Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (1259)Книжкові видання та компакт-диски (967)Журнали та продовжувані видання (55)
Пошуковий запит: (<.>A=КОСТЕНК$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=БОРИСІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Костенко І.Ф. 
Ефективність реабілітації дітей, які часто хворіють, з застосуванням препаратів антиоксидантної та анаболічної дії: Автореф. дис...канд. мед. наук: 14.01.10 / І.Ф. Костенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Наведено клінічні дані, імунологічні показники, а також результати дослідження системи ліпоперекисів-антиоксидантів і мікрогемодинаміки у дітей, які часто хворіють, у період клінічного благополуччя. Доведено, що визначені порушення гомеостазу є основою для виникнення повторних гострих респіраторних захворювань і розвитку бактеріальних ускладнень. Запропоновано комплекс реабілітаційних заходів з використанням препаратів антиоксидантної (пірацетам, оксид цинку) та анаболітичної (оротат калію) дії, а також наведено результати його застосування. Встановлено позитивний вплив даного комплексу препаратів на імунну систему, мікрогемодинаміку, стан перекисного окислення ліпідів та активність антиоксидантної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.31-52
Шифр НБУВ: РА309578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Костенко В.Г. 
Словотворчі потенції твірних іменних кореневих основ германського походження (на матеріалі англійської біологічної термінолексики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.Г. Костенко ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі дослідження словотворчих потенцій твірних основ англійських біологічних термінів, представлених іменниками та прикметниками германського походження та спільнокореневими з ними похідними, пов'язаними стосунками послідовної похідності та розташованими на горизонтальній осі розгортання словотворчого гнізда. Визначено напрямки та особливості реалізації словотворчих потенцій зазначених твірних основ. Розглянуто основні тенденції термінотворення при використанні твірних основ різних ступенів похідності, які містять германські корені, а також виявлено фактори, що визначають ці тенденції. З'ясовано, що головним фактором, який визначає словотворчу потенцію твірної основ терміна, є його понятійна ємність. Домінування номінативної функції над когнітивною, як правило, не сприяє включенню термінів у новий процес породження наукового знання, а, отже, не реалізується словотворча потенція їх основ. Встановлено, що генетичний фактор не є вирішальним для сучасного англійського терміноутворення. Терміни, основи яких є похідними у структурно-семантичному плані, охарактеризовано як детально продумані утворення з експліцитно вираженою вмотивованістю, що є наслідком предметно-пізнавальної та інтерпретаційної діяльності людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Е + Ш143.21-34:Е
Шифр НБУВ: РА308281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Костенко Л.Д. 
Диференційоване вивчення основ квантової фізики у середніх навчальних закладах різного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.Д. Костенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному обгрунтуванню та практичній реалізації дидактичної системи з метою формування в старшокласників знань про основи квантової теорії за умов диференційованого навчання фізики. Доведено доцільність доповнення змісту заключного розділу з фізики питаннями про теплове випромінювання та його закони, необхідно розширити переліку питань про вимушене випромінювання та фізичні основи квантової електроніки. Розроблено нові навчальні досліди пошукового характеру з квантової фізики. Обгрунтовано використання голографічних дифракційних решіток. Досліджено й апробовано серію навчальних комп'ютерних програм, які дозволили моделювати та досліджувати квантові явища. Запропоновано оптимальне поєднання фізичного та комп'ютерного навчального експерименту. Активізовано пізнавально-пошукову діяльність одинадцятикласників, яких ознайомлено з сучасними методами пізнання природи. Створено систему фізичних задач різного рівня складності з вузлових питань квантової фізики. Розроблено програму комп'ютерної перевірки знань і самоконтролю учнів. Доведено педагогічну ефективність запропонованого варіанта дидактичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3р(4Укр)2-38,022
Шифр НБУВ: РА312204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
4.

Костенко Г.М. 
Релігійно-філософська проблематика та її художнє втілення в англійському романі 1950 - 70-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Г.М. Костенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему втілення релігійно-філософської проблематики в романах Г.Гріна, І.Во, А.Мердока, У.Голдінга, М.Спарк, Дж.Фаулза 1950 - 70-х рр. Досліджено семантичну та жанрово-поетологічну своєрідність роману з релігійно-філософською проблематикою як художнє явище доби постмодернізму та "новітнього реалізму" в сучасній англійській літературі. Показано, що реальність постає в уяві сучасних митців складною, мінливою, суперечливою; її складовою також є "духовна реальність". Останнє є підгрунтям роману з релігійною проблематикою. Визначено специфіку образу героя, конфлікту та сюжету, змістовно-формальні константи, що об'єднують твори авторів у виразно виділену жанрову групу, розглянуто семантично-образні пласти у романі з релігійно-філософською проблематикою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-334 + Ш400.04:Э + Э210.362
Шифр НБУВ: РА313258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Костенко І.А. 
Протикорозійний захист сталі від матеріальних та енергетичних забруднень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / І.А. Костенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К662 + К663.41
Шифр НБУВ: РА315297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Костенко Т.О. 
Функціональний стан серцево-судинної системи у дітей та підлітків, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, і підходи до їх реабілітації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.О. Костенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 22 с.: рис. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження функціонального стану серцево-судинної системи у дітей та підлітків, які перебували у зоні підвищеної радіації. Виявлено, що у дітей та підлітків, евакуйованих із зон радіоактивного забруднення, мають місце значні порушення серцево-судинної системи, на відміну від відносно здорових школярів Харкова. Динаміка десятирічного спостереження засвідчує зростання кількості випадків серцево-судинних розладів. Більш виражені зміни внутрішньосерцевої та церебральної гемодинаміки, ознаки дистрофії міокарда визначено у дітей та підлітків, що зазнали тривалого впливу малих доз радіації. Кардіоваскулярні відхилення формуються через зниження інтегративної ролі гіпоталамуса, превалювання парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи. На базі отриманих даних розроблено патогенетично зумовлений методичний підхід до лікування серцево-судинних розладів у дітей та підлітків, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410-3
Шифр НБУВ: РА313564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Костенко В.О. 
Фармакологічна регуляція окиснювальних і репаративних процесів в оперованих органах антигіпоксантами, іммобілізованими на хірургічних нитках: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.05 / В.О. Костенко ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Встановлено, що антигіпоксанти, введені в системний кровотік (у дозах: натрію сукцинат і мексидол - 50 мг/кг, етоній - 30 мг/кг внутрішньочеревинно за 30 хвилин до нефротомії та через 1, 2, 3, 4, 5, 6 діб після операції) та місцево (у складі хірургічних ниток у дозі 10 мг/кг маси тварини), підвищують енергетичний потенціал, фосфорилювальну активність мітохондрій, обмежують вільнорадикальне пероксидне окиснення ліпідів, стимулюють репаративні процеси в ішемізованих паравульнарних тканинах після нефротомії. Даний ефект антигіпоксантів потенціюється за умов помірного підвищення кисневого режиму тканин у разі призначення гіпербаричної оксигенації. За методом морфометрії виявлено, що введення антигіпоксантів у складі біофіла прискорює перехід ранового запалення на макрофагально-моноцитарну та фібробластичну стадії. Введення мексидолу й етонію, іммобілізованих на нитках, стимулює на 7 добу післяопераційного періоду проліферацію фібробластів. Обмеження даного процесу певним часовим інтервалом (7 - 14 доба) запобігає розвитку надлишкових проліферативних змін, що призводять до формування грубого волокнистого рубця та стриктур порожнистих органів. Зроблено висновок, що місцеве введення антигіпоксантів (натрію сукцинату, мексидолу й етонію) в операційний локус (у складі хірургічних ниток) дозволяє досягти фармакологічного ефекту в дозах значно менших (10 мг/кг маси тварини), ніж у разі системного введення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р453.87
Шифр НБУВ: РА320619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Костенко Н.В. 
Управління інноваційним підприємництвом у машинобудівному комплексі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.В. Костенко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено процес управління інноваційним підприємництвом у машинобудівному комплексі з метою підвищення інноваційної активності, ефективного використання ресурсів, посилення конкурентоспроможності промислових підприємств на ринку товарів виробничого призначення. Визначено взаємозв'язок складових інноваційного процесу, наведено їх характеристику. Висвітлено роль інноваційно-інвестиційного механізму в системі соціально-економічних відносин. Запропоновано методику виміру рівня інноваційної активності. На підставі проведеного факторного аналізу визначено та систематизовано фактори впливу на інноваційного підприємництва у машинобудівному комплексі, розроблено їх багаторівневу класифікацію. Проаналізовано показники потенційної та фактичної ефективності. На підставі кластерного аналізу розроблено модель системи управління інноваційним підприємництвом. З'ясовано стратегію інтегрованого маркетингу на ринку товарів виробничого призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)305.851-55-21
Шифр НБУВ: РА317802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Костенко Ю.О. 
Правове регулювання оподаткування фізичних осіб в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Ю.О. Костенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

По-новому аргументовано розмежування податкової правосуб'єктності платників на загальну та спеціальну на підставі принципу резидентства. Подано авторське визначення прибуткового податку як прямого податку, що сплачується фізичними особами безпосередньо або через податкових агентів із доходів, одержаних від усіх джерел протягом податкового періоду. Сформульовано визначення об'єкта даного податку як сукупного оподатковуваного доходу, який отримано фізичною особою за календарний рік і складається з місячних сукупних оподатковуваних доходів. Доведено необхідність відокремленого правового регулювання оподаткування майна фізичних осіб від юридичних. Аргументовано введення в Україні єдиного податку на майно фізичних осіб (рухоме та нерухоме). Обгрунтовано положення, що фактичними платниками непрямих податків є фізичні особи, які після всіх етапів перекладення податків купують продукцію, ціна якої містить податок на додану вартість або акцизний збір. Запропоновано авторські варіанти проектів Законів України: "Про прибутковий податок з фізичних осіб", "Про податок на майно фізичних осіб", "Про податок на промисел".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4Укр)212.22
Шифр НБУВ: РА319510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Костенко О.М. 
Удосконалення методів і засобів з комплексного аналізу, прогнозу та попередження виробничого травматизму у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / О.М. Костенко ; Нац. НДІ охорони праці. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Висвітлено питання зниження рівня виробничого травматизму в АПК на підставі розробленої та впровадженої комплексної системи управління охороною праці та автоматизованої системи обліку, аналізу і запобігання нещасним випадкам, яка є її підсистемою. Запропоновано новий підхід до оцінки факторів безпеки праці з використанням багатофакторного кореляційно-регресивного аналізу і прогнозу показників виробничого травматизму, який на відміну від традиційних відкриває можливості для дослідження якісних і кількісних властивостей факторів, що впливають на процеси виникнення травм, визначення ступеня їх взаємовпливу. Визначено додаткові показники оцінки безпеки праці, які є науковою основою для аналізу потенційних небезпек і планування профілактичних заходів щодо підвищення рівня безпеки праці за умов оптимізації мінімальних витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.424.58
Шифр НБУВ: РА318421 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Костенко О.О. 
Удосконалення державного податкового регулювання підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / О.О. Костенко ; Донец. держ. акад. упр.. — Донецьк, 2002. — 22 с.: рис. — укp.

Досліджено суть підприємства та його роль у розвитку економіки держави. Висвітлено особливості формування державної податкової служби - нової структури державного управління. Визначено суть поняття державний менеджмент податків як фактора активізації підприємницькоїї діяльності. Наведено необхідність реформування податкової служби. Сформульовано стратегічну мету податкового менеджменту. Розглянуто механізм регулювання ставки податку на прибуток, що дозволяє стимулювати зростання обсягів виробництва. Розроблено стратегію удосконалення діяльності податкової служби, що включає: введення нових податкових технологій, навчання податкових працівників і платників податків, підвищення рівня інформатизації податкової служби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1-93 + У9(4УКР)261.413.3 +
Шифр НБУВ: РА321883

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Костенко М.В. 
Криміналістична характеристика вбивств на замовлення: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.В. Костенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено структуру криміналістської характеристики вбивств на замовлення, яка містить елементи: спосіб учинення та приховування злочину, місце, час та обстановка вбивства, типова слідова картина, особа потерпілого й особа злочинця (замовника, виконавця й посередника). На підставі узагальнення судово-слідчої практики, вивчення літературних джерел запропоновано дефініцію поняття "спосіб учинення вбивств на замовлення", проведено типізацію способів учинення та приховування злочинів зазначеної категорії, виділено комплекс підготовчих заходів, здійснюваних злочинцями. Розглянуто категорії потерпілих, замовників і виконавців убивств на замовлення, надано їх соціально-особистісні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.025.22 + Х881.9(4УКР)112.025.22 + Х881.9(4УКР)112.025.22
Шифр НБУВ: РА323809

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Костенко Д.В. 
Вплив конструктивних параметрів прив'язних підводних систем на їхні експлуатаційні характеристики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / Д.В. Костенко ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Досліджено питання удосконалення проектування прив'язних підводних систем з ненаселеними підводними апаратами, що мають підвищену продуктивність під час виконання типових технологічних операцій пошуково-дослідницьких робіт. Обгрунтовано шляхи підвищення продуктивності, показано її взаємозв'язок з силовими та енергетичними характеристиками. Вивчено явища, пов'язані з роботою одноланкової прив'язної підводної системи. Виявлено існування енергетичного мінімуму - точки донної поверхні, досяжної з мінімальними енергозатратами, розглянуто залежність положення енергетичного мінімуму від інших параметрів прив'язної підводної системи та зовнішніх впливів. Розроблено методики визначення конструктивних параметрів даної системи з самохідним підводним апаратом. Система сполучає буксувальний і самохідний режими роботи та забезпечує більшу продуктивність у порівнянні з одноланковою. Розроблено методику проектування такої системи в стаціонарному стані та основних динамічних режимах. Наведено опис і результати натурних експериментів, що підтверджують теоретично одержані висновки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О427.5-02 +
Шифр НБУВ: РА325318

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Костенко О.М. 
Застосування реакції пірилоціанінів з амінами в синтезі кон'югатів піридоціанінів з біомолекулами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / О.М. Костенко ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вперше проведено реакцію пірилоціанінів з амінами за умов, що не спричиняють руйнування більшості біомолекул. Встановлено час перебігу даної реакції з різними амінокислотами, вивчено вплив природи амінокислоти, температури, pH середовища, природи буфера та розчинника на перебіг реакції. Показано, що у процесі реакції кон'югації пірилоціанінів з біомолекулами з використанням триетиламонійацетатного буферу не відбуваються побічні реакції з екзоциклічними аміногрупами нуклеотидних основ і бічними функціональними групами амінокислот. На підставі дослідження впливу будови пірилоціанінів на перебіг реакції з аміногрупою біомолекул і спектрально-люмінісцентних властивостей утворюваних піридоціанінів запропоновано низку пірилоціанінів для кон'югації з біомолекулами. Синтезовано модельні кон'югати ціанінових барвників з олігонуклеотидами та білками, досліджено спектрально-люмінісцентні властивості даних кон'югатів. Наведено для практичного використання зручний метод кон'югації пірилоціанінів з біомолекулами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112в7 +
Шифр НБУВ: РА323653

Рубрики:

      
15.

Костенко М.А. 
Педагогічні умови професійно-творчого саморозвитку майбутнього вчителя: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / М.А. Костенко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено суть, зміст і механізм процесу професійно-творчого саморозвитку особистості майбутнього вчителя у педагогічному вищому навчальному закладі. Уперше розроблено та обгрунтовано просторову динамічну модель даного процесу та спосіб наочно-схематичної побудови його "індивідуальних траєкторій". Теоретично обгрунтовано педагогічні умови, що забезпечують ефективність реалізації даного процесу. Розроблено та еспериментально перевірено технологію реалізації цих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА329251

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
16.

Костенко В.К. 
Геомеханічні і аерологічні основи запобігання пожеж від самозаймання вугілля в шахтах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.02 / В.К. Костенко ; Держ. Макіїв. НДІ з безпеки робіт у гірн. пром-сті (МакНДІ). — Макіївка, 2004. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення рівня ендогенної пожежної безпеки вугільних шахт на підставі дослідження геомеханічних та аерологічних особливостей процесу формування пожежонебезпечних зон у виїмкових полях, модернізації існуючих і розробки нових способів ефективного запобігання ендогенним пожежам. Розглянуто геомеханічні, аерологічні та теплові процеси у вугленосному гірському масиві, що деформується під впливом гірничих робіт. Запропоновано технологію попередження самонагрівання та самозаймання вугілля у підземних гірничих виробках. Встановлено фізичну сутність впливу літологічної будівлі покрівлі розроблювального пласта на циклічність геомеханічних та аерологічних процесів у виробленому просторі. Вперше теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено прискорення самонагрівання розпушеного вугілля шляхом передачі термічно тонким вугільним часткам теплоти від газів, що нагріваються під впливом фізичних процесів в атмосфері гірничих виробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И183.81,1 +
Шифр НБУВ: РА333724

Рубрики:

      
17.

Костенко 
Розробка енергозберігаючих прийомів закладання виноградників та виробництва садивного матеріалу винограду: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / Віктор Миколайович Костенко ; УААН; Національний науковий центр "Інститут виноградарства та виноробства ім. В.Є.Таїрова". — О., 2005. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П262.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА348726

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Костенко В.І. 
Оцінка і наукове обгрунтування технологічних ознак розвитку молочної залози у корів та методів визначення якості молока: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.04 / В.І. Костенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 38 с. — укp.

Підтверджено асиметричність розвитку окремих часток молочної залози у великої рогатої худоби. Встановлено позитивний вплив використання бугаїв голштинської породи для парування з коровами симентальської та чорно-рябої, а англерських - з коровами червоної степової на параметри технологічних ознак розвитку вим'я у потомства. Проведено оцінку та встановлено оптимальні показники розвитку молочної залози у корів сучасних порід та їх породних поєднань, що покладено в основу удосконалення існуючих і створення нових автоматизованих доїльних установок та роботів-автоматів. Експериментально підтверджено позитивний вплив на параметри технологічних ознак розвитку вим'я застосування дворазового машинного доїння. Вперше визначено параметри технологічних ознак розвитку молочної залози у корів породи пінцгау. Розроблено методику оцінки технологічності вим'я молочних корів, яка значно прискорює процес відбору тварин, придатних до експлуатації за сучасних технологічних умов. Вивчено оптико-спектральні характеристики компонентів молока, що покладено в основу теоретичних і практичних підходів щодо вирішення проблеми визначення його якості в процесі доїння корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.97 + П60-64 +
Шифр НБУВ: РА339437

Рубрики:

      
19.

Костенко Л.М. 
Лексико-семантична та словотвірна структура української термінології садівництва: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.М. Костенко ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено українську термінологію садівництва. Висвітлено шляхи її формування в аспекті розвитку галузі народного господарства - садівництва. Доведено, що дана термінолексика є цілісною системою ієрархічно організованих мовних одиниць, основним джерелом її формування є сучасна українська літературна мова, в якій поряд з національними існує значна кількість лексичних одиниць, запозичених з інших мов. Установлено, що термінології садівництва властиві полісемія, омонімія, синонімія, антонімія, наявність яких свідчить про розвиток лексико-семантичних відношень всередині цієї системи. Детально проаналізовано морфолого-синтаксичну та словотвірну структуру термінології садівництва, запропоновано конкретні рекомендації щодо подальшого її унормування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:П + П25 в4 +
Шифр НБУВ: РА337976

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Костенко Ю.О. 
Дрібнозернисті дорожні бетони для виробів, що отримуються методом гіперпресування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Ю.О. Костенко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Розроблено фізичну модель ущільнення трифазної системи за методом гіперпресування, визначено величину та тривалість його дії. Показано, що застосування гіперпресування збільшує післяформовочну міцність бетону більше, ніж у 4 рази у порівнянні зі звичайним пресуванням, що прискорює його твердіння, а збільшення вмісту пилу в гіперпресованому цементному камені до 30 % не впливає негативно на його міцність. Установлено, що у разі застосування суперпластифікаторів за знижених, у порівнянні з тими, які традиційно рекомендовано, дозувань, підвищується міцність гіперпресованих бетонів, знижується водопоглинання та покращуються їх експлуатаційні властивості. Доведено, що ефект гіперпресування дозволяє істотно зменшити вологовтрати з бетону, який твердне, і здійснити повне відновлення експлуатаційних властивостей, втрачених у разі зневоложення, за подальшого твердіння за вологих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н626.102.135 +
Шифр НБУВ: РА338886
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського