Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (1032)Книжкові видання та компакт-диски (814)Журнали та продовжувані видання (63)
Пошуковий запит: (<.>A=НАЗАРЕНК$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=АЛЕКСЕЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Валентинов В.Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Л. Валентинов ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88
Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Назаренко І.В. 
Підвищення ефективності гібридизації в свинарстві шляхом ротаційної зміни плідників: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.В. Назаренко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено відтворні якості свиноматок великої білої породи та помісних за умов схрещування та гібридизації з кнурами великої чорної, української м'ясної порід, молдавського м'ясного типу та червоно-поясної спеціалізованої лінії полтавської селекції. Визначено особливості росту та розвитку чистопородного, помісного та породно-лінійного молодняка різних поєднань. Оцінено відгодівельні, забійні та м'ясо-сальні якості чистопородного, помісного та породно-лінійного молодняка. Вивчено інтер'єрні особливості дослідних тварин та їх зв'язок із живою масою. Проаналізовано економічну ефективність різних варіантів дво- та трипородного схрещування та породно-лінійної гібридизації. Розроблено прийоми з раціонального використання материнських та батьківських форм у разі ротаційних змін плідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-338.2,022
Шифр НБУВ: РА310268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Назаренко Р.І. 
Характеристика кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Р.І. Назаренко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних і прикладних питань виникнення, розвитку та реалізації кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження. Розкрито зміст, об'єкт, коло суб'єктів кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження та юридичні факти, що викликають їх появу, проаналізовано місце процесуальних відносин у механізмі правового регулювання. З'ясовано співвідношення кримінально-процесуальних відносин з іншими видами правових відносин (кримінально-правовими, адміністративно-процесуальними, прокурорсько-наглядовими). З урахуванням сучасних поглядів і теоретичних концепцій кримінально-процесуального права, положень Конституції України, чинного законодавства, окремих положень відомчих нормативних актів розглянуто специфіку кримінально-процесуальних відносин на початковому етапі досудового провадження та запропоновано шляхи удосконалення зазначеного виду правових відносин. Досліджено процесуальні й організаційні форми взаємодії державно-владних суб'єктів, які ведуть кримінальний процес. Сформульовано й аргументовано пропозиції та рекомендації щодо внесення змін і доповнень до чинного та проекту нового КПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722
Шифр НБУВ: РА314892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Назаренко О.В. 
Українська фразеологія як вираження національного менталітету: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Назаренко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено специфіку вияву національного менталітету в семантиці фразеологічної одиниці (ФО) шляхом аналізу культурно-національної семантики фразеологізмів, а також специфіку опису культурних конотацій та співвіднесення їх із концептуальним змістом фразеологізму як мовного знака, що відтворює їх у процесі вживання та тим самим несе відомості про сукупну ідентичність культурно-мовної самосвідомості як частини загальнокультурного менталітету українців. Простежено зв'язок образного значення фразеологізму з етнокультурними факторами через встановлення семантичної типології, окреслення тематичних груп, виявлення стрижневих слів, на базі яких утворюються синонімічні ряди ФО. Здійснено аналіз лексем-компонентів, що мають гумористичну конотацію. Виділено та проаналізовано численну групу фразеологізмів, лексичним компонентом яких виступають назви реалій українського побуту, що за своєю образністю є унікальними, бо в них - світобачення народу, його традиції, побут, культура. Встановлено, що на основі постійних асоціативних зв'язків утворено специфічну образність фразеологізмів, за допомогою якої постає національна специфіка мови, шляхи актуалізації семантики та форми ФО якої залежать від менталітету лінгвокультурної спільноти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-33
Шифр НБУВ: РА314631 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
5.

Назаренко О.М. 
Вплив сезонних коливань температури повітря та жорсткості підживлюючої води на ефективність роботи систем оборотного водопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.М. Назаренко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Наведено методи удосконалення системи водяного охолодження металургійних агрегатів шляхом підвищення надійності їх експлуатації, нормування витрат води та запобігання утворенню щільних сольових відкладень за сезонних коливань температури повітря та якості свіжої (підживлювальної) води. Досліджено водно-хімічний режим об'єднаної системи водяного охолодження теплоелектроцентралей - пароповітрядуттьової станції з використанням безреагентного методу стабілізації оборотних вод, за яким допустимий рівень розпаду бікарбонатного аніону та солевміст води підтримуються за рахунок необхідної продувки. На підставі результатів досліджень встановлено закономірності пересичення оборотних вод за карбонатом і сульфатом кальцію, а також гідроксиду магнію з урахуванням впливу асоціатів у даних водах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.12
Шифр НБУВ: РА316788 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Назаренко Г.І. 
Організаційно-педагогічні умови забезпечення наступності в навчанні дітей дошкільного та молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / Г.І. Назаренко ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2002. — 18 с. — укp.

Проведено ретроспективний аналіз здійснення наступності у навчанні дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. З'ясовано, що дана проблема є однією з недостатньо висвітлених складових педагогічної науки, характеризується неоднозначністю трактування основних понять і співіснуванням найрізноманітніших поглядів щодо її вирішення. Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови забезпечення наступності у навчанні дошкільників і молодших школярів: здійснення навчання та виховання у контексті особистісно орієнтованої парадигми, дотримання варіативності у підготовці дітей до навчання у школі, посилення взаємодії дошкільних закладів і початкової школи. Розроблено комплексну програму забезпечення наступності у роботі перших двох ланок освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.52 + Ч421.52
Шифр НБУВ: РА320824 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Назаренко М.Й. 
Міфопоетика М.Є.Салтикова-Щедріна ("Історія одного міста", "Пани Головльови", "Казки"): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / М.Й. Назаренко ; НАН України; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний міфопоетичний аналіз відомих творів Салтикова-Щедріна. Показано, що в кожному тексті Щедріна присутня позачасова матриця, парадигма. Описано генезис та функціонування релігійних, міфологічних, казкових і літературних образів. Визначено цілї та засоби трансформації цих образів. Порівняно хронотипи щедрінських творів з міфологічними. Наведено їх спільні та відмінні риси. Досліджено, що розглянуті твори Щедріна належать до категорії "метаісторичних" текстів - тих, що описують історичні події з точки зору їх глобальних, прихованих закономірностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)4-4 Салтыков-Щедрин, М.Є. 534 +
Шифр НБУВ: РА321273

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Назаренко Є.І. 
Краудіони як нелінійні збудження тривимірної кристалічної гратки: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / Є.І. Назаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто задачу про рух краудіона як динамічну проблему тривимірних кристалічних граток. Сформульовано вимоги до кристалогеометричних параметрів міжатомної взаємодії, які дають змогу виділити краудіонні збудження щільноупакованих атомних рядів на тлі малих динамічних деформацій кристала в цілому. Одержано співвідношення, які пов'язують власну енергію та ефективну масу краудіона з мікроскопічними параметрами кристала та параметрами міжатомної взаємодії. В межах формалізму Лагранжа виведено рівняння руху краудіона в довільному неоднорідному та змінному за часом полі пружних деформацій кристала за наявності діючих на кристал зовнішніх сил. Виконано аналітично-числові розрахунки кристалічного поля для щільнопакованих атомних рядів, базуючись на уявленні кристалічних граток як сукупності паралельних атомних рядів. В межах узагальненої моделі Френкеля - Конторової вивчено краудіони, що виникають у випадках так званих двоямного та двобар'єрного потенціалів кристалічного поля: описано структуру субкраудіонів з дробовими топологічними зарядами, розщеплених краудіонів на субкраудіони у процесі трансформації двобар'єрного потенціалу в двоямний. Обговорено умови існування спеціальних типів субкраудіонів, пов'язані з атомною в'язкістю кристала та прикладеною до нього зовнішньою силою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.3,022 +
Шифр НБУВ: РА323290

Рубрики:

      
9.

Назаренко А.В. 
Редукція ступенів вільности у релятивістичній гамільтоновій динаміці: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / А.В. Назаренко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено редукцію польових ступенів вільності у системах взаємодіючих частинок з використанням методів узагальненої гамільтонової механіки з в'язями. На базі інтегралу дії релятивістської системи точкових зарядів з електромагнітним полем знайдено канонічну реалізацію групи Пуанкаре у термінах калібрувально-інваріантних змінних у діраківській миттєвій та фронтовій формах динаміки. Розроблено процедуру редукції польових ступенів вільності в межах теорії в'язей Дірака, яка має структуру групи Пуанкаре та дає змогу встановити зв'язок між коваріантними та канонічними частинковими змінними. Доведено фізичну еквівалентність генераторів групи Пуанкаре системи зарядів з прямою взаємодією у миттєвій та фронтовій формах динаміки після виключення електромагнітного поля. Узагальнено рівняння Ліувіля для функції розподілу на випадок систем із в'язями. Одержані вирази збігаються з відомими результатами у фізичному фазовому підпросторі. Досліджено вплив калібрувальних ступенів вільності. Здійснено точне відінтегрування польових змінних у статистичній сумі системи зарядів з електромагнітним полем у фронтовій формі динаміки. Знайдено термодинамічні функції в наближенні кільцевих діаграм для релятивістичної системи заряджених частинок з гамільтоніяном першого порядку наближення за константою взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В31,022 +
Шифр НБУВ: РА323085

Рубрики:

      
10.

Назаренко О.А. 
Етичні аспекти діалогічних концепцій культури: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / О.А. Назаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто принципи побудови філософської моделі діалогу та морально-етичні критерії його функціонування на рівні культури. Визначено, що на сьогодні діалог культур - це взаємовплив, за яким кожен залишається на своїй точці зору, але обох цей діалог сутнісно збагачує. Доведено, що єдина можливість існування такого діалогового відношення - покладання в його основу морально-етичних критеріїв: відповідальності за іншого та перед іншим, толерантності тощо. Зазначено, що "універсальній гомогенності" може бути протиставлена взаємодія культур за принципом "гостинності" щодо іншого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671*321 + Ю701.5 +
Шифр НБУВ: РА325595

Рубрики:

      
11.

Назаренко Н.М. 
Екологічні особливості бересто-пакленових дібров в підзоні чорнозему звичайного: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / Н.М. Назаренко ; Укр. наук.-дослід. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто типологічну структуру північно-степових бересто-пакленових дібров у зв'язку з геоморфологічною будовою схилів та географічними варіантами (районами) дібров. Для досліджених лісів визначено режими провідних екологічних факторів, які характеризують певні лісорослинні умови та пов'язані з визначеними лісотипологічними одиницями. Виявлені за фітоіндикаційними методами характеристики лісорослинних умов відповідають реальним, що визначаються за допомогою класичних методів дослідження екотопів. Охарактеризовано екологічну структуру живого надгрунтового покриву вищих рослин та підросту північно-степових дібров. Виділено угрупування сполучених видів та наведено їх фітоіндикаційну оцінку, відповідно до визначених лісотопологічних одиниць. Визначено види-індикатори для окремих типів лісорослинних умов та типів лісу, їх підтипів та варіантів. Виявлені фітоіндикатори та характеристики лісорослинних умов мають статистичну достовірність і можуть використовуватися у процесі лісотипологічних досліджень та планування лісівничих заходів у північно-степових дібровах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.11-425(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325986

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Назаренко В.О. 
Геометризація процесу зрушення земної поверхні над рухомим очисним вибоєм пологого вугільного пласта: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.01 / В.О. Назаренко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2004. — 32 с. — укp.

Встановлено закономірності зрушення земної поверхні над рухомим очисним вибоєм. Розроблено методики геометричного моделювання та аналізу поверхні мульди зрушення над рухомим очисним вибоєм пологого вугільного пласта. Визначено закономірності геометричної будови поверхні мульди зрушення над діючою очисною виробкою. Доведено, що її загальна будова визначається розподілом осідань земної поверхні в особливому перерізі, названим базовим перерізом динамічної мульди. Встановлено закономірності формування профілю мульди у базовому перерізі та поверхні мульди в цілому залежно від умов підробки земної поверхні. Розроблено геометричні схеми мульд зрушення від спільної відробки спарених лав і лав у зближених пластах, що забезпечують найменше деформування земної поверхні та можливість управління процесом її зрушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И124 + Т310.16 +
Шифр НБУВ: РА331837

Рубрики:

      
13.

Назаренко Т.Г. 
Формування соціально-економічних понять у старшокласників на уроках географії: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.Г. Назаренко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади економічної освіти, визначено основні напрями її розвитку. Проведено аналіз проблеми формування наукових понять в учнів старших класів, запропоновано визначення терміну "соціально-економічні поняття", встановлено їх сутність та структуру, здійснено класифікацію. Встановлено психолого-педагогічні умови процесу формування соціально-економічних понять та критерії їх відбору для засвоєння на уроках географії в старших класах. Розроблено та експериментально перевірено модель та методику формування соціально-економічних понять. Доведено, що наповнення шкільних курсів географії соціально-економічними поняттями шляхом дотримання відповідних психолого-педагогічних умов сприяють ефективності засвоєння соціально-економічних знань у системі географічної освіти. Порівняно результати різних методів навчання, які використовуються в процесі формування соціально-економічних понять, встановлено оптимальне кількісне співвідношення між різними поняттями, що вивчаються на уроках географії в десятому класі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У04р20-25 +
Шифр НБУВ: РА331806

      
14.

Назаренко Л.М. 
Родинно-шкільний виховний простір як фактор соціального становлення особистості підлітка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Л.М. Назаренко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2005. — 17 с. — укp.

Вперше створено й експериментально перевірено модель формування готовності підлітка взаємодіяти з соціумом. Визначено зміст понять "родино-шкільний виховний простір", "соціальне становлення", "соціально-психологічна компетентність". Уточнено педагогічні аспекти співпраці вчителів і батьків у процесі створення цілісного виховного простору, удосконалено форми та методи педагогічного впливу на особистість підлітка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.51 + Ч491.391 +
Шифр НБУВ: РА336665

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Назаренко О.А. 
Розробка біосенсора для визначення концентрацій стероїдних глікоалкалоїдів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / О.А. Назаренко ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше створено й охарактеризовано експериментальну модель субхронічної глікоалкалоїдної інтоксикації за певними критеріально значущими показниками. Уперше розроблено лабораторний прототип біосенсорного пристрою на базі pH ПТ та БуХЕ для визначення концентрації СГА у модельних розчинах та у соку бульб картоплі. Запропоновано підходи, що дозволяють за допомогою розроблених біосенсорів селективно визначати СГА за присутності у дослідних зразках іонів важких метелів та фосфорорганічних пестицидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.182 +
Шифр НБУВ: РА338673

Рубрики:

      
16.

Назаренко П.Г. 
Особливості провадження досудового слідства у кримінальних справах за участю іноземців: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / П.Г. Назаренко ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Наведено рекомендації щодо удосконалення кримінально-правового законодавства України та практичного його застосування, підвищення ефективності дії кримінально-процесуальних норм. Розкрито суть поняття правового статусу іноземних громадян, проаналізовано загальноправові та диференційовані статуси іноземців (привілеї та імунітети). Визначено зміст прав і гарантій іноземців у кримінальному судочинстві (КС) під час запровадження досудового слідства (ДС). Описано особливості захисту та представництва, застосування норм кримінально-процесуального права (КПП) до іноземців, які беруть участь у КС, а також провадження окремих слідчих дій за їх участю. Досліджено проблеми, які виникають у процесі застосування норм КПП за умов провадження ДС за участю іноземних громадян. Розглянуто підстави та зміст міжнародного співробітництва України та його вплив на кримінально-процесуальне законодавство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)72 + Х911.14(4УКР) + Х916.83 +
Шифр НБУВ: РА342774

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Назаренко О.В. 
Орендні земельні відносини та механізм їх удосконалення в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Назаренко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування та запропоновано шляхи вирішення комплексу питань, пов'язаних з функціонуванням механізму оренди як економічного інструменту раціонального сільськогосподарського землекористування. Розглянуто теоретичні засади екологічних зобов'язань, розроблено їх класифікацію за способами утворення та визначено джерела функціонування. З'ясовано перспективи використання геоінформаційних технологій у процесі формування орендних земельних відносин. Запропоновано методику визначення оптимального розміру землекористування, обгрунтовано механізм амортизації права оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення як нематеріального активу. Уточнено модель функціонування орендних операцій з земельними ділянками та правом оренди на них. Розроблено економічний механізм оцінки та застави права оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення на підставі визначення раціонального строку оренди, можливості збільшення кредитування та удосконалення нормативно-првової бази. Визначено індекс вартості вирощеної продукції на даній земельній ділянці та його вплив на розмір вартості права оренди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-511.23 + У9(4УКР)320-511.23
Шифр НБУВ: РА342617

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Назаренко О.А. 
Гідродинамічні випромінюючі системи з вісесиметричною локалізованою областю кавітаційної природи: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / О.А. Назаренко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено модифіковану модель випромінюючої системи, за допомогою якої обгрунтовано утворення локалізованої кавітаційної області та розрив суцільності струменю, що обмежує дану область, з вибухоподібним викидом її вмісту. Описано механізм гідродинамічного звукоутворення затопленими струменями рідини. Вперше на базі даної моделі теоретично одержано залежність основної частоти генерованих коливань від гідродинамічних і геометричних параметрів випромінюючої системи. Уточнено залежності даної частоти від швидкості струменя рідини, відстані між соплом і перешкодою та радіуса сопла. Виявлено, що зі збільшенням даних параметрів частота спадає, що добре узгоджується в абсолютних одиницях вимірювання з дослідними залежностями. Удосконалено модифіковану модель формування вторинної кавітаційної області, а також вперше оцінено кут розширення турбулентного струменя та частину його, яка використовується на її формування. Проаналізовано зміну тиску в порожнині протягом періоду коливань, розраховано максимальне значення надлишкового у порівнянні з навколишнім тиску, за якого відбувається вибух порожнини, та встановлено, що перед викидом вмісту даної області вихор тороідальної кавітаційної області гальмується. Вперше фізично й теоретично обгрунтовано й експериментально показано можливість використання енергії захлопування кавітаційних бульбашок і областей для нанесення супертонких оксидних нанопокриттів на різні металеві поверхні, що реалізовано за допомогою спеціально розробленого фізичного прикладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.31 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА345016

Рубрики:

      
19.

Назаренко С.А. 
Фінансово-кредитне забезпечення розвитку харчової промисловості регіону (на матеріалах Черкаської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / С.А. Назаренко ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Розкрито суть поняття фінансово-кредитних відносин та їх вплив на формування оборотного капіталу підприємства, а також економічну суть кредитоспроможності суб'єктів господарювання. Поглиблено теорію та методологію кредитоспроможності за трансформаційних умов. Виявлено фактори формування процесу економічних відносин підприємств і банків у контексті інтересів регіону. Поглиблено науково-методині підходи до оцінки кредитоспроможності суб'єктів господарювання, удосконалено механізм оцінки кредитоспроможності позичальника. Проаналізовано сучасний стан розміщення поточних оборотних активів підприємств харчової галузі регіону. Розвинуто принципи кредитоспроможності позичальника. Визначено проблеми забезпечення кредиту підприємств харчової промисловості. Розроблено методику оптимальної оцінки кредитоспроможності цих підприємств і напрями удосконалення розміщення та використання фінансово-кредитних ресурсів регіону. Використано логістичний підхід з метою оптимізації формування оборотного капіталу підприємств харчової галузі Черкаського регіону та підвищення рівня їх фінансово-кредитного забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕК)306.70-93 +
Шифр НБУВ: РА341474

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Назаренко Н.В. 
Буденно-музична свідомість як предмет філософсько-естетичного аналізу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / Н.В. Назаренко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 16 с. — укp.

Розглянуто проблему формування буденно-музичної свідомості як соціокультурного феномену, який має естетичні характеристики та функціонує як самостійна сфера буття-у-світі. Досліджено діалектику генезису, розкрито сутність й особливості функціонування буденно-музичної свідомості. Проаналізовано стан сучасної соціокультури, для характеристики якого у науковий обіг введено поняття "пост-культура". З'ясовано, що буденно-музична свідомість за умов пост-культури набуває значення своєрідного простору інобуття естетичного. Здійснено дослідження буденно-музичної свідомості як специфічної знакової спільності, яка має інтонаційну природу. Виявлено, що у процесі формування буденно-музичної свідомості має місце процес символізації, який не досягає рівня символу. Розглянуто часову проблематику буденно-музичної свідомості. З'ясовано, що буденно-музична свідомість є сферою реалізації "досвіду темпоральності", що відтворюється у культурі та є основою музичної комунікації за умов розвитку соціокультури та її специфічної посткультурної стадії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.453.1 + Ю945.443 + Щ313(0)6-2 +
Шифр НБУВ: РА345713

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського