Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (211)Книжкові видання та компакт-диски (114)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=РУСАКОВ$<.>+<.>A=МАРІЯ$<.>+<.>A=ЮРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Русакова Л. Т. 
Наукове обгрунтування інформаційної технології аналізу системи "довкілля - здоров'я": автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.02.01,14.03.11 / Л. Т. Русакова ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Запропоновано математичні методи інформаційної технології аналізу системи довкілля - здоров'я як основи для утворення доказової бази гігієнічних досліджень та одержання нових знань. Розроблено математичні та програмні методи оцінювання та покращання якості джерел статистичної інформації. Надано метод комплексного оцінювання стану системи довкілля - здоров'я, за якою розраховані кількісні оцінки стану навколишнього середовища та здоров'я в Україні та країнах Європи. Визначено області України зі стабільно незадовільним рівнем здоров'я за даною математичною методикою оцінки територій за якістю здоров'я. Вперше запропоновано уніфіковану процедуру кількісного експрес-оцінювання у вартісній шкалі змін здоров'я населення із використанням еквівалента вартості середньостатистичного життя для оцінки ефективності стратегічних і тактичних заходів оздоровлення нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*80 + Р120.1
Шифр НБУВ: РА374794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Русакова 
Неавтентичні документи Києво-Печерського монастиря XVI-XVII ст.: текстологія та поземельний аспект побутування: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Юлія Михайлівна Русакова ; НАН України; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)44
Шифр НБУВ: РА359927

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Русаков К.А. 
Проблема Чорноморських проток у зовнішній політиці Великобританії, 1892 - 1920 рр.: Автореф. дис. канд. іст. наук: 07.00.02 / К.А. Русаков ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості процесу формування та здійснення політики Великобританії по відношенню до Босфору та Дарданелл у 1892 - 1920 рр. Визначено місце проблеми чорноморських проток у системі британського імперського мислення. Простежено еволюцію поглядів керівників імперської політики стосовно Османської імперії та проток. Проаналізовано боротьбу в британських правлячих колах з питань зовнішньополітичної орієнтації. Зроблено спробу відмовитись від традиційної оцінки близькосхідної політики Уайтхоллу як такої, що була незмінною; чорноморську політику Уайтхоллу розглянуто в контексті міжнародних відносин того часу. Показано еволюцію поглядів британського уряду Р. Солсбері відносно проблеми чорноморських проток. Висвітлено взаємозв'язок політики британського уряду стосовно Босфору та Дарданелл з економічними, політичними і стратегічними інтересами Великобританії. Доведено вплив окремих державних та політичних діячів Великобританії (Р.Солсбері, Е.Грея, Дж.Керзона, Г.Асквіта, У.Черчилля, Д.Ллойд Джорджа та інших) на формування політики британських правлячих кіл на Близькому та Середньому Сході в досліджуваний період. Зроблено висновок, що зміна традиційної політики Лондона та укладення союзу з головним супротивником у питанні щодо проток - Росією - не означали відмови від захисту власних інтересів у регіоні. Нескінченні переговори повинні були сприяти блокуванню вирішення проблеми до більш вдалого моменту, коли Великобританія змогла б вирішити її на власну користь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ВЕЛ)54-6 + Т3(4ВЕЛ)61-6 +
Шифр НБУВ: РА328030

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Русаков В.Ф. 
Проникнення магнітного поля у металооксидні сполучення та ніобієві сплави: роль магнітної передісторії: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Ф. Русаков ; НАН України, Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено стійкість критичного стану металооксидних сполучень і ніобієвих сплавів, що включає явище термомагнітної нестійкості, яке супроводжують релаксаційні процеси. На площині магнітне поле - температура побудовано області, які визначають нестійкість критичного стану. Показано, що розмір і форма області виникнення нестійкості за температурою та магнітним полем істотно залежать від магнітної передісторії зразка та від залежності критичного струму від даних параметрів. Вивчено вплив польової залежності теплоємності на стійкість критичного стану. Досліджено матеріали різних структур і складів. Вивчено вплив форми зразка на розвиток динаміки нестійкостей. Уперше динамічні процеси досліджено в об'ємі зразка та у полі розсіювання. У вихровій структурі надпровідного матеріалу виявлено та пояснено коливальні процеси. На підставі експериментальних даних розраховано різні параметри досліджуваних матеріалів. З'ясовано, що для даних матеріалів виконується критерій адіабатичності розвитку нестійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.273,022 + В368.313,022 +
Шифр НБУВ: РА362760

Рубрики:

      
5.

Русаков П.В. 
Удосконалення способів застосування динамічного навантаження для інтенсифікації процесів старіння виливків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / П.В. Русаков ; НАН України. Фіз.-технол. ін-т металів та сплавів. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено нові та удосконалено існуючі способи динамічного старіння, які забезпечують зменшення енергозатрат та інтенсифікацію процесів зниження залишкових напружень у виливках зі залізовуглецевих сплавів. Наведено результати досліджень впливу зовнішніх силових факторів на процеси динамічного старіння даних виливків. Встановлено визначальний вплив ударних і вібраційних параметрів навантаження на процеси перерозподілу залишкових напружень у досліджених заготовках. З'ясовано механізм і запропоновано математичні методики розрахунку основних технологічних параметрів способу ударного навантаження. Розроблено та теоретично обгрунтовано способи реалізації процесів динамічого старіння для широкої гами виливків. Встановлено оптимальні параметри контролю ефективності процесу старіння за інтегральними параметрами енергочастотних характеристик, знятих під час збудження коливань. Розроблено спосіб електрогідроімпульсної обробки (бінарний процес), який поєднує очистку виливка від стрижневих сумішей та операцію динамічного старіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.043.3 + К618,2
Шифр НБУВ: РА314998 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Русакова М.Ю. 
Характеристика антифунгальної активності синтетичних порфіринів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / М.Ю. Русакова ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено чутливість дріжджоподібних грибів C. albicans, S. cerevisiae та R. bogoriensis щодо сенсибілізувальної активності нових синтетичних порфіринів. Показано, що рівень ефективності речовин щодо перших двох видів культур характеризується значною подібністю, суттєво відрізняючись для R. bogoriensis. Інтенсивність нагромадження сенсибілізаторів клітинами дріжджів залежить від умов спільної взаємодії, суттєво посилюючись під дією світла видимої області. Більшість сполук не впливає на розвиток дріжджів за відсутності опромінення. Необоротна затримка поділу клітин C. albicans зумовлена дією комплексів порфіринів, зокрема, залізного та цинкового. Вільна асиметрична основа спричиняє гальмування даного процесу, який з часом частково відновлюється. Установлено, що однією з форм загибелі клітин після опромінення C. albicans є апоптоз, максимальне значення якого відповідає асиметричному порфірину цинку. Інгібувальна дія ефективних сенсибілізаторів на відповідні клінічні штами не залежить від резистентності мікроорганізмів щодо офіційних антимікотиків. Порівняно характеристики взаємодії фотосенсибілізаторів з дріжджовими клітинами C. albicans, S. cerevisiae й аденокарциномою Ерліха in vitro та показано наявність значних подібностей рівня та форми впливу. Одержані дані свідчать про перспективність створення на основі досліджених речовин нових засобів антифунгальної фотодинамічної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9-2 порфірин +
Шифр НБУВ: РА358242

Рубрики:

      
7.

Русакова Т. І. 
Розвиток наукових основ та практичної оцінки шкідливих факторів в робочих зонах на території промислових підприємств / Т. І. Русакова. — Б.м., 2020 — укp.

В роботі вирішена важлива науково-прикладна проблема розробки теоретичних основ та практичних рекомендацій щодо оцінювання шкідливих факторів у робочих зонах промислових майданчиків, що має важливе значення для забезпечення допустимих умов праці робітників та при проектуванні нових робочих місць на відкритій місцевості промислових зон. Розроблено методи оцінювання шкідливих факторів та прогнозування ризиків хронічних захворювань робітників у робочих зонах на відкритій території промислових підприємств. Усі методи реалізовані у вигляді комп'ютерних програм, що дозволяють оперативно проводити обчислювальні експерименти з розрахунку параметрів повітряного середовища в робочих зонах на території промислових підприємств. Розроблено методи як для оцінювання та прогнозування, так і для покращення параметрів повітряного середовища в робочих зонах на відкритій місцевості за рахунок раціонального вибору положення, розмірів екранів, усмоктувачів, рослинності, іонізаторів, зволожувачів. Розрахунки за цими методами дозволяють провести дослідження щодо відповідності параметрів повітряного середовища їх нормативним значенням у робочих зонах на відкритій місцевості промислових підприємств при реінжинірингу існуючих і створенні нових робочих місць.^UThe work addresses an important scientific and applied problem of developing theoretical tools and practical assessment of harmful factors in the working areas of industrial sites, which is important for ensuring acceptable working conditions for workers in industrial sites and in designing new jobs in open areas of industrial zones. Developed methods for assessing the harmful factors and predicting the risks of chronic diseases of workers in the working areas in the open area of industrial enterprises. All methods are implemented in the form of computer programs that allow for rapid computational experiments to calculate the parameters of the air environment in the working areas on the territory of industrial enterprises. Methods have been developed for both estimating and forecasting, and for improving the parameters of the air environment in working areas in open areas due to the rational choice of position, screen sizes, suction, vegetation, ionizers, humidifiers. Calculations using these methods allow to conduct research on the compliance of the parameters of the air environment with their standard values in the working areas in open areas of industrial enterprises when reengineering existing ones and creating new jobs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Маріяш Ю. І. 
Модельно-прогнозуюче автоматичне керування режимом дуття кисневого конвертера з енергоефективним засвоєнням тепла / Ю. І. Маріяш. — Б.м., 2023 — укp.

Мета дослідження полягає у знижені собівартості киснево-конвертерної сталі, що є наслідком підвищення частки металобрухту за рахунок підвищення ступеня допалювання СО до СО2 в порожнині конвертера, шляхом оптимального керування параметрами дуттьового режиму з використанням модельно-прогнозуючого керування. У дисертаційній роботі вдосконалено математичну модель дуттьового режиму киснево-конвертерної плавки, за рахунок врахування впливу інтенсивності дуття на процес зневуглецювання ванни, що дозволило підвищити точність та якість керування дуттям в умовах зміни витрати кисню під час продувки, увівши запропоновану модель безпосередньо до контуру керування параметрами дуттьового режиму. Вперше синтезовано оптимальну систему керування параметрами дуттєвого режиму киснево-конвертерної плавки за принципом зворотного зв’язку на базі модельно-прогнозуючого керування при використанні лінійно-квадратичного функціоналу, яка дозволила одночасно керувати інтенсивністю дуття та положенням фурми при програмній зміні завдання на витрату кисню та вмісту СО2, а також підвищити якість керування та енергозбереження при плавці, за рахунок збільшення ступеня допалювання СО до СО2, що є наслідком підвищення частки металобрухту. Подальший розвиток отримало використання замкнутих систем керування степенем допалювання СО до СО2 шляхом синтезу модельно-прогнозуючого регулятора з урахуванням технологічних обмежень швидкості переміщення регулюючих органів, що дозволило підвищити якість керування процесом при наявності обмежень. Запропоноване рішення дозволяє підвищити якість керування процесом в умовах технологічних обмежень. Наявні системи автоматичного керування не задовольняють в повній мірі вимогам, що висуваються до якості роботи системи при програмному керуванні параметрами режиму дуття та стабілізації збурень. Порівняльне дослідження роботи модельно-прогнозуючого регулятора та комбінованої системи регулювання з ПІД-регуляторами показало, що отримані перехідні процеси системи автоматичного регулювання режиму дуття киснево-конвертерної плавки з модельно-прогнозуючого регулятора автоматичного регулювання забезпечили ISE для контуру витрати кисню – 5577 та вмісту СО2 у конвертерних газах – 43; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах склало 0,95%. Застосування модельно-прогнозуючого регулятора дозволило покращити якість регулювання для контуру витрати кисню у 1,63 рази; максимальне динамічне відхилення вмісту СО2 у конвертерних газах було знижено на 16,5% у порівнянні з комбінованою системою регулювання з ПІД-регуляторами.^UThe purpose of the study is to reduce the cost of oxygen-converter steel, which is a consequence of the increase in the share of scrap metal due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2 in the converter cavity, by optimal control of the parameters of the duty mode using model predictive control. In the dissertation, the mathematical model of the blowing mode of basic oxygen furnace process was improved, taking into account the influence of the intensity of blasting on the process of decarburization of the bath, which made it possible to increase the accuracy and quality of blasting control in the conditions of changes in the oxygen consumption during purging. For the first time, an optimal control system for the parameters of blowing mode during basic oxygen furnace process was synthesized based on the principle of feedback with model-predictive control using a linear-quadratic functional, which allowed simultaneous control of the blowing intensity and the position of the lance, as well as to improve the quality of control and energy saving during melting, due to the increase in the degree of post-burning of CO to CO2, which is a consequence of the increase in the proportion of scrap metal. Further development was achieved by the use of closed control systems for the degree of post-burning of CO to CO2, through the synthesis of a model predictive controller taking into account the technological saturation of the speed of movement of regulatory bodies, which allowed to improve the quality of process control in the presence of saturation. The existing automatic control systems do not fully satisfy the requirements for the quality of the system's operation during software control of the parameters of the blowing mode and stabilization of disturbances. A comparative study of the operation of the model predictive controller and the combined regulation system with PID controller showed that the obtained transient processes of the system of automatic control of the blowing mode of the basic oxygen furnace from the model predictive controller provided ISE for the circuit of oxygen consumption - 5577 and the content of CO2 - 43; the maximum dynamic deviation of the CO2 content in converted gases was 0.95%. The use of a model predictive control made it possible to improve the quality of control for the oxygen consumption by 1.63 times; the maximum dynamic deviation of CO2 content was reduced by 16.5% in comparison with the combined control system with PID controller.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського