Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (749)Книжкові видання та компакт-диски (506)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>A=ПАЩЕНК$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Блудов О. М. 
Особливості резонансних властивостей та магнітних фазових перетворень в празеодимовому феробораті та рідкісноземельних хромоборатах / О. М. Блудов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливостей магніторезонансних властивостей та магнітних фазових перетворень в кристалах празеодимового фероборату та рідкісноземельних хромоборатах з La, Gd, Tb та Dy. Для кристала PrFe3(BO3)4 визначено величину ефективного поля магнітної анізотропії та оцінено внесок в неї від празеодимової підсистеми. Встановлено, що фазовий перехід, індукований зовнішнім магнітним полем, є переходом першого роду. Виявлено, що спінове впорядкування в сполуках RCr3(BO3)4 з R = La, Gd, Tb та Dy є антиферомагнітним та визначено температури Нееля. Показано, що хромову підсистему цих кристалів можна представити як систему антиферомагнітних ланцюжків спінів S = 3/2 з феромагнітною взаємодією між ланцюжками. В кристалах TbCr3(BO3)4 і DyCr3(BO3)4 при низьких температурах реалізується антиферомагнітний стан з магнітною анізотропією типу «легка вісь», а при зростанні температури відбувається спонтанний фазовий перехід в антиферомагнітну фазу з анізотропією типу «легка площина». Для GdCr3(BO3)4 та TbCr3(BO3)4 побудовані H–T фазові діаграми та виявлено індуковану магнітним полем електричну поляризацію.^UThe dissertation is devoted to research of features of magnetic resonance and magnetic phase transformations in praseodymium ferroborate crystals and rare earth chromoborates with La, Gd, Tb and Dy. For the PrFe3(BO3)4 crystal, the value of the effective field of magnetic anisotropy was determined and the contribution to it from the praseodymium subsystem was estimated. It was also established that the phase transition induced by an external magnetic field is a first-order phase transition. It was found that the spin ordering in compounds RCr3(BO3)4 with R = La, Gd, Tb and Dy is antiferromagnetic and Neel temperatures were determined. It was shown that the chromium subsystem of these crystals can be represented as a system of antiferromagnetic spin S = 3/2 chains with ferromagnetic interchain interactions. In TbCr3(BO3)4 and DyCr3(BO3)4 at low temperatures the antiferromagnetic state with “easy axis” magnetic anisotropy is realized, and there is a spontaneous phase transition to the antiferromagnetic phase with “easy plane” anisotropy as temperature rise. The H–T phase diagrams were constructed for GdCr3(BO3)4 and TbCr3(BO3)4 crystals and magnetic field-induced electric polarization was detected.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Пащенко І.В. 
Оптимізація природного вигодовування немовлят з урахуванням вітамінної забезпеченності матерів-годувальниць і дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.В. Пащенко ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2007. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено епідеміологічні особливості природного вигодовування дітей раннього віку за умов промислового та сільськогосподарського регіонів Придніпров'я. Установлено негативний вплив несприятливих факторів макро- та мікросоціуму на тривалість, поширеність і якість природного вигодовування немовлят. Виявлено залежність забезпеченості вітамінами A, E і C жінок-годувальниць та їх дітей від особливостей перебігу вагітності у матері й умов мешкання. Доведено можливість і безпечність профілактичного використання полівітамінного препарату "Прегнавіт" у комплексі з проведенням ентеросорбції матерів-годувальниць для зменшення поширеності клінічних проявів гіповітамінозів, покращання показників фізичного розвитку, зниження захворюваності дітей раннього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732 +
Шифр НБУВ: РА348482

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Пащенко А.М. 
Імовірнісний розрахунок стиснутих елементів будівельних конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / А.М. Пащенко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2004. — 20 с.: іл. — укp.

За допомогою методу скінченних елементів з врахуванням дійсної форми зігнутої вісі та пружно-пластичної роботи матеріалу визначено напружено-деформований стан та несучу здатність сталевих стиснуто-зігнутих елементів будівельних конструкцій. Для узагальнення результатів досліджень розрахункові схеми представлено відносними безрозмірними параметрами. Удосконалено метод скінчених елементів для розв'язання імовірнісних задач стиснуто-зігнутих сталевих колон на основі використання додаткових складових матриць жорсткості та елементів вектора вузлових навантажень, які враховують стохастичність вихідних даних. Проведено об'ємний математичний експеримент щодо оцінки статистичних характеристик несучої здатності сталевих стиснуто-зігнутих стержнів. Розроблено методику інженерного імовірнісного розрахунку сталевих стиснуто-зігнутих елементів на основі таблиць статистичних характеристик коефіцієнта зниження розрахункового опору за позацентрового стиску сталевих стержнів. Виявлено вплив мінливості різних вхідних параметрів на ймовірність безвідмовної роботи сталевих колон за різних співвідношень вихідних даних. Встановлено можливість апроксимації гістограми розподілу композиційної функції кривими Пірсона для розв'язання різних задач надійності даних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.11 +
Шифр НБУВ: РА329865

Рубрики:

      
4.

Пащенко А.О. 
Розробка двовального лопатевого змішувача з одновальною шнековою фільтруючою головкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / А.О. Пащенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 22 с. — укp.

Запропоновано глинопереробник, до складу якого входить двовальний лопатевий змішувач та одновальна шнекова фільтруюча головка з радіальними решітками та накопичувачем сторонніх включень. Конструктивні особливості агрегату дозволяють підвищити якість переробки керамічних мас поєднанням перемішування у змішувачі та продавлювання крізь фільтруючі решітки з отворами, у 3 - 6 разів меншими за розмірами, ніж у аналогів. Визначено, що енергоємність підготовки глини до формування у цій машині істотно нижча, ніж у аналогів, при тій же якості переробки. Наведено фактори, що впливають на особливості процесу течії глин через отвори решітки. Запропоновано залежності, що пов'язують тиск у зоні перед решіткою з продуктивністю решітки (витратами через неї) і враховують реологічні показники глини. Проаналізовано характер руху глини та сторонніх включень; запропоновано нові конструктивні рішення шнекової фільтруючої головки. Розроблено математичну модель процесу течії глин через отвори решітки. Досліджено вплив на продуктивність лопатевого змішувача схеми розвантаження маси через отвір у торцевій стінці; уточнено відповідно до цієї схеми значення коефіцієнта транспортування, необхідного для розрахунку продуктивності змішувача. Розроблено методику та алгоритм інженерного розрахунку двовального лопатевого змішувача з одновальною шнековою фільтруючою головкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.2-5-02
Шифр НБУВ: РА308478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Пащенко В.І. 
Неурядові організації як інститут громадянського суспільства: методологія дослідження та стан в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.І. Пащенко ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Розроблено методологічні засади дослідження неурядових організацій, визначено їх стан та перспективи в Україні. Визначено й описано етапи розвитку та школи теорії громадянського суспільства. Зазначено, що внаслідок розрізнення громадянських дій, а також дій, подібних до громадянських, важливим є визначення підстав до дій. Завдяки відмінності проаналізованих підстав запропоновано варіант шкіл теорії громадянського суспільства. Визначено принципи дослідження неурядових організацій як "прояву" громадянського суспільства. Здійснено типологізацію неурядових організацій за типом діяльності та у взаємозв'язку з відмінностями у ресурсах. Описано стан неурядових організацій та чинники, що його зумовлюють і є важливими для його подальшого розвитку. За результатами дослідження сформульовано практичні рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.3 + Ф036 +
Шифр НБУВ: РА338738

Рубрики:

      
6.

Пащенко В.М. 
Комплексна терапія хворих на екзему, спричинену варикозним симптомокомплексом, з урахуванням особливостей гемодинаміки та гормонального гомеостазу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.М. Пащенко ; АМН України. Держ. установа "Ін-т дерматології та венерології АМН України". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Удосконалено методи патогенетичної терапії хворих на екзему, спричинену варикозним симптомокомплексом (ВС), на підставі даних, одержаних у процесі вивчення особливостей венозної гемодинаміки нижніх кінцівок, гемоциркуляції та гормонального гомеостазу. Відзначено, що дані, одержані в результаті досліджень стану гемомікроциркуляторного русла у хворих на екзему, зумовлену ВС, дозволяють розвинути уявлення про патогенез захворювання. Установлено взаємозв'язок гемоциркуляторних порушень зі станом гормонального гомеостазу організму. Досліджено особливості перебігу перименопаузального періоду в жінок, хворих на екзему, зумовлену ВС. Показано роль порушень гормонального гомеостазу у перебігу захворювання. Розроблено оригінальний метод комплексного патогенетичного лікування хворих на екзему, спричинену ВС, з застосуванням вазотропної та гормонокоригувальної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.31-5 +
Шифр НБУВ: РА356421

Рубрики:

      
7.

Пащенко В.М. 
Шкодочинність та поширення в Україні основних шкідників гороху і прогноз ймовірних втрат урожаю за даними обліків чисельності комах: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / В.М. Пащенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.133.06(4УКР),022 + П468.6-1(4УКР),022
Шифр НБУВ: РА309776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Пащенко В.Ф. 
Механіко-технологічні засоби еколого-економічного удосконалення процесів обробітку грунту: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / В.Ф. Пащенко ; Харк. нац. техн. ун-т сільськ. госп-ва ім. П.Василенка. — Х., 2005. — 37 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення еколого-економічної ефективності вирощування сільськогосподарських культур шляхом зменшення витрат енергії на обробіток грунту та зниження негативної дії на нього засобів механізації. Розроблено теорії математичного моделювання процесів взаємодії робочих органів з грунтом на підставі використання прямих методів варіаційного числення. Набула подальшого розвитку теорія межового стану сипкого середовища щодо вивчення процесів взаємодії робочих органів з грунтом. Одержано математичну модель взаємодії з грунтом робочих органів з гнучким елементом для обробки поверхневого прошарку грунту з мінімальними витратами енергії та забезпечення умов збереження вологи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2 +
Шифр НБУВ: РА339691

Рубрики:

      
9.

Пащенко Г.В. 
Основні шкідники троянди і гвоздики та захист від них у закритому грунті в Центральному Лісотепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / Г.В. Пащенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Удосконалено систему захисту троянди та гвоздики від основних шкідників за умов закритого грунту у Центральному Лісостепу України. Визначено видовий склад основних шкідників троянди та гвоздики, розглянуто особливості їх біології, динаміку чисельності популяцій домінувальних видів фітофагів залежно від абіотичних умов і деяких прийомів алготехніки. Надано оцінку ефективності застосування проти шкідників сучасних пестицидів. Досліджено стійкість до шкідників сортів троянди, що вирощуються у закритому грунті. Виявлено два сорти троянди Джакаранда та Фламінго, що заселяються павутинним кліщем у 3,5 - 4 рази менше та на 50 - 55 діб пізніше, ніж інші сорти. Розроблено рекомендації виробництву із раціонального застосування біологічних і хімічних засобів захисту рослин проти основних шкідників троянди та гвоздики у закритому грунті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.788.1(4УКР) + П491.788.6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Пащенко Г.С. 
Методика навчання курсантів-пілотів льотної експлуатації повітряних суден на міжнародних авіалініях: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.С. Пащенко ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено питання навчання курсантів-пілотів веденню радіообміну англійською мовою на міжнародних повітряних трасах для підвищення надійності професійної діяльності майбутніх пілотів в екстремальних ситуаціях. Визначено етапи навчання льотної експлуатації повітряних суден на міжнародних авіалініях: аудиторну, передпольотну підготовку, моделювання реальних польотів на міжнародних повітряних трасах з використанням пілотажно-навігаційних приладів і систем літака, із заходженням на посадку на незнайомому аеродромі у різних клімато-географічних зонах земної поверхні, а також польотів з передумовами до авіаційних пригод та тих, які закінчилися катастрофами, на комплексній електронній тренажерній системі Ан-24. Розроблено методику навчання курсантів-пілотів веденню радіообміну у процесі льотної експлуатації повітряних суден на даних авіалініях (організаційну структуру, мету, завдання, принципи, зміст, методи, форми організації та інші компоненти). Доведено, що застосування даної методики навчання сприяє покращенню якості підготовки майбутніх пілотів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О5р(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА323542

Географічні рубрики:

      
11.

Пащенко Д.І. 
Формування готовності майбутніх вчителів початкових класів до гуманістичного виховання учнів: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / Д.І. Пащенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Розкрито сутність, визначено мету та завдання гуманістичного виховання. Виявлено чинники, що впливають на вибір педагогічної професії та формування готовності вчителя до гуманістичного виховання учнів. Експериментально доведено суттєвий вплив емоційно поданої інформації на формування гуманістичного світогляду майбутнього вчителя. Визначено сукупність організаційно-педагогічних умов, які сприяють підвищенню гуманістичної спрямованості професійної підготовки вчителів. Відкореговано зміст фахової освіти майбутніх вчителів та експериментально доведено ефективність впливу введених змін на підвищення рівня сформованості у студентів готовності до гуманістичного виховання учнів. Розроблено й апробовано навчальні посібники, програми та методичні рекомендації з проблеми дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 +
Шифр НБУВ: РА347874

Рубрики:

      
12.

Пащенко Н.О. 
Реакція рослин самозапильних ліній кукурудзи на дію гербіцидів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Н.О. Пащенко ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості росту та розвитку рослин і формування продуктивності самозапилених ліній кукурудзи з застосуванням гербіцидів. Визначено найбільш резистентні (стійкі) та сприйнятливі (нестійкі) форми до дії хімічних препаратів. Підвищену реакцію на дію дуала 960 ЕС, к.е. проявили рослини ліній УК 23у2 М, П 346 М, ДК 373 зМ, П 502 М і ГК 26 зМ, на вплив тітуса 25, в.г. - УК 23у2 М, ДК 366 зМ, П 346 М, ДК 373 зМ і П 502 М, а на дію стомпа 330, к.е. - всі досліджені самозапилені лінії. На підставі результатів дослідження не рекомендовано застосовувати зазначені препарати на насіннєвих ділянках цих форм. Відзначено, що рослини лінії ДК 366 зМ проявили значну стійкість до дії дуала 960 ЕС, к.е., а ГК 26 зМ - до тітуса 25, в.г., у зв'язку з чим у посівах цих ліній дані препарати можна застосовувати у дозі 2 л/га і 50 г/га відповідно. Зроблено висновок, що оптимальними заходами вирощування самозапилених ліній кукурудзи є застосування безгербіцидної технології з використанням виключно механічних засобів боротьби з бур'янами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.2-467.52 +
Шифр НБУВ: РА334765

Рубрики:

      
13.

Пащенко Н.П. 
Детермінація жвавості коней російської рисистої породи комплексом морфометричних ознак: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.П. Пащенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

З використанням методів багатовимірного регресійного аналізу розроблено моделі для прогнозу жвавості коней російської рисистої породи різного віку. Встановлено високий рівень детермінації жвавості морфометричними промірами тварин, віком 4-х років і старше. Запропоновано моделі (лінійну й алометричну) для оцінки живої маси коней без зважування. Розглянуто питання статевого та міжпородного диморфізму коней рисистих порід - орловської та російської, вікової повторюваності промірів екстер'єру та жвавості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611.3,1-26
Шифр НБУВ: РА319047 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Пащенко О. В. 
Економічні основи модернізації вищої освіти в умовах становлення економіки знань: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. В. Пащенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 15 с. — укp.

Досліджено діалектику знань та освіти за сучасних умов. Проаналізовано сутність та особливості економіки знань. Обгрунтовано необхідність їх урахування в процесі модернізації вищої освіти. Висвітлено основні особливості, суперечності та тенденції розвитку вищої освіти. Проаналізовано шляхи реалізації й узгодження економічних інтересів суб'єктів модернізації вищої освіти в процесі їх взаємодії та партнерстві. Показано роль диверсифікації освітніх послуг у забезпеченні переходу щодо економіки знань. Доведено необхідність застосування інтегральної моделі фінансування вітчизняної вищої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49
Шифр НБУВ: РА371843 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Пащенко О.А. 
Обгрунтування раціональної технології руйнування гірських порід в умовах дії гідростатичного тиску: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / О.А. Пащенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2006. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано параметри та технологію руйнування гірської породи, які забезпечують підвищення продуктивності та зниження енергоємності руйнівного процесу на вибої свердловини у разі дії гідростатичного тиску. Встановлено критерій руйнування гірської породи за даних умов - енергоємність відділення елементу в напрямку вільної поверхні, який є власною характеристикою процесу руйнування матеріалу, що відображає витрати енергії на відділення визначеного обсягу гірської породи та залежить від фізико-механічних властивостей породи та процесу руйнування. На підставі результатів аналітичних, стендових і виробничих досліджень сформульовано рекомендації для підвищення ефективності руйнування породи за умов дії гідростатичного тиску та розроблено методику розрахунку параметрів руйнівного процесу: величини прикладених сил і швидкості переміщення породоруйнівного інструмента. Експериментально й теоретично встановлено залежність енергоємності руйнування від величини гідростатичного тиску, типу породи та швидкості навантаження. На підставі аналітичних досліджень складено математичні моделі процесів руйнування та впливу на них промивальної рідини. Теоретичні результати підтверджено експериментально та використано для обгрунтування параметрів і розробки технології руйнування гірської породи, здійснено їх успішну апробацію за виробничих умов на Петропавлівському водозаборі Дніпропетровської області, буровому управлінні "Укрбургаз" та рекомендовано до використання Державною геологічною службою Міністерства екології та природних ресурсів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И-1 +
Шифр НБУВ: РА344579

Рубрики:

      
16.

Пащенко О.В. 
Методичне забезпечення процесу прийняття інвестиційних рішень на підприємствах суднобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Пащенко ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення управління інвестиційною діяльністю суднобудівних підприємств, зокрема, процедури прийняття інвестиційних рішень. Проаналізовано сучасний стан інвестицій у галузь суднобудування в Україні, досліджено основні проблеми та перспективи її розвитку. Розглянуто сучасні методичні підходи щодо оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств України, визначено основні фактори її зростання. На підставі аналізу ефективності інвестиційної діяльності суднобудівних підриємств Миколаївського регіону узагальнено тенденції розвитку суднобудування, особливості та фактори ефективності інвестиційних процесів. Розроблено пропозиції щодо удосконалення методики оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств. Обгрунтовано систему показників, на підставі яких проводиться розрахунок інтегрального показника. Доведено доцільність використання теорії нечіткої логіки для моделювання процесу прийняття інвестиційних рішень у суднобудуванні. Для вхідних параметрів моделі визначено лінгвістичні терми та побудовано функції належності. На базі експертних оцінок встановлено критерій вихідного параметра, за яким приймається формальне рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.41-56 +
Шифр НБУВ: РА368254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Пащенко О.В. 
Методичне забезпечення процесу прийняття інвестиційних рішень на підприємствах суднобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Пащенко ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення управління інвестиційною діяльністю суднобудівних підприємств, зокрема, процедури прийняття інвестиційних рішень. Проаналізовано сучасний стан інвестицій у галузь суднобудування в Україні, досліджено основні проблеми та перспективи її розвитку. Розглянуто сучасні методичні підходи щодо оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств України, визначено основні фактори її зростання. На підставі аналізу ефективності інвестиційної діяльності суднобудівних підриємств Миколаївського регіону узагальнено тенденції розвитку суднобудування, особливості та фактори ефективності інвестиційних процесів. Розроблено пропозиції щодо удосконалення методики оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств. Обгрунтовано систему показників, на підставі яких проводиться розрахунок інтегрального показника. Доведено доцільність використання теорії нечіткої логіки для моделювання процесу прийняття інвестиційних рішень у суднобудуванні. Для вхідних параметрів моделі визначено лінгвістичні терми та побудовано функції належності. На базі експертних оцінок встановлено критерій вихідного параметра, за яким приймається формальне рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.41-56 +
Шифр НБУВ: РА368254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Пащенко О.В. 
Методичне забезпечення процесу прийняття інвестиційних рішень на підприємствах суднобудування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Пащенко ; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення управління інвестиційною діяльністю суднобудівних підприємств, зокрема, процедури прийняття інвестиційних рішень. Проаналізовано сучасний стан інвестицій у галузь суднобудування в Україні, досліджено основні проблеми та перспективи її розвитку. Розглянуто сучасні методичні підходи щодо оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств України, визначено основні фактори її зростання. На підставі аналізу ефективності інвестиційної діяльності суднобудівних підриємств Миколаївського регіону узагальнено тенденції розвитку суднобудування, особливості та фактори ефективності інвестиційних процесів. Розроблено пропозиції щодо удосконалення методики оцінювання інвестиційної привабливості суднобудівних підприємств. Обгрунтовано систему показників, на підставі яких проводиться розрахунок інтегрального показника. Доведено доцільність використання теорії нечіткої логіки для моделювання процесу прийняття інвестиційних рішень у суднобудуванні. Для вхідних параметрів моделі визначено лінгвістичні терми та побудовано функції належності. На базі експертних оцінок встановлено критерій вихідного параметра, за яким приймається формальне рішення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527.41-56 +
Шифр НБУВ: РА368254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Пащенко О.В. 
Анізотропія магнітних та надпровідних властивостей в нестехіометричних рідкоземельних перовскітах REBa/sub2/subCusub3/subOsub6+ delta/sub: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.В. Пащенко ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Показано, що на анізотропію магнітних і надпровідних властивостей впливають вміст кисню, величина та напрям зовнішнього магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377,022 + В368.31,022
Шифр НБУВ: РА321082

Рубрики:

      
20.

Пащенко О.В. 
Організаційно-економічні умови підвищення ефективності виробництва молока в сільськогосподарських підприємствах АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.В. Пащенко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Здійснено поглиблений аналіз економічної ефективності виробництва молока в сільськогосподарських підприємствах Київського регіону. Досліджено його стан та окреслено тенденції розвитку молочного скотарства. Висвітлено організаційні умови розвитку галузі й економічну ефективність виробництва молока в аграрних підприємствах. Розроблено прогноз щодо попиту та пропозиції на регіональному ринку. Обгрунтовано напрями та перспективи ефективного розвитку молочного скотарства, запропоновано шляхи взаємовідносин у системі виробництва та переробки. Розраховано обсяг споживання населенням області молока та молочних продуктів залежно від сукупних доходів. Обгрунтовано окупність залучених інвестицій в збільшення прибутку від підвищення молочної продуктивності корів, якості молока та ринкових цін на молоко та молокопродукти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-07 +
Шифр НБУВ: РА344045

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського