Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (169)Книжкові видання та компакт-диски (153)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Ковальчук Т$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Ковальчук Т.М. 
Визначення режиму гірничих робіт в кар'єрі при зміненні бортового вмісту заліза в руді: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / Т.М. Ковальчук ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2003. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання планування режиму гірничих робіт і параметрів системи розробки в кар'єрі у разі зміни величини бортового вмісту заліза в руді. Встановлено основні взаємозв'язки геолого-технологічних показників видобутку та переробки руд на комбінатах Кривбасу. Визначено характер і ступінь впливу величини бортового вмісту на поточні обсяги видобутку, розкриву і переробки руд, наведено економічну оцінку цього впливу. Доведено, що режим гірничих робіт в кар'єрі залежить від величини бортового вмісту заліза в руді та впливає на її оптимальне значення. На основі даних закономірностей досліджено режим гірничих робіт на окремих ділянках кар'єра та розроблено методику визначення оптимального співвідношення обсягів видобутку якісних різновидів руд. Зазначено, що навіть у разі збільшення бортового вмісту експлуатаційний коефіцієнт розкриву в певні періоди розробки родовища може зменшуватися. Запропоновано визначати основні параметри системи розробки з урахуванням наслідків зміни бортового вмісту, що дозволяє зіставляти варіанти режиму за якістю товарної продукції ще на стадії планування. Розроблено методику корегування границь діючих кар'єрів у разі змінення кондицій до якості корисної копалини з урахуванням впливу цього корегування на режим гірничих робіт. Концептуально викладено результати досліджень щодо визначення продуктивності групи кар'єрів у складі одного комбінату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.302 +
Шифр НБУВ: РА327298

Рубрики:

      
2.

Ковальчук Т.М. 
Газорідинна хроматографія діалкілдитіокарбаматів металів та її використання в аналізі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Т.М. Ковальчук ; НАН України. Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено вплив природи металу, будови ліганду та параметрів хроматографічної колонки на хроматографічні характеристики диметил-, діетил-, дибутил-, діізопропіл-, діізобутилдитіокарбаматів Zn(II), Cd(II), Cu(II), Ni(II), Pd(II), Co(II), Hg(II). Встановлено, що процеси адсорбції хелатів поверхнею діатомітового носія та нерухомої фази визначають симетрію піків, відтворюваність часів утримання, величини межі виявлення, а також ефективність колонки щодо розглянутих діалкілдитіокарбаматів. Визначено, що для діізобутил- і діетилдитіокарбаматів Ni, Pd, Co, Cu вплив адсорбції на хроматографічні характеристики є мінімальним. Оптимізовано параметри набивної та капілярної колонок, а також умови проведення хроматографічного експерименту. Розроблено методики екстракційно-газохроматографічного визначення Ni, Pd, Cu, Co та Zn у вигляді діетил- іа діізобутилдитіокарбаматів у промислових (сплавах) і природних (біологічних матеріалах, водах) об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г471.8
Шифр НБУВ: РА312817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ковальчук Т.І. 
Господарсько корисні та біологічні ознаки корів різних генотипів новостворених молочних порід інтенсивного типу: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.І. Ковальчук ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2008. — 22 с. — укp.

Вивчено екстер'єрно-конституціональні особливості, молочну та м'ясну продуктивність, відтворні й адаптаційні якості, морфофункціональні властивості вимені корів різних генотипів новостворених українських чорно-рябої та червоно-рябої молочних порід. За оптимальних умов певного господарства перехідної зони з Полісся до Лісостепу України проведено порівняльне комплексне оцінювання господарсько корисних і біологічних ознак корів-первісток різних генотипів за голштинською породою, що значно підвищує вірогідність одержаних результатів досліджень. З урахуванням високого генетичного потенціалу та вибагливості голштинізованих тварин до умов середовища увагу приділено вивченню відтворних якостей, стійкості лактаційної діяльності, клінічних та інтер'єрних показників, які характеризують їх адаптаційні властивості й інтенсивність обміну речовин тварин різних генотипів. Доведено, що за підвищення частки спадковості голштинської породи в генотипі корів обох порід покращується їх продуктивність за одночасного погіршення відтворної здатності та м'ясних якостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-269 + П60-60 +
Шифр НБУВ: РА360555

Рубрики:

      
4.

Ковальчук Т.І. 
Культурний фактор європейської інтеграції (на прикладі Європейського Союзу): автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.04 / Т.І. Ковальчук ; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено концептуально-теоретичні основи співробітництва у сфері культури в міжнародних інтеграційних угрупованнях, основні напрями, принципи й інструменти реалізації культурної політики ЄС. Виявлено, що культурний фактор є потужною передумовою для розвитку європейської інтеграції, справив великий вплив на динаміку євроінтеграційного процесу, виступає інструментом зміцнення соціальної консолідації й європейської ідентичності за підтримки загальноєвропейських культурних цінностей. Доведено, що культурний чинник євроінтеграції став підгрунтям для культурного, економічного та суспільно-політичного зближення європейських народів, виступає механізмом взаємодії європейських держав в рамках спільного інтеграційного процесу в Європі й є однією з основних умов формування загальноєвропейського культурного простору на основі збереження культурного розмаїття європейських народів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Ф4(4)64 +
Шифр НБУВ: РА369398 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Ковальчук Т.М. 
Оперативний економічний аналіз: теорія, методологія, організація: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / Т.М. Ковальчук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2004. — 40 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методологічні та організаційні засади оперативного економічного аналізу (ОЕА) як функції керування в системі ринкових відносин та розроблено методики його проведення щодо різних видів діяльності підприємства як відкритої соціально-економічної системи. Уточнено місце економічного аналізу в системі економічних наук, розглянуто суть, модифіковано завдання. Обгрунтовано його мету як функції управління, зважаючи на зміну ролі в керуванні та взаємозв'язки з іншими функціями, що мають новий зміст. Досліджено еволюцію дефініції "оперативний економічний аналіз". Для розв'язання завдань ОЕА теоретично обгрунтовано типологію його видів. Висвітлено методологічні засади ЕОА. Визначено основні структурні компоненти, розкрито їх суть, архітектоніку. Уточнено систему показників ОЕА, яку структуризовано блоками. Запропоновано шляхи вдосконалення його інформаційного забезпечення. З використанням системного підходу запропоновано гнучкі методики маркетингового, внутрішньогосподарського та фінансового оперативного аналізу щодо різних видів діяльності підприємства як відкритої соціально-економічної системи. Доведено об'єктивну необхідність створення наскрізної системи економічного аналізу, запропоновано підсистеми та визначено їх зміст, об'єкти, завдання та місце в ній ОЕА. Обгрунтовано концептуальні підходи щодо раціональної організації ОЕА, побудовано модель організації та з'ясовано порядок розподілу функціональних обов'язків між суб'єктами аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)320 +
Шифр НБУВ: РА328702

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ковальчук Т.А. 
Особливості ранньої діагностики, клінічного перебігу, лікування та профілактики виразкової хвороби у працівників гірничо-металургійного комплексу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Т.А. Ковальчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2003. — 37 с. — укp.

За результатами проведених досліджень розкрито роль комплексу факторів виробничого середовища, генетичних маркерів, порушень імунітету, інфекції у розвитку виразкової хвороби (ВХ) у працівників гірничо-металургійного комплексу (ГМК). Вивчено поширеність ВХ з урахуванням віку, стажу роботи за несприятливих умов, запропоновано автоматизовану діагностику цього захворювання з використанням комплексу клінічно-інструментальних, лабораторних, імунологічних критеріїв ранньої діагностики ВХ, визначено механізми її патогенезу в даного контингенту хворих з використанням імунореакторів, ентеросорбентів, екстракорпоральної трансфузії ультрафіолетом опроміненої крові. Визначено характер змін слизової оболонки шлунка залежно від типу хронічного гастриту та ступеня інфікованості Helicobacter pylori. В експерименті на щурах визначено морфологічний еквівалент змін слизової оболонки гастродуоденальної зони під впливом антропогенних ксенобіотиків, що присутні в повітрі робітничої зони у металургів та гірників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-3 +
Шифр НБУВ: РА327656

Рубрики:

      
7.

Ковальчук Т.В. 
Реформаційні явища в житті Російської православної церкви в Україні у 1905 - 1917 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т.В. Ковальчук ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено реформаційні явища в житті Російської православної церкви в Україні у 1905 - 1917 рр. Проаналізовано адміністративно-територіальну структуру церковного управління та способи її трансформації в Україні на початку XX ст. відповідно до національних соборноправних традицій. Спростовано усталене в радянській історіографії оцінювання церкви як цілком реакційної організації. Виявлено форми та характер діяльності громадських організацій за участю духовенства. Доведено участь духовенства у національно-церковному відродженні України. Визначено особливості та масштаб його національної діяльності. Втановлено, що ознаками пробудження національної свідомості пастирів зазначеного періоду стали спроби впровадження української мови у навчальну практику, поява осередків руху за українізацію богослужінь і факт видання українського перекладу Євангелія у 1911 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)52-55 + Э372.09(4УКР)-35-018
Шифр НБУВ: РА373903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Ковальчук Т.С. 
Система нереальних умовно-наслідкових періодів в англійській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.С. Ковальчук ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено різноструктурні речення сучасної англійської мови, що виражають нереальну умову та/або її наслідок. Доведено, що дані мовні одиниці є складними реченнями особливого типу, які визначено як нереальний умовно-наслідковий період (НУНП) з обов'язковими умовною та наслідковою частинами, встановлено тип синтаксичного зв'язку між ними (взаємозалежність). НУНП розглянуто як втілене у мовних формах складне судження, яке застосовується для суб'єктивного встановлення комунікантами умовно-наслідкового відношення між процесами (подіями) гіпотетичної дійсності. Висвітлено динаміку функціонування НУНП в англомовній художній прозі XIX - XX ст., розкрито особливості синтаксичної структури НУНП, усі ідентифіковані різновиди репрезентовано у вигляді моделей, проведено їх порівняльне вивчення та розроблено класифікацію, виокремлено інваріантну модель НУНП. Охарактеризовано способи вербальної репрезентації умови та наслідку в аналізованих мовних фрагментах і визначено чинники, які обумовлюють таку вербалізацію. Виявлено причини сприйняття самостійно функціонуючих умовних і наслідкових предикативних одиниць як парцелятів НУНП. Запропоновано структурну класифікацію НУНП, які відрізняються за способом оформлення, в якій враховано повноту й експліцитність вираження умовної та наслідкової частин. Встановлено синтаксичний статус і граматичне значення кожного з варіантів НУНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-221 +
Шифр НБУВ: РА359932

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського