Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (665)Книжкові видання та компакт-диски (606)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=КОСТЮЧЕНК$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Костюченко О.Ю. 
Апеляційне оскарження судових рішень у кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О.Ю. Костюченко ; Акад. адвокатури України. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено інститут апеляційного оскарження судових рішень у кримінальному процесі України, зокрема, його зародження, історичний розвиток, поняття, основні риси та завдання, об'єкт і предмет, суб'єкти, форму та зміст апеляції, порядок і строки її подання, підстави, умови та порядок відновлення цих строків, процесуальні наслідки подання апеляції. Проаналізовано існуючі теоретичні позиції, пам'ятки українського права з питань оскарження судових рішень до вищих судів, міжнародно-правові акти у галузі прав людини та судочинства, чинне кримінально-процесуальне законодавство України та інших держав, Проект нового Кримінально-процесуального кодексу (КПК) України, практику та статистику апеляційних судів України з питань апеляційного оскарження судових рішень у кримінальних справах. Наведено пропозиції щодо вдосконалення положень кримінально-процесуального законодавства України, які регламентують апеляційне оскарження судових рішень. В апеляційному порядку запропоновано оскаржувати рішення суду першої інстанції, якими закінчується розгляд справи, крім випадків, виключний перелік яких повинен бути встановлений КПК України. Для судових рішень, якими не закінчується розгляд справи і які винесені як суддею (слідчим суддею) у судовому провадженні, так і суддею (судом) у стадії судового розгляду кримінальної справи, пропонується запровадити окреме оскарження та перегляд. Передбачено можливість подання усної апеляції з занесенням її до протоколу, а також можливість подання спільної апеляції та приєднання повністю або частково до вже поданих апеляцій інших суб'єктів оскарження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)781 +
Шифр НБУВ: РА335644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Костюченко О.В. 
Дослідження пейсмекерної активності нейронів молюска та впливу на неї тритерпенових глікозидів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Костюченко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 16 с. — укp.

Вивчено механізми генерації пейсмекерної активності нейронів слимака, а також вплив на неї тритерпенових глікозидів. Показано, що ізольовані нейрони ППа2 і ППа7 мають ендогенну ритмічну активність, а пейсмекероподібна активність нейрону ППа1 має екзогенне походження. Пейсмекерна активність ініціюється у дендритному дереві нервової клітини, а потім електротонічно поширюється до соми, де й відбувається генерація повномірних потенціалів дії. Знайдено новий тип протон-керованого струму, який відрізняється від описаних раніше струмів кислотно-чутливих іонних каналів, присутніх у нейронах ссавців. Досліджено вплив тритерпенових глікозидів на пейсмекерну активність нейронів слимака. Встановлено, що дані сполуки підвищують амплітуду вихідного калієвого струму. Дія глікозидів є неспецифічною та розвивається протягом 1 - 2 хвилин. Висловлено припущення, що вплив тритерпенових глікозидів у високих концентраціях пов'язаний із виникненням неселективних пор у мембранах нейронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.11
Шифр НБУВ: РА319278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Костюченко Н.М. 
Еколого-економічні основи формування інституційних механізмів сталого розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / Н.М. Костюченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2010. — 21 с. — укp.

Удосконалено методичні підходи до оцінки ефективності інститутів сталого розвитку, які на відміну від традиційних, ураховують екологічні цілі та надають можливість застосовувати інструменти організаційно-економічного характеру для формування еколого-орієнтованої економічної політики з урахуванням рівня розвиненості й ефективності інститутів екологічно сталого розвитку. Виявлено особливості формування інституційних механізмів сталого розвитку залежно від рівня розвиненості й ефективності інститутів екологічно сталого розвитку. Розроблено науково-методичний підхід до обгрунтування інституційних рішень у сфері природокористування, що базується на врахуванні завданих і відвернених збитків довкіллю, які зумовлені прийняттям інституційного рішення. Проведено апробацію зазначеного підходу на прикладі обгрунтування інституційного рішення з приводу зміни цільового призначення зони зелених насаджень у Сумах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-96
Шифр НБУВ: РА372405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Костюченко Л.В. 
Зміни морфофункціональних та імунологічних властивостей клітин і біохімічного складу плазми крові під впливом озонування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / Л.В. Костюченко ; АМН України. Ін-т гематології та трансфузіології. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Встановлено, що обробка крові киснево-озоновою сумішшю зумовлює окисну деструкцію клітин крові, в найбільшій мірі - еритроцитів. Визначено, що ступінь гемолізу знаходиться в лінійній залежності від застосованих доз/концентрацій озону. З'ясовано характер та ступінь змін кислотно-основного стану крові за різних режимів озонування. Встановлено, що внаслідок гемолізу в плазмі збільшується рівень внутрішньоклітинних ферментів, калію, заліза та прямого білірубіну. Проаналізовано дозозалежні розлади системи гемостазу, пов'язані зі зменшенням кількості та пригніченням агрегації тромбоцитів, визначено безпечні концентрації озону для досліджених режимів озонування крові та запропоновано контролювати рівень гемолізу, кількість тромбоцитів та агрегаційну їх функцію в хворих, яким проводиться озонотерапія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р35.522.55
Шифр НБУВ: РА320662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Костюченко В.М. 
Методологія й організація обліку і аналізу діяльності юридичної особи та її дочірніх підприємств як єдиної економічної одиниці: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.09 / В.М. Костюченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 33 с. — укp.

Досліджено найважливіші поняття теорії, методології та організації обліку й аналізу діяльності юридичної особи та її дочірніх підприємств як єдиної економічної одиниці. Розглянуто міжнародний і національний досвід обліку внтурішньогрупових операцій, методологічні засади процесу консолідації фінансових звітів. Розроблено методику такої консолідації. Запропоновано нові прийоми аналізу консолідованої звітності на підставі оцінювання вартості групи за традиційними моделями та методом економічної доданої вартості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.2-21 + У053.9(4УКР)292-21 +
Шифр НБУВ: РА357690

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Костюченко 
Моделювання фізичних процесів на основі системи одномірних диференціальних перетворень: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Руслана Михайлівна Костюченко ; НАН України; Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1,0
Шифр НБУВ: РА359129

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Костюченко С.М. 
Оцінка стану транспортних систем у задачах організації руху автотранспортних засобів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / С.М. Костюченко ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове розв'язання задачі безперервного моніторингу стану транспортної системи для удосконалювання організації руху. На відміну від існуючих статичних методів розв'язання задач оцінки стану транспортних систем запропоновано формування динамічного банку даних для прийняття оперативних рішень щодо визначення раціонального маршруту автотранспортних засобів. Створено оригінальне технічне забезпечення інтелектуального транспортного засобу для оцінки стану транспортних систем та відбудови їх підсистем та ланок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О380.2 +
Шифр НБУВ: РА327309

Рубрики:

      
12.

Костюченко К. Є. 
Педагогічні умови формування раціонально-критичного мислення у майбутніх учителів у процесі вивчення психолого-педагогічних дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / К. Є. Костюченко ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. — Кіровоград, 2011. — 20 с.: табл. — укp.

Досліджено проблеми формування готовності майбутніх учителів до раціонально-критичного мислення у процесі вивчення психолого-педагогічних дисциплін. Визначено сутність, структуру, критерії, показники та рівні готовності майбутніх учителів до такого мислення, а також теоретично обгрунтовано й експериментально-перевірено педагогічні умови її формування. Розроблено методику діагностики рівня сформованості готовності майбутніх учителів до раціонально-критичного мислення, що передбачає проведення анкетування, виконання тестів, розв'язання педагогічних задач і вирішення навчальних завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311 р30 + Ю9 р30 + Ч489.511.220
Шифр НБУВ: РА383741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Миколайчук А.І. 
Поетика мотиву в романах В. Фолкнера кінця 1920-х - початку 1930-х років: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А.І. Миколайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано поетику мотиву в романістиці В. Фолкнера 1920-х - 1930-х рр. Охарактеризовано особливості семантики, структури та функціонування мотивів. Поетикальну парадигму мотиву досліджено на різних рівнях художньої системи письменника: словесно-стилістичному, предметно-зображальному, сюжетному, хронотопному, наратологічному. Висвітлено специфіку архетипно-міфологічних мотивних комплексів. Охарактеризовано функції мотивів, спродукованих біблійним і літературно-художнім інтертекстами. З'ясовано значення екзистенційної мотивної парадигми. Встановлено роль мотиву як чинника й елемента сюжету, архітектоніки й оповідної стратегії автора. Показано, що домінантною структурно-змістовою функцією мотиву в романах В. Фолкнера є формування "некласичної" художньої цілісності твору, що досягається шляхом наскрізного імпліцитного структурування тексту за допомогою повторювання, взаємовіддзеркалення його окремих елементів, образно-асоціативного зв'язку між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА370548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Костюченко О.Є. 
Правове регулювання праці лікарів в умовах ринкової економіки: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / О.Є. Костюченко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено актуальні проблеми правового регулювання праці лікарів в Україні за умов становлення ринкової економіки. На підставі вивчення основних положень вітчизняного законодавства встановлено, що особливості трудових правовідносин лікарів виявляються через їх суб'єктивний склад та об'єкт. Обгрунтовано твердження, що лікарем може бути тільки та фізична особа, що має спеціальну правосуб'єктність, яка полягає у поєданні таких вимог: наявність вищої медичної освіти, складання клятви лікаря, обов'язкове проходження інтернатури, безперервність професійної діяльності, періодичне проходження атестації, попереднього та періодичних медоглядів. Розкрито зміст правового статусу лікаря та закладу охорони здоров'я як учасників трудових правовідносин. Розкрито специфіку трудової діяльності лікаря. Обгрунтовано необхідність розробки та прийняття Закону України "Про правовий статус лікаря", розроблено його основні положення. Розглянуто зміст трудового договору з лікарем. Доведено необхідність запровадження галузевого регулювання суміщення посад і сумісництва у лікарській діяльності. Зроблено висновок про відсутність правових механізмів реалізації права на працю лікарів України в інших країнах світу. Наведено пропозиції щодо запровадження нормативів праці лікарів. Запропоновано визначення таких понять, як "трудова функція' та "робоче місце лікаря", "заклад охорони здоров'я". Обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення положень чинного законодавства України про регулювання праці лікарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)824 +
Шифр НБУВ: РА363211

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Костюченко Я. М. 
Правове регулювання співробітництва України і Європейського Союзу: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Я. М. Костюченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано договірний механізм співпраці, проведено порівняльний аналіз інституційного механізму, створеного на підставі УПС, та угод про асоціацію. Висвітлено основні правові інструменти політики ЄС щодо України, які випливають з Європейської політики сусідства та Східного партнерства. Запропоновано виділити "передінтеграційний" рівень, який характеризується комплексом підготовчих актів щодо запровадження асоціації між Україною й Євросоюзом. Вперше досліджено правову природу, принципи, механізм імплементації Порядку денного асоціації 2009 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР)
Шифр НБУВ: РА373220 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Миколенко Д.В. 
Правоцентристські партії у політичній системі Болгарії (1899 - 1908 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Миколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і місце ліберальної та консервативної партій у політичній системі Болгарії в кінці XIX - на початку XX ст., для визначення яких вперше використано термін правоцентристські. Обгрунтовано твердження, що усталені в історіогарфії поняття "русофіли" та "русофоби" спотворюють справжню зовнішньополітичну орієнтацію ліберальної та консервативної партій. Запропоновано їх нову диференціацію, зокрема, виділено праві й помірковані правоцентристські та найближчі до центру політичного спектра. 1899 - 1908 рр. охарактеризовано як період панування класичної болгарської демократії. Показано специфічну роль правоцентристських партій у системі державної влади Болгарії, що обумовлена низьким рівнем політичної культури, значно швидшими темпами модернізації державного управління у порівнянні зі змінами менталітету громадян, перевагою виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою, відсутністю демократичних традицій внаслідок тривалого перебування держави у складі Туреччини - імперії східного типу. Висвітлено участь правоцентристських партій у діяльності парламенту. Проаналізовано діяльність урядів Болгарії даного історичного періоду, що складалися з ліберальних або консервативних політичних сил. Досліджено боротьбу правоцентристських партій за владу, проаналізовано їх взаємодію з інститутом монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-4 + Ф69(4БОЛ), 82/83 +
Шифр НБУВ: РА352921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Костюченко М.П. 
Проектування інтегрованого змісту технічних дисциплін модульного навчання у професійно-технічних навчальних закладах: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / М.П. Костюченко ; Укр. інж.-пед. акад.. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Наведено нове вирішення наукової проблеми, яка має прояву у суперечності між виокремленістю й автономністю змісту навчальних дисциплін професійної підготовки учнів ПТНЗ і реальною діяльністю кваліфікованого робітника, що має інтегрований характер. Запропоновано часткова та повна відмова від предметної системи навчання та перехід до інноваційних предметно-модульної та модульної систем професійного навчання (ПМСН і МСН), ступінь інтеграції змісту яких відповідає предметно-модульним і проблемно-модульним інтегративним професійним курсам. Розроблено концепцію проектування динамічної структури професійної підготовки й інтегрованого змісту технічних дисциплін для модульного навчання професії у ПТНЗ. Проведено експериментальне дослідження ефективності та результативності модульного навчання учнів інтегрованого змісту технічних дисциплін. Розроблено дві методики у межах ПМСН і МСН проектування навчально-програмної документації й інтегрованого змісту навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч461.290 + Ч461.290 + Ч461.290
Шифр НБУВ: РА363726

Рубрики:

      
19.

Миколенко В. А. 
Прокуратура України як суб'єкт адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Миколенко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості організаційно-правового забезпечення діяльності прокуратури України. Визначено поняття та систему суб'єктів адміністративного права, правові й організаційні засади функціонування прокуратури України, характеристику системи цивільного контролю за діяльністю прокуратури. Уточнено сутність та особливості адміністративного статусу органів прокуратури, з'ясовано мету та завдання прокуратури України, визначено її функції та компетенцію. Висвітлено особливості актів прокурорського реагування на порушення законності, удосконалено механізм взаємодії прокуратури України з іншими правоохоронними органами держави. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА383964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Костюченко Н. І. 
Різноманіття мікроміцетів грунтів агроценозів олійних культур в умовах Південного Сходу України: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Н. І. Костюченко ; Укр. акад. аграр. наук ; Ін-т агроекології. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проведено еколого-систематичне дослідження біорізноманіття мікрофлори грунту агроценозів олійних культур Південного Сходу України. Встановлено, що загальна чисельність і видовий склад мікроміцетів у агроценозах олійних культур залежить від агрокліматичних умов сезону та корелює з кількістю опадів і вологістю грунту. Зазначено, що комплекси мікроміцетів, сформовані в ризосфері олійних культур, відрізняються від фонових грунтів. У грунті перелогу виявлено 58 видів з 20-ти родів, у агрофітоценозах зареєстровано 98 видів з 23-х родів. Поглиблено теоретичні положення впливу штучного фузаріозного фону на структуру сапротрофічного комплексу мікроміцетів ризосфери льону олійного за умов Південного Сходу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.505.4 + П214.1-273.162.3
Шифр НБУВ: РА376474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського