Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (592)Книжкові видання та компакт-диски (630)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=МИРОНЧУК$<.>+<.>A=МАРИН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Маринич І.С. 
Біологічні особливості північноамериканських шпилькових у зв'язку з їх культурою в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / І.С. Маринич ; НАН України. Центр. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Викладено матеріали з вивчення північноамериканських хвойних в Лісостепу України, в т.ч. сучасний таксономічний склад, вікова і кількісна структури, біометричні показники. Вивчена їх фенологія, ритм, динаміка росту і розвитку, особливості пилування і насіннєношення. Висвітлено питання удосконалення способів насіннєвого і вегетативного розмноження. Проведено аналіз досвіду і опрацьовано раціональні методи ландшафтного використання досліджених видів у даному ботаніко-географічному регіоні України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.0-39(4УКР),022

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Маринів В.І. 
Принцип особистої недоторканності в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.І. Маринів ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджуються основні питання, пов'язані з нормативним змістом принципу особистої недоторканності у кримінальному процесі України. Розглядаються проблеми, що виникають у кримінально-процесуальній діяльності органів дізнання, слідчого, прокурора, суду, пов'язаних з обмеженням основних прав та свобод особи, втягнутої у сферу кримінального судочинства, зокрема, права на свободу та особисту недоторканність. Дано поняття принципу особистої недоторканності та визначено його місце в системі основних засад кримінального процесу, проаналізовано правомірність застосування заходів процесуального примусу, пов'язаних з обмеженням права на особисту недоторканність. Сформульовано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного кримінально-процесуального законодавства з метою максимального захисту прав та інтересів осіб, що охороняються законом, у кримінальному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Мирончук М.В. 
Генерація поверхневих та внутрішніх хвиль локальними неоднорідностями в рідині: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / М.В. Мирончук ; НАН УкраЇни. Ін-т гідромеханіки. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Узагальнено нелінійну модель генерації хвиль локальними неоднорідностями у рідині скінченної глибини для випадку багатошарових та намагнічуваної (двовимірний випадок) рідин. Проаналізовано вплив магнітних параметрів на поширення лінійних поверхневих хвиль у магнітній рідині зазначеної глибини без неоднорідності. Отримано розв'язок тривимірної лінійної задачі про генерацію поверхневих хвиль набіганням однорідного потоку на два витоки, що дало змогу дослідити вплив числа Фруда та відстані між витоками на зміну форми вільної поверхні. Значну увагу приділено впливу фізичних параметрів моделі на розповсюдження гармонічних хвиль у тришаровій рідині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.322,022 + В253.342,022
Шифр НБУВ: РА310647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мирончук В.Г. 
Розроблення способів та удосконалення апаратів для промислової кристалізації цукристих речовин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.12 / В.Г. Мирончук ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 38 с. — укp.

Розроблено способи та удосконалено апарати промислової кристалізації цукристих речовин на основі доповнення теоретичних уявлень, а також проведено комплексні експериментальні дослідження процесів у апаратах та технологічних схемах кристалізації. Вперше розкрито причину асиметричного механізму рекристалізації під впливом парової фази на процес кристалізації цукру. Розроблено нові способи інтенсифікації кристалізації фруктози на основі використання додатка суміші гліцерину та АМГСК-100 до кристалізуючого утфелю та з використанням у якості затравки дрібної фракції кристалів фруктози. Запропоновано технологічний режим кристалізації цукрового утфелю останнього продукту, що включає його розбавлення у перемішувачах-кристалізаторах. Науково обгрунтовано використання рециркуляції продуктів у технологічних схемах кристалізації цукру. Розроблено універсальну модель багатоступеневої промислової кристалізації цукру та її програмне забезпечення щодо аналізу, прогнозування та оптимізації роботи продуктового виділення цукрового заводу. Отримано математичні рівняння взаємозв'язку кристалізації, теплообміну рециркуляції та конструкції апарата. Розроблено методику розрахунку секційних прямотечійно-рециркуляційних камер росту кристалів вакуум-апаратів безперервної дії. Запропоновано спосіб обробки цукрового утфелю у центрифугах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.632
Шифр НБУВ: РА308506 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Мариненко В.П. 
Антиоксиданти у комплексному лікуванні негонококових уретритів (хламідійних, уреаплазмових, мікроплазмових, трихомонадних, кандідозних): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.П. Мариненко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.570.11-52
Шифр НБУВ: РА313763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
6.

Маринець О.М. 
Підвищення ефективності суднових енергетичних установок використанням аераційних плазмохімічних пристроїв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.05 / О.М. Маринець ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2002. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано нову для суднових енергетичних установок схему організації процесу плазмохімічного реагування в коаксіальному пристрої з периферійним підведенням плазми та центральноосьовим підведенням палива. Вперше одержано дані про вплив геометричних і режимних параметрів на ефективність роботи коаксіального пристрою плазмохімічної інтенсифікації горіння, на підставі яких виведено критеріальні рівняння його вольт-амперної характеристики та теплового коефіцієнта корисної дії. Установлено закономірності генерування плазмового потоку з газодинамічною стабілізацією течії в криволінійному каналі плазмохімічного пристрою аксіального типу, що полягають у зменшенні асиметричності плазмового потоку його компенсаційним розширенням у зауступній частині. У подальшому розвитку уявлень про фізичну модель факела аереційного плазмохімічного пристрою в частині взаємодії пограничного шару з супутнім потоком на основі вперше отриманих експериментальних даних про структуру його концентраційних та температурних полів. Доповнено концепцію плазмохімічної інтенсифікації горіння палива в камері згоряння суднового газотурбінного двигуна новими положеннями про ефективність схемних рішень її здійснення, що визначають умови найменш енергоємного плазмового впливу. Запропоновано уявлення особливостей аерації горючих сумішей та нові закономірності здійснення плазмохімічного впливу, які забезпечують сталість екологічних характеристик суднових газотурбінних і котельних установок. Розроблено положення щодо необхідної умови прояву ефекту плазмохімічної інтенсифікації горіння основного палива в паливоспалюючому пристрої. Зазначено, що у плазмохімічних пристроях інтенсифікації горіння генерування плазмохімічного факела в процесі взаємодії коаксіального периферійного потоку плазми з центральним осьовим потоком палива енергетично більш вигідне в порівнянні з генеруванням факела в процесі взаємодії осьового потоку плазми з периферійними потоком палива. Встановлено, що криволінійна схема плазмового пристрою аксіального типу, призначеного для роботи в автомодельних режимах, може бути реалізована згином проточної частини на електродуговій ділянці за її профілюавання, адаптованого до структури зауступної течії плазмового потоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О455.3-043
Шифр НБУВ: РА319232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Мариніч І.О. 
Прогнозування економічних наслідків реструктуризації в будівництві шляхом порівняльної експертної діагностики (на прикладі холдингової компанії "Київміськбуд"): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / І.О. Мариніч ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано ієрархічну класифікаційну модель реорганізації будівельного комплексу за видами, чинниками, напрямами. Наведено систему критеріїв, параметрів та відповідну економіко-математичну модель наслідків і результатів реструктуризації. На базі моделі створено методику достовірної оцінки реструктуризації, алгоритмізації методики оцінки реструктуризації у вигляді комплексу прикладних програм. Розроблено конкретні системні рекомендації щодо впровадження методологічних та методичних підходів до практики управління будівельними організаціями. Запропоновано та обгрунтовано диференціацію стратегічних цілей реструктуризації за структурно-функціональними напрямами, а також систему відносних економічних показників, що описує та складає базу для розрахунків інтегрального та комплексних показників досягнення стратегічних цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-2К)311-31-230.38
Шифр НБУВ: РА326985

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Маринський А.Г. 
Тверді градієнтні покриття та електронно-променева технологія їх отримання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.07 / А.Г. Маринський ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

На прикладі випару та осадження спресованих у таблетки порошкових сумішей типу Ni-Cr-C, Co-Ti-C, Ni-Co-Ti-C, Ni-Co-Cr-Ti-C доведено, що зазначений процес можна успішно використовувати для синтезу покриттів з градієнтом складу, структури та властивостей по товщині. Розроблено методику, а також на прикладі складових карбідів титану та карбідів хрому показано можливість стабільного одночасного контрольованого електронно-променевого випаровування елементів із тиском насичених парів, який істотно відрізняється, у пропорції, що забезпечує синтез карбідних покриттів заданого складу. Визначено умови та встановлено закономірності осадження карбідних покриттів із градієнтом складу за зазделегідь заданим законом з властивостями, близькими до стехіометричних. Варіювання складом і властивостями може здійснюватися шляхом зміни концентрації вихідних компонентів, а також зміною технологічних параметрів осадження. Встановлено, що зі збільшенням концентрації вуглецю у порошкових сумішах типу Me-Ti-C та Me-Cr-C на 20 - 25 % відносно стехіометричного складу збільшується загальна мікротвердість покриттів, і в основній твердій області дорівнює 30 - 34 ГПа для карбіду титана і 20 - 22 ГПа для карбіду хрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.033.057.3 + К663.030.022 +
Шифр НБУВ: РА324264

Рубрики:

      
9.

Маринкевич С.М. 
Стильові домінанти поезії Тодося Осьмачки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.М. Маринкевич ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 19 с. — укp.

Вперше в українському літературознавстві здійснено комплексний аналіз стильових домінант поезії Т.Осьмачки у контексті європейського модернізму із застосуванням системно-аналітичного підходу, історико-функціонального, порівняльно-типологічного та біографічного методів дослідження. Доведено, що головні складові ідіостилю Т.Осьмачки - домінанти різних типів творчості (експресіонізму та сюрреалізму), органічно поєднані з ознаками українського фолькльору. З'ясовано характер та еволюцію експресіоністичних і сюрреалістичних тенденцій у ліриці митця, розглянуто своєрідність вияву у ній апокаліптичних візій, інтерпретації образу міста як онтологічного феномена. Вперше наведено механізми моделювання сюрреалістичних образів у поезії Т.Осьмачки, оригінальність рецепцій та трансформації традиційного матеріалу (українського фолькльору) на жанрово-стильовому, а також на рівні мотивів, образів і ритміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=7СОЕ)-4 Осьмачка,Т.535 + Ш5(7СОЕ=УК)-4 Осьмачка,Т.535 +
Шифр НБУВ: РА323357

Рубрики:

      
10.

Мариняк Р.С. 
Історіографія поезії Ліни Костенко: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Р.С. Мариняк ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено принципи формування історіософії в українському гуманітарному просторі та здійснено аналіз поезії Л.Костенко, розглянуто вплив національної історіософії на специфіку авторського мислення. Базуючись на матеріалі лірики поетеси, здійснено аналіз християнського та загальнолюдського вимірів етичних домінант в їх історіософському вияві. Висвітлено світогляд українського суспільства середини XVII ст., репрезентований у "Марусі Чурай", у аспекті аксіологічних вартостей, постульованих в історіософії авторки. Розглянуто філософію поразки у романі "Берестечко" у контексті роздумів про формування політичних пріоритетів у кризовій ситуації. Л.Костенко постулює свою історіософію не шляхом створення масштабного історичного тла, а тотального занурення у внутрішній світ непересічної (геніальної) особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Костенко, Л.В.535 +
Шифр НБУВ: РА337471

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Мариненко Н.В. 
Інтелектуальна проза В.Петрова: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.В. Мариненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проаналізовано жанрово-стильову специфіку інтелектуальної прози В.Петрова (Домонтовича). Досліджено особливості інтелектуальної наповненості авторських текстів. Вивчено риси індивідуального стилю письменника, а саме: широке використання культурно-історичного контексту, символів, метафор, інтелектуальних елементів, орієнтованих на відповідний інтелектуальний досвід читача, а також іронічність, критичність авторської думки у висвітленні проблем діалогу між суспільством і мистецтвом, самоідентифікації особистості за умов конфлікту природи та цивілізації, історичної національної перспективи. Зазначено, що філософічність творів В.Петрова (Домонтовича) свідчить про глибоке інтелектуальне за змістом і модерне за формою засвоєння митцем провідних ідей свого часу, що значною мірою поширює уявлення про українську літературу XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Петров, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА341140

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Мирончук Т.В. 
Формування та розвиток франчайзингових відносин підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.В. Мирончук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено проблему розробки теоретичних положень і прикладних рекомендацій щодо вдосконалення процесу формування та розвитку франчайзингових відносин підприємств. Удосконалено та доповнено класифікацію видів франчайзингу, сформульовано та систематизовано внутрішні чинники формування та розвитку франчайзингових відносин підприємств. Проаналізовано доцільність, стан і перспективи розвитку франчайзингу в Україні. Удосконалено процес установлення розміру, структури та порядку сплати франчайзингової винагороди, зокрема, систематизовано форми здійснення періодичних франчайзингових платежів. Розвинуто методичні положення щодо визначення граничних (мінімальної та максимальної) меж розміру франчайзингової винагороди. Розроблено методичні рекомендації щодо економічного оцінювання пріоритетності франшиз потенційним франчайзі, що передбачають формування переліку пропонованих до продажу франшиз у порядку спадання рівня економічної ефективності їх використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)292.4 +
Шифр НБУВ: РА346682

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мирончук М.В. 
Семантика дієслів розташування в англійській, німецькій та українській мовах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / М.В. Мирончук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність поняття ситуації розташування й охарактеризовано її компоненти. Проаналізовано семантичний, морфологічний і синтаксичний рівні дистрибуції дієслів розташування з семантикою приєдання та включення. На підставі одержаних результатів виявлено семантичний потенціал досліджуваних одиниць. Наведено системний опис семантики дієслів розташування в англійській, німецькій та українській мовах. Здійснено класифікацію зазначених лексичних одиниць за наявністю описових і відносних сем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.5 + Ш143.24-212.5 + Ш141.4-212.5 +
Шифр НБУВ: РА344146

Рубрики:

      
14.

Мирончук В.П. 
Продуктивність та котонізаційна здатність різних сортів льону-довгунця: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / В.П. Мирончук ; Нац. наук. центр "Ін-т земл-ва УААН". — К., 2006. — 18 с. — укp.

Наведено результати лабораторних, польових і виробничих досліжень, на підставі яких виявлено особливості зміни кількісних параметрів росту та розвитку рослин, особливості формування врожаю насіння, соломи та волокна і якості продукції різних за скоростиглістю сортів льону-довгунця. Зроблено порівняльний аналіз модифікованого короткого лляного волокна різних сортів даної рослини, одержаної за лабораторних умов і механічного котонування, виділено високопродуктивний сорт для використання у технологічному процесі одержання котоніну. Установлено залежність формування врожаю соломи, насіння та волокна від погодних умов вегетаційного періоду льону-довгунця. За результатами досліджень рекомендовано найбільш продуктивні сорти, що забезпечать формування максимальної насіннєвої та волокнистої продукції з високою якістю. Наведено результати економічної й енергетичної оцінки ефективності вирощування льону-довгунця, приготування та переробки трести.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-4 +
Шифр НБУВ: РА346375

Рубрики:

      
15.

Маринін А.І. 
Розроблення та застосування імпульсного електрогідравлічного способу оброблення сировини рослинного походження: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / А.І. Маринін ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив режимів електрогідравлічної обробки на зміну параметрів сокостружкової суміші, дифузійного соку, суспензії цикорію. Встановлено, що дія електрогідравлічної обробки на сокостружкову суміш дозволяє одержати дифузійний сік з покращеними якісними показниками, що дає можливість проводити процес екстрагування в області знижених температур. Пояснено зменшення контамінаційної мікрофлори. Досліджено вплив режимів електрогідравлічної обробки на суспензії цикорію з метою одержання фруктозо-олігосахаридних сумішей. Доведено ефективність використання електрогідравлічного плазмолізатора для обробки сокостружкової суміші й одержання дифузійного соку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л815.33 +
Шифр НБУВ: РА354888

Рубрики:

      
16.

Мирончук Н.М. 
Формування культури міжособистісних взаємин старших підлітків у позаурочній діяльності: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Н.М. Мирончук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан проблеми формування у школярів культури взаємин у контексті її історичного розвитку. Розкрито суть базових понять дослідження, наведено визначення понять "культура міжособистісних взаємин старших підлітків", "формування культури міжособистісних взаємин старших підлітків". Визначено структуру даної культури, основними складниками якої є когнітивний, емоційно-мотиваційний, діяльнісно-практичний, регулятивний компоненти. Установлено критерії, показники та рівні її сформованості. Розроблено, науково обгрунтовано й експериментально перевірено модель формування культури міжособистісних взаємин старших підлітків у позаурочній діяльності, структурними компонентами якої визначено мету, завдання, принципи, зміст, види діяльності, форми та методи роботи, результати. Висвітлено форми організації позаурочної виховної роботи зі школярами, запровадження яких довело наявність позитивної динаміки розвитку культури взаємин у експериментальних групах, а саме: факультативний курс "Культура взаємин", етично-дискусійна студія, міні-театр, Клуб журналістів школи, курс ділових ігор.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.314 + Ч421.331.3 + Ч421.385 +
Шифр НБУВ: РА354597

Рубрики:

      
17.

Мариненко Ю.В. 
Проблеми національної ідентичності в українській прозі 40-50-х років ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Ю.В. Мариненко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено українську прозу 1940 - 1960-х рр. як системну цілісність. У критико-аналітичному аспекті розглянуто філософські, ідеологічні, політичні доктрини, естетичні програми, які визначають своєрідність даного літературного періоду. У цьому контексті проаналізовано індивідуальні авторські тексти письменників різних ідеологічних, політичних, естетичних орієнтацій, а саме: Т.Осьмачки, О.Довженка, В.Домонтовича, В.Барки, І.Багряного, Л.Мосендза, І.Костецького. О.Гончара, Д.Гуменної, У.Самчука, Ю.Косача, М. Стельмаха. На підставі результатів здійсненого аналізу розроблено загальну концепцію своєрідності українського прозового тексту даного періоду. Доведено, що кожен з індивідуальних авторських текстів є сегментом (сюжетною колізією) іншої цілості - тогочасного українського прозового "надтексту", висвітлено жанрову специфіку творів, розкрито її детермінанти. Як результат дослідження є запропоновані підходи щодо формування цілісного уявлення про національну своєрідність українського літературного процесу 1940 - 1950-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 + Ш5(УК=4/8)-334 +
Шифр НБУВ: РА349718

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Маринів 
Податкова перевірка як організаційно-правова форма реалізації податкового контролю: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Наталія Анатоліївна Маринів ; Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201
Шифр НБУВ: РА352494

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Мирончук Г.Л. 
Дефектоутворення в монокристалах CdS і CdS:Cu при опроміненні частинками підпорогової енергії: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Г.Л. Мирончук ; Волин. нац. ун-т ім. Л.Українки. — Луцьк, 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено, що основним механізмом підпорогового дефектоутворення є домішково-іонізаційний механізм, ефективність якого збільшується в область напружених і спотворених міжатомних зв'язків поблизу значних структурних пошкоджень кристалічної гратки напівпровідника. Виявлено, що швидкість утворення дефектів зростає у легованих Cu зразках. Досліджено лазерний відпал центів рекомбінації в електронно- та нейтронно-опромінених CdS і CdS:Сu-монокристалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.227,022 +
Шифр НБУВ: РА361271

Рубрики:

      
20.

Маринчина І.М. 
Алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти: автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.01 / І.М. Маринчина ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему раннього виявлення плацентарної форми дисфунції плаценти, яка є найбільш тяжкою, оскільки супроводжується високим рівнем (40 %) перинатальних втрат. На підставі вивчення рівня білків зони вагітності, гормональної функції плаценти, ультразвукових особливостей структурно-функціональних порушень фетоплацентарного комплексу, показників системи гемостазу, стану оксидантної й антиоксидантної систем у вагітних розроблено алгоритм діагностики плацентарної форми дисфунції плаценти. Рекомендовано використовувати дані показники як базові для комплексного обстеження вагітних у разі відсутності клінічної симптоматики плацентарної дисфункції. Встановлено, що прогресуюче наростання тяжкості плацентарної форми дисфункції і плаценти характеризується зниженням активності антитромбіну III та зростанням тромбінового часу, активізацією первинного гемостазу, зростанням сумарної фібринолітичної активності плазми крові, посиленим процесом перекисного окиснення ліпідів вже з 20 - 24-го тижнів вагітності з максимальними змінами в 28 - 32-му тижні гестації. Запропоновано алгоритм діагностики плацентарної форми дисфункції плаценти, який дозволяє своєчасно поставити відповідний діагноз, запобігти тяжкій формі внутрішньоутробного стану плода, знизити рівень перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-4 +
Шифр НБУВ: РА362623

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського