Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (104)Книжкові видання та компакт-диски (129)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЗЕП$<.>+<.>A=ТЕРЕС$<.>+<.>A=ЛЕШЕКІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Мазепа Т.Л. 
Австрійський театр у Львові (1789 - 1872): історія, музичний репертуар, оперне виконавство, культурний контекст: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Т.Л. Мазепа ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 16 с. — укp.

На основі архівних джерел та матеріалів преси розкрито історичні умови та культурний контекст, проаналізовано взаємодію різних тенденцій, під впливом яких формувалися репертуарна політика театру та відбувалися зміни його орієнтації щодо ролі музичної частини репертуару, яка з часом стала провідною. Окремі етапи у межах усього періоду існування львівської австрійскої сцени виділено на підставі змін у його керівництві. Доведено провідну роль постаті антрепренерів, які забезпечували художньо-творчу та фінансову діяльність театру. Виділено три основних періоди, у межах кожного з них проаналізовано загальну спрямованість та функціональне призначення театру у багатоетнічному середовищі Львова, а також зміни у його репертуарі та складі трупи. Проведено порівняння з оперним репертуаром австрійських і німецьких, а також російських театрів. Висвітлено місце австрійського театру в інфраструктурі міста та його позитивний вплив на загальнокультурні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ335.3(4УКР-2ЛЬВ)4 +
Шифр НБУВ: РА327756

Рубрики:

      
2.

Мазепова О.В. 
Лінгвістичні особливості ідіостилю Сохраба Сепехрі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / О.В. Мазепова ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Проведено дослідження поетичної творчості іранського поета Сохраба Сепехрі - одного з найяскравіших представників провідного напряму іранської поезії XX ст. "ше'ре ноу" ("нова поезія") у контексті актуальної для сучасного мовознавства антропоцентричної парадигми, що зумовила зростання інтересу лінгвопоетичних студій до вивчення поетичної творчості в аспекті ідіостилю поета. Ідіостиль Сохраба Сепехрі досліджено з застосуванням виключно лінгвістичних підходів, зокрема, концептуального аналізу та когнітивних методик, які відкривають шлях до реконструкції таких категорій ідіостилю, як мовна картина світу та мовна особистість автора. На підставі концептуального аналізу, спрямованого на визначення домінантних для поетичної картини світу Сепехрі концептів, змодельовано концептосферу його творів, яка включає ядро, приядерну зону, ближчу та дальшу периферії. Проаналізовано мовні особливості поетичної картини світу Сепехрі: його образну систему, граматичні особливості та стилістичні засоби організації тексту. Дослідження образної системи здійснено на матеріалі метафоричних словосполучень бінарного типу з застосуванням когнітивних методик. Визначено особливості когнітивного рівня поета як мовної особистості. На підставі аналізу мовної реалізації ключових концептів і специфіки використання різноманітних мовних засобів встановлено його вербально-семантичний рівень. Здійснено узагальнення одержаних даних і зроблено висновок про прагматичний рівень Сепехрі як мовної особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(5ІРН)-4 Сепехрі,С. 535 +
Шифр НБУВ: РА349903

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Терес В.І. 
Наступність в економічній освіті учнів загальноосвітньої школи і студентів вищого педагогічного навчального закладу: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / В.І. Терес ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано наступність в економічній освіті учнів загальноосвітньої школи та студентів вищого педагогічного навчального закладу, розкрито соціально-орієнтовну суть економічної освіти як однієї зі складових інтелетуального потенціалу суспільства, розроблено та апробовано концепцію наступності як дидактичного принципу в контексті нової освітньої парадигми, визначено організаційно-педагогічні, дидактично-методичні та практично-прогностичні умови, які забезпечують реалізацію методологічного принципу наступності у системі школа - вищий навчальний заклад. Комплексно досліджено взаємозумовленість та інтеграційні засади двох соціальних інститутів у формуванні економічних суб'єктів, їх роль, місце і значення в соціально-економічній і професійно-педагогічній діяльності. Розглянуто класифікаційні характеристики різних груп професійних педагогічних умінь, запропоновано рівні та критерії їх сформованості, аргументовано можливості їх проектування в професійно-педагогічній підготовці майбутніх вчителів. Розглянуто готовність педагога до організації та процесуального забезпечення економічної освіти як інтегративну якість його особистісної соціально-світоглядної позиції та професійних знань, які є похідною від мети і завдань економічного виховання школярів. Розрито переваги блоко-модульної системи організації вивчення спецкурсу "Методика економічного виховання школярів", а також факультативного курсу "Основи економічних знань". Проаналізовано педагогічну суть керівництва економічною освітою учнів, визначено, апробовано й експериментально перевірено прикладний аспект цього процесу. Розроблено методичні рекомендації, які використовуються в практичній діяльності навчальних закладів, для вдосконалення економічної підготовки учнівської молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У. р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325806

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Мазепа В.О. 
Обгрунтування експлуатаційних вимог до підбору та експлуатації моторних олив по технічному стану в засобах транспорту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / В.О. Мазепа ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Установлено, що одержані залежності адекватно відображають усі складні процеси в системі "ДВЗ - моторна олива" і дозволяють розрахунковим шляхом здійснювати підбір моторної оливи для експлуатації двигуна з урахуванням його потужності, конструктивних особливостей, питомої витрати палива, максимальних обертів і об'єму оливи в системі змащення. автомобіля, за умови, коли експлуатаційні властивості моторної оливи досягнуть межового стану, з урахуванням вмісту сірки у паливі та доливання свіжої оливи на чад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082-325 +
Шифр НБУВ: РА349200

Рубрики:

      
5.

Мазепа Х.П. 
Організаційно-педагогічні умови виховної роботи в медичному коледжі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Х.П. Мазепа ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні засади виховання студентів медичного коледжу на ідеях правди, добра та краси, розроблено структурну модель системи виховної роботи в медичному коледжі та подано основні результати її експериментальної перевірки. Розроблено методичні рекомендації щодо забезпечення системного підходу до організації виховної роботи в медичному коледжі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)р2-3 + Ч471.3
Шифр НБУВ: РА313515 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Мазепа Т.С. 
Формування асортиментної політики підприємств роздрібної торгівлі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.С. Мазепа ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади та розроблено методичний інструментарій формування асортиментної політики підприємств роздрібної торгівлі. Уточнено економічну суть товарного асортименту. Системтизовано та розширено перелік ознак його класифікації. Виділено основні чинники, що впливають на формування асортименту підприємств роздрібної тогівлі з урахуванням позицій учасників економічних процесів на обраному ринковому сегменті. Визначено суть асортиментної політики та її місце в системі управління підприємством роздрібної торгівлі. Визначено цільові критерії та обгрунтовано систему показників оцінки ефективності асортиментної політики таких підприємств. Розроблено методичний інструментарій оцінки споживчої цінності, конкурентоспроможності сформованого асортименту та відповідності його внутрішнім можливостям підприємства роздрібної торгівлі. Обгрунтовано основні підходи та систематизовано методичний інструментарій формування асортиментної політики. Розроблено технологію її формування та реалізації для підприємств роздрібної торгівлі. Запропоновано методику планування асортименту з використанням системи динамічних матриць, побудованих за критичними щодо конкурентних позицій критеріями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.2-361.41 +
Шифр НБУВ: РА356970

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Криницька О. Г. 
Лісівничо-екологічні засади природного відтворення та формування сосново-дубових лісостанів в умовах Львівського Розточчя / О. Г. Криницька. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – сосново-дубові деревостани в сугрудових умовах Львівського Розточчя; мета – виявити динаміку природного поновлення та формування природних сосново-дубових деревостанів у сугрудових умовах Львівського Розточчя за впливу різних способів поступових рубок; методи – лісівничо-таксаційні – для закладання пробних площ, геоботанічні – вивчення видового складу надгрунтового вкриття; фітопатологічні – визначення фітохвороб; електрофізіологічні – вивчення життєвості дерев, дендрохронологічні – дослідження радіального приросту, мікрокліматичні – аналізу показників мікроклімату; агрохімічні – визначення фізико-хімічних властивостей грунту; математико-статистичні – для опрацювання експериментальних даних; новизна – виявлено закономірності формування складу природних деревостанів у судібровах та особливості зміни фізико-хімічних властивостей грунту, нагромадження опаду і підстилки за проведення різних способів поступових рубок; результати – опрацьовано систему лісогосподарських заходів з відтворення та формування продуктивних, біотично стійких сосново-дубових деревостанів на засадах наближеного до природи лісівництва; сфера застосування – лісове господарство.^UObject – Scots pine and common oak stands in fairly fertile site types in Lviv Roztochya; aim - revealing the dynamics of natural regeneration and formation of natural pine-oak stands in the fairly fertile site types in Lviv Roztochya under the influence of different methods of shelterwood felling; methods - silvicultural – establishment of sample plots; geobotanical – for revealing the species composition of the undergrowth; phytopathological – for characterization of phytopathogens; electrophysiological – for investigation of trees vitality; methods of wood science – for conducting the dendrochronological studies; microclimatic – for analysis of microclimate indicators; agrochemical – for determination of physical and chemical properties of the soil; statistical – for processing of experimental data; novelty – regularities of the formation of natural pine-oak stands composition, as well as peculiarities of changes in physical and chemical properties of the soil, were revealed, the accumulation of forest floor and litterfall under the influence of different methods of gradual felling were described; results – the forest management system of reproduction and formation of productive and biotically-resistant pine-oak stands on principles of close-to-nature forestry have been refined; scope of application - forestry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Терес Ю. С. 
Боргова політика у забезпеченні макроекономічної стабільності України. / Ю. С. Терес. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено теоретичному узагальненню наукових підходів і напрацюванню практичних рекомендацій, спрямованих на поліпшення державної боргової політики, створенню механізмів, що сприяють макроекономічної стабілізації, з урахуванням інструментів державних запозичень, актуальних для даного етапу розвитку України.У роботі обґрунтовано авторське визначення поняття державної боргової політики. Проаналізовано сучасні інституційно-правові засади формування та реалізації боргової політики України з урахуванням ієрархічної структури цілей – стратегічних, проміжних і тактичних. Встановлено взаємозв'язок між макроекономічними станом України і зростанням її боргової залежності.Вивчено досвід реалізації боргової політики зарубіжних країн, в тому числі і з питань реструктуризації державного боргу. Визначено напрямки практичної реалізації боргової стратегії відповідно до цілей соціально-економічного розвитку України.^UThe dissertation is devoted to the theoretical synthesis of scientific approaches and the formulation of practical recommendations, which consists in deepening theoretical, methodological and practical principles for improving debt policy and identifying mechanisms that promote macroeconomic stabilization taking into account the state debt policy instruments at the present stage of Ukraine's development.The paper reveals scientific approaches to the definition of the essence of public debt. The goals and macroeconomic principles of realization of the state debt policy are determined. The modern scientific and practical approaches to the implementationof debt policy in foreign countries are analyzed. The analysis of the state debt management and organizational and legal principles of debt policy in Ukraine is analyzed. An assessment of the mutual influence of the macroeconomic condition ofUkraine and the growth of debt dependence is made. The experience of realizing the debt policy in the EU countries in the context of the implementation of the provisions of the Association Agreement is researched. The problems of regulation of the state debt in Ukraine in the conditions of European integration are determined. The directions of optimization of the structure of the state debt as conditions of macroeconomic stabilization and financial security of Ukraine are outlined. The waysof realization of the debt policy in the context of realization of the priority strategy of social and economic development of Ukraine are determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Сопільняк С. В. 
Перські прикмети й забобони: лінгвопрагматичний та когнітивно-дискурсивний аспекти.: автореферат дис. ... д.філософ : 035 / С. В. Сопільняк. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню перських народних прикмет і забобонів у лінгвопрагматичному та когнітивно-дискурсивному висвітленні.У сучасних наукових роботах, як вітчизняних, так і зарубіжних авторів, проблема комплексного лінгвістичного дослідження народних прикмет і забобонів є недостатньо опрацьованою. Як культурологічні тексти вони переважно досліджуються у фольклористиці, тобто з точки зору питання народної традиції (В.М. Гнатюк, З.Б. Лановик, М.Б. Лановик, І.І. Огієнко, М.Ю. Русин, В.Т. Скуратівський, М.М. Ткач та ін.), а як мовні одиниці – у пареміології (В.В. Галайчук, І.М. Пасічнюк).Народні прикмети та забобони характеризуються комплексом лінгвокультурологічних, лінгвопрагматичних та лінгвокогнітивних ознак. З одного боку, вони є лінгвокультурними текстами, оскільки в них міститься закарбований засобами мови важливий пласт людської культури, сформований на основі асоціативних архаїчних уявлень людини, що протягом столітьпередаються від покоління до покоління. З іншого боку, народні прикмети й забобони є особливим фольклорним жанром, що перебуває у стані постійного розвитку, використовується носіями традицій для формування своєї поведінки та регулювання поведінки інших учасників комунікації. Тож дослідження цих текстів з позицій сучасних напрямів лінгвістики відкриває шлях до ментальної сфери і способу мислення носіїв певної лінгвокультури, допомагає краще зрозуміти специфіку їхнього світосприйняття і структурування буденної дійсності.^UThe dissertation is devoted to the study of Persian folk omens and superstitions with the help of linguistic and pragmatic, cognitive and discursive approaches.In modern scientific works, both by domestic and foreign authors, the problem of complex linguistic research of folk omens and superstitions has not been wellexamined. As cultural texts, they are mainly being studied in folkloristics, that is, from the point of view of the issue of folk tradition (V.M. Hnatyuk, Z.B. Lanovyk, M.B. Lanovyk, I.I. Ogienko, M.Y. Rusyn, V.T. Skurativskyi, M.M. Tkach), and as linguistic units – in paremiology (V.V. Halaichuk, I.M. Pasichniuk).Folk omens and superstitions are characterized by a complex of lingua-cultural, lingua-pragmatic and lingua-cognitive features. On the one hand, they are linguistic and cultural texts, since they contain an important part of human culture imprinted by the means of language, formed on the basis of associative archaic ideas of man, which have been transmitted from generation to generation for centuries. On the other hand, folk omens and superstitions are a special folklore genre that is constantly developing, being used by the bearers of traditions to shape their behavior and regulate the behavior of other participants in communication. Therefore, the study ofthese texts from the standpoint of modern linguistic sciences opens the way to the mental sphere and way of thinking of the speakers of a certain linguistic culture, helps to better understand the specifics of their worldview and structuring of everyday reality.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського