Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (291)Книжкові видання та компакт-диски (321)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=КРУШ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Крушинська О.А. 
Адсорбційно закріплені на кремнеземах хелати Купруму та Феруму - твердофазні редокс-реагенти для визначення органічних відновників: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / О.А. Крушинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено твердофазні редокс-реагенти на базі використання іммобілізованих на кремнеземі хелатів купруму та феруму й досліджено їх гетерофазні окисно-відновні реакції з органічними відновниками. Оптимізовано умови іммобілізації на кремнеземах біс-батокупроїнкупруму (I), фенантролінферуму (III) та тетрабензотетраазациклогексадиценкупруму (II). Розроблено твердофазно-спектрофотометричні та тест-методики визначення вмісту аскорбінової кислоти та анальгіну у лікарських засобах за допомогою твердофазних редокс-реагентів. Обгрунтовано доцільність використання твердофазного реагенту для тест-оцінки антиоксидантної активності фітопрепаратів і харчових продуктів рослинного походження. Створено спектрофотометричну методику, яка дозволяє вибірково визначати вміст похідних гідроксикоричної кислоти у препаратах ехінацеї. Вперше проведено дослідження кореляційної залежності між даним показником та антиоксидантною активністю препаратів. На підставі вивчення кореляційних залежностей між антиоксидантною активністю та вмістом найважливіших класів біоактивних сполук у препаратах ехінацеї, чаях та червоних винах підтверджено придатність тест-методики для оцінки даного інтегрального показника. Встановлено внесок зазначених класів сполук до загальної антиоксидантної активності рослинного об'єкта. Обгрунтовано нові методологічні підходи щодо створення тест-систем для визначення вмісту окремих антиоксидантів та оцінки антиоксидантної активності препаратів рослинного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г439.5 +
Шифр НБУВ: РА337695

Рубрики:

      
2.

Крушинський В.Ю. 
Великобританія в європейських інтеграційних процесах: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / В.Ю. Крушинський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 32 с. — укp.

Уперше у вітчизняній політичній науці комплексно досліджено характер і напрями еволюції позиції Великобританії щодо європейської інтеграції протягом 1970 рр. - початку XXI ст., проаналізовано принципи формування та з'ясовано засоби реалізації політики цієї країни в європейських інтеграційних інституціях. Запропоновано концепцію співвідношення національного та наднаціонального, зокрема, на прикладі політики Великобританії щодо європейських інтеграційних процесів, наведено практичні рекомендації стосовно формування та реалізації європейської політики України. Визначено шляхи теоретичного та концептуального аналізу проблеми формування та розвитку політики Великобританії щодо європейської інтеграції, вдосконалено категоріально-понятійний апарат дослідженої проблеми. Значну увагу приділено аналізу процесу прийняття та імплементації політичних рішень урядами країни стосовно європейських інтеграційних структур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Ф4(4ВЕЛ)64 + Ф4(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА329014

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Крушельницька Т.П. 
Державне управління спеціальними монополіями в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.П. Крушельницька ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено основні етапи формування системи державного управління у сфері виробництва алкоголю та тютюну. Запропоновано методику використання державних механізмів регулювання у даній сфері з метою оптимізації надходження коштів від продажу продукції до державного бюджету. Розроблено засади Концепції державної політики щодо виробництва, обігу та споживання алкогольно-тютюнової продукції. Розвинуто підходи до розв'язання економічних та організаційно-правових проблем стосовно мінімізації ухилення від сплати податків і зборів, посилення боротьби з контрабандою та нелегальним обігом тютюново-алкогольної продукції, покращання стану законодавчої та правової бази, вдосконалення контролю за обігом цієї продукції та її якістю. Визначено доцільність удосконалення організаційної структури управління сферою на основі формування його цілісної системи, створення спеціально уповноваженого самостійного органу виконавчої влади з чітко визначеними функціями, правами та обов'язками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752-13-21 + У9(4УКР)306.753.3-13.21 +
Шифр НБУВ: РА329682

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Крушніцька Г.Б. 
Експортний потенціал регіону та шляхи покращення його використання (на прикладі Чернівецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.Б. Крушніцька ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено сутність експортного потенціалу регіону як економічної категорії. З'ясовано структуру і розкрито місце регіонального потенціалу експортування у системі "національна економіка - світове господарство". Визначено методологічні основи системи експортування регіону та її економічної оцінки, запропоновано методики визначення умов і джерел формування та ефективного використання конкурентних переваг на світовому ринку. Проаналізовано та висвітлено позиції економіки регіону в національній економічній системі, визначено та розкрито потенційні можливості забезпечення експортного успіху регіону на світовому ринку, досліджено й оцінено відповідність здійснюваної експортної діяльності регіональним експортним можливостям. На основі дослідження виявлено і запропоновано заходи щодо розвитку та активізації використання експортного потенціалу регіону. Визначено галузеві та географічні пріоритети експортування та надано рекомендації щодо стратегії географічної присутності регіонального експорту. З'ясовано напрями та запропоновано систему заходів щодо підвищення експортних можливостей основних секторів регіональної економіки, обгрунтовано необхідність створення та висвітлено напрями діяльності регіональної організації сприяння експортуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР-4ЧЕН)843
Шифр НБУВ: РА314096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Крушинська Т.М. 
Підвищення ефективності виробництва та переробки молока в підприємствах різних форм господарювання приміської зони м.Миколаєва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.М. Крушинська ; Миколаїв. держ. аграр. акад. — Миколаїв, 1999. — 19 с. — укp.

Ефективність функціонування молочного підкомплексу цілком залежить від конкретних умов господарювання, матеріально-технічної бази, організаційної структури, взаємовідносин між партнерами. В дисертації розкрито сучасний стан та причини падіння обсягів виробництва молока, зниження його економічної ефективності у підприємствах різних форм господарювання. Обгрунтовано підвищення економічної ефективності молочного підкомплексу (розробка модулів реструктуризації, раціоналізація ресурсовикористання у молочному скотарстві, контрактна інтеграція партнерів, визначення ролі державного регулювання).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4НИК)325.952.50-07

Рубрики:

      
6.

Крушинська О.Г. 
Поезія Поля Верлена в українських перекладах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.16 / О.Г. Крушинська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено усі опубліковані українські переклади поезій П.Верлена. Визначено основні тенденції та закономірності становлення українського поетичного перекладу з 1890-х років до сучасного періоду. Проаналізовано співвідношення змістової та функціональної адекватності у певному культурно-історичному контексті. Виявлено відмінності у перекладацьких підходах, пов'язані з асиметрією та асинхронією поетичних дискурсів першотвору та перекладу. Розроблено періодизацію українських перекладів П.Верлена відповідно до часу їх створення та змін досліджуваних перекладацьких стратегій. Проведено комплексний лінгвостилістичний і перекладознавчий аналіз адекватного відтворення поетичних образів П.Верлена на фонологічному, лексико-семантичному та композиційному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)-4 Верлен, П.418.7 + Ш5(4УКР)5-318.3 + Ш5(4УКР)6-318.3 +
Шифр НБУВ: РА352939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Крушельницький О.Д. 
Протиепідемічне забезпечення військ України в умовах їх реформування на мирний та воєнний час: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О.Д. Крушельницький ; Київ. НДІ епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню проблеми протиепідемічного забезпечення військ і одного з його суттєвих елементів - оптимізації організаційно-штатної структури епідеміологічних відділів санітарно-епідеміологічних установ в системі державної санітано-епідеміологічної служби Збройних Сил (ЗС) України. Виявлені закономірності формування структури витрат робочого часу, в цих установах, лікарями-епідеміологами, бактеріологами, вірусологами. Науково обгрунтована концепція протиепідемічного забезпечення військ та діяльність епідеміологічних відділів в санітарно-епідеміологічних установах, визначені принципи санітарно-епідеміологічного забезпечення ЗС України. Розроблена організаційно-штатна структура епідеміологічних підрозділів в системі санітарно-епідеміологічної служби ЗС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р129

Рубрики:

      
8.

Крушельницька Т.А. 
Формування витрат виробництва в сільському господарстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.А. Крушельницька ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття "технологія контролінгу". Запропоновано тлумачення та визначення показника "ключова точка". Розроблено варіанти електронних форм документів для створення інформаційної бази оперативного формування витрат. Удосконалено порядок використання відносних показників, що взаємопов'язують змінні та постійні витрати, обсяги виробництва, прибуток шляхом застосування інформаційно-управлінських матриць, формування витрат в інформаційній системі сільськогосподарських підприємств на підставі результатів побудови спеціальних розрахункових таблиць з застосуванням коефіцієнта амортизаційних відрахувань. Розвинуто класифікацію чинників формування витрат виробництва, методику визначення оперативної собівартості, яка грунтується на використанні коефіцієнта відхилення фактичних витрат від нормативних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-862 + У9(4УКР-4ДНІ)320-862 +
Шифр НБУВ: РА342290

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Крушніцький М.С. 
Формування екологічних знань та вмінь сільських школярів у процесі вивчення фізичної географії: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / М.С. Крушніцький ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено й експериментально апробовано модель формування екологічних знань і вмінь учнів сільської школи у процесі вивчення фізичної географії. Виявлено найбільш ефективні методи екологічного навчання та виховання школярів на уроках географії. Експериментально визначено рівні екологічної культури учнів, а також засвоєння ними екологічних знань на уроках та в позаурочний час. Виявлено мотиви, що спонукають учнів до охорони природного середовища. Розкрито особливості екологічного навчання та виховання, притаманні сільській школі. Наведено рекомендації щодо покращання екологічного навчання та виховання школярів у процесі вивчення географії. Розроблено систему заходів щодо удосконалення змісту шкільних курсів географії на підставі застосування запропонованої дидактичної моделі формування екологічних знань і умінь. Обгрунтовано умови та шляхи підвищення ефективності уроків фізичної географії, зокрема, наведено рекомендації щодо впровадження найбільш дієвих методів навчання у поєднанні з екологізованими програмами й екологізацією всього процесу навчання у школах. Експериментально підтверджено позитивний вплив розробленої методичної системи на формування екологічних знань учнів сільських шкіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8 р(4УКР)2-3
Шифр НБУВ: РА369927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Сірик М. В. 
Управління основними виробничими засобами поліграфічних підприємств / М. В. Сірик. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розв'язанню наукового завдання, що полягає у поглибленні теоретико-методичних положень і наданні прикладних рекомендацій, спрямованих на підвищення ефективності управління основними виробничими засобами поліграфічних підприємств України. Досліджено сутність основних виробничих засобів підприємства та розвинуто визначення поняття управління основними виробничими засобами підприємства. Вдосконалено науково-методичний підхід до оцінювання ефективності управління основними виробничими засобами у частині використання нової композиції показників оцінювання відносної ефективності управління основними виробничими засобами. Розвинуто методичне забезпечення оцінювання ефективності управління основними виробничими засобами у частині запропонованої матриці ефективності, яка передбачає побудову вектора ефективності такого управління. Проаналізовано факторний вплив, проведено оцінювання стану, структури, результативності використання та ефективності управління основними виробничими засобами поліграфічних підприємств. Виявлено ключові детермінанти підвищення його ефективності. Удосконалено концептуальні положення, побудовано повноциклову модель управління та розвинуто елементну структуру організаційно-економічного механізму управління основними виробничими засобами поліграфічних підприємств. Надано прикладні рекомендації щодо підвищення ефективності управління основними виробничими засобами поліграфічних підприємств, представлено прогнозні показники ефективності їх реалізації.^UThe thesis is devoted to solution of the scientific assignment, which lies in deepening the theoretical and methodologicalprovisions and providing practical recommendations of directions of raising the effectiveness of management of fixed production assets of printing enterprises of Ukraine. On the ground of the analysis of scientific sources the definitions of the notions “fixed production assets” and “management of fixed production assets” were clarified. It is suggested to understand the management of fixed production assets as the process of formation and realization of the reproduction policy of fixed production assets, substantiation of the ways of their most optimal usage proceeding from strategic targets of the activity, possibilities of an enterprise and demands of the market environment. The scientific and methodological approaches and methods of estimation of the effectiveness of management of fixed production assets were systematized, and hereon the scientific and methodological approach to estimation of the effectiveness of management of fixed production assets was improved. It allows to receive an analytic base for taking effective managemental decisions on the ground of available, public information of financial reporting, to determine a vector of management by means of construction of the effectiveness matrix of management of fixed production assets. The methodological provision of the analysis of comparative effectiveness of management of fixed production assets, which may be used by printing enterprises for detection of the reserves of its growth, was developed. The indicators of the structure, the condition and effectiveness of usage of fixed production assets of printing enterprises were analyzed. The factorial influence to the indicator of capital productivity ratio was analyzed, and estimation of the effectiveness of management of fixed production assets of printing enterprises was conducted. While conducting estimation and analysis, the specificity of printing enterprises and the particularities of their fixed production assets were taken into account. On the ground of the conducted estimation the bidimensional matrix of the effectiveness of management of fixed production assets, which allowed to arrange the enterprises into groups according to the management type (extensional or intensive), was constructed, and the estimation of comparative effectiveness of management of fixed production assets of printing enterprises was conducted. Hereon the reserves of raising the effectiveness of management of fixed production assets for the enterprises of the approbation basis were identified. On the ground of analysis and systematization of the factorial influence of management of fixed production assets of printing enterprises such key determinants of raising its effectiveness as macrolevel, mesolevel and level of enterprises were detected. The conceptual provisions were improved, the full-cycle model of management of fixed production assets of printing enterprises was constructed, and the element structure of organizational and economic mechanism of management of fixed production assets of printing enterprises were elaborated, which allowed to suggest a complex of applied recommendations with regard to organizational, technical and technological, social and economic events of fulfilment of changes in the structure of fixed production assets directed at improvement of their condition and raising the results rating of usage. The economic effect from their realization is calculated. The practical importance of the received results lies in the possibility of using scientific elaborations during improvement and elaboration of target-oriented programs of management of development of printing enterprises, provision of raising the effectiveness of investing policy and reallocation of investments for renewal of fixed production assets, improvement of the policy of management of fixed production assets in the process of the activity of printing enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Каліновська М. О. 
Особливості кримінального процесуального доказування під час застосування запобіжних заходів на стадії досудового розслідування. / М. О. Каліновська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є однією з перших у вітчизняній кримінальній процесуальній науці спеціальних комплексних досліджень особливостей кримінального процесуального доказування під час застосування запобіжних заходів на стадії досудового розслідування на основі положень Кримінального процесуального кодексу України 2012 року. У роботі визначено структуру та мету кримінального процесуального доказування під час застосування запобіжних заходів на стадії досудового розслідування. Запропоновано авторське визначення кримінального процесуального доказування під час застосування запобіжних заходів на стадії досудового розслідування, під яким пропонується розуміти регламентовану кримінальним процесуальним законодавством пізнавально-практичну та логічно-розумову діяльність сторін кримінального провадження та слідчого судді, здійснювану на основі відповідних стандартів доказування з метою прийняття законних, обґрунтованих та вмотивованих кримінальних процесуальних рішень про застосування запобіжних заходів на стадії досудового розслідування та спрямовану на досягнення мети застосування запобіжних заходів.У дисертації розкрито процес становлення та розвитку інституту кримінального процесуального доказування під час застосування запобіжних заходів на стадії досудового розслідування на теренах України в різні періоди та у складі інших держав, запропоновано періодизацію становлення та розвитку цього інституту, виокремлюючи в якості критерію такої періодизації ступінь його законодавчої урегульованості. Відповідно до встановленого критерію виділено сім історичних періодів становлення та розвитку: давньоруський; литовсько-польський; період кінця ХV ст. – середини ХVІІІ ст.; період другої половини ХVІІІ ст. – до 1864 р.; післяреформений період; період з 20-тих років ХХ ст. – до 2012 р. та сучасний період.На підставі системного аналізу норм кримінального процесуального законодавства виділено форми участі слідчого, дізнавача у процесі доказування під час застосування запобіжних заходів на стадії досудового розслідування, а саме: 1) складання клопотань про застосування запобіжних заходів та звернення до прокурора за їх погодженням; 2) оскарження відмови прокурора у погодженні клопотань про застосування запобіжних заходів, а також форми участі прокурора у цьому процесі, зокрема: 1) погодження або відмова у погодженні клопотань слідчого, дізнавача про застосування запобіжних заходів; 2) самостійне складання клопотань про застосування запобіжних заходів; 3) участь прокурора у судовому розгляді клопотань про застосування запобіжних заходів слідчим суддею; 4) застосування запобіжних заходів на території, на якій діє правовий режим воєнного, надзвичайного стану або у районі проведення антитерористичної операції; 5) апеляційне оскарження ухвал слідчого судді про застосування запобіжних заходів; 6) участь у судовому розгляді апеляційних скарг на рішення слідчого судді про застосування запобіжних заходів.^UThe dissertation is one of the first in the domestic criminal procedural science of special complex researches of the peculiarities of criminal procedural proving during the application of preventive measures at the stage of pre-trial investigation on the basis of the provisions of Criminal Procedural Code of Ukraine of 2012.The structure and purpose of criminal procedural proving during the application of preventive measures at the pre-trial stage are determined in the thesis. It is proposed the author's definition of criminal procedural proving during the application of preventive measures at the stage of pre-trial investigation as the cognitive-practical and logical-mental activity of the parties to criminal proceedings and the investigating judge regulated by criminal procedural legislation, carried out in order to make lawful, reasonable and motivated criminal procedural decisions on the application of precautionary measures proceedings aimed at ensuring the achievement of the purpose of the application of precautionary measures.The thesis investigates the process of formation and development of the Institute of Evidence during the application of preventive measures at the stage of pre-trial investigation in criminal proceedings in Ukraine in different historical periods as well as being the part of other states. It has been proposed to divide into periods the formation and development of this Institute taking into account the degree of its legislative regulation. In accordance with an established criterion there are seven historical periods of formation and development of this institute in Ukraine, i.e. the Old Russian Period; the Lithuanian-Polish Period; the Period of the end of the 15th century till the middle of the 18th century; the Period of the second half of the 18th century until 1864; the Post-reform Period; the Period from 1920s till 2012; and Modern Period.Based on a systematic analysis of the criminal procedure legislation of Ukraine, identifies forms of participation of the investigator and interrogator in the process of proving during the application of preventive measures at the stage of pre-trial investigation in criminal proceedings, i.e.: 1) drafting petitions for the application of preventive measures and appealing to the prosecutor for their approval; 2) appealing against the Prosecutor's refusal to approve the petition for application of preventive measures. The forms of participation of the prosecutor are defined in this process of proving, in particular: 1) approval or refusal to approve petitions on the application of preventive measure; 2) independent drafting of petitions on the application of preventive measure; 3) the prosecutor's participation in judicial proceedings of petitions on the application of preventive measure by an investigating judge; 4) application of preventive measures on the territory where the legal regime of martial law, emergency state or anti-terrorist operation operates; 5) appeal against the decisions of the investigating judge on the application of preventive measures; 6) participation in the judicial review of appeals against the decision of the investigating judge on the application of preventive measures.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Крушинська А. В. 
Бюджетно-податкове стимулювання інвестиційної привабливості туристичного комплексу. / А. В. Крушинська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню теоретичних і методичних положень та виробленню практичних рекомендацій з бюджетно-податкового стимулювання інвестиційної привабливості туристичного комплексу. Узагальнено наукові підходи до визначення бюджетно-податкового стимулювання та обґрунтовано його зміст. Розкрито сутність інвестиційної привабливості туристичного комплексу як об'єкта бюджетно-податкового стимулювання. Сформовано та апробовано методичний підхід до оцінки бюджетно-податкового стимулювання інвестиційної привабливості туристичного комплексу. Здійснено кластерний аналіз податкового стимулювання інвестиційної привабливості. Наголошено на відсутності належної державної підтримки розвитку туристичної галузі. Визначено дієвість бюджетних інструментів стимулювання інвестиційної привабливості туристичних комплексів.^UThe thesis is devoted to the deepening of the theoretical and methodological provisions and to the development of the practical recommendations for budgetary and tax incentives for the investment attractiveness of a tourist complex. The scientific approaches to the definition of budgetary and tax incentives have been generalized and its content has been substantiated. The essence of the investment attractiveness of a tourist complex as an object of budgetary and tax incentives has been revealed. A methodological approach to assessing budgetary and tax incentives for the investment attractiveness of a tourist complex has been formed and tested. A cluster analysis of the tax incentives for investment attractiveness has been carried out. The lack of proper government support for the development of the tourism industry has been highlighted. The effectiveness of budgetary instruments for stimulating the investment attractiveness of tourist complexes has been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Крушніцька О. В. 
КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО НА ПРОФЕСІЙНУ ПРАВНИЧУ ДОПОМОГУ / О. В. Крушніцька. — Б.м., 2021 — укp.

Крушніцька О.В. Конституційне право на професійну правничу допомогу. - Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 08 Право за спеціальністю 081 Право. – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Чернівці, 2021. Дисертація присвячена комплексному аналізу конституційного права на професійну правничу допомогу, в якій проаналізовано ключові проблеми та запропоновані шляхи їх розв'язання, розроблено пропозиції до вдосконалення українського законодавства. Сформульовано визначення та з'ясовано сутнісні ознаки конституційного права на професійну правничу допомогу. Зроблено висновок, що право на професійну правничу допомогу належить розглядати як самостійне та комплексне конституційне право, яке не підлягає обмеженню; як конституційну гарантію та спосіб захисту інших прав, свобод і законних інтересів, як засаду конституційного ладу України. Право на професійну правничу допомогу – це конституційно гарантована можливість кожного обирати й отримувати ефективний захист прав, свобод і законних інтересів. Вичерпні критерії професійності правничої допомоги не можуть бути чітко визначені законом, однак частково вони розкриті в Рішеннях Конституційного Суду України. Особливість права на професійну правничу допомогу в тому, що воно є невід'ємною складовою механізму реалізації, гарантії та захисту прав і свобод людини й громадянина, тобто безпосередньо пов'язане з ефективністю та якістю забезпечення інших прав, свобод і законних інтересів людини, є безумовною їх гарантією. Конституційне право на отримання професійної правничої допомоги має однаковий для всіх осіб зміст, однак для певних категорій осіб можуть установлюватися особливі гарантії користування ним (безоплатна правнича допомога). Правнича природа конституційного права на професійну правничу допомогу носить конституційно-гарантуючий характер і в нормативному змісті поєднує матеріальні та процесуальні засади. На нашу думку, конституційне право на професійну правничу допомогу необхідно розглядати як конституційно-процесуальне право-гарантію. Структура конституційного права на професійну правничу допомогу складна та охоплює: право на звернення за професійною правничою допомогою до належного суб'єкта, право вимагати своєчасної, якісної та ефективної професійної правничої допомоги, право вимагати захисту порушених прав.Розкрито теоретико-методологічні засади дослідження конституційного права на професійну правничу допомогу. Досліджено національні та міжнародні умови набуття статусу адвоката як професійного суб'єкта надання кваліфікованої правничої допомоги. Розглянено спеціалізацію адвоката як основу кваліфікованої правничої допомоги та розкриті перспективи її запровадження в Україні. Установлено, що спеціалізація адвоката виступає важливою гарантією дотримання законності, яка створює можливість правильно та кваліфіковано вирішувати правові спори, а також перевіряти законність і обґрунтованість юридичних рішень. Обґрунтовано та запропоновано шляхи вдосконалення професійного представництва у конституційному судочинстві. Досліджено захист особи як вид професійної правничої допомоги у кримінальному процесі. З'ясовано особливості професійного представництва в Європейському суді з прав людини. На підставі проведеного дослідження сформульовано низку пропозицій для вдосконалення законодавства України. Ключові слова: конституційне право на професійну правничу допомогу; права людини; гарантії прав і свобод людини і громадянина; професійна правнича допомога; адвокатура; адвокат.^UKrushnitska O.V. Constitutional right to professional legal assistance. - Qualifying scientific work under the rights of the manuscript.The dissertation on competition of the degree of the Doctor of Philosophy in the field of knowledge 08 Law in the specialty 081 Law. - Chernivtsi National University named after Yurii Fedkovych, Chernivtsi, 2021.The dissertation is devoted to the complex analysis of the constitutional right to professional legal assistance, where the key problems are analyzed, and the ways of their solution are proposed. The offers to the improvement of the Ukrainian legislation are developed. The definition and essential features of the constitutional right to professional legal assistance are formulated. It is concluded that the right to professional legal assistance should be considered as an independent and comprehensive constitutional right, which is not subject to restrictions, as a constitutional guarantee and a way to protect other rights, freedoms and legitimate interests, as the basis of the constitutional order of Ukraine. The right to professional legal assistance is a constitutionally guaranteed opportunity for everyone to choose and receive effective protection of rights, freedoms and legal interests. Exclusive criteria for the professionalism of legal assistance cannot be clearly defined by law, but they are partially disclosed in the Decisions of the Constitutional Court of Ukraine. The peculiarity of the right to professional legal assistance lies in the fact that it is an integral part of the mechanism of realization, guarantee and protection of human and civil rights and freedoms. In other words, it is directly related to the effectiveness and quality of other human rights, freedoms and legal interests, it is their unconditional guarantee. The constitutional right to receive professional legal assistance has the same content for all persons, but special guarantees of its use (free legal assistance) may be established for certain categories of people. The legal nature of the constitutional right to professional legal assistance has a constitutional guarantee and in the normative sense combines substantive and procedural principles. In our opinion, the constitutional right to professional legal assistance should be considered as a constitutional procedural right-guarantee. The structure of the constitutional right to professional legal assistance is complex and includes: the right to apply for professional legal assistance to the appropriate subject, the right to demand timely, high-quality and effective professional legal assistance, the right to demand protection of violated rights.Theoretical and methodological bases of research of the constitutional right to professional legal assistance are revealed. The national and international conditions for obtaining the status of a lawyer as a professional subject of qualified legal assistance have been studied. The specialization of a lawyer as a basis of qualified legal assistance is considered and the prospects of its introduction in Ukraine are revealed. It is established that the specialization of a lawyer is an important guarantee of compliance with the law, which creates an opportunity to resolve legal disputes properly and competently, as well as to verify the legality and validity of legal decisions. The ways of improving professional representation in constitutional proceedings are substantiated and suggested. The protection of a person as a type of professional legal assistance in criminal proceedings has been studied. The peculiarities of professional representation in the European Court of Human Rights have been clarified. Further to the study, number of proposals to improve the legislation of Ukraine were formulated. Key words: constitutional right to professional legal assistance; Human Rights; guarantees of human and civil rights and freedoms; professional legal assistance; advocacy; lawyer.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Крушніцька О. В. 
Конституційне право на професійну правничу допомогу / О. В. Крушніцька. — Б.м., 2021 — укp.

Крушніцька О.В. Конституційне право на професійну правничу допомогу. - Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 08 Право за спеціальністю 081 Право. – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Чернівці, 2021. Дисертація присвячена комплексному аналізу конституційного права на професійну правничу допомогу, в якій проаналізовано ключові проблеми та запропоновані шляхи їх розв'язання, розроблено пропозиції до вдосконалення українського законодавства. Сформульовано визначення та з'ясовано сутнісні ознаки конституційного права на професійну правничу допомогу. Зроблено висновок, що право на професійну правничу допомогу належить розглядати як самостійне та комплексне конституційне право, яке не підлягає обмеженню; як конституційну гарантію та спосіб захисту інших прав, свобод і законних інтересів, як засаду конституційного ладу України. Право на професійну правничу допомогу – це конституційно гарантована можливість кожного обирати й отримувати ефективний захист прав, свобод і законних інтересів. Вичерпні критерії професійності правничої допомоги не можуть бути чітко визначені законом, однак частково вони розкриті в Рішеннях Конституційного Суду України. Особливість права на професійну правничу допомогу в тому, що воно є невід'ємною складовою механізму реалізації, гарантії та захисту прав і свобод людини й громадянина, тобто безпосередньо пов'язане з ефективністю та якістю забезпечення інших прав, свобод і законних інтересів людини, є безумовною їх гарантією. Конституційне право на отримання професійної правничої допомоги має однаковий для всіх осіб зміст, однак для певних категорій осіб можуть установлюватися особливі гарантії користування ним (безоплатна правнича допомога). Правнича природа конституційного права на професійну правничу допомогу носить конституційно-гарантуючий характер і в нормативному змісті поєднує матеріальні та процесуальні засади. На нашу думку, конституційне право на професійну правничу допомогу необхідно розглядати як конституційно-процесуальне право-гарантію. Структура конституційного права на професійну правничу допомогу складна та охоплює: право на звернення за професійною правничою допомогою до належного суб'єкта, право вимагати своєчасної, якісної та ефективної професійної правничої допомоги, право вимагати захисту порушених прав.Розкрито теоретико-методологічні засади дослідження конституційного права на професійну правничу допомогу. Досліджено національні та міжнародні умови набуття статусу адвоката як професійного суб'єкта надання кваліфікованої правничої допомоги. Розглянено спеціалізацію адвоката як основу кваліфікованої правничої допомоги та розкриті перспективи її запровадження в Україні. Установлено, що спеціалізація адвоката виступає важливою гарантією дотримання законності, яка створює можливість правильно та кваліфіковано вирішувати правові спори, а також перевіряти законність і обґрунтованість юридичних рішень. Обґрунтовано та запропоновано шляхи вдосконалення професійного представництва у конституційному судочинстві. Досліджено захист особи як вид професійної правничої допомоги у кримінальному процесі. З'ясовано особливості професійного представництва в Європейському суді з прав людини. На підставі проведеного дослідження сформульовано низку пропозицій для вдосконалення законодавства України. Ключові слова: конституційне право на професійну правничу допомогу; права людини; гарантії прав і свобод людини і громадянина; професійна правнича допомога; адвокатура; адвокат.^UKrushnitska O.V. Constitutional right to professional legal assistance. - Qualifying scientific work under the rights of the manuscript.The dissertation on competition of the degree of the Doctor of Philosophy in the field of knowledge 08 Law in the specialty 081 Law. - Chernivtsi National University named after Yurii Fedkovych, Chernivtsi, 2021.The dissertation is devoted to the complex analysis of the constitutional right to professional legal assistance, where the key problems are analyzed, and the ways of their solution are proposed. The offers to the improvement of the Ukrainian legislation are developed. The definition and essential features of the constitutional right to professional legal assistance are formulated. It is concluded that the right to professional legal assistance should be considered as an independent and comprehensive constitutional right, which is not subject to restrictions, as a constitutional guarantee and a way to protect other rights, freedoms and legitimate interests, as the basis of the constitutional order of Ukraine. The right to professional legal assistance is a constitutionally guaranteed opportunity for everyone to choose and receive effective protection of rights, freedoms and legal interests. Exclusive criteria for the professionalism of legal assistance cannot be clearly defined by law, but they are partially disclosed in the Decisions of the Constitutional Court of Ukraine. The peculiarity of the right to professional legal assistance lies in the fact that it is an integral part of the mechanism of realization, guarantee and protection of human and civil rights and freedoms. In other words, it is directly related to the effectiveness and quality of other human rights, freedoms and legal interests, it is their unconditional guarantee. The constitutional right to receive professional legal assistance has the same content for all persons, but special guarantees of its use (free legal assistance) may be established for certain categories of people. The legal nature of the constitutional right to professional legal assistance has a constitutional guarantee and in the normative sense combines substantive and procedural principles. In our opinion, the constitutional right to professional legal assistance should be considered as a constitutional procedural right-guarantee. The structure of the constitutional right to professional legal assistance is complex and includes: the right to apply for professional legal assistance to the appropriate subject, the right to demand timely, high-quality and effective professional legal assistance, the right to demand protection of violated rights.Theoretical and methodological bases of research of the constitutional right to professional legal assistance are revealed. The national and international conditions for obtaining the status of a lawyer as a professional subject of qualified legal assistance have been studied. The specialization of a lawyer as a basis of qualified legal assistance is considered and the prospects of its introduction in Ukraine are revealed. It is established that the specialization of a lawyer is an important guarantee of compliance with the law, which creates an opportunity to resolve legal disputes properly and competently, as well as to verify the legality and validity of legal decisions. The ways of improving professional representation in constitutional proceedings are substantiated and suggested. The protection of a person as a type of professional legal assistance in criminal proceedings has been studied. The peculiarities of professional representation in the European Court of Human Rights have been clarified. Further to the study, number of proposals to improve the legislation of Ukraine were formulated. Key words: constitutional right to professional legal assistance; Human Rights; guarantees of human and civil rights and freedoms; professional legal assistance; advocacy; lawyer.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського