Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (532)Книжкові видання та компакт-диски (396)Журнали та продовжувані видання (50)
Пошуковий запит: (<.>A=ПРИСЯЖНЮК$<.>+<.>A=СТАНІСЛАВ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 49
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Присяжнюк С.І. 
Розвиток фізичних якостей учнів початкових класів загальноосвітньої школи (на прикладі сили і витривалості): Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / С.І. Присяжнюк ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Експериментально визначено доцільність та ефективність додаткового включення вправ помірної інтенсивності, переважно бігу, у зміст уроків фізичної культури. Виявлено залежність рівня розвитку силової підготовленості та витривалості від обраної методики проведення уроку за умов використання вправ помірної інтенсивності. Досліджено процес формування рухових вмінь та якостей дітей віком 7 - 9 років під впливом навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354
Шифр НБУВ: РА316523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Присяжнюк А.Й. 
Конституційне будівництво в Українській Народній Республіці доби Директорії (листопад 1918 - початок 1921 рр.): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / А.Й. Присяжнюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі правового аналізу конституційних актів, нереалізованих проектів конституції України, архівних документів досліджено розвиток конституційного будівництва в УНР у листопаді 1918 - на початку 1921 рр., а також вплив на нього різних об'єктивних і суб'єктивних факторів. Визначено, що конституційне будівництво в УНР було закономірним підсумком державотворення, відтворило у собі ті тенденції та особливості, які мали місце у процесі державотворення. Виявлено два етапи у конституційному будівництві доби Директорії, їх особливості, зміни у конституційному оформленні двох напрямків у процесі державотворення. Здійснено порівняльно-правовий аналіз проектів Конституції УНР і конституційних актів, виданих за часів Директорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)611/612-523 + Т3(4Укр)611-33
Шифр НБУВ: РА319511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Станіславська К.І. 
Шляхи оптимізації викладання елементарної теорії музики студентам режисерських спеціалізацій: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / К.І. Станіславська ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто характерні риси мистецької дидактики та принципи організації музично-теоретичної освіти студентів режисерських спеціалізацій у мистецьких вищих навчальних закладах. Висвітлено шляхи оптимізації викладання елементарної теорії музики студентам-режисерам. Розкрито методичні засади використання проблемно-ігрових методів та модульних технологій на музично-теоретичних заняттях зі студентами режисерських спеціалізацій. Розроблено відповідну методику викладання і навчальну програму з курсу елементарної теорії музики для студентів режисерських спеціалізацій. Проаналізовано результати впровадження програми та методики в навчальний процес мистецького вищого навчального закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.50р(4Укр)31-3
Шифр НБУВ: РА319460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
4.

Присяжнюк С.В. 
Виробничий маркетинг на підприємствах олійно-жирової галузі України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.В. Присяжнюк ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено засади інтегрованого виробничого маркетингу на олійно-жирових комбінатах, що синтетично поєднує види маркетингу та менеджменту. Здійснено системну адаптацію інтегрованого виробничого маркетингу до дослідження процесу формування якості готової продукції на олійному виробництві. Запропоновано методичні засоби використання такого маркетингу на промисловому виробництві досліджуваного профілю: змістовну економічну модель оцінки кінцевої якості продукції; систему інтегральних маркетингових оцінок, що утворюють "інформаційний модельний дублікат" конкретного підприємства (тезаурус економічних оцінок); структуру формування класифікатора таких оцінок та покроковий алгоритм їх формування. Для обстеженої групи підприємств проведено структурний розподіл угруповань споживачів і відповідних сегментів цільового ринку; розкрито спосіб використання матриці керування стосовно контролю якості сировини та готової продукції у процесі промислової переробки насіння соняшнику, сої, ріпаку та технологічної схеми виготовлення відповідних товарних продуктів (олії та шроту). Запропоновано матричну систему функціональної діагностики та контролю за формуванням якості олійно-жирової продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.9-211.1 +
Шифр НБУВ: РА324523

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Станіславський С.В. 
Психологічні особливості сприйняття сфер життєдіяльності хворими на незрощення губи та піднебіння юнацького віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / С.В. Станіславський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу показників психологічних характеристик індивідів із природженою вадою незрощення губи та піднебіння (НГП) у зіставленні зі здоровими виявлено суттєвий вплив даної патології на психологічну організацію особи юнацького віку. Проаналізовано соматичний, психологічний та соціальний аспекти розвитку особистості хворого на НГП. Аналіз психологічних якостей осіб експериментальної групи дозволив визначити факторну структуру їх особистості, у результаті чого встановлено, що близько третини усієї її дисперсії пояснюють типи, які визначають схильність особи до деструктивних дій. Доведено, що вплив даної природженої вади на розвиток особистості не є чітко визначеним, одностороннім, а визначає формування якісно різних особистісних типів. Визначено особливості сприйняття життєвого шляху особами із вадою незрощення, що дозволяє зробити висновок про розрізнення за ступенем актуальності у певних сферах життєдіяльності між суб'єктами контрольної та експериментальної виборок. Показано залежність актуальності сфер життєдіяльності хворого на НГП від його особистісного типу та виявлено основні актуальні та потенційні ускладнення соціального функціонування суб'єктів у кожній з них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.28 + Ю983.511.302 + Ю983.723.5 + Р665.624.050 +
Шифр НБУВ: РА324698

Рубрики:

      
6.

Присяжнюк О.Я. 
Просодичні особливості територіальних типів британської вимови (експериментально-фонетичне дослідження на матеріалі шести територіальних типів британської вимови): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Я. Присяжнюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше описано інтонаційні особливості всіх найважливіших регіонів Британських островів з застосуванням найновіших програм обробки звукового сигналу. Одержано об'єктивні акустичні характеристики з використанням комплексної методики вивчення варіативності просодії. Системно розглянуто територіальну, соціальну та демографічну варіативність інтонації даних регіонів за всіма її компонентами, залежно від впливу соціальних факторів: етногеографічного, а також статусу як постійної соціальної характеристики мовця. Визначено діагностичні інтонаційні ознаки для кожного з територіальних типів британської вимови. За результатами електро-акустичного аналізу установлено, що діапазон частоти основного тону, інтенсивність і темп можна використовувати як засоби соціально-групової ідентифікації мовця - індикатори явищ соціального плану, що перебувають у прямій кореляції з показниками соціального статусу, віку, статі та рівня освіти. На підставі результатів протиставлення читання та спонтанного мовлення виявлено, що спонтанний монолог виявляє у більшості територіальні характеристики просодичного плану в мовленні носіїв різних регіональних типів вимови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-13 +
Шифр НБУВ: РА328625

Рубрики:

      
7.

Станіславський В.П. 
Правове регулювання вирощування і реалізації високопродуктивного насіння зернових культур: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / В.П. Станіславський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань правового регулювання вирощування та реалізації високопродуктивного насіння зернових культур за сучасних економічних умов. З'ясовано специфічні юридичні ознаки та сформульовано визначення поняття насінництва. Встановлено основні принципи та порядок здійснення даного виду господарської діяльності за сучасних умов. Уточнено види та специфіку укладання договорів на реалізацію високопродуктивного насіння зернових культур. Уточнено суб'єкти виробництва та реалізації оригінального, елітного та репродукційного насіння. Розроблено рекомендації щодо удосконалення законодавства у сфері регулювання суспільних відносин у галузі насінництва з метою підвищення ефективності його функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х859(4УКР)120.4 +
Шифр НБУВ: РА335783

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
9.

Станіслав О.В. 
Функціональні характеристики нелітерних знаків французької орфографії: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / О.В. Станіслав ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено функціональні можливості нелітерних знаків французької мови. Розроблено класифікацію вказаних графем і представлено їх функціональний опис. Встановлено, що інвентар нелітерних знаків французької орфографії складається з 18-ти одиниць, які відрізняються графічним зображенням та розташуванням. Виявлено, що нелітерні знаки французької писемної мови беруть участь в оформленні букви (діакритичні знаки), слова (дефіс, апостроф, інтервал) та міжслівного простору (знаки пунктуації, абзац, поля сторінки). Доведено, що досліджувані одиниці не мають безпосередніх фонетичних відповідників, але корелюють зі звуковою мовою та функціонують на різних рівнях мовної структури: графічному, орфографічному, лексичному, синтаксичному. Встановлено, що нелітерні знаки французької орфографії - це поліфункціональні графічні одиниці, які здійснюють такі основні функції: фонографічну, графомарковану, змісторозрізнювальну, прагматичну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-85 +
Шифр НБУВ: РА340692

Рубрики:

      
10.

Присяжнюк О.І. 
Підвищення продуктивності гороху в умовах центральної підзони Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / О.І. Присяжнюк ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено особливості формування та реалізації генетичного потенціалу продуктивності нових сортів гороху в онтогенезі залежно від прийомів технології вирощування та впливу факторів довкілля. Обгрунтовано параметри моделей агрофітоценозів, що обумовлюють максимальну реалізацію біологічного потенціалу сортів гороху. Досліджено продуктивність районованих і нових сортів гороху залежно від норм висіву. Встановлено закономірності росту та розвитку, а також фотосинтетичних процесів нових сортів залежно від впливу абіотичних факторів та агротехнічних прийомів. Під час вирощування сортів Ароніс і Корал рекомендовано висівати відповідно 1,8 та 1,5 млн. схожих насінин/га. Наведено розрахунки енергетичної й економічної ефективності досліджених технологічних заходів, а також результати виробничих перевірок розроблених елементів технології вирощування нових сортів гороху за умов центральної підзони Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.3-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА342610

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Присяжнюк І.М. 
Математичне моделювання нелінійних сингулярно збурених процесів типу "конвекція - дифузія - масообмін": Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.М. Присяжнюк ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено математичне моделювання нелінійних сингулярно збурених процесів конвективної дифузії у пористих середовищах за умов масообміну. Розвинуто асимпотичні методи розв'язання відповідних задач для чотирикутних криволінійних областей, обмежених двома лініями течії та двома еквіпотенціальними лініями, а також для багатозв'язних областей, обмежених еквіпотенціальними лініями за умов наявності ліній розділу течії. Досліджено процес міграції забруднень у плоскому горизонтальноиу пористому пласті - криволінійному паралелепіпеді. Для цього побудовано асимптотичне наближення розв'язку просторових задач конвективної дифузії за плоскої фільтрації. Запропоновано нові моделі процесів фільтрації речовин двох сортів за умов їх масообміну. Побудовано відповідні асимпотичні наближення. Одержано асимптотичні розклади розв'язку гетеродифузійної задачі, яка описує процес міграції одного сорту речовини, що перебуває у двох фізично різних станах. Розроблено підхід до моделювання та дослідження процесів очищення стічних вод на каркасно-засипних фільтрах, які описано задачами конвективного масопереносу за умов масообміну. З використанням одержаних асимптотичних розкладів і алгоритмів проведено велику кількість числових експериментів та показано високу ефективність запропонованих моделей і належну точність побудованих асимтотичних наближень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.552 в641.0,022 + В235.341 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА345832

Рубрики:

      
12.

Присяжнюк Т.І. 
Інститут потерпілого у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Т.І. Присяжнюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми формування у кримінальному праві України інституту потерпілого. Досліджено нормативні, теоретичні та практичні передумови введення та розвитку даного інституту у вітчизняному кримінальному праві. Визначено кримінально-правовий зміст поняття "потерпілий", який співвідноситься з відповідними поняттями кримінально-процесуального права та кримінології. Встановлено ознаки потерпілого як основного структурного елемента об'єкта злочину. Розкрито сутність інституту потерпілого, охарактеризовано його основні елементи. Визначено права потерпілого щодо відшкодування йому шкоди, заподіяної злочином. Запропоновано зміни до ст. 65 КК України, спрямовані на врахування позиції потерпілого щодо меж та обсягів кримінальної відповідальності. Розглянуто вплив поведінки потерпілого на розвиток ситуації вчинення злочину у випадку свідомого підвищення рівня небезпеки, яка загрожує потерпілому та сприяє скоєнню злочину, обгрунтовано доцільність розгляду даної обставини як такої, що пом'якшує покарання винному. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до КК України, пов'язані з реалізацією норм інституту потерпілого у кримінальному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)013 +
Шифр НБУВ: РА344430

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Присяжнюк С.С. 
Психологізм дитячих оповідань Володимира Винниченка (принципи і засоби зображення характерів): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.С. Присяжнюк ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2006. — 20 с. — укp.

Вперше в ураїнському літературознавстві дитяча проза В.Винниченка першої половини XX ст. стала предметом цілісного осмислення в аспекті художнього психологізму з урахуванням письменницької концепції дитини та світу та особистісно-біографічного контексту. Здійснено спробу застосування системного аналізу щодо вивчення дитячої прози В.Винниченка з метою з'ясування специфіки вираження психологізму як складової творчої манери письменника. Визначено особливості психологічного зображення характерів, розкрито механізм дії таких засобів їх творення, як портрет, внутрішнє мовлення, діалоги, монологи. Дитячу прозову спадщину письменника досліджено у контексті тогочасного літературного процесу, що дозволило систематизувати та доповнити результати попередніх літературознавчих праць, присвячених окремим аспектам даної проблеми, та виявити на матеріалі конкретних творів закономірності еволюції психологізму дитячої прози письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Винниченко, В. 534 +
Шифр НБУВ: РА343800

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Станіславчук О.В. 
Сушіння пастоподібних матеріалів у нерухомому шарі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / О.В. Станіславчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методику проведення експериментальних досліджень гідродинаміки та кінетики сушіння цих матеріалів, наведено схеми експериментальних установок. Встановлено розрахункові залежності для прогнозування гідродинаміки та кінетики сушіння у його першому та другому періодах. Показано можливість здійснення розрахунку ефективності сушіння методом фільтрації теплоносія через висушуваний шар, а також конвективним і конвективно-кондуктивним методами. На підставі одержаних результатів (визначення енергетичних затрат та якісних характеристик готового продукту) обрано оптимальні методи та технологічні параметри сушіння, які забезпечують найменші загальні затрати на процес зневоднення досліджуваних матеріалів і високу якість готового продукту. Показано переваги сушіння МТК і пекарських дріжджів методом фільтрації теплоносія через шар матеріалу у порівнянні з іншими дослідженими методами, запропоновано методику розрахунку конструктивних параметрів сушильних апаратів та їх схеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л113.6-1 +
Шифр НБУВ: РА350385

Рубрики:

      
15.

Присяжнюк О.А. 
Основи концепції правового регулювання інтернет-відносин в Україні (загальнотеоретичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.А. Присяжнюк ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено правове регулювання суспільних відносин з використанням мережі "Internet" як окремого виду їх правового регулювання. Проаналізовано соціальні та технологічні особливості Всесвітньої комп'ютерної мережі та її роль у системі сучасної життєдіяльності. Подано дефініцію поняття "право віртуального простору", визначено його специфічні риси, висвітлено проблему розуміння даної категорії у вітчизняній та зарубіжній юриспруденції, розглянуто питання щодо галузевої належності даного правового інституту. Розкрито сутність, зміст і види суспільних відносин як предмета правового регулювання з права віртуального простору, їх суб'єктний склад. Описано методи правового регулювання даних суспільних відносин, охарактеризовано цілі, принципи та типи. Викладено загальнотеоретичну концепцію механізму правового регулювання мережі "Internet". Визначено специфічні риси законодавства України та зарубіжних країн з питань використання Всесвітньої комп'ютерної мережі, особливості правозастосування юридичних норм, що регулюють діяльність її учасників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)05 +
Шифр НБУВ: РА350764

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Присяжнюк 
СВІЙ/ЧУЖИЙ в образній системі романів Г.Гріна: семантико-когнітивний аспект: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Людмила Федорівна Присяжнюк ; Київський національний лінгвістичний ун-т. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-4 Грін, Г. 534
Шифр НБУВ: РА351228

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Присяжнюк О.М. 
Структура лексико-семантичного поля візуального сприйняття в українській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Присяжнюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т філології. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Вперше у вітчизняному мовознавстві лексеми візуального сприйняття (ВС) досліджено як лексико-семантичне поле (ЛСП), до якого синхронно залучено різний частиномовний матеріал, проаналізовано його семантико-структурні особливості. Запропоновано класифікацію структур ЛСП, розроблено лінійний формат комплексної методики структурування ЛСП ВС, наведено рекомендації щодо його використання для дослідження будь-якого граматично гетерогенного об'єднання лексем. ЛСП ВС представлено як парадигматичне та частково синтагматичне угруповання, його стурктуру описано з урахуванням екстралінгвістичних чинників поняття ВС як триярусну схему, що включає процес сприйняття, суб'єкт, який сприймає, та об'єкт, який сприймають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-315.5 +
Шифр НБУВ: РА358691

      
18.

Присяжнюк О.Ф. 
Формування маркетингової стратегії молокопереробних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.Ф. Присяжнюк ; Держ. вищ. навч. закл. "Держ. агроекол. ун-т". — Житомир, 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні аспекти формування маркетингової стратегії молокопереробних підприємств Житомирщини. Наведено методичні засади розробки такої стратегії підприємств і методичні підходи до визначення економічної ефективності її застосування. Досліджено особливості формування маркетингових стратегій підприємств даного регіону. Проведено комплексне оцінювання ефективності діяльності підприємств та їх маркетингових стратегій. Досліджено вплив економічних факторів на вибір стратегії маркетингу. Зроблено прогноз базових результативних показників діяльності підприємств та розроблено моделі для прогнозування чистого прибутку. Розроблено системи стратегічного й оперативного маркетингу з урахуванням особливостей їх формування. Запропоновано шляхи підвищення ефективності маркетингових стратегій та їх апробації з урахуванням побудованої моделі оптимізації товарної продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1-211.1 +
Шифр НБУВ: РА358230

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Присяжнюк Ю.П. 
Українське селянство Наддніпрянщини другої половини XIX - початку ХХ ст. як соціоментальна історична спільнота: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / Ю.П. Присяжнюк ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 36 с. — укp.

У контексті соціальної та ментальної історій досліджено українське селянство, яке мешкало у Наддніпрянщині у другій половині XIX - на початку XX ст. Дану історико-культурну спільноту запропоновано розглядати як самобутнє явище, презентоване езотеричними "наслідками" - пам'яттю, спогадами, легендами. Це спостережено у духовній, соціально-виробничій, побудовій, громадській, політичній, інтелектуально-освітній, родинній царинах. Зазначено, що латентним підгрунтям світоглядних уявлень, побутового мислення селян були архетипи та похідні від них настанови, норми, цінності. Вони визначали інтереси, манери та тенденції еволюції соціальної поведінки. Відзначено активізацію процесів модернізації у посткріпосний період, у який життєдіяльність кількох поколінь хліборобів тривала до певної міри осторонь їх "окремих рядів" - капіталізації економіки, переструктуризації соціальної сфери, реформування політико-правової системи. Дуже низький, але мінімально достатній рівень добрубуту зумовив "імперативну безсмертність" традиційного укладу. Доведено, що на початку XX ст. локальна модернізація села суттєво прискорилася, проте традиційний стиль мислення та поводження виявляв унікальну живучість. Старі смисли не зникали, а перепліталися з новими. Збереження соціоментальної цілісності дало змогу селянству оригінально відповідати на прояви урбанізації, індустріалізації, русифікації, відбувалось націотворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-283 +
Шифр НБУВ: РА359593

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Станіславик О.В. 
Теоретико-методичні основи оцінювання інноваційного потенціалу промислових підприємств (на прикладі машинобудування): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Станіславик ; НАН України. Ін-т пробл. ринку і екон.-екол. дослідж. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні положення та практичні рекомендації щодо оцінки інноваційного потенціалу промислових підприємств, а також аналітичне забезпечення його моніторингу на прикладі машинобудування. Удосконалено методичні засади оцінювання інноваційного потенціалу підприємства. Систематизовано його типи залежно від домінування матеріальної або інтелектуальної складової. Розроблено інструментарій моніторингу й аналізу інноваційного потенціалу промислових підприємств, а саме: комплексну модель виміру й оцінки даного потенціалу як функцію від його матеріальної та інтелектуальної сладових, модель відображення інноваційного потенціалу промислових підприємств, яка відображає цей потенціал як координати у двовимірному просторі його оцінок залежно від співвідношення матеріальної та інтелектуальної складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55 +
Шифр НБУВ: РА356886

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського