Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (95)Книжкові видання та компакт-диски (77)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Козак О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Козак О.С. 
Звільнення від кримінальної відповідальності: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.С. Козак ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне наукове дослідження проблем звільнення від кримінальної відповідальності. Досліджено концептуальні засади суті цього явища, що зумовлює існування звільнення від такої відповідальності, його підстав і умов за кримінальним законодавством України. Установлено відповідність звільнення від кримінальної відповідальності основним принципам кримінального права. Відмежовано даний інститут від суміжних кримінально-правових. Наведено визначення поняття ефективності звільнення від кримінальної відповідальності, його критеріїв та умов. Розроблено механізм оцінювання ефективності даного заходу, на підставі якого досліджено практику його застосування в Україні. Визначено шляхи вдосконалення інституту звільнення від кримінальної відповідальності з метою підвищення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)03 +
Шифр НБУВ: РА359828

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Козак О. Л. 
Ідентифікація параметрів інтервальних моделей статичних систем методами допускового еліпсоїдного оцінювання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.02 / О. Л. Козак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено основні критерії якості допускових оцінок параметрів. Розроблено методи вибору конфігурації субоптимальних допускових еліпсоїдних оцінок. Створено методи синтезу субоптимальної допускової еліпсоїдної оцінки області параметрів інтервальних моделей статичних систем за умов відомої конфігурації області даних оцінок. Підтверджено ефективність та низьку обчислювальну складність створених методів допускового еліпсоїдного оцінювання. Розроблено методи, які використано для синтезу допусків на параметри елементів радіоелектронних кіл та за проектування технічних засобів, які використовують для ідентифікації гортанного нерва під час проведення хірургічних операцій на щитовидній залозі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.4
Шифр НБУВ: РА371988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Козак О.Ф. 
Розроблення методу експрес-контролю якості технологічних рідин за потенціалом протікання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.11.13 / О.Ф. Козак ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність використання потенціалу протікання (ПП) рідини для експрес-контролю її складу. Розроблено фізичну та математичну моделі, які є науковою базою нового методу, що грунтується на лінійній залежності ПП рідини від перепаду тиску на первинному перетворювачі ПП. Експериментально підтверджено теоретичні висновки щодо методу експрес-контролю якості технологічних рідин. Досліджено ефективний ПП - циліндричний елемент зі скляними кульками. Встановлено залежність між вмістом води в технологічному розчині диетиленгліколю та функцією ПП розчину від перепаду тиску на ПП. Розроблено взірець інформативно-вимірювальної системи "Абсорбент - 1" контролю якості абсорбентів на установках осушення природного газу. Проведено промислову апробацію інформаційно-вимірювальної системи за виробничих умов відповідно до розроблених програм і методики. Підтверджено, що одержані значення точності дозволяють застосувати розроблену систему для експрес-контролю визначення вмісту води в технологічному розчині диетиленгліколю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-7с
Шифр НБУВ: РА375147 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Козак О. І. 
Феномен конфлікту в симфонічній драматургії: мистецько-культурологічні виміри: автореф. дис. ... д-ра мистецтвознав. : 26.00.01 / О. І. Козак ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 37 с. — укp.

Досліджено еволюцію наукових поглядів на проблему конфлікту у філософсько-культурологічному та мистецтвознавчому дискурсах. Визначено специфіку конфлікту в інструментальній музиці, його предмет у симфонічній драматургії, а також її суттєві властивості як моделі конфлікту у європейському симфонізмі. Виявлено змістовні відмінності мистецько-культурологічних феноменів "конфлікт" і "конфліктність". Проведено їх термінологічне порівняння, а також диференціювання поняттєвих співвідношень "конфлікт - контраст", "конфлікт - протиріччя", висвітлено їх прояви у сфері симфонічної драматургії. Визначено особливості функціонування "конфліктної ситуації" як соціокультурної моделі конфлікту в інструментальній музиці. Розглянуто формування семантики конфлікту у континуумі драматичного симфонізму. Визначено базові функції конфлікту у цілісній концепції симфонічного твору, соціокультурні детермінанти смислової трансформацій конфлікту у симфонізмі - від традиційних структур до модерних модифікацій в європейській музичній культурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.040-713
Шифр НБУВ: РА371947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Козак О.А. 
Формування та розвиток ринку молока та молочної продукції в регіоні (на матеріалах Вінницької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Козак ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Виявлено динамічний характер змін щодо співвідношення виробленого молока та різнонаправленості тенденцій розвитку молочної галузі в господарствах різної категорії, а також факторний взаємозв'язок між основними організаційно-економічними чинниками та результативними показниками. З'ясовано переваги великотоварних підприємств і установлено, що їх потенційні можливості щодо збереження галузі та нарощування виробництва продукції є високі. Як основні складові організаційного механізму розширеного відтворення товарних ресурсів молока та молочної продукції розглянуто структуризацію співвідношень поголів'я молочних корів у сільськогосподарських підприємствах області, групову комплектацію стада корів. Обгрунтовано основні параметри розвитку ринку молока та молочної продукції на період до 2015 р. Визначено прогнозні показники обсягів виробництва молока у мікрорегіональному аспекті, які передбачають врахування існуючих потужностей молокопереробних підприємств, їх розташування та створення оптимальних сировинних зон. Розглянуто широкий спектр питань забезпечення якості молока та молочної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВІН)306.751.353-96 +
Шифр НБУВ: РА344113

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Козак О. М. 
Договір про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомну сім'ю / О. М. Козак. — Б.м., 2020 — укp.

У першому розділі «Становлення та розвиток інституту прийомної сім'ї у вітчизняному законодавстві» з'ясовано історичні аспекти становлення та розвитку цього правового інституту у вітчизняному законодавстві. Виокремлено шість періодів становлення та розвитку інституту прийомної сім'ї як однієї з нових форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у вітчизняному праві. Акцентовано увагу на правовому статусі дітей при врегулюванні відносин щодо влаштування їх на виховання у прийомну сім'ю. Вихованець прийомної сім'ї користується як всім спектром прав, притаманних будь-якій дитині в родині, так і правами, передбаченими спеціальними нормативними актами, що спрямовані на захист прав та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У другому розділі «Правова характеристика договору про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомну сім'ю та порядок його укладення» на основі характеристики договору про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у прийомну сім'ю вироблено його поняття та визначено його приватноправову природу. Характер відносин, що виникають між прийомними батьками, органом, що прийняв рішення про створення прийомної сім'ї, та самою дитиною є приватноправовим, оскільки: 1) відображається у наданні послуг із виховання дитини, яка цього потребує; 2) здійснення прав та виконання обов'язків контрагентами за цим договором спрямовано на створення гідних умов розвитку та виховання дитини; 3) відносини між прийомними батьками та прийомною дитиною носять фідуціарний характер; 4) метою вступу прийомними батьками та органом, що прийняв рішення про створення прийомної сім'ї, в договірні відносини є створення умов, максимально наближених до виховання дитини в звичайній сім'ї. Відносини, що виникають між відповідним органом виконавчої влади та прийомними батьками є як особистими немайновими, так і майновими. Договір про влаштування дітей на виховання у прийомну сім'ю, будучи частково пойменованим, за своїми ознаками близький до договорів про надання послуг. Акцентовано увагу на правовому статусі сторін договору про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на виховання у прийомну сім'ю. Виокремлено передумови та встановлено порядок укладення договору про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомну сім'ю. У третьому розділі «Виконання зобов'язань за договором про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомну сім'ю та відповідальність за їх порушення» акцентовано увагу на особливостях виконання зобов'язань за договором про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомну сім'ю, що пов'язані з закріпленням законодавчої вимоги до прийомних батьків надати послугу такого характеру особисто. Під предметом договору із влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомну сім'ю розуміється сукупність дій прийомних батьків (як фактичного, так і юридичного характеру) щодо належного здійснення та за потреби захисту особистих та майнових прав прийомної дитини шляхом влаштування такої дитини у свою сім'ю, її виховання, навчання, оздоровлення тощо до досягнення нею повноліття (завершення навчання у відповідних навчальних закладах).Відповідальність сторін договору про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомну сім'ю є договірною, тому й існує об'єктивна потреба в нормативному закріпленні такого механізму цивільно-правової відповідальності сторін, який, з одного боку, передбачав би засоби впливу на сторони зобов'язання, а з іншого – визначав би оптимальний порядок застосування вказаних правових засобів.^UIn the first chapter, «The evolution of the institution of the foster family in domestic law and the regulation of relations of the placement of orphans and children deprived of parental care in a foster family», the historical aspects of the formation and development of this legal institution in domestic law were clarified. Six periods of the formation and development of the foster family institution as one of the new forms of placement of orphans and children deprived of parental care in domestic law were identified. A contract on placement of orphans and children deprived of parental care in a foster family should be considered not only as a transaction, legal relationship or document, but as a regulator of personal non-property and property relations of foster parents and the authority that decided to create a foster family. Attention is focused on the legal status of children in the settlement of relations regarding their placement in foster familyIt is justified that it is inexpedient to fix the specific age of the child, which is associated with the need to take into account his/her opinion regarding placement in a foster family.In the second chapter, «The legal characteristic of the contract on placement of orphans and children deprived of parental care in a foster family and the procedure for its conclusion», on the basis of characteristic of the contract on placement of orphans and children deprived of parental care in a foster family, its concept is proposed and its private law nature is defined. The nature of the relationship that arises between foster parents, the body that made the decision to create a foster family, and the child himself is private-law, as: 1) it is reflected in the provision of services for raising a child, who needs it; 2) the exercise of rights and fulfillment of obligations by counterparties under this contract is aimed at creating decent conditions for the development and upbringing of the child; 3) the relationship between the foster parents and the foster child are fiduciary; 4) the purpose of entering into a contractual relationship between foster parents and the body that made the decision to create a foster family is to create conditions as close as possible to raising a child in an ordinary family.Relations arising between the relevant executive authority and foster parents are both personal non-property and property. The contract on the placement of children in foster family, being partially named, is close in its features to contracts on the provision of services. Attention is focused on the legal status of the parties to the contract on the placement of orphans and children deprived of parental care in foster family..The preconditions are separated and the procedure for concluding a contract on placement of orphans and children deprived of parental care in a foster family is established. In the third chapter, «Fulfillment of obligations under a contract on placement of orphans and children deprived of parental care in a foster family and responsibility for their violation», attention is focused on the features of fulfilling obligations under a contract on placement of orphans and children deprived of parental care, in a foster family related to fixing a legal requirement for foster parents to provide a service of this nature personally. The subject of a contract on placement of orphans and children deprived of parental care in a foster family is understood as the totality of actions of foster parents (both actual and legal in nature) regarding the proper implement and, if necessary, protect the personal and property rights of the foster child by placing such a child in your own family, his/her upbringing, education, rehabilitation, etc. until child reaches adulthood (completion of education in respective educational institutions).Responsibility of the parties to the contract on placement of orphans and children deprived of parental care in a foster family is contractual, therefore there is an objective need for a normative fixing of such a mechanism of civil liability of the parties, which, on the one hand, would provide means of influence on the parties of the obligation and, on the other hand, it would determine the optimal procedure for applying the indicated legal means.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Козак О. О. 
Фотоелектричні властивості багатошарових гетероструктур на основі сполук InGaAs / О. О. Козак. — Б.м., 2021 — укp.

Ретельно вивчені механізмі фотопровідності (ФП), фотоелектрорушійної сили та впливу дефектних рівнів у квантовоточкових сонячних елементах (КТСЕ/QDSC). Досліджена роль глибинних шарів на фотоелектричні властивості вертикальних метаморфних InAs/In0.15Ga0.85As та псевдоморфних (звичайних) InAs/GaAs структур із квантовими точками. Зокрема у випадку електрично активної підкладки, метаморфна та псевдоморфна наноструктури продемонстрували біполярний сигнал фото електрорушійної сили (фотоЕРС). При наявності електрично неактивної підкладки у поєднанні з товстими буферами сильно пригнічує вплив фотоактивних глибинних рівнів, що виникають на інтерфейсах з підкладкою si-GaAs, на фотоелектричні властивості наноструктур. Показано що спектр електронних пасток метаморфних структур, зосереджених головним чином навколо квантових точок (КТ/QD), багатший, ніж у псевдоморфній структурі InGaAs/GaAs. Більшість дефектів були визначені як відомі комплекси точкових дефектів (ТД), пов'язаних з GaAs та інтерфейсами GaAs-In(Ga)As. Продемонстрована залежність густини дефектів у метаморфних InAs/InxGa1–xAs від x.^UThe mechanisms of photoconductivity, photovoltage force and influence of defect levels in quantum dot solar cell are carefully studied. The role of deep layers on the photoelectric properties of vertical metamorphic InAs/In0.15Ga0.85As and pseudomorphic InAs/GaAs structures with quantum dots has been studied. In particular, in the case of an electrically active substrate, metamorphic and pseudomorphic nanostructures showed a bipolar photovoltage signal. In the presence of an electrically inactive substrate in combination with thick buffers, it strongly inhibits the effect of photoactive depth levels that occur on interfaces with the si-GaAs substrate on the photoelectric properties of nanostructures.It is shown that the spectrum of electron traps of metamorphic structures concentrated mainly around quantum dots is richer than in the pseudomorphic structure InGaAs / GaAs. Most defects have been identified as known complexes of point defects associated with GaAs and GaAs-In (Ga) As interfaces. The dependence of the defect density in metamorphic InAs / InxGa1–xAs on x is demonstrated.The influence of additional AlAs capping layers on quantum dots properties was investigated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Козак О. А. 
Організаційно-економічні засади розвитку молокопродуктового підкомплексу у формуванні продовольчої безпеки України. / О. А. Козак. — Б.м., 2021 — укp.

Обґрунтовано теоретико-методологічні положення та науково-практичні підходи до організаційно-економічних засад розвитку молокопродуктового підкомплексу у формуванні продовольчої безпеки України.Узагальнено теоретичну сутність організаційно-економічних засад розвитку молокопродуктового підкомплексу. Поглиблено та доповнено сутність категорії«молокопродуктовий підкомплекс», доведено його стратегічну роль у формуванні продовольчої безпеки України, значення для національної економіки та реалізації цілей сталого розвитку. Обгрунтовано теоретико-методологічні основи концепції типовості та запропоновано методичні підходи до ідентифікації типових молочних господарств. Встановлено місце України на світовому ринку молока та молочної продукції. Виявлено сформовані тенденції розвитку виробничої та переробної сфери молокопродуктового підкомплексу, обґрунтовано внутрішні та зовнішні фактори, що впливають на подальші структурні зміни. Визначено конкурентоспроможні молочні регіони України та інвестиційно привабливі господарства молочного напряму, розроблено структурні моделі споживання молока та молочних продуктів. Здійснено прогнозування розвитку молокопродуктового підкомплексу за різними сценаріями на довгострокову перспективу, обґрунтовано стратегічні орієнтири організаційно-економічного забезпечення розвитку, розроблено пропозиції щодо формування регіональних брендів молочних продуктів.^UThe theoretical and methodological provisions and scientific and practical approaches to the organizational and economic principles of the dairy subcomplex development in to ensure food security of Ukraine have been substantiated. The theoretical essence of organizational and economic principles of the dairy subcomplex development is generalized.It has been deepen and supplemented theoretical and methodological approaches to determining the organizational and economic status of the dairy subcomplex as a food system, which is a set of interconnected elements, activities and participants involved in the whole chain "production-consumption", operating under the influence of environmental factors (economic, socio-cultural, political, scientific and technical, environmental and globalization) in order to meet the needs of the population in quality and safe dairy products while maintaining the economic benefits of all economic entities and achieving the strategic goal of ensuring food security. The dairy subcomplex has been proven to be of strategic importance to the country due to the volume, frequency and culture of consumption of milk and dairy products, acts as a guarantor of social stability and food security, and affects the economy, society and people by improving nutrition, creating jobs, supporting and activating the entrepreneurial component of the rural economy, providing livelihoods and making a significant contribution to achieving the sustainable development goals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Коденко І. І. 
Історичне виконавство як тенденція музичного мистецтва останньої третини ХХ – початку ХХІ століття. / І. І. Коденко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено обґрунтуванню та вивченню специфіки старовинної музики, виявленню різних підходів до інтерпретування у сфері автентичного виконавства. В роботі окреслено ґенезу «автентизму» як музичного мистецтва останньої третини ХХ – початку ХХІ століття, виявлено шляхи становлення жанрів музики епохи Бароко, особливості їх конструювання, сформульовано методологічні принципи вивчення феномену старовинної музики як кореляції методів «реконструкції» і «деконструкції», що здійснюється на базі аналізу історичних наукових джерел. Наукова новизна отриманих результатів пов'язана з введенням у науковий обіг недостатньо досліджених в мистецтвознавстві джерел, що присвячені старовинній музиці і способам її виконання; виявленням стратегії підготовки музикантів-виконавців, аналізом виконавських інтерпретацій відомих солістів та ансамблів, чия творчість пов'язана з автентичним виконанням музики епохи Бароко. У дисертації використаний системний підхід до вивчення старовинної музики, збудований цілісний комплекс взаємопов'язаних елементів (за допомогою якого виявлено: етапи розвитку історичного виконавства, методи аналізу, розглянуто стилі композиторів епохи Бароко, координати драматургічної цілісності, здійснено порівняльний аналіз інтерпретацій солістів академічного і автентичного напрямів). Оскільки питання дослідження особливостей старовинної музики актуальне і сьогодні, то сучасні дослідники продовжують вивчати роботи попередників і вносять своє бачення в формулювання виконавських принципів «автентизму» (акустика, інструментарій, темп, орнаментика, динаміка та ін.). Формулюються методологічні принципи вивчення феномену автентичного виконавства, роз'яснюються атрибути методів «реконструкції» і «деконструкції» стосовно до відтворення історичної інтерпретації старовинної музики. Завдяки кореляції методів «реконструкції» та «деконструкції» відбувається відтворення історичного образу і сенсу музичної культури Ренесансу і Бароко.^UThe dissertation is devoted to substantiation and study of the specifics of ancient music, identification of different approaches to interpretation in the field of authentic performance. The work outlines the genesis of "authenticism" as a musical art of the last third of the 20th – early 21st century, has identified the ways of formation of genres of Baroque music, features of their construction, formulated methodological principles of studying the phenomenon of ancient music as a correlation of methods of "reconstruction" and "deconstruction", based on the analysis of historical scientific sources. The scientific novelty of the obtained results is connected with the introduction into scientific circulation of insufficiently researched in art history sources devoted to ancient music and ways of its performance; identifying the training strategy of musicians-performers, analysis of performance interpretations of famous soloists and ensembles, whose creative work is associated with the authentic performance of Baroque music.This study uses a systematic approach to the study of ancient music, has built a holistic set of interconnected elements (which revealed: stages of development of historical performance, methods of analysis, the styles of Baroque composers, coordinates of dramatic integrity, comparative analysis of interpretations of academic and authentic soloists have been considered).Since the question of studying the features of ancient music is relevant today, modern researchers continue to study the work of predecessors and put their vision into the formulation of the performing principles of "authenticism" (acoustics, instruments, tempo, ornamentation, dynamics, etc.). The methodological principles of studying the phenomenon of authentic performance are formulated; the attributes of the methods of "reconstruction" and "deconstruction" are explained – in relation to the reproduction of the historical interpretation of ancient music. Due to the correlation of the methods of "reconstruction" and "deconstruction", the historical image and meaning of the musical culture of the Renaissance and Baroque are reproduced. The uniqueness of each historical situation and the significance of the context of the epoch, in which the emergence of appropriate tools, canons of musical notation and performance take place, are determined.The issues outlined and posed in the developments of researchers of the origins of the authentic movement, which continue to be actively studied and developed, are stated. At the beginning, "single" amateur soloists (early 20th century, in the circle of family and friends) became interested in the authentic performance of ancient music, later various instrumental ensembles appeared, and baroque vocal art gradually developed. The application of the method of "reconstruction" has led to thinking over the understanding and change of all means of expression: tempo, movement, instrumentation, touches and strokes – even the tasks and meaning of music as an art form. "Deconstruction" involves "shifting the focus" in identifying the role of details, which decipher the meaning of the composition. The use of this method by authenticism scholars clarifies the inaccuracy of many developments and conclusions about ancient music, helps the modern listener to improve their understanding of the relevant culture of the era.Owing to the constant searches and discoveries of musicians-researchers and performers-authenticists, new various facets and meanings of the reproduced music of ancient composers are opened. The global significance of the role functions of instruments and the transformation of their acoustic and timbre-dynamic characteristics, which are used in the restoration of Baroque music, are determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського