Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (110)Книжкові видання та компакт-диски (129)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАСК$<.>+<.>A=МАРІЯ$<.>+<.>A=ЗІНОВІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Паскаленко В.Є. 
Заможне селянство в сільськогосподарській кооперації України (1921 - 1929 рр.): соціально-економічний аспект: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.Є. Паскаленко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено роль заможного селянства України у розбудові та господарсько-економічній діяльності сільськогоподарської кооперації 1921 - 1929 рр. Вивчено економічну політику більшовиків стосовно заможного селянства УССР, динаміку його членства у складі сільськогоподарської кооперації. Систематизовано й узагальнено характерні особливості участі даного селянства в універсальних, спеціалізованих, кредитних товариствах зазначеної кооперації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)613-21 +
Шифр НБУВ: РА341946

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Паскевич А.Ю. 
Засоби формалізації математичних знань та міркувань: теоретичні та практичні аспекти: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / А.Ю. Паскевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На базі мови TL розвинуто формальну мову подання математичних текстів ForTheL, що є близькою за синтаксисом до природної англійської мови і може бути перекладена в мову першого порядку. Сформульовано поняття коректності тексту у мові ForTheL. Запропоновано оригінальне поняття істинності твердження у деякій позиції всередині формули першого порядку та досліджено його властивості. Доведено, що за умов еквівалентності двох формул, що є локально істинною у заданій позиції, ці дві формули є взаємозамінюваними у цій позиції. Відзначено, що поняття локальної істинності дозволяє обгрунтувати коректність різноманітних перетворень складних формул, а саме: розкриття визначень або додання допоміжних тверджень всередині формули. Запропоновано процедуру породження "відомостей" про окремі входження термів у досліджуваний ForTheL-текст; ці відомості є літерами, локально істинними у відповідному входженні, зокрема, вони несуть інформацію про тип терму. На базі цього апарату сформульовано декілька високорівневих схем доведення, які становлять "інструментарій" міркувальника. Проведено дослідження цілекерованих процедур пошуку виведення, що використовуються у програмі "Алгоритм Очевидності". Запропоновано нове доведення коректності поняття допустимої підстановки. Викладено цілекероване табличне числення, що оперує несколемізованими формулами. Доведено, що виведення у цьому численні можуть бути перетворені у виведення у класичному табличному диз'юнктному численні Model Elimination. Доведено можливість зворотнього перетворення. Запропоновано нове табличне цілекероване числення з лінивою парамодуляцією для класичної логіки першого порядку з рівністю, доведено його повноту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.210 +
Шифр НБУВ: РА340396

Рубрики:

      
3.

Паска І.М. 
Організація і економічна ефективність зовнішньоекономічної діяльності підприємств АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.М. Паска ; Миколаїв. держ. аграр. акад. — Миколаїв, 2000. — 19 с. — укp.

Узагальнено та доповнено теоретико-методологічні положення розвитку зовнішньоекономічних зв'язків АПК, удосконалено організацію виходу підприємств АПК на зовнішні ринки збуту. З'ясовано теоретичні та практичні аспекти стану зовнішньоекономічних зв'язків підприємств АПК (щодо інвестиційної діяльності, створення СП, диверсифікації виробництва та вдосконалення цінового та кредитно-фінансового механізмів). Виявлено й економічно обгрунтовано найбільш вигідні для експорту види сільськогосподарської продукції. Запропоновано підходи до підвищення ефективності роботи спільних підприємств у агропромисловій сфері економіки. На основі проведених досліджень виявлено залежність експорту продукції АПК від обсягів її виробництва та конкурентоспроможності, правильного здійснення митно-тарифного регулювання експортно-імпортних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)832
Шифр НБУВ: РА308190 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Паскаль О.В. 
Педагогічне коригування вимовних навичок російського мовлення учнів перших класів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Паскаль ; Південноукраїнський держ. педагогічний ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-911.31

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Паскевич С.А. 
Радіаційна вагомість фітоценозів лук та перелогів Чорнобильської зони відчуження на етапі пізньої фази аварії: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / С.А. Паскевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Запропонований підхід може бути використаний для розробки концептуальних підходів до оцінки можливості проведення та визначення напрямків реабілітаційної діяльності на території ЗВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-652.152(4УКР) + П032.62(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345453

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Паскалова М. І. 
Самоорганізація системи "соціум-індивід" у світлі нового мислення: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / М. І. Паскалова ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 20 с. — укp.

На основі звернення до індивіда як частинки-подоби цілого в системі соціум - індивід наведено механізм самоорганізації соціальної системи як взаємодію цілого з його елементами, коли ціле здатне передавати активно-діяльні властивості, застосовувані його елементами (індивідами) у миследіяльній активності. Доведено, що результати цієї життєдіяльної активності викликають, у свою чергу, зміни в організації цілого, і така взаємодія триває циклічно як нове перетворення елементів, здатних до подальшої динамічної активності. Висвітлено розуміння соціальної реальності, яке у контексті системно-синергетичної моделі постає як таке, що встановлюється, і виявляє свою здатність до самопородження й самоподоби. Уточнено уявлення про комплексне функціонування складних систем, найважливішою характеристикою яких виступає їх цілісність. Обгрунтовано можливість експоляції знання з природничих наук на гуманітарні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*131 + Ю6*134 + Т010.31
Шифр НБУВ: РА383040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Паскал Ю. Г. 
Удосконалення технології швидкозаморожених десертів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.13 / Ю. Г. Паскал ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень властивостей дисперсій крохмалів і показано, що забезпечення стабільної консистенції десертів за умов фазових переходів, з метою удержання води гідроколоїдами після розморожування, можливе шляхом застосування обгрунтованого та підібраного розчинника, або покращання загальної комплексності системи, що складається з композиційної суміші крохмалів. Показано, що стабільну до фазових переходів дисперсію одержують у разі заварюванні суміші крохмалів (картопляного та тапіокового за співвідношення компонентів 2 : 1) у молочній сироватці за температури процесу 70 +/- 2 °С або у разі використання як розчинника горіхового екстракту з гідромодулем у діапазоні 1:80 - 1:120. Обгрунтовано вибір режимів і параметрів низькотемпературної обробки фруктово-ягідних десертів і наведено номограми для розрахунку тривалості процесу заморожування продукту. На підставі узагальнення експериментальних досліджень удосконалено технологічну схему виробництва швидкозаморожених десертів стабілізованої якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л812.9 + Л813.7
Шифр НБУВ: РА376647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Паска М.З. 
Фізіологічний стан та продуктивність бугайців за дії солей дефіцитних мікроелементів і їх хелатних комплексів з цистеїном: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / М.З. Паска ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 18 с. — укp.

Вивчено фізіологічний стан та продуктивність бугайців заключного періоду відгодівлі за умови додавання до їх раціону заліза, міді, кобальту, марганцю у формі неорганічних солей та цистеїнатів. Розроблено лабораторний регламент синтезу координаційних сполук мікроелементів з цистеїном як основи для виробництва преміксів. Запропоновано використовувати клітини гранульозного шару фолікулів корів як модельну тест-систему для оцінки та прогнозування ефективності впливу преміксів та різних форм поєднань мікроелементів на підвищення продуктивності тварин. На основі вивчення процесів обміну кобальту, заліза, міді, марганцю, показників гемопоезу, вмісту глутатіону, малонового діальдегіду, активності трансаміназ, обміну білків розроблено та експериментально обгрунтовано методику комплексної підгодівлі бугайців з застосуванням цистеїнатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-60 + П60-451.232 +
Шифр НБУВ: РА330766

Рубрики:

      
9.

Паскар В. І. 
Формування аксіологічної компоненти педагогічної культури майбутніх учителів початкових класів у процесі фахової підготовки: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / В. І. Паскар ; Крим. гуманіт. ун-т. — Ялта, 2010. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено модель формування аксіологічної компоненти педагогічної культури майбутніх вчителів початкових класів на цілісній та особистісно-орієнтованій основах. Визначено сутність, функціональну структуру, специфіку феномену "аксіологічна компонента педагогічної культури". Уточнено та науково обгрунтовано організаційно-педагогічні умови формування аксіологічної компоненти педагогічної культури в процесі фахової підготовки майбутніх вчителів початкових класів. Охарактеризовано сутність понять "аксіологічна освіта", "аксіологічна парадигма", "аксіологічна компонента", "аксіосфера". Вдосконалено формування професійно-педагогічних ціннісних орієнтацій майбутніх вчителів початкових класів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 + Ч314
Шифр НБУВ: РА376989 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Паскевська Ю.А. 
Формування мовленнєвої компетентності майбутніх психологів у процесі професійної підготовки: Автореф. дис... канд. психол. наук.: 19.00.07 / Ю.А. Паскевська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретико-експериментальне дослідження процесу формування мовленнєвої компетентності майбутніх психологів на етапі їх професійної підготовки. Визначено основні підходи до дослідження мовленнєвої компетентності у зарубіжній і вітчизняній психологічній науці. Розроблено структурно-функціональну модель мовленнєвої компетентності психологів. Обгрунтовано діалогічний підхід як метод організації психолого-педагогічного процесу з їх мовленнєвої підготовки. Експериментально доведено перспективність і доцільність використання професійного навчання як практикуму з основ мовленнєвої компетентності психолога. Обгрунтовано психологічні умови ефективності її формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2р(4УКР) + Ю935.13-223 +
Шифр НБУВ: РА345153

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Паскар А.Л. 
Цивільні процесуальні правовідносини: структурно-функціональний аналіз: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.Л. Паскар ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше запропоновано історично-концептуальну періодизацію процесу виникнення, становлення та розвитку теорії цивільних процесуальних правовідносин у науці цивільного процесуального права. Досліджено характерні особливості процесу виникнення, становлення та розвитку теорії цивільних процесуальних правовідносин у науці цивільного процесу. Вивчено теоретичні та практичні проблеми визначення структури цивільних процесуальних правовідносин, її системотвірних елементів: суб'єкта, об'єкта, зміста та функціональних зв'язків, які виникають між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)-4 +
Шифр НБУВ: РА368404

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Маріяш Ю. І. 
Модельно-прогнозуюче автоматичне керування режимом дуття кисневого конвертера з енергоефективним засвоєнням тепла / Ю. І. Маріяш. — Б.м., 2023 — укp.

Мета дослідження полягає у знижені собівартості киснево-конвертерної сталі, що є наслідком підвищення частки металобрухту за рахунок підвищення ступеня допалювання СО до СО2 в порожнині конвертера, шляхом оптимального керування параметрами дуттьового режиму з використанням модельно-прогнозуючого керування. У дисертаційній роботі вдосконалено математичну модель дуттьового режиму киснево-конвертерної плавки, за рахунок врахування впливу інтенсивності дуття на процес зневуглецювання ванни, що дозволило підвищити точність та якість керування дуттям в умовах зміни витрати кисню під час продувки, увівши запропоновану модель безпосередньо до контуру керування параметрами дуттьового режиму. Вперше синтезовано оптимальну систему керування параметрами дуттєвого режиму киснево-конвертерної плавки за принципом зворотного зв’язку на базі модельно-прогнозуючого керування при використанні лінійно-квадратичного функціоналу, яка дозволила одночасно керувати інтенсивністю дуття та положенням фурми при програмній зміні завдання на витрату кисню та вмісту СО2, а також підвищити якість керування та енергозбереження при плавці, за рахунок збільшення ступеня допалювання СО до СО2, що є наслідком підвищення частки металобрухту. Подальший розвиток отримало використання замкнутих систем керування степенем допалювання СО до СО2 шляхом синтезу модельно-прогнозуючого регулятора з урахуванням технологічних обмежень швидкості переміщення регулюючих органів, що дозволило підвищити якість керування процесом при наявності обмежень. Запропоноване рішення дозволяє підвищити якість керування процесом в умовах технологічних обмежень. Наявні системи автоматичного керування не задовольняють в повній мірі вимогам, що висуваються до якості роботи системи при програмному керуванні параметрами режиму дуття та стабілізації збурень. Порівняльне дослідження роботи модельно-прогнозуючого регулятора та комбінованої системи регулювання з ПІД-регуляторами показало, що отримані перехідні процеси системи автоматичного регулювання режиму дуття киснево-конвертерної плавки з модельно-прогнозуючого регулятора автоматичного регулювання забезпечили ISE для контуру витрати кисню – 5577 та вмісту СО2 у конвертерних газах – 43; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах склало 0,95%. Застосування модельно-прогнозуючого регулятора дозволило покращити якість регулювання для контуру витрати кисню у 1,63 рази; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах було знижено на 16,5% у порівнянні з комбінованою системою регулювання з ПІД-регуляторами.^UThe purpose of the study is to reduce the cost of oxygen-converter steel, which is a consequence of the increase in the share of scrap metal due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2 in the converter cavity, by optimal control of the parameters of the duty mode using model predictive control. In the dissertation, the mathematical model of the blowing mode of basic oxygen furnace process was improved, taking into account the influence of the intensity of blasting on the process of decarburization of the bath, which made it possible to increase the accuracy and quality of blasting control in the conditions of changes in the oxygen consumption during purging. For the first time, an optimal control system for the parameters of blowing mode during basic oxygen furnace process was synthesized based on the principle of feedback with model-predictive control using a linear-quadratic functional, which allowed simultaneous control of the blowing intensity and the position of the lance, as well as to improve the quality of control and energy saving during melting, due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2, which is a consequence of the increase in the proportion of scrap metal. Further development was achieved by the use of closed control systems for the degree of post-burning of CO to CO2, through the synthesis of a model predictive controller taking into account the technological saturation of the speed of movement of regulatory bodies, which allowed to improve the quality of process control in the presence of saturation. The existing automatic control systems do not fully satisfy the requirements for the quality of the system's operation during software control of the parameters of the blowing mode and stabilization of disturbances. A comparative study of the operation of the model predictive controller and the combined regulation system with PID controller showed that the obtained transient processes of the system of automatic control of the blowing mode of the basic oxygen furnace from the model predictive controller provided ISE for the circuit of oxygen consumption - 5577 and the content of CO2 - 43; the maximum dynamic deviation of the CO2 content in converted gases was 0.95%. The use of a model predictive control made it possible to improve the quality of control for the oxygen consumption by 1.63 times; the maximum dynamic deviation of CO2 content was reduced by 16.5% in comparison with the combined control system with PID controller.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського