Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (690)Книжкові видання та компакт-диски (692)Журнали та продовжувані видання (29)
Пошуковий запит: (<.>A=ПЛАХОТН$<.>+<.>A=ДАР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Плахотнюк Н.Г. 
Інститут президентства в Україні: конституційно-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Н.Г. Плахотнюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Розглядається інститут президентства в Україні як сукупність конституційно-правових норм, досліджується його зміст, юридична природа та перспективи розвитку. Аналізується історичний аспект та теоретичні підходи до поняття інституту президенства. Визначено його основні риси та місце у системі інститутів конституційного права. Виділено елементи інституту президентства та здійснено їх аналіз на підставі чинного законодавства. Детально розглянуто повноваження Президента України, як основного елементу інституту у сфері внутрішнього життя і зовнішньої політики держави. Обгрунтовано необхідність наділення глави Української держави функцією узгодження діяльності органів державної влади (функцією арбітражу). Розроблено пропозиції по удосконаленню норм чинного законодавства та прийняттю нових законодавчих актів, які б у сукупності з чинними нормами інституту президентства, становили цілісну систему, що найбільш повно охоплює сферу правовідносин за участю Президента України як органу держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Дарнопих Г.Ю. 
Економічна безпека держави в умовах трансформаційної економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Г.Ю. Дарнопих ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням економічної безпеки держави в умовах ринкової трансформації економіки України. Розкрито сутність і зміст економічної безпеки держави як категорії економічної теорії і практики управління, систематизовані загрози економічним інтересам держави, визначені сучасні проблеми в сфері економічної безпеки і можливі шляхи їх вирішення. На основі комплексного системно-структурного аналізу класифіковані головні чинники, що формують стан економічної безпеки держави на відповідних рівнях. Запропоновані методичні засади побудови концепції національної економічної безпеки України як державної стратегічної програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.2

Рубрики:

      
3.

Дарманський М.М. 
Соціально-педагогічні основи управління освітою в регіоні: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.М. Дарманський ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 27 с. — укp.

У дослідженні розкрито зміст діяльності суб'єктів управління освітою в регіонах в її історичному розвиткові в Україні. Висвітлено тенденції централізації та децентралізації управління освітою на державному та регіональному рівнях у вітчизнянній та зарубіжній практиці. Розроблено концепцію і модель управління освітою в регіоні. На основі діючих законодавчих актів з питань освіти в Україні здійснено структурно-функціональний аналіз змісту діяльності регіональних органів управління освітою, розроблено обгрунтоване орієнтовне положення про ці органи. Обгрунтовано зміст напрямів координації роботи обласного управління, районного відділу освіти та школи в річному управлінському циклі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР) к22

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Дарієнко Т.М. 
Грунтові водорості заповідників Гірського Криму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.М. Дарієнко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.2*80,022 + П032.505.2(4УКР-6КРМ),022
Шифр НБУВ: РА309181 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Даренський В.Ю. 
Специфіка художнього освоєння історії: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.08 / В.Ю. Даренський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Здійснено естетико-філософський аналіз специфіки художнього освоєння історії. Доведено, що моделювання історичної дійсності в мистецтві відбувається відповідно до категорій загально - людського переживально-оцінювального досвіду, визначеного в естетичних критеріях, що призводить до універсалізації змісту конкретної історичної дійсності на рівні переживання та моральної оцінки. Розглянуто специфіку видів і жанрів мистецтва як форми художнього відображення історичної дійсності, а художній твір як її остаточну модель, що створює ефект її переносу з твору на історичну реальність, яка в ньому відображена.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.25
Шифр НБУВ: РА316570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Плахотник М.Л. 
Науково-методичні основи взаємоув'язки програмних і бюджетних показників розвитку економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.Л. Плахотник ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтегр. України. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Розроблено науково-методичні основи взаємного узгодження основних макроекономічних показників, що характеризують соціально-економічний розвиток України, та показників зведеного бюджету на різних стадіях їх розробки. Розглянуто теоретичні засади державного регулювання розвитку економіки у частині бюджетної та податкової політики, а також інструментів програмного характеру. Здійснено аналіз методології відокремленої розробки Державної програми економічного і соціального розвитку України та Державного бюджету. Запропоновано поетапну схему узгодження програмних та бюджетних показників у процесі їх формування. Висвітлено методи прогнозування взаємного впливу бюджетних та макроекономічних параметрів розвитку економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)261.3-21 + У9(4Укр)261.413-21
Шифр НБУВ: РА317417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Плахотнюк Н.В. 
Міжнародно-правові аспекти боротьби з торгівлею жінками та дітьми: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Н.В. Плахотнюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено механізми та процедури боротьби з торгівлею жінками та дітьми, створені в рамках міжнародної інституційної системи. Висвітлено універсальні механізми та процедури, що діють в системі ООН, регіональні механізми та процедури, що застосовуються Радою Європи, Європейським Союзом та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Проаналізовано міжнародно-правові акти з питань боротьби з даним злочином і встановлено ступінь їх імплементації у національне законодавство України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.4
Шифр НБУВ: РА319834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Даренська Т.В. 
Український образ світу в ключових символах поетичної творчості Тараса Шевченка: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.12 / Т.В. Даренська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено ключові поетичні символи "Кобзаря" у їх систематичній єдності. Відзначено, що на відміну від архаїчного народного світосприйняття, у якому домінує принцип "ладу" (космізму, гармонії) поетичне світобачення Т.Шевченка характеризується домінуванням протилежного йому принципу акосмізму, врівноваженого потужним пошуком вищої Правди й есхатологічної Справедливості. За описаним принципом у поетичному образі світу Т.Шевченка відбувається зсув домінанти з архаїчної символічної світоглядної "вісі" Бог - Хата - Серце до модерної символічної "вісі" Людина - Шлях - Думка. Система ключових поетичних символів Т.Шевченка репрезентує національно специфічну "кристалізацію" людського досвіду, що складає цілісний образ світу та висвітлює стан національної й світової кризи, дає філософсько-поетичні "формули" й символи їх подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Шевченко,Т.Г.535
Шифр НБУВ: РА320088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Дарій В.І. 
Клініко-патогенетичні особливості інтрацеребрально ускладненого мозкового інсульту і оптимізація тактики його лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.15 / В.І. Дарій ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 39 с. — укp.

На підставі результатів комплексного обстеження 501-го хворого на мозковий інсульт (МІ) визначено поширеність інтрацеребральних ускладнень на мозковий інсульт. Запропоновано концепцію патогенез та виявлено критерії діагностики, з'ясовано їх вплив на наслідки МІ. Виявлено, що прогресування МІ та погіршання клінічного стану хворих пов'язано з приєднанням інтрацеребральних ускладнень ізольовано, чи в сукупності один з одним за різних варіантів. Визначено, що інтрацеребральні ускладнені мозкові інсульти (ІУМІ) мають особливості, що погіршують біоелекричний стан, призводять до значних гемодинамічних розладів та структурних змін мозку поза основним вогнищем. Залежно від локалізації та вираженості цих структурних змін ІУМІ мають різні варіанти клінічного перебігу. Доведено, до великий вплив на розвиток і прогнозування ІУМІ мають процеси, пов'язані з вільно-радикальним окисненням та змінами імунологічних показників та ліквору. Установлено, що ІУМІ має вплив на виникнення екстрацеребральних ускладнень. Створено діагностично-прогностичну систему ІУМІ й патогенетично обгрунтовано оптимізацію лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-3 +
Шифр НБУВ: РА328242

Рубрики:

      
10.

Плахотна Д.В. 
Роль цитокінів, що продукуються Т-хелперами I та II типу, в патогенезі та діагностиці атопічного дерматиту у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Д.В. Плахотна ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Визначено, що зміни функціонального стану Т-хелперів притаманні дітям з атопічним дерматитом, оскільки зберігаються під час клінічної ремісії та не властиві дітям з псевдоатопією. Обгрунтовано доцільність визначення цитокінів як додаткових імунологічних критеріїв діагностики атопічного дерматиту в дітей. Доведено, що порушення функціонування В-лімфоцитів є також для нього патогенетичним і проліферативна відповідь В-лімфоцитів (спонтанна, мітоген- та алергенстимульована) може використовуватись для диференційної діагностики зазначеного захворювання. З'ясовано, що кількісні зміни клітинного імунітету властиві для дітей з атопічним дерматитом і з псевдоатопічними реаціями на шкірі та не дозволяють диференціювати ці стани.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.601.11-43
Шифр НБУВ: РА326953

      
11.

Плахотний О.П. 
Електроерозійне формування непрофільованим дротяним електродом фасонного ріжучого інструменту для високообертової обробки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / О.П. Плахотний ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено технології електроерозійного дротяного виготовлення складнопрофільних різальних частин інструменту, яка разом з автоматизованою системою проектування технологічних процесів різання таким інструментом на високих обертах забезпечує підвищення ефективності обробки рельєфних поверхонь. Побудовано математичну модель та проведено розрахунки теплофізичних процесів у зоні різання фасонними фрезами, що дало можливість встановити вплив параметрів електроерозійного виготовлення на допустимі режими різання такими фрезами та прогнозувати їх період стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.256.014
Шифр НБУВ: РА327023

      
12.

Плахотнік О.В. 
Суб'єкт в освітньому просторі: соціально-філософський аналіз: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Плахотнік ; Харк. військ. ун-т. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Виділено типи суб'єктів освіти (учень і вчитель) і проаналізовано їх сутнісні характеристики у класичній, некласичній і постнекласичній освітніх парадигмах. Досліджено історико-генетичні та структурно-функціональні зв'язки між хронотипом освітнього простору та соціально-філософськими характеристиками суб'єкта, показано історичну мінливість категорій "освіта" та "суб'єкт освіти". Побудовано філософсько-теоретичну модель сучасної освіти. Досліджено суттєві особливості й нові виміри сучасного (постнекласичного/постмодерного) освітнього простору (віртуальність і мультикультурність), проаналізовано аксіологічні засади сучасної освіти (свободу і творчість). Показано нові характеристики таких суб'єктів у сучасному освітньому просторі, як учень і вчитель (тьютор), описано соціально-філософський контекст процесів взаємодії вказаних суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*148:Ч30 + Ч312 +
Шифр НБУВ: РА332626

Рубрики:

      
13.

Плахотнік Н.П. 
Профетичні мотиви в українській поезії XX століття (В.Свідзінський, Є.Маланюк, Є.Плужник, В.Стус): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.П. Плахотнік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Розглянуто явище профетизму як іманентну характеристику поетичного мистецтва в контексті естетико-філософських ідей К.Ясперса, М.Бердяєва, М.Гайдеггера, К.-Г.Юнга, Ф.Ніцше, М.Еліаде, В.Кандинського, О.Паса, реалізованих у поетичних текстах В.Свідзінського, Є.Плужника, Є.Маланюка, В.Стуса. На підставі емпіричних даних творчості поетів, здатних фіксувати несвідомі прояви профетичного знання, а також спорадичної критичної рецепції висвітлено профетизм як ірраціональне явище поетичної творчості. Викладено комплексний підхід інтерпретації профетизму в українській поезії ХХ ст., визначено спільні для профетизму особливості поетики образно-символічної системи й естетико-філософські аспекти творчості митців. Декодовано багатопланову текстову структуру профетичних мотивів у контексті аналітичної психології та теорії архетипів К.-Г.Юнга. Дефінійовано феномен профетизму як іманентний мистецькій творчості аспект функціонування, що передбачає реалізацію прогностичної потенції творчої людини до подолання часу - бачення майбутніх подій і явищ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА342489

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Плахотнік О.О. 
Управління конкурентоспроможністю технічних систем транспортного машинобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.О. Плахотнік ; Криворіз. техн. ун-т. — Кривий Ріг, 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено питання щодо вдосконалення організаційно-економічного механізму управління конкурентоспроможністю технічних систем транспортного машинобудування. Визначено економічну суть категорії технічних систем як основного фактора виробництва, конкретизовано основні властивості й характеристики, а також удосконалено методичні засади аналізу й оцінки їх конкурентоспроможності. Розроблено модель процесу формування й управління технічними системами, яка дає змогу визначити їх цілі, задачі та зміст. Розроблено систему показників оцінки якості й конкурентоспроможності даних систем, що дозволяє з'ясувати рівень і стадії їх стратегічного й тактичного планування. Обгрунтовано нормативні рівні показників якості, виведено економіко-математичні закономірності, що сприяє вибору пріоритетних напрямків розвитку транспортного машинобудування. Запропоновано технологію й алгоритм плану підвищення конкурентноспроможності технічних систем. Зазначено, що результатом розв'язання задачі планування є розроблена система планів з включенням до них нормативних величин показників якості й конкурентоспроможності. Економічний ефект від підвищення конкурентоспроможності технічних систем враховує економічні результати від впровадження нової техніки, процесів її використання й додатковий прибуток, одержаний завдяки реалізації якісної продукції, зміні ціни продажу й збільшення частки ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.527-13-21 +
Шифр НБУВ: РА338888

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Плахотна Н.А. 
Принципи формування архітектури православного парафіяльного храму південно-західного регіону України: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / Н.А. Плахотна ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено історико-архітектурний аналіз особливостей розвитку православної культової архітектури південно-західного регіону та визначено основні періоди її розвитку. Встановлено закономірності розвитку культового зодчества та принципи формування об'ємно-просторової структури православних парафіяльних храмів півдня України. Визначено та сформульовано базові архітектурно-конструктивні системи культового зодчества і виявлено її новий тип. Запропоновано типологію та класифікацію православних храмів та їх комплексів у південно-західному регіоні України. Розглянуто особливості комплексної організації православного храму. Наведено рекомендації щодо формування об'ємно-просторової структури та розвитку функціонально-планувальних процесів. Визначено базові принципи розміщення нових православних парафіяльних храмів у сучасній забудові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА337016

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Дарвіш 
Методи та засоби підвищення ефективності передачі даних в захищених комунікаційних середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / Луай Дарвіш ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.8
Шифр НБУВ: РА342855

Рубрики:

      
17.

Дараган М.М. 
Жаботинський етап раннього залізного віку Дніпровського правобережного Лісостепу (за матеріалами Жаботинського поселення): Автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.04 / М.М. Дараган ; Ін-т археол. НАН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Систематизовано та проаналізовано матеріали Жаботинського поселення. Вперше введено до наукового обігу докладні типолого-статистичні характеристики кераміки жаботинського етапу, що дозволило розглядати його як еталонну пам'ятку раннього залізного віку Східної Європи. Запропоновано структурну схему жаботинського етапу, яка відбиває хронологічний розподіл матеріалів і спрямованість культурних зв'язків. Виділено три горизонти на поселенні, ритм розвитку яких збігається з ритмом середньогальштатської культури Басарабь. Проведено кореляцію хронологічних систем передскіфських та ранньоскіфських горизонтів на рівні зіставлення центральноєвропейської, передньоазійської та східноазійської хронологічних систем. Запропоновано модель культурогенезу на розглянутій території наприкінці IX - VII ст. до н.е. та розглянуто особливості функціонування культурних утворень за умов перехідного періоду. Виявлено критерії інноваційності жаботинського культурного комплексу відносно чорноліського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4(45УКР)270.1 +
Шифр НБУВ: РА343547

Рубрики:

      
18.

Плахотнікова Л.О. 
Економічні умови реформування вищої освіти в період трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Л.О. Плахотнікова ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та прикладні проблеми взаємовпливу трансформації економічної системи та реформування системи вищої освіти. Для досягнення визначеної мети уточнено термінологічний апарат, зокрема, зміст поняття економічних умов реформування системи вищої освіти як сукупності параметрів, що характеризують якість і спосіб певних економічних відносин для системи і потребують прогресивних перетворень. Запропоновано класифікацію економічних умов і чинників, що становлять економічне середовище системи вищої освіти і впливають на процес його реформування. Здійснено аналіз і визначено особливості впливу економічних умов на процес фінансування та якість підготовки фахівців вищими навчальними закладами. Розроблено рекомендації щодо удосконалення умов фінансування та підвищення якості підготовки фахівців вищими навчальними закладами на макро- та мікроекономічному рівнях. Запропоновано й обгрунтовано необхідні напрями державної політики щодо зміни економічних умов для подальшого розвитку та реформування вітчизняної системи вищої освіти за сучасних умов інтеграції та глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.р3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345174

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Плахотнік О.М. 
Технологія органо-мінеральних добрив з осадів міських стічних вод: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.М. Плахотнік ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо розробки технологічного процесу обезводнення осадів стічних вод та одержання на їх основі органо-мінеральних добрив. Показано вплив попереднього вакуумування на процеси відстоювання, центрифугування, фільтрування, метанування та сушіння осадів стічних вод. Встановлено, що застосування органо-мінеральних добрив з осадів стічних вод з домішкою карбаміду позитивно впливає на схожість і ріст пшениці. Розроблено комплексну технологічну схему одержання органо-мінеральних добрив з осадів стічних вод на базі очисних споруд, до якої крім стадії зневоднення, компостування, кондиціювання та устрою дренажу на мулових майданчиках додано вузол вакуумування активного мулу перед його ущільненням. Обгрунтовано доцільність використання добрива за розробленою технологією для рекультивації радіоактивних ділянок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.4-3 + П040.25 +
Шифр НБУВ: РА344264

Рубрики:

      
20.

Даревич Р.Р. 
Автоматизована метапошукова система на основі адаптивної онтології: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.Р. Даревич ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи автоматичної адаптатції онтології інтелектуальної метапошукової системи до інформаційних потреб користувачів й обгрунтовано основні підходи щодо підвищення ефективності її функціонування. Встановлено критерії оптимальності структури та змісту онтології, які відображають вимоги до експлуатаційних характеристик і технічних можливостей реалізації інтелектуальних метапошукових систем, зокрема, обмеження фізичного об'єму пам'яті, швидкодії, повноти онтології, її цілісності та збалансованості. На базі критеріїв швидкодії та повноти розроблено метод оптимізації змісту онтології адаптивної метапошукової системи, що базується на її періодичному доповненні новими поняттями та зв'язками з вилученням тих елементів, семантичне значення яких для системи найменше. У даному методі враховано необхідність виявлення й усунення суперечності та надлишковості у процесі наповнення онтології, що забезпечує її цілісність. Для покращання змісту онтології застосовано методи дискретної оптимізації, для розв'язання задачі нормалізації її структури - теорію доведення теорем і теорію графів. Удосконалено метод визначення вагових коефіцієнтів понять та зв'язків між ними в онтології, який завдяки розробленим правилам їх розрахунку дозволяє автоматично змінювати семантичну вагу елементів онтології у процесі експлуатації метапошукової системи. Показано ефективність застосування запропонованого методу для оптимізації онтології та порівняння текстових документів. точність визначення подібності двох текстових документів у порівнянні з відомими методами. На базі побудованої імітаційної моделі генерування й оптимізації онтології досліджено процес адаптації інтелектуальної метапошукової системи до заданої предметної області. Розроблено архітектуру інтелектуальної метапошукової системи як однієї з основних служб віртуального автоматизованого робочого місця наукового працівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43 +
Шифр НБУВ: РА352856

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського