Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (345)Книжкові видання та компакт-диски (190)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=МАКСИМЧУК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Максимчук П.Я. 
Геологічна будова та перспективи нафтогазоносності українського сектора Азовського моря: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / П.Я. Максимчук ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2005. — 22 с. — укp.

Визначено особливості геологічної будови території українського сектору Азовського моря. Уточнено та деталізовано структурно-тектонічну модель та нафтогазогеологічне районування. З'ясовано закономірності просторового розміщення нафтогазоносних і перспективних комплексів чохла та фундаменту, родовищ вуглеводнів (ВВ), нафтогазоперспективних і прогнозно-перспективних об'єктів. Виділено зони їх концентрації, визначено першочергові об'єкти на базі рейтингової оцінки та пріоритетних напрямків подальших пошуково-розвідувальних робіт. Побудовано структурно-тектонічну модель українського сектору з залученням усіх можливих матералів стостовно російського сектору Азовського моря. Проведено нафтогазогеологічне районування та побудовано карту просторового розміщення родовищ ВВ та усіх об'єктів, що вивчалися в українському секторі, з'ясовано щільність нерозвіданих ресурсів. Визначено та уточнено найперспективніші зони концентрації родовищ, нафтогазоперспективних і прогнозно-перспективних об'єктів для проведення геологорозвідувальних робіт щодо нафти та газу. На підставі аналізу критеріїв нафтогазоносності виділено Південноазовську та Центральноазовську зони нафтогазонагромадження та Бірючу (Бірючо-Західноазовську) і Північноазовську прогнозовані зони можливого нафтогазонагромадження. Виявлено першочергові зони для постановки чи продовження геологорозвідувальних робіт стосовно нафти та газу на відкладах осадочного чохла та утвореннях фундаменту в українському секторі Азовського моря: Приазовську, Західнобірючинсько-Обитічну, Блоково-Білосарайську, Стрілкову, Бортову, Обручєву, Морську, Жовтневу, Північноказантипську, Північнокерченську і Сейсморозвідувальну. Здійснено рейтингову оцінку нафтогазоперспективних об'єктів у межах акваторії українського сектору Азовського моря.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1(45УКР7)-5 + Д59(45УКР7)453.1 +
Шифр НБУВ: РА335610

Рубрики:

      
2.

Максимчук І.М. 
Дислокаційний аналіз динамічного руйнування напівкрихких кристалів на стадії субкритичного росту мікротріщин: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.М. Максимчук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу дисипативних дислокаційних процесів в вершині мікротріщини на стадії субкритичного росту на характеристики руйнування напівкрихких кристалів. Запропонована дислокаційна модель процесу динамічного руйнування, що враховує дисипацію пружної енергії в пластичній зоні вершини тріщини, термічно активований характер руху дислокацій та екрануючий вплив дислокаційної конфігурації на величину і просторову залежність поля вершини мікротріщини. Отримані дислокаційні критерії субкритичного росту мікротріщин та наведені оцінки параметрів дислокаційного ансамблю, що необхідні для гальмування та зупинки критичних мікротріщин в матриці металів з ОЦК- і ГЩУ- гратками. В рамках цього підходу отримані аналітичні вирази, що описують температурну залежність істинної руйнуючої напруги і ефективної поверхневої енергії. На основі уявлень про вирішальну роль дисипативних процесів в вершинах субкритичних мікротріщин запропонована принципова схема переходу кристалів в крихкий стан і одержані аналітичні вирази, що описують структурну чутливість температури нижнього порога холодноламкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В376.3,022

Рубрики:

      
3.

Максимчук 
Діяльність державних комісій з розслідування злочинів нацистів на території України (1941-1951 рр.): типо-видовий склад та інформаційний потенціал джерельного комплексу: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Євген Спиридонович Максимчук ; Державний комітет архівів України, Український НДІ архівної справи та документознавства. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)622.83 + Т1(4Укр)62 + Х919.82
Шифр НБУВ: РА351891

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Максимчук Н.В. 
Еколого-біологічні та агротехнічні основи вирощування сосни звичайної у тимчасових розсадниках Київського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.01 / Н.В. Максимчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Визначено ураженість сіянців сосни звичайної збудниками хвороб за умов Київського Полісся. Виявлено у прикореневому грунті та ризосфері однорічних сіянців сосни різні види нематод, за загальними екологічними чинниками наведено їх класифікацію та установлено чисельність, що впливає на ріст і розвиток молодих рослин. Уперше з'ясовано вплив намочування насіння у витяжках плодових тіл трутовиків на енергію проростання та схожість, ріст молодих рослин сосни звичайної. Визначено ефективність дії протруйника "Рубіж" (1 %) та водних витяжок з трутовиків проти комплексу фітопаразитичних нематод. Установлено дію стимуляторів "КО-64", "Гумісолу" на біометричні показники й ураженість сіянців даних рослин. Визначено ефективність впливу позакореневого підживлення препаратом "Джерельце-7" на їх біометричні показники й ураженість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-46(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339648

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Максимчук Ю.В. 
Естетичне виховання студентської молоді у процесі клубної роботи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Ю.В. Максимчук ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано педагогічні умови естетичного виховання студентської молоді у процесі клубної роботи, що передбачають здійснення даного виховання з урахуванням найважливіших напрямків клубної роботи знань, необхідних для самоорганізації естетичної культури, оволодіння студентами способами естетизації різних видів діяльності; підготовку викладачів до використання основних засобів естетико-виховного впливу на студентську молодь. Запропоновано критерії та показники вимірів ефективності естетичного виховання студентів вищих навчальних закладів у процесі клубної роботи. Розвинуто положення про її роль та функції у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.355 + Ч481.387 +
Шифр НБУВ: РА329509

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Максимчук О.В. 
Зміни експресії гена цитохрому Р450 2Е1 у печінці мишей за дії екзогенних стресових факторів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.03 / О.В. Максимчук ; Ін-т молекуляр. біології та генетики НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

З використанням методів імуноблот-аналізу та Нозерн-блот гібридизації показано, що тривале низькоінтенсивне gamma-випромінювання за малих доз спричиняє зменшення вмісту цитохрому P450 2E1 та рівня мРНК Cyp2e1. Встановлено, що дія гострого високоінтенсивного gamma-випромінювання через добу після опромінення за невеликих доз призводить до збільшення, а у разі великих - до зменшення вмісту білка Cyp2e1, за цього рівень відповідної мРНК суттєво знижується за всіх застосованих доз. З'ясовано, що хронічна дія етанолу призводить до підвищення вмісту білка Cyp2e1 і не впливає на рівень відповідної мНК. У разі спільної тривалої дії двох стресорів виявлено початкове зростання вмісту ферменту, що є проявом стабілізувальної дії етанолу. Зі збільшенням тривалості експозиції вміст білка Cyp2e1 зменшується, що зумовлено дією gamma-випромінювання, яке призводить до зниження рівня мРНК Cyp2e1. Зроблено припущення, що інгибування експресії гена цитохрому P450 2E1 за дії gamma-випромінювання відбувається внаслідок загального пероксидного ураження, але може бути певною адаптивною відповіддю клітини у разі оксидативного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*723.411.2 + Е60*445.15*723.411.2 +
Шифр НБУВ: РА363930

Рубрики:

      
7.

Максимчук Л.Т. 
Клініко-гемодинамічна характеристика та обгрунтування диференційованої терапії кардіогенних ішемічних інсультів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.Т. Максимчук ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне клініко-неврологічне, інстументальне та лабораторне обстеження 107-ми хворих з кардіоемболічним та 30-ти пацієнтів з атеротромботичним ішемічним інсультом. Встановлено, що кардіоемболічні інсульти у перші дві доби виникнення захворювання характеризуються зниженням лінійної швидкості кровотоку без розвитку значної міжпівкульної асиметрії, зростанням циркуляторного опору на 1-2 % в усіх досліджуваних судинах у порівнянні з показниками здорових осіб, прискоренням всіх етапів коагуляції, збереженням рівня фізіологічних антикоагулянтів у межах норми, високою активністю системи фібринолізу й активацією оксидантної системи зі зростанням рівня активних продуктів тіобарбітурової кислоти та окисних модифікацій білків. Досліджено вплив комплексного лікування з застосуванням дилтіазему та гірудотерапії на церебральну гемодинаміку за кардіоемболічних інсультів. Показано позитивний вплив комплексного лікування кардіоемболічних інсультів з застосуванням гірудотерапії під контролем активованого часткового тромбопластинового часу на стан системи коагуляції та фібринолізу та прояви оксидантного стресу в організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-5 +
Шифр НБУВ: РА349140

Рубрики:

      
8.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Максимчук Б.А. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до організації спортивно-масової роботи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Б.А. Максимчук ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2007. — 21 с. — укp.

Вперше розроблено модель підготовки майбутніх учителів початкової школи до організації спортивно-масової роботи. Визначено структурно-компонентний склад готовності майбутніх учителів початкової школи до організації спортивно-масової роботи. Встановлено критерії оцінки та рівні готовності майбутніх учителів початкової школи до організації спортивно-масової роботи. Наведено пропозиції щодо удосконалення змісту професійної підготовки майбутніх учителів початкових класів до організації спортивно-масової роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.354 + Ч421.354 + Ч421.354
Шифр НБУВ: РА354357

Рубрики:

      
11.

Максимчук Н.П. 
Психологічні особливості становлення ціннісних орієнтацій майбутнього вчителя у процесі професійної підготовки: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.П. Максимчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Поглиблено та розширено зміст поняття "ціннісні орієнтації майбутнього вчителя" як центрального компонента професійної спрямованості студента педагогічного вузу, що визначає успішність аксіологічної діяльності, формування світоглядної позиції та визначення особистісного смислу педагогічної діяльності. Встановлено чинники, що впливають на динаміку ціннісних орієнтацій, ієрархічну структуру, шляхи та засоби їх розширення. Виявлено зв'язок змісту ціннісних орієнтацій з особистісними характеристиками студентів педагогічного вузу (рівень самоактуалізації особистості майбутнього вчителя та його професійно-педагогічна спрямованість). Обгрунтовано, розроблено та апробовано систему розширення цінностей майбутнього вчителя активними методами навчання, практичні рекомендації викладачам психологічних дисциплін щодо процесу становлення ціннісних орієнтацій майбутнього вчителя в процесі професійної підготовки у вищому навчальному педагогічному закладі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91 + Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА311590 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Максимчук О.В. 
Система трудового виховання в педагогічній спадщині І.Г.Ткаченка: Автореф. дис. канд. пед. наук: 13.00.01 / О.В. Максимчук ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2002. — 23 с. — укp.

Висвітлено теоретико-практичний досвід І.Г.Ткаченка з питань трудового виховання учнів. Внаслідок теоретичного та логічного аналізу досвіду й теоретичних висновків І.Г.Ткаченка розкрито мету, завдання, зміст, принципи, організаційні форми й методи трудового виховання, особливості морального, естетичного й фізичного виховання в процесі трудової діяльності, детально проаналізовано шляхи мотивації до трудової діяльності та обгрунтовано реалізацію педагогічних вимог до організації трудового виховання учнів. Охарактеризовано навчально-виховну роботу в учнівській виробничій бригаді, розглянуто виховні можливості трудових традицій у системі трудового виховання Богданівської середньої школи. Зазначено про необхідність творчого застосування спадщини І.Г.Ткаченка за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.351 + Ч33(4УКР)6-8 Ткаченко І.Г.
Шифр НБУВ: РА321247

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Максимчук М.М. 
Спалахова захворюваність на ботулізм в Україні та методи її профілактики: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / М.М. Максимчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Проведено вивчення загальної та спалахової захворюваності на ботулізм в Україні з урахуванням впливу факторів навколишнього середовища. Вперше визначено сутність й обгрунтовано наявність такого явища, як спалахова захворюваність на ботулізм в Україні. Спалах ботулізму кваліфіковано як осередок, в якому кількість потерпілих становить п'ять і більше осіб (залежно від характеру консервованого продукту та типу збудника захворювання), що споживали один харчовий продукт протягом типового інкубаційного періоду. Методом просторового аналізу на основі ArcGlS Geostatistical Analyst визначено територіальні, часові та групові фактори ризику та наведено прогноз щодо можливості виникнення спалахів ботулізму. Запропоновано еколого-гігієнічну модель прогнозу безпечності продуктів харчування щодо їх контамінації C.botulinum. Удосконалено систему санеепіднагляду за ботулізмом в Україні на підставі введення нової кваліфікації категорії спалаху захворювання, визначення статистичних показників спалахової захворюваності, смертності та летальності й уточнення часових, територіальних і групових ризиків, а також використання еколого-гігієнічної моделі контролю якості продуктів харчування для прогнозу ботуліногенності та квантифікації факторів ризику (м'ясних, рибних, та плодоовочевих консервованих продуктів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.125-52 +
Шифр НБУВ: РА343479

Рубрики:

      
14.

Максимчук В. Ф. 
Інтегрована галузева система моніторингу обладнання господарства електрифікації та електропостачання Укрзалізниці / В. Ф. Максимчук. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена розв'язанню задачі створення і впровадження багаторівневої і багатофункціональної галузевої системи моніторингу електротехнічного обладнання тягових підстанцій і електричних мереж залізниць України.Виходячи з результатів виконаного аналізу практики експлуатації впроваджених більш як на 150 тягових підстанціях локальних цифрових пристроїв моніторингу параметрів режимів роботи обладнання обґрунтовано нагальну потребу в розширенні переліку і покращенні якості виконуваних цими пристроями функцій та їх об'єднанні в єдину багаторівневу інформаційну мережу. Виконано математичне моделювання елементів системи централізованого автоблокування залізниць, нормальних та аварійних режимів роботи ліній живлення. Розроблено метод автоматичного моніторингу параметрів режимів і визначення місця пошкодження фази на землю ліній електропостачання пристроїв сигналізації, централізації і блокування. Розроблено технічні вимоги, принципи побудови, визначені функції, структура і створена багатофункціональна інтегрована система моніторингу обладнання господарства електрифікації та електропостачання Укрзалізниці. Перший зразок системи впроваджено на базі трьох її тягових підстанцій.^UThis thesis addresses issues of developing integrated monitoring system for Ukrzaliznytsia's railroad facilities and management equipment in context of engineering requirements, implementation principles, product development and deployment. Equipment handling of local digital monitoring devices at more than 150 railroad substation has been analyzed. Urgent demand for enhancement in quantity and quality of their functions as well as merging of those devices in one multilevel information system were shown. New mathematical model for RSC sytem's elements was developed. Method for automatic monitoring of RSC operating modes parameters with fault location function has been devised. Specifications, design concept, functions and structure of multi-functional integrated monitoring system for Ukrzaliznytsia's railroad facilities and management equipment have been provided. Introduction of system's first sample on 3 Ukrzaliznytsia's traction substations basis has made it possible to provide operating personnel with reliable data about state and operating modes of controlled energy objects.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського