Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (611)Книжкові видання та компакт-диски (636)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАЗАРЕНК$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=ЕВГЕНЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Лазаренко В. А. 
Адміністративно-правове регулювання екологічної безпеки в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Лазаренко ; Держ. НДІ МВС України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено визначення понять "екологічна безпека" (ЕБ) й "адміністративно-правове регулювання екологічної безпеки". Запропоновано нову класифікацію видів ЕБ, рівнів адміністративно-правового регулювання ЕБ. Удосконалено механізм адміністративно-правового регулювання ЕБ, а також теоретичні положення щодо змісту форм і методів її адміністративно-правового регулювання ЕБ. Розкрито питання розвитку дослідження системи суб'єктів, уповноважених проводити адміністративно-правове регулювання ЕБ, а також чинників, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання ЕБ та запропоновано їх класифікацію. Проаналізовано чинне законодавство та практику адміністративно-правового регулювання ЕБ, вивчено генезис адміністративно-правового регулювання ЕБ. Висвітлено світовий досвід правового забезпечення ЕБ. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання ЕБ, визначено напрями підвищення ефективності механізму адміністративно-правового регулювання ЕБ через удосконалення його правових й організаційних основ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)021.12
Шифр НБУВ: РА375945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лазаренко Р.М. 
Вплив нейроендокринного диференціювання клітин карциноми простати на характеристики об'ємрегульованого хлорного струму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Р.М. Лазаренко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Доведено, що внутрішньоклітинний АТФ посилює об'ємрегульований хлорний струм у клітинах раку простати внаслідок алостеричного зв'язування з канальними структурами чи допоміжними білками. Нейроендокринна диференція клітин LNCaP також веде до посилення струму, прискорення реакції струму на гіпоосмотичне набрякання та більш ефективного здійснення клітинами процесу регуляторного відновлення об'єму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.696.2-2 +
Шифр НБУВ: РА336732

Рубрики:

      
4.

Лазаренко О.О. 
Дефразеологічні деривати в сучасній німецькій мові: структура і семантика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.О. Лазаренко ; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вивчено структурні та семантичні особливості однослівних одиниць третинної номінації, утворених від фразеологізмів німецької мови. Проаналізовано й описано словотвірні способи, типи та моделі дефразеологічних дериватів (ДД). Визначено їх продуктивність, що дозволило висвітлити напрямки розвитку німецької мови та місце, яке посідає дефразеологічна деривація в її словотвірній системі. Досліджено структурні, семантичні та граматичні властивості твірних фразеологізмів. Виявлено фактори, що впливають на вибір компонента твірної одиниці як основи подальшого словотворення, встановлено позамовні та внутрішньомовні чинники виникнення ДД у німецьків мові. З'ясовано специфіку семантичної структури відфраземних утворень на підставі порівняльного аналізу значення твірних і похідних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-33 + Ш143.24-20 +
Шифр НБУВ: РА368410

Рубрики:

      
5.

Лазаренко В.Є. 
Еволюція ролі і механізмів залучення науки до процесу трансформації економічних систем: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / В.Є. Лазаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 36 с. — укp.

Встановлено, що головною рушійною силою соціальних трансформацій є протиріччя цілей науково-інноваційної та господарської діяльності. Розкрито периферійне місце науки у традиційній системі, яке перешкоджає реалізації її господарської ролі. Доведено, що передумовою розвитку ННО у ринковій системі є вплив традиційної складової її структури. Виявлено нездатність сфери НДДКР виконувати господарську функцію у командній системі. Розглянуто орієнтацію госпмеханізму радянської науки на обмеження її трансформаційної ролі надбудовою суспільства. Висвітлено періодизацію науково-соціальної реформи та послідовних моделей наукової політики України. Розроблено систему принципів залучення науки у процес пострадянського господарського переходу. Зазначені принципи рекомендовано як пріоритетні показники ефективності інноваційних перетворень у командно-ринковій економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 + У9(4УКР)49:Ч21
Шифр НБУВ: РА309332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Владимирова Н.В. 
Естетико-художні засади реформаторів західноєвропейського театру межі ХІХ - ХХ століть (Е.Г.Крег, Г.Фукс, А.Аппіа): автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.01 / Н.В. Владимирова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено творчість провідних представників західноєвропейської культури кінця XIX - початку XX ст. Е. Г. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа. Доведено, що філософсько-мистецтвознавчі ідеї даного періоду були стимулом для формування творчої особистості. Встановлено вплив філософських ідей Ф. Ніцше, естетико-художніх засад прерафаелітів і естетико-мистецтвознавчих складових філософії А. Бергсона на західноєвропейську театральну культуру того часу. Зауважено, що аналіз естетико-художніх засад Е. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа підкреслює потужність взаємозв'язку між теорією та практикою мистецтва та уточнює важливість міжвидових зв'язків у площині театральної культури, а також сприяє осмисленню процесу інтеграції українського театру у західноєвропейський культурний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4)61-8 + Ю812.453.3 +
Шифр НБУВ: РА367358

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Лазаренко С.В. 
Засоби та форми репрезентації зв'язності в газетному тексті: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.В. Лазаренко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено засоби та форми експлікації зв'язності у газетному тексті. Обгрунтовано та кваліфіковано газетний текст як гіпертекстове утворення. Виявлено ознаки газетного гіпертексту. Установлено типологію видів реалізації зв'язності в українському газетному тексті як гіпертекстовому утворенні залежно від її спрямованості щодо тексту та його одиниць. Комплексно проаналізовано засоби та форми репрезентації зв'язності на семантико-змістовому та структурно-композиційному рівнях газетного тексту. Розкрито специфіку вияву зв'язності в різних українських газетних виданнях. Установлено ієрархію репрезентантів зв'язності за частотністю вживання їх у даних текстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-715 +
Шифр НБУВ: РА354162

      
8.

Лазаренко Л. А. 
Конституційне право на звернення людини і громадянина та його забезпечення в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Л. А. Лазаренко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито зміст суб'єктивного права, сформульовано його дефініцію, розглянуто питання конституційного регулювання його забезпечення: форм, процедур і механізмів звернення до державних органів і суб'єктів громадянського суспільства. Сформульовано положення та висновки, обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства стосовно практики забезпечення звернень людини та громадянина в Україні за захистом своїх прав і свобод до державних органів і суб'єктів громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)328
Шифр НБУВ: РА373595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лазаренко М.М. 
Механізми теплового руху в молекулярних кристалах, утворених довголанцюговими аліфатичними молекулами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / М.М. Лазаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено тепловий рух у молекулярних полікристалах, утворених довголанцюговими аліфатичними молекулами з різними хімічними дефектами (вінільними та кислотними групами). Показано, що розрив водневих зв'язків, утворених кінцевими кислотними групами у довголанцюгових аліфатичних молекулах, відбувається у розплаві, а за наявності подвійних зв'зків - у твердому стані. Топологічні солітони у кристалах довголанцюгових аліфатичних молекул зароджуються на кінцевих метильних групах. За їх відсутності зародження відбувається на кінцевих кислотних групах. Показано, що за наявності в аліфатичному молекулярному ланцюгу стехіометричної перешкоди (подвійного зв'язку, димерного кільця), топологічні солітони відбиваються від неї доти, поки їх енергія не стає достатньою для переорієнтації ланцюга з подальшою його трансляцією. Показано, що кристали довголанцюгових аліфатичних молекул переходять у розплав, коли топологічні солітони починають транслювати молекули з кристалітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.1,022 + Г532.3 + В375.143.1,022 +
Шифр НБУВ: РА360771

Рубрики:

      
10.

Лазаренко В.І. 
Наркоситуація в Україні та девіантна поведінка молоді: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / В.І. Лазаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На базі матеріалів соціологічних і соціально-психологічних досліджень проаналізовано наркоситуацію в Україні. Розглянуто джерела поінформованості молоді про наркотичні речовини, мотиви залучення молоді до наркоманії, причини її розповсюдження у молодіжному середовищі. Досліджено явище наркоманії як специфічну форму молодіжного протесту, проаналізовано ціннісне ставлення до неї молоді. Показано, що основними причинами, які породжують соціальну напруженість у супільстві, і тим самим стимулюють вживання наркотичних речовин, є внутрішня суперечливість суспільства, протиріччя між декларованими та реальними цінностями та ідеалами, цілями та можливостями їх досягнення. Зроблено висновок, що наркоманія (як вид девіантної поведінки) є соціальним явищем, яке характеризується масовим відходом молоді від діяльності внаслідок порушення соціальних зв'язків та "випадання" особистості з процесу соціалізації. Проаналізовано вплив вживання наркотичних речовин на злочинність різних соціально-демографічних, соціально-псхологічних та соціально-професійних груп молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*36 + С5*363.3
Шифр НБУВ: РА326887

Рубрики:

      
11.

Владимирська Є.Ю. 
Науково-методичне забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Є.Ю. Владимирська ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну модель забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті, яка грунтується на процесному підході до створення дистанційних курсів та проведення навчання. Запропоновано та введено до педагогічного обігу методи щодо використання найновітніших концепцій та ідей з теорії управління: концепції організації, що навчається; моделей організаційної та процесної зрілості. Розроблено класифікацію методів забезпечення якості освітньої діяльності, а також методологію забезпечення якості вищої освіти, а саме: сформульовано термінологічний апарат; запропоновано визначення понять "якість освіти", "якість вищої освіти", "якість дистанційного навчання"; розкрито властивості якості освіти; розглянуто чотири її виміри: результативність, оптимальність, ефективність і справедливість (етичність). Визначено та досліджено моделі забезпечення якості вищої освіти: оцінки, контролю, гарантування якості й управління нею; проаналізовано п'ять рівнів зрілості системи забезпечення якості, методи покращення та піднесення рівня якості; розроблено методичні рекомендації, які стосуються створення дистанційного навчання з гарантованим рівнем його якості. Досліджено дидактичні принципи та специфіку педагогічного забезпечення якості даного навчання у технічних університетах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ж. р(4УКР)3-8 +
Шифр НБУВ: РА346009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Лазаренко Н.В. 
Організація оплати праці робітників шахтобудівельних управлінь в ринкових умовах господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.В. Лазаренко ; Запорізька держ. інженерна академія. — Запоріжжя, 1998. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.651-645

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Лазаренко О.М. 
Особливості функціонування польської мови в Україні у ХVІІ столітті (на матеріалі творів Лазаря Барановича): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / О.М. Лазаренко ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу фонетичної, морфологічної та лексичної системи творів архієпіскопа Чернігівського та Новгород-Сіверського Лазаря Барановича досліджено особливості розвитку польської мови в Україні у XVII ст. Встановлено, що в результаті польсько-українських мовних контактів поза етнічними межами Речі Посполитої на території України виник особливий варіант польської мови, так званий периферійний діалект (polszczyzna kresowa), який використовували польські переселенці та представники українського суспільства. Виявлено найсуттєвіші фонетичні, морфологічні, лексичні та стилістичні ознаки польської мови, що функціонувала в Україні у зазначений період. Досліджено особливості польської мови, що виникли під впливом української, рідної для Лазаря Барановича, та їх відображення в його польськомовній спадщині. Здійснено порівняльний аналіз досліджуваного діалекту з іншими варіантами функціонування польської мови, зокрема великопольського та малопольського діалектів, на базі яких сформувалась сучасна польська літературна мова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.53-06 + Ш141.4-06 + Ш5(4УКР)3-4 Баранович 457 +
Шифр НБУВ: РА335858

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Владимирова В.М. 
Пантелеймон Куліш - дослідник української літератури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Владимирова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено джерела та чинники становлення системи філософських та естетичних поглядів, зазначеної у Кулішевій діяльності критика та історика літератури. З'ясовано тип Кулішевого наукового та художнього мислення (його ставлення до просвітительської ідеології, засад романтизму та позитивізму). В системі світоглядних і естетичних поглядів П.Куліша визначено положення, що служили критерієм його літературознавчих оцінок, зокрема, історичного розвитку української літератури, пояснювали логіку становлення літературо-критичної та історико-літературної думки дослідника у вузлових пунктах української літературної історії. Грунтовно досліджено Кулішеве потрактування етапів розвитку української словесності XII - XVIII ст., пов'язано відповідні судження П.Куліша як дослідника літератури зі своєрідністю його культуро- та історіософських уявлень. Окреслено позиції, які займав П.Куліш у дискусії про початок нового етапу української літератури. Внесено корективи до існуючих уявлень про рецепцію Кулішем-критиком творчості Т.Г.Шевченка та Марка Вовчка. Системно оцінено настанову "етнографічної й історичної істини", перспективність для розвитку української літератури кінця 50-х - 70-х рр., установлено її місце у загальній Кулішевій творчо-літературній програмі. Узагальнено внесок П.Куліша у дослідження української літератури та його роль в українському літературному процесі 40 - 90-х рр. XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Куліш, П.О. 33 + Ш5(4Укр)-319
Шифр НБУВ: РА318111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Владимирова М.П. 
Патогенез токсичної нефропатії, індукованої гентаміцином, і принципи її корекції в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / М.П. Владимирова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано патофізіологічні механізми порушень функціонального стану й особливості морфологічних змін тканин нирок у білих щурів за внутрішньоочеревинного однократного (за доз 10 та 20 мг/100 г маси тіла один раз на добу) введення гентаміцину. Обгрунтовано використання бурштинової кислоти та предукталу з нефропротекторною метою за гентаміцинової нефропатії. Експерименти проведено на 150-ти білих щурах за умов індукованого водного діурезу. Вивчено порушення основних ниркових процесів (фільтрації, реабсорбції) та функцій (екскреторної, осморегулювальної). Показано, що гентаміцин виявляє нефротоксичну дію чере 2 год після його одноразового введення за доз 10 і 20 мг/100 г маси тіла. Нефротоксичний ефект гентаміцину зберігається впродовж доби та посилюється за курсового введення препарату протягом 7-ми діб. Через 12 год після одноразового введення гентаміцину виявлено покращання ниркових функцій, що зумовлено включенням функціонального ниркового резерву. На підставі даних морфологічного дослідження ниркової тканини установлено значне порушення канальцевої реабсорбції, значною мірою - у проксимальному відділі нефрону, та клубочкової фільтрації. Сумісне використання предукталу та бурштинової кислоти за гентаміцинової нефропатії виявили його позитивний ефект на екскреторну й осморегулювальну функцію нирок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414-29 +
Шифр НБУВ: РА351762

Рубрики:

      
16.

Владимирова В.І. 
Педагогічні проблеми формування правової культури вчителя в історії вищої педагогічної школи України (1917 - 2002 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.І. Владимирова ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2003. — 22 с. — укp.

Проведено грунтовний аналіз теоретичних основ правової культури у ретроспективі функціонування української вищої педагогічної школи за період 1917 - 2002 рр. Розглянуто поняття правової культури в історії філософської думки, їх взаємозв'язки в аспекті моралі та права, педагогічної та правової культури. Розглянуто зміст даної культури у навчальних планах, програмах вищих навчальних педагогічних закладів у різні історичні періоди розвитку українського суспільства. На підставі даних досліджень чітко визначено конкретні педагогічні проблеми правової культури особистості студентів, методи та прийоми навчальної діяльності, роль і місце соціально-психологічної компетентності формування правової культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.513(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324263

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Владимиров В.М. 
Проблема розуміння інформації в журналістиці: Автореф. дис. д-ра філол. наук: 10.01.08 / В.М. Владимиров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 30 с. — укp.

На основі дослідження базових процесів розуміння, проведеного з залученням герменевтики, семіотики, соціальної психології, сучасних поглядів на хаос відтворено рух інформації від незрозумілого (хаосу) до індивідувальних рівнів розуміння - першорозуміння та інтерпретації, кодування знака та його наступного декодування, - та від індивідуального розуміння до масового. Розвинуто теоретичні основи журналістики шляхом обгрунтування функцій та принципів розуміння. Розроблено основні моделі та методи досягнення розуміння інформації в журналістиці. Досліджено перешкоди розуміння інформації в журналістиці, зокрема їх витоки, типи, методи подолання. Зроблено висновок, що проблема розуміння інформації є однією з журналістикознавчих проблем, що має вирішуватись в межах цієї науки не емпірично, а науково, для цього наявні всі необхідні умови, а просування по шляху її вирішення означатиме залучення нового ресурсу підвищення ефективності діяльності засобів масової комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 +
Шифр НБУВ: РА328365

Рубрики:

      
18.

Лазаренко В.М. 
Розвиток індивідуального селянського господарства Північного Лівобережжя України у 20-х - на початку 30-х рр. XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Лазаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Подано комплексну характеристику індивідуального селянського господарства Північного Лівобережжя України та проаналізовано шляхи його розвитку в 1920-х - на початку 30-х рр. Розглянуто природно-демографічний потенціал розвитку сільського господарства. Розкрито вплив аграрної політики держави на функціонування індивідуального селянського господарства. Досліджено напрямки розвитку індивідуального селянського господарства за умов непу та здійснення суцільної колективізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-232
Шифр НБУВ: РА312251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Лазаренко М.О. 
Розробка структури переплетень та способів виготовлення панчішних виробів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / М.О. Лазаренко ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки структури переплетень і способів виготовлення панчішних виробів побутового і спеціального призначення. В дисертації на основі розроблених моделей проведено теоретичний аналіз структур бортів з різними способами закріплення еластомерних ниток. Встановлено оптимальні з точки зору витрат сировини і якісних показників структури. Запропоновано нові способи виготовлення і структури бортів і виробів, конструкцію петлетвірної системи одноциліндрового круглопанчішного автомата і засоби для нормалізації його роботи, високу ефективність яких обгрунтовано теоретично і підтверджено практично. Основні результати роботи знайшли промислове впровадження при виготовленні панчішних виробів побутового і спеціального призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М382

Рубрики:

      
20.

Лазаренко О.М. 
Розробка та дослідження нових тромборезистентних та антипроліферативних покриттів стентів для імплантації у судини малого діаметра (експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / О.М. Лазаренко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 48 с. — укp.

Вперше в Україні розроблено неорганічні та синтетичні покриття для внутрішньосудинних стентів, які викликають мінімальну реакцію судинної стінки. Розроблено нові біологічні покриття для імплантів, зокрема, стентів для судин малого діаметра, які дозволяють виключити реакцію судинної стінки на покриття. На базі нанотехнологій розроблено інструментальну систему із застосуванням фізичних методів вимірів для визначення сумісності певного виду покриття до певного реципієнта. Розроблено корисні моделі з модифікування поверхні імпланту для надання їм біосумісності з організмом певного реципієнта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.97 с03 +
Шифр НБУВ: РА357639

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського