Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (125)Книжкові видання та компакт-диски (140)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕБЕДИНСЬК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=СЕРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Лебединська О.І. 
Економічна ефективність виробництва овочів відкритого грунту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.І. Лебединська ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень сучасного стану, проблем і перспектив розвитку галузі овочівництва відкритого грунту за ринкових умов, визначено найбільш дієві шляхи підвищення економічої ефективності виробництва та реалізації овочів з відкритого грунту, розкрито теоретичні, методичні та практичні аспекти ефективного функціонування галузі. Узагальнено досвід ведення овочівництва у розвинених країнах світу. Надано соціально-економічну оцінку переміщенню виробництва овочів з сільськогосподарських підприємств у господарствах населення. Розглянуто питання спеціалізації та концентрації овочівництва, підвищення урожайності овочевих культур. Уточнено фактори підвищення ефективності зрошуваного овочівництва та підходи до удосконалення системи реалізації овочів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.153.2-07 +
Шифр НБУВ: РА336918

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лебединська Л.А. 
Комплексне лікування хворих на рецидивуючий генітальний герпес із застосуванням ацикловіру та бакплану (клінічне, цитогенетичне та імунологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Л.А. Лебединська ; Укр. НДІ дерматології та венерології. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.016-52
Шифр НБУВ: РА310774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лебединська О.Ю. 
Механізми державного управління міським продовольчим комплексом: Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.02 / О.Ю. Лебединська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Науково обгрунтовано наявність міського продовольчого комплексу як реального об'єкта державного управління, висвітлено його роль та місце у розв'язанні продовольчої проблеми та забезпеченні продовольчої безпеки держави за умов розвинутої постіндустріальної ринкової економіки. Проаналізовано стан та перспективи використання основних джерел продуктів харчування - сільського господарства, аквакультури, харчової та переробної промисловості, еволюції організаційних форм утворення продовольчого фонду країни та задоволення потреб населення у продуктах харчування. Визначено критерії оцінки стану та актуальності продовольчої проблеми та продовольчої безпеки. Доведено, що найбільш оперативним та ефективним напрямом поліпшення виробництва продуктів харчування за умов України є зменшення та ліквідація сезонності. Висвітлено питання реформування адміністративно-організаційного та фінансово-економічного механізмів державного управління та регулювання міського продовольчого комплексу у масштабах країни та на місцевому рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982-21
Шифр НБУВ: РА331066

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
6.

Лебединський О.С. 
Особливості ліпідного обміну у кролів з експериментальною гіперхолестеринемією при алотрансплантації кріоконсервованих гепатоцитів та клітин плодової печінки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.19 / О.С. Лебединський ; НАН України. Ін-т проблем кріобіології і кріомедицини. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив кріоконсервованих гепатоцитів та клітин плодової печінки на перекисне окиснення та обмін ліпідів за умов алогенної трансплантації кролям з експериментальною гіперхолестеринемією. Встановлено, що одно-, двократне температурне циклування у діапазоні температур від 77 (рідкий азот) до 194,5 К (сухий лід) не призводить до достовірного зниження життєздатності кріоконсервованих гепатоцитів, що свідчить про можливіть їх транспортування з використанням сухого льоду. Встановлено гіполіпідемічну дію кріоконсервованих гепатоцитів та кріоконсервованих клітин плодової печінки протягом першого тижня після алогенної трансплантації кролям з експериментальною гіперхолестеринемією. Зазначено, що у випадку плодових клітин на третьому-четвертому тижнях також спостерігаються віддалені, більш виражені, ефекти, а дія кріоконсервованих клітин плодової печінки не обмежується гіполіпідемічними ефектами. Встановлено, що через чотири тижні після трансплантації спостерігається також значна стимуляція ферментативної системи антиоксидантного захисту у печінці реципієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.654 + Е60*336.9*55 +
Шифр НБУВ: РА331401

Рубрики:

      
7.

Лебединська М.Р. 
Ососбливості рівня прозапальних цитокінів, жирнокислотного, енергетичного обмінів та клітинної проникності у хворих на ішемічну хворобу серця (стабільну стенокардію напруги): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.Р. Лебединська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання удосконалення діагностики стабільної стенокардії напруги на основі комплексного вивчення особливостей енергетичного, жирнокислотного обміну, клітинної проникності та секреції прозапальних цитокінів. Досліджено, що під час стабільної стенокардії розвиваються односпрямовані зміни в ліпідах плазми та еритроцитів, змінюється вміст насичених та поліненасичених жирних кислот, підвищується проникність мембран та виникає енергетичний дефіцит в клітинах. Проаналізовано особливості секреції прозапальних цитокінів на основі підвищення їх рівня за умов тривалого і важкого перебігу ішемічної хвороби серця, зниження функціонального резерву мононуклеарних клітин. Наведено схему секреції прозапальних цитокінів для оцінки ступеня імунних розладів та призначенні імунокоректорів в комплексній терапії стабільної стенокардії напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА342940

Рубрики:

      
8.

Лебединський О.М. 
Плівки CsI(TI): структура, сцинтиляційні властивості, формування зображень: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / О.М. Лебединський ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Шляхом вакуумної конденсації одержано шари сцинтилятора CsI(Tl) з відтворюваною морфологією, структурними та сцинтиляційними характеристиками на підкладках різних типів. З використанням методів рентгеноструктурного аналізу та растрової електронної мікроскопії установлено закономірності структуроутворення й особливості формування стовпчастої морфології шарів CsI(Tl) за умов вакуумної конденсації. Розроблено й апробовано методику вакуумного напилення даних шарів, що дозволяє забезпечити у зростаючому шарі необхідну концентрацію активатора та його однорідний розподіл в об'ємі шару. За запропонованою методикою математичної обробки спектрів амплітуд імпульсів сцинциляцій одержано кількісні характеристики світлового виходу шарів CsI(Tl), близькі до характеристик кращих кристалів CsI(Tl). Показано можливість формування зображення в gamma-випромінюванні з використанням стовпчастих шарів CsI(Tl). За методом побудови функцій передачі модуляції оцінено просторову роздільну здатність даних шарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.53,022 + В372.13,022 + К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА361622

Рубрики:

      
9.

Лебединська Г.О. 
Політико-стабілізаційна роль місцевого самоврядування в умовах суспільно-політичнотрансформації сучасної України: Автореф.дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Г.О. Лебединська ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано специфіку проблеми місцевого самоврядування, подано характеристику теоретичних здобутків та практичного розвитку адного інституту враховуючи зарубіжний і вітчизняний досвід його формування та вдосконалення з метою виявлення основних складових моделі місцевого самоврядування, адекватної сучасним українським реаліям. Розкрито суть понять централізації та децентралізації як основи формування вітчизняної моделі місцевого самоврядування. Висвітлено перспективи політичної участі населення та розглянуто чинники, що сприяють розвитку демократичних форм управління. Визначено тенденції формування регіональної еліти й місцевого лідерства, що мало місце останнім часом в Україні, з'ясовано їх роль у розбудові демократії. Проаналізовано досвід формування політичної культури на прикладі Полтавського та інших регіонів України. Доведено, що одним з оптимальних шляхів розвитку демократії в Україні є подальший розвиток місцевого самоврядування з широким залученням громадян до управління державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф054.1 + Ф031.1 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА333581

Рубрики:

      
10.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лебединський С. О. 
Польова електронна емісія з врахуванням впливу зовнішнього магнітного поля та релятивістських ефектів / С. О. Лебединський. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена теоретичному дослідженню впливу зовнішнього магнітного поля на польову емісію електронів з металів та врахуванню релятивістських ефектів, що можуть проявлятися при прикладенні високих напруг, а також аналізу та інтерпретації нових експериментальних даних отриманих під час дослідження впливу магнітного поля на високовакуумний пробій. У роботі вперше передбачено ефект релятивістського стиснення ширини потенціального бар'єру на межі метал-вакуум, який призводить до збільшення величини коефіцієнта проходження потенціального бар'єру. Зроблено узагальнення теорії польової емісії на випадок присутності зовнішнього магнітного поля, перпендикулярного електричному, у випадку E>cB. Пояснено зменшення напруги пробою, що спостерігалось в експериментах ІПФ НАН України та ЦЕРН, де слабке магнітне поле зменшує стійкість до пробоїв.^UThe thesis is devoted to a theoretical study of the influence of an external magnetic field on the field emission from metals and taking into account relativistic effects that can occur when high voltages are applied, as well as analysis and interpretation of new experimental data obtained during the study of the influence of a magnetic field on high-vacuum breakdown. A relativistic generalization of the Fowler-Nordheim theory describing the phenomenon of field emission from a metal, which leads to an increasing in the transmission coefficient was made in the thesis. A generalization of the Fowler-Nordheim equation, enabling us to consider the effect of an external magnetic field parallel to the metal surface on the transmission coefficient was made. An expression for the transmission coefficient was found when the condition E>cB is satisfied. The decrease in breakdown voltage, which was observed in the experiments of the IAP NAS of Ukraine and CERN, where a weak magnetic field decreases the breakdown resistance, has been explained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського