Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (708)Книжкові видання та компакт-диски (511)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=МАСЛОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маслова Я. І. 
Адміністративно-правові засади управління у сфері автомобільних доріг в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. І. Маслова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування законодавчої регламентації та реалізації адміністративно-правових засад управління у сфері автомобільних доріг, а також визначення основних напрямків його удосконалення. В адміністративно-правовій науці управління у сфері автомобільних доріг (державне та громадське) розглядається як соціальне, правове явище. Проведено новий підхід до розуміння та визначення змісту державного управління у сфері автомобільних доріг шляхом комплексного дослідження структурних змін у системі державного управління: суб'єктах і об'єкті управління, взаємовідносинах між ними. Сформульовано властивості, принципи, функції, форми державного управління у сфері автомобільних доріг за умови зміни змісту та характеру державного управління у сфері автомобільних доріг; сформульовано принципи права, на засадах яких засновано норми права, які регулюють державне управління у сфері автомобільних доріг. Досліджено типи управлінських рішень, які приймаються в процесі державного управління у сфері автомобільних доріг, відповідно до певної форми реалізації норм права: уповноважуючі, забороняючі, зобов'язуючі. Визначено засоби правового регулювання державного управління у даній сфері - позитивні зобов'язання, дозволи та заборони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)125.3 + Х819(4УКР)112.011.013.1
Шифр НБУВ: РА375858 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Маслов В.І. 
Властивості та збудження плазмових подвійних шарів, солітонів, пакетів і хвильових збурень в нерівноважних умовах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.08 / В.І. Маслов ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 35 с. — укp.

Теоретично досліджені властивості та еволюція подвійних шарів, солітонів та нелінійних хвиль в струмовій плазмі і плазмі з пучками часток та роль резонансних часток. Розглянуто формування структур із високочастотної (ВЧ) турбулентності за рахунок її модуляції на електронах пучка. Побудовано рішення у вигляді солітона, що рухається зі швидкістю світла. Описано збудження в струмовій плазмі з від'ємними іонами іонних ям електричного потенціалу із стрибками потенціалу коло них. Для опису їх побудовані рівняння типу КдВ. Описано формування в джерелі іонного пучка подвійного шару, що стабілізований неоднорідністю магнітного поля. Досліджені властивості подвійного шару, що формується при інжекції в плазму релятивістського електронного пучка, а також властивості солітонів, що рухаються з тепловими швидкостями часток плазми. Отримано параметр, що визначає вплив рухомості іонів на нестійкість Пірса, а також інкремент посилення солітона при нестійкості Бунемана. Показано, що захват ВЧ коливань на електронному проміжку часу можливий при амплітуді фазової порожнини електронів вище порогової.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.272,022

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Маслова А. І. 
Вплив змінності аеродинамічного моменту на рух гравітаційно-стабілізованих космічних апаратів відносно центру мас: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.02.01 / А. І. Маслова ; НАН України, Ін-т механіки ім. С.П. Тимошенка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено рух в навколоземному просторі гравітаційно-стабілізованого супутника як твердого тіла відносно центру мас. Враховано змінність аеродинамічного моменту залежно від орієнтації супутника відносно набігаючого потоку та змінність щільності атмосфери на орбіті, що обумовлена: здуттям атмосфери на сонячній стороні Землі; змінністю висоти орбіти через несферичність гравітаційного поля Землі; змінністю висоти орбіти через еліптичність орбіти. Побудовано та використано під час досліджень руху супутників математичну модель аеродинамічного моменту, що враховує його змінність і придатна для аналітичних досліджень динаміки супутників. Розвинено методи дослідження руху супутника в режимі гравітаційної стабілізації. Визначено нові закономірності руху супутника відносно центру мас і показано, що змінність аеродинамічного моменту може суттєво погіршити точність орієнтації розглянутого класу супутників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О62-015
Шифр НБУВ: РА380230 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Масловський 
Вплив секреторної фосфоліпази А2, праоксонази та оксидантного стресу на еддотеліальну і міокардіальну функцію при деяких формах ішемічної хвороби серця: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Валентин Юрійович Масловський ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-2
Шифр НБУВ: РА353151

Рубрики:

      
5.

Маслова Ю. П. 
Гендерний дискурс сучасних друкованих україномовних ЗМІ: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Ю. П. Маслова ; Волин. нац. ун-т ім. Л. Українки. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему еволюції та динаміки розвитку гендерної терміносистеми, установлено її комунікативний потенціал, досліджено вплив гендерного чинника на розвиток словникового складу сучасної української мови та визначено основні напрями його активної реалізації. Засвідчено вагому роль заголовків, у яких відображено гендерні взаємини та соціальні ролі, з'ясовано, що мова реклами на шпальтах періодики займає особливе місце поряд з іншими функціонально-стильовими утвореннями. Проведено лексико-семантичний аналіз засобів увиразнення газетних текстів, виокремлено фемінітиви та маскулінітиви як гендерні маркери, з'ясовано, що оцінно-експресивну стилістичну роль виконують неологізми, особливістю яких є поліномінативність. Уточнено поняття "мовний сексизм" і сексизми як лінгвальні одиниці, уживання яких у газетних текстах супроводжено негативною конотацією. Актуалізовано питання правомірності функціонування стилістично зниженої лексики в медіа-текстах. Виявлено синергетичність зв'язку в хаотичній організації макро- та мікросистем лінгвоодиниць гендерного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-715
Шифр НБУВ: РА381806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Маслова Н.М. 
Динаміка функціональних показників зорової системи дітей і підлітків в процесі навчання у школі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Н.М. Маслова ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження функціонального стану зорової системи дітей і підлітків різних вікових груп установлено, що практично всі досліджені функціональні показники (госторота зору, позитивні та негативні резерви акомодації, конвергентні та дивергентні фузійні резерви, найближчі точки ясного зору й конвергенції, контрастна чутливість) значно нижчі за вікові норми. Зазначено, що функції зорової системи (акомодація, конвергенція, фузія, контрастна чутливість) відіграють провідну роль у процесі навчання, оскільки забезпечують сприйняття об'єктів на близькій відстані. За результатами дослідження динаміки функціональних показників зорової системи дітей і підлітків показано, що тексти з різними параметрами оформлення, відповідними чи не відповідними віковим нормам, викликають у зоровій системі певні (позитивні чи негативні) функціональні зміни, які розвиваються за трьома основними напрямками: зміни, характерні для посилення рефракції; зміни, спричинені зоровим стомленням, що є нормальною фізіологічною реакцією на навантаження; зміни, що характеризуються сталістю показників та вказують на успішність адаптації зорової системи до певного навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96 +
Шифр НБУВ: РА337081

Рубрики:

      
7.

Маслов О.В. 
Клініко-експериментальне обгрунтування способу профілактики та лікування протезних стоматитів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Маслов ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі дослідження частоти виникнення протезних стоматитів виявлено, що дане захворювання виникає більш ніж у 13 % пацієнтів із знімними зубними протезами. Доведено пряму залежність адаптації до знімних зубних протезів від стану протезного ложа. Відзначено, що вірогідність розвитку протезного стоматиту у пацієнтів, що не звикли до протеза протягом 2-х місяців, складає більше 80 %. Конкретизовано визначення нозологічної форми дійсних протезних стоматитів як локального запалення слизової оболонки протезного ложа, що виникає через один або більше місяців, не зникає після корекції протезів, має виражену клінічну симптоматику та припиняється після вилучення протеза з порожнини рота. Запропоновано новий метод профілактики та лікування протезних стоматитів на базі застосування адаптаційного (пом'якшувального) препарату "Профогель" і коригуючого (з заданими властивостями) гелю "Шавлієвий". У разі розвинутого протезного стоматиту встановлено високу ефективність застосування лікувального комплексу, що включає екранування протеза гелем "Шавлієвий", антисептичну обробку протезного ложа тетраборатом натрію, полоскання рота розчином календули і дезинфікуючу обробку протеза засобом "Корега".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03 +
Шифр НБУВ: РА335234

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Маслов В.Ю. 
Конвергенція фоновоактивних прегангліонарних входів на нейроні симпатичного ганглія: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / В.Ю. Маслов ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Досліджено нейронну організацію, фонову активність і чутливість синаптичної передачі до ряду блокаторів нейронів верхнього шийного ганглія (ВШГ). Доведено, що селективність гангліоблокуючої дії парасимпатолітика N-децилтропін броміду визначається наявністю в його молекулі децильного аліфатичного радикала. Проведено кількісний аналіз стохастичної гіпотези формування активності нейронів симпатичних гангліїв. Встановлено ефективність множинного прегангліонарного входу за умови синхронізації розрядів волокон, що його утворюють. Визначено характеристики активності антидромно ідентифікованих нейронів ВШГ щура, що іннервують підщелепну залозу. Показано імовірну відмінність функціонально різних нейронів за кількістю фоновоактивних входів, що на них конвергують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.142 +
Шифр НБУВ: РА337690

Рубрики:

      
9.

Маслов А.О. 
Маргінальна особистість як предмет соціально-філософського аналізу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / А.О. Маслов ; АПН України. Ін-т вищої освіти. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано цілісну концепцію маргінальної особистості в історико-філософському та теоретико-методологічному аспектах її осмислення. Визначено основні методологічні засади дослідження в соціальній філософії та складові соціального механізму розвитку маргінальної особистості, розкрито її суть і структуру. Обгрунтовано культурологічний характер процесу розвитку маргінальної особистості, здійснено контент-аналіз етапів маргіналізації українського суспільства та основних маргінальних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134 + Ю6*31-723.2 + С5*5*332.1-717 + С5*333.123 +
Шифр НБУВ: РА328769

Рубрики:

      
10.

Маслов О.В. 
Моделі і методи радіаційно-технологічного контролю стану фізичних бар'єрів безпеки АЕС з ВВЕР: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.14 / О.В. Маслов ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2009. — 32 с. — укp.

Розроблено методи та моделі, що визначають механізми залежності стану бар'єрів безпеки від режимів експлуатації ядерної енергетичної установки (ЯЕУ). Обгрунтовано критерії оцінювання та методи контролю. Проведено математичне моделювання стану бар'єрів безпеки. Ідентифіковано параметри моделі. Створено засоби радіаційно-технологічного контролю. Запропоновано модель відновлення розподілу продуктів поділу ядерного палива (ЯП) за об'ємом ТВЗ з використанням методу реконструктивної алгебричної томографії на базі сингулярного розкладання псевдозворотньої матриці Мура - Пенроуза. Відзначено, що надмірність даних у разі відновлення активності твелів забезпечується спектрометричними вимірюваннями gamma-випромінювання відпрацьованої ТВЗ (ВТВЗ). Розроблено методи ідентифікації ВТВЗ з ушкодженими твелами. Запропоновано відносний показник для оцінювання ефективності експлуатації енергоблоків АЕС з ВВЕР. Синтезовано програмно-технічні комплекси для розв'язання формалізованої задачі радіаційно-технологічного контролю стану бар'єрів безпеки. Запропоновано метод метрологічного забезпечення контролю ЯП без зразкового джерела, який базується на моделі процесів поділу ЯП у легководних реакторах. Запропоновано модель корекції енергетичної залежності чутливості CdZnTe-дозиметра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-035-082 +
Шифр НБУВ: РА364845

Рубрики:

      
11.

Маслова Г.С. 
Особливості патогенезу, лікування та профілактики ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони у хворих на гемобластози: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Г.С. Маслова ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 19 с. — укp.

Встановлено, що у 52,2 % хворих на гемобластози внаслідок цитостатичної терапії виникають ерозивно-виразкові ураження гастродуоденальної зони. Визначено системний характер змін метаболічних процесів у хворих на гемобласитози з ерозивно-виразковими ураженнями гастродуоденальної зони з максимальним степенем змін за умов асоціації з Helicobacter pylori. Доведено доцільність призначення пантопразолу, а також у складі антигелікобактерної терапії, ребаміпіду та пароксетину в якості супровідної терапії з метою лікування та профілактики ерозивно-виразкових уражень гастродуоденальної зони, покращення переносимості хіміотерапії та підвищення якості життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-5 + Р569.411-522 +
Шифр НБУВ: РА368604

Рубрики:

      
12.

Маслова Н.О. 
Підвищення ефективності маркетингових комунікацій комерційного банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.О. Маслова ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Розглянуто проблеми ефективності маркетингових комунікацій банків України за сучасних умов їх функціонування. На підставі аналізу й узагальнення результатів досліджень вітчизняних і зарубіжних учених уточнено зміст понять "інтегровані маркетингові комунікації банка" (ІМКБ) та "ефективність ІМКБ". Теоретично розроблено й обгрунтовано доцільність впровадження клієнт-орієнтованих програм ІМКБ. Запропоновано нові ознаки сегментації клієнтів з урахуванням їх потенційної цінності для банку. Представлено удосконалену систему оцінки ефективності ІМКБ. Розроблено нову методику визначення оптимальних умов маркетингової комунікаційної діяльності й обгрунтовано способи підвищення її ефективності для деяких груп вітчизняних банків. Розроблено структуру та напрями діяльності інформаційно-аналітичного центру підтримки прийняття управлінських рішень щодо маркетингових комунікацій банків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.181.34-211.1 +
Шифр НБУВ: РА336133

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Маслов Ю.К. 
Планування фінансової діяльності банку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Ю.К. Маслов ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні підходи до планування фінансової діяльності банку та розроблено практичні рекомендації для їх використання. Висвітлено існуючі підходи до визначення поняття "фінансова діяльність банку", розглянуто еволюцію уявлень про суть грошових і фінансових відносин банку. Доведено необхідність і специфіку фінансового планування у банку. Охарактеризовано рівні фінансового планування. З'ясовано його складові, визначено основні інструменти, що використовуються під час формування планів. Обгрунтовано необхідність виділення інформаційної та диспозитивної функції фінансів банку, яка є теоретичною передумовою розвитку диспозитивного фінансового планування. Проаналізовано специфіку бізнес-планування у банку, з'ясовано його взаємозв'язок та взаємообумовленість зі стратегічним, тактичним, оперативним і диспозитивним плануванням. Визначено сучасні тенденції використання різних рівнів фінансового планування банківською системою України. Використано методику трансфертного ціноутворення, показано необхідність її використання під час складання бюджетів центрів відповідальності. Запропоновано методику складання оперативних фінансових планів з урахуванням стратегічних завдань оптимізації фінансових результатів банку та його окремих бізнес-напрямків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-23 +
Шифр НБУВ: РА347919

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Масловський Б.Г. 
Прогнозування точнісних характеристик систем управління посадкою літаків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / Б.Г. Масловський ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2004. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено та досліджено методики та алгоритми моніторингу та прогнозування кількісних показників точнісних характеристик систем керування посадкою (СУП) літаків. Запропоновано інтегровану систему обробки поточних даних, що грунтується на використанні єдиної бази даних для зберігання визначальних параметрів (ВП), застосуванні статистичних методів обробки інформації про ВП та прогнозуванні їх значень, а також оцінки відповідності стану СУП заданим нормам. Розроблено вимірювальні моделі розрахунків ВП непрямого вимірювання, проведено оцінку їх похибок на базі заданих критеріїв оцінки точності. Побудовано алгоритми оцінки статистичних характеристик і визначення щільності розподілу ВП за статистичною інформацією. Запропоновано алгоритми точкового та інтервального прогнозування статистичних характеристик визначальних параметрів СУП, а також алгоритм оцінки результатів прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О571.5-55 + О580.3 +
Шифр НБУВ: РА330335

Рубрики:

      
Категорія:    
15.

Маслов О.В. 
Система радіаційно-технологічного контролю відпрацьованого палива легководних ядерних енергетичних установок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / О.В. Маслов ; Одес. держ. політехн. ун-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з464.21-035
Шифр НБУВ: РА315124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Маслов В.П. 
Фізико-технологічні основи створення мікро- і нанорозмірних з'єднань прецизійних деталей оптико-електронних приладів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / В.П. Маслов ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2009. — 36 с. — укp.

Досліджено закономірності міцності та стабільності взаємного положення з'єднаних прецизійних деталей оптико-електронних приладів. Розвинуто фізичні уявлення про міцність крихких твердих тіл з різною структурою (кристали, склокераміка, аморфні тіла). Виявлено, що процес їх руйнування є критичною подією, яка починається з мікропластичної деформації в поверхневих порушених шарах. Розглянуто нові мікро- та нанорозмірні клейові та безклейові з'єднання оптичних деталей з високими експлуатаційними характеристиками. Показано, що мікро- та нанонаповнювачі в кремнійорганічному епоксидному клеї дозволяють підвищити міцність і температуропровідність з'єднання. Деталі зі склокераміки, які з'єднані за безклейовою технологією з використанням нанорозмірних (100 - 200 нм) покриттів на основі алюмінію, мають високу міцність і зберігають взаємне положення під впливом екстремальних факторів в діапазоні 1 - 10 кут. сек. На підставі результатів промислового впровадження доведено високу ефективність і перспективність запропонованих мікро- та нанотехнологій з'єднання прецизійних деталай оптико-електронних приладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З861-04 +
Шифр НБУВ: РА368333

Рубрики:

      
17.

Маслов В.О. 
Формування і селекція поперечних мод у лазерних резонаторах: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.О. Маслов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 32 с. — укp.

Розроблено методи формування та селекції поперечних мод у лазерних резонаторах для створення одномодових лазерів з керованими характеристиками вихідного випромінювання. Запропоновано новий метод просторової фур'є-фільтрації мод у відкритих квазіоптичних резонаторах для забезпечення одномодового режиму збудження типу коливань з заданим розподілом поля на одному з відбивачів або у заданій площині поза резонатором. Установлено нові особливості поширення та відновлення пучків лазерного випромінювання у надрозмірних порожнистих хвилеводах. Запропоновано нові методи формування хвильового пучка заданого профілю випромінювання у хвилеводному діелектричному резонаторі, які передбачають використання фур'є-перетворювача та просторового фільтра на одному з дзеркал, а також за рахунок корекції фази основної моди резонатора зміною форми одного з відбивачів. Запропоновано нові методи селекції поперечних мод у хвилеводних резонаторах з використанням діафрагми, ділянки вільного простору та неоднорідного дзеркала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.75-01 +
Шифр НБУВ: РА357391

Рубрики:

      
18.

Левчук І. П. 
Збудження несинусоїдальних хвильових збурень у нерівноважній плазмі / І. П. Левчук. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено теоретичному дослідженню збудження несинусоїдальних хвильових збурень у нерівноважній плазмі, механізмам збудження кільватерних полів у плазмі резонансною та нерезонансною послідовностями релятивістських електронних згустків. Методом числового моделювання визначено умови збудження кільватерних полів у плазмі, що забезпечують однорідне фокусування послідовності згустків релятивістських електронів. Знайдено способи підвищення коефіцієнта трансформації з метою збільшення темпу прискорення.^UThe thesis deals with the theoretical investigation of the excitation of non-sinusoidal wave perturbations in a nonequilibrium plasmas, the mechanisms of excitation of wakefield in a plasma by the resonant and nonresonant sequences of relativistic electron bunches. Numerical simulation conditions for excitation of plasma fields in the plasma, which provide homogeneous focusing of the cluster sequence of relativistic electrons, are determined. Methods for increasing the coefficient of transformation have been found in order to increase the acceleration rate.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Маслова Ю. П. 
Тополого-метрична та фрактальна теорія двоосновного G2-зображення чисел і її застосування / Ю. П. Маслова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційне дослідження проведено у галузі метричної теорії чисел. Воно присвячене розвитку топологічної, метричної, ймовірнісної та фрактальної теорій дійсних чисел, що грунтуються на двосимвольній системі кодування чисел (G_2-зображення), яка є аналогом відомої двоосновної системи (Q_2-зображення). Обидві основи останньої системи є додатними, а в першої - одна основа додатна, а друга від'ємна. Для останньої системи запропоновано нові застосування, а для першої створено нову цілісну теорію, яка має ряд принципових відмінностей. Обидва зображення чисел формально однотипні, але не є топологічно еквівалентними. Вони мають однакові основні метричні відношення і схожу метричну складову теорії, але - принципово різні властивості спеціальних функцій: операторів лівостороннього та правостороннього зсувів, інверсора. Доведено, що оператор лівостороннього зсуву цифр є неперервним, інверсор цифр зображення чисел є всюди розривною, ніде не монотонною функцією, а оператори правостороннього зсуву цифр, будучи лінійними функціями, мають різну монотонність і однакові значення в точці g_0. Це категорично відрізняє G_2-зображення від інших відомих двосимвольних зображень, зокрема нега-двійкового. У роботі запропоновано узагальнення функцій Радемахера та Уолша, які ґрунтуються на Q_2-зображенні чисел. Досліджено їх інтегральні властивості; доведено, що узагальнені функції Радемахера утворюють ортогональну систему функцій. Для кожної узагальненої функції Уолша знайдено її аналітичний вираз. Запропоновано узагальнення неперервних недиференційовних функцій Буша, Вундерліха, Трибін-функції, яке грунтується на Q_s^*-зображення чисел відрізка [0;1], зі збереженням властивостей неперервності, ніде не монотонності, автомодельності. Вивчено його варіаційні властивості, описано властивості рівнів, зокрема їх масивність.^UThe thesis belongs to the field of metric number theory. In the work, we develop topological, metric, probabilistic, and fractal theory of real numbers based on two-symbol system of encoding of numbers (G_2-representation). This representation is an analogue of the known two-base system (Q_2-representation). Both bases of the latter system are positive but, for the former system, one base is positive and other base is negative. For the latter system, we give new applications and, for the former system, we create a new complete theory having some essential differences. Both representations are of the same type formally, however they are not topologically equivalent. They have the same basic metric relations and similar metric component of the theory but some special functions (left and right shift operators, inversor) have essentially different properties. We prove that the left shift operator is continuous, the inversor of digits of the representation is everywhere discontinuous nowhere monotonic function and the right shift operators are linear functions with different monotonicity and the same values at point g_0. This is an essential difference between the G_2-representation and other known two-symbol representations, particularly nega-binary representation. In the thesis, we propose a generalization of Rademacher and Walsh functions based on the Q_2-representation of numbers. Their integral properties are studied. We prove that generalized Rademacher functions form an orthogonal system of functions. For every generalized Walsh function, its analytical expression is found. We give a generalization of continuous non-differentiable Bush, Wunderlich, and Tribin functions based on Q_s^*-representation of numbers of closed interval [0,1] such that properties of continuity, nowhere monotonicity, and self-similarity are preserved. Its variational properties are studied. We also describe the properties of level sets, particularly their massivity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Масловський О. А. 
Радіолокаційні характеристики наземних об'єктів складної форми на основі вимірювань відбиття від локальних ділянок / О. А. Масловський. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуального наукового завдання вдосконалення методів розрахунку та вимірювання радіолокаційних характеристик об'єктів складної форми. Досліджено характеристики розсіювання електромагнітних хвиль на об'єктах, розташованих на підстильній поверхні.На базі результатів радіолокаційного зондування, отриманих в ближній зоні об'єкту, наведено декомпозиційну методику розрахунку вторинного випромінювання наземного об'єкту. Проведено розрахунок вторинного випромінювання моделі тактичної броньованої колісної машини (ТКБМ) декомпозиційною методикою. Проведена верифікація теоретичних розрахунків шляхом порівняння місць розташування ділянок з найбільшими значеннями ЕПР, які отримано експериментально, та за допомогою числового моделювання. Порівняння місць розташування найбільш відбиваючих ділянок поверхні показало збіг місць, отриманих у експерименті і розрахованих теоретично на 75%.У дисертаційній роботі розроблено метод часткового покриття об'єкта ("камуфляж") радіопоглинаючим матеріалом таким чином, що величина середньої ЕПР об'єкта в заданому кутовому діапазоні опромінення була максимально близька до середньої ЕПР "затіненої" об'єктом ділянки підстильної (фонової) поверхні. Таким чином розроблений метод дозволяє зробити об'єкт максимально непомітним ("неконтрастним") для засобів радіолокаційного спостереження.^UThe dissertation is devoted to solving the actual scientific problem of improving the method of calculation and measurement of radar characteristics of a complex shape object. The characteristics of electromagnetic waves scattering on the objects, which are located on the underlying surface were investigated. In dissertation the analysis of experimental and theoretical methods for secondary radiation estimation of complex form ground objects is carried out. Existing methods of measuring of the radar cross section in a far zone are considered. A brief analysis of technical means for measuring radar characteristics of objects with complex surface is given. On the basis of the review of the advantages and disadvantages of field measurements of the radar cross section of complex objects, it was concluded that there is a need to study secondary radiation of complex ground object on the basis of a decomposition method. Based on the research carried out in the dissertation it is possible, from RCS calculations with a big angle step, to drive conclusions about the average RCS for the object and to determine the confidence intervals in which this average value with a given probability will lie. In particular, we can conclude that in order to obtain a relative error no greater than for each of the models analysed in the work should choose an angle step of not more than 3º. Based on the results obtained in the near-field of the object, a decomposition method for calculating the secondary radiation of the ground object is presented. The calculation of secondary radiation of a tactical armored wheeled car model (TWAC) has been calculated by decomposition method. The verification of theoretical calculations was performed by comparing the locations of the areas with the largest RCS values, which were obtained experimentally, and by means of numerical simulation. Comparison of the locations of the most reflective areas of the surface showed a coincidence of the locations obtained in the experiment and calculated theoretically, by 75%.In the dissertation work the method of partial coverage of the object ("camouflage") was developed with the radio-absorbing material in such a way that the value of the average RCS of the object in the given angle of irradiation was as close as possible to the average RCS of the "shaded" by the object area of the underlying (background) surface. Thus, the developed method makes it possible to make the object as completely invisible ("non-contrast") for radar surveillance devices.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського