, що дає змогу пристосувати підприємство до вимог зовнішніх суб'єктів оцінювання. Розроблено методи оцінювання економічних показників, які дають змогу враховувати вимоги до діяльності організації зовнішніх суб'єктів господарювання (кредиторів та інвесторів) шляхом включення їх цілей в алгоритм оцінювання. Розвинуто метод планування економічних показників діяльності підприємства у взаємозв'язку обсягів виробництва, витрат та прибутку з урахуванням значної кількості вибраних на підставі аналізу статистичної інформації, зовнішніх і внутрішніх чинників, які істотно впливають на функціонування підприємства. Удосконалено метод планування економічних показників з урахуванням залучених фінансових ресурсів, який дає змогу здійснити динамічне оцінювання ефективності короткострокових кредитів підприємства, базуючись на дослідженні їх впливу на темпи розвитку підприємства. Розроблено динамічний метод вибору оптимальної альтернативи з кількох варіантів сукупності планових значень економічних показників шляхом аналізу розташування кожного варіанта відносно області еталонних значень, що дає змогу підвищити обгрунтованість планування діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)29 в61 +
Шифр НБУВ: РА326144

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Олексіч Д.В. 
Методичні засади оцінки вартості банківського бізнесу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Д.В. Олексіч ; Держ. вищ. навч. закл. "Укр. акад. банк. справи Нац. банку України". — Суми, 2008. — 21 с. — укp.

На основі систематизації банківського бізнесу як об'єкта оцінювання виокремлено найбільш релевантні фактори, які формують його вартість. Проаналізовано діяльність банків України на фондовому ринку та доведено неможливість оцінювання вартості даного бізнесу лише на основі ринкової капіталізації їх акцій. З метою оцінювання вартості банківького бізнесу розроблено комплексний метод приросту на основі окремих елементів доходного та витратного підходів. Визначено концептуальні основи формування системи визначення вартості банківського бізнесу. Досліджено взаємозв'язки між її цільовими та функціональними підсистемами. Розкрито суть економічних категорій "банківський бізнес", "вартість банківського бізнесу" та "оцінка вартості банківського бізнесу". Запропоновано скоригувати традиційний механізм розрахунку чистого грошового потоку банківського бізнесу. Удосконалено механізм урахування фактора часу у разі оцінювання вартості банківського бізнесу з використанням розробленого підходу до визначення часових меж функціонування бізнесу - вибору розрахункового періоду. Запропоновано визначати вартість власного капіталу банку на підставі аналізу природи формування трьох складових доходу банку - процентної, комісійної та торговельної. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення процесу оцінювання вартості банківського бізнесу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-862-09 +
Шифр НБУВ: РА359884

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського