Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (60)Реферативна база даних (1133)Книжкові видання та компакт-диски (1030)Журнали та продовжувані видання (67)
Пошуковий запит: (<.>A=КУДР$<.>+<.>A=ЮЛІЯ$<.>+<.>A=ВІТАЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Кудренко С.О. 
Автоматизація проектування оптимальних аерокосмічних комплексів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.12 / С.О. Кудренко ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено методи та моделі автоматизації проектування оптимальних гетерогенних аерокосмічних комплексів. Проаналізовано сучасні поняття, завдання та методи автоматизованого проектування складних об'єктів з урахуванням їх робастності, гетерогенності й емерджентності. Розроблено числово-аналітичні методи оптимального синтезу, структурного аналізу та параметричної оптимізації гетерогенних аерокосмічних комплексів на макрорівні. Запропоновано практичні рекомендації й організаційно-технічні заходи для ефективного використання результатів дослідження в науково-дослідних роботах, у системах автоматизації проектувальних робіт, у підготовці фахівців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О571-5 + О671-5
Шифр НБУВ: РА374973 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кудрявицька А.М. 
Агрохімічне обгрунтування використання добрив під озиму та яру пшеницю в сівозміні на лучно-чорноземному грунті північної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / А.М. Кудрявицька ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 18 с. — укp.

За результатами дослідження установлено, що тривале застосування мінеральних добрив на фоні післядії 30 т/га гною підтримує постійний вміст гумусу, сприяє значному підвищенню вмісту елементів живлення в орному і підорному шарах грунту. З'ясовано, що систематичне застосування добрив у сівозміні вливає на накопичення сухої маси рослинами озимої та ярої пшениці і відповідно на кінцеву величину врожаю, обумовлює зміни у вмісті елементів живлення у рослинах. Виявлено, що за умов проведення позакореневого підживлення озимої пшениці комплексним добривом "Кристалон особливий" створюються сприятливі умови для росту та розвитку рослин. Визначено ефективність тривалого застосування добрив у сівозміні, а також безпосереднього їх внесення за тривалого досліду на лучно-карбонатному грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-43(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339792

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Кудратов І. 
Аналіз ліхенофлори Таджикистану: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.21 / І. Кудратов ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2004. — 31 с. — укp.

Вперше проведено критичний аналіз ліхенофлори Таджикистану, з'ясовано її видовий склад. На підставі порівняльно-флористичного дослідження з'ясовано подібність ліхенофлор субаридних гір, аридних та субаридних середньогір'їв Таджикистану та ізольоване місце лізенофлори Східного Паміру. Встановлено подібність ліхенофлор Таджикистану та Киргизстану у складі Середньої Азії та Області Древнього Середзем'я. Виявлено провідну роль петрофітону у формуванні флори лишайників Таджикистану, встановлено чисельну перевагу гірськоаридної та монтанної груп видів. На підставі ареалогічного аналізу виявлено досить високу частку у ліхенофлорі досліджуваного регіону вузькоареальних видів. Проведено формаційне дослідження ліхенофлори, встановлено перевагу монтанних та гірськоаридних видів у петрофітоні, а також різко ізольоване положення лишайників лісових флороценотипів серед інших типів рослинності Таджикистану за спектром географічних груп лишайників. Виявлено ендемічні та субендемічні види лишайників Таджикистану та Середньої Азії, встановлено істотну роль автохтонного процесу у видоутворенні у Гірськосередньоазіатській провінції. Визначено вік реліктів ліхенофлори Таджикистану, серед яких виділено третинні неморальні, пліоценові та плейстоценові гірськоаридні релікти. Виявлено історичні та генетичні зв'язки ліхенофлори Таджикистану з ліхенофлорами прилеглих аридних гірських формувань Голарктики (Центральної Азії, Гімалаїв та нагірного Ірану).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.6*852.119(5ТАД)
Шифр НБУВ: РА331064

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Кудрик Я.Я. 
Вплив активних обробок на процеси формування та властивості омічних та бар'єрних контактів до карбіду кремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Я.Я. Кудрик ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Досліджено формотворчі процеси на межі поділу метал/карбід кремнію під впливом активних видів обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852 +
Шифр НБУВ: РА334727

Рубрики:

      
5.

Кудря Н.А. 
Вплив зернобобових попередників на продуктивність озимої пшениці в короткоротаційних сівозмінах південно-східного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Н.А. Кудря ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Вивчено вплив зернобобових попередників (гороху, чини, сої та вико-вівсяної суміші) на показники родючості грунту та продуктивність і якість зерна озимої пшениці за короткоротаційних сівозмін у південно-східній частині Лісостепу України. Показано доцільність використання цих культур. З'ясовано, що у разі їх вирощування у грунті створюються сприятливі умови для розвитку рослин озимої пшениці та підвищення її урожайності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-419(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА338621

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кудрик А.П. 
Динаміка грунтоутворення в еродованих чорноземах аграрних ландшафтів Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / А.П. Кудрик ; Ін-т грунтознав. та агрохімії ім. О.Н.Соколовського. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено закономірності трансформації морфометричних параметрів, механічного складу, гумусового стану, вмісту макро- і мікроелементів у еродованих чорноземах, типових для Лісостепу Житомирщини за останні 30 років. Показано особливості впливу сільськогосподарського використання на процеси грунтоутворення цих грунтів. Обгрунтовано зв'язок деяких режимів у гумусово-акумулятивних горизонтах змитих чорноземних грунтів із режимами в їх перехідних горизонтах. Розроблено технологічні заходи стосовно створення та підтримання активного балансу гумусу та відтворення родючості еродованих чорноземів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П031.53(4УКР-4ЖИТ) + П034.28(4УКР-4ЖИТ)
Шифр НБУВ: РА314597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кудрицька Н.В. 
Економіко-математичне моделювання ризиків при прийнятті рішень в інвестиційній діяльності на автотранспорті: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Н.В. Кудрицька ; НАН України. Міжнар. наук.-навч. центр інформац. технологій та систем. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто основні тенденції та перспективи розвитку автотранспорту за сучасних умов, окреслено проблеми функціонування автотранспортних організацій у сфері міжнародних перевезень. Для закріплення позицій на ринку транспортних послуг необхідно підвищувати ефективність його функціонування, що неможливо без залучення значних сум інвестицій. Зазначено, що більшість управлінських рішень приймаються за умов ризику, що спричинює невпевненість в одержанні очікуваного результату, підвищується ймовірність додаткових витрат. Для вирішення проблеми розроблено методичні та методологічні підходи до економіко-математичного моделювання прийняття рішень в інвестиційній діяльності автотранспортних підприємств. Формалізовано економіко-математичні моделі щодо вибору оптимальних інвестиційних проектів з урахуванням факторів, які впливають на їх прибутковість (ризику, норми дисконту, темпу інфляції, рентабельності, податків); модель дискретно-неперервного типу за допомогою нелінійного програмування; модель лінійного програмування для випадку, коли задано терміни початку фінансування проектів; модель дискретних змінних за допомогою методу послідовного аналізу варіантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)373.31-56-99 в611 + У9(4УКР)373.31-56-99 в611
Шифр НБУВ: РА346659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кудрей Ю.В. 
Клініко-метаболічні порушення та їх корекція у дітей з хронічними вірусними гепатитами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю.В. Кудрей ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розширено уявлення про патофізіологічні механізми розвитку хронічних дифузних захворювань печінки вірусної етіології у дітей. З'ясовано вплив підвищення активності патологічного процесу на зростання ступеня пригнічення даної системи. Доведено, що харатер зміни обміну білків сполучної тканини у дітей має специфічні відмінності за ХГВ і ХГС. Встановлено, що перебіг ХГВ характеризується підвищенням вільної та пептидозв'язаної фракцій гідроксипроліну та посиленням активності еластази, які свідчать про активний метаболізм незрілого колагену III типу. У випадку ХГС виявлено підвищення рівня білковозв'язаної фракції гідроксипроліну у сироватці крові як показник посилення активності синтезу колагену I типу. Вперше на імуногістохімічному рівні охарактеризовано особливості розподілу колагенів I та III типів у біоптатах печінки дітей з хронічними гепатитами (ХГ) вірусної етіології. Показано, що наявність зрілого колагену I типу більш характерна для ХГС. На підставі тривалого дослідження особливостей клінічного перебігу хронічного вірусного гепатиту B і C типів у дітей доведено можливість уповільнення процесів фіброгенезу в печінці шляхом застосуванння препаратів, що впливають на систему L - аргінін - NO.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.16-52 +
Шифр НБУВ: РА337201

Рубрики:

      
9.

Кудрявцева В.В. 
Кодифікація інвестиційного законодавства України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / В.В. Кудрявцева ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання інвестиційної сфери в Україні. Проаналізовано основні етапи розвитку національного інвестиційного законодавства (ІЗ), визначено позитивні та негативні риси. Увагу приділено системного аналізу поняття "інвестиційний ринок" і його структурним елементам. Висвітлено проблеми систематизації та вдосконалення ІЗ України, зокрема, розглянуто питання про потребу його якісного реформування шляхом проведення кодифікаційних робіт. Розкрито методологічні засади кодифікації законодавства у сфері інвестиційних відносин. Показано місце Інвестиційного кодексу України у загальній системі національного законодавства, наведено рекомендації щодо його структури та змісту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25-31
Шифр НБУВ: РА372331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Кудряшова Т.І. 
Комплексний контроль підготовки юних штовхальників ядра на етапі початкової спортивної спеціалізації: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Т.І. Кудряшова ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено методику використання засобів і методів комплексного контролю у процесі підготовки юних штовхальників ядра на етапі початкової спортивної спеціалізації на базі об'єктивної оцінки різних аспектів їх підготовленості, а також функціональних можливостей найважливіших систем юного організму. З урахуванням вікових особливостей спортивної підготовки юних штовхальників ядра віком 11 - 15 років і критеріїв оцінки їх фізичного стану, проведено тестування та медико-біологічні спостереження для визначення рівня підготовленості у кожному віковому періоді. На підставі результатів комплексного контролю охарактеризовано рівень функціональної підготовленості, визначено особливості становлення навичок техніки штовхання ядра, удосконалення фізичної підготовки юних спортсменів відповідно до зростання тренованості. Виявлено взаємозв'язок усіх аспектів підготовленості, з урахуванням яких здійснено корекцію тренувального процесу з метою підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.118.815.7 +
Шифр НБУВ: РА349888

      
11.

Кудрик Н.О. 
Концепція особистості у романах Д.Г. Лоуренса і традиції російської літератури другої половини XIX ст.: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Н.О. Кудрик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено еволюцію творчості видатного англійського письменника-модерніста Д.Г. Лоуренса у аспекті впливу на нього російських письменників-реалістів другої половини XIX ст. Ф.М. Достоєвського, А.П. Чехова, Л.Н. Толстого. Розглянуто особливості сприйняття західними модерністами творчого доробку російського реалізму. Зазначено, що саме етичний максималізм Д.Г. Лоуренса споріднює його з російським класичним реалізмом, з творчою позицією Ф.М. Достоєвського. Вивчено складну, жанрово розмаїту спадщину Д.Г. Лоуренса. Досліджено концепцію формування особистості у його романах та традиції російської літератури другої половини XIX ст. Установлено види контекстуальних зв'язків (впливів), етапи формування та специфіку літературного стилю пиьменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)52-318.3 + Ш5(4ВЕЛ)-4 Лоуренс Д.Г.418.3 +
Шифр НБУВ: РА361760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Кудрицький Б.В. 
Методичні та організаційні аспекти аудиту фінансової звітності в умовах сучасних інформаційних технологій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Б.В. Кудрицький ; Вищ. держ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розглянуто основні завдання аудиту фінансової звітності, розкрито зміст основних постулатів аудиту в контексті основних тенденцій розвитку сучасного аудиту. Розроблено концепцію автоматизованої системи аудиторської діяльності, яка забезпечує високий рівень автоматизації роботи аудиторів відповідно до сучасних інформаційних технологій та потреб вітчизняних аудиторів. Удосконалено методику оцінювання фактичного рівня ризику невиявлення на рівні сегментів перевірки та фінансової звітності за результатами дослідження. Викладено методику визначення рангу факторів ризику на основі ризиковості окремих сегментів перевірки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-149.3-15-218ф +
Шифр НБУВ: РА352759

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кудрявцева М.С. 
Моделі та інструментальні засоби задач контролю й управління електроенергетичним комплексом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.С. Кудрявцева ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

мРозроблено моделі й інструментальні засоби для ефективного вирішення задач контролю й управління електроенергетичним комплексом, зокрема, оцінювання безвідмовності й безаварійності роботи виробничого обладання, визначення причин і наслідків порушень його функціонування, запобігання використанню аварійних режимів і ліквідації аварійних ситуацій, пов'язаних з вимиканням обладнання. На підставі запропонованих математичних моделей та інструментальних засобів створено прикладну інформаційну технологію автоматизації контролю та управління електроенергетичним комплексом для забезпечення безаварійності та безвідмовності його роботи. Встановлено, що впровадження програмної реалізації дозволяє за умов складного впливу визначальних параметрів, факторів і показників забезпечити надійну експлуатацію обладнання, своєчасно виявляти порушення, здійснювати ефективний контроль і діагностику стану обладнання, що сприяє скороченню витрат на ремонт і технічне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261-7с +
Шифр НБУВ: РА357321

Рубрики:

      
14.

Кудрявцев М.О. 
Обернені задачі для скінченнорізницевих операторів математичної фізики та їх застосування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / М.О. Кудрявцев ; НАН України. Фізико-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено прямим та оберненим спектральним задачам для самоспряжених скінченнорізницевих операторів другого та четвертого порядків. Розв'язано обернену задачу спектрального аналізу про відновлення матриці за її спектральною функцією для скінченних і напівскінченних п'ятидіагональних симетричних матриць. Доведено, що будь-яка монотонна матричнозначна функція другого порядку, в якої існують усі моменти - спектральна для окремої можливо виродженої п'ятидіагональної матриці. Знайдено необхідні та достатні умови, яким повинна відповідати спектральна матриця-функція з метою невиродження відповідної п'ятидіагональної матриці. Введено новий тип спектральних даних для якобієвих матриць з обмеженими елементами, у яких дворазовий спектр відокремлений від одноразового та містить сегмент дворазового абсолютно неперервного спектра. Отримано інтегральне рівняння, що дозволило відновити матрицю за одержаними даними. За допомогою даного рівняння розв'язано задачу Коші для ланцюжка Тоди з початковими даними, що не стабілізуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.4,022
Шифр НБУВ: РА311805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Кудрявцев 
Оптичні властивості кристалів боратів стронцію SrB4O7, Sr4B14O25, Sr4B14O25:RE3+ (RE3+ = Pr3+, Nd3+, Eu3+): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Дмитро Петрович Кудрявцев ; Інститут фізичної оптики. — Л., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В375.147,022
Шифр НБУВ: РА328122

Рубрики:

      
16.

Кудрявцева Н.П. 
Організаційно-економічний механізм державного регулювання освіти (на прикладі післядипломної освіти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.П. Кудрявцева ; Н.-д. екон. ін-т. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Визначено кількість і структуру закладів післядипломної освіти України, форми її організації, тенденції розвитку за регіональною ознакою та напрямами перепідготовки, що дає змогу прогнозувати структуру підготовки фахівців у дослідженій сфері. Розроблено методику оцінки економічної та соціально-економічної ефективності діяльності даних закладів з використанням запропонованої системи показників, які застосовуються на мікро- (закладу освіти) і макрорівні та характеризують результативність і відповідність системи післядипломної освіти суспільним потребам. Обгрунтовано доцільність застосування коефіцієнту відповідності щодо планів навчального процесу спеціалістів різного профілю, економічний зміст якого полягає в оцінці ступеня сумісності планів навчального процесу. Висвітлено порядок фінансування післядипломної освіти та системи підготовки кадрів, який передбачає диверсифікацію джерел залучення коштів, а також визначення підходів щодо їх використання та посилення відповідальності державних закладів післядипломної освіти за результати своєї діяльності. Запропоновано економіко-математичну модель функціонування системи даної освіти на базі застосування балансового методу, яка дозволяє за умов ринку праці кваліфікованих кадрів оцінити гнучкість та ефективність процесу підготовки спеціалістів і прогнозувати економічні наслідки державного регулювання цієї сфери. Удосконалено структуру організаційно-економічного механізму державного регулювання післядипломної освіти на базі розробки концептуальних положень, законодавчо-нормативного, економічного та організаційного забезпечення з метою її ефективного функціонування. Визначено суть і співвідношення понять "професійна освіта", "підготовка кадрів", "післядипломна освіта". Відзначено, що професійною освітою є система надання загальноосвітніх та професійних знань у певному обсязі, підготовка кадрів передбачає надання знань з конкретної спеціальності, а післядипломна освіта є системою надання знань на базі періодичного додаткового навчння осіб, які вже мають спеціальність, з метою забезпечення відповідності рівня їх кваліфікації вимогам ринку праці. Розвинуто методику проведення соціологічного опитування слухачів та викладачів з питань діяльності закладів післядипломної освіти, практичне використання якої протягом 2001 - 2004 рр. дало зомгу сформулювати рекомендації щодо удосконалення системи стимулювання праці педагогічних працівників та підвищення ефективності роботи даних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч34(4УКР)78 +
Шифр НБУВ: РА334285

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кудряшова Н.В. 
Організаційно-економічний механізм управління радіочастотним ресурсом в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / Н.В. Кудряшова ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми підвищення ефективності управління радіочастотним ресурсом. Досліджено та проведено порівняльний аналіз організаційно-економічних механізмів управління радіочастотним ресурсом у країнах з розвиненою ринковою економікою. Надано комплексне визначення ефективності використання радіочастотного ресурсу. Наведено методологічні основи оцінки економічної ефективності управління радіочастотним ресурсом і запропоновано методику оцінки ефективності вдосконалення цієї системи, яка застосовується в інноваційному менеджменті. За допомогою теорії множин побудовано економіко-математичну модель поведінки покупців на аукціоні з продажу ліцензій на використання радіочастот за найбільш ефективної форми такого аукціону - одночасного прогресивного багатораундного аукціону. Проаналізовано діючі системи управління радіочастотним ресурсом в Україні, визначено її недоліки. Опрацьовано досвід розвинутих країн в області розподілу радіочастот і ліцензування їх використання та запропоновано оптимальні напрямки реформування системи управління радіочастотним ресурсом і ліцензування радіочастот в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.6-21
Шифр НБУВ: РА314328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Кудрявцев С.О. 
Основи технології бензинової фракції та етилену аерозольним нанокаталізом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / С.О. Кудрявцев ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 22 с. — укp.

Уточнено наукові засади аерозольного нанокаталізу у віброзрідженому шарі AnCVB. Виявлено деякі нові властивості каталітичної системи. Встановлено, що адгезійна ємність скляних кульок, які є компонентом каталітичної системи, щодо каталізатора змінює швидкість хімічної реакції до 3-х разів. З'ясовано, що коагуляція наночастинок впливає на активність каталізатора.Показано, що даний метод дозволяє виключити з технологічної схеми стадію регенерації та рециркуляції каталізатора, що суттєво зменшує матеріалоємність схеми та собівартість продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.33 +
Шифр НБУВ: РА351347

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Кудрявцева Вальдес С.В. 
Особливості впливу полімерів і поверхнево-активних добавок на адгезійні властивості бітумів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / С.В. Кудрявцева Вальдес ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості впливу полімерів і поверхнево-активних речовин (ПАР) на адгезійні властивості бітумів. Досліджено водостійкість плівок бітуму, модифікованого полімером (БМП), на поверхні кам'яних матеріалів і асфальтобетонів на основі БМП. Розглянуто вплив на зчеплення типів і видів полімерів, а також вмісту полімеру в БПМ на їх зчеплення з підложкою у водному середовищі. Досліджено поверхневі властивості БМП, як основи адсорбційно-адгезійних процесів на межі поділу фаз, що забезпечує зчеплення. Запропоновано механізми взаємодії в системах бітум - полімер - ПАР - підложка. Обгрунтовано та підтвержено, що сумісне використання полімеру та ПАР у бітумі призводить до складання індивідуальних ефектів від кожної застосованої домішки і раціонального використання обох домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-060.62-3
Шифр НБУВ: РА373329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Кудревич І.О. 
Особливості патогенезу та удосконалення методів лікування раннього гестозу вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.О. Кудревич ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено роль імунологічних факторів у патогенезі розвитку раннього гестозу та запропоновано нові методи лікування вагітних з даною патологією. Наведено результати комплексного клініко-лабораторного й інструментального обстеження 120-ти вагітних. Вперше обгрунтовано можливість і доцільність використання біопрепарату кріоконсервованої селезінки (КС) у комплексному лікуванні вагітних з раннім гестозом, проведено його клінічну апробацію. Доведено, що біопрепарат КС стимулює Т-супресорні клітини, нормалізує клітинний та гуморальний імунітет, цитокіновий профіль, систему фагоцитарних нейтрофілів периферійної крові, забезпечує сприятливий перебіг вагітності, зниження перинатальних втрат, рецидивів блювоти, ускладнень під час пологів та в післяпологовому періоді. Показано, що запропонований метод лікування дозволив одержати більш виражений позитивний клінічний ефект, скоротити терміни перебування вагітних у стаціонарі, зменшити інтенсивність медикаментозної терапії, знизити сенсибілізацію організму матері та плоду, зменшити кількість випадків переривання вагітності за медичними показниками, скоротити час непрацездатності жінок. Здійснено практичну апробацію та встановлено високу ефективність нового методу лікування раннього гестозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-5 +
Шифр НБУВ: РА344938

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського