Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (150)Книжкові видання та компакт-диски (80)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=КУЗЕНК$<.>+<.>A=ЛАРИС$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Релігія   
1.

Кузенко П.Я. 
Народні кам'яні надмогильні хрести Українських Карпат середини XVIII - першої половини ХХ ст. (історія, типологія, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / П.Я. Кузенко ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистецтв. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження народних кам'яних надмогильних хрестів Українських Карпат середини XVIII - першої половини XX ст. На підстві вперше введеного в науковий обіг потужного комплексу пам'яток та аналізу літературних джерел розкрито особливості даного виду народної творчості в регіоні. На базі результатів вивчення емпіричного матеріалу, встановлено, що для виготовлення ландшафтних (надмогильних) хрестів широко використовували камінь. Розглянуто історію та специфіку розвитку меморіапластики, проведено типологізацію артефактів, визначено їх художні ознаки. Встановлено, що формування кам'яних надмогильних хрестів Українських Карпат відбувалося під впливом міського пам'яткарства, народного мистецтва та частково малої сакральної архітектури сусідніх народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-56 + Щ136-163(4УКР)5 + Щ133(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА339911

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кузенко Л.М. 
Оптимальні поперечні перерізи стиснуто-зігнутих і розтягнуто-зігнутих сталевих стержнів за умови міцності в області обмежених пластичних деформацій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Л.М. Кузенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Теоретично досліджено напружено-деформований стан двотаврових стиснуто-зігнутих та розтягнуто-зігнутих перерізів моно- та бісталевих стрижнів. Розроблено методику розрахунку оптимальних двотаврових перерізів з мінімальною площею на задане навантаження за умови міцності за межею пружності, а також методику раціонального підбору сталевих прокатних стрижнів у разі згину з поздовжньою силою в області обмежених пластичних деформацій. Проведено проектування та експериментальне дослідження дійсної роботи стиснуто-зігнутих та розтягнуто-зігнутих стрижнів за межею пружності для з'ясування можливості підвищення навантажень і економії сталі за використання запропонованої методики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж121.03-11 + Ж434-02
Шифр НБУВ: РА320390 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кузенко Н. В. 
Особливості структурних змін в економічному розвитку пострадянських держав: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Н. В. Кузенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано особливості структурних змін в економічному розвитку пострадянських держав. Проаналізовано та систематизовано методологічні підходи до здійснення структурних змін та їх впливу на економічний розвиток держави. Узагальнено теоретичні моделі здійснення структурних змін, а також проаналізовано структурні диспропорції радянської моделі економічного розвитку. Проведено детальний економічний аналіз структурних змін в економіках пострадянських держав. Запропоновано підходи до обчислення структурних диспропорцій і структурних змін і проаналізовано динаміку структурних змін в економіках пострадянських держав. З використанням методів математико-статистичного аналізу визначено вплив структурних змін на основні макроекономічні показники пострадянських держав. Запропоновано механізм здійснення структурних змін в економіці пострадянських держав. Доведено необхідність системного підходу у здійсненні структурних змін у перехідній економіці, що передбачає врахування не лише економічних, але й інституційних чинників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-961-31
Шифр НБУВ: РА385362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кузенко Т.Б. 
Планування економічної безпеки підприємств в умовах ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.Б. Кузенко ; Європ. ун-т фінансів, інформац. систем, менеджменту і бізнесу. — К., 2004. — 18 с.: рис. — укp.

Розглянуто зміст та рівні економічної безпеки підприємства. Визначено фактори середовища, які її обумовлюють. Узагальнено особливості процесу планування та розроблено класифікацію методів оцінки економічної безпеки підприємства. Проаналізовано можливості тактичного та стратегічного планування економічної безпеки та проведено оцінку фінансової стійкості досліджуваних підприємств як основи економічної безпеки. Розроблено концептуальні засади планування економічної безпеки підприємства та концепцію, яка грунтується на запропонованих методологічних підходах. Наведено методичні підходи до визначення одиниці планування економічної безпеки підприємства, а також до її моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У914УКР)290-99-23 +
Шифр НБУВ: РА329773

      
5.

Кузенко Л.В. 
Правове регулювання права громадян на інформацію в сфері державного управління: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Л.В. Кузенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз категорії інформації, її сутності та значення в сфері державного управління. Проаналізовано її місце та роль в структурі управлінських відносин. Розглянуто питання, пов'язані з міжнародно-правовою регламентацією права людини та громадянина на інформацію, досвідом правового регулювання цього права в найбільш розвинутих державах світу. Досліджено проблеми правового регулювання права громадян на інформацію в законодавстві України. Наведено пропозиції щодо подальшого удосконалення законодавства та розвитку правових гарантій належної реалізації права громадян на інформацію в сфері державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011ф + Х809(4УКР)323 +
Шифр НБУВ: РА325502

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кузенко Ю.Г. 
Розповсюдженість, клінічні прояви, сучасні підходи до діагностики і лікування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби та стравоходу Барретта: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.36 / Ю.Г. Кузенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Вперше в Україні проведено порівняльне вивчення інформативності різних методів (клінічного, ендоскопічного, pH-метричного) у діагностиці різних форм гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) і стравоходу Барретта. Вивчено частоту ерозивної та нерозривної ГЕРХ у хворих з диспепсією, а також частоту виявлення рефлюкс-езофагітів і стравоходу Барретта у разі рутинної ендоскопії, уточнено їх типові й атипові клінічні прояви й особливості клінічного перебігу залежно від форми ГЕРХ. Вперше в Україні вивчено ймовірні причини рефрактерних до лікування форм ГЕРХ. Визначено переваги та недоліки 48-годинного внутрішньостравохідного pH-моніторингу за допомогою системи "Bravo" у діагностиці ГЕРХ. Вперше в Україні вивчено діагностичну цінність хромоендоскопії й ендоскопічної фотодинамічної діагностики у виявленні стравоходу Барретта, встановлено особливості його клінічного перебігу та морфологічну динаміку за результатами 5-річного спостереження за хворими. Вперше в Україні проведено порівняльне оцінювання ефективності різних схем лікування та профілактики рецидивів у хворих на ГЕРХ, а також стравохід Барретта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.1 +
Шифр НБУВ: РА362656

Рубрики:

      
7.

Кузенко О.В. 
Структуралістська методологія та її роль в соціально-гуманітарних дослідженнях: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.09 / О.В. Кузенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Проаналізовано особливості становлення основних ідей та ролі контексту у формуванні структуралізму. Виявлено характер еволюції концепції структуралізму як провідного чинника формування структуралістської методології. Розглянуто структуралістський підхід у контексті сучасних гуманітарних методологій. Обгрунтовано методологічний потенціал ідей структуралізму у сфері соціально-гуманітарних досліджень за доби глобалізації, оскільки тенденція до структуризації пізнавального матеріалу є головною рисою структуралізму. Розглянуто структуралістську методологію у сукупності здійснених за допомогою підходу практик в історичному, еволюційно-концептуальному й соціокультурному аспектах, а також позитивний досвід застосування структуралістської методології в різних сферах гуманітарного знання, що дозволило обгрунтувати її евристично-пізнавальний потенціал. Виявлено, що методологічна спільність різноманітних напрямків структуралізму представлена подібністю принципів в уявленнях про поняття структури та способи її визначення. Спільною рисою методологічних підходів є єдність проблемного поля дослідження з базовими поняттями (структурою, епістемою, симулякром).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.526 + Ю3(0)6-664 +
Шифр НБУВ: РА343340

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Зленко Н. В. 
Формування фінансового механізму антикризового управління суб'єктом підприємництва / Н. В. Зленко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі узагальнено теоретичні аспекти антикризового управління суб'єктів підприємництва та визначено елементи їх системи антикризового управління. Визначено поняття та склад елементів фінансового механізму антикризового управління суб'єкта підприємництва. Визначено компоненти фінансового механізму антикризового управління суб'єктом підприємництва. Узагальнено методичні підходи до аналізу фінансових індикаторів суб'єктів підприємництва в системі антикризового управління. Виявлено сучасні кризові тенденції суб'єктів підприємництва машинобудівної галузі та здійснено аналітичну оцінку фінансових індикаторів суб'єктів підприємництва машинобудівної галузі в системі антикризового управління. Розроблено методичний підхід до визначення складу фінансових індикаторів оцінки адаптаційного потенціалу суб'єктів підприємництва. Розроблено методичний підхід до оцінки адаптаційного потенціалу суб'єктів підприємництва як ключового елементу фінансового механізму антикризового управління. Обґрунтовано інструментарій фінансового механізму антикризового управління суб'єктом підприємництва.Ключові слова: антикризове управління суб'єктів підприємництва, фінансовий механізм антикризового управління, фінансові індикатори, оцінка адаптаційного потенціалу, інструментарій фінансового механізму антикризового управління.^UThe dissertation summarizes the theoretical aspects of crisis management of business entities and identifies elements of the crisis management system of business entities. During the study of theoretical aspects of the business entity crisis management the theoretical substantiation of interpretation of the concept "crisis management" and its connection with adaptation of subjects of business is executed. Determining the theoretical aspects of adaptation in the context of crisis management is due to the periodic impact of global crisis phenomena on the activities of domestic businesses. The concept of adaptation has been improved and emphasizes its systematic phased implementation, which distinguishes adaptation from individual adaptation measures. The concept of adaptation potential and its assessment is specified. Crisis management system has been formed, the formation of which is based on the division of tasks, functions and stages of the crisis management process in two directions - crisis response (in case of micro-level crisis) and adaptation (in meso- and macroeconomic crisis). The concept and composition of the elements of the crisis management financial mechanism of the business entity are defined. In particular, its methods include methods of diagnosis and analysis of the crisis and assessment of adaptation capacity, and a key tool is the crisis financial strategy. The classification of crisis financial strategies is reduced to their division into groups - crisis response and adaptation. The main differences between crisis management and adaptation strategies are presented. The components of the financial mechanism of crisis management of a business entity are identified. Methodical approaches to the analysis of financial indicators of business entities in the system of crisis management are generalized. The current crisis tendencies of the machine-building branch business entities are revealed and the analytical estimation of financial indicators of the machine-building branch business entities in the system of crisis management is carried out. An analytical estimation of financial indicators of 20 machine-building branch business entities was conducted by the following methods: calculation of integrated indicators for models of bankruptcy probability; analysis of absolute and comparative indicators; calculation of financial ratios and integrated indicators of the crisis, for which a scale is built to determine the level of crisis - low, medium or high. A methodical approach to determining the composition of financial indicators for assessing the adaptive potential of business entities has been developed. A methodical approach to assessing the adaptive potential of business entities as a key element of the financial mechanism of crisis management has been developed. A cluster analysis of machine-building business entities according to identified indicators of adaptation potential assessment was carried out. The expediency of calculating the integrated indicator of adaptation potential is determined. To determine this indicator, the method of multidimensional rating analysis was used, namely the radar method. Correlation-regression models are built. The tools of the financial mechanism of crisis management of a business entity are substantiated. To do this, the main steps in building an adaptive financial strategy are outlined, the key ones of which are the construction of a “goal tree”, identification of key areas of adaptation, selection of adaptation measures using the matrix of adaptation measures to crisis factors.Keywords: crisis management of business entities, financial mechanism of crisis management, financial indicators, assessment of adaptation potential, tools of financial mechanism of crisis management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського