Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (142)Книжкові видання та компакт-диски (188)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАКТІОНОВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Лактіонов В.О. 
Взаємовідносини органів місцевого самоврядування з органами державної влади в регулюванні соціального захисту населення: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / В.О. Лактіонов ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади формування соціальної політики в Україні. Досліджено динаміку та перспективи вирішення проблем зайнятості населення як важливішого показника соціального захисту. Розглянуто форми та методи діяльності органів місцевого самоврядування у сфері соціальної допомоги громадянам. Визначено модель взаємовідносин цих органів з органами державної влади у регулюванні соціального захисту населення. Запропоновано механізми реалізації цих взаємовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97 +
Шифр НБУВ: РА354018

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Лактіонова О.В. 
Економічний механізм біржової торгівлі в управлінні ціновим ризиком: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.В. Лактіонова ; Харк. держ. акад. технології та організації харчування. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано використання економічного механізму біржової торгівлі в управлінні ціновим ризиком, користувачами якого є вітчизняні товарні біржі та підприємства торгівлі. На підставі результатів дослідження теоретичних умов функціонування біржового механізму управління ризиком виявлено передумови, які свідчать про потенційну можливість його запровадження на товарних біржах України. Методичне обгрунтування методів управління ціновим ризиком дозволило розглянути хеджування як ефективний метод біржового страхування та виділити способи мінімізації ризику за допомогою біржової торгівлі форвардними, ф'ючесними й опціонними контрактами, описаними алгоритмами. Відмічено, що діяльність суб'єктів ринкових відносин пов'язана з присутністю ризику зміни на товар, у зв'язку з цим уточнено поняття економічної категорії "ціновий ризик" та визначено її місце в системі підприємницьких ризиків. Визначено зв'язок цінового ризику з механізмом біржового страхуванння - хеджуванням, на базі чого запропоновано відповідні способи управління рівнем цінового ризику, які доцільно використовувати під час коливань цінової кон'юнктури. Зазначено, що оптимізація рівня цінового ризику базується на визначенні факторів впливу, з урахуванням яких розроблено моделі, методики прогнозування біржової ціни та кількісне визначення рівня цінового ризику. Запропоновано методику визначення умов запровадження певних біржевих стратегій та її критерії оптимальності, за яких торгівельна діяльність суб'єктів ринку має очікуваний фінансовий результат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-861-99-21 + У9(4Укр)421.30-212.13
Шифр НБУВ: РА316909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лактіонова Г.П. 
Ефективність використання землі в ринкових умовах господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Г.П. Лактіонова ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

На підставі комплексного дослідження за умов земельної реформи виявлено основні тенденції зміни ефективності використання земель, формування землеволодінь і землекористувань, рівня землевіддачі в сільсько-господарських підприємствах різних форм власності та господарювання, чинники, що стримують підвищення ефективності використання земельних угідь. Розвинуто підходи до побудови земельних відносин, адекватних ринковій економіці, що передбачає створення регульованого ринку землі та дотримання інтересів власників земельних часток (паїв). Запропоновано здійснювати державний контроль за купівлею-продажем землі через аукціони з фіксованою нижньою межею ціни на рівні експертної оцінки, яка враховує ряд коригуючих чинників, а також з визначенням чіткого переліку осіб, які мають право на купівлю землі. Узагальнено специфічні особливості землі як товару й уточнено поняття "агрокапітал" як частину земельного капіталу. Надано пропозиції щодо регулювання земельних відносин на базі вивчення зарубіжного досвіду. Обгрунтовано систему показників економічної ефективності використання земельних угідь. Уточнено методичні підходи до здійснення грошової оцінки та встановлення ціни на землю за умов ринку. Розглянуто питання стосовно взаємозв'язку орендної плати за землю та земельної ренти. Розроблено економіко-математичну модель оптимізації галузевої структури реформованих підприємств з урахуванням процесу відтворення родючості грунтів, а також кон'юнктури ринку як чинника підвищення ефективності використання землі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-07 +
Шифр НБУВ: РА323714

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
6.

Лактіонова А.В. 
Нормативність в конституюванні лінгвістичних одиниць: філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.01 / А.В. Лактіонова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено онтологічний й епістемологічний аспекти здійснення лінгвістичних сутностей у вигляді лінгвістичних одиниць як фактів мовлення. Значну увагу приділено епістемологічному статусу останніх, а також притаманній їм нормативності (імпліцитні норми), якою забезпечується їх конституювання. Запропоновано розглядати дефініцію "норма" як фундаментальну гіпотезу про можливість лінгвістичної одиниці, яка уможливлює лінгвістичну одиницю разом з усіма іншими нормами про неї та здійснюється у певному прагматичному контексті, що регулює її слушність зовнішнім чином і, у свою чергу, забезпечує можливість її інтерпретації. Розглянуто роль понять факту, норми, оцінки у формуванні концепту лінгвістичної одиниці. На прикладах з історії філософії переосмислено співвідношення між нормативністю й оцінюванням, проаналізовано роль соціальних актів у формуванні нормативності мовлення на підставі аналізу комунікативної філософії, обгрунтовано необхідність і надано варіант відповіді на фундаментальне питання про епістемологічний статус лінгвістичних одиниць у його взаємозв'язку з їх імпліцитною епістемічною нормативністю. Надано формальне визначення норми лінгвістичної одиниці у вигляді правила "свідчення". Висвітлено проблеми нормативного регулювання практичного застосування лінгвістичних одиниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю224.21 + Ш1 в2:Ю +
Шифр НБУВ: РА340526

Рубрики:

      
7.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Лактіонов О.М. 
Структурно-динамічна організація індивідуального досвіду: Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.01 / О.М. Лактіонов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Розглянуто концепції досвіду у світовій філософії та психології. Досліджено категоріальний простір індивідуального досвіду, де життєдіяльність охарактеризовано як родову категорію стосовно досвіду, який є її перетвореною формою. Системоутворювальним фактором досвіду є орієнтація на майбутній корисний результат життєдіяльності. Визначено поняття соціального, особистісного та мнемічного досвіду індивіда. Базовими характеристиками соціального досвіду є міжперсональний простір, простір соціальних стереотипів, номінативна та статистична унікальність; особистісного - суб'єктивна вартість, сумісність, цінності навколишнього світу; мнемічного - оперативна довгострокова, біографічна та історична пам'ять. Проаналізовано психологічні особливості трансформаційних процесів у суспільстві за умов інтеграції та одночасної конкуренції між елементами старого і нового досвіду. Розглянуто поняття нового соціального статусу, нового мовного досвіду, бімодальності, негативного зсуву як феноменів адаптації індивіда до соціально-історичних змін.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю936-222
Шифр НБУВ: РА310258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Лактіонова Г.М. 
Теоретико-методичні основи соціально-педагогічної роботи з жіночою молоддю в умовах великого міста: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.05 / Г.М. Лактіонова ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Містяться дослідження теоретичних і методичних основ соціально-педагогічної роботи з жіночою молоддю в умовах великого міста. На основі порівняльного аналізу різних теоретичних концепцій, міжнародної та національної статистики, результатів соціологічних та психолого-педагогічних досліджень обгрунтовані методологічні підходи до процесу соціалізації жіночої молоді. Визначено сучасні тенденції, закономірності та особливості цього процесу, його актуальні проблеми з урахуванням впливу соціального середовища великого міста. Проаналізовано й узагальнено зарубіжний та вітчизняний досвід організації соціальної роботи з жінками. Розроблено й експериментально перевірено авторські концепції та моделі, обгрунтовано основні напрями, зміст і форми організації діяльності соціальних служб для жіночої молоді. Здійснено історико-педагогічний аналіз вітчизняної та зарубіжної практики жіночої освіти, обгрунтовано її соціально-педагогічний потенціал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*148:Ч30 + Ч34(0)42

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Лактіонова О.А. 
Управління інвестиційними ризиками у виробничо-господарських системах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / О.А. Лактіонова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано сутність інвестиційних ризиків виробничо-господарських систем та здійснено їх класифікацію. Розроблено концепцію управління інвестиційними ризиками у виробничо-господарських системах. Запропоновано концептуальний підхід щодо критеріїв оцінки управління інвестиційними ризиками. Створено комплекс механізмів управління інвестиційними ризиками у виробничо-господарських системах, зокрема механізм управління факторами чутливості до інвестиційних ризиків, механізм управління факторами та причинами інвестиційних ризиків макро- та мікросередовища, механізм управління наслідками інвестиційних ризиків. Реалізовано концепцію управління інвестиційними ризиками з урахуванням його адаптивних властивостей у виробничо-господарських системах чорної металургії України. Удосконалено організаційну структуру управління інвестиційними ризиками у виробничо-господарських системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56-99-21
Шифр НБУВ: РА331395

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лактіонов О. І. 
Інформаційна технологія оцінювання якості підготовки операторів верстатів з числовим програмним керуванням / О. І. Лактіонов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена питанням розробки інформаційної технології оцінювання якості підготовки операторів верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК), які є елементами системи «Оператор – Верстат з числовим програмним керуванням – Керуюча програма виготовлення деталі» (ОВКП). Система ОВКП складається з елементів та підсистем – соціальної (оператор верстата з ЧПК), технічної (верстат з ЧПК) та інформаційної підсистеми (керуюча програма виготовлення деталі на верстаті з ЧПК).Для оцінювання діяльності оператора верстата з ЧПК використовуються самооцінки, оцінки експертів, нормовані оцінки галузевого стандарту, які отримуються на основі списку індикаторів професійної компетентності оператора верстата з ЧПК.Ряди самооцінок та оцінок експертів, об'єднуються у Індекс професійної компетентності оператора верстата з ЧПК (ІПК), який стійко фіксує міру єдності/розбалансованості свідомості і соціально-практичної діяльності особистості.Оцінки експертів та нормовані оцінки, сформовані на основі змісту галузевого стандарту об'єднуються у Індекс якості підготовки оператора верстата з ЧПК (ІЯП), який фіксує міру направленої відповідності оцінок фактично створених ним продуктів діяльності та нормативних оцінок-вимог до них.Інформаційна технологія оцінювання якості підготовки операторів верстата з ЧПК та їх відбору згідно вимог Замовника щодо виготовлення деталей на верстаті з ЧПК базується на використанні обґрунтованого переліку діагностичних і математичних методів у взаємодії з формувальними методами, які входять у програмний комплекс. Доведено, що відбір операторів верстатів з ЧПК з використанням методу лінійної згортки значно точніший, якщо проводиться на основі індексних оцінок, при порівнянні з експертними оцінками. Точність відбору операторів верстатів з ЧПК методом лінійної згортки, які підвищили кваліфікаційний розряд формувальними методами державної атестації значно зростає.^UDissertation is concerned with the issues of developing information technology for quality assessment of preparation of computer numerically controlled (CNC) machine operators, who are the parts of the system "Operator – Computer numerically controlled machine – Control program of manufacturing assembly parts". The system mentioned consists of the following elements and subsystems – social (CNC machine operator), technical (CNC machine) and information subsystem (control program for manufacturing assembly parts at CNC machine).To evaluate the work of a CNC machine operator self-assessments, expert assessments, normalized industry standard estimates are used, which are obtained on the basis of a list of indicators applied to a CNC machine operator professional competence.The ranks of self-assessments and expert assessments are combined into the CNC machine operator's professional competency index, which firmly captures the measure of unity / imbalance of consciousness and social and practical activity of an individual.Expert assessments and normalized estimates formed on the basis of the content of the industry standard are combined into the CNC machine operator's quality score, which captures the degree of directional compliance of the assessments of the products actually produced by them and the regulatory assessments-requirements to them.Information technology for assessing the quality of training of CNC machine operators and their selection according to customer requirements for the production at CNC machines is based on the use of a reasonable list of diagnostic and mathematical methods in interaction with the forming methods included in the software complex.It has been proved that the selection of CNC machine operators using the linear convolution method is much more accurate, if carried out on the basis of index estimates, compared with expert estimates. The accuracy of the selection of CNC machine operators by the linear convolution method, who increased the qualification level by forming methods of state certification is significantly increasing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Гуменюк Р. П. 
Фінансове забезпечення розвитку управлінського потенціалу підприємства / Р. П. Гуменюк. — Б.м., 2021 — укp.

Наукові дослідження виконані для поглиблення науково-методичних підходів щодо розуміння сутності та складових управлінського потенціалу підприємства і його фінансового забезпечення, розробки цілісної системи управління та практичних рекомендацій для розвитку управлінського потенціалу з урахуванням корпоративних цінностей підприємства.Дисертаційна робота містить такі поставлені та вирішені завдання: поглиблено сутність основних категорій дослідження, зокрема таких як «управлінський потенціал підприємства», визначено складові управлінського потенціалу підприємства та особливості їхнього розвитку; систематизовано методи та інструментарій розвитку управлінського потенціалу підприємства, зокрема обґрунтовано та запропоновано науково-методичний підхід побудови системи збалансованих показників розвитку управлінського потенціалу; досліджено світовий досвід розвитку управлінського потенціалу підприємства на прикладі відомих успішних зарубіжних корпорацій та їхніх рекомендацій розвитку підприємств в цифровій економіці; сформовано загальну модель управління розвитком управлінського потенціалу підприємства; визначені основні детермінанти розвитку управлінського потенціалу та його фінансового забезпечення; систематизовано результати діяльності підприємств за показниками господарської діяльності підприємств та розвитку управлінського потенціалу відповідно до етапів життєвого циклу діяльності підприємства; удосконалені методи обґрунтованого вибору стратегічних програм і проєктів розвитку управлінського потенціалу підприємства та його фінансового забезпечення, а також сформовані рекомендації щодо їхнього запровадження; обґрунтовано науково-методичні підходи для формування системи розвитку управлінського потенціалу як складової системи управління якістю в розділі опису управлінських процесів з урахуванням визначення власника процесу, витрат для його реалізації, кваліфікації учасників процесу, рівня автоматизації та можливості оновлення й удосконалення процесу в системі управління; досліджено особливості системи внутрішнього управління ресурсами фінансового забезпечення на основі бюджетування для розвитку управлінського потенціалу відповідно до цілей, очікуваних результатів і витрат на управлінські процеси та проєкти розвитку підприємства.Для визначення пріоритетності складових розвитку управлінського потенціалу фінансового забезпечення автором запропоновано науково-методичний підхід до розрахунку узагальнюючого показника рівня розвитку управлінського потенціалу підприємства за складовими на основі методу таксономії відповідно до стратегічних напрямів розвитку управлінського потенціалу підприємства та його корпоративних цінностей.Новим науковим та практичним результатом дослідження є запропонована модель цільового використання ресурсів фінансового забезпечення для розвитку управлінського потенціалу підприємства, яка враховує цінності підприємства та його персоналу, рівень розвитку інформаційного та інноваційного управлінських потенціалів підприємства, його корпоративної культури і соціального захисту; використання системи бюджетів для розвитку складових управлінського потенціалу та реалізації визначених стратегічних програм і проєктів.Для оцінювання стану розвитку управлінського потенціалу та визначення потреб і можливостей його фінансового забезпечення запропоновано цілісну систему управління розвитком управлінського потенціалу на основі парадигми системи збалансованих показників з використанням інструментарію систем управління якістю та проєктами для реалізації науково-методичного процесно-проєктного підходу до визначення та подальшого моніторингу показників розвитку складових управлінського потенціалу (потенціалів управлінського персоналу, запровадження інновацій, інформаційної екосистеми, розвитку корпоративної культури), які діалектично пов'язані з відповідними цілями стратегічного розвитку управлінського потенціалу підприємства, мають відповідні фінансові ресурси, управління якими здійснюється через запровадження цільових бюджетів та моніторингу їхнього виконання.^UThe study has been conducted to deepen scientific and methodological approaches to understanding the essence and components of the management potential of the enterprise and its financial maintenance, development of a holistic management system and practical recommendations for the development of management capacity based on corporate values.The thesis addressed the following tasks: the essence of the main categories of research, such as "managerial potential of the enterprise", the components of the managerial potential of the enterprise and features of their development are defined; the methods and tools for the development of managerial potential of the enterprise have been systematized, in particular, a scientific and methodological approach to building a system of balanced indicators of managerial potential development have been proposed and substantiated; the experience of management potential development of the enterprises illustrated by the example of well-known successful foreign corporations and their recommendations of its maintenance in digital economy are investigated; the general model of management of administrative potential development of the enterprise is formed; the main determinants of management capacity development and its financial maintenance are identified; the results of activities of enterprises according to the indicators of economic activity of enterprises and the development of management potential in accordance with the stages of the life cycle of the enterprise are analyzed and evaluated; the methods of reasonable choice of strategic programs and projects for the development of management potential of the enterprise and its financial support, as well as recommendations for their implementation are enhanced; the scientific and methodological approaches to the formation of management capacity development as a part of the quality management system in the description of management processes, taking into account the identification of process ownership, the costs of its implementation, qualification of process participants, an automation level and the possibilities of updating and improving the process in the management system are substantiated; the peculiarities of the internal management system of financial resources on the basis of budgeting for the development of managerial potential in accordance with the goals, expected results and costs of management processes, and projects of the enterprise are presented.To determine the priority of components of management potential development and financial maintenance, the scientific and methodological approach to calculating a generalized indicator of the level of the management potential development by the components based on the taxonomy method in accordance with strategic directions of managerial potential development of an enterprise and its corporate values are highlighted.The new scientific and practical result of the study is the proposed model of targeted use of financial maintenance for the management potential development of the enterprise, which takes into account the values of the enterprise and its staff, the level of information and innovation management potential of the enterprise, its corporate culture and social protection; the use of the budgeting system for the development of components of management potential and the implementation of certain strategic programs and projects.To assess the state of management capacity and determine the needs and opportunities of its financial maintenance, presented a holistic management system for managerial potential development based on the paradigm of a system of balanced indicators using quality management systems and projects to implement a scientific and methodological process-project approach to defining and further monitoring indicators of components of managerial potential development (potential of management staff, adoption of innovations, information ecosystem, development of corporate culture), which are dialectically related to the relevant goals of strategic development of the managerial potential of the enterprise, have appropriate financial resources managed through target budgets and monitoring.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Лактіонов І. С. 
Інформаційно-вимірювальне забезпечення та апаратно-програмні засоби побудови комп'ютеризованих систем моніторингу стану мікроклімату теплиць / І. С. Лактіонов. — Б.м., 2021 — укp.

У результаті проведених досліджень та практичного їх упровадження в дисертації розв'язано важливу науково-прикладну проблему розвитку теорії побудови комп'ютеризованих систем моніторингу інтегрального стану фізичних середовищ завдяки обґрунтуванню структурно-алгоритмічної організації та розробці інформаційно-вимірювального забезпечення агрегації та інтерпретації розподілених вимірювальних даних щодо мікроклімату промислових теплиць. Вагомість результату розв'язання цієї проблеми полягає в розвитку програмно-технічної бази вітчизняних тепличних підприємств, що стимулює позитивну динаміку продовольчої безпеки України завдякипідвищенню інвестиційної привабливості та довгострокової стійкості аграрних підприємств із вирощування овочевих культур на захищених ґрунтах.Обґрунтовано нові та розвинуто відомі методологічні основи: метод оцінки інтегрального стану мікроклімату теплиць на основі результатів моніторингу регламентованого переліку фізико-хімічних параметрів і нечітких алгоритмів трансформації вимірювальної інформації; структурно-алгоритмічну організацію комп'ютеризованої системи моніторингу стану мікроклімату теплиць; метод масштабного переходу від лабораторного до натурного зразка комп'ютеризованої системи моніторингу стану мікроклімату; методмоніторингу інтенсивності штучного доосвітлення тепличних культур; методи підвищення точності вимірювальних каналів комп'ютеризованої інформаційновимірювальної системи моніторингу стану мікроклімату теплиць; метод віддаленої агрегації вимірювальної інформації.Ключові слова: мікроклімат, комп'ютеризована система, моніторинг, стан, невизначеність, сенсор, модель, теплиця, вимірювальний канал, нечітка трансформація.^UNowadays computerized information and measurement systems are increasingly used, which leads to a continuous search for scientifically sound ways of their development. One of such industries which require urgent modernization through the introduction of modern computer, sensor, infocommunication and microprocessor technologies is agriculture. Applied aspects of development and use of computerized systems determine a tendency to consider methodological issues on substantiation of theoretical bases of creating computerized systems of complexmonitoring taking into account requirements to metrological satisfaction of means and functional suitability of methods of distributed measuring information system transformations. This causes a certain imbalance between theory and practice, which is the fragmentary nature of the known results in relation to the requirements for the application of computerized systems in agriculture. Thus, the scientific and appliedproblem solved in the thesis is relevant. The thesis presents scientific and practical results on the development of the theory of constructing computerized monitoring systems of the physical environments integral state. This result has been obtained through the structural andalgorithmic organization development and the information-measuring provision improvement of computerized monitoring systems of the greenhouses microclimate state. The weight of the this problem solving lies in the software and technical base development of the domestic greenhouse enterprises, which stimulates the positive dynamics of food security in Ukraine due to an increase in investment attractivenessand long-term sustainability of agricultural greenhouse enterprises.The main purpose is to develop scientific approaches to creating highly efficient computerized systems for greenhouse microclimate monitoring by using means of complex aggregation and interpretation of distributed measurement information. The research object is non-stationary processes of aggregation and interpretation of measurement information on the integrated state of greenhouse microclimate. The research subject is methods and means of computerized greenhouse microclimate monitoring. The research methods: critical analysis and logical generalization; modelling; synthesis of structural-algorithmic organizations of computerized systems; the concept of uncertainty and the theory of errors; nondestructive monitoring of physical environments; the probability theory and mathematical statistics; experiment planning; fuzzy logic theory; concepts of the Internet of Things; computer analysis of measurement results; laboratory and field tests of information and measuring equipment.In the theoretical aspect, new and well-known methodological foundations have been substantiated and improved: method of assessing the state of greenhouse microclimate based on the results of computerized monitoring of the physical parameters regulated list and fuzzy transforming algorithms of measurement information; structural-algorithmic organization of the computerized system of greenhouse microclimate state monitoring, which measures physical parameters of the cultivation zone with regulated metrological indicators and generates signals of adjustment of cultivation technological modes that allows using it as a part of automation complexes of greenhouses; physical model of large-scale transition from laboratory to full-scale model of the computerized information-measuring system of monitoring of microclimate state; the method of measuring control of artificial lighting of greenhouse crops; the mathematical model of the measuring monitoring process of temperature and humidity of the greenhouse growing zone.The practical significance of the work is the expansion and deepening of the implementation area and widely available serial sensor, infocommunication and microprocessor components of information and measuring technology for the complex computerized monitoring implementation of the greenhouses microclimate state, which ensures the software and hardware base development of domestic greenhouse enterprises


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського