Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (1231)Книжкові видання та компакт-диски (1014)Журнали та продовжувані видання (161)
Пошуковий запит: (<.>A=САМОЙЛЕНК$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 70
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Самойленко В.В. 
Нетерові крайові задачі для систем диференціальних та різницевих рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / В.В. Самойленко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації досліджено крайові задачі з нетеровою лінійною частиною для диференціальних та імпульсних систем з повільними та швидкими змінними та для різницевих систем. Запропоновано та обгрунтовано метод дослідження таких крайових задач, який грунтується на застосуванні теорії узагальнено-обернених матриць та методу Ляпунова-Шмідта. Отримані коефіцієнтні достатні та необхідні умови розв'язності таких задач в критичних випадках, коли відповідна породжуюча крайова задача має нетривіальні розв'язки. Запропоновані збіжні ітераційні алгоритми побудови таких розв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.61-3,022

Рубрики:

      
2.

Самойленко М.Е. 
Порталы открытых распределительных устройств с гарантированными показателями безотказности и долговечности: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / М.Е. Самойленко ; Донбас. гос. акад. стр-ва и архитектуры. — Макеевка, 1999. — 19 с. — англ.

Встановлено основні чинники, що визначають надійність порталів відкритих розподільчих пристроїв. Розроблено методику обстеження порталів. Математично описаний вплив дефектів і пошкоджень на напружено-деформований стан елементів конструкцій порталу ВРП. Отримано регресійні моделі, що описують довговічність лакофарбових, цинкових і комбінованих покриттів. Уточнено районування території України за кліматичними характеристиками і отримані коефіцієнти надійності за вітровими і ожеледними навантаженнями, диференційовані в залежності від розрахункового періоду повторюваності. Встановлено кількісні значення ймовірності безвідказної роботи порталів ВРП. Запропоновано конструктивну схему порталу ВРП 110 кВ із тригранними решітчастими секціями з труб. Виконано техніко-економічний аналіз різноманітних систем антикорозійного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З277.112

Рубрики:

      
3.

Самойленко О.Г. 
Методологія історії та історіографія у науковій спадщині вчених Ніжинської вищої школи (друга пол. ХІХ - поч. ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.Г. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

На підставі широкої джерельної бази та значного наукового доробку вчених Ніжинської вищої школи (НВШ) доведено, що в Ніжині в другій половині XIX - поч. XX ст. існував значний науковий центр історичного дослідження. У науковій спадщині професорів НВШ М.Я.Арістова, М.М.Бережкова, Г.А.Максимовича, В.Г.Ляскоронського, І.В.Лашнюкова, О.І.Покровського, В.К.Піскорського та інших чільне місце посідала розробка питань методології історії та історіографії як вітчизняної, так і західноєвропейської. Висвітлено еволюцію поглядів ніжинських учених, розглянуто методологічне підгрунтя, на якому будувались їх дослідження, визначено місце і значення праць професорів НВШ у загальноєвропейському контексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)5 + Т.с(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Самойленко В.М. 
Методологія і застосування стохастичної екогідрології у постчорнобильський період: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.07 / В.М. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано методологію та застосовано стохастичну екогідрологію як новий науковий напрям у сфері гідрорадіоекологічних досліджень постчорнобильського періду. Предметом напряму є стохастичне (математичне) моделювання динаміки та стійкості водойм і річкових басейнів як складних поліфункціональних систем, що підпадають під багатофакторні природні та техногенні впливи, за вивченими закономірностями їх власних параметричних збурень. Розроблено й апробовано за умов найбільш радіоактивно забруднених територій Полісся та півночі Лісостепу України комплекс методів і методик стосовно оцінки, прогнозу, районування та обмеження ймовірних негативних наслідків для здоров'я населення, яке користується місцевими природними ресурсами водних об'єктів і водозборів, а також стабілізації стану останніх шляхом еколого-економічної оптимізації ресурсокористування й інших заходів з екологічної безпеки на основі сучасних моніторингових мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.13 + Д229(45УКР)0 + Р126.55
Шифр НБУВ: РА311385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Самойленко О.О. 
Київська міська поліція в середині ХІХ - на початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / О.О. Самойленко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми становлення, розвитку та функціонування київської міської поліції, правового регулювання її діяльності, матеріально-технічного та кадрового забезпечення, а також практики організації охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю у середині XIX - на початку XX ст. Для досягнення даної мети розглянуто структуру київської міської поліції, її компетенцію, нормотворчість, основні напрямки діяльності, організаційно-штатні зміни, принципи комплектування особового складу, форми та методи роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-2К)5-621.112.011
Шифр НБУВ: РА308004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Самойленко І.О. 
Підвищення ефективності пігментної технології при фарбуванні бавовняних тканин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / І.О. Самойленко ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто шляхи підвищення ефективності використання пігментної технології у процесі фарбування текстильних матеріалів, яка майже не використовується через невирішені проблеми, серед яких основні - недостатня стійкість пофарбувань і неможливість одержання інтенсивно пофарбованих тканин, висока енергоємність зазаначеного процесу. Визначені шляхи підвищення ефективності технології передбачають інтенсифікацію процесу фарбування на стадіях просочування тканин пігментним фарбувальним складом і термічної обробки, застосування раціональних схем підготовки текстильних матеріалів відповідно до типу зв'язуючого пігментного складу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М310.503.391
Шифр НБУВ: РА315218 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Самойленко О.А. 
Черезшкірний та транспедикулярний міжтіловий спондилодез при травмі поперекового відділу хребта (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.А. Самойленко ; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного експериментально-клінічного дослідження впливу на формування міжтілового кісткового блока додаткового руйнування міжхребцевого диску та пункційного введення подрібненого демінералізованого кісткового матриксу, можливість виконання з цією метою транспедикулярного доступу до диску. На підставі результатів експерименту на собаках встановлено, що додаткова тунелізація пошкодженого переломом міжхребцевого диска та суміжного тіла хребця створює більш сприятливі умови для прояву остеоіндуктивних властивостей демінералізованого кісткового матриксу та утворення кісткового зрощення тіл хребців. З використанням результатів експерименту на анатомічних препаратах поперекового відділу хребта людини доведено можливість виконання транспедикулярної тунелізації свердлами вищерозташованого диска. Виявлено постійний анатомічний орієнтир для транспедикулярного проведення елементів фіксаторів. Фіксувальні властивості транспедикулярних конструкцій, у яких стрижні введено в горизонтальній площі та під кутом до неї, однакові. Визначено, що введення стрижнів відповідно осі дуги через поглиблення між основами поперечного та нижнього суглобових відростків, дозволяє підвищити безпеку та точність проведення маніпуляцій. Транспедикулярне відновлення передньої опори титановим імплантатом зі шнековою різьбою значно покращує стабілізувальний ефект задньої внутрішньої фіксації. Проаналізовано наслідки лікування 45 хворих з пошкодженнями поперекових хребців, яким виконано пункційний спондилодез, до пошкоджених дисків було введено лекозим і подрібнений демінералізований кістковий матрикс.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.58
Шифр НБУВ: РА316850 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Самойленко І.В. 
Аналітична теорія марковських випадкових еволюцій в ERsupn/sup: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / І.В. Самойленко ; Ін-т математики НАН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Знайдено пряму та зворотню системи диференціальних рівнянь Колмогорова для функцій від марковських випадкових еволюцій. Отримано гіперпараболічні рівняння високого порядку для функцій від марковських випадкових еволюцій, які є аналогами телеграфного рівняння, запропоновано методи для їх розв'язання: розвинення в ряд у випадку дійсно-аналітичних початкових умов і зведення до еквівалентного інтегрального рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505,022 + В171.51,022
Шифр НБУВ: РА317129 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Самойленко Т.М. 
Гротеск у прозі М.О.Булгакова: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / Т.М. Самойленко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію та форму гротеску в прозі М.О.Булгакова на матеріалі його фейлетонів, ранніх оповідань, сатиричних повістей, роману "Мастер и Маргарита". Вперше в літературознавстві здійснено цілісне дослідження гротеску в епічних творах письменника на підставі єдиного системного підходу. Відзначено, що гротеск у прозі М.О.Булгакова вивчено на різних функціональних рівнях тексту (сюжет, композиція, образна система, час, простір, мова тощо). Встановлено функції гротеску в творчості М.О.Булгакова, роль гротескних форм в організації художнього світу митця та формуванні жанрової своєрідності його творів. Гротеск як спосіб художньої типізації, засіб аналізу соціальної дійсності та психології людини у прозі письменника розглянуто у зв'язках з етнотрадицією, традиціями російської та світової літератури та культури. Уточнено теоретичне поняття гротеску, визначено своєрідність його конкретно-історичних форм у літературі XX ст. на прикладі прози М.О.Булгакова. Показано самобутність художнього методу, в якому виявлено тенденцію до взаємодії та модернізму, поєднання досягнень минулих епох з естетичними відкриттями письменника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4Булгаков,М.О.534
Шифр НБУВ: РА320227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Самойленко 
Договір перевезення вантажів у внутрішньому водному сполученні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Георгій Валерійович Самойленко ; Національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.941
Шифр НБУВ: РА329548

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Самойленко В.П. 
Взаємодія похідних ізоіндоло[2,1-а]хіназолін-5-ону із дієнофілами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / В.П. Самойленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто взаємодію 6-метил-5,6-дигідроізоіндоло[2,1-a]хіназолін-5-ону із дієнофілами за різних співвідношень реагентів та умов. Доведено, що у результаті можуть утворюватися адукти різної будови та складу, а саме: адукти Дільса - Альдера, Міхаеля, перегрупування 1:1 і змішані адукти Міхаеля та Дільса - Альдера 1:2. Відкрито нове перегрупування 7-азабензонорборненової системи, аналогів якому у хімії гетероциклічних сполук немає. Запропоновано та підтверджено механізми даних перетворень. Зазначено, що синтезовані речовини є потенційними біологічно-активними сполуками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г261.371 + Г222.6ДЛ +
Шифр НБУВ: РА324246

Рубрики:

      
13.

Самойленко Т.А. 
Новий підхід до дослідження інтегральних та диференціальних рівнянь з обмеженнями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук.: 01.01.02 / Т.А. Самойленко ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Запропоновано новий підхід щодо дослідження операторних рівнянь з обмеженнями, згідно з яким керування вводиться в обмеження. За допомогою даного підходу встановлено умови їх сумісності. На основі результатів, які одержано для даних рівнянь, визначено умови сумісності нелінійного інтегрального рівняння з обмеженнями. Розроблено інтеграційний та модифікований проекційно-ітеративний методи знаходження наближених розв'язків операторних рівнянь з обмеженнями. Визначено достатні умови збіжності та оцінки похибки зазначених методів. Застосовано інтеграційний та модифікований проекційно-ітеративний методи до лінійних інтегральних рівнянь з обмеженнями, надано обгрунтування методів і на їх основі запропоновано зручні обчислювальні схеми. Встановлено умови сумісності нелінійної крайової задачі для звичайних диференціальних рівнянь з обмеженнями. Обгрунтовано застосування до неї ітераційного та модифікованого проекційно-ітеративного методів. На основі даних методів розроблено обчислювальні схеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.61-3 + В161.72 + В192.18 +
Шифр НБУВ: РА324477

Рубрики:

      
14.

Самойленко О.І. 
Діалог як музично-культурологічний феномен: методологічні аспекти сучасного музикознавства: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.03 / О.І. Самойленко ; Нац. муз. акад. ім. П.І.Чайковського. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Здійснено багаторівневу типологію діалогу як музично-культурологічного феномену на основі поетичного підходу. Розроблено концепцію "розуміючого музикознавства", що принципово оновлює методологію музикознавчого дослідження. Визначено музикознавчі аспекти бахтіології та відповідні їм ряди категорій. Виявлено методичні та аналітичні можливості тріадного структурування діалогу. Розвинуто ідею "ідеального над-адресата" - третього в діалозі, який дає змогу розробити єдині критерії типології діалогу в різних його формах, у тому числі - на різних рівнях музичної поетики. Запропоновано семантичну типологію музики та наведено текстологічні засади даної типології. Досліджено різноманітні музичні феномени, що дозволяє створювати типологію музикознавчого семантичного аналізу. Розкрито особливу роль російської композиторської школи рубежу XIX - XX ст. у формуванні умовного смислового музичного діалогу. Зіставлено діалог музики з культурою, а також самодіалог музики, який виявляє особливі властивості музики як контексту "діалог культур". Зазначено, що нове уявлення про універсалії музичної культури та їх анатомічні передумови дає змогу співвідносити з ними певні множинності текстових формул - стилістичні синтагми музики та поглиблювати підхід до явища інтертекстуальності. Апробовано підхід до катарсису як до акту розуміння, у зв'язку з чим визначено діалогічні функції "художнього очищення" та їх композиційні чинники. Розглянуто психосемантичні перспективи теорії діалогу в музикознавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31г(4УКР)6 + Щ311.1 + Щ310.17 +
Шифр НБУВ: РА324869

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Самойленко В.А. 
Дослідження структурно-функціональної організації плазміди pSM1 та створення вектора для ціанобактерії IPlectonema boryanum/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / В.А. Самойленко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Наведено результати дослідження структурно-функціональної організації плазміди pSM1 та придатності ціанобактерії Plectonema boryanum CALU 465 для конструювання системи вектор-господар. Одержані результати дали змогу створити нову ефективну та функціонуючу векторну систему. За допомогою рестрикційного аналізу для pSM1 побудовано фізичну карту. Аналіз нуклеотидної послідовності плазміди дав змогу встановити механізм її реплікції, а також локалізацію та розміри гену rep та ori. Показано, що клітини P.boryanum виявились чутливими до ампліциліну, тетрацикліну, хлорамфеніколу, стрептоміцину та канаміцину. Установлено, що ціанобактеріальним клітинам властива неспецифічна нуклеазана активність, асоційована на поверхні клітинної стінки. У зв'язку з цим, найбільш придатним шляхом введення вектора в ціанобактеріальні клітини є метод кон'югативного переносу. Визначено його оптимальні умови. Створені конструкції pSTS-серії було введено в клітини P. boryanum з метою визначення їх векторних властивостей. Установлено, що повноцінний вектор повинен містити повнорозмірну ціанобактеріальну плазміду з цілісними геном Rep-білка ori. Таким вектором виявилась конструкція pSTS4, здатна підтримуватись в клітинах ціанобактерії P. boryanum і клітинах E. coli.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е421 +
Шифр НБУВ: РА325720

Рубрики:

      
16.

Самойленко А.В. 
Сучасні аспекти етіології, патогенезу та лікування різних клінічних варіантів генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.22 / А.В. Самойленко ; Ін-т стоматології АМН України. — О., 2003. — 34 с.: рис. — укp.

Уперше з використанням сучасних мікробіологічних методів вивчено частоту та структуру кампілобактеріальної інфекції та її негативну роль в патогенезі генералізованого пародонтиту. Доведено, що кампілобактеріальна інфекція у хворих на генералізований пародонтит сприяє не тільки підвищенню ступеня обсіменіння пародонтальних тканин іншими мікробними агентами, але й посилює вираженість вторинного імунодефіциту на локальному та на системному рівнях, що призводить до виникнення аутоімунного процесу, який спричинює тяжкий, різко прогресуючий перебіг генералізованого пародонтиту. Установлено, що за умов неоднотипного перебігу генералізованого пародонтиту процеси радикального окиснення ліпідів і антиоксидантного захисту фагоцитуючих клітин та їх бактерицидний потенціал (лейкоцитів і макрофагів) змінені по-різному: у хворих з повільнопрогресуючим варіантом захворювання менш суттєво, ніж у хворих з різко прогресуючим перебігом. Створено нову концепцію патогенезу прогресуючого генералізованого пародонтиту, що вказує на необхідність проведення спрямованої антимікробної терапії та імунореабілітаційних заходів з метою нормалізації локального та системного статусу імунної системи. Для ліквідації пародонтальної інфекції розроблено та апробовано методику використання комплексів нових антибактеріальних препаратів - "Амоксиклав" та "Де-нол", "Амоксоклав" й аутоцитокінів. Для відновлення еубіозу пародонтальних тканин після їх використання обгрунтовано необхіднісь та доцільність застосування аеробакту. За результатами досліджень доведено, що лімфотропна терапія Т-активіном на тлі антибактеріального лікуванння амоксиклавом і де-нолом у хворих на генералізований пародонтит є патогенетично обгрунтованою та більш перспективною у порівнянні з традиційною активацією імунітету - підшкірним введенням імуномодулятора Т-активіна. Альтернативною методикою усунення вторинного імунодефіциту у хворих на прогресуючий генералізований пародонтит є аутоцитокінотерапія в комплексі з амоксиклавом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.9-5 +
Шифр НБУВ: РА325409

Рубрики:

      
17.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Самойленко Л.В. 
Інженерно-геологічні умови правобережного схилу долини Дніпра в районі м. Києва: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.07 / Л.В. Самойленко ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено інженерно-геологічні умови правобережного схилу Дніпра в районі м.Києва з точки зору природної, техногенної, історичної складової. Детально розглянуто фізико-географічні, геолого-тектонічні, геоморфологічні, гідрогеологічні та геодинамічні фактори формування та їх техногенну трансформацію в процесі освоєння території. Розроблено класифікацію грунтів схилу за їх роллю у розвитку екзогенних процесів. На основі аналізу та систематизації даних про розвиток екзогенних процесів на схилі за період 1939 - 2000 рр. встановлено основні чинники дестабілізації (природні та техногенні). На основі порівняльного аналізу інженерно-геологічних умов різних ділянок схилу виділено їх типи за геолого-геоморфологічними та екзогеодинамічними ознаками. Встановлено роль напрямків техногенного впливу, визначених функціональним використанням території, у формуванні особливостей інженерно-геологічних умов. Для оперативного встановлення стану стабільності схилу з метою забезпечення його довгострокової стабільності запропоновано принципи моніторингу на основі розрахунку коефіцієнта стабільності схилу за розробленою системою показників стабільності, що враховують властивості географічного середовища та зовнішні чинники впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д491.03 + Д59(45УКР-2КИЇ)49 +
Шифр НБУВ: РА328477

Рубрики:

      
19.

Самойленко С.С. 
Особливості клініки, діагностики та лікування хворих на ранніх стадіях інфільтративного раку гортані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / С.С. Самойленко ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

З'ясовано діагностичну ефективність різних методів діагностики та вперше розроблено програму одержання діагностичних зображень для точної (топічної та диференційної) діагностики ранніх стадій інфільтративного раку гортані. Уперше розроблено та запропоновано органозберігаючу операцію у випадку пухлинного ураження основи надгортанника, яка дозволяє зберегти роздільну функцію гортані, удосконалено хірургічні етапи пластичного закриття дефектів ран у разі функціональних втручань на гортані. Запропоновано та доведено ефективність курсу променевої терапії інфільтративних пухлин гортані на ранніх стадіях у режимі збільшення разової вогнищевої дози (до 3 Грей) на першому етапі розщепленого курсу променевого лікування під прикриттям радіопротекторів (кверцетину) та ентеросорбентів (ентеросгелю) для подолання резистентності. Удосконалено тактику перед- і післяопераційного ведення хворих на рак гортані. Уперше запропоновано та доведено можливість застосування гіалуронової кислоти з цинком (куріозиноном) у суміші з дімексидом з профілактичною та лікувальною метою для упередження нагноєння рани у хворих, яким проведено променеву терапію. Уперше статистично визначено частоту рецидивування, термін виживання та реальну ефективність променевого, хірургічного та комбінованого видів лікування хворих на рак гортані I - II стадій залежно від типу росту пухлини. Обгрунтовано та клінічно підтверджено доцільність застосування комбінованого (оперативно-променевого) виду лікування цих хворих, уперше визначено негативний вплив променевих реакцій та ушкоджень на віддалені результати променевого лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-3 +
Шифр НБУВ: РА334754

Рубрики:

      
20.

Самойленко В.О. 
Фінансові механізми державного регулювання економіки регіону: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.О. Самойленко ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему державного фінансового регулювання економіки у період трансформацій. Виявлено сутність і функціональне призначення процесу управління як складної системи економічних відносин, які виникають під час зміни кількісних та якісних показників фінансування в результаті формування грошових фондів, їх перерозподілу, використання для узгодження інтересів суб'єктів господарювання з метою забезпечення стійкості економічної системи. Проаналізовано сучасні концепції фінансового регулювання, виявлено методологічні передумови, форми та методи втручання держави в економіку. Вивчено моделі державного фінансового регулювання в зарубіжних країнах у контексті потенційних можливостей їх використання у процесі трансформації вітчизняної економіки. Проаналізовано вплив інструментів бюджетно-податкового регулювання на макроекономічні процеси, розкрито специфіку грошово-кредитного управління перехідної економіки України. Виявлено напрями оптимізації державного фінансового регулювання, розкрито механізм узгодження фіскальної та монетарної політики за умови економічного зростання держави. Обгрунтовано роль фінансових ресурсів місцевих органів влади та запропоновано основні напрями реформування їх бюджетів. Розроблено методи та механізми ефективного розвитку малого підприємництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01 +
Шифр НБУВ: РА335344

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського