Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (308)Книжкові видання та компакт-диски (159)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАВЛИК$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>+<.>A=ПАВЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Павлик 
Динаміка зростання шорстких поверхонь: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Сергій Ігоревич Павлик ; НАН України; Інститут прикладної фізики. — Суми, 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + Ж619
Шифр НБУВ: РА366224

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Павлик В.Г. 
Комплексне дослідження сезонних гідротермічних деформацій земної поверхні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / В.Г. Павлик ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 15 с. — укp.

Показано, що основною причиною сезонних вертикальних зрушень і нахилів земної поверхні є періодичні варіації запасів вологи грунту. Розглянуто дію окремих складових цього фактора на вертикальні зміщення. Встановлено залежність величини вертикальних деформацій від глибини від поверхні землі і нахилу місцевості. На основі територіального розподілу грунтів за їх механічним складом зроблено якісну оцінку можливих сезонних вертикальних зрушень різних регіонів України. Розглянуто вплив гідротермічних факторів на результати геометричного нівелювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д392(45УКР)2 + Д59(45УКР)39

Рубрики:

      
3.

Павликівський В.І. 
Кримінальна відповідальність за порушення законодавства про працю, не пов'язані з посяганням на життя та здоров'я: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / В.І. Павликівський ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто історико-правовий аспект розвитку правових норм, що встановлюють відповідальність за порушення трудового законодавства. Досліджено сучасний стан порушень трудових прав людини в Україні. Визначено причини та умови існування даного явища, розглянуто підстави та принципи його криміналізації. Проведено комплексний юридичний аналіз об'єктивних та суб'єктивних ознак складів злочинів, пов'язаних з посяганням на трудові права людини у контексті законодавства про працю. Наведено пропозиції щодо вдосконалення кримінального законодавства України, що передбачає відповідальність за порушення положень про працю, не пов'язані з посяганням на життя та здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 +
Шифр НБУВ: РА329081

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Павлик Х.Б. 
Макроекономічний аналіз сукупної пропозиції в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Х.Б. Павлик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

На прикладі економіки України розвинуто теорію сукупної пропозиції. Значну увагу приділено теоретико-методологічним засадам дослідження. Висвітлено еволюцію поглядів представників основних шкіл і напрямків на сукупну пропозицію та її взаємодію з сукупним попитом. Розкрито особливості формування сукупної пропозиції у командно-адміністративній, трансформаційній і ринковій економіках. З'ясовано причини зменшення сукупного обсягу національного продукту на початкових етапах перехідного періоду у контексті аналізу чинників сукупної пропозиції. Розглянуто вплив макроекономічної політики в Україні на динаміку сукупної пропозиції. За результатами проведеного регресійного аналізу виявлено найважливіші джерела зростання сукупної пропозиції у вітчизняній економіці в 2000 - 2007 рр. Запропоновано й обгрунтовано основні напрями збільшення сукупної пропозиції в економіці України як бази усталеного економічного зростання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.43 + У9(4УКР)0 +
Шифр НБУВ: РА356177

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Павликівська О.І. 
Облік і аудит виробничих витрат (на прикладі підприємств цукрової промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.І. Павликівська ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Визначено подальший розвиток концепції обліку виробничих витрат за сучасних умов господарювання та досліджено вплив технологічних й організаційних особливостей цукрової промисловості на побудову обліку та аудиту виробничих витрат. Розкрито економічний зміст категорій "витрати" та "затрати" як об'єктів бухгалтерського обліку та аудиту відповідно до ринкових умов господарювання. Удосконалено класифікацію витрат цукрового заводу за видами діяльності та напрямками обліку та запропоновано перелік калькуляційних статей витрат та номенклатуру комплексних витрат для забезпечення єдності методології обліку та калькулювання собівартості продукції цукрової промисловості та створення системи управління витратами (на відміну від застосовуваних на підприємствах галузі дослідження громіздких і неефективних). Обгрунтовано доцільність введення форм первинної документації та облікових регістрів, що відповідають сучасним вимогам управління. Запропоновано аналітичний облік загальновиробничих витрат вести за групами: витрати на утримання та експлуатацію машин і обладнання, безпосередньо пов'язаних з технологічним процесом виробництва; витрати на управління цехами; витрати на господарське обслуговування цехів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)230.675.14-148.6
Шифр НБУВ: РА320232 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Павлик С.В. 
Оптимізація інтенсивної та високодозової хіміотерапії з трансплантацією автологічних стовбурових клітин периферичної крові в комплексному лікуванні дітей, хворих на злоякісні солідні новоутворення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / С.В. Павлик ; Нац. ін-т раку. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено фактори, що впливають на ефективність мобілізації та колекції автологічних стовбурових клітин периферичної крові (СКПК) у дітей, хворих на злоякісні солідні новоутворення, а також ефективність застосування підтримки гемопоезу СКПК після високодозової та інтенсивної хіміотерапії (ХТ) у процесі лікування дітей з прогностично несприятливими формами злоякісних солідних новоутворень. Розглянуто комплекс факторів, які впливають на ефективність мобілізації. Встановлено, що вік пацієнта, мобілізаційний режим ХТ, час та тривалість призначення колонієстимулювального фактора (КСФ), кількість лейкоцитів у день лейкоцитаферезу, об'єм опрацьованої крові за один сеанс лейкоцитаферезу є факторами, які достовірно впливають на ефективність проведення мобілізації СКПК. Підтверджено ефективність методу підтримки кровотворення СКПК після проведення високодозової та інтенсивної ХТ у дітей з прогностично несприятливими формами злоякісних солідних новоутворень. Запропоновано алгоритм застосування оптимальної схеми мобілізації для певних груп дітей зі злоякісними солідними новоутвореннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.562.9-522 +
Шифр НБУВ: РА368512

      
7.

Павлик О.М. 
Особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.11.06 / О.М. Павлик ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано проблему злочинності неповнолітніх на сучасному етапі розвитку суспільства, психологічні механізми її формування та подолання. Відзначено, що вивчення мотиваційної сфери особистості неповнолітнього з протиправною поведінкою є актуальною задачею та важливим етапом у розумінні структури особистості. Висвітлено змістово-динамічні особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників з різною спрямованістю вчиненого злочину, залежно від віку та умов їх утримання у спеціальних установах, а також наявності кримінального досвіду. Визначено особливості мотиваційної сфери неповнолітніх правопорушників з різним рівнем перевиховання у спеціальних установах. Розглянуто питання використання диференційованих підходів під час розробки програм психолого-педагогічного впливу з метою проведення первинної та вторинної профілактики злочинності різних категорій неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734-723 + Х883.9(4УКР)52 +
Шифр НБУВ: РА336410

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Павликівська Б.М. 
Особливості пізньої постнатальної адаптації новонароджених з постгіпоксичними кардіопатіями та шляхи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Б.М. Павликівська ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням постгіпоксичних уражень серцево-судинної системи на фоні перинатальних уражень центральної нервової системи у новонароджених немовлят в пізньому неонатальному періоді. В дисертації розроблено комплексне клініко-параклінічне обстеження новонароджених дітей з постгіпоксичними кардіопатіями, що дає можливість ранньої діагностики і своєчасної корекції виявлених відхилень у новонароджених дітей після сьомої доби життя. Запропоновано включення препаратів циклохром C і рибоксин в комплексну терапію перинатальних уражень серця, що покращує лікувальний ефект. Основні результати праці знайшли впровадження в роботі перинатальних центрів, відділень патології новонароджених дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3

Рубрики:

      
9.

Павлик О.Б. 
Професійно-педагогічна підготовка майбутніх перекладачів до використання офіційно-ділового мовлення: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Б. Павлик ; Нац. акад. держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше визначено педагогічні умови формування структурно-композиційних навичок професійно-орієнтованого читання для ситуацій ділової комунікації (задоволення інформаційної потреби фахівців, досконалість мовленнєвої дії операційного аспекту діяльності, обізнаність з принципами добору текстового матеріалу, систематичність у побудові структурно-композиційних вправ). Обгрунтовано основні етапи і технологію формування структурно-композиційних умінь та навичок професійно-орієнтованого читання іншомовних текстів офіційно-ділового стилю у перекладачів-референтів. Уточнено уявлення про професійно-значущі уміння і навички, необхідні майбутньому перекладачу. Удосконалено типологію мовленнєвих дій читання та схему інформаційної основи мовленнєвої діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш107.77 п/р +
Шифр НБУВ: РА332977

Рубрики:

      
10.

Павлик О.А. 
Розвиток писемного мовлення учнів 4(3) класів на уроках української мови у школах з російською мовою навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.А. Павлик ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2003. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично обгрунтовано та експериментально перевірено методику розвитку писемного мовлення учнів IV(III) класів на уроках української мови, що грунтується на транспозиційно-корекційному підході й містить етапи: підготовчий (актуалізація спільних з російською мовою текстологічних знань та вмінь), формуючий (розвиток текстотвірних та комунікативних умінь, засвоєння специфічних лексико-граматичних засобів української мови), підсумковий (удосконалення всіх груп умінь писемного зв'язного мовлення). Зазначено, що запропонована методика є результативною за умов урахування вмінь з різної мови, міцності знань та сформованості мовленнєвих умінь з російської мови, дотримання диференційованого підходу до їх розвитку, забезпечення мотивації мовленнєвої діяльності школярів через зміст текстового матеріалу, ефективні прийоми роботи з ним, застосування доступних творчих завдань. Установлено, що якість та успішність процесу розвитку українського писемного мовлення школярів суттєво залежить від загального рівня розвитку дітей, урахування вчителем специфіки навчання української мови, рівня знань та вмінь школярів з російської мови, етнічного складу учнів, плинності педагогічних кадрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-916 +
Шифр НБУВ: РА327184

      
11.

Павлик І.В. 
Тактика комплексного лікування хворих з рецидивним гастродуоденальними кровотечами виразкової етіології: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.В. Павлик ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання результатів лікування хворих з рецидивними гастродуоденальними кровотечами виразкової етіології. Розроблено нові методи прогнозування рецидиву кровотечі й оптимізації тактики комплексного лікування даної категорії хворих. Встановлено прогностичні критерії рецидиву кровотечі та розроблено відповідну прогностичну шкалу. Здійснено порівняльне вивчення різних прогностичних шкал і визначено ефективність їх використання у лікуванні хворих з рецидивами гастродуоденальних кровотеч виразкової етіології. Узагальнено особливості гістологічної структури виразок, ускладнених рецидивною кровотечею. Встановлено залежність змін імунологічного статусу від наявності шоку на момент початку клінічного лікування хворих. У процесі вибору оптимальної тактики лікування обгрунтовано необхідність врахування ризиків виникнення рецидиву кровотечі та можливих летальних наслідків. Оптимізовано та впроваджено комплексну тактику лікування хворих з рецидивними кровотечами виразкової етіології, яка дозволяє знизити загальну летальність на 15,8 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.2-5 +
Шифр НБУВ: РА353138

Рубрики:

      
12.

Павлик Н.В. 
Типологія дискурсивних одиниць в українському епістолярному мовленні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.В. Павлик ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть поняття дискурсивної одиниці в аспекті аналізу дискурсу. Установлено жанрологію епістолярних текстів, з'ясовано статус епістолярного мовлення в системі функціональних стилів. Здійснено комунікативно-прагматичну та функціонально-стильову характеристику дискурсивних одиниць українського листування. Визначено специфічні і загальнотекстові дискурсивні одиниці епістолярію як писемної форми мовлення, зокрема: директивні конструкції, наративні моделі, питальні та окличні речення, засоби вираження емоційного стану, маркери соціального статусу, засоби ініціалізації та завершення епістолярного тексту, стандартизовані формули звертання, привітання, усталені форми побажання, поздоровлення, віншування, вибачення, вдячності, запрошення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-7 + Ш401.449.2 +
Шифр НБУВ: РА337814

Рубрики:

      
13.

Павлик 
Топологічні напівгрупи матричних одиниць і [ламбда]-розширення Брандта топологічних напівгруп: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Катерина Пилипівна Павлик ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2007. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.391,0 + В152.81,0
Шифр НБУВ: РА349969

Рубрики:

      
14.

Павликівська Н. М. 
Українська псевдонімія XX ст.: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.02.01 / Н. М. Павликівська ; НАН України, Ін-т укр. мови. — К., 2010. — 36 с. — укp.

Досліджено українську псевдонімію в її широких тематичних і часових вимірах. Охарактеризовано українські псевдоніми різних соціальних груп, засвідчені у друкованих джерелах, архівних матеріалах і зібрані під час експедицій. Обгрунтовано теоретичні засади витлумачення псевдоніма як псевдоантропоніма, визначено семантичні, соціокомунікативні та функціональні ознаки, якими зумовлено режим його використання, встановлено місце псевдоніма серед інших антропонімних одиниць. Вивчено номінаційні процеси в псевдонімії різних соціальних груп, розглянуто структурну організацію псевдонімів, охарактеризовано їх функціонально-інформативний потенціал, проведено семантико-мотиваційний та кількісний аналіз. Виявлено спільне й особливе у даних псевдоніміконах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-316.2
Шифр НБУВ: РА376687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Павлик Н.В. 
Ціннісна детермінація морального становлення особистості в юнацькому віці: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.В. Павлик ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Досліджено закономірності ціннісної детермінації морального становлення особистості в юнацькому віці. З використанням ціннісно-особистісного підходу розглянуто особистість як систему, вищим детермінуючим рівнем якої є ієрархічна підсистема цінностей, що обумовлює ціннісну спрямованість розвитку моральної сфери особистості та зміст моральної поведінки юнацтва. Визначено ціннісні детермінанти, показники розвитку моральної сфери та критерії норми морального становлення у зазначеному віці. Розроблено й апробовано психодіагностичний інструментарій, застосування якого дозволяє визначити ціннісні детермінанти (структуру та зміст ціннісної системи), особливості моральної сфери особистості. З'ясовано, що психологічний механізм ціннісної детермінації морального становлення має три компоненти, а саме: мотиваційний, змістовий і операціональний, ціннісні детермінанти визначають розвиток моральної сфери, особистісних рис і утворюють підгрунтя психологічної готовності людини до моральної поведінки. Зазначено, що моральне становлення є результатом успішного функціонування ціннісної системи особистості. Ціннісна детермінація морального становлення у юнацькому віці має позитивні та негативні форми прояву. Запропоновано програму та методику ціннісно-морального консультування, корекції та тренінгу як форми психологічної допомоги молоді з метою профілактики девіацій у моральному становленні особистості. Обгрунтовано методичні рекомендації для практичних психологів і соціальних працівників навчальних закладів освіти, які базуються на теоретико-практичних положеннях дослідження ціннісної детермінації даного становлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.231 + Ю952.2 + Ч421.331.2 +
Шифр НБУВ: РА347517

Рубрики:

      
16.

Павлик Н. П. 
Теорія і практика організації неформальної освіти майбутніх соціальних педагогів в Україні. / Н. П. Павлик. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації вперше здійснено теоретичне узагальнення та наукове вирішення проблеми організації неформальної освіти майбутніх соціальних педагогів в Україні. Проведено теоретико-методологічний аналіз організації неформальної освіти студентської молоді на загальнофілософському, загальнонауковому, конкретно-науковому і спеціально-методологічному рівнях; визначено сутність та характерологічні ознаки концептів «неформальної освіти», «організація неформальної освіти»; охарактеризовано соціально-педагогічний зміст організації неформальної освіти як сфери наукового пізнання, способу педагогічної та соціальної практики; створено критеріально-показникову систему оцінювання результативності організації неформальної освіти майбутніх соціальних педагогів; спроектовано науково-методичний інструментарій організації неформальної освіти майбутніх соціальних педагогів; обґрунтовано концептуальні засади й соціально-педагогічні умови організації неформальної освіти майбутніх соціальних педагогів. Уточнено сутність і структуру професійної компетентності майбутніх соціальних педагогів; визначено функції неформальної освіти майбутніх фахівців у площині громадянського, професійного та особистісного розвитку.^UThe theoretical underpinning and scientific solution of the problem of organizing non-formal education of future social teachers in Ukraine are implemented in the dissertation for the first time. A theoretical and methodological analysis of organizing non-formal education of student youth on the general philosophical, general scientific, concrete-scientific and special-methodological levels is conducted. The essence and characterological features of basic concepts are defined including «non-formal education», «organizing non-formal education». A criterion-indicator system for evaluating the effectiveness of organizing non-formal education of future social teachers is created. The social and pedagogical content of organizing non-formal education is revealed as a sphere of scientific knowledge and a method of pedagogical and social practice; scientific and methodic tools for organizing non-formal education of future social teachers are designed. The conceptual foundations and social and pedagogical conditions of organization of non-formal education of future social pedagogue are substantiated. The essence and structure of professional competence of future social teachers are specified; the functions of non-formal education of future specialists in the area of civil, professional and personal development are defined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Павлик А. В. 
Еколого-економічне оцінювання ефективності використання відновлювальних джерел енергії / А. В. Павлик. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вдосконалені наукові засади оцінювання еколого-економічної ефективності впровадження ВДЕ, що враховують екологічні та економічні наслідки їх використання. Це дозволило визначити оптимальну структуру забезпечення електричною енергією національної економіки. Виявлені причинно-наслідкові зв'язки між екодеструктивним впливом на навколишнє середовище та енергетичною, екологічною і економічною безпекою країни. Розвинуто науково-методичний підхід до формування організаційноекономічного механізму впровадження економічно доцільних та екологічно безпечних ВДЕ. Запропоновано методичний підхід до науково-обґрунтовано розподіл фінансових ресурсів на впровадження окремих видів ВДЕ. Застосування методики оцінювання еколого-економічної ефективності дозволяє приймати економічно обґрунтовані й екологічно виважені управлінські рішення щодо енергозабезпечення національної економіки з урахуванням інтересів майбутніх поколінь.^UThe dissertation is devoted to development of a theoretical basis for, scientific and methodological approaches to ecological and economic assessment of efficiency of renewable energy use.According to official statistics, 49 % of the world's greenhouse gas emissions come from the energy sector. Ukrainian energy sector produces 50 % of all greenhouse gas emissions within the country, which makes environmental deprivation one of the most important and urgent issues to be addressed. Casual Loop Diagram (CLD) analysis was used to find a relationship between renewable energy use and environmental, economic, and energy security of a country, in particular during the life cycle of renewable energy sources (RES). The findings of the analysis showed that use of RES reduces consumption of exhaustible energy sources at the stage of their exploitation and increases diversification of energy sources. An increase of energy production from RES in its turn leads to an increase in price of an energy product.Analysis of previous studies has shown that an increase of energy production from RES leads to a reduction in greenhouse gas emissions per unit of GDP. However, the use of RES itself causes environmental destruction, which is usually omitted, but can be identified through analysis of the life cycle of RES. The author proposed a method of ecological and economical assessment of efficiency of renewable energy use, which takes into account positive as well as negative effects of the use of different types of RES during all stages of their life cycle. Proposed methodology suggests calculating environmental damage from the use of RES as the sum of costs of damages at every stage of the life cycle of an energy product – development, exploitation and utilization. This method allows making informed management decisions for the development and use of RES. The next step of this research was to develop a methodological approach to the scientific justification of the optimal structure of energy production based on the combination of conventional and renewable energy sources. The aim of the calculations was to build an optimal model for an energy sector development of a country, based on economic and environmental indicators. The results of applying the optimal model can be used for strategic planning at country level, in particular in managerial decision-making and law making.Development of RES requires considerable financial resources, which are always limited. Therefore, the question of the efficient allocation of available financial resources arises and needs to be addressed. To solve this problem, the author proposes an approach to the formation of organizational and economic mechanism of implementation of economically viable and environmentally safe RES. This approach includes a system of solidarity between stakeholders, interested in a transparent energy market; a management system of RES performance; indicators of an ecological and economic loss from electricity generation processes; financial support for the development of RES at every stage of the life cycle of an energy product. The author provides scientific justification for financial resources allocation, which is based on the Bellman's principles of recurrence, technical and technological forecast for RES. Bellman's recurrence principal allowed to find the optimal allocation of state funds for the transition to RES under conservative and revolutionary scenarios.This approach can be implemented on the basis of cross-sectoral interrelations within energy production system, which implies well-coordinated interaction of authorities, energy companies, and local communities, as well as providing of state incentives for RES implementation. Practical recommendations and methodological justification for ecological andeconomic assessment of renewable energy use, offered in the dissertation, allow to determine the priority goals for energy sector development at national and industrial levels, as well as to implement programs of environmental protection.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Павлик В. В. 
Детермінанти мінімізації розривів енергоефективності у національній економіці / В. В. Павлик. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації уточнено сутність розривів енергоефективності, типологізацію їх видів, обґрунтувано їх системоутворювальні детермінанти та визначено основні засади реалізації державної політики їх мінімізації, удосконалено теоретичні засади дослідження структурно-функціонального середовища формування й розвитку теорії управління розривами енергоефективності, поглиблено типологізацію підходів та методичний інструментарій оцінювання розривів енергоефективності та їх прогнозування, розроблено науковометодологічне підґрунтя оцінювання впливу якості державного регулювання національної економіки на ефективність управління розривами енергоефективності, обґрунтовано наявність коінтеграційних зв'язків у ланцюзі «якість інституціонального середовища ↔ обсяг залучених зелених інвестицій в енергетику ↔ обсяг розривів енергоефективності».Ключові слова: вуглецево-нейтральна економіка, енергетична безпека, енергоефективність, зелений енергетичний перехід, національна економіка, розриви енергоефективності, зелені інвестиції, сталий розвиток.^UThesis specifies the essence of energy-efficiency gaps, and their types substantiate their system-forming determinants and define the basic principles of state policy for their minimization. Thus, the energy-efficiency gap in the national economy is a discrepancy between the potential and actual levels of energy-efficiency of the national economy, due to the use of inefficient technologies of energy production, transportation and consumption, limited green investment for their renewal, asynchrony of government regulation of the energy sector in Ukraine.The typology of approaches to the assessment of energy-efficiency gaps by an integrated combination of two criteria features – the dominant element of the assessment model and the object of comparison, is developed. A methodological tool fo estimating energy-efficiency gaps is developed. It is based on the use of stochastic frontier analysis and Shepard's energy distance function. Besides, it considers the random nature of endogenous determinants for energy-efficiency gaps and their causal relationship with the globalization levels, political economy openness, and urbanization as exogenous determinants. In Ukraine, the average level of energy-efficiency gaps during the study period was 0.12. The critical bifurcation points were in 2009 and 2015. It was explained by the impact of the global financial crisis and the escalation of military-political conflicts in the country. The growing dynamics of the level of energy efficiency gaps in Ukraine was due to the excess of the negative effect of growth in exports of primary energy resources and the use of inefficient technologies for their processing over the positive impact of imports of energy-efficient innovations. A retrospective analysis of the dynamics of changes in the level of energy-efficiency gaps for 2002-2019 in Ukraine showed that the minimum size of energy-efficiency gaps was in 2010 and 2016 when the strategies and programs for the energy sector development were ratified. The systematic framework to forecast by energy-efficiency gaps using Box-Jenkins methodology with autoregressive integrated modelling ARIMA is deepened. The findings allowed concluding that the foresight trend of energy-efficiency gaps was growing, and critical bifurcation points occur in 2024 and 2027. In this case, the targets of the state strategy realization for the transition to a carbon-neutral economy are substantiated, considering the identified bifurcation points. The indices of the quality of the institutional environment in Ukraine for 2002-2019 confirmed the hypothesis that the impact of institutional determinants on the volume of energy-efficiency gap should be studied element by element, rather than integrally. The overall effect of institutional determinants on the size of energy-efficiency gaps was more than 30 % determined by the political stability of the government and more than 60 % by the level of public intolerance of corruption. It is these detriments that are the conditions for ensuring the effectiveness of the state policy of minimizing the energy-efficiency gap in Ukraine. The co-integration ties in Ukraine in the chain "the institutional environment quality ↔ volume of attracted green investments in the energy sector ↔ volume of energyefficiency gaps" are empirically confirmed. Targets of investment and institutional determinants, the achievements of which cause annual minimization of energy-efficiency, are identified. It is established that the time lag of manifestation of the influence of the determinants of energy-efficiency gaps' minimization was one year. To reduce the volume of energy-efficiency gap by 1 % in the next year, it was necessary to increase the indices of public rejection of corruption and political stabilization of the government by 1 % and 3 %, respectively, and the volume of green investments in the energy sector – by 15 %.While maintaining the current format of the state regulatory policy, the rate of return of the energy market of Ukraine to equilibrium on its own, without cardinal state intervention, is meagre. In order to bring this speed closer to the maximum level, it was necessary to increase the index of public rejection of corruption to 1.47 points, and the index of political stability of the government – to 2.38 points. Keywords: carbon-neutral economy, energy security, energy-efficiency, green energy transition, national economy, energy-efficiency gaps, green investments, sustainable development.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Павлик В. В. 
Комплексний метод та система контролю технічного стану газоперекачувальних агрегатів великої потужності / В. В. Павлик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.11.13 – прилади і методи контролю та визначення складу речовин. – Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, м. Івано-Франківськ, 2021.Проаналізовано переваги і недоліки методів діагностування ГПА з САУ та обґрунтована можливість використання методів ідентифікації об'єктів, а також сучасних інформаційних технологій щодо обробки віброакустичних процесів для вирішення поставлених в роботі задач.Розроблені теоретичні засади методу діагностування технічного стану САУ ГТК-25і за їх розгінними характеристиками. При цьому технічний стан САУ ГПА визначається за зміною площі, яка утворена перехідною характеристикою і є діагностичною ознакою, зміна якої характеризує зміну технічного стану ГПА .Для визначення технічного стану ГТК-25і запропоновано використати двошарові ієрархічні нейронні мережі прямого поширення, що тренуються за алгоритмом зворотного поширення похибки, а моделювання «дефектного» та «номінального» станів проводити на основі отриманих результатів вимірювання і обробки характеристик акустичних процесів, які генеруються ГПА в процесі експлуатації.Досліджені статистичні характеристики акустичних процесів ГТК-25і та визначені діагностичні ознаки, які можуть бути покладені в основу методів контролю його технічного стану.За результатами експериментальних досліджень розроблені: метод параметричної діагностики технічного стану ГТК-25і, що базується на визначенні найбільших значень дискримінантних функцій досліджуваного ГТК-25і для кожного з його технічних станів за 16 технологічними параметрами; метод, діагностичною ознакою якого є величина норми вейвлет-складової деталізації п'ятого порядку D5, отримана шляхом обробки акустичних процесів супроводжуючих роботу ГТК-25і; штучна нейронна мережа, яка пройшла навчання на експериментальних даних, результати якого дозволяють чітко розрізнити два стани «незадовільний» та «номінальний».Розглянута процедура визначення показника готовності на основі статистичних даних по відмовах САУ ГТК-25і та розраховане його значення Пг = 0.93, що підтверджує ефективність розробленого методу діагностування САУ ГТК-25і. Ключові слова: методи діагностування, діагностична ознака, технічний стан, розгінна характеристика, експериментальні дані, ГПА, САУ, штучні нейронні мережі, вейвлет-перетворення, дискримінантний аналіз, акустичний процес, система діагностування.^UThesis for the degree of candidate of technical sciences in specialty 05.11.13 - devices and methods for monitoring and determining the composition of substances. - IvanoFrankivsk National Technical University of Oil and Gas, Ivano-Frankivsk, 2021.The advantages and disadvantages of methods for diagnosing a gas pumping unit with an automatic control system are analyzed, the absence of a systematic approach to their development is established and the possibility of using methods for identifying objects, as well as modern information technologies for processing vibroacoustic processes when modernizing existing and developing new diagnostic methods for a gas pumping unit with an automatic management. The theoretical foundations of the method for diagnosing the technical state of the GTK-25-I automatic control system and by their acceleration characteristics have been developed. In this case, the technical state of the automatic control system of the gas pumping unit is determined by the change in the area formed by the transient characteristic and is a diagnostic feature that characterizes the change in the technical state of the gas pumping unit. To determine the technical state of GTK-25-i, it is proposed to use two-layer hierarchical neural networks of feedforward propagation, training according to the error backpropagation algorithm, and modeling the "defective" and "nominal" states based on the obtained measurement results and processing the characteristics of acoustic processes generated by the gas pumping unit in during operation.Methodological, technical and software support has been developed for conducting experimental studies, taking into account the peculiarities and operating conditions of the GTK-25-i, the selection and installation of additional sensors of technological parameters is justified, an acoustic monitoring system of its state and a complex software package for monitoring the state of the GTK-25-I have been done.The statistical characteristics of the acoustic processes of GTK-25-I certain diagnostic features that can be used as the basis for methods for monitoring its technical condition have been investigated. Based on the results of experimental studies, the following have been developed: a method for parametric diagnostics of the technical state of GTK -25-I, based on the determination of the highest values of the discriminant functions of the GTK-25-I under study and for each of its technical states for 16 technological parameters; method, the diagnostic feature of which is the value of the norm of the wavelet component of the fifth order detailing D5, obtained by processing the acoustic processes accompanying the operation of the GTK-25-I; an artificial neural network that was trained on experimental data, the results of which make it possible to clearly distinguish between two states "unsatisfactory" and "nominal". The procedure for determining the readiness indicator on the basis of statistical data on failures of the GTK-25-i automatic control system is considered and its value Ri = 0.93 is calculated, which confirms the effectiveness of the developed method for diagnosing the GTK-25-i automatic control system. Key words: diagnostic methods, diagnostic feature, technical condition, acceleration characteristic, experimental data, gas pumping unit, automatic control system, artificial neural networks, wavelet transformations, discriminant analysis, acoustic process, diagnostics system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського