Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (67)Реферативна база даних (3603)Книжкові видання та компакт-диски (3274)Журнали та продовжувані видання (123)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛИС$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 237
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лисиця М.П. 
Автоматизована система контролю параметрів активних НВЧ-виробів у процесі їх виготовлення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / М.П. Лисиця ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2001. — 20 с. — укp.

Вперше визначено аналітичні залежності між комплексними НВЧ-параметрами та рівнями і фазами сигналу в контрольних точках системи, що дає можливість автоматизувати процес контролю. З метою забезпечення необхідної точності автоматизованого контролю отримано математичні залежності для визначення внеску похибок калібрувальних елементів і вимірювальних пристроїв у висхідні похибки контрольованих параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з851-07с
Шифр НБУВ: РА316900 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Лисенко 
Адаптація респіраторної системи людини в умовах тривалої м'язової діяльності і стан деяких нейродинамічних та психофізіологічних функцій: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Сергій Григорович Лисенко ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*738.7 + Е70*739.177.545
Шифр НБУВ: РА366203

Рубрики:

      
3.

Лисенко С. М. 
Адаптивна інформаційна технологія діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / С. М. Лисенко ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Розглянуто питання створення адаптивної інформаційної технології для підвищення достовірності й ефективності діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм. У ході дослідження виявлено недоліки роботи інформаційних технологій і засобів діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм. Запропоновано поведінкову модель троянських програм, яка формалізує особливості функціонування цих програм у комп'ютерних системах, та модель процесу діагностування комп'ютерних систем на наявність троянських програм, яка дозволяє здійснювати діагностування з високою достовірністю. Розроблено метод побудови захищених послідовностей і генерації детекторів на базі штучних імунних систем, що дозволяє визначити факт заміни файлів троянськими версіями у процесі діагностування комп'ютерних систем у режимі сканера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.025
Шифр НБУВ: РА377687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Лисенко Н.І. 
Архів О.Олеся еміграційного періоду: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.09 / Н.І. Лисенко ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Вперше здійснено аналіз архівної спадщини О.Олеся у всій її повноті (творча, епістолярна частини, масив біографічних документів тощо). Вивчення архівних джерел і науково-критичного коментаря до них, використання фактологічного матеріалу дослідження життєвого та творчого шляху О.Олеся, що сприяло відтворенню достовірної наукової біографії письменника. Висвітлено невідомі сторінки його життя та творчості, визначено роль і місце української політичної еміграції у культурному житті українського народу. Персоніфіковано оточення письменника періоду його проживання за кордоном, розглянуто його громадську, політичну та видавничу діяльність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)76 + Ш5(4УКР)5-4 Олесь, О.15
Шифр НБУВ: РА315352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лисюк С.В. 
Банки у зовнішньоекономічних відносинах України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Лисюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено генезис та еволюцію банківської діяльності у сфері розвитку зовнішньоекономічних відносин України. Сформульовано економічно-правові засади удосконалення валютного регулювання та контролю в Україні. Наведено рекомендації щодо вдосконалення практики проведення комерційними банками операцій з купівлі - продажу іноземної валюти. Проаналізовано форми та умови міжнародних розрахунків, різні види фінансування міжнародної торгівлі, систематизовано класифікацію акредитивів за різними критеріями. Виявлено недоліки в системі управління зовнішнім боргом України, досліджено його макроекономічні позиції. Обгрунтовано основні передумови підвищення кредитного рейтингу України, запропоновано шляхи удосконалення механізму залучення іноземних інвестицій у грошовій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР)262.10
Шифр НБУВ: РА308691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Лисенко Л.В. 
Бібліотечні колекції та зібрання XIX - XX століття як об'єкт археографічного та джерелознавчого опису: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Л.В. Лисенко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження історично сформованих та штучно створених ретроспективних фондів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського як об'єкта опису археографії та джерелознавства. Особливу увагу приділено реконструйованим колекційним книгозбірням приватних, юридичних осіб та ряду колекцій/зібрань, сформованих за предметно-тематичною, хронологічною, культурологічною ознакою. Здійснено їх історико-культурологічну класифікацію за станово-професійною ознакою для приватних колекційних фондів, за тематичною - для ретроспективних зібрань юридичних осіб, наведено бібліотекознавчу класифікацію. Встановлено терміносистему колекційних фондів (визначено зміст понять "колекція", "зібрання", "бібліотека") для проведення державної реєстрації. Запропоновано ідентифікаційні індекси відповідно до класифікацій ретроспективних книжкових колекційних фондів та систему обов'язкових облікових документів (паспортів) як різновиду науково-довідкового апарату на історико-культурні фонди з метою забезпечення збереження колекцій/зібрань, введення їх до наукового обігу та ефективного використання. Науково обгрунтовано методику складання найменшого елемента археографічного опису колекційного фонду - заголовка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)511.1 +
Шифр НБУВ: РА329811

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Лисяк Л.В. 
Бюджетна політика у системі державного регулювання економіки: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.08 / Л.В. Лисяк ; Акад. фін. упр., Н.-д. фін. ін-т. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Розкрито сутність бюджетної політики як складової суспільно-економічних відносин, яка становить сукупність відповідних форм взаємозалежностей і взаємовпливів економічних, політичних, інституційних компонентів бюджетного простору й інституційного середовища суспільства у процесі формування бюджету та використання бюджетних коштів для досягнення стратегічних цілей та основних завдань розвитку суспільства. Удосконалено положення щодо регуляторного механізму бюджетної політики як сукупності механізмів доходів, видатків бюджету, міжбюджетних відносин, державного боргу, спрямованих на створення умов для забезпечення економічного зростання та суспільного розвитку. Обгрунтовано методологічні засади розвитку бюджетного механізму з перерозподільного до відтворювального та в перспективі до стимулювального характеру дії на економічне зростання з урахуванням суспільно-економічних та інституційних складових економічного розвитку. Обгрунтовано підходи щодо формування бюджетної політики у взаємозв'язку з пріоритетними напрямами соціально-економічного розвитку країни. Обгрунтовано доцільність ефективної реалізації довгострокових стратегічних цілей бюджетної політики на засадах інституційної архітектоніки бюджетної політики. Обгрунтовано необхідність визначення й упорядкування витрат бюджетного процесу, досліджено їх вплив на загальнодержавні економічні трансакційні витрати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3
Шифр НБУВ: РА371749 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лисенко Н.О. 
Вдосконалення економічних відносин при вирощуванні і переробці цукрових буряків: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Н.О. Лисенко ; Держ. агроекол. ун-т. — Житомир, 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних узагальнень щодо основних принципів формування взаємовідносин у цукробуряковому виробництві та визначено необхідність ринкових перетворень в агропромисловому комплексі. Обгрунтовано основні об'єктивні передумови поєднання інтересів сільськогосподарських і переробних підприємств під час виробництва цукру. Наведено оцінку стану економіко-організаційних відносин між бурякосіючими сільськогосподарськими підприємствами та цукровими заводами. З метою удосконалення виробничих відносин за умов формування ринкової економіки та підвищення ефективності функціонування цукробурякового підкомплексу розроблено стратегію його розвитку в Черкаській області. Обгрунтовано основні напрями удосконалення економічних взаємовідносин між партнерами цукробурякового виробництва. Визначено комплекс заходів для підвищення ефективності економічного механізму регулювання розрахунків між виробниками та переробниками цукрових буряків у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.152.52 +
Шифр НБУВ: РА343497

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Листопад Д. О. 
Вдосконалення магнієтермічного процесу отримання титану губчастого з метою зниження надходження домішок: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / Д. О. Листопад ; Запоріз. держ. інж. акад. — Запоріжжя, 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.16
Шифр НБУВ: РА384447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лисенко М.В. 
Взаємодія крос-спряжених дієнамінів циклічних кетонів з електрофільними реагентами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.08 / М.В. Лисенко ; НАН України. Ін-т орган. хімії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено реакції крос-спряжених дієнамінів циклічних кетонів з ацилювальними, фосфорилювальними, електроциклічними реагентами та сполуками, що містять електрофільні кратні C-C-зв'язки. Показано, що розглянуті реакції проходять за alpha-атомом спряженої системи. Встановлено, що на швидкість реакцій заміщення в крос-спряжених дієнамінах циклічних кетонів природа замісників біля delta-атома бутадієнового ланцюга та величина ненасиченого циклу впливають істотно, а на легкість проходження реакцій приєднання та циклоприєднання ці фактори не виявляють впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.73
Шифр НБУВ: РА310503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лисюк С.В. 
Вибір методів місцевої ін'єкційної анестезії при протезуванні незнімними суцільнолитими протезами на основі порівняльної клініко-лабораторної оцінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.В. Лисюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Досліджено зміни швидкості кровотоку у судинах пульпи різних груп зубів на верхній та нижній щелепах за використання різних методик та засобів місцевої ін'єкційної анестезії. Встановлено кореляцію змін швидкості пульпарного кровотоку та ефективності місцевого ін'єкційного знеболення. Виявлено різний вплив мандибулярної анестезії на гемодинаміку одно- та багатокореневих зубів на нижній щелепі. Об'єктивно підтверджено, що ефективне знеболення твердих тканин забезпечується під час зниження швидкості пульпарного кровотоку не менше ніж на 40 % за перші 10 хв. після ін'єкції. Досліджено вплив місцевої ін'єкційної анестезії на зміни потужності термовипромінювання слизової оболонки за використання різних методик місцевої ін'єкційної анестезії. Встановлено кореляційний зв'язок змін потужності термовипромінювання та швидкості пульпарного кровотоку. Проведено кількісну оцінку електроодонтометричних показників за використання інтралігаментарної та інтрасептальної анестезії. Проведено комплексну оцінку комбінації провідникової, інтралігаментарної та інтрасептальної анестезії під час знеболення молярів нижньої щелепи. Запропоновано схему вибору методики місцевої ін'єкційної анестезії, що враховує особливості втручань у клініці ортопедичної стоматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА328473

Рубрики:

      
12.

Лисенко О.М. 
Виховання гуманістично спрямованої особистості підлітка у позаурочний час: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.М. Лисенко ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено та проаналізовано стан розробленості проблеми виховання гуманістично спрямованої особистості підлітка у позаурочний час у теорії та практиці. Зроблено висновок, що успішне виховання у даній спрямованості підлітка забезпечується впровадженням особистісно орієнтованої концепції. Дана концепція передбачає гуманізацію спілкування вихованців, участь учнів у ціннісно-орієнтаційній діяльності, у процесі якої у підлітків формуються стійкі ціннісні якості громадянина-гуманіста: вони вміють співвідносити себе з іншою людиною, поважати її гідність, активно протистояти негуманному ставленню до оточуючих. Визначено та науково обгрунтовано напрями виховання гуманістично спрямованої особистості підлітка у позаурочний час. Розроблено й обгрунтовано схему гуманістичної спрямованості особистості та функціонально-прогностичну модель і структуру організації процесу виховання такої особистості у позаурочний час. Визначено зміст ціннісно-орієнтаційної діяльності. Розроблено науково-методичне забезпечення підготовки класних керівників до здійснення гуманістичного виховання підлітків у позаурочний час.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.16 +
Шифр НБУВ: РА358050

Рубрики:

      
13.

Лисак 
Вплив нелінійних ефектів підсилення на параметри малосигнального режиму генерації напівпровідникових лазерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Володимир Валерійович Лисак ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-531.8
Шифр НБУВ: РА311644

Рубрики:

      
14.

Лисенко Г.Л. 
Вплив різних технологічних факторів на відтворювальні якості кнурів-плідників м'ясних порід: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Г.Л. Лисенко ; Сум. держ. аграр. ун-т. — Суми, 2000. — 19 с. — укp.

Викладено результати досліджень з визначення впливу деяких технологічних факторів на відтворювальні якості кнурів-плідників породи ландрас і дюрок. Визначено, що кращою за комплексом показників відтворювальної здатності в умовах свинарських комплексів Лісостепу України, є кнури породи ландрас у порівнянні з породою дюрок. Встановлено, що впроваджений додатковий 20-хвилинний примусовий моціон на коловому тренажері, замість одноразового, передбаченого технологією, суттєво не впливає на зміну ритму комплексу, але покращує господарсько-біологічні особливості плідників обох порід і запобігає виникненню стресів, про що свідчать клініко-фізіологічні показники. Підвищення тривалості моціону кнурів позитивно вплинуло на дихальну активність і виживання їх сперміїв. Комплексна оцінка цих порід кнурів за відтворною функцією показала, що плідники породи ландрас більше пристосовані до умов Лісостепу України; в умовах комплексів промислового типу вони мали більш високі показники відтворювальної здатності та більш тривалий період плідного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-466.1,022
Шифр НБУВ: РА308173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Лис Н.М. 
Вплив способів основного обробітку грунту на продуктивність ріпаку озимого в умовах Передкарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Н.М. Лис ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу різних способів основного обробітку грунту на показники родючості дернового опідзоленого грунту, забур'яненість, ріст, розвиток і врожайність ріпаку озимого. Проведено економічний і енергетичний аналіз певних способів обробітку грунту. Установлено, що способи безполицевого обробітку підвищують щільність його орного шару, показники якого протягом вегетації ріпаку озимого знаходяться у межах оптимальних значень і не впливають на ріст і розвиток культури. З'ясовано, що застосування різних способів основного обробітку грунту під ріпак озимий зумовлює перерозподіл поживних речовин в орному шарі, поверхневий і дрібний обробітки дещо перевищують вміст рухомих фосфатів, обмінного калію та мінерального азоту у шарі грунту 0 - 10 см на період сходів даної культури. За рахунок зниження витрат пального та непоновлюваної енергії способи безполицевого обробітку дозволяють скоротити загальні витрати на проведення основного обробітку грунту. Розглянуто результати економічного та біоенергетичного оцінювання вирощування ріпаку озимого за умов Передкарпаття залежно від системи мінерального живлення та способів основного обробітку грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.16-4 +
Шифр НБУВ: РА358896

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Лисенко О.А. 
Геологічна будова та закономірності локалізації руд Сурозького родовища золота (Сорокинська зеленокам'яна структура, Західне Приазов'я): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.11 / О.А. Лисенко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 24 с. — укp.

Проаналізовано геологічну будову, формаційний склад і умови формування Сорокинської зеленокам'яної структури, у межах якої розташовано Сурозьке родовище золота. Положення золотого зруденіння Сорокинської структури зумовлено тісним просторовим і генетичним зв'зяком з метаріодацит-плагіогранітною вулкано-плутонічною асоціацією. Виконано геолого-формаційне розчленування порід Сурозького родовища. Визначено геолого-структурну позицію, закономірності локалізації та фактори рудоконтролю золоторудних тіл, а також характер просторового розподілу золота. Наведено результати вивчення речовинного складу руд, стадійності й умов рудоутворення, технологічних властивостей руд і мінералого-фізичних особливостей рудних матеріалів. Виконано типізацію рудопроявів Сорокинської структури за генетичною ознакою. Розроблено прогнозно-пошукові критерії й ознаки зруденіння у мінералізованих зонах з золото - вісмут - карбонат-кварцовою мінеральною асоціацією. Виділено перспективні ділянки для пошуків родовищ золота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.41(45УКР7,5)-5 + Д59(45УКР7,5)45 +
Шифр НБУВ: РА346800

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Лисенко В.І. 
Геологія і літологія вулканогенно-теригенної товщі верхнього альбу Балаклавської улоговини: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.21 / В.І. Лисенко ; Від-ня мор. геології і осад. рудоутворення ННПМ НАН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено геологічну будову вулканогенно-теригенних відкладів верхнього альбу Балаклавської улоговини та їх літолого-петрографічний склад. Встановлено, що вулканогенно-теригенні комплекси даної улоговини - частина більш великої структурної тектонічної зони, що знаходиться нижче рівня Чорного моря. Визначено 3 горизонти за літологічним складом та умовами утворення, зокрема, туфовий, глинистий і карбонатний (враконський). Проаналізовано початок верхньоальбської вулканічної діяльності на основі виливів авгітових порфіритів, авгіт-рогообманкових і роговообманкових базальтів, експлозивну діяльність з виверженням більш кислих продуктів вулканізму. Зроблено припущення про 3 і більше експлозивних викиди за результатами досліджень. Відзначено, що центр альбського вулканізму знаходився в межах центральної частини затоки Мегало-Яло, фрагменти офіолітової зони в даному регіоні, уламковий матеріал метаморфічних, магматичних і осадових порід з туфів, олістостром і враконського горизонту мінерально та петрографічно подібні, що підтверджує його утворення за рахунок руйнування Балаклавського палеопідняття. Визначено безперервну базальт-андезит-дацит-ріодацит-ріоліт-трахіріолітову формацію зон активізації окраїнно-континентальних дуг та серединних масивів. Доведено, що уламковий матеріал з олістостроми, враконського горизонту і туфів відрізняється від магматичних порід гірського Криму, мису Фіолент і Ломоносівського підводного масиву та подібний до вулканітів рівнинного Криму. Наведено рекомендації щодо проведення розшукових робіт на основі літолого-петрографічного складу, геологічної будови і стратиграфічного положення вулканогенно-теригенної товщі Балаклавської улоговини і ознак золотополісульфідної мінералізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д344(45УКР7-6КРИ) + Д59(45УКР7-6КРИ)34 +
Шифр НБУВ: РА342934

Рубрики:

      
18.

Лисенко М.Е. 
Гомоцистеїн та ендотеліальна дисфункція, їх корекція при ішемічній хворобі серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.Е. Лисенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

На підставі аналізу рівня гомоцистеїну (ГЦ) у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) встановлено, що гіпергомоцистеїнемія (ГТЦ) може срияти дисфункції ендотелію та прогресуванню атеросклеротичного ураження судин. Одержано дані, що застосування комплексного препарату "Біовіталь", який містить фолієву кислоту та вітаміни групи B, сприяє корекції рівня ГЦ у хворих на стенокардію напруги II - IV функціональних класів. Показано, що терапія амлодипіном супроводжується нормалізацією вазодилатаційної функції ендотелію периферійних судин, проявом якої є зростання впливу вазодилатації на стимуляцію, що сприяє збільшенню кровообігу, та зниження рівня вазоконстрикторного ендотеліну-1. Встановлено, що морфометричні параметри серця, гемодинамічні характеристики, показники вуглеводного та ліпідного обміну на фоні терапії за період спостереження не змінювались.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р410.140.67-3 +
Шифр НБУВ: РА349750

Рубрики:

      
19.

Лисак Н.П. 
Граничні теореми для керованих систем: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / Н.П. Лисак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено й проаналізовано рідинні та нестандартні системи масового обслуговування. Для систем першого типу встановлено умови існування стаціонарного режиму, одержано в явному вигляді їх стаціонарні розподіли (або характеристичні функції). Вивчено поведінку стаціонарних характеристик систем за умов великого чи малого завантаження. Для системи M/G/1 з дисципліною обслуговування LRPT змістовні результати встановлено за умов великого завантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.911-01 +
Шифр НБУВ: РА341393

Рубрики:

      
20.

Лисенко О.М. 
Дериваційні процеси у німецькій фразеології (на матеріалі фразеологічних біблеїзмів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.М. Лисенко ; Київ. держ. лінгв. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості фразотвірних процесів фразеологічних біблеїзмів та їх лексикографічної фіксації в одномовних словниках німецької мови. Фразеологічну одиницю висвітлено з позицій концептуально-мовної сутності - як одиницю субстрату мовної картини світу. Фразеологічні біблеїзми визначено компонентами релігійної картини світу, яка є особливим засобом відбиття світу. Процес фразотворення - сукупність розумових операцій вищого порядку. Концептуально-мовні механізми утворення фразеологічних біблеїзмів (ФБ) обумовлені типом утворюваної одиниці. Релевантною ознакою утворення ФБ у німецькій мові визначено часовий фактор. Крилаті вирази-біблеїзми розглянуто як одиниці особливого "проміжного рівня" та потенційні фразеологічні одиниці. Ключовим поняттям за умов розмежовування процесів варіювання та деривації обгрунтовано поняття тотожності. Особливості процесів фразеологічної деривації у німецькій мові обумовлені знаковими властивостями даних одиниць. Лексикографічну фіксацію фразеологічних біблеїзмів у німецькій мові розглянуто як одну з форм представлення мовної картини світу - її наукову репрезентацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-33
Шифр НБУВ: РА311856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського