Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (298)Книжкові видання та компакт-диски (219)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕВЕРИН$<.>+<.>A=ЛЕОНІД$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Леонідова О.О. 
Адміністративна відповідальність за проступки в сфері телекомунікацій: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Леонідова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито поняття адміністративно-правових відносин у сфері телекомунікацій, їх місце серед інших суспільних відносин (економічних, екологічних, цивільних), проаналізовано механізм адміністративно-правового регулювання відносин у даній сфері, розглянуто поняття та класифікацію адміністративно-правових засобів охорони відносин у сфері телекомунікацій. Значну увагу приділено розкриттю сутності та підстав адміністративної відповідальності за порушення у сфері телекомунікацій, наведено юридичну характеристику адміністративних правопорушень у даній сфері, висвітлено особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення у сфері телекомунікацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х819(4УКР)126.9
Шифр НБУВ: РА371455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Севериновська О.В. 
Адсорбція білірубіну із індивідуальних та сумісних з біологічно активними сполуками розчинів на поверхні кремнеземних адсорбентів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 01.04.18 / О.В. Севериновська ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2010. — 16 с. — укp.

Встановлено механізм адсорбції білірубіну (Bil) на поверхні високодисперсних кремнеземів (ВДК) з різними властивостями поверхні. Визначено вплив на адсорбцію Bil іонної сили та pH розчину. Показано, що гідрофобність поверхні є вирішальним чинником для адсорбції Bil і жовчних солей (BS) з індивідуальних і сумісних розчинів. Встановлено, що з сумісних з BS розчинів на поверхні адсорбується лише незв'язаний Bil на противагу до розчинів з сироватковим альбуміном (BSA), з яких Bil сорбується у вигляді комплексу з білком. Показано, що адсорбція Bil визначається процесами комплексоутворення в розчині. Визначено кількісні характеристики процесів комплексоутворення й адсорбції. На модельних системах показано, що для видалення надлишків Bil найбільш придатним є ВДК зі змішаними гідрофільно-гідрофобними властивостями поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26, 0 + Е0*725.153 + Р413.5-52
Шифр НБУВ: РА370554 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
4.

Северинюк А.В. 
Дисфункціональні явища в освіті за умов реформування вищої школи: регіональний вимір: автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / А.В. Северинюк ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2008. — 16 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз дисфункціональних явищ в освіті. Розглянуто в теоретико-емпіричному аспекті девіації та тіньові практики у вищій освіті, які полягають у масових випадках несамостійного виконання навчальних завдань студентами, списування під час іспитів, використання тіньових схем у процесі прийому іспитів, захисту курсових і дипломних робіт. Проаналізовано результати опитування викладачів ВНЗ стосовно Болонського процесу та загального стану вищої освіти в країні. Обгрунтовано необхідність інставрації у вищій освіті, що передбачає перетворення, які базуються на кращих досягненнях у вітчизняній системі освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*674.58 +
Шифр НБУВ: РА361992

Рубрики:

      
5.

Северин О.О. 
Застосування до неповнолітніх заходів кримінально-правового характеру, не пов'язаних з позбавленням волі: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.О. Северин ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання застосування покарань та інших заходів кримінально-правового характеру, не пов'язаних з позбавленням неповнолітнього волі. Обгрунтовано необхідність розробки та впровадження у практику діяльності правоохоронних органів України спеціальної системи заходів кримінально-правового характеру, спрямованих на перевиховання неповнолітніх правопорушників, яка включає заходи виховного та медичного характеру (перебування у фостерній сім'ї, медіація, пробація) та реалізацію видів покарань, передбачених чинним Кримінальним кодексом України. Наведено рекомендації щодо введеня до чинного кримінального закондавства положень про застосування запропонованих заходів кримінально-правового характеру щодо неповнолітніх (передача до фостерних сімей, медіація, пробація). Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діяльності кримінально-виконавчої служби, органів внутрішніх справ та інших органів та установ, що відповідають за виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням засудженого волі. Обгрунтовно необхідність створення служби пробації у масштабах усієї держави. Доведено доцільність значного скорочення покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк щодо неповнолітніх правопорушників. Проаналізовано теоретичні та практичні проблеми організації діяльності кримінально-виконавчих комісій щодо виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням засудженого волі. Визначено місце даних структур у системі органів державної влади, охарактеризовно їх правове становище та функції. Наведено пропозиції щодо розробки проектів положень щодо регулювання діяльності кримінально-виховної інспекції та громадських інспекторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х884.9(4УКР)19 +
Шифр НБУВ: РА368150

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Северин В.О. 
Імовірнісний розрахунок сталевих конструкцій на сумісну дію випадкових навантажень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.О. Северин ; Полтав. держ. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2001. — 19 с. — укp.

Наведено загальну методику оцінки надійності будівельних конструкцій у різній імовірнісній техніці, що дозволило отримати дані про надійність сталевих конструкцій промислових будівель та споруд. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення нормативних розрахунків. Розроблено моделі атмосферних навантажень у формі стаціонарних випадкових процесів з узагальненим річним розподілом ординат, числові імовірнісні моделі снігового, вітрового та кранового навантажень на ПЕОМ, уточнено моделі тимчасових навантажень у формі абсолютних максимумів, схеми незалежних випробувань та дискретного представлення. Надано загальний алгоритм оцінки надійності сталевих конструкцій у різній імовірнісній техніці, реалізований на ПЕОМ комплексом програм у середовищі математчного програмування MathCAD. Проведено математичний експеримент щодо оцінки надійності сталевих конструкцій промислових будівель і споруд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н543.13-028.6
Шифр НБУВ: РА316983 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Севериновська О.В. 
Механізми реалізації адаптаційно-компенсаторних реакцій організму за умов дії екопатогенних чинників: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.13 / О.В. Севериновська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 35 с. — укp.

Вивчено молекулярні та функціольнальні механізми порушень і розвитку адаптаційно-компенсаторних реакцій за окремої та сумісної дії чинників радіаційно-хімічної природи та можливості використання природних препаратів Spirylina platensis і бжолиного пилку для корекції цих порушень. Установлено, що на субхронічний вплив підвищеної, у порівнянні з фоновим рівнем, дози опромінення організм відповідає цілісно, залучивши всі можливі ресурси. За дії важких металів більшість показників стану еритроцитів залежить від їх кількості, адаптація відбувається всередині самої системи. Солі важких металів зумовлюють розвиток незворотних змін у іон-транспортній системі у клітинах кори головного мозку, що є причиною створення напруженого стану. Комбінований радіаційно-хімічний вплив супроводжується взаємним послабленням окремих ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.54-638 + Е60*739.177.52-641.1 + Е60*732.2*72 +
Шифр НБУВ: РА355604

Рубрики:

      
8.

Северин В.С. 
Механізми світлочутливості системи халькогенідний склоподібний напівпровідник - метал: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.С. Северин ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Визначено, що властивості світлочутливої системи халькогенідний склоподібний напівпровідник (ХСН) - метал обумовлює потенціальний бар'єр на межі ХСН - метал, який має гальванічну та електронну складові. Встановлено, що зміна електронної складової бар'єра визначається фотоелектричними процесами у ХСН. Розв'язок рівняння дифузії дає вираз для залежності зміни товщини шару металу d від часу опромінення t, до якого входить ряд факторів (інтенсивність світла, довжина хвилі, температура, попереднє освітлення системи, товщини шарів системи, наявність парів води). Одержаний вигляд d = d(t) визначає залежність світлочутливої системи, її енергії активації, ефективної енергії активації дифузії металу у ХСН від наведених факторів. Вирази, отримані для даних залежностей, пояснюють комплекс експериментальних властивостей системи. Враховано залежність коефіцієнта дифузії металу в ХСН від його концентрації. Обгрунтовано, що процес індукційного періоду кінетики проникнення металу до ХСН обумовлений цією залежністю. Визначено, що експериментально отримані залежності світлочутливості системи від товщини шару металу, напрямку її освітлення та особливості кінетики проникнення металу до ХСН обумовлено скінченністю товщини шарів системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.5,022 + В379.271.42,022 + В379.224,022
Шифр НБУВ: РА320021 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Северин В.П. 
Моделі і методи оптимізації показників якості систем автоматичного управління енергоблоку атомної електростанції: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.07 / В.П. Северин ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 35 с. — укp.

Створено концепцію синтезу систем автоматичного керування енергоблоку атомної електростанції з використанням математичних моделей і числових методів векторної оптимізації показників якості. Розроблено методи обчислення прямих показників якості та покращених інтегральних квадратичних оцінок, що мають високу точність і швидкодію. Обгрунтовано покроковий принцип переходу до області стійкості системи. Запропоновано векторні цільові функції, що враховують умови стійкості, а також пріоритети показників якості. Розроблено надійні методи оптимізації векторних цільових функцій. Одержано математичні моделі у просторі станів для систем автоматичного управління ядерним реактором, парогенератором і паровою турбіною. Виконано оптимізацію показників якості систем управління енергоблоку, що дозволило оцінити ефективність різних регуляторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-05 +
Шифр НБУВ: РА353450

Рубрики:

      
10.

Северинюк В. М. 
Політична поведінка як феномен суспільного життя: теоретико-методологічні проблеми: автореф. дис. ... д-ра політ. наук : 23.00.01 / В. М. Северинюк ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — Б.м., 2010. — 32 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні проблеми дослідження явища політичної поведінки як важливої складової політичної культури суспільства. Обгрунтовано структуру поняття "політична поведінка", його інтеграційно-методологічні властивості та функціональний контекст на рівнях політичної діяльності, участі та політичного відчуження. Охарактеризовано поведінкову специфіку окремих суб'єктів політики - політичних лідерів, еліт, партій, парламенських коаліцій та опозицій. Показано взаємодію об'єктивних і суб'єктивних, інституціональних, ціннісних та особистісних чинників політичної поведінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053
Шифр НБУВ: РА374800 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Северин О.Є. 
Правове регулювання валютних операцій суб'єктів господарської діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.Є. Северин ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2003. — 17 с. — укp.

На підставі комплексного дослідження відносин, що складаються в процесі здійснення валютних операцій, обгрунтовано принцип об'єктивної оцінки валютних операцій, за яким валютна операція кваліфікується однаково для всіх її сторін під час розв'язання питання про її правомірність та застосування відповідальності. Виявлено окремі шляхи безпідставного відпливу валютних коштів з України, а також механізми запобігання цього. Надано визначення термінів "валютні операції","валютне регулювання","валютний контроль", "суб'єкти валютних операцій", "розрахунок", "платіж", "експорт", "імпорт". Надано рекомендації з удосконалення порядку купівлі іноземної валюти. Запропоновано поділ правомірних (легальних) валютних операцій на легітимні (правомірні за законом) і легітимізовані (правомірні за наявності ліцензії). Обгрунтовано принцип вільного використання суб'єктами господарювання бланкетних норм у разі невидання державними органами відповідних підзаконних нормативних актів, а також правомірність застосування заходів відповідальності до суб'єктів господарювання у разі виконання ними підзаконних нормативних актів, виданих державними органами з порушенням закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3
Шифр НБУВ: РА326933

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Северин Л.В. 
Проблема моральнісного розвитку людини в епоху Середніх віків (у контексті західноєвропейської культури): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.07 / Л.В. Северин ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

На основі аналізу переходу від общинної моралі до моралі індивідуальної, особливостей впливу середньовічної християнської моралі та єретичного руху, як специфічної форми соціального і морального протесту проти офіційної релігійної ідеології, на особистісне самовизначення людини, з'ясування місця і ролі середньовічної моралі в духовній еволюції суспільства, здійснюється спроба доведення існування моральнісного розвитку людини в епоху Середніх віків, а також можливість трактування моралі Середньовіччя як особливого несинкретичного суспільного феномену, що грунтувався на взаємозв'язку різних суспільних класів та соціальних груп, кожна з яких зробила певний внесок у формування моралі епохи взагалі. Ця обставина зумовлювала неповторність моралі Середньовіччя, яка не має аналогів у системі соціокультурної практики людства взагалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю7г(0)4 + Т3(0)4-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Северин О.А. 
Розробка процесу та апаратурного оснащення комбінованого геліосушіння плодової сировини з автономним енергопостачанням: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / О.А. Северин ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення завдання забезпечення автономності енергопостачання й інтенсифікації процесу геліосушіння плодової сировини на основі її раціонального комбінування з електрокінетичними методами обробки. Доведено, що підвищення ефективності геліосушіння плодової сировини за умов організації автономного процесу може бути досягнуте за умов сполучення перетвореного геліовипромінювання, що використовується для забезпечення роботи енергопристроїв, з електрокінетичним впливом, стимулюючим перебіг внутрішнього вологоперенесення. Розроблено теоретичні моделі та визначено раціональні параметри геліосушіння та електроосмосу. Запропоновано комбіновану геліосушарку з автономним енергопостачанням. Встановлено закономірності перебігу процесу комбінованого геліосушіння, оцінено економічну ефективність науково-технічних розробок, які впроваджено у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л910.21 + Л910.21
Шифр НБУВ: РА360154

Рубрики:

      
14.

Северин Л.С. 
Система бібліотечно-інформаційного забезпечення органів місцевого самоврядування в Україні: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Л.С. Северин ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2005. — 24 с. — укp.

Розкрито суть компенсаторної (управлінсько-допоміжної) функції місцевої публічної бібліотеки з метою допомоги органам місцевого самоврядування (ОМС). Проаналізовано сучасний стан бібліотечно-інформаційного забезпечення в Україні та провідних країнах світу. Виявлено специфіку системи місцевого самоврядування як сфери управлінської діяльності та об'єкта даного забезпечення. Визначено особливості інформаційних потреб представників ОМС та місцевої громади як чинника створення адекватної системи бібліотечно-інформаційного забезпечення органів місцевого самоврядування (БІЗОМС) в Україні. Розроблено структурно-функціональну модель БЕЗОМС. Визначено стратегічні напрями вдосконалення документно-ресурсної бази ОМС у межах реалізації програми "Електронний уряд". Обгрунтовано пріоритетне значення інформаційно-аналітичної діяльності місцевої публічної бібліотеки та визначено перспективні напрями підвищення рівня інформаційної культури представників місцевої влади у контексті формування системи БІЗОМС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.601.0 +
Шифр НБУВ: РА337895

      
15.

Леонідов І.Л. 
Теоретичні основи ефективності стратегічного планування: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.Л. Леонідов ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади стратегічного планування, визначено його зміст, характерні ознаки, генетичні джерела. Проаналізовано базові складові ефективності стратегічного планування (ефективність стратегії та її планового впровадження), визначено форми, адекватні розвитку перехідної економіки України. Побудовано векторну модель стратегічного планування, що відображає функціонування зазначених складових та трансформаційних форм. Виявлено диференційований вплив ринкового, державного регулювання та громадських інститутів на ефективність стратегічного планування. Розроблено пропозиції щодо прогнозування тенденцій циклічності відтворення факторів виробництва, планування загальнодержавних альтернативних трансформаційних стратегій, які забезпечують оптимізацію економічного зростання. Наведено рекомендації щодо законодавчого визначення взаємозв'язку стратегічного планування на мікро-, мезо- та макрорівнях економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)23 +
Шифр НБУВ: РА331853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Леонідов В.І. 
Удосконалення комплексної системи радіоакустичного та акустичного зондування пограничного шару атмосфери: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / В.І. Леонідов ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено методи підвищення функціональної надійності системи радіоакустичного зондування (РАЗ) пограничного шару атмосфери за умов виникнення у ньому термодинамічних збурювань у вигляді термічних струменів або інверсій температури зі зрушенням вітру. Показано позитивний ефект застосування методу апріорного синтезу реалізації функцій керування частотою випромінюваного радіосигналу системи РАЗ. Встановлено, що вихідними даними для синтезу є реалізація кусково-лінійних моделей профілю температури досліджуваного шару атмосфери. Вибір виду та параметрів моделей профілю температури здійснено на базі розробленого методу формалізованого аналізу ехосигналів акустичного каналу системи РАЗ. На підставі аналізу акустичних ехосигналів ідентифіковано тип поточного термодинамічного стану пограничного шару атмосфери, визначено висоту збуреного шару та періоди виникнення в атмосферному пограничному шарі спонтанних термодинамічних збурювань. Аналіз ехосигналів проведено в режимі моніторингу з інтервалом часу від 1 до 10 хв. До наукового обігу введено поняття коефіцієнта ефективності підсумовування хвиль радіоехосигналів. Одержано функціональну залежність між похибкою прогнозування профілю температури та значеннями коефіцієнта ефективності підсумовування відбитих радіохвиль. На базі даної залежності розроблено метод корекції прогнозованого профілю температури за даними наступного циклу радіоакустичного зондування. З використанням удосконалених методів зондування та аналізу ехосигналів здійснено обробку реальних ехосигналів, одержаних за допомогою експериментального зразка діючого акустичного каналу системи РАЗ, який можна використовувати як самостійну систему акустичного зондування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.29 +
Шифр НБУВ: РА350881

Рубрики:

      
17.

Северин Н.В. 
Українофільство в російській культурі: автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.12 / Н.В. Северин ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено філософсько-культурологічне дослідження феномену "українофільство" у російській культурі у різних контекстах: історико-літературному, культурному, філософському. Обгрунтовано його значущість у становленні української та російської ідентичності, розкрито роль України як власної культурної скрабниці та ресурсу для розвитку інших культур. Осмислено феномен "українофільство", розглянуто його концептуалізацію у контексті постколоніальних студій. Виділено основні періоди розвитку українофільства у російській культурі, виокремлено чинники, які сприяли появі даного культурного феномену. Доведено, що одним із чинників, які спонукали Росію до запозичень з української культри, був російський орієрталізм і потреба в усвідомленні власної ідентифікації. Досліджено феномен М.В. Гоголя як транслятора українофільства у просторі російської культури та мистецтва XIX ст. Проведено порівняльне дослідження творчості українського та російських мислителів, що дозволяє розширити погляд на філософію Сковороди та її вплив на російську релігійно-філософську думку доби XIX - XX ст. Показано суттєвий вплив видатних українських творчих особистостей та прогресивної інтелігенції на розвиток російської культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671*321 + Ч111.1 +
Шифр НБУВ: РА367029

Рубрики:

      
18.

Северинова М.Ю. 
Художньо-світоглядні традиції у творчості українських композиторів 80-90-х років ХХ ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.01 / М.Ю. Северинова ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему збереження та переосмислення художньо-світоглядних традицій у творчості українських композиторів 80-90-х р. ХХ ст. Проаналізовано поняття "художньо-світоглядні традиції", розглянуто історико-культурологічні передумови становлення художньо-світоглядних традицій та їх існування в композиторській творчості в аспекті дискурсу модернізму-постмодернізму. Розкрито значення індивідуального композиторського стилю та музичного полістилізму. Визначено перспективи розвитку творчості сучасних українських композиторів (в контексті традицій) для розвитку музичної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)63-81
Шифр НБУВ: РА321177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Леонідов О. С. 
"Структура та функціонування конструкції accusativus cum infinitivo в середньоанглійській мові" / О. С. Леонідов. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі висвітлено підходи до визначення статусу інфінітивних конструкцій у традиційній та генеративній граматиках, розкрито особливості конституентного аранжування accusativuscuminfinitivoз позиційпрограми мінімалізму, досліджено семантичнігрупистрижневих дієслів, які приєднували комплемент, виражений інфінітивною конструкцією, представлено основні тенденції розвитку accusativus cum infinitive в середньоанглійській мові. Встановлено, що інфінітив має подвійну дієслівно-іменникову природу, яка зумовлює його синтаксичну поліфункціональність. Унаслідок інтеграції до системи дієслівних форм інфінітив набув здатності до дієслівного керування, приєднання зовнішнього та внутрішнього аргументів і вираження категорій виду і стану.^UThe study claims that the infinitive has a dual verbal and nominal nature, which is manifested in its syntactic multifunctionality. Due to the integration of the infinitive into the verbal system, the infinitive has acquired the ability to govern and attach external and internal arguments and express the grammatical categories of aspect and voice. A sentence with an infinitive construction is a poly-predicativ eunit, and the infinitival clause itself is a secondary predication structure that adjoins the main part of the sentence based on the hypotaxis arrangement. The accusativus cum infinitivo construction is an objective-with-the-infinitive construction, which complements the meaning of the main verb.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Северин Л. В. 
Профілактика та лікування множинного карієсу тимчасових зубів у дітей раннього віку з захворюваннями дихальної системи / Л. В. Северин. — Б.м., 2020 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського