Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (346)Книжкові видання та компакт-диски (245)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛАШК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ВІКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
2.

Лашко Ю.В. 
Захист асинхронних двигунів електроприводів від аварійних режимів на основі показників якості перетворення енергії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Ю.В. Лашко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано виконувати захист і визначення аварійно небезпечних режимів асинхронних двигунів (АД) за показниками якості перетворення енергії, на основі яких розширено функції захисту та прийняття рішення шляхом застосування логічних ознак режимів роботи АД та вирішальних правил. Вперше контроль режиму роботи АД запропоновано виконувати за відношенням потужностей флуктуаційних коефіцієнтів вейвлет-перетворення споживаної потужності на двох суміжних інтервалах, що на відміну від існуючих методів робить систему невибагливою до дискретності, тривалості вимірювання та стійкою до рівня завад. Теоретично обгрунтовано метод змінювання вставки спрацювання за струмом, який полягає в обчисленні добутку визначеного поточного максимального значення показника нерівномірності завантаження струмом фазних обмоток статора та встановлено значення вставки, що на відміну від існуючих струмових захистів дозволяє опосередковано враховувати технічний стан двигуна. Удосконалено метод прогнозування температури обмоток статора, який на відміну від існуючих методів визначення температури та прогнозу часу досягнення граничного значення грунтується на застосуванні енергетичного показника нерівномірності завантаження фаз струмом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261.632-048 +
Шифр НБУВ: РА342882

Рубрики:

      
3.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
5.

Лашкіна М.Г. 
Концептуальні засади взаємодії органів державної влади та засобів масової інформації в умовах демократизації державного управління в Україні: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / М.Г. Лашкіна ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні й історичні передумови державного регулювання діяльності засобів масової інформації (ЗМІ). Проведено історико-джереловознавчий аналіз дослідження науковцями проблеми взаємодії органів державної влади (ОДВ) і ЗМІ. Обгрунтовано концептуальні засади даного процесу за умов демократизації державного управління. Визначено напрями взаємодії ОДВ і ЗМІ у демократичних країнах, місце ЗСМІ у системі суспільної комунікації. Досліджено інформаційну діяльність ОДВ в Україні у процесі демократизації державного управління. Здійснено інституційональний аналізу сучасного стану інформаційного простору України та визначено тенденції його розвитку. Розглянуто ефективність діяльності системи зв'язків з громадськістю в органах державної влади України. Визначено напрями її оптимізації. За результатами експертного опитування запропоновано вдосконалення механізмів співпраці ОДВ і ЗМІ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011:Ч62 + Х819(4УКР)011:Ч62 + Х819(4УКР)011:Ч62 + Х819(4УКР)011:Ч62
Шифр НБУВ: РА361762

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Лашкова О.І. 
Лісові миші ISylvaemus/i (Muridae) фауни України: поширення, морфометрична мінливість та ідентифікація: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / О.І. Лашкова ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2003. — 22 с.: рис., табл. — укp.

На підставі кількісного опису індивідуальної мінливості та міжвидових відмінностей за розмірами тіла та краніометричними (зокрема, мандибулярними та одонтометричними) ознаками охарактеризовано особливості чотирьох видів лісових мишей (S. uralensis, S. arianus, S. sylvaticus, S. tauricus) на території України: уточнено межі ареалів, описано географічні градієнти в мінливості, вікові зміни в їх зв'язку з міжвидовою алометрією, статевий диморфізм. Розроблено ідентифікаційні алгоритми, що дають змогу визначати видову належність лісових мишей за різними групами ознак (зокрема за сильно фрагментованим зубним матеріалом).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2 Mur (4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
10.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Лашко А.П. 
Спектроскопія високої роздільної здатності в дослідженнях структури ядер: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.16 / А.П. Лашко ; Ін-т ядерн. дослідж. НАН України. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено ефект взаємодії дипольного магнітного моменту ядра з електронною оболонкою атома та наведено новий метод визначення магнітних моментів ядер за надтонким зсувом ліній електоронів внутрішньої конверсії. Розроблено експрес-метод аналізу паливних частинок на вміст урану та трансуранових елементів, який дозволяє без радіохімічного розподілу нуклідів швидко та з меншими затратами одержувати кількісні дані щодо радіоелементного складу паливних частинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.56,022 + В383.202.4,022 + В383.3,022 +
Шифр НБУВ: РА370861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Лашкевич І.М. 
Температурні хвилі в ізотропних однорідних і кусково-однорідних напівпровідниках і діелектриках при об'ємному поглинанні гармонійно модульованого світла: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / І.М. Лашкевич ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено самоузгоджену теорію електронних і фононних температурних хвиль, які виникають у результаті об'ємного поглинання гармонійно модульованого світла з урахуванням електрон-фононного теплообміну та поверхневих характеристик теплопровідності та теплоємності. Одержано узагальнені теплові крайові умови для електронних і фононних теплових потоків, які залежать від часу і містять, крім раніше відомого параметра поверхневої теплопровідності, невідомий показник поверхневої теплоємності, що визначає накопичення енергії у поверхневому шарі та видозмінює фазу температурної хвилі. З урахуванням поверхневих теплових характеристик вперше вивчено електронні температурні хвилі у субмікронних напівпровідникових плівках. Досліджено електронні та фононні температурні хвилі залежно від усіх можливих співвідношень між характерними довжинами. Встановлено критерій поверхневого поглинання світлового випромінювання за наявності декількох характерних довжин у теорії нестаціонарних теплових потоків. Показано, що для несучої та модульованої компонент світлового випромінювання ці критерії різні. Вперше запропоновано загальний метод визначення ефективних теплових параметрів у двошарових середовищах за об'ємного поглинання світлового випромінювання у моделі фототермічних експериментів і визначено об'ємні теплові джерела у структурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 +
Шифр НБУВ: РА335502

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
13.

Лашко С. М. 
Технологія виправлення точкових ливарних дефектів тонкостінних елементів авіаційних деталей з високоміцних алюмінієвих сплавів дозованим наплавленням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.07.02 / С. М. Лашко ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського "Харк. авіац. ін-т. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності виправлення ливарних дефектів авіаційних деталей з високоміцних алюмінієвих сплавів. Визначено закономірності формування зварювальної ванни на деталі з обробкою, а також закономірності плавлення електрода, що охолоджується масивним мідним мундштуком, під дією електричної дуги. Встановлено умови, що дозволяють виконати заварювання дефекту. Визначено вплив параметрів процесу на механічні властивості деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-060.154
Шифр НБУВ: РА376875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Лашко Є. Є. 
Зниження дефектності поверхневих шарів виробів з вуглець-вуглецевих композитів при гідроабразивному різанні / Є. Є. Лашко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-технічної задачі зі зниження дефектності поверхневих шарів виробів з вуглець-вуглецевих композитів при гідроабразивному різанні. Установлено, що порожниста структура та відмінності у міцнісних характеристиках, а також властивість струминного потоку вибірково обтікати перешкоди веде до утворення значної кількості поверхневих дефектів, і, навіть, до повного руйнування заготовки. Показано, що розташування точки прикладання гідродинамічного впливу відносно джгутів армувальних волокон має важливу роль у формуванні розмивів та розвитку початкових макропорожнин у матеріалі. Сформульовано наукові положення взаємодії двофазного гідроабразивного потоку з нещільним анізотропним напівпростором, виявлено основні закономірності формування поверхневих дефектів. Проведено тестове різання заготовок та отримано ряд зрізів, що дозволили ідентифікувати запропоновану математичну модель розвитку вирви руйнування, за якою можна оцінити дефектність сформованого поверхневого шару. Проведено мікроелектронні дослідження зародків мікротріщин, оцінено вплив режимів ведення обробки на явища тріщиноутворення. Доведено застосування хемографічного методу дослідження поверхонь для фіксації утворених мікротріщин. Оцінено також і водомісткість поверхні, утвореної при різанні, та випаровування вологи при просушуванні. Показано, що процес гідроабразивного різання вуглець-вуглецевих матеріалів 3-D структури вимагає обов'язкового початку з елементу входу струменя, яким може бути як окрема маска, так і порожнина між двома джгутами армувальних волокон. На основі порівняння енергії швидкоплинного потоку з роботою руйнування з використанням еталонного зразку удосконалено методику визначення витрат абразиву та установлено безпосередню кількість абразивних зерен, що приймають участь у руйнуванні. Наведено інженерну методику прогнозування дефектності поверхневого шару та рекомендації з призначення режимів ведення обробки. Показано, що використання сформульованих у процесі роботи над дисертацією рекомендацій дозволяє отримати максимальну точність форми зразків, мінімізувати поверхневі дефекти та довести, що використання гідроабразивного різання при виготовленні зразків практично не впливає на точність знятих характеристик матеріалу.^UDissertation is devoted to solving actual scientific and technical problem of decreasing the defectiveness of the surface layer of carbon-carbon composites in abrasive water jet cutting. It has been established that the hollow structure and the differences in the strength characteristics, as well as the properties of the jet stream selectively flow around the obstacles, leads to the formation of a significant number of surface defects, and even to the complete destruction of the workpiece. It is shown that the location of the point of application of the hydrodynamic effect in relation to the reinforcing fiber tows plays an important role in the formation of blurring and development of the initial macrocavities in material. The scientific provisions of the interaction of a two-phase abrasive water jet stream with a loose anisotropic half-space have been formulated, the basic regularities of the formation of surface defects have been revealed. A test for cutting workpieces was carried out and a series of slices were obtained, which allowed identifying the proposed mathematical model of the development of the breakage whirl, which can be used to estimate the defect of the formed surface layer. Microelectronic studies of microcracks origination have been carried out; influence of processing modes on cracking phenomena has been estimated. The application of the chemographic method for studying surfaces for fixation of formed microcracks is proved. The water content of the surface formed during cutting and the evaporation of moisture in the process of drying have also been evaluated. It has been shown that the process of abrasive water jet cutting of carbon-carbon materials of the 3-D structure requires a mandatory start from the jet entry element, which can be like a separate mask, and a cavity between two tows of reinforcing fibers. On the basis of comparison of the energy of the high speed stream with the operation of the destruction using the reference sample, the method for determining the consumption of the abrasive has been improved and the direct amount of abrasive grains participating in the destruction has been established. The engineering methodology for forecasting defects of the surface layer and recommendations for assignment of processing modes are given. It is shown that the use of the recommendations formulated in the process of work on the dissertation allows obtaining the maximum accuracy of the shape of samples, minimizing surface defects and proving that the use of abrasive water jet cutting in the manufacture of samples practically does not affect the accuracy of the taken characteristics of the material.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Юрійчук О. О. 
Правовий мультикультуралізм: аксіологічний вимір / О. О. Юрійчук. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вперше у вітчизняній юридичній науці досліджено правовий мультикультуралізм, його поняття, типологію, принципи та функції у контекстіфілософсько-правових поглядів. Обґрунтовано основні ознаки правового мультикультуралізму, головні тенденції розвитку правових культур.Удосконалено наукові дослідження з питань філософсько-правового бачення мультикультуралізму та його аксіологічного виміру. Розвинуто положеннящодо основоположних ідеї правового мультикультуралізму у контексті науки філософії права.Відзначено існування різноманітних підходів до трактування мультикультуралізму, розмежовано співвідношення понять мульти-, полі- та багатокультурності, констатовано, що активізація розвитку теорії мультикультуралізму припадає на основні соціо-політичні і економічні етапи прогресу суспільства. На підставі проведеної концептуальної характеристики правового мультикультуралізму наведено авторське визначення поняття як теорії, яка спрямована на визнання існування в межах певного відкритого суспільного прошарку культурно відмінних груп, дії яких спрямовані на збереження та розвиток своєї самобутності та, водночас, дотримання у міжкультурних відносинах принципів рівності, толерантності, взаємоповаги і людиноцентризму.Проаналізовано роль права та суспільної моралі у контексті правового мультикультуралізму. Доведено, що на розвиток правового мультикультуралізму великий вплив мали ідейно-світоглядні принципи римського права в поєднанні з набутками античності: так, принцип космополітизму на перший план висуває інтереси і цінності людини, а не держави; право скомпонувало у собі справедливістю з моральними установками, які разом визначили людину як частину нової культури та самостійного індивіда з невід'ємними правами та здатністю до контролю й регуляції поведінки; індивідуалізм посприяв наділенню особи можливості до здійснення контролю власного становища у соціумі та відстоювання стратифікаційних позицій; мультикультурність продемонструвала можливість об'єднання процесів впливу та проникнення правових феноменів з однієї культури в іншу, при цьому зберігаючи їх унікальність.Розглядаючи види правових культур, проаналізовано їх сучасне втілення та зазначено, що сьогодні можна виокремити чотири основних фактори їхрозвитку та подальшої практичної реалізації, зокрема: 1) визнання важливості постійного внутрішнього оновлення традицій правової думки; 2) заохоченняісторичної пам'яті стосовно правових традицій та правових культур; 3) схвалення внутрішніх розбіжностей та розуміння важливості проникненняправових культур; 4) актуалізація ціннісних орієнтирів правових культур.У контексті правового мультикультуралізму з'ясовано, що проблема людини та її духовності є спричинені осмисленням екзистенційності впродовжрізних епох, тому для кращого втілення філософсько-правової теорії мультикультуралізму важливим є максимальне втілення людиноцентричнихсвітоглядних поглядів на основі самобутньої, стійкої правової нації.Дисертація має науково-практичне значення для філософії права, проблем філософії та інших філософсько- і теоретико-правових наук.^UIn the thesis for the first time in the national legal science legal multiculturalism, its concept, typology, principles and functions in the context of philosophical and legal views were investigated. The main features of legal multiculturalism, main tendencies of development of legal cultures were explained.Scientific research on philosophical and legal vision of multiculturalism and its axiological dimension has been improved. The position on the fundamental ideas oflegal multiculturalism in the context of science of the philosophy of law is developed.The existence of diverse approaches to the interpretation of multiculturalism is noted, the ratio of the concepts of multi-, poly- and multiculturalism is differentiated.It was stated that the activation of the development of the theory of multiculturalism accounts for the main socio-political and economic stages of the progress of society.On the basis of the conceptual characterization of legal multiculturalism, there is definition of the concept as a theory, which aims at recognizing the existencewithin the limits of a certain open social stratum of culturally distinct groups, whose actions are aimed at the preservation and development of their identity and, at the same time, observance of the principles of equality, tolerance in intercultural relations, mutual respect and human-centeredness.The role of law and social morality in the context of legal multiculturalism is analyzed. It was proved that the development of legal multiculturalism was stronglyinfluenced by the ideological and ideological principles of Roman law in conjunction with the achievements of antiquity: the principle of cosmopolitanism highlights the interests and values ​​of man, not the state; law comprised a fairness with moral attitudes that together identified a person as a part of a new culture and anindependent individual with inalienable rights and the ability to control and regulate behavior; individualism contributed to empowering a person to exercise control over her own position in society and advocating for stratification positions; multiculturalism has demonstrated the ability to combine the processes of influence and penetration of legal phenomena from one culture to another, while preserving their uniqueness Considering the types of legal cultures, their current implementation isanalyzed and it is noted that today it is possible to distinguish four main factors of their development and further practical realization, in particular: 1) recognition of the importance of constant internal renewal of the traditions of legal thought; 2) the promotion of historical memory in relation to legal traditions and legal cultures; 3) approval of internal differences and understanding of the importance of penetration of legal cultures; 4) actualization of values of landmarks of legal culturesIn the context of legal multiculturalism, it has been found that the problem of man and his spirituality is caused by the conception of existentialism in differentepochs, therefore, for the best implementation of the philosophical and legal theory of multiculturalism, the maximal realization of human-centric ideological views isessential on the basis of a distinct, stable legal nation. Dissertation has a practical value for philosophy of right, problems of philosophy and other philosophical, theoretical and legal sciences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Лашко О. В. 
Психологічні чинники розвитку довіри до викладача у студентів технічного університету. / О. В. Лашко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено розгляду психологічних чинників розвитку довіри до викладача у студентів технічного університету. Здійснено комплексне теоретико-емпіричне дослідження форм прояву довіри, її специфіки та механізмів розвитку. Виділено основні наукові підходи до вивчення окресленої проблеми. Набули подальшого розвитку та узагальнення погляди щодо значущості довіри студентів до викладача в умовах фахової підготовки. Виявлено зв'язки між чинниками розвитку довіри, виділено факторну структуру розвитку довіри до викладача у технічному університеті. Обґрунтовано особливості побудови та висвітлено результати апробації програми розвитку довіри студентів технічного університету до викладача в екофасилітативному підході. Визначено перспективи подальших наукових пошуків особливостей прояву і розвитку досліджуваного феномену.^UThe dissertation is devoted to the research on the psychological factors of the development of technical university students' trust to a teacher. The complex theoretical and empirical research on the forms of trust expression, as well as trust specifics and its development mechanisms is accomplished. The basic scientific approaches to the research of the outlined problem are selected. Based on the results of the theoretical analysis of the scientific literature sources the definition of the trust as a subject phenomena, a specific attitude to the interaction subject expressed in its actual significance and a priori safety is given.Further development and generalization are delivered for the consideration of the importance of students' trust to a teacher at their professional training conditions. The role of a trust in the educational interaction is defined using its characteristic features: mutual cognition, mutual understanding, mutual attitude, mutual actions, mutual influence.A trust in the educational interaction performs the regulatory function: it helps to reduce the tension, related to the experiencing the stressful educational situations; a trust also performs the function of the psychological relieve, a feedback in the process of self-cognition of the educational interaction subjects, of bringing them closer psychologically and making their relationship deeper as well. A theoretical study of the literature sources devoted the trust problem provided a foundation for the development of the structure-procedural model of the technical university student's trust to a teacher.As a result of the ascertaining stage of the research, a contents of the external and intrapersonal factors of the development the technical university student's trust to a teacher have been refined. The application of the psychological diagnostic techniques allowed to analyze the student's trust development specifics, namely: self-trust, social trust, locus of the subjective control, self attitude, autonomy, conformity, inclination to self-disclosure.Age specifics of the technical university students' trust are covered. The specifics of trust expression in different universities that took part in this research are revealed. The dependencies between trust development factors are discovered. The factor structure of the technical university student's trust to a teacher is developed which includes: the contents of the students' self-concept, their communicative attitudes, teacher's proficiency, students' criticality, teacher's authority, interpersonal relationship between teacher and students, facilitation of student's education activity.Based on the empirical data the optimal level of the student's trust to a teacher is substantiated. This level of trust is characterized by the advantage of the trust over the mistrust, that could be described as the “above average” level. The most influential indicators of the development of student's trust to a teacher in the technical university are identified, including: self-acceptance, self-trust, self-confidence, inclination to self-disclosure, student's attitude to the social prestige of trust.The specifics of the contents of the program for the development of technical university students' trust to a teacher in the eco-centered facilitation way are substantiated and the results of this program's approbation are covered. The contents of the program of teacher's psychological and pedagogical competence development in the fast-changing conditions are described. The contents of the pedagogical and psychological implementation directions of the program of student's educational activity facilitation are covered, and the results of this program's approbation with the students of Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute are analyzed. The recommendations for the technical university teachers on how to increase the student's trust to them are developed.The further research directions on the expression and development specifics of the phenomena being investigated are defined, namely: the investigation of the psychological factors of optimization of technical university teachers' trust to students; creation of psychological aid and self-aid practices for the teachers of the technical university on their way to their professional growth related to the development of trust relationship with students.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Байбара О. Є. 
Мікроструктура та властивості феромагнітних нанокомпозитів Co/Al2O3 та Co/SiO2 / О. Є. Байбара. — Б.м., 2021 — укp.

Виявлено вплив технологічного магнітного поля в процесі осадження на мікроструктуру феромагнітних нанокомпозитів Со/Al2O3, яке зменшує поріг перколяції до 27 ат.% Со, що пов'язано зі зниженням тунельних бар'єрів між наночастинками Со. Вперше спостережене гігантське збільшення термоерс в магнітному полі для феромагнітних нанокомпозитів Со/Al2O3 та представлено пояснення цього механізму за рахунок зменшення розсіювання електронів магнітними центрами локалізації. Виявлено зменшення термоерс в магнітному полі для феромагнітних нанокомпозитів Со/SiO2. Цей ефект пояснено хімічною взаємодією Co з Si та O2. Вперше для феромагнітних нанокомпозитів Co/Al2O3 з вмістом Co в інтервалі 12 ÷ 43 ат.%, вирощеного методом EB-PVD, виявлений невеликий "магнітний обмінний зсув" (58 Е). Виявлено аномальне низькотемпературне загасання суперпарамагнітного та феромагнітного резонансу в феромагнітних нанокомпозитів Co/Al2O3. Характер загасання проаналізовано з урахуванням структури оболонок наночастинок.^UThe effect of the technological magnetic field in the process of deposition on the microstructure of ferromagnetic Со/Al2O3 nanocomposites is revealed, which reduces the percolation threshold to 27 at.% Co. It was associated with a decrease in the tunneling barriers between Co nanoparticles. For the first time, a giant increase of the thermopower in a magnetic field for ferromagnetic nanocomposites Со/Al2O3 is shown and an explanation of this mechanism due to a decrease in the scattering of electrons by magnetic localization centers is presented. A decrease in the thermoelectric power in a magnetic field is revealed for Co/SiO2 ferromagnetic nanocomposites. This effect is explained by the chemical interaction of Co with Si and O2. For the first time for ferromagnetic nanocomposites Со/Al2O3 with a Co content in the range of 12–43 at.%, grown by the EB-PVD method, a small "magnetic exchange shift" (58 Е) was found. Anomalous low-temperature damping of superparamagnetic and ferromagnetic resonance in Со/Al2O3 ferromagnetic nanocomposites is revealed. The character of damping is analyzed taking into account the structure of the shells of nanoparticles.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Антонюк Д. І. 
Легітимаційні аспекти антикорупційного контролю в Україні в умовах глобалізації: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Д. І. Антонюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена актуальній проблемі вивчення сутності й місця антикорупційного контролю в процесі легітимації публічної влади в Україні в умовах глобалізації. Отримання Україною членства в Європейському Союзі та у складі НАТО багато в чому залежить від правильних дій та рішень вітчизняної публічної влади на виконання умов вступу, серед яких протидія корупції набуває першочергового значення. Дотримання визначеного змінами до Конституції України в 2019 році євроінтеграційного курсу неможливе без легітимності української влади як з боку власного народу, так і міжнародної спільноти.З початком активної фази російсько-української війни постала гостра потреба в колективних діях, необхідних для захисту державного суверенітету. Розрізненість і відсутність взаємодовіри в цей час, породженої корупційними зловживаннями в органах влади, зумовлює послаблення обороноздатності України та ставить під загрозу не лише євроінтеграційні перспективи, але й існування України як держави. Саме на вирішення цих проблем і спрямовано дисертаційну роботу, опрацювання теми якої має високу наукову актуальність та велику практичну значущість для подальшого розвитку системи антикорупційного контролю в Україні. Враховуючи це, об’єктом наукового аналізу стало формування та реалізація політики протидії корупції в Україні в контексті глобалізаційних та євроінтеграційних процесів.Предметом дисертаційного дослідження виступили легітимаційні аспекти антикорупційного контролю як механізму протидії корупції в Україні в контексті розгортання глобалізаційних і євроінтеграційних процесів.Метою дисертації стало здійснення комплексного дослідження легітимаційного потенціалу механізму антикорупційного контролю в умовах глобалізації. Для її досягнення було вирішено низку конкретних завдань, а саме: визначено теоретико-методологічні засади дослідження антикорупційного контролю в легітимаційних процесах у контексті глобалізації; виокремлено правові й політичні основи антикорупційного контролю як механізму легітимації публічної влади в Україні в умовах європейської інтеграції; проаналізовано особливості антикорупційного контролю як чинники делегітимації влади в Україні; проаналізовано роль антикорупційного контролю у формуванні довіри громадян до інститутів влади; досліджено легітимаційний потенціал інститутів громадянського суспільства в механізмі антикорупційного контролю в Україні. Дисертація складається з анотації, вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел і додатків. У вступі обґрунтовано актуальність та своєчасність виконаного дослідження, сформульовано його мету й завдання, подано об’єкт й предмет, методи дослідження, сформульовано наукову новизну та практичне значення отриманих результатів, описано їх апробацію.^UThe dissertation is devoted to the topical issue of studying the essence and place of anti-corruption control in the process of legitimizing public power in Ukraine in the context of globalization. Ukraine’s membership in the European Union and NATO largely depends on the correct actions and decisions of the national public authorities to fulfill the conditions of accession, among which the fight against corruption is of primary importance. Adherence to the European integration course determined by the changes to the Constitution of Ukraine in 2019 is impossible without the legitimacy of the Ukrainian government, both from the side of its own people and the international community.With the beginning of the active phase of the Russian-Ukrainian war, there was an urgent need for the collective actions necessary to protect state sovereignty. Differences and lack of mutual trust at this time, caused by corruption abuses in the government bodies, result in the weakening of Ukraine’s defense capabilities and endanger not only European integration prospects, but also the existence of Ukraine as a state. The thesis is aimed at solving these problems and its study is of high scientific relevance and great practical significance for the further development of anti-corruption control in Ukraine.Taking this into account, the object of scientific analysis is the formation and implementation of anti-corruption policy in Ukraine in the context of globalization and European integration processes.The subject of the dissertation study is the legitimizing aspects of anti-corruption control as a mechanism for combating corruption in Ukraine against the background of the globalization processes deploying.The objective of the thesis was to carry out a comprehensive study of the legitimation potential of the anti-corruption control mechanism in the context of globalization.In order to achieve it, a number of specific tasks were solved, namely: the theoretical and methodological principles of the study of anti-corruption control in legitimation processes in the context of globalization were determined; the legal and political foundations of anti-corruption control as a mechanism of legitimation of public power in Ukraine in the context of European integration are highlighted; the peculiarities of anti-corruption control are analyzed as factors of delegitimization of power in Ukraine; the role of anti-corruption control in the formation of citizens’ trust in government institutions is analyzed; the legitimation potential of civil society institutions in the mechanism of anti-corruption control in Ukraine is investigated.The dissertation consists of an abstract, an introduction, four sections, conclusions, a list of references and appendices. The introduction substantiates the relevance and timeliness of the performed study, formulates its objective and tasks, presents the object and subject, research methods, formulates the scientific novelty and practical significance of the obtained results, and describes their approbation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського