Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (385)Книжкові видання та компакт-диски (287)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=НЕСТЕРОВ$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=ЕВГЕНЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Нестеров В.В. 
Асиметричне відновлення кетофосфонатів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / В.В. Нестеров ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Методологію використано для асиметричного синтезу хіральних фосфорорганічних речовин, які є синтетичними блоками (хіронами) або біоактивними сполуками: (S)- та (R)-2-гідрокси-3-хлорпропілфосфонатів, діалкіл-(R)-2,3-епоксипропілфосфонатів, діалкіл-(S)-2,3-азиридинопропілфосфонатів. На базі запропонованих хіронів синтезовано енантіомерно чисті фосфонові аналоги природних гідроксиамінокислот - фосфокарнітин- і 3-аміно-2-гідроксипропілфосфонову кислоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г275.24,0 +
Шифр НБУВ: РА352032

Рубрики:

      
2.

Нестеров В.О. 
Дослідження основних характеристик ядер і ядерно-ядерної взаємодії у модифікованому наближенні Томаса - Фермі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.16 / В.О. Нестеров ; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Показано можливість застосування модифікованого підходу Томаса - Фермі щодо дослідження характеристик основних станів атомних ядер і самоузгодженого одержання потенціалу ядерно-ядерної взаємодії. У процесі опису основних станів одержано збіг з експериментальними даними для широкого спектра атомних ядер. Продемонстровано суттєву залежність потенціалу ядерно-ядерної взаємодії від ізотопічного складу ядер. Показано, що висота та ширина бар'єра залежать від дифузності розподілу нуклонів у ядрах. Обгрунтовано твердження, що реалістичні значення дифузності ядерної частини потенціалу не повинні сильно відрізнятися від 0,8 - 0,9 Фм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.520.421.11,022 +
Шифр НБУВ: РА348635

Рубрики:

      
3.

Нестеров Д.К. 
Розвиток наукових основ підвищення якості, експлуатаційної стійкості залізничних рейок і удосконалення комплексної технології їх виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.05 ; 05.16.02 / Д.К. Нестеров ; Донец. держ. техн. ун-т. — Донецьк, 2000. — 34 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення металургійної якості, надійності й довговічності залізничних рейок для існуючих і перспективних умов їх експлуатації. На основі комплексного підходу науково обгрунтовано сумісний вплив технологічних схем виплавки й розливу рейкової сталі, прокатки й термічної обробки рейок на формування структури та властивостей металу, його опірність утворенню дефектів контактно-утомного походження та спрацюванню. Освоєно ефективні технологічні процеси виплавку сталі в кисневих конвертерах, її позапічну обробку й розкиснення комплексними феросплавами, розлив безперервним і сифонним способом, прокату рейок в універсальних клітях, загартування поверхні головки рейок на всій довжині, в тому числі на особливо високу твердість. Основні результати роботи: підвищення експлуатаційної стійкості рейок за різних умов у 1,5 - 2 рази, істотна економія матеріальних ресурсів у чорній металургії, а також наукове й технологічне забезпечення запланованої реконструкції вітчизняних підприємств-виробників рейок та їх переходу на роботу за високопродуктивними сучасними технологіями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.923.4 + К621.3
Шифр НБУВ: РА308049 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Нестеров Д.С. 
Прямий синтез, будова та властивості гетеротриметалічних комплексів з аміноспиртами на основі міді та кобальту: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Д.С. Нестеров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше синтезовано ряд гетеротриметалічних d-d-d та d-d-p комплексів з N,O-донорними лігандами, побудованих за принципом молекулярних структурних типів. Показано, що атоми діамагнітних металів можуть впливати на характер обмінної взаємодії між парамагнітними центрами шляхом зміни будови обмінного фрагменту. За новими методиками, які відрізняються від відомих простотою експериментального виконання та доступністю вихідних речовин, вперше одержано 28 нових гетерометалічних координаційних сполук. Проведено повний рентгеноструктрний аналіз 16-ти гетерометалічних комплексів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.31 + Г278.12 +
Шифр НБУВ: РА351561

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
5.

Нестеров О.В. 
Дослідження та розробка економнолегованої феритної жаростійкої сталі для системи вихлопного тракту автомобілів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.В. Нестеров ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-034.3 + К262.2
Шифр НБУВ: РА307753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Нестеров О.В. 
Селянський повстанський рух на Правобережній Україні (1919 р.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Нестеров ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, які спричинили розгортання збройної боротьби селянських мас на Правобережній Україні у 1919 р., досліджено процес створення повстанських загонів та початок їх боротьби проти радянської влади. Розглянуто формування соціально-політичної ідеології повстанства. Розкрито причини, що призвели до неможливості консолідації повстанських сил навколо єдиного центру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-42
Шифр НБУВ: РА316483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Нестеров О.Ю. 
Підвищення стійкості металооброблювального інструменту плазмовою поверхневою обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / О.Ю. Нестеров ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2002. — 17 с. — укp.

Представлено теоретичні та експериментальні дослідження процесу плазмової поверхневої обробки інструментальних сталей. З використанням теорії теплопровідності розроблено методику розрахунку параметрів термічного циклу та оптимальних режимів плазмової обробки інструмента вздовж робочої кромки. На підставі металографічних досліджень встановлено механізми фазових і структурних перетворень в інструментальних сталях під час комплексної об'ємно-плазмової обробки, яка має об'ємне гартування за температур, нижчих і вищих від стандартних, а також плазмову поверхневу обробку за оптимальними режимами. Запропоновано методику механічних випробувань, яка дозволяє одержувати кількісні характеристики міцності та пластичності металу зміцненого шару. На підставі металографічних і рентгеноструктурних досліджень вивчено вплив різних механізмів зміцнення (твердорозчинного, зернограничного, субструктурного та дисперсійного) у процесі об'ємно-плазмової обробки на експлуатаційні властивості інструментальних сталей. Розроблено наукові основи технології комплексної обробки інструменту, яка забезпечує одночасне підвищення твердості й теплопровідності, а також міцності та пластичності у металі зміцненого шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.234.366.043 + К63-14 + К722.536.016
Шифр НБУВ: РА319270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Нестеров Ю. О. 
Механізми управління економічною безпекою підприємства в умовах нестабільного економічного середовища: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. О. Нестеров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні проблеми функціонування підприємств за умов нестабільного середовища. Ідентифіковано пріоритетні завдання та компоненти системи управління економічною безпекою. Розроблено концепцію управління економічною безпекою підприємства, яку засновано на структурно-функціональному підході до управління. Визначено механізм діагностики рівня економічної безпеки підприємства, заснованого на системі ключових показників. Встановлено механізм вибору точок зростання підприємства, заснованого на ідеях теорії обмежень. Розроблено механізм виведення підприємства з кризи, заснованого на концепції управління вартістю. Вдосконалено теорію "полюсів зростання" в частині її адаптації до застосування на рівні підприємства в межах категорії "точок зростання" підприємства, а також система ключових показників в частині їх виділення для компонентів системи економічної безпеки в механізмі діагностики рівня економічної безпеки підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-995
Шифр НБУВ: РА379553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Нестеров Д. І. 
Криміналістична характеристика та особливості розслідування за фактами обстрілів (вибухів) у зоні проведення операції Об'єднаних сил / Д. І. Нестеров. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність. – Донецький юридичний інститут Міністерства внутрішніх справ України. – Маріуполь, 2021.У дисертації проведено комплексне дослідження правових, теоретичних та організаційно-тактичних засад криміналістичного забезпечення розслідування за фактами обстрілів (вибухів) у зоні проведення операції Об'єднаних сил з огляду на нормативні положення чинного кримінального процесуального законодавства. З'ясовано сучасний стан вивчення проблематики, надано криміналістичну характеристику, зокрема окреслено обстановку, спосіб, слідову картину й типологію осіб, які вчиняють такі злочини. Досліджено проблемні аспекти порядку внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань про факти обстрілів (вибухів) в районі проведення операції Об'єднаних сил і розкрито особливості створення та виїзду слідчо-оперативної групи на місце події. Обґрунтовано необхідність використання зарубіжного досвіду розслідування таких злочинів та оцінювання доцільності упровадження окремих положень у національне законодавство й правозастосовну практику. Висвітлено особливості проведення слідчих (розшукових) і негласних слідчих (розшукових) дій та призначення експертиз у цих кримінальних провадженнях.Ключові слова: обстріли, вибухи, терористичний акт, операція Об'єднаних сил, криміналістична характеристика, кримінальне провадження, розслідування, слідча (розшукова) дія, негласна слідча (розшукова) дія, спеціальні знання.^UDissertation for the degree of candidate of legal sciences in specialty 12.00.09 - criminal procedure and forensic science; forensic examination; operational search activity. – Donetsk Law Institute of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine. – Mariupol, 2021.In the dissertation, a comprehensive study of the legal, theoretical, organizational and tactical foundations of the forensic support of the investigation into the facts of shelling (explosions) in the area of the Joint Forces operation was carried out, taking into account the regulations of the current criminal procedural legislation. The current state of the study of the problem is clarified, a forensic characteristic is provided, in particular, the situation, the method, the trace picture and the typology of persons committing such crimes are indicated. The problematic aspects of the procedure for entering information into the Unified Register of Pre-trial Investigations about the facts of shelling (explosions) in the area of the Joint Forces operation were investigated and the peculiarities of the creation and departure of an investigative-operational group to the scene of the incident were revealed. The necessity of using foreign experience in investigating such crimes and assessing the feasibility of introducing certain provisions into national legislation and law enforcement practice has been substantiated. The features of conducting investigative (search) and covert investigative (search) actions and the appointment of examinations in these criminal proceedings are highlighted.Key words: shelling, explosions, terrorist act, Joint Forces operation, forensic characteristics, criminal proceedings, investigation, investigative (detective) action, covert investigative (detective) action, special knowledge


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Транспорт   
10.

Нестерова Л.М. 
Прогнозування ризику зіткнення повітряних кораблів в інтегрованих аеронавігаційних системах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.13 / Л.М. Нестерова ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано процедури багатоальтернативного послідовного правила для класифікації та прогнозування ситуацій повітряної обстановки. Розроблено процедуру спільної обробки навігаційної інформації та інформації стосовно керування повітряним рухом , що забезпечують класифікацію ситуацій у повітрі з заданою імовірністю правильної класифікації. Проаналізовано оптимальну комбінацію інформаційних систем за умов об'єднання координатної інформації у зоні дії систем аеронавігаційного спостереження. Запропоновано алгоритм роботи інформаційного контуру для розв'язання динамічних конфліктних ситуацій системи аеронавігаційного обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О580.31-55 +
Шифр НБУВ: РА323375

Рубрики:

      
11.

Нестерова Л.О. 
Застосування композиції на основі акрилового сополімеру для створення високоякісних багатошарових текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Л.О. Нестерова ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2005. — 23 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження фізико-хімічних властивостей зв'язуючих різної природи та теоретичне обгрунтування одержаних результатів. Створено нову клейову композицію для дублювання та триплювання текстильних матеріалів з високими споживчими властивостями. Установлено, що за умов надання гідрофобних властивостей дубльованим текстильним матеріалам є можливим поліпшення їх споживчих властивостей, а також зносостійкості у процесі експлуатації. З застосуванням методу інфрачервоної спектроскопії запропоновано механізм взаємодії компонентів клейової композиції з целюлозною складовою завдяки утворенню водневих й ефірних зв'язків з акриловим сополімером та диметилсечовиною. На підставі даних термогравікалориметричного аналізу вперше встановлено, що нова клейова композиція забезпечує високу якість багатошарових систем за максимального збереження гігієнічних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М377.7 +
Шифр НБУВ: РА337995

Рубрики:

      
12.

Нестерова Л.Ю. 
Біологічні та імуногенні властивості епізоотичних штамів вірусу інфекційного бронхіту курей: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Л.Ю. Нестерова ; Нац. наук. центр "Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини" УААН. — Х., 2008. — 23 с. — укp.

Вивчено біологічні, фізико-хімічні, імуногенні властивості епізоотичних штамів вірусу інфекційного бронхіту курей (ВІБК), циркулюючих у птахогосподарствах Луганщини. На підставі результатів серологічного моніторингу впродовж 2003 - 2006 рр. виявлено поширення збудника ІБК у промислових птахогосподарствах. З патологічного матеріалу, відібраного від курей і курячих ембріонів, ізольовано шість штамів ВІБК. За патогенністю для курячих ембріонів, курчат і культури клітин фібробластів курячого ембріону ізоляти ЛІ-1 і ЛІ-2 віднесено до вірулентних. Аутентичність патогенних ізолятів ЛІ-1 та ЛІ-2 вірусу ІБК встановлено за полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), вона є характерною для коронавірусів морфологією віріонів (сферична форма, розмір 122 - 169 нм, оболонка з булавоподібними виступами 10 - 18 нм). У культурі клітин Vero ізолят ЛІ-1 як вакцинний штам 4/91 ВІБК проявляє цитопатогенну дію за типом симпластотворення, а репродукція ізоляту ЛІ-2 і штаму Н-120 ВІБК спричиняє деструктивні зміни клітин. Установлено, що ізольовані штами зумовлюють пригнічення мітотичної активності культури клітин Vero зі збільшенням кількості патологічних мітозів, серед яких переважальний вплив здійснює пола метафаза, що становила 40,48 % (ЛІ-2), 42,58 % (4/91) та 44,6 % (ЛІ-1) від загальної кількості патологічних мітозів. Титр ізолятів ЛІ-1 та ЛІ-2 ВІБК у культурі клітин Vero становив відповідно <$E10 sup 4,59> і <$10 sup 5,25 ~ roman {ТЦД sub 50 "/"см sup 3 }>. Виявлено, що ізоляти ЛІ-1 і ЛІ-2 спричиняють гемаглютинацію еритроцитів півня та чутливі до температури <$E45~ symbol Р roman C>, характерною білковою фракцією для ізольованих і вакцинних штамів 4/91, Н-120 і Ма-5 ВІБК є фракція 25,1 kD, що за молекулярною масою відповідає внутрішньому мембранному білку (M) та матриксному глікопротеїну (<$Eroman E sub 1>) ВІБК. Білкову фракцію з молекулярною масою 67,0 rDa установлено лише у складі польових штамів. Після інтраназального й інтраокулярного інфікування курчат з різним рівнем пасивного імунітету до ВІБК ізоляти ЛІ-1 і ЛІ-2 індукують появу циліостазу та нагромадження антитіл у сироватці крові, між якими встановлено зворотно-пропорційну кореляцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.22-961 +
Шифр НБУВ: РА360849

Рубрики:

      
13.

Нестерова М.О. 
Методологічні засади постнекласичних стратегій менеджменту: автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.09 / М.О. Нестерова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Здійснено філософсько-методологічний аналіз менеджменту як науки і діяльності в історичній перспективі та в сучасному контексті на базі застосування методологічних здобутків сучасної наукової революції, зокрема, синергетичної та інших постнекласичних методологій. Встановлено, що у відповідності з концепцією В. С. Стьопіна про періодизацію науки та типи наукової раціональності, в менеджменті як в науці про управління можуть бути визначені класичний, некласичний та постнекласичний періоди його розвитку. Доведено можливість застосування до менеджменту найрозробленішої з постнекласичних методологій - синенергетичної методології. Виявлено, що для роз'яснення діючих механізмів здійснення тих або інших практик дуже ефективною є концепція габітусу П. Бурд'є.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч210.566 + Ч210.566 + Ч210.566
Шифр НБУВ: РА365205

Рубрики:

      
14.

Нестерова Н.А. 
Синтез системи управління діяльністю підприємств ринкової інфраструктури: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Н.А. Нестерова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 17 с. — укp.

Уперше на підставі системного логістичного підходу досліджено нову предметну область управління діяльністю регіональних центрів розвитку бізнесу, що належать до класу підприємств ринкової інфраструктури. Запропоновано концепцію організації діяльності даних підприємств, яка базується на теорії життєздатних систем керування. Розвинуто логістичний підхід до дослідження підприємств ринкової інфраструктури та побудовано цілісну функціональну структуру, що реалізує ефективну діяльність життєздатної системи. Розроблено методологічні положення щодо визначення прогнозних величин попиту на послуги регіонального центру бізнесу, що базуються на дескриптивній моделі, яка враховує фактор часу, характеристики життєвого циклу виду діяльності та результати маркетингових досліджень. Запропоновано комплексну схему організації досліджень ринку ділових послуг і логіко-структурну модель процесу диверсифікації діяльності центру бізнесу. Розроблено модель організації гіпотетичної системи управління регіональним центром, яка базується на теорії життєздатних систем Ст.Біра та призначена для реалізації цілісного комплексу функцій управління логістичної системи, що побудована згідно з принципами координуємості, рекурсивності, коаліціонізму, використання інформації, яка надходить за каналами зворотнього зв'язку, а також одержання синергетичного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21
Шифр НБУВ: РА330917

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Нестерова Н.О. 
Синтез, фізико-хімічні і біологічні властивості похідних 4-гідразинохіназоліну: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Н.О. Нестерова ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Уперше синтезовано [(3H-хіназолін-4-іліден)гідразоно]карбонові кислоти та їх похідні (ефіри, аміди, гідразиди й іліденгідразиди), 4-(4-R-феніл)-2-[(3H-хіназолін-4-іліден)гідразоно]бут-3-єнові та 4-оксо-4-(R-феніл)-2-[(3H-(хіназолін-4-іліден)гідразоно]бут-2-єнові кислоти та їх ефіри. Базуючись на розрахунках квантово-хімічних показників та фізико-хімічних методів розглянуто питання прототропної (гідразино-гідразонної) таутомерії 4-гідразино-хіназоліну. Уперше за допомогою рентгеноструктурного аналізу достовірно доведено, що продукти конденсації 4-гідразинохіназоліну з карбонільними сполуками існують у вигляді арил-(гетерил)гідразонів 3,4-дингідрохіназоліну та для них характерна транс-ізомерія. З'ясовано особливості амонолізу та гідразинолізу ефірів [(3H-хіназолін-4-іліден)гідразоно]карбонових кислот. Обговорено схему механізму цієї реакції. Уперше здійснено об'єктивне планування наукового експерименту на підставі віртуального скринінгу для похідних 4-гідразинохіназоліну з використанням комп'ютерних програм LogP ACDLabs та PASS C&T. Синтезовано 109 сполук, з них 91 - уперше, установлено, що 29,4 % речовин проявляють високу біологічну активність, яка перевищує еталони порівняння. Серед похідних 4-гідразинохіназоліну виявлено нові види біологічної активності (антиоксидантну, церебропротективну, протисудомну та антиамнестичну) .

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с13 + Г294.7,0 +
Шифр НБУВ: РА338321

Рубрики:

      
16.

Нестерова О.В. 
Прямий синтез та кристалічна будова гетеробіметалічних комплексів з етилендіаміном на основі міді, нікелю, кадмію та цинку: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.В. Нестерова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто будову та властивості гетеробіметалічних комплексів, одержаних методом прямого синтезу міді, нікелю, кадмію та цинку з етилендіаміном. Дані комплекси охарактеризовано методами електронної, мас-, ІЧ-, ЕПР-спектроскопії, магнетохімії, кондуктометрії та термогравіметрії. Проведено повний рентгеноструктурний аналіз 23-х координаційних сполук. Показано, що синтезовані сполуки проявляють фотопровідність, антимікробну й антифітовірусну дію та доведено неможливість їх застосування як прекурсорів для одержання каталізаторів відновлення кисню у повітряних електродах хімічних джерел струму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г116.621,0 +
Шифр НБУВ: РА337167

      
17.

Нестерова С.В. 
Управління прибутком і дивідендна політика на підприємствах колективної форми власності в умовах переходу до ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Нестерова ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 1998. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням управління прибутком і дивідендної політики на підприємствах колективної форми власності в умовах України. На основі проведеного факторного аналізу вироблено рекомендації стосовно управління прибутком на підприємствах з різною організаційно-правовою формою колективної власності та запропоновано методику розподілу прибутку для підприємств власності працівників та акціонерних товариств закритого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.4-93

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Нестерова С.Ю. 
Соматотипологічні особливості адаптаційних можливостей кардіо- респіраторної системи молоді 18-20 років в умовах різної метеоситуації: автореф. дис... канд. біол. наук / С.Ю. Нестерова ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проаналізовано адаптивні можливості кардіореспіраторної системи за показниками електрокардіограми і зовнішнього дихання, швидкості споживання кисню у стані спокою, за здатністю проявляти аеробні та анаеробні здібності в умовах сприятливої і несприятливої метеоситуації. Використано математичну схему Carter J. і Heath B. (1990). Встановлено, що адапційна реакція кардіореспіраторної системи на несприятливу метеоситуацію в осіб постпубертатного періоду онтогенезу зумовлена статевим і соматотипологічним факторами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.21
Шифр НБУВ: РА365685

Рубрики:

      
19.

Нестерова М. І. 
Інституційні чинники свободи совісті і віросповідань на прикладі Казахстану та України.: автореферат дис. ... д.філософ : 031 / М. І. Нестерова. — Б.м., 2024 — укp.

Наше сьогодення характеризується двома основними тенденціями – з одного боку, ми можемо говорити про процес секуляризації, з іншого – про процес актуалізації релігійності, певне релігійне протистояння, яке ми спостерігаємо і можемо прослідкувати у XXI столітті. Сьогодні більш різкими постають міжцивілізаційні протиріччя, що мають принциповий характер й які обумовлені етнічними й конфесійними характеристиками країн і міжнародних спільнот.У сучасному світі ми можемо спостерігати загострення релігійних та етнічних конфліктів, а також випадки порушення прав людини через обмеження свободи совісті та свободи віросповідання. Аналіз інституційних чинників у Казахстані та Україні може допомогти зрозуміти як країни впорядковують свої законодавчі та інституційні механізми для забезпечення цих свобод.Фактори релігійного життя українського суспільства, в цілому й окремих людей, зокрема, слід ураховувати в процесі формування як зовнішньої, так і внутрішньої політики. Справа полягає в тому, що в Україні існує багато конфесій і при формуванні внутрішньої політики слід рахуватися з інтересами всіх їх представників. Окрім того, саме у XXI столітті в Україні поширюються нетрадиційні релігійні рухи, серед яких можна виявити достатню кількість рухів і сект деструктивного плану. Беручи до уваги настрої та діяльність релігійних груп, варто приділити більше уваги питанням забезпечення інституційних чинників свободи совісті та віросповідань і здійснивши певне порівняння з Республікою Казахстан, це допоможе краще виявити та впровадити рекомендації для забезпечення підтримки щодо питань свободи совісті та свободи віросповідань. Обидві країни, Казахстан і Україна, є учасниками різноманітних міжнародних організацій і підписантами міжнародних конвенцій та декларацій, включаючи ті, що стосуються прав людини. Забезпечення свободи совісті та віросповідань відповідає їхнім зобов’язанням перед міжнародною спільнотою. Україна веде політику європейської інтеграції, що передбачає гармонізацію законодавства зєвропейськими стандартами, включаючи норми щодо свободи совісті та віросповідань.^UThe relevance of the problem under study is directly related to contemporary Ukraine, which is characterized by crisis conditions in many spheres of society. We are talking about the economic, political, religious, and cultural aspects of the modern life of the Ukrainian people. There have always been threats to the national security of the Ukrainian state. These include external aggression and borderviolations, crime, ineffective governance, etc. Today there are specific threats to Ukraine national security, religious security, and the very existence of our state.The modern world is characterized by two main trends: on the one hand, we can speak of the process of secularization; on the other hand, the process of the actualization of religiosity, a certain religious confrontation that we observe and trace in the twenty-first century. Today, inter-civilizational contradictions of a fundamental nature are becoming more pronounced due to the ethnic andconfessional characteristics of countries and international communities. Factors of the religious life of Ukrainian society in general and of individuals, in particular, should be taken into account in the process of formulating both foreign and domestic policy. The fact is that there are many confessions in Ukraine, and the interests of all their representatives should be taken into account in the formulation of domestic policy.Moreover, in the twenty-first century, non-traditional religious movements are spreading in Ukraine, among which there is a sufficient number of destructive movements and sects. Taking into account the attitudes and activities of religious groups, more attention should be paid to ensuring institutional factors of freedom of conscience and religion, and by making some comparison with the Republic ofKazakhstan, this will help to better identify and implement recommendations to ensure support for freedom and freedom of religion. In addition to military, social, and environmental security, we believe that the creation and existence of such institutions should also include an institution of religious security.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Нестерович Б.І. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до позакласної музично-виховної роботи з молодшими школярами: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Б.І. Нестерович ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підготовки майбутніх учителів початкових класів до позакласної музично-виховної роботи у школі I ступеня. Вилкремлено, обгрунтовано й еспериментально перевірено педагогічні умови ефективної підготовки студентів до дослідженої діяльності. Визначено критерії та рівні готовності студентів до позакласної музично-виховної роботи з молодшими школярами. Доведено, що впровадження методики підготовки майбутніх учителів початкових класів до даної роботи шляхом її поетапної реалізації (за пропедевтично-мотиваційним, технічно-операційним, практично-проектувальним етапами підготовки) сприяє позитивним змінам у рівнях готовності студентів до дослідженої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч489.518.3 + Ч489.518.3
Шифр НБУВ: РА363845

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського