Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (56)Реферативна база даних (597)Книжкові видання та компакт-диски (652)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕОНТ$<.>+<.>A=КОНСТАНТИН$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Леонтьєв О.Ю. 
Диференційовані методи хірургічного лікування хребетно-спиномозкової травми тораколюмбального відділу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.Ю. Леонтьєв ; ДУ "Ін-т нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему диференційованого вибору методу хірургічного лікування травматичних ушкоджень грудного та поперекового відділів хребта. Наведено дані, одержані внаслідок проведених спостережень і лікування 121-го пацієнта з хребетно-спинномозковою травмою тораколюмбального відділу, серед них було 73 % чоловіків, середній вік хворих становив 33,9 рік. Проаналізовано дані клінічного перебігу захворювання і результатів застосування додаткових методів дослідження. У порівняльному аспекті проаналізовано хірургічні доступи (передньобоковий, боковий, задньобоковий, задній). Виділено основні чинники, які вливають на вибір доступу (вік, загальний стан пацієнта, рівень ушкодження, локалізація компресії, неврологічний статус, цілісність заднього кістково-зв'язкового комплексу). Наведено диференційовану схему вибору доступу. Вивчено, розроблено та вдосконалено методи декомпресії, реконструкції та стабілізації. Досліджено якість життя пацієнтів у післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.75-59 +
Шифр НБУВ: РА364738

Рубрики:

      
2.

Леонтюк І.Б. 
Ефективність гербіцидів та їх сумісного застосування з біостимуляторами росту на посівах озимої пшениці в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / І.Б. Леонтюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 16 с.: рис. — укp.

Вперше проведено всебічне вивчення впливу гербіцидів гроділу та трезору, внесених окремо та сумісно з біостимуляторами росту, на забур'яненість посівів, біологічні процеси у рослинах і грунті та на продуктивність озимої пшениці. Вивчено ативність ферментів окисно-відновної дії, анатомічну будову епідермісу листків, динаміку накопичення біомаси та сухих речовин, наростання площі листкової поверхні, синтез хлорофілу та продуктивність фотосинтезу посівів. Проаналізовано біологічну активність грунту, вплив окремих комплексів на формування урожайності та якості зерна озимої пшениці. Надано порівняльну агроекономічну оцінку ефективності застосування гербіцидів та їх сумісного внесення з біостимуляторами росту в посівах озимої пшениці. Зроблено висновок, що сумісне внесення гербіцидів гроділу та трезору разом з біостимуляторами росту зменшує пестицидне навантаження на навколишнє середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-46(4УКР) + П146.752(4УКР)
Шифр НБУВ: РА313691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Леонтенко О.М. 
Інтеграція України у міжнародний ринок праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / О.М. Леонтенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертаційній роботі досліджено розвиток інтеграційних процесів у сфері соціально-економічного співробітництва між країнами та їх вплив на формування світового ринку праці. Проведено комплексний аналіз ролі України на сучасному єтапі розвитку міждержавного обміну робочою силою. Запропоновано комплекс правових, економічних і організаційних заходів, спрямованих на підвищення ефективності управління процесами зовнішньої трудової міграції в Україні. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення структури організаційного механізму реалізації державної еміграційної політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)824

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Леонтович В.П. 
Кореневі екзометаболіти проростаючого насіння пшениці, їх одержання, дослідження та використання в рослинництві: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.П. Леонтович ; УААН. Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретичних основ та практичних методів одержання, дослідження та використання кореневих екзометаболітів проростаючого насіння пшениці у рослинництві. На основі комплексного дослідження кореневих екзометаболітів розроблена технологія одержання біологічно активної, поліфункціональної та технологічної речовини Алелостим. На різних біологічних об'єктах (насінні, мікроорганізмах, рослинах) показана поліфункціональність дії, ефективність та перспективність використання кореневих екзометаболітів у рослинництві та інших галузях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-272.537.8,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Константиненко Л.А. 
Круговійчасті інфузорії (Ciliophora, Peritrichia) очисних споруд Житомира: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Л.А. Константиненко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше для території України вивчено таксономічний склад та особливості аутекології круговійчастих інфузорій очисних споруд. Виявлено 26 видів перітрих, з яких 3 види вперше знайдено у системах очистки стічних вод, 19 - є новими для фауни очисних споруд України, 11 - для фауни України, та 1 вид (Pachytrocha sp.) є новим для науки. Наведено пропозиції щодо відновлення валідності роду Pachytrocha Kent, 1882., до складу якого запропоновано перевести Cothurnia asymmetrica Sommer, 1951. Уточнено видовий склад перітрих очисних споруд світу (80 видів), для яких розроблено визначальні таблиці. Розроблено новий метод оцінювання інтенсивності живлення круговійчастих інфузорій за умов очисних споруд за квадратом числа травних вакуоль. Встановлено залежність видового складу перітрих від умов в очисних спорудах. Вивчено сезонну динаміку видового складу та чисельності перітрих очисних споруд. З'ясовано, що перітрихи реагують на довготривалі зміни факторів середовища в очисних спорудах зміною розмірних характеристик клітинного тіла. Встановлено, що у разі короткострокових змін факторів середовища більш показовим є квадрат числа травних вакуоль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.115*801.8
Шифр НБУВ: РА357269

Рубрики:

      
6.

Константинович Т. В. 
Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / Т. В. Константинович ; НАМН України, Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського. — К., 2011. — 32 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-інструментального, психологічного та фармакоекономічного обстежень 207-ми хворих на бронхіальну астму (БА) визначено поширеність тривожних, невротичних, депресивних станів і соматопсихічних акцентуацій, описано особливості клінічного перебігу БА, стан зовнішнього дихання та показники його якості. Фармакоекономічний аналіз виявив збільшення загальних витрат на лікування у хворих на БА за поєднання з високими рівнями супутніх соматопсихічних станів (СПС) у порівнянні з пацієнтами з граничними змінами психіки. Доведено клінічну й економічну ефективність застосування комбінованих режимів терапії з включенням препаратів психотропної дії на фоні базисного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5
Шифр НБУВ: РА381647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Леонтьєва В.В. 
Математичне моделювання позитивних динамічних систем балансового типу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / В.В. Леонтьєва ; Держ. вищ. навч. закл. "Запоріз. нац. ун-т" Мін-ва освіти і науки України. — Запоріжжя, 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нові дискретну та неперервну математичні моделі позитивної динамічної системи балансового типу, які описують поведінку складної системи з обмеженнями, що забезпечують одержання невід'ємних розв'язків на нескінченному інтервалі часу. Для зазначених моделей знайдено нові умови, які забезпечують позитивність і асимптотичну стійкість динамічно досліджуваної системи. Виділено сукупність можливих керуючих впливів і зроблено аналіз їх впливів на вхідні та вихідні характеристики системи. Побудовано замкнуту дискретну та неперервну моделі, які дозволяють коригувати вхідні та вихідні параметри моделей, стабілізувати нестійкі системи та покращувати динамічні властивості позитивних систем. Для запропонованих моделей знайдено програмні керування, які виводять систему на бажану траєкторію руху. За умов неповної інформації про стан об'єкта оцінено стан шляху побудови спостерігача повного порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.11 +
Шифр НБУВ: РА358364

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Леонтьєв Д.В. 
Міксоміцети Національного природного парку "Гомільшанські ліси": Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.21 / Д.В. Леонтьєв ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено міксоміцети національного природного парку "Гомільшанські ліси". Виявлено 143 види з 34-х родів, 10-ти родин, 6-ти порядків і 2-х класів відділу Myxomycota, з яких 125 видів є новими для Харківського Лісостепу, 81 - новими для Лісостепової зони України, 26 наведено для України вперше. З застосуванням оригінального підходу вивчено фітоценотичні уподобання видів міксоміцетів. Показано, що кожен вид у даному фітоценозі стабільно займає певне положення (домінант, субдомінант, аутсайдер), що є складовими системи його фітоценотичних уподобань. Схожість таких уподобань різних видів зазвичай поєднується з відмінностями у їх субстратній спеціалізації. Уперше з використанням аналізу відповідностей (correspodence analysis) обгрунтовано виділення самостійної екологічної групи - гербофільних міксоміцетів, що розвиваються переважно на зелених частинах вищих рослин. Визначено діапазони кислотності та гігроскопічності субстратів, сприятливі для розвитку певних видів міксоміцетів. Показано, що максимальна чисельність і видова різномантність міксоміцетів наявна у діапазоні pH 5,0 - 5,9 та гігроскоспічності - від 50 до 100 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.4*990.3(4УКР)л64 "Гомільшанські ліси" +
Шифр НБУВ: РА349181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Леонтьєва В.І. 
Облік і контроль витрат з ремонту основних засобів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В.І. Леонтьєва ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну суть ремонту основних засобів та сучасний стан їх обліку та контролю. Наведено пропозиції та рекомендації щодо класифікації ремонту основних засобів, переліку груп засобів праці, які можуть підлягати ремонту. Обгрунтовано нові методологічні й організаційні підходи до обліку та контролю витрат з ремонту основних засобів, а також методики формування резервів на даний ремонт, оцінювання зміни економічної вигоди під впливом проведених ремонтних робіт. Запропоновано методики розрахунку амортизації поліпшень, реалізованих завдяки ремонту об'єктів операційної оренди. Наведено пропозиції щодо вдосконалення автоматизації обліку та контролю витрат з ремонту основних засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.7 + У052.9(4УКР)20-145.711.7-218 +
Шифр НБУВ: РА360505

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Константинович І.А. 
Особливості спектра випромінювання заряджених частинок, що рухаються в електромагнітному полі у вакуумі та непоглинаючих середовищах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.А. Константинович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

За допомогою удосконаленого методу сили самодії Лоренца розроблено аналітичні вирази для спектрально-кутового та спектрального розподілів потужності випромінювання систем заряджених частинок, які рухаються вздовж довільної заданої траєкторії у вакуумі та непоглинаючих ізотропних середовищах. У випадку тотожних заряджених частинок визначено роль фактора когерентності. Вперше досліджено тонку структуру спектрального розподілу потужності випромінювання системи двох електронів, які рухаються один за одним вздовж гвинтової лінії у вакуумі. Встановлено умови подібності спектральних потужностей випромінювання окремого електрона під час його руху по гвинтовій лінії у вакуумі та в діелектрику з постійним показником заломлення. Вперше одержано вираз для спектрального розподілу потужності синхротронно-черенковського випромінювання електрона, що рухається по гвинтовій лінії, залежно від зміни відношення компонент його швидкості. Досліджено особливості тонкої структури спектрального розподілу синхротронного, черенковського та синхротронно-черенковського випромінювань для різних за величиною компонент швидкостей електронів. Одержано інтегральні вирази для спектрально-кутового та спектрального розподілів середнього значення потужності випромінювання систем точкових заряджених частинок, що рухаються в електричному ондуляторі та в постійному електричному полі у непоглинаючих ізотропних середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338,022 +
Шифр НБУВ: РА333794

Рубрики:

      
11.

Константинов В.О. 
Перенесення тепла у простих молекулярних кристалах та їх розчинах при температурах порядку та вище дебаєвських: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.О. Константинов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 31 с.: рис. — Бібліогр.: с.26. — укp.

Розроблено унікальну установку, що дозволяє проводити дослідження теплопровідності молекулярних кристалів у разі постійної густини в області температур 30 - 300 К і тиску до 800 МПа. Показано, що посилення переорієнтаційного руху молекул супроводжується збільшенням ізохорної теплопровідності. Зазначено, що даний ефект пов'язується зі зменшенням фотон-обертальної компоненти повного теплового опору, і пояснюється ослабленням розсіювання фотонів на колективних обертальних збудженнях у міру загасання кореляцій в обертанні сусідніх молекул. Встановлено, що у розчинах кріокристалів має місце поступовий перехід від чисто фотонної теплопровідності до переносу тепла "дифузними" модами у разі збільшення температури та концентрації домішки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 +
Шифр НБУВ: РА323414

Рубрики:

      
12.

Леонтьєва 
Права жінок та юридичні гарантії їх захисту в Україні(теоретико-правові аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Ліна Віталіївна Леонтьєва ; Національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)343
Шифр НБУВ: РА345324

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Константинов В.Ю. 
Проблема європейської регіональної стабільності в контексті розширення НАТО (90-ті роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.Ю. Константинов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено зміни у європейській регіональній стабільності, спричинені процесом реформування НАТО. Розглянуто питання реформування євроатлантичного простору, формалізації відносин НАТО з країнами ЦСЄ, Росією, Україною та наслідки даних процесів для структури регіональних відносин. Проаналізовано міжелементні зв'язки за умов переходу від статичної до динамічної форми регіональної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31
Шифр НБУВ: РА311603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Константиновський О. П. 
Сухі будівельні суміші та жаро-корозійностійкі мурувальні розчини на їх основі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. П. Константиновський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні обгрунтування та результати експериментальних досліджень, які присвячені розробці мурувальних розчинів, одержаних за технологією сухих будівельних сумішей, які експлуатуються за умов сумісного впливу високої температури й агресивного сульфатного середовища. Доведено покращання коефіцієнта жарокорозійної стійкості за використання шлаколужного цементу як цементуючої матриці розчину. Досліджено сумісний вплив комплексної домішки, до складу якої входять лігносульфонат натрію, роданід та ефір целюлози на процеси гідратації, які відбуваються в тонкому шарі мурувального розчину. Розроблено склад сухої суміші за допомогою методів математичного планування експерименту. Випущено дослідно-промислову партії сухих будівельних сумішей модифікованих (СБСМ), розчин на основі якої було використано для мурування склепіння кільцевої печі. Визначено техніко-економічну доцільність розробки й економічний ефект від застосування суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001 + Н332.9
Шифр НБУВ: РА375821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Константинов В.С. 
Травматичні внутрішньомозкові крововиливи. Прогнозування результатів лікування та оптимізація надання допомоги: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.С. Константинов ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження створено базу даних травматичних внутрішньомозкових крововиливів (ТВМК), що дозволило виявити найбільш інформативні клініко-рентгенологічні ознаки, що визначають результат травми. Виявлено залежність найближчих кінцевих результатів травми від її ознак і методу лікування. За допомогою інформаційних технологій розроблено математичну модель ТВМК, проведено апробування прогнозу кінцевих результатів лікування ТВМК. З використанням розробленої програмно-обчислювальної методики проведено прогноз найближчих кінцевих результатів ТВМК, виділено групи ризику за умов оперативного лікування потерпілих. Здійснено клініко-епідеміологічне дослідження динаміки розвитку травматичних внутрішньомозкових крововиливів. На підставі оцінки ефективності надання допомоги потерпілим з ТВМК розроблено алгоритми діагностики та лікування на дошпитальному етапі й у непрофільних лікувальних установах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 + Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА351653

Рубрики:

      
16.

Леонтьєва О.І. 
Формування здорового способу життя підлітків засобами культурно-просвітньої діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.06 / О.І. Леонтьєва ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2005. — 20 с. — (). — укp.

Досліджено можливості використання засобів культурно-просвітницької діяльності у процесі формування здорового способу життя підлітків. Розроблено й експериментально апробовно програму формування здорового способу життя підлітків. Визначено базові принципи її проектування й обгрунтовано доцільність використання засобів культурно-просвітньої діяльності у процесі формування даного виду програм. Визначено педагогічні умови ефективної реалізації та запропоновано технологію розробки культурно-просвітніх програм, спрямованих на формування здорового способу життя підлітків. Доведено ефективність експериментальної культурно-просвітницької програми. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для подальшого розвитку педагогічної науки, теорії та практики культурно-просвітницької діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354.5 + Ч710.5.4 +
Шифр НБУВ: РА337019

Рубрики:

      
17.

Леонт'єва Ю.Ю. 
Формування та реалізація стратегії розвитку регіональної туристичної дестинації: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Ю.Ю. Леонт'єва ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розкрито теоретичні та методичні основи формування стратегії розвитку (СР) регіональних туристичних дестинацій (РТД), зокрема: визначено сутність та особливості формування РТД, підходи до формування та особливості СР РТД, розроблено підхід до оцінки рівня розвитку основних категорій ресурсів (ОКР) РТД. Проведено оцінки ресурсного забезпечення СР та ОКР РТД України. Проаналізовано тенденції та передумови розвитку туризму на Харківщині, ОКР Харківської регіональної дестинації (ХРД). Розроблено механізм реалізації СР РТД України на основі обгрунтування вибору СР, визначення її організаційно-економічного забезпечення. Запропоновано заходи щодо реалізації СР ХРД з впровадженням комплексної цільової програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ХАР)684.413.58 + У9(4УКР-4ХАР)441.358
Шифр НБУВ: РА372574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Бевз О. В. 
Наукове обґрунтування атестації фармакопейних стандартних зразків з використанням термічних методів аналізу / О. В. Бевз. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена питанням синтезу матеріалу для атестації (МдА) домішок діючих речовин, а також застосуванню термогравіметрії (ТГА) та диференційної скануючої калориметрії (ДСК) для атестації фармакопейних стандартних зразків (ФСЗ) Державної Фармакопеї України (ДФУ). Оптимізовані методики синтезу, отримані з високим виходом і високою чистотою орнідазол-діол, орнідазол-епоксид і прегабаліну домішка D. Для їх характеризації використані ТГА та ДСК. Запропонований опис кінцевої частини дериватограми математичною моделлю і статистично обґрунтована процедура визначення часу закінчення висушування. Сформульовані метрологічні вимоги до результатів визначення летких домішок методом ТГА. Використовуваний прилад забезпечує виконання найбільш жорстких вимог до ФСЗ ДФУ. Метод ТГА застосований для оцінки однорідності МдА і для встановлення атестованого значення. Дібраний МдА для кваліфікації методу ТГА. Сформульовані метрологічні вимоги до результатів визначення чистоти методом ДСК. Дібраний МдА для кваліфікації методу ДСК. Для нього одночасно схарактеризовані чистота, температура плавлення й ентальпія плавлення. Метод ДСК використаний для атестації чотирьох ФСЗ ДФУ задля верифікації визначення температури плавлення з характеризацією ентальпії плавлення. Метод ТГА використаний для визначення чистоти МдА як альтернативний метод. Атестовано 14 ФСЗ ДФУ для кількісного визначення і ФСЗ ДФУ для кваліфікації методів ТГА і ДСК.^UThe thesis is devoted to the issues of synthesis of material for certification (CM) of impurities of active pharmaceutical ingredients and the use of thermogravimetric analysis (TGA) and differential scanning calorimetry (DSC) for certification of pharmacopoeial reference standards of the State Pharmacopoeia of Ukraine (SPhU RSs). Ornidazole-diol, ornidazole-epoxide, and pregabalin impurity D of high yield and purity were obtained following the optimisation of the procedures for their synthesis. The impurities were characterised by TGA and DSC. A mathematical model is proposed to describe the final part of the thermogram. A statistically sound procedure for determining the drying end time is substantiated. Metrological requirements for the results of the test for volatile impurities by TGA are formulated. The obtained results met the stringent requirements for the tasks of SPhU RSs certification. TGA was used for homogeneity evaluation and establishment of the certified value of CM. A CM for the qualification of the TGA method was selected. Metrological requirements for the results of the purity determination by DSC are advanced. A CM for the qualification of the DSC method was selected; its purity, melting temperature and enthalpy of melting were characterised simultaneously. The DSC method was used in the certification of 4 SPhU RS intended for the verification of the melting temperature determination with the characterisation of the enthalpy of melting. The TGA method was used to determine the CM purity as an alternative method. 14 SPhU RSs for assays and SPhU RSs intended for the qualification of TGA and DSC methods were certified


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Константинов О. М. 
Термополяризаційні ефекти у надплинних бозе-системах / О. М. Константинов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена теоретичному дослідженню процесів поляризації та механізмів термополяризації надплинних бозе-систем. Передбачено, що коливання температури при поширенні по тонкій надплинній плівці третього звуку приводять до появи в навколишньому просторі змінного електричного поля (нестаціонарний термоелектричний ефект). Встановлено, що величина поля істотно залежить від виду підкладки та способу її покриття. Показано, що вплив на ефект термічно активованих вихорів навіть поблизу надплинного переходу є слабким. Передбачено, що в надплинному гелії, який знаходиться в магнітному полі, потік тепла під дією градієнта температури приводить до появи електричного поля. Величина поля істотно залежить від форми зразка з гелієм і напрямку магнітного поля відносно зразка. Показано, що ефект реалізується як при статичному, так і при нестаціонарному градієнті температури. У дисертації також розвинена теорія поляризації надплинної системи в моделі слабконеідеального бозе-газу. В рамках цієї моделі встановлено, що прямолінійний квантований вихор створює поза системою електричний потенціал. Цей потенціал виглядає як потенціал дипольного моменту, що дозволяє приписати вихору дипольний момент.^UThe thesis is devoted to the theoretical study of polarization processes and thermopolarization mechanisms of superfluid Bose systems. It is predicted that oscillations of temperature during the propagation of the third sound in a thin superfluid film cause the appearance of an alternating electric field in the surrounding space (non-stationary thermoelectric effect). The magnitude of this field depends significantly on the substrate type and the method of its coating. It is shown that the influence of thermally activated vortices on this effect is weak even near the superfluid transition. It is also predicted that a heat flux induced by the temperature gradient in superfluid helium that is placed in a magnetic field generates an electric field. The magnitude of the field significantly depends on the shape of the helium-containing sample and on the direction of the magnetic field with respect to the sample. The existence of this effect as a result of both static and time-dependent temperature gradients is established. The thesis also develops the microscopic theory of polarization of the superfluid system in the model of a weakly non-ideal Bose gas. In the context of this model, it is established that a vortex in a superfluid film creates an electric potential above the film. This potential has the form of a dipole's potential, allowing one to assign a dipole moment to the vortex.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Дон Є. Ю. 
Удосконалення динамічних властивостей електропневматичного гальмового керування колісного транспортного засобу / Є. Ю. Дон. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена вдосконаленню принципу керування осьовими пропорційними модуляторами тиску електропневматичного гальмового привода (ЕПГП), вибору раціонального закону зміни тиску в осьовому електропневматичному апараті та раціональному перекриттю фаз наповнення/ витримки/ спорожнення в осьових модуляторах тиску які розташовано на різних мостах колісного транспортного засобу (КТЗ), покращенню експлуатаційних показників електропневматичної гальмової системи КТЗ, вибору алгоритму роботи ЕПГП з функцією анти блокувальної системи (АБС), розробці рекомендацій щодо реалізації принципу керування осьовими пропорційними модуляторами тиску електропневматичної гальмової системи. У роботі досліджено робочі процеси гальмування КТЗ з електропневматичним приводом гальм.^UThe dissertation is devoted to the improvement of the principle of controlling axial proportional pressure modulators of the electro-pneumatic brake drive (EPBD), the choice of rational law for pressure variation in axial electro-pneumatic apparatus, and the rational overlapping of filling / endurance / drainage phases in axial pressure modulators located on different axles of the vehicle (wheeled vehicle) improvement of performance of electro-pneumatic brake system of wheeled vehicle, the choice of EPBD operation algorithm with the function of the anti-block system (ABS), development of recommendations for the implementation of the principle of controlling the axial proportional pressure modulators of the electro-pneumatic braking system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського