Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (249)Книжкові видання та компакт-диски (156)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАГОД$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Лагода О.С. 
Адміністративна процедура: теорія і практика застосування: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.С. Лагода ; Нац. ун-т держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено науково-теоретичні та практичні питання адміністративно-правового регулювання процедурних відносин за умов проведення адміністративної реформи в Україні. Розглянуто теоретичні положення адміністративно-правової діяльності, проаналізовано особливості її використання, а також проведено диференціацію адміністративних процедур на базі чинників, які обумовлюють її застосування. Доведено поєднання в управлінській практиці дискреційних повноважень з адміністративними процедурами, встановлення і реформування пріоритетних напрямів розвитку даних інститутів. Висвітлено положення проекту Адміністративно-процедурного кодексу України щодо управлінської діяльності. Розроблено теоретичні рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності застосування адміністративних процедур в зазначеній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 +
Шифр НБУВ: РА352879

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лагоднюк О.А. 
Концепція формування прибуткових територій населених пунктів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / О.А. Лагоднюк ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Проаналізовано й узагальнено нормативно-правові підходи та практику формування прибудинкових територій цілісних майнових комплексів. Показано, що їх формування є необхідною та вагомою частиною реформи житлово-комунального господарства, земельної та соціально-економічної реформ. Визначено основні принципи формування цілісних житлових комплексів об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), а також їх склад і структуру. Розроблено методичні засади формування житлових комплексів як об'єктів реєстрації. Удосконалено методику визначення прибудинкових територій у разі формування ОСББ. Введено поняття "прибудинкова частка одиниці нерухомості", яка є складовою частиною власності одиниці нерухомості власника ОСББ. Створено ієрархічну модель системи впливу факторів на формування концептуальних підходів до встановлення прибудинкових територій житлових кварталів. Запропоновано принципи для розвитку реєстрації цілісних майнових комплексів ОСББ. Запропоновано структурну та функціональну моделі геоінформаційних систем, бази геопросторових даних, реалізація яких забезпечить високий рівень автоматизації, ефективність, якість і оперативність технічної документації проектів формування прибудинкових територій цілісних житлових комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-51 +
Шифр НБУВ: РА358051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Лагода О.А. 
Обмеженість розв'язків лінійних різницевих рівнянь у банаховому просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.А. Лагода ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 14 с. — укp.

Отримано необхідні та достатні умови існування та єдиності обмежених розв'язків деяких класів лінійних одно- та двопараметричних різницевих рівнянь з обмеженими операторними коефіцієнтами в банаховому просторі. Досліджено однопараметричні різницеві рівняння з нескінченною кількістю операторних коефіцієнтів на півосі з початковими умовами та без них, для яких встановлено критерії обмеженості розв'язків. Розглянуто випадок періодичного операторного коефіцієнта. Визначено необхідні та достатні умови існування та єдиності обмежених розв'язків для однопараметричного різницевого рівняння з одним операторним коефіцієнтом на всій осі, для двопараметричного різницевого рівняння на півлощині з початковими умовами та для системи Россера з двома періодичними операторними коефіцієнтами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.921,022 + В162.13,022
Шифр НБУВ: РА317586 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Лагода Н.М. 
Порівняльна морфологічна характеристика плацентарного бар'єра при різних формах пізнього гестозу, поєднаного з анемією вагітних: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Н.М. Лагода ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено питання патоморфології плацентарного бар'єра людини з поєднанням окремих форм пізнього гестозу з анемією вагітних - водянки з анемією (1 група) та прееклампсії з анемією (2 група). На підставі встановлених структурних змін надано порівняльну морфологічну характеристику плацентарного бар'єра у даних груп. Встановлено залежність зрілості плаценти, дистрофічного-некротичних змін і порушень кровообігу від форми гестозу, тривалості та тяжкості перебігу анемії вагітних. Встановлено залежність характеру компенсаторних реакцій від ступеня зрілості плаценти. Поєднання пізнього гестозу вагітних з анемією вагітних призводить до розвитку фетоплацентарної недостатності, ступінь прояву якої залежить від форми і тяжкості перебігу пізнього гестозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3 + Р716.216.411.033-3
Шифр НБУВ: РА313280 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лагодієнко В.В. 
Формування оптимального складу основних виробничих фондів аграрних підприємств та підвищення ефективності їх використання (за матеріалами Миколаївської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.В. Лагодієнко ; Миколаїв. держ. аграр. акад. — Миколаїв, 2002. — 19 с. — укp.

Представлено результати теоретичного та практичного дослідження напрямів удосконалення основних виробничих фондів сільського господарства та підвищення ефективності їх використання. Обгрунтовано основні методи поліпшення складу, структури основних засобів, механізму їх відтворення та ефективності використання (в цілому та їх окремих складових). Розроблено модель оптимізації складу машинно-тракторного парку ВАТ-агрофірми "Зоря Новобужжя" та бізнес-плану придбання техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-4Мик)321-571.1-07
Шифр НБУВ: РА319602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лагодзінська В. І. 
Формування психологічної готовності підприємців до ведення ділових переговорів: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.10 / В. І. Лагодзінська ; Ін-т психології ім. Г.С. Костюка НАПН України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості підготовки підприємців до ведення ділових переговорів. Розкрито зміст, структуру психологічної готовності підприємців до ведення ділових переговорів. Детально проаналізовано основні компоненти психологічної готовності підприємців до ведення ділових переговорів. Виявлено недостатній рівень розвитку психологічної готовності підприємців до ведення ділових переговорів. Визначено взаємозв'язок між основними компонентами психологічної готовності підприємців до ведення ділових переговорів і низкою чинників, які належать до мезорівня та мікрорівня. Розроблено тренінг "Формування психологічної готовності підприємців до ведення ділових переговорів", який забезпечує підвищення рівня розвитку основних компонентів психологічної готовності підприємців до ведення ділових переговорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.18:У + У9(4УКР)0-131.1 п
Шифр НБУВ: РА382312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Лагода Т.В. 
Формування ринку продовольчих товарів України (на прикладі кондитерської промисловості): Автореф. дис...канд. екон. наук: 08.07.01 / Т.В. Лагода ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проаналізовано особливості інфраструктури ринку України перехідного періоду, рівень споживання населенням харчових продуктів, тенденції розвитку внутрішнього ринку продовольства, а також обгрунтовано необхідність формування продовольчої політики нового типу. Висвітлено особливості формування ринку кондитерських виробів України у перехідний період та наведено результати маркетингового дослідження. Встановлено вплив окремих чинників на обсяги продажу продукції та закономірності зміни обсягів споживання окремих видів продукції відповідно до рівня доходів та місця проживання населення. Розроблено економіко-математичну модель прогнозування обсягів їх продажу. Досліджено фінансовий стан підприємств галузі. Обгрунтовано та розроблено пропозиції щодо удосконалення систем державного регулювання ринку кондитерських виробів та управління галуззю за умов ринкової економіки, а також створення галузевої служби маркетингу. Визначено пріоритетні напрямки розвитку галузі, шляхи удосконалення інноваційної діяльності та покращання фінансового стану підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.7 + У9(4Укр)306.751.7
Шифр НБУВ: РА309590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Лагода Є.Ю. 
Формування фінансової стійкості аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Є.Ю. Лагода ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено сутність фінансової стійкості та її відмінність від фінансової стабільності, уточнено принципи, функції та механізми керування нею. Удосконалено систему критеріїв оцінювання стану фінансової стійкості та запропоновно методику розрахунку комплексного показника на основі методу рейтингової експрес-оцінки. Розглянуто ряд пріоритетних факторів зовнішнього та внутрішнього середовища, оцінено рівень їх впливу на стан фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств. Встановлено існуючі проблеми в системі керування фінансовими ресурсами на підприємствах. Обгрунтовано необхідність оптимізації системи керування фінансами на підприємствах разом з підвищенням інвестиційної активності в галузі та збереженням пільгових умов оподаткування. Запропоновано комплексний підхід до забезпечення фінансової стійкості аграрних товаровиробників. Розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності державної підтримки сільськогосподарських підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93 +
Шифр НБУВ: РА369700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лагода О.М. 
Художньо-образні особливості костюма в дизайні одягу кінця XX - початку XXI століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.07 / О.М. Лагода ; Харк. держ. акад. дизайну і мистец. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості художньо-образних рішень костюма кінця XX - на початку XXI ст. на підставі зразків робіт західноукраїнських кутюрьє та дизайнерів. Розкрито специфіку формування та еволюціонування двох типообразів костюма як естетичних ідеалів часу у контексті становлення окремої галузі творчої діяльності - дизайну одягу. Завдяки проведеному аналізу зразків костюма от-кутюр, прет-а-порте, авангардної моди висвітлено фактори такого становлення. Доведено, що наприкінці XX ст. було синтезовано особливий вид мистецтва костюма - дизайн одягу - на базі індивідуально-ексклюзивного, масового й авангардного мистецтва костюма, на засадах єдиних вимог дизайн-діяльності. Показано роль процесу стилеутворення у дизайні одягу на формування образно-стильових рішень костюма. З'ясовано наявність нового типообразу костюма, його стилістичні характеристики, а також художньо-образні особливості західноєвропейського костюма у досліджений період та проведено їх класифікацію. Результати дослідження зіставлено з практикою українських дизайнерів одягу за умов процесу становлення вітчизняної індустрії моди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М4-22 +
Шифр НБУВ: РА353170

Рубрики:

      
12.

Лагода О. М. 
Репрезентативні практики дизайну костюма в контексті еволюції художньо-проектної культури / О. М. Лагода. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена розробці типології репрезентативних практик дизайну костюма як концептуально-наративної стратегії оприявнення дизайн-продукту в художньо-проєктній культурі. Комплексне дослідження, систематизація, характеристика принципів дії та взаємодії існуючих форматів репрезентативних практик обумовлені необхідністю ретельного вивчення процесів проектування та комунікації, притаманних дизайну загалом, та концепціям його розвитку в сучасності. Розробка зазначеної теми синтезує міждисциплінарні підходи до дослідження, що є теоретичною основою для вирішення актуальних проблем дизайн-діяльності щодо костюма як естетично ціннісного та суспільно важливого багатофункціонального дизайн-продукту.Формуванню нової методології наративних стратегій оприявнення дизайн-продукту сприяв розгляд модного костюма як зовнішньої форми наративу ідентичності. Показано, що застосування методології наративних стратегій стосовно дизайн-продукту може започаткувати новий етап розвитку дизайну костюма як сфери художньо-проєктної творчості.Встановлено, що походження презентацій та репрезентацій модного одягу йшло у двох різних напрямках: безпосередня демонстрація одягу на носії костюму або на предметі, що його імітує; та фіксація художніми засобами людини в костюмі як узагальнений образ сучасника, який втілює уявлення суспільства про естетичні смаки в одязі та ідеали краси. Як важливий канал модної комунікації, вони транслюють, рекламують та регулюють основні характеристики стилю зображення костюма, його призначення та поширюють інформацію про цінності моди. Описані традиційні та сучасні практики оприявнення костюму. Їх типологія складається, зокрема з: тиражно-друкованих репрезентативних практик, які включають модну ілюстрацію, модну фотографію, художню фотоілюстрацію моди; видовищних практики, які поділяються на динамічний формат – дефіле та статичний формат – вітрини та виставки в музеях; віртуальних практик репрезентацій – синтетичні формати, авторські сайти, спеціалізовані сайти та віртуальні музеї моди. Для всіх типів і форматів репрезентацій притаманна наративізація. Наративність зумовлена художнім зображенням костюма, зображенням його носія, стилем експозиції, естетикою видовища. Вона підтримує тісний зв'язок із загальними тенденціями моди, сучасного мистецтва, дизайну, трансформаціями у сфері візуального, що виявляється, насамперед, на художньо-технологічному рівні реалізації.Встановлено принципи наративної стратегії, за допомогою яких репрезентації зберігають та інтерпретують основний наратив дизайн-продукту: "костюм" як такий, "костюм на людину", "людина в костюмі". Розроблено типологію репрезентативних практик дизайну костюма як відображення концептуально-наративної стратегії оприявнення дизайн-продукту. Взаємодія його рівнів – типи практик, підрівнів – окремі формати репрезентацій, характеризує властиві лише їм параметри, зумовлені: жанрово-стилістичними засобами – організацією візуального середовища; художньо-образними засобами, що підсилюють емоційну виразність, за допомогою візуальної гармонізації, що реалізує концептуальний зміст наративної стратегії. В рамках розробленої типології дизайн костюма позиціонується як образно-символічний репрезентант соціокультурних змін у формі візуального наративу. Розроблена та науково обґрунтована типологія репрезентативних практик дизайну костюма, як система взаємно підпорядкованих і взаємодіючих концептуально-наративних стратегій оприявнення дизайн-продукту, може становити методологію імплементації світового та європейського досвіду в дизайнерській практиці, зокрема на теренах України^UThe dissertation is devoted to the development of a typology of representative practices of costume design as conceptual and narrative strategies for the elicitation of a design product in artistic and designing culture. Complex research, systematization, characterization of the principles of action and interaction of existing formats of representative practices are conditioned by the need for a thorough study of the designing and communication processes inherent in design, in general, and the concepts of its development in the present. The development of the topic specified synthesizes interdisciplinary approaches to research as a form of scientific knowledge, which is a theoretical basis for solving actual problems of design activities to create a costume as an aesthetically valuable and socially important multifunctional design product.The formation of a new methodology of narrative strategies for the elicitation of a design product was facilitated by the consideration of a fashionable costume as an external form of identity narrative. It is shown that the application of the methodology of narrative strategies for the elicitation of a design product can initiate a new stage of the development of costume design as a sphere of artistic and designing creativity.It is established that the origin of presentations and representations of fashionable clothes went in two different directions: a direct demonstration of clothing on a costume wearer or on an item imitating it as a three-dimensional elicitation format; and the fixation by the artistic means of a person, a costume-wearer, as a generalized image of a contemporary who embodies the public's perception of aesthetic tastes in clothing and ideals of beauty. As an important channel of fashion communication, they broadcast, advertised and regulated key image-style characteristics of costume, its purpose, and disseminated information about the values of fashion. Traditional and modern costume representation practices are described. Their typology is made, in particular: print representative practices that include fashion illustration, fashion photography, artistic fashion photo illustration; performative practices that are divided into a dynamic format of representations – a catwalk, and a static format of representations – shop windows and exhibitions in museums; virtual representation practices, which include hybrid formats, authors' sites, specialized sites, and virtual fashion museums. All types and formats of representations are characterized by a narrative process. The narrativity of representations is conditioned by the artistic image of the costume, the image of its wearer, the story of the elicitation, the style of the exposition, the aesthetics of the spectacle. It maintains a close connection with the general trends of fashion, contemporary art, art design, transformations in the field of visual, which is manifested, first of all, at the artistic and technological level of realization.The principles of narrative strategies by which representations preserve and interpret the basic design product narrative are established: “a costume” as such, “a costume on a person”, “a person in a costume.” A typology of representative costume design practices is developed as a reflection of the conceptual narrative strategy of design product presentation. The interaction of its levels – types of practices of representations, sub-levels – individual formats of representations, characterizes the parameters inherent only to them, caused by: genre-stylistic means – organization of visual environment; artistic and imaginative means that enhance emotional expressiveness; by means of visual harmonization that implements the conceptual content of narrative strategies. Within the model, the costume design is positioned as a figuratively-symbolic representative of socio-cultural changes in the form of visual narrative


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Мільчева В. В. 
Розвиток інноваційної діяльності виноробних підприємств в умовах економічної нестабільності / В. В. Мільчева. — Б.м., 2021 — укp.

Розвиток ринкових відносин і зовнішньоекономічної діяльності диктує українським виноробним підприємствам жорсткі конкурентні умови, які можуть бути виконані шляхом прогресивного інноваційного розвитку господарюючих суб'єктів.Інноваційна діяльність володіє певною ступеню ризику та невизначеності, у зв'язку з цим виникає необхідність забезпечення апарату управління оперативною, достовірною і повною інформацією про можливості інноваційного розвитку. Ефективність прийнятих управлінських рішень залежить не тільки від обсягу отриманої інформації, але й в більшій ступені від якості використовуваних методик дослідження даної інформації, які забезпечать всебічне проведення інноваційного аналізу і розробку на основі його результатів заходів, направлених на збільшення інноваційно-інвестиційної привабливості виноробних підприємств.В сучасних умовах розвитку української економіки все більш актуальними стають проблеми, пов'язані з розробкою нових підходів, принципів формування і комплексної оцінки інноваційного середовища, що дозволяє забезпечити сприятливі умови для досягнення цілей інноваційного розвитку в умовах економічної нестабільності.^UThe development of market relations and foreign economic activity dictates tough competitive conditions for Ukrainian wineries, which can be met through the progressive innovative development of economic entities.Innovation activity has a certain degree of risk and uncertainty, therefore it is necessary to provide the management staff with prompt, reliable and complete information about the possibilities of innovative development. The effectiveness of management decisions depends not only on the amount of information received, but also to a greater extent on the quality of methods used to study this information, which will provide a comprehensive innovation analysis and development based on its results measures to increase innovation and investment attractiveness of wineries.In the current conditions of development of the Ukrainian economy, the problems related to the development of new approaches, principles of formation and comprehensive assessment of the innovation environment are becoming increasingly important, which provides favorable conditions for achieving the goals of innovative development in economic instability.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Лагодієнко Д. О. 
Правове регулювання кар’єрного росту поліцейських: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Д. О. Лагодієнко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації наведено теоретичне узагальнення та нове розв’язання наукового завдання, яке полягає у тому, щоб спираючись на аналіз наукових поглядів вчених та норм чинного законодавства, з’ясувати сутність та особливості правового регулювання кар'єрного росту поліцейських, на основі чого розробити низку пропозицій та рекомендацій, спрямованих на вдосконалення норм загального та спеціального трудового законодавства у відповідній сфері.З’ясовано, що кар’єру в цілому та працівників поліції зокрема, найбільш доцільно тлумачити як абстрактну категорію, часовий проміжок від початку трудової діяльності до її закінчення, яка визначає рух працівника в межах підприємства, установи чи організації, а саме зміну його правового статусу у частині розширення трудових прав, обов’язків та повноважень і набуття більшої управлінської влади по відношенню до інших працівників. Наголошено, що в структурі органів та підрозділів Національної поліції України посада є центральною структурно-управлінською ланкою, через яку в свою чергу визначаються суб’єктивні права та юридичні обов’язки поліцейського, а також мета, завдання та специфіка виконуваної ним роботи. Окрім того, саме через посади встановлюється місце поліцейського в середині органів та підрозділів поліції. Запропоновано авторське визначення поняття кар’єрного росту поліцейських, а також виокремлено ключові особливості даної наукової категорії.Відмічено, що призначення трудової дисципліни в контексті кар’єрного росту поліцейських виражається у трьох ключових аспектах: по-перше, стимулює працівника виконувати доручену йому роботу сумлінно та якісно, а також не порушувати норми чинного законодавства та трудові права та інтереси інших учасників трудового процесу; по-друге, спрямована на припинення протиправних дій працівника та притягнення правопорушника до визначеного нормами чинного законодавства виду юридичної відповідальності; по-третє, забезпечує виховний вплив на свідомість працівника щодо важливості та необхідності дотримання ним норм чинного законодавства та правил внутрішнього трудового розпорядку в процесі трудової діяльності.Наголошено, що освіта поліцейського є запорукою його просування по службі, адже чим вона вище, тим на більший спектр посад поліцейський має право претендувати. Окрім того, саме освіта поліцейського розвиває його ментальні можливості та характеристики, розширює кругозір працівника, що загалом впливає на робочу ефективність останнього та якість виконання покладених на нього завдань та функцій.Наголошено, що кар’єрний ріст працівників поліції є особливим не тільки за своїм змістом, але й чинниками, котрі його зумовлюють. Останні, в свою чергу було поділено на: 1) зовнішні (об’єктивні) чинники, до яких відносяться фактори, які впливають на службу поліцейського, але прямо від нього не залежать; 2) внутрішні (суб’єктивні) чинники, які представляють собою особисті характеристики поліцейського, які відображають його відповідність займаній посаді та взагалі званню поліцейського.Узагальнено, що система правового регулювання трудової діяльності поліцейських, зокрема їх кар’єрного росту, складається із великої кількості нормативно-правових актів різної юридичної сили, які складають загальне та спеціальне законодавство. Констатовано, що стан правового регулювання кар'єрного росту поліцейських можна оцінити неоднозначно. Так, з одного боку ми маємо великий масив нормативно-правових актів, норми яких спрямовані на регулювання суспільних відносин у досліджуваній сфері. А з іншої сторони слід констатувати певну неузгодженість норм загального та спеціального трудового законодавства щодо регулювання, що в свою чергу заважає ефективному регулюванню правовідносин, які виникають в процесі проходження служби поліцейським, а відтак розвитком його кар’єри.Акцентовано увагу на тому, що правове регулювання питань кар’єрного росту поліцейських є досить яскравим прикладом тісного поєднання норм трудового та адміністративного права. Засобами галузі трудового права визначаються загальні умови та гарантії права кожного поліцейського на кар’єрне зростання. У той час як завдяки адміністративно-правовим нормам встановлюються конкретні засоби та процедури реалізації поліцейськими зазначених гарантій під час проходження служби.З’ясовано, що принципи правового регулювання кар'єрного росту поліцейських представляють собою вихідні начала, відправні ідеї, які лежать в основі здійснення відповідної діяльності. Виокремлено на надано характеристику ключовим принципам відповідного регулювання.Виокремлено ключові особливості правового регулювання окремих етапів службової кар’єри поліцейських, які не притаманні регулюванню трудової діяльності інших категорій працівників.^UThesis presents a theoretical generalization and a new solution to the scientific task, which consists in, based on the analysis of the scientific views of scholars and the norms of the current legislation, to find out the essence and peculiarities of legal regulation of career growth of police officers, on the basis of which to develop a number of proposals and recommendations aimed at improving norms of general and special labor legislation in the relevant field.It is found that career in general and police officers in particular is most appropriate to interpret as an abstract category, the time interval from the beginning of labor activity to its end, which determines the movement of an employee within an enterprise, institution or organization, namely, a change in his legal status in terms of expanding labor rights, duties and powers and gaining greater managerial power in relation to other employees.It is emphasized that in the structure of the bodies and divisions of the National Police of Ukraine, the position is the central structural and managerial link, through which, in turn, the subjective rights and legal obligations of the policeman, as well as the purpose, tasks and specifics of the work performed by him, are determined. In addition, it is through positions that the place of a police officer is established within the bodies and divisions of the police.The author's definition of the concept of police career growth is proposed, and the key features of this scientific category are defined.It is noted that the appointment of labor discipline in the context of the career growth of police officers is expressed in three key aspects: firstly, it encourages the employee to perform the work assigned to him conscientiously and qualitatively, as well as not to violate the norms of current legislation and the labor rights and interests of other participants in the labor process; secondly, it is aimed at stopping the illegal actions of the employee and bringing the offender to the type of legal responsibility determined by the norms of current legislation; thirdly, provides an educational influence on the consciousness of the employee regarding the importance and necessity of his compliance with the norms of current legislation and the rules of the internal labor procedure in the course of labor activity.It is emphasized that a police officer's education is the key to his promotion, because the higher it is, the greater the range of positions a police officer has the right to apply for. In addition, it is the education of a police officer that develops his mental capabilities and characteristics, broadens the employee's horizons, which generally affects the latter's work efficiency and the quality of the performance of tasks and functions assigned to him.It is noted that the career growth of police officers is special not only in its content, but also in the factors that determine it. The latter, in turn, were divided into: 1) external (objective) factors, which include factors that affect the service of a police officer, but do not directly depend on him; 2) internal (subjective) factors, which represent the personal characteristics of a police officer, which reflect his suitability for the position held and, in general, the rank of a police officer.It is summarized that the system of legal regulation of the labor activity of police officers, in particular their career growth, consists of a large number of normative legal acts of different legal force, which make up general and special legislation.It is established that the state of legal regulation of the career growth of police officers can be assessed ambiguously. Thus, on the one hand, we have a large array of normative legal acts, the norms of which are aimed at regulating social relations in the field under study. And on the other hand, it should be noted that there is a certain inconsistency between the norms of general and special labor legislation regarding regulation, which in turn hinders the effective regulation of legal relations that arise in the process of serving as a police officer, and therefore the development of his career. Attention is focused on the fact that the legal regulation of the career growth of police officers is a rather vivid example of a close combination of the norms of labor and administrative law. The means of the labor law branch determine the general conditions and guarantees of the right of every police officer to career growth. At the same time, due to the administrative and legal regulations, specific means and procedures are established for the implementation of the specified guarantees by police officers during the course of their service.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського