Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (91)Реферативна база даних (3255)Книжкові видання та компакт-диски (2328)Журнали та продовжувані видання (160)
Пошуковий запит: (<.>A=МАКАР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ЛЕОНІДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 159
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Макар В. Ю. 
Εвοлюція двοстοрοнніх віднοсин України та Канади / В. Ю. Макар. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертант дοслідив евοлюцію двοстοрοнніх українськο-канадських віднοсин і встанοвив, щο у середοвищі дοслідників прοблеми сфοрмувався кοнсенсус щοдο їх найважливіших οзнак. Ηим дοведенο, щο канадська пοлітика мультикультуралізму стала οснοвοю пο літики суб'єктивації діаспοри Канади у системі українськο-канадських віднοсин. У рοбοті рοзкритο οсοбливοсті прοцесу інституціοналізації стοсунків між οбοма державами під впливοм українськοї гр οмади Канади, яка сприяла фοрмуванню пοзитивнοгο іміджу України в канадськοму пοлітикумі.^UThe thesis is dedicated to identifying the essential features of the process of shaping, evolution and prospects of bilateral relationship between Ukraine and Canada. It is substantiated that among researchers of bilateral relations a consensus regarding their most important features that determine the vectors of development of the system of international relations has been formed: features of the structural series, which indicate quantitative and qualitative changes in the aggregate of political actors; signs of the systemic series, which indicate the relationship between order and chaos in the system of international relations; signs of the environment in which the system of international relations is functioning (globalization, technologization and informatization), signs of a social series reflected in the trends of renewal of social space (demography, ecology, human rights).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Макарова 
Ідея соціальної справедливості в українській філософії другої половини ХІХ початку ХХ століть: автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Алла Олександрівна Макарова ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)51/61 + Ю702.24
Шифр НБУВ: РА365731

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Макаренко О.В. 
Імітаційне моделювання корозії бетону в агресивних середовищах об'єктів рудопідготовчого виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.В. Макаренко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено метод оцінки корозійного стану бетону будівельних конструкцій, що перебувають у складних агресивних середовищах. Здійснено імітаційне моделювання корозійних процесів у бетонах. Наведено рекомендації щодо забезпечення довговічності конструкцій на заданий період експлуатації за умов, типових для об'єктів рудопідготовчого комплексу. Визначено величини показника корозійного стану бетону будівельних конструкцій на різних етапах його взаємодії з агресивним середовищем. Досліджено вплив межових значень параметрів, що установлюються у разі здійснення оцінки корозійного стану, на величину прогнозованого періоду збереження бетоном захисних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н53-082.04 +
Шифр НБУВ: РА340145

Рубрики:

      
4.

Макаренко 
Агроекологічна оцінка мінеральних добрив за впливом на грунтову систему: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / Наталія Анатоліївна Макаренко ; Інститут агроекології та біотехнології УААН. — К., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.3-6
Шифр НБУВ: РА322450

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Макаренкова А.А. 
Акустичні характеристики звуків дихання та методи їх реєстрації і обробки: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.06 / А.А. Макаренкова ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено фізичні процеси переходу звуків, генерованих процесами життєдіяльності організму на прийомні акустичні перетворювачі. Визначено шляхи побудови ефективних електроакустичних перетворювачів, призначених для аускультації звуків дихання. Запропоновано нові перетворювачі, в яких перехід звуку здійснюється більш раціонально. Установлено, що запропоновані перетворювачі перевершують за ефективністю закордонні. Здійснено дослідження, класифікацію та ранжування перешкод перетворювачів, електронного стетофонендоскопа: звукової, вібраційної та електромагнітної природи, розроблено рекомендації щодо їх зниження. Сформовано електронну цифрову базу звуків дихання верифікованих здорових і хворих на певмоконіоз - 600 звукових образів. Проведено комп'ютерну обробку даних звуків, виявлено звукові артефакти у хворих на пневмоконіоз, здійснено їх об'єктивізацію. Запропоновано фізичні гіпотези генерації додаткових звуків дихання у хворих на пневмоконіоз, спричинені морфологічними змінами у легенях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*733 + Р412-4 + В323.2 в641.8,022 +
Шифр НБУВ: РА356705

Рубрики:

      
6.

Макаренко 
Акціонування, інвестування і забезпечення соціально- економічної стабільності підприємства в умовах формування ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Олександр Павлович Макаренко ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)290 + У9(4Укр)301 + У9(4Укр)306.7
Шифр НБУВ: РА311992

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Макарчук О.М. 
Анемія вагітних: патогенез, профілактика, лікування, прогнозування ускладнень та шляхи їх попередження: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.01 / О.М. Макарчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 40 с.: рис. — укp.

Установлено, що патогенез анемії вагітних спричинений зниженням імунологічної толерантності та активацією імунної відповіді на антигени плідного яйця, гіперпродукцією прозапальних цитокінів з генералізацією процесів тканинного ушкодження, зокрема, біологічних мембран еритроцитів, гепатоцитів та клітин плаценти. Зазначено, що ці зміни проявляються порушенням білковосинтезувальної та ферментативної здатності печінки, активацією процесів ліпопероксидації та дискоординацією антиоксидантного захисту, зростанням активності органоспецифічних ферментів як маркерів цитолізу гепатоциту, порушенням обміну основних біометалів, якісними та кількісними змінами імуноглобулінів у фракціях сироваткового білка, порушенням кооперації Т- та В-лімфоцитів, високим титром антиплацентарних антитіл і фіксацією імунних комплексів на мембранах клітин хоріону, а також змінами структури еритроцитів з появою значної кількості патологічних і неперехідних форм. Надходження чужерідного білка у процесі гемотрансфузії за тяжких анемій сприяє посиленню вказаних порушень. Установлено, що у разі використання засобів, які мають мембраностабілізувальний, гепатопротекторний та імуномодулюючий ефекти у комплексному лікуванні вагітних з гестаційною анемією нормалізуються показники функціонального стану гепатоцитів та системи еритрону, клітинного та гуморального імунітету, позитивно впливає на утробний стан плода та знижує кількість ускладнень вагітності, пологів і післяпологового періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.411.033.2-3 +
Шифр НБУВ: РА334636

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Макаревич Т.В. 
Біогенна міграція сполук ртуті у системі грунт - вода - корми - організм свиней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Т.В. Макаревич ; Харк. зоовет. ін-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено біогенну міграцію сполук ртуті у компонентах екосистеми та вплив на організм тварин, пошук шляхів виведення їх з організму. Встановлено, що сполуки ртуті здатні накопичувати в органах і тканинах у концентраціях, які перевищують гранично допустиму концентрацію, впливають на ріст і розвиток свиней, на якість отриманої продукції (м'яса). Запропоновано метод виведення сполук ртуті з організму з використанням кормової домішки, виготовленої з відходів харчової промисловості. Проаналізовано хімічний склад і комплексно здатну можливість препаратів, що містять пектинові речовини, виготовлених із відходів харчової промисловості яблук та буряків. Висвітлено технологію виготовлення препарату, що виводить сполуки ртуті з організму. Серією дослідів на лабораторних тваринах (білих щурах) доведено ефективність препарату, щодо виведення сполук ртуті з організму. Препарат апробовано в господарстві на свинях віком 2 - 5 місяців. Застосування препарату в якості кормової домішки сприяло покращанню біохімічних показників крові, позитивно вплинуло на ріст і розвиток свиней, біологічну цінність м'яса і морфологічний склад туші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.76-7
Шифр НБУВ: РА312762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Макаренко М.І. 
Бюджетно-монетарне регулювання цін у трансформаційній економіці: Автореф. дис. д-ра екон. наук: 08.01.01 / М.І. Макаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 29 с. — укp.

Визначено суть, функції та структуру механізму бюджетно-монетарного регулювання цін. Встановлено, що в процесі ринкової трансформації економіки відбувається об'єктивна заміна прямих адміністративних інструментів цінорегулювання непрямими економічними, серед яких зростає роль податково-бюджентних, видатково-бюджетних і грошово-кредитних регуляторів. Визначено особливості впливу прямих, непрямих податків і субсидій на рівень, структуру і динаміку цін. Виявлено особливості функціонального зв'язку між динамікою цін та грошових агрегатів, запропоновано механізм досягнення макроекономічної цінової стабільності монетарними інструментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.8 + У9(4УКР)0-861 +
Шифр НБУВ: РА328170

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Околох О. Г. 
Відновлення репродуктивного здоров'я у жінок з внутрішньоматковою патологією / О. Г. Околох. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена покращенню репродуктивного здоров'я та зменшенню частоти невиношування у жінок з патологією ендометрію шляхом впровадження науково-обгрунтованого комплексу лікувально-реабілітаційних заходів та оптимізації прегравідарної підготовки. Обстежено 90 пацієнток з патологією ендометрію: 24 жінки з хронічним ендометритом – І група, 32 пацієнтки з внутрішньоматковими синехіями – ІІ група та 34 пацієнтки з гіперпластичними процесами ендометрію – ІІІ група. 30 жінок з нормальним ритмом менструального циклу склали контрольну групу. Встановлено фактори ризику розвитку патології ендометрію та репродуктивних невдач у даної категорії пацієнток: вік, висока кратність інструментальних втручань, тривалий запальний процес органів малого тазу, первинна форма безпліддя, метаболічні порушення та ендокринопатії, поєднання патології ендометрію з міомою матки, ендометріозом та синдромом полікістозних яєчників. Відмітили високу частку синдрому тазового болю, розладів менструального циклу, порушення секреторної функції, ановуляції, альгодисменореї, гіпоменструального та передменструального синдрому. Проведено оцінку перебігу вагітності та пологів та виділено провідні критерії формування груп ризику щодо репродуктивних невдач. Встановлено, що вагітність у жінок з патологією ендометрію супроводжується більшим відсотком ранніх репродуктивних втрат, невиношування та передчасних пологів, прееклампсії, плацентарної дисфункції та дистресу плода і народження маловагових дітей. Встановлено порушення метаболічного гомеостазу: гіперпролактинемію, гіперестрогенемію, гіпопрогестеронемію, зниження рівня секс-стероїд-зв'язуючого глобуліну, дефіцит вітаміну D, відхилення параметрів ліпідограми та маркери інсулінорезистентності. Представлено оцінку структурно-функціональних змін ендометрію та яєчників, що дозволило вказати на вагому частку дисхронозу, зростання частки сонографічних ознак хронічного ендометриту, хронічного венозного кровонаповнення і венозного стазу та збільшення об'єму яєчникової тканини зі зниженням оваріального резерву. Доведено дисбаланс факторів неоангіогенезу на преконцепційному етапі та впродовж першого триместру вагітності, констатовано зростання концентрації антиангіогенних факторів росту sFlt-1, зниження рівня проангіогенного судинно-ендотеліального фактору росту, найбільш виражене у пацієнток з хронічним ендометритом, дефіцит проангіогенних маркерів у динаміці розвитку вагітності. Підтверджено підвищення рівня експресії маркера плазматичних клітин CD 138+ та CD 56+ - у 73,3 % випадків за даними імуногістохімічного дослідження. Наявність адекватного кровотоку встановлено у половині спостережень у випадку гіперплазії ендометрію, у пацієнток з хронічним ендометритом та синехіями – у третині випадків. Оцінку ефективності запропонованих лікувально-реабілітаційних заходів проведено у двох групах – основній групі та групі порівняння. У пацієнток групи порівняння відмічено відсутність повного відновлення ехоструктури ендометрію – у половині випадків, рецидив патології ендометрію - у третині спостережень, зростання частки ретенційних утворів яєчників та їх тривалу верифікацію, а також збереження симптомів хронічного тазового болю і розладів менструального циклу - у двох третинах спостережень. Встановлено високу частку доброякісних пухлин та ретенційних утворів додатків у 24,4 % у пацієнток ІІІ групи. Розроблено та запропоновано реабілітаційну програму та персоніфікований комплекс терапевтичних опцій преконцепційної підготовки, при наявності поодиноких поліпів ендоцервіксу та ендометрію, мікрополіпозу, а також внутрішньоматкових синехій І-ІІ типу хірургічну корекцію запропоновано мініінвазивні техніки та використання лазерної енергії. Реабілітаційну програму доповнили протизапальною, імуномодулюючою, ферментотерапією, препаратами, що покращують мікроциркуляцію, а також гормональною корекцією, як необхідним компонентом реабілітаційної програми. Оцінено її ефективність щодо пролонгації вагітності, зменшення частки гестаційних ускладнень та репродуктивних втрат. Використання запропонованої програми преконцепційної підготовки та гормональної підтримки супроводжувалося відновленням репродуктивної функції, зниженням частки невиношування у 1,8 раза, передчасних пологів - у 1,9 раза, завмирання вагітності – у 2,6 раза, а також пролонгування вагітності та народження здорових дітей – у 1,5 раза. Ключові слова: гіперплазія ендометрію, внітрішньоматкові синехії, хронічний ендометрит, безпліддя, реабілітаційна терапія, преконцепційна підготовка. Галузь – медицина.^UThe dissertation is devoted to improving reproductive health and reducing the incidence of miscarriages in women with endometrial pathology through the introduction of a scientifically sound range of treatment and rehabilitation measures and optimization of preconception period. 90 patients with endometrial pathology were examined: 24 women with chronic endometritis – group 1, 32 patients with intrauterine synechiae – group 2, and 34 patients with endometrial hyperplasia – group 3. The control group included 30 women with a normal menstrual cycle. Risk factors for endometrial pathology and reproductive failures in this category of patients were identified; they included age, high frequency of instrumental interventions, prolonged pelvic inflammatory disease, primary infertility, metabolic disorders and endocrinopathy, combination of endometrial pathology with uterine fibroids, endometriosis and polycystic ovary syndrome. There was a high proportion of pelvic pain syndrome, menstrual disorders, secretory dysfunction, anovulation, algodysmenorrhea, hypomenstrual and premenstrual syndrome. The course of pregnancy and childbirth was assessed and the leading criteria for the formation of risk groups for reproductive failure were identified. It was established that pregnancy in women with endometrial pathology was accompanied by a higher percentage of early reproductive losses, miscarriage and premature birth, preeclampsia, placental dysfunction, fetal distress and low birth weight in newborns. The following metabolic homeostasis disorders were noted: hyperprolactinemia, hyperestrogenemia, hypoprogesteroneemia, decreased sex steroid-binding globulin levels, vitamin D deficiency, abnormal lipid profile and markers of insulin resistance. The assessment of structural and functional changes of the endometrium and ovaries was presented, which allowed to indicate a significant proportion of dyschronosis, an increase in the proportion of sonographic signs of chronic endometritis, chronic venous blood filling and venous stasis, and an increase in ovarian tissue volume with decrease in ovarian reserve. The imbalance of neoangiogenesis at the preconception stage and during the first trimester of pregnancy was proved, the concentration of antiangiogenic growth factors sFlt-1 was increased, and the level of proangiogenic vascular-endothelial growth factor was decreased, especially in patients with chronic endometritis and deficiency of proangiogenic markers in the dynamics of pregnancy. An increase in the expression level of the plasma cell marker CD 138+ and CD 56+ was confirmed in 73.3% of cases according to the immunohistochemical study. The presence of adequate blood flow was found in a half of women with endometrial hyperplasia, and in a third of cases – in patients with chronic endometritis and synechiae. The evaluation of the effectiveness of the proposed treatment and rehabilitation measures was carried out in two groups – the main group and the comparison group. Patients in the comparison group showed incomplete recovery of endometrial echotexture (50% of cases), recurrence of endometrial pathology (in one third of observations), increase in the proportion of ovarian retention and their long-term verification, as well as preservation of symptoms of chronic pelvic pain and menstrual disorders (in two-thirds of observations). A high proportion of benign tumours and retention ovarian cysts in 24.4% of patients of group 3 was revealed. A rehabilitation program and personalized therapeutic options for preconception period were developed and proposed, in cases of single polyps of the endocervix and endometrium, micropolyposis, as well as intrauterine synechiae of type I-II; surgical correction, minimally invasive techniques and use of laser were recommended. The rehabilitation program was supplemented with anti-inflammatory, immunomodulatory, enzyme therapy, drugs that improve microcirculation, as well as hormonal correction, as a necessary component of the rehabilitation program. Its effectiveness in prolonging pregnancy, reducing the proportion of gestational complications and reproductive losses was evaluated. The use of the proposed program during the preconception petiod and hormonal support was accompanied by restoration of reproductive function, reducing the proportion of miscarriage by 1.8 times, premature birth – by 1.9 times, missed miscarriage – by 2.6 times, as well as prolongation of pregnancy and birth of healthy children – by 1.5 times. Key words: endometrial hyperplasia, intrauterine synechiae, chronic endometritis, infertility, rehabilitation therapy, preconception care. Branch – medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Макарова І.В. 
Вдосконалення оцінки ефективності реальних інвестицій на промислових підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / І.В. Макарова ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення й обгрунтовано шляхи вирішення науково-практичного завдання щодо оцінки ефективності реальних івнестицій з урахуванням вартісної оцінки супутніх результатів і ризиків. Розроблено методичний підхід щодо визначення економії, пов'язаної зі зниженням виплат допомоги по тимчасовій непрацездатності та зниженням плинності кадрів. Запропоновано метод визначення економії за рахунок зниження величини зборів за розміщення відходів та за викиди шкідливих речовин в атмосферу завдяки впровадженню інвестиційного проекту. Удосконалено методичне забезпечення визначення показника внутрішньої рентабельності проекту та з прогнозування й оцінки ризику на промислових підприємствах на підставі розроблених моделей класифікації інвестиційних проектів за ступенем ризикованості з урахуванням найбільш істотних показників - строку окупності проекту та відсотка строку окупності від життєвого циклу проекту. Удосконалено методичний підхід щодо оцінки ефективності реальних інвестицій, заснований на врахуванні вартісної оцінки супутніх соціальних результатів. Розроблено метод оцінки ефективності реальних інвестицій, заснований на врахуванні вартісної оцінки екологічних результатів. Обгрунтовано методичне забезпечення щодо прогнозування та оцінки ризику. Показано, що впровадження нових методів підвищує точність оцінювання ефективності інвестиційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-56-07-09 +
Шифр НБУВ: РА348053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Макарчук О.С. 
Використання інбредних ліній та тестерів різної генетичної структури в селекції кукурудзи на гетерозис: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.С. Макарчук ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підбору компонентів гібридизації для одержання гетерозисних гібридів, оцінювання вихідного матеріалу щодо комбінаційної здатності з використанням тестерів різної генетичної структури. Виділено самозапилені лінії та гібридні комбінації, які характеризуються комплексом ознак, що формують вегетаційний період та індивідуальну продуктивність. Проведено групування ліній за мінливістю загальної тривалості вегетації та продуктивностї зерна. Визначено загальні тенденції для формування зв'язків вегетаційного періоду й індивідуальної продуктивності самозапилених ліній. Установлено особливості формування взаємозв'язку періодів вегетації у тест-гібридів. Значною мірою він залежить від тривалості аналогічних періодів у материнської форми, виявлено відсутній зв'язок з тривалістю у батьківських ліній. З використанням тестерів, до складу яких входять лінії різних зародкових плазм, визначено ефекти ЗКЗ та константи СКЗ самозапилених ліній. Установлено вплив певних тестерів і самозапилених ліній на формування врожайності, ефекти гетерозису (істинний і гіпотетичний) і коефіцієнт домінування. Показано особливості прояву комбінаційної здатності та вплив тестерів на врожайність тест-кросних гібридів. Запропоновано критерії добору тестерів для оцінювання селекційного матеріалу на підставі прояву гетерозисного ефекту та показників комбінаційної здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-31 +
Шифр НБУВ: РА359691

Рубрики:

      
14.

Макаров В.В. 
Використання мініінвазивних хірургічних технологій у лікуванні хворих з гнійними захворюваннями плеври (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / В.В. Макаров ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Експериментально вивчено особливості морфологічних змін плевральних зрощень в залежності від терміну захворювання та можливість використання протеолізу, спрямованого на зменшення фіброзуючих спайкових процесів у плевральній порожнині, та використання сублевральної антибактеріальної терапії у хворих з гострою емпіємою плеври. Удосконалено діагностичні засоби у хворих з гострою емпіємою плеври шляхом впровадження ультразвукового дослідження (УЗД) органів грудної порожнини. Розроблено та застосовано в клінічній практиці методику дозованої коагуляції плевральних зрощень, що зменшило кількість ускладнень, пов'язаних з ушкоджувальною дією електрокоагуляції на поряд розташовані тканини у хворих з гострою та хронічною емпіємою плеври. Впроваджено етапне лікування хворих з хронічною емпіємою плеври з використанням етапної часткової таракоскопічної декортикації легені та методики дренування "порожнини через порожнину".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.14 +
Шифр НБУВ: РА365656

Рубрики:

      
15.

Макарець С.В. 
Виробництво і збут продукції сільського господарства в губерніях Лівобережної України на рубежі ХІХ - ХХ ст.: автореф. дис...канд. іст. наук : 07.00.01 / С.В. Макарець ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто процеси виробництва та збуту сільськогосподарської продукції на території трьох губерній Лівобережної України у 1861 - 1917 рр. Охарактеризовано матеріальну базу, організацію виробництва та збуту продукції рослинництва і тваринництва у поміщицьких і селянських господарствах Лівобережжя. Встановлено, що в ході конкурентної боротьби на ринку товарів і послуг поміщицьке господарство з року в рік втрачало свої позиції, тоді як селянське - зміцнювалося. Проаналізовано основні фактори, які впливали на ефективність виробництва та збуту продукції сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-232 +
Шифр НБУВ: РА367268

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Макарук А.І. 
Вплив заходів основного обробітку грунту, удобрення та вапнування на продуктивність озимого жита в умовах західного Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / А.І. Макарук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше для зони західного Полісся України визначено та розроблено технологію мінімального обробітку грунту у комплексі із внесенням науково-обгрунтованої норми мінеральних добрив і вапнякових матеріалів на дерново-підзолистих супіщаних грунтах у ланці сівозміни. Наведено та запропоновано виробництву варіанти мінімального обробітку грунту у поєднанні із раціональними нормами удобрення та вапнування, що забезпечує одержання зерна озимого жита 34,2 - 37,7 ц/га. Визначено важливу роль мінімізації обробітку грунту у поєднанні із удобренням та вапнуванням у покращенні основних показників родючості дерново-підзолистих грунтів західного Полісся України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.403-4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА324328

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Макаренко М.В. 
Вплив тривалого застосування добрив на формування врожаю озимої пшениці на лучно-чорноземному карбонатному грунті північної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / М.В. Макаренко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

За результатами досліджень показано, що тривале застосування мінеральних добрив на фоні післядії гною у зерно-буряковій сімозміні сприяє значному підвищенню вмісту мінерального азоту в орному та підорному шарах грунту, накопиченню сухої маси рослинами озимої пшениці та підвищенню врожайності. З'ясовано можливості й оптимальні строки для прогнозування врожайності та показників якості зерна озимої пшениці за рівнем азотного живлення рослин. Розроблено відповідні методи на базі визначення накопичення сухої речовини в рослинах. Установлено можливості та розроблено методики використання нового інструментального методу - хлорофілометрії - для визначення рівня азотного живлення рослин озимої пшениці сорту "Миронівська 61". За допомогою оперативної інструментальної діагностики досліджено рівень азотного живлення озимої пшениці та розроблено на її основі оптимізаційні заходи щодо поліпшення якості зерна. На лучно-чорноземному карбонтаному грунті північної частини Лісостепу України на фоні внесення 60 кг/га азоту ранньої весни та 30 кг/га аміачної селітри напочатку виходу рослин у трубку проведено позакореневе підживлення рослин розчинами кристалона особливого або акварина 5 (з розрахунку 1 кг/га в 250 л води) напочатку виходу рослин у трубу і за фази колосіння. Ці заходи підвищують врожайність зерна озимої пшениці до 80 - 91 ц/га II - III класу якості. Визначено економічну ефективність тривалого застосування добрив у сівозміні та безпосереднього внесення аміачної селітри, кристалона особливого й акварина 5 на лучно-чорноземному карбонатному грунті північної частини Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА346055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Макаренко О.В. 
Вплив шорсткості поверхні та умов освітлення на колірні характеристики об'єктів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / О.В. Макаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Виявлено фізичні механізми, що зумовлюють зміни кольору в процесі зміни шорсткості поверхні та умов освітлення. Досліджено слабко- та сильнопоглинаючі зразки. Доведено, що суттєве відхилення закону розсіяння від закону Ламберта, викликане асиметрією розсіяння світла в товщі зразка та наявністю дзеркальної компоненти, призводить до не збігу колірних характеристик, визначених за різних умов освітлення. Відзначено, що на колір металевих зразків із шорсткими поверхнями однаково впливають ефекти, пов'язані з перерозподілом розсіяного світла внаслідок явищ дифракції та інтерференції, а також ефект зменшення інтенсивності дзеркальної компоненти внаслідок збудження поверхневих плазмон-поляритонів. Запропоновано теоретичні моделі, методики й алгоритми розрахунку оптичних характеристик зразків з поверхнями різного ступеня шорсткості з подальшим визначенням кутової структури розсіяного світлового поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В343.91
Шифр НБУВ: РА312307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Макаренко П.О. 
Геопросторова організація автомобілебудування Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.О. Макаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження географії високотехнологічних виробництв на прикладі автомобілебудування. Проаналізовано його функціонально-просторову структуру за умов глобалізації. Доведено, що діяльність сучасної автомобілебудівної галузі, на відміну від попередніх етапів розвитку, взаємопов'язана з безперервною та взаємодоповнювальною роботою виробничого та невиробничого секторів. З'ясовано, що у виробничому процесі головну роль відіграють певні, фактори а саме: покращання організаційної структури та внутрішніх функціональних зв'язків транснаціональних корпорацій (ТНК), зокрема шляхом впровадження принципів виробничої та транспортної логістики; конкуренція та співробітництво автомобілебудівних ТНК на світових ринках; всебічне впровадження software; виключна роль науково-дослідних, виробничо-конструкторських і дизайнерських робіт. Установлено, що система збуту автомобілів має певні геопросторові закономірності розвитку (імпорт - створення власного виробництва), що показано на прикладі роботи дилерівських фірм ТНК Volkswagen - Pengeot в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4)683.7 +
Шифр НБУВ: РА351820

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Макарчук О.В. 
Глибинний розпушувач локальної дії: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / О.В. Макарчук ; Придніпр. держ. акад. буд-ва і архіт. — Д., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено закономірності процесів розробки грунтів глибинними розпушувачами локальної дії з самообертовими фрезами. На підставі результатів досліджень науково обгрунтовано раціональні параметри даних фрез. Розроблено методику інженерного розрахунку робочого обладнання. Створено глибинний розпушувач локальної дії з самообертовими фрезами, проведено його лабораторні та польові випробування. За їх результатами підтверджено енергетичну ефективність використання розробленого розпушувача. Проаналізовано його економічну ефективність і показано, що реалізація глибинного розпушувача у виробництві дозволяє досягти річного економічного ефекту в межах 30 000 грн. на одиницю техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.248.9 розушувач +
Шифр НБУВ: РА357279

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського