Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (272)Книжкові видання та компакт-диски (260)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ПРОКОПОВИЧ$<.>+<.>A=ЛАДА$<.>+<.>A=ВАЛЕРИЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Ладанівський Б.Т. 
Автоматизований комплекс фізичного моделювання геоелектромагнітних полів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22. / Б.Т. Ладанівський ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Розвинуто напрямок фізичного моделювання змінних електромагнітних полів на масштабних аналогових моделях неоднорідних середовищ. Базуючись на багаторічному досвіді та з використанням сучасної техніки, створено автоматизований комплекс нового покоління. Розроблено нові методику, алгоритми та програмне забезпечення для обробки результатів багатокомпонентних вимірів електромагнітного поля. Виконане на створеному комплексі моделювання змінних електромагнітних полів дозволило оцінити вплив анізотропних властивостей провідності, блокової будови кори та неоднорідності джерела первинного поля на результати магнітотелуричних зондувань та індукційні вектори, а також дослідити сейсмологічні ефекти в електромагнітному полі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.3с
Шифр НБУВ: РА315415 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Ладарія О.Г. 
Застосування гіпербаричної оксигенації у комплексній реабілітації гірників глибоких вугільних шахт з тепловими ураженнями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / О.Г. Ладарія ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2004. — 17 с. — укp.

Вперше встановлено особливості формуванння теплових уражень (ТУ) у гірників глибоких вугільних шахт залежно від мікрокліматичних і гірничо-геологічних умов, ступеня трудового навантаження, спеціальності, вікового та статевого чинників. За результатами динамічного спостереження виявлено та уточнено клініко-функціональні особливості перебігу гострого та хронічного перегрівів. Встанвлено закономірність формування характеру ТУ на підставі вивчення основних зрушень гомеостатичних показників і тривалості впливу теплового фактора. Виявлено залежність між віковим чинником, стажем роботи за умов нагріваючого мікроклімату та розвитком наслідків ТУ. Науково обгрунтовано використання гіпербаричної оксигенації у комплексній реабілітації гірників глибоких вугільних шахт з проявами ТУ. Розроблено режими гіпербаричної оксигенеації та доведено їх ефективність у комплексній реабілітації гірників з гострим і хронічним перегрівами на підставі уточнення їх віддалених наслідків. Одержано дані щодо використання гіпербаричного кисню як універсального адаптогену в комплексній реабілітації гірників з ТУ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154.1-52 +
Шифр НБУВ: РА333927

Рубрики:

      
3.

Прокопович 
Клініко- психопатологічні та соціально- психологічні кореляти агресивності неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Євгеній Михайлович Прокопович ; Український НДІ соціальної і судової психіатрії та наркології. — К., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093.3-57 + Ю947.1-734
Шифр НБУВ: РА313960

Рубрики:

      
4.

Прокопович С.В. 
Моделювання гнучкої стратегії пенсійного страхування в умовах нестаціонарного середовища: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.03.02 / С.В. Прокопович ; Харк. держ. екон. ун-т. — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію моделювання гнучкої стратегії пенсійного страхування за умов нестаціонарного середовища, на базі якої розроблено комплекс механізмів, що дозволяють проаналізувати та передбачити динамічні зміни зовнішніх і внутрішніх характеристик системи пенсійного страхування. Сформовано стратегію, яка гнучко реагує та запобігає впливу дестабілізувальних чинників. Розроблено комплекс економіко-математичних моделей системи пенсійного страхування та її зовнішнього середовища, який дозволяє проводити імітаційні експерименти, прогнозувати розвиток системи на базі сценарного підходу, виокремити найбільш суттєві й впливові чинники, формувати найбільш пріоритетні напрямки впливу на економічні, соціальні та демографічні внутрішні та зовнішні характеристики системи як складові стратегії розвитку системи пенсійного страхування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.22 в611
Шифр НБУВ: РА321231

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Прокопович Л.Н. 
Патогенетична характеристика імунотропних ефектів бальнеотерапевтичного трускавецького комплексу в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Л.Н. Прокопович ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 22 с. — укp.

На підставі поглибленого клініко-лабораторного дослідження стану імунної системи та неспецифічної резистентності в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, опромінених у діапазоні доз 0,10 - 0,25 Гр, з поєднаною хронічною патологією нирок (уролітіазом, калькульозним пієлонефритом) та травної системи, перебіг яких відбувається за наявності енцефалопатії різного ступеня важкості, сформовано 4 групи осіб за типом виявленої імунодисфункції. Визначено варіанти імуномодулювальних ефектів бальнеотерапії залежно від типу виявленої імунодисфункції. Встановлено патогенетичні зв'язки між імунотропними ефектами та змінами параметрів білкового, ліпідного, вуглеводного обміну, гемостазу, еритрону та ендокринної регуляції гомеостатичних функцій організму. Вперше доведено можливість індивідуального прогнозування варіантів імунотропних ефектів бальнеотерапії з урахуванням відібраних шляхом факторного та дискримінантного аналізу 30-ти параметрів гомеостатичних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.94 +
Шифр НБУВ: РА347858

Рубрики:

      
6.

Прокопович-Павлюк І.В. 
Підвищення конкурентоспроможності економіки регіону (на прикладі Львівської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / І.В. Прокопович-Павлюк ; Держ. вищ. навч. закл. Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2008 — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні основи дослідження конкурентоспроможності різних рівнів, визначено чинники та індикатори підвищення конкурентоспроможності територіальної економіки. Проаналізовано особливості конкурентоспроможності економіки Львівської області, сильні і слабкі сторони регіону, визначено можливості для підвищення конкретного статусу, а також сформовано сукупність показників, що дозволяють здійснювати територіально-просторові порівняння рівнів конкурентоспроможності регіонів між собою. З використанням кластерного, дискримінантного і дисперсійного аналізів побудовано економіко-математичну модель, яка дозволяє здійснювати порівняльний аналіз рівнів конкурентоспроможності регіонів між собою, групувати регіони в класи за рівнями конкурентоспроможності, виявляти чинники, які значною мірою впливають на загальний рівень конкурентоспроможності економіки кожного з регіонів. Запропоновано сукупність стратегічних заходів для підвищення рівня конкурентоспроможності Львівської області, модель стратегічного управління розвитком конкурентоспроможності регіону, а також умови її реалізації і методи оцінки її соціально-економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ)60-13 + У9(4УКР-4ЛЬВ)0-13 +
Шифр НБУВ: РА361487

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ладан Т.М. 
Принципи архітектурно-планувальних рішень житлових будинків 30-х рр. ХХ ст. в м.Києві та їх використання в сучасній практиці проектування: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / Т.М. Ладан ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено передумови розвитку житлової забудови 1930-х рр. у Києві (район "Липки"), основні етапи забудови, фактори, які впливають на містобудівні та архітектурно-типологічні особливості забудови кварталів (середина XVIII - початок XX ст.). Виявлено особливості та принципи архітектурно-планувальних рішень житлових будинків 1930-х рр., які зумовлюють їх визначення як ансамбль. Запропоновано концептуальні пропозиції щодо посилення ансамблевих рис житлової архітектури в районі та рекомендації стосовно використання принципів архітектурно-планувальних рішень житлових будинків у сучасній практиці проектування. Запропоновано семантико-етимологічну експериментально-прогностичну концепцію утворення сучасного житлового будинку - вернакуляру на підставі поєднання географічно-етнографічних особливостей забудови та виявлених принципів архітектурно-планувальних рішень житлових будинків 1930-х рр. - "вернакулярної архітектури".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)920.61 + Н711-022.5 +
Шифр НБУВ: РА322454

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Прокопович Є. В. 
Стан венозного мозкового кровотоку у хворих на хронічну ішемію мозку: діагностика, терапія: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / Є. В. Прокопович ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 19 с. — укp.

З допомогою транскарніального дуплексного сканування брахіоцефальних судин та ехоофтальмоскопії у пацієнтів з хронічною ішемією мозку проведено діагностику та встановлено критерії порушень венозного відтоку із порожнини черепа шляхом дослідження кількісних та якісних показників кровотоку в великій вені мозку, внутрішніх яремних венах і центральних венах сітківки, а також в мозкових артеріях. Підтвердженням наявності венозної мозкової недостатності було підвищення максимальної швидкості кровотоку Vmax у великій вені мозку більше 20 см/с за даними транскраніального дуплексного сканування брахіоцефальних судин. Додатковим критерієм наявності венозної мозкової дисциркуляції була поява двофазного кровотоку у центральній вені сітківки за даними ехоофтальмоскопії. Доведено доцільність використання в схемі лікування хворих з хронічною ішемією мозку за наявності ускладненого венозного мозкового кровотоку венотонічних препаратів групи діосміну в дозі 1200 мг на добу протягом двох тижнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1
Шифр НБУВ: РА376957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Прокопович Л.Б. 
Управління витратами виробництва на підприємствах суднобудування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.Б. Прокопович ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2007. — 20 с. — укp.

Вирішено науково-практичну проблему вдосконалення управління витратами виробництва суднобудівних підприємств. З урахуванням виявлених проблем оперативного управління цими витратами на підставі планово-облікових одиниць запропоновано вдосконалення існуючої системи за допомогою центрів відповідальності. Розроблено класифікацію факторів, що впливають на формування системи центрів відповідальності у суднобудівній галузі. Систематизовано основні мотиваційні фактори системи управління витратами на підставі центрів відповідальності. Запропоновано методику оцінки доцільності існування певного центру відповідальності в ієрархії, за допомогою коефіцієнтів керування витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.585.152.741-148.6 + У9(4УКР)305.851.527.41-86-21 +
Шифр НБУВ: РА348435

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Прокопович Т.Ю. 
Функціонування національної традиції у релігійному мистецтві української діаспори другої половини ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Т.Ю. Прокопович ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто культуротворчий процес української спільноти у сучасному полінаціональному суспільстві, що базуються на взаємодії національної традиції та інонаціональних культурних цінностей. Зазначено, що за умов інонаціонального середовища формуються та розвиваються різнонаправлені світогляди орієнтації етнічної групи, спрямовані на національне самоствердження, які вібито у творчості митців-емігрантів, а також конкретизуються в провідних естетичних напрямах релігійного мистецтва української діаспори другої половини XX ст. - консервувальний, синтезувальний, трансформувальний. Виявлено методи інтерпретації національної традиції: реставрація, модифікація, метаморфоза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.153 + Щ03(4/8=Укр)6-064-17
Шифр НБУВ: РА319559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Савків Л. Г. 
Інформаційна технологія експрес-аналізу даних геоелектромагнітних спостережень / Л. Г. Савків. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі розв'язано актуальну наукову задачу розроблення інформаційної технології експрес-аналізу даних для підвищення ефективності геофізичних досліджень методом зондування становленням електромагнітного поля в ближній зоні та методом природного електричного поля. Розроблено модель тренду часового ряду моніторингових даних у формі поліному третього степеня, що забезпечує усунення шуму, заповнення пропущених даних та дає змогу подати і дослідити подобову динаміку природного електричного поля в точці спостережень. Удосконалено метод побудови моделі геоелектричного розрізу в точці спостережень, який, за рахунок використання асимптотичних формул до польових даних, забезпечує підтримку оперативного прийняття рішень про проведення подальших етапів вимірювань, зменшує час виконання польових робіт та підвищує достовірність досліджень. Удосконалено метод експрес-аналізу моніторингових даних, який, за рахунок інтеграції описової статистики і моделей трендів часових рядів, дає змогу виявити часові діапазони з нетиповим характером поведінки природного електричного поля та імовірною кореляцією зі сейсмічними подіями. Отримала подальший розвиток інформаційна модель структурування польових та моніторингових даних у частині поєднання службової інформації з даними вимірювань у розробленому форматі, що забезпечує можливість їх подальшого аналізу та візуалізації.^UAn actual scientific problem, the development of information technology for express analysis of data is solved in the dissertation for increasing the efficiency of geophysical research by the transient electromagnetic and natural electric field methods. The model of the time series trend for monitoring data was developed in the form of the third degree polynomial which provides to eliminate the effects of noise, to fill the data gaps and allows to show and study the daily dynamics of the natural electric field at the observation point. The method of constructing a geoelectric cross-section model has been further developed, which, by application the asymptotic formulas to the experimental data, provides the support for express decision-making on further measurement steps, reduces fieldwork time, and improves research reliability. The method for express analysis of monitoring data was developed on the base of descriptive statistics and the simulation of time series trends, which allows to detect the time bands with irregular behavior of the natural electrical field and possible correlation with seismic events. The informational model for structuring data of permanent and in field geophysical observations was further developed by combining meta-information with measured data in a frame of developed format which enabled the possibility for their further analysis and visualization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Ладанівська Н. І. 
Потерпілий від кримінального правопорушення у кримінальному праві України / Н. І. Ладанівська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук за спеціальністю 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія; кримінально- виконавче право (081 – Право). – Донецький юридичний інститут Міністерства внутрішніх справ України. – Маріуполь, 2021.Дисертацію присвячено розгляду місця та ролі потерпілого в кримінальному праві України. Автором розглядається ґенеза положень про потерпілого від кримінального правопорушення в кримінальному законодавстві України, досліджується еволюція наукових поглядів та сучасний стан дослідження проблем потерпілого в доктрині кримінального права, характеризуються кримінально-правові ознаки потерпілого за законодавством України, а також міжнародні та європейські стандарти його захисту. Автор вказує, що кримінальне законодавство орієнтоване на правопорушника, при цьому друга, не менш важлива сторона протиправного діяння, – потерпілий часто залишається поза увагою, у зв'язку із чим завдання кримінального законодавства, котре полягає у захисті прав, свобод та законних інтересів громадян країни залишається виконаним не в повній мірі. Такий стан справ зумовлений, в першу чергу, відсутністю на сьогоднішній день ґрунтовних доктринальних розробок в частині вивчення сутності та змісту поняття потерпілого в кримінальному праві, його ролі для суспільно небезпечного діяння та для суб'єкта останнього. Потерпілий від кримінального правопорушення розглядається, здебільшого, виключно з позиції кримінального процесуального законодавства, що призводить до розриву «ментального» зв'язку матеріального та процесуального права. Підсумовується, що потерпілий – факультативна ознака об'єктивної сторони складу кримінального правопорушення, а тому може і повинен розглядатись як елемент об'єкту протиправного діяння, оскільки людина – це носій прав, свобод та законних інтересів, закріплених на конституційному рівні та безпосередній учасник суспільних відносин, які захищає кримінальне законодавство. На сьогоднішній день правильне визначення кола потерпілих та їх юридичного статусу є дуже важливим завданням, оскільки це впливає не тільки на правильну кваліфікацію, а і на визначення меж кримінальної відповідальності суб'єкта кримінального правопорушення.Ключові слова: потерпілий, жертва, кримінальне правопорушення, кримінальне право, міжнародні стандарти, європейські стандарти, діяння кримінально протиправного характеру, склад кримінального правопорушення.^UThesis for a Candidate Degree in Law in specialty 12.00.08 – Criminal Law and Criminology; Criminal Enforcement Law (081 - Law). – Donetsk Law Institute of the Ministry of Internal Affairs of Ukraine. – Mariupol, 2021.The dissertation is devoted to the consideration of the place and role of the victim in the criminal law of Ukraine. The author considers the genesis of the provisions on the victim of criminal offenses in the criminal legislation of Ukraine, examines the evolution of scientific views and the current state of research of the victim in the doctrine of criminal law, characterizes the criminal characteristics of the victim under Ukrainian law, international and European standards. The author points out that the criminal law is focused on the offender, and the second, no less important aspect of the offense - the victim is often overlooked, and therefore the task of criminal law, which is to protect the rights, freedoms and legitimate interests of citizens remains incomplete. First of, such a situation is due to the lack of thorough doctrinal developments in terms of studying the essence and content of the concept of the victim in criminal law, its role for a socially dangerous act and for the subject of the latter. The victim of a criminal offense is considered, for the most part, exclusively from the standpoint of criminal procedural law, which leads to the rupture of the "mental" connection of substantive and procedural law. It is concluded that the victim is an optional feature of the objective side of the criminal offense, and therefore he can and should be considered as an element of the object of the offense, because a person is a bearer of rights, freedoms and legitimate interests enshrined at the constitutional level and a direct participant in public relations, which are protected by criminal law. Today, the correct definition of the range of victims and their legal status is a very important task, as it affects not only the correct qualification, but also to determine the limits of criminal liability of the subject of the criminal offense.Keywords: aggrieved, victim, criminal offense, criminal law, international standards, European standards, acts of criminally illegal nature, composition of a criminal offense.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського