Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (347)Книжкові видання та компакт-диски (225)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕМЕНЕНК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Семененко І.М. 
Вплив результатів інноваційної діяльності на економічну стійкість підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / І.М. Семененко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні умови переходу підприємств до забезпечення економічної стійкості на підставі інноваційної діяльності. Уточнено визначення поняття "економічна стійкість підприємства". Зроблено ідентифікацію та структуризацію результатів інноваційної діяльності, оцінено їх вплив на складові економічної стійкості підприємства. Зроблено висновок, що результати інноваційної діяльності підприємства є головною умовою забезпечення його економічної стійкості. Проаналізовано підходи до структурування й оцінювання економічної стійкості підприємства. Удосконалено методику оцінювання економічної стійкості машинобудівних підприємств. Запропоновано спосіб забезпечення економічної стійкості підприємства на підставі визначення відповідності між його можливостями й організаційно-технічними та ресурсними потребами інноваційної діяльності. Розроблено модель прогнозування рівня економічної стійкості промислового підприємства у разі зміни його витрат на інноваційну діяльність. Досліджено зміну окремих показників економічної стійкості та її збільшених структурних складових внаслідок інноваційної діяльності з використанням інтегрального методу факторного аналізу та кореляційно-регресійного аналізу, що дозволило оцінити кількісний вплив результатів інноваційної діяльності на економічну стійкість підприємства. Наведено рекомендації щодо визначення впливу результатів інноваційної діяльності на економічну стійкість машинобудівних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 +
Шифр НБУВ: РА367207

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Семененко М.І. 
Гуманізація політичної діяльності в концепції ненасильства: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / М.І. Семененко ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено процеси гуманізації політики і політичної діяльності крізь призму концепції ненасильства, обгрунтовано переваги еволюційно-реформаторського шляху соціально-політичного розвитку над революційно-насильницьким, недопустимості політичного насильства, яке призводить до дегуманізації суспільних відносин, матеріальних і людських втрат. Висвітлено гуманістичні ідеї Л.Толстого, М.Ганді, М.-Л. Кінга, осмислено історичний досвід їх застосування в політичній практиці України та сучасних міжнародних відносинах. Досліджено взаємозв'язок моралі та політики, роль етики в реформуванні політики, співвідношення загальнолюдського і корпоративного рівнів моралі, обгрунтовано ненасильство як моральний принцип політичної діяльності, реалізація якого забезпечує соціальне наступництво, історичну спадковість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054 + Ю703.1
Шифр НБУВ: РА317130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Семененко В.В. 
Державне регулювання процесів реструктуризації в реальному секторі економіки: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.В. Семененко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади регулювання процесів реструктуризації у реальному секторі економіки. Розкрито суть поняття державного регулювання процесів реструктуризації. Визначено зміст процесу приватизації як створення організаційно-економічних умов для реструктуризації. Висвітлено методику дослідженого регулювання у реальному секторі економіки. Розвинуто механізм державного регулювання досліджених процесів, а також визначено процес формування правової бази реструктуризації у реальному секторі економіки. Запропоновано вживати регулятивні заходи під час проведення реструктуризації. Обгрунтовано становлення інститутів державного управління процесами реструктуризації та розроблено механізми цього управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4 + У9(4УКР)0-961-31-21,01 + У9(4УКР)21,01 +
Шифр НБУВ: РА338244

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Семененко А. І. 
Діяльність політичних партій та громадських організацій України по утвердженню її державного суверенітету (1985 - 1991 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / А. І. Семененко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 14 с. — укp.

Розкрито історичні обставини боротьби політичних партій і громадських організацій за державний суверенітет України у 1985 - 1991 рр. Уперше введено в обіг архівні документи, раніше опублікованих джерел. Висвітлено процес боротьби політичних партій та громадських організацій України за її державний суверенітет у 1985 -1991 рр. Проаналізовано бачення ними державного статусу України висвітлене у їх програмових документах. Показано здійснення ними цього бачення у практичній діяльності. Виявлено еволюцію поглядів політичних партій та політизованих громадських організацій України на питання її державного суверенітету. Показано їх внесок у здобуття Україною державної незалежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-4
Шифр НБУВ: РА377170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Семененко М.О. 
Емісійні властивості кремнієвих та вуглецевих нанокомпозитних плівок: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / М.О. Семененко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення por - Si з характеристиками структури c - Si - por - Si, оптимальними для використання як польових емісійних катодів, також технологію виготовлення шарів por-Si без застосування зовнішнього джерела напруги, що дає змогу одержувати емісійні катоди з високою селективністю розмірів кремнієвих нанониток. Запропоновано фізичну модель даного ефекту, що співвідносить його з формуванням провідних наноканалів у діелектричній (напівпровідниковій) матриці, які є "внутрішніми" емісійними вістрями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В379.326,022 + Ж619 +
Шифр НБУВ: РА358565

Рубрики:

      
6.

Семененко В.П. 
Загартування в фізкультурно-оздоровчій роботі з молодшими школярами: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.П. Семененко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему ефективного використання процедур, що загартовують, у процесі фізичного виховання та фізкультурно-оздоровчої роботи з молодшими школярами, які мають різний рівень фізичного стану. Наведено результати досліджень, здійснених з метою оцінки фізичного розвитку, типу статури, функціонального стану основних систем організму, фізичної підготовки та працездатності, а також реакції функціональних систем організму молодших школярів на одноразове застосування процедур, що загартовують. Оцінено терморегуляційні реакції за динамікою діапазонів температури шкіри у п'яти зонах виміру за методикою М.А.Бутова (1984 р.). На підставі педагогічних і функціональних досліджень дітей молодшого шкільного віку за використання процедур, що загартовують, сауни, занять аквааеробікою, комфортної процедури (занять аквааеробікою - сауни) та контрастної процедури (сауни - холодного аквабасейну), виявлено пряму залежність рівня фізичного стану молодших школярів і ступеня загартованості їх організму за показниками термометрії у локальних зонах виміру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221.354 +
Шифр НБУВ: РА341333

Рубрики:

      
7.

Семененко С.І. 
Лікувальна ефективність та безпека застосування флуоксетину у хворих на ішемічну хворобу серця, коморбідну з соматогенними депресіями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / С.І. Семененко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено частоту (18,5 %) та структуру психологічних розладів і симптомів депресивних епізодів (ДЕ) у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) з супутньою гіпертонічною хворобою. Перебіг ІХС супроводжується високим рівнем невротизації хворих, негативним станом. Оцінено результати декількох варіантів психологічного тестування та з використанням об'єктивних методів діагностики (за допомогою апаратного нейрофізіологічного тестування) підтверджено наявність психофізіологічних розладів, які посилювались зі збільшенням віку хворих і за умов розвитку коморбідної з ІХС депресії. Вивчено ефективність і безпеку застосування флуоксетину-КМП у комплексній фармакотерапії ІХС. За результатами одержаних даних з'ясовано позитивну динаміку лікування флуоксетином (протягом 6-ти тижнів, 20-ти мг/добу), яка характеризувалась зникненням симптомів ДЕ та покращанням кількості та дози препаратів для базисної терапії, зниженням артеріального тиску. Безпеку флуоксетину доведено клінічною позитивною динамікою, відсутністю негативних впливів на показники електрокардіограми, Холтеровське моніторування, параметри гемодинаміки, лабораторні показники крові та сечі. Установлено, що після комплексного лікування рівень серотоніну у крові хворих на ІХС з коморбідними депресіями збільшувався на 16,43 %, а метаболіту катехоламінів у сечі - знижувався на 52,7 %, що свідчить про позитивну, селективну дію флуоксетину переважно на серотонінову регуляцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р64-324 +
Шифр НБУВ: РА351270

Рубрики:

      
8.

Семененко В.М. 
Моделювання процесів суперкавітації: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.02.05 / В.М. Семененко ; НАН України. Ін-т гідромеханіки. — К., 2001. — 43 с. — укp.

Експериментально досліджено рух моделей у воді зі швидкостями до 1400 м/с, а також нестаціонарні процеси формування суперкаверн під час входження моделей у воду. Розроблено комплекс програм комп'ютерного моделювання нестаціонарних процесів суперкавітації: реакцію суперкаверн на змінювання тиску у воді, автоколивання та керування кавернами, що вентилюються, динаміку суперкавітуючих моделей та ін. Вивчено динамічні властивості плоскої та вісесиметричної газонаповненої суперкаверн, а також стійкість плоскої суперкаверни, що вентилюється, в безмежному потоці та у вільному струмені. Запропоновано метод розрахунку довжини та форми плоских нестаціонарних природних суперкаверн і тих, що вентилюються, на основі лінеаризованих кавітаційних схем. Теоретично й експериментально досліджено ряд відомих і нових методів керування суперкавітаційними течіями: регулювання піддуву газу до каверни, кавітатори змінної геометрії, що обтікаються нерівномірними та неоднорідними потоками. Обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість захоплення газу суперкаверни з газорідинного бульбашкового потоку, розроблено теоретичну модель захоплення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.314в641.8,022
Шифр НБУВ: РА316597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Семененко Г.М. 
Підрядні речення обставини причини в давньоанглійській мові: структура та функціонування: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.М. Семененко ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено давньоанглійські підрядні причинові речення, що перебувають у процесі активного формування у даний період. Відзначено, що основними маркерами гіпотаксису є сполучні засоби, які характеризуються полісемантичністю та не вказують на тип зв'язку в реченні. Показано, що поліфункціональність сполучників призводить до того, що в ряді випадків немає чіткої межі між причиновими, часовими, порівняльними та цільовими підрядними реченнями. Для мінімізації синтаксичної неоднозначності вживаються окремі моделі порядку слів у головному та підрядному реченнях - умовний спосіб дієслова, порядок розташування головного та підрядного речень. Дані ознаки підрядності характеризують окремі залежні предикативні одиниці, але не є обов'язковими для підрядних причинових речень у цілому. У зазначений період абсолютна дієприкметникова конструкція є єдиним типом незалежних неособово-дієслівних конструкцій, що може вважатися синтаксичним синонімом підрядного причинового речення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-022.2 +
Шифр НБУВ: РА324657

Рубрики:

      
10.

Семененко В.П. 
Поетичне моделювання прекрасного в українському фольклорі: традиційний ідеал: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / В.П. Семененко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Проаналізовано способи художнього моделювання дійсності в укрїнському фольклорі. Висвітлено традиційний ідеал людини у різних видах і жанрах усної творчості. З'ясовано, що зображення ідеальної людини пов'язано з пошануванням культу предків, а також з героїзацією, ліризацією як способами освоєння світу. Встановлено, що ідеальне минуле на рівні суспільного ідеалу безпосередньо пов'язано з менталітетом народу, ідеями патріотизму та проектується у майбутнє, а на рівні родинно-обрядового життя відбувається певна констатація ідеальної сфери шляхом ідеалізації. Доведено, що поетичне моделювання прекрасного, зображення ідеальної людини залежить від світоглядних уявлень народу, його менталітету та жанрової специфіки творів фольклору. Виявлено, що основою поетичного моделювання у казках є фантастичний елемент (бажане стає дійсним); у легендах і переказах, думах та історичних піснях ідеалізується домінанта патріотизму через концепти волі, віри, слави; у пареміях переважає морально-етична складова ідеалу; у колядках та щедрівках сфера ідеального переноситься у майбутнє; у поховальних голосіннях образ людини ідеалізується способом ретроспекції та констатації сучасного, але без проекції у майбутнє. Виявлено стійкі фундаментальні соціонормативні компоненти народного світогляду та культурних концептів, що відіграють роль стабілізатора духовно-культурного розвитку й оптимізують сферу майбутнього та виправдані логікою народного світогляду та культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-694 +
Шифр НБУВ: РА370932 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Семененко О.І. 
Поліпшення характеристик бортових систем живлення електрорухомого складу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.09 / О.І. Семененко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано напівпровідникові ключі (НК) та структури напівпровідникових перетворювачів (НП) даних бортових систем з пониженими комутаційними втратами за рахунок використання у комутаторах режиму однорідної комутації. Встановлено головні співвідношення параметрів базової схеми нового НК із внутрішнім зворотним зв'язком, який забезпечує високі динамічні та енергетичні характеристики у разі використання ключа у комутаторах з однорідною комутацією другого роду. На базі даної методології вибору структури перетворювачів з однорідною комутацією доопрацьовано структурну схему НП бортової системи живлення магістральних електровозів постійного струму. Наведено уточнену формулу для визначення диференційної провідності НП бортових систем живлення з однорідною комутацією, необхідну для розрахунку параметрів елементів демпфірувальних ланцюгів, які забезпечують динамічну стійкість перетворювачів. Для НК за однорідної комутації запропоновано використовувати бездисипативні ланцюги комутаційного захисту, розроблено методику розрахунку параметрів елементів даних ланцюгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О232-042.35 +
Шифр НБУВ: РА323155

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Семененко Є.В. 
Розвиток наукових основ гідромеханізації для відкритої розробки розсипних родовищ: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.09 / Є.В. Семененко ; Ін-т геотехн. механіки ім. М.С.Полякова НАН України. — Д., 2009. — 34 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку гідравлічного ухилу та критичної швидкості гідротранспортування полідисперсних розсипів і руд з частинками та різною густиною, метод оцінки інтервалів зміни даних параметрів у режимі усталених пульсацій тиску та витрати пульпи, обгрунтовано методи розрахунку параметрів і режимів роботи гідротранспортних установок під час керування ними шляхом зміни частоти обертання робочого колеса насоса, а також визначено обмеження, які накладаються на параметри та режими роботи з боку насосного агрегату та магістралі. Розроблено модель системи водопостачання кар'єрного гідротранспортного комплексу, модель пульпоутворення під час використання гідромоніторів для розмивання гірської маси. Розроблено методичне забезпечення розрахунків параметрів системи водопостачання та режимів роботи кар'єрних гідротранспортних комплексів. Описано модель теплових процесів, що відбуваються під час течії пульпи, що дозволяє розраховувати припустиму дальність гідротранспортування без замерзання пульпи, а також обгрунтувати необхідний ступінь теплозахисту трубопроводу гідротранспортної установки. Обгрунтовано методичну базу проведення моніторингу гідротранспортних комплексів, що дозволило обгрунтувати раціональну схему модернізації гідротранспортного комплексу Вільногірського гірничо-металургійного комбінату, забезпечити максимальну дальність просування вибійних пульпунасосних станцій слідом за фронтом гірничих робіт без установлення додаткових насосів, знизити енергоємність і водоспоживання процесу гідротранпортування й одержати економічний ефект в сумі 967,1 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И260.2 +
Шифр НБУВ: РА368849

Рубрики:

      
13.

Семененко Л.М. 
Типологія характерів у драматургії Лесі Українки: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Л.М. Семененко ; Кіровоград. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено провідні характери дійових осіб драматургічного доробку Лесі Українки. Драматургію письменниці розглянуто як самобутнє явище в українській літературі початку ХХ ст. Визначення філософсько-світоглядних засад творчості Лесі Українки, естетично-мистецького змісту ідей, сформульованих драматургом у художній, літературно-критичній, епістолярній спадщині, дозволяє виокремити авторську концепцію творчості, що базувалась на засадах неоромантизму. Проаналізовано визначальні риси характерів головних персонажів кожного драматичного твору письменниці. Головну увагу приділено виявленню провідних функціонально-концептуальних типів характерів та визначенню засобів характеротворення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4Українка Л.536
Шифр НБУВ: РА314598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Семененко В.Є. 
Формування композиційної мікроструктури тугоплавких карбідних евтектик та їх фізико-механічні властивості: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / В.Є. Семененко ; Нац. наук. центр "Харк. фіз.-техн. ін-т". — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено високотемпературні та термостабільні сплави евтектичного типу, отримані шляхом спрямованого твердіння (електронно-променева плавка у вакуумі) за умов забезпечення високих статичних градієнтів на межі розподілу рідина - тверде тіло. Показано, що специфічні умови дифузійного поділу компонентів такого процесу впливають на морфологію та дисперсність створюваних матеріалів. Виявлено умови структуроутворення в процесі стаціонарного росту квазібінарних тугоплавких евтектик на основі Mo, Nb, Ta з високою об'ємною часткою (20%-46 %) карбідної фази з метою створення квазімонокристалічного злитку. Визначено критичні концентрації домішок втілення, що призводять до порушення плоского фронту кристалізації залежно від градієнта температур у розплаві. Показано, що максимальну схильність до спрямованого композиційного росту мають системи на основі танталу та ніобію, мінімальну - молібдену. З'ясовано механізм зняття пересичення матриці вуглецем, умови та ступінь її очищення. Визначено параметри дифузії, щільність дислокацій композитів, їх взаємозв'язок з жароміцністю. З Відзначено, що завдяки застосуванню розробленого способу спрямованої кристалізації шлікерного покриття NiCrSiB квазіевтектичного складу в 3-9 разів підвищується зносостійкість виробів у вузлах тертя машинного устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К263.03 + К391.91
Шифр НБУВ: РА316050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Семененко О. Ю. 
Функціонально-семантичне поле неозначеної кількості в українському поетичному дискурсі: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. Ю. Семененко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено систему різнорівневих і різноструктурних засобів вираження поняття "неозначена кількість" в українському поетичному дискурсі. Серед конструкцій із залежними актуалізаторами-генітивами систематизовано мовні засоби вираження цього значення, виявлено склад тих мовних образів, на яких грунтується метафоризація стрижневих лексем квантитативно-субстантивних сполук різних тематичних груп, у межах яких виокремлено лексико-семантичні групи, об'єднані спільною категорійною ознакою. Розкрито внутрішній і зовнішній дистрибутивний потенціал операторів функцій квантитативної номінації, досліджено вплив особливостей структурного значення стрижневого та залежного компонентів, інтенсифікаторів на контекстуально експліковане значення неозначено великої (мультипліцитності) та неозначено малої кількостей, можливості синонімізації в поетичному мовленні різних структурно-семантичних моделей словосполучень із різними операторами функції квантитативної номінації, визначено синтагматичні обмеження варіювання метафоричних квантитативів. Охарактеризовано різноструктурні синтаксичні комплекси у межах простого речення, прості речення різних моделей, певні різновиди складно-підрядних речень, що набувають здатності прямо чи опосередковано передавати значення метафоричної кількості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-335
Шифр НБУВ: РА383007 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Семененко Л.М. 
Ціннісно-смислова детермінація управління навчальним закладом: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / Л.М. Семененко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено специфіку ціннісно-смислової детермінації управління навчальним закладом, розглянуто генетичні, морфологічні та функціональні аспекти даної детермінації, проаналізовано їх органічну взаємодію, описано нові атрибутивні властивості, зокрема, самоорганізації та саморегуляції, визначено їх співвідношення у процесі прийняття управлінських рішень. Досліджено ціннісну і смислову компоненти, які набувають рис детермінанти та регуляції, обумовлюють види причинності та зворотнього зв'язку. Висвітлено кінцеві продукти, зокрема, гомеостаз, гомеорез та аутопоезис навчальної форми як суперечність між педагогічними традиціями і новаторством. Проаналізовано вітчизняну педагогічну практику та наведено рекомендації щодо оптимізації управління закладами освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*148:Ч30 + Ч311.41 + Ю252:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА350724

Рубрики:

      
17.

Семененко К. Ю. 
Використання інструментів онлайн-просування товарів підприємств пивоварної галузі / К. Ю. Семененко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є інструменти онлайн-просування товарів підприємств пивоварної галузі. Предметом дослідження є теоретико-методичні та практичні аспекти використання інструментів онлайн-просування товарів з метою підвищення ефективності діяльності підприємств пивоварної галузі. У дисертації використано такі загальнонаукові та спеціальні методи проведення економічних досліджень: абстрактно-логічний (теоретичні узагальнення і формування висновків); індуктивний та дедуктивний (збирання, систематизації та оброблення інформації, уточнення окремих понять); статистико-економічний (аналіз сучасного стану та виділення чинників впливу на онлайн-просування товарів підприємств пивоварної галузі); графічний (наочне представлення статистичних даних та результатів емпіричних досліджень); монографічний (розроблення методики оцінювання ефективності просування товарів підприємств); розрахунково-конструктивний та експериментальний (аналіз існуючих інструментів просування товарів підприємств) та інші.Удосконалено: – методичний підхід щодо процесу оцінювання результативності просування товарів підприємств шляхом встановлення поетапності реалізації необхідних заходів та здійснення контролю на кожному з них, що дозволяє приймати ефективні управлінські рішення; – науково-практичний підхід до оцінювання ефективності інструментів онлайн-просування товарів з метою визначення пріоритетних промо-засобів у розрізі комунікаційних точок дотику, що, на відміну від існуючих підходів, дозволяє врахувати особливості іміджево-цінових сегментів ринку; – підхід, пов'язаний з вибором комунікаційних засобів у реалізації маркетингових стратегій підприємства з урахуванням медіаінфляції, законодавчих обмежень та інших чинників, що дозволяє визначити найбільш дієві інструменти онлайн-просування пивоварної продукції залежно від сили бренда, виразності комунікації та ступеня диференціації товару; Дістали подальшого розвитку: – змістовна та структурно-логічна сутність понять на основі чіткої прив'язки до середовища використання: «інструменти онлайн-просування товарів підприємства» як інформаційно-комунікаційні технології впливу підприємства на цільову аудиторію через онлайн-комунікаційні точки дотику (контакту); «інтернет-маркетинг» як організація маркетингових активностей, спрямованих на привернення та утримання уваги споживачів в інтернет-середовищі задля ознайомлення з інформацією про товари, бренди, підприємство через інструменти інтернет-просування та формування стабільного попиту; «онлайн-маркетинг», як організацію просування товарів шляхом реалізації комунікаційних зусиль підприємства з метою задоволення запитів особливих цільових аудиторій шляхом активації інструментів інтернет-маркетингу, ігрового маркетингу, мобільних технологій локального впливу, технологій доданої реальності тощо; – систематизація інструментів просування в онлайн-середовищі за наявністю та доступністю комунікаційних точок дотику, що дозволяє ставити обґрунтовані цілі медійних і бренд-показників та ефективно здійснювати поточний контроль кампаній; Сфера використання: пивоварна галузь.^UThe object of research is the tools of online promotion of goods of brewing companies.The subject of the research is theoretical-methodical and practical aspects of using tools for online promotion of goods in order to increase the efficiency of the brewing industry.The dissertation uses the following general and special methods of economic research: abstract-logical (theoretical generalizations and conclusions); inductive and deductive (collection, systematization and processing of information, clarification of certain concepts); statistical and economic (analysis of the current state and selection of factors influencing the online promotion of goods of the brewing industry); graphic (visual presentation of statistical data and results of empirical research); monographic (development of methods for evaluating the effectiveness of promotion of goods of enterprises); calculation-constructive and experimental (analysis of existing tools for the promotion of goods of enterprises) and others.Improved:- methodical approach to the process of evaluating the effectiveness of the promotion of goods of enterprises by establishing the phased implementation of the necessary measures and control over each of them, which allows you to make effective management decisions;- scientific and practical approach to evaluating the effectiveness of tools for online promotion of goods in order to identify priority promotional tools in terms of communication points of contact, which, in contrast to existing approaches, allows to take into account the features of image and price segments of the market;- an approach related to the choice of communication tools in the implementation of marketing strategies of the enterprise taking into account media inflation, legal restrictions and other factors, which allows to determine the most effective tools for online promotion of brewing products depending on brand strength, communication and degree of product differentiation;Received further development:- substantive and structural-logical essence of concepts based on a clear link to the environment of use: "tools for online promotion of enterprise products" as information and communication technologies of the enterprise's impact on the target audience through online communication points of contact (contact); "Internet marketing" as the organization of marketing activities aimed at attracting and retaining the attention of consumers in the Internet environment to familiarize themselves with information about products, brands, the company through the tools of Internet promotion and the formation of stable demand; "Online marketing", as the organization of product promotion through the implementation of communication efforts of the enterprise in order to meet the demands of special target audiences by activating tools of Internet marketing, game marketing, mobile technologies of local influence, augmented reality technologies, etc.;- systematization of tools for promotion in the online environment by the availability and accessibility of communication points of contact, which allows you to set reasonable goals for media and brand indicators and effectively carry out current control of campaigns;Scope: Brewing Industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Семененко Б. В. 
Правове регулювання дисциплінарної відповідальності посадових осіб органів прокуратури. / Б. В. Семененко. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено теоретико-правовим основамправового регулювання дисциплінарної відповідальності посадових осіб органівпрокуратури. Здійснено комплексну наукову інтерпретацію та окресленоактуальну теоретико-правову характеристика дисциплінарної відповідальностіпосадових осіб органів прокуратури. Проаналізовано концептуальну сутністьтрудової дисципліни в органах прокуратури, правових заходів її забезпечення.З'ясовано поточний стан нормативно-правового забезпечення трудовоїдисципліни в органах прокуратури, а також особливості правового регулюванняпритягнення до дисциплінарної відповідальності працівників органівпрокуратури. Досліджено статичну та динамічну характеристику дисциплінарноїпрацівників органів прокуратури.Обґрунтовано, що у феноменологічному контексті трудова дисципліна ворганах прокуратури є соціально-правовим явищем, котре: забезпечує існуванняправопорядку у відносинах (процесах) приватно-правового та публічноправового характеру за участю прокурорів, що сприяє юридичній визначеностіфункціонування органів прокуратури; виконуючи роль забезпечуючогоправопорядок і законність в трудових правовідносинах інструменту, створюєумови для підвищення довіри населення до державної служби та авторитетуорганів прокуратури, з одного боку, та для забезпечення належного рівнясоціальної безпеки працівників органів прокуратури, з іншого боку; є складнимсистемним явищем, котре складають такі елементи: а) добросовісне ставлення дослужбових завдань, до необхідності їх сумлінного виконання; б) законне, ефективне та раціональне (продуктивне, своєчасне, точне, повне) виконанняслужбових обов'язків; в) дотримання стандартів і вимог охорони праці;г) непорушність здорового психологічного клімату в колективі; ґ) забезпеченнязбереження майна органів прокуратури.Аналіз чинного законодавства та позицій науковців засвідчив, щоконцептуальна і практична сутність дисциплінарної відповідальності посадовихосіб органів прокуратури виявляється в тому, що така відповідальність є явищем,яке: є особливим виявом службово-трудової відповідальності публічнихслужбовців; ґрунтується на особливій нормативно-правовій основі (враховуєнорми законодавства про працю та ґрунтується на трудоправових нормахзаконодавства про прокуратуру), на принципах дисциплінарної відповідальності;виявляється в правовідносинах за участю порушника вимог трудової дисциплінита суб'єкта дисциплінарної влади; в якості мети переслідує створення належнихумов непорушності трудової дисципліни в органах прокуратури та відновленняправопорядку, порушеного проступком; виконує комплекс завдань (зокрема,забезпечення, охорона та захист здорового психологічного клімату в колективі,правопорядку в органах прокуратури); виникає за наявності достатніх для цьогопідстав і умов; виконує превентивну, регулятивно-виховну, відновлювальну такаральну функції; об'єктивується в дисциплінарних санкціях.^UThe dissertation research is devoted to the theoretical and legal bases of legalregulation of disciplinary liability of officials of prosecutor's offices. A comprehensivescientific interpretation is carried out and the current theoretical and legalcharacteristics of disciplinary liability of officials of prosecutor's offices are outlined.The conceptual essence of labor discipline in the prosecutor's office and legal measuresto ensure it are analyzed. The current state of regulatory support for labor discipline inthe prosecutor's office, as well as the specifics of legal regulation of bringing employeesof the prosecutor's office to disciplinary liability, are clarified. Static and dynamiccharacteristics of disciplinary employees of prosecutor's offices are studied.It is proved that in a phenomenological context, labor discipline in theprosecutor's office is a socio-legal phenomenon that: ensures the existence of law andorder in relations (processes) of a private and public-legal nature with the participationof prosecutors, which contributes to the legal certainty of the functioning of theprosecutor's office; performing the role of ensuring law and order and legality in laborrelations tool, creates conditions for increasing public confidence in the Civil Serviceand the authority of the prosecutor's office, on the one hand, and to ensure anappropriate level of social security of employees of the prosecutor's office, on the otherhand; is a complex systemic phenomenon, which consists of the following elements:(a) conscientious attitude to official tasks, to the need for their conscientiousperformance; (b) legal, effective and rational (productive, timely, accurate, complete)performance of official duties; (c) compliance with labor protection standards and requirements; (d) inviolability of a healthy psychological climate in the team;(d) ensuring the safety of the property of the prosecutor's office.The analysis of the current legislation and the positions of scientists has shownthat the conceptual and practical essence of disciplinary liability of officials ofprosecutor's offices is manifested in the fact that such liability is a phenomenon that: isa special manifestation of official and labor liability of public servants; is based on aspecial regulatory basis (takes into account the norms of labor legislation and is basedon labor law norms of legislation on the prosecutor's office), on the principles ofdisciplinary liability; it manifests itself in legal relations with the participation of theviolator of the requirements of labor discipline and the subject of disciplinary power;as a goal, it pursues the creation of appropriate conditions for the inviolability of labordiscipline in the prosecutor's office and the restoration of law and order violated by theoffense; performs a set of tasks (in particular, ensuring, protecting and protecting ahealthy psychological climate in the team, Law and order in the prosecutor's office);arises in the presence of sufficient grounds and conditions for this; performs preventive,regulatory and educational, restorative and punitive functions; is objectified indisciplinary sanctions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Семененко Ю. С. 
Інформаційно-аналітичне забезпечення системи впливу самоменеджменту на ефективність діяльності компанії: автореферат дис. ... д.філософ : 051 / Ю. С. Семененко. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі проведено аналіз теоретичних основ формування і обгрунтовано концептуальні засади поняття ефективності та підходів до оцінки ефективності діяльності підприємства. Розкрито суть поняття самоменеджменту та обгрунтовано його вплив на ефективність діяльності високотехнологічної компанії. Досліджено вплив інформаційних технологій на конкурентоспроможність компанії. Встановлено, що на ефективність діяльності високотехнологічної компанії може впливати велика кількість факторів. Досліджено та розраховано вплив кожного з факторів. Удосконалено науково-методичний підхід до розрахунку ефективності діяльності компанії, який у доповнення до існуючих підходів, враховує вплив функцій та технологій самоменеджменту на основі застосування еластичності індексу впливу самоменеджменту, що дозволяє здійснювати прогноз та планування діяльності компаній. ?Розроблено методику управління ефективністю підбору та адаптації персоналу на підприємстві. Створено програмний інструментарій для управління ефективністю діяльності компанії, який дозволяє автоматизувати велику кількість бізнес-процесів та збільшити ефективність діяльності кожного окремого працівника з допомогою технологій самоменеджменту. Об’єктом дослідження є процеси оцінки та прогнозування ефективності діяльності підприємств.Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є формування теоретико-методичних основ і науково-практичних рекомендацій щодо побудови, впровадження та реалізації інформаційно-аналітичного забезпечення системи впливу функцій і технологій самоменеджменту на проекти та ефективність діяльності компанії. У рамках даного дослідження використано наступні методи наукового дослідження: діалектичний метод для вивчення процесів становлення підходів до оцінки ефективності діяльності підприємств та впровадження самоменеджменту (пункти 1.1, 1.2, 1.3); метод опитування для оцінки впливу різних факторів на ефективність діяльності компанії та рівня самоменеджменту в різних проектах (пункти 2.1, 3.3); метод кількісних та якісних порівнянь для оцінки впливу самоменеджменту на ефективність окремих команд в ІТ проектах (пункт 3.3); метод системного аналізу для оцінки впливу самоменеджменту на ефективність діяльності компанії (пункт 2.2); метод комп’ютерного симулювання для моделювання впливу самоменеджменту на ефективність діяльності компанії (пункт 2.4); графічний метод для наочного відображення результатів дослідження у всіх розділах.Наукова новизна отриманих результатів полягає в системному дослідженні та розробці інформаційно-аналітичного інструментарію для оцінки рівня ефективності діяльності компаній, з урахуванням впливу самоменеджменту, на основі математичних методів та моделей. Результати дослідження виокремлюються наступним чином:Вперше:-?розроблено програмний засіб для управління ефективністю діяльності компанії з урахуванням впливу самоменеджменту, що дозволяє автоматизувати значну кількість бізнес-процесів та підвищити ефективність роботи кожного працівника. Удосконалено: -?науково-методичний підхід до розрахунку ефективності діяльності компанії, який у доповнення до існуючих підходів, враховує вплив функцій та технологій самоменеджменту на основі застосування еластичності індексу впливу самоменеджменту, що дозволяє здійснювати прогноз та планування діяльності компаній.-?методику ефективного підбору та стажування нових працівників, що на відміну від існуючих підходів, базується на профілях компетенцій. Контроль за процесом ефективності стажування здійснюється за допомогою чітких показників ефективності. Отримано подальший розвиток:-?понятійно-категоріальний апарат самоменеджменту, напрямів та критеріїв впровадження самоменеджменту як ефективного інструменту для підвищення ефективності діяльності компанії;-?алгоритм управління ефективністю, що на відміну від існуючих підходів, базується на КPI та допомогає подолати основні перешкоди які виникають в процесі підвищення ефективності діяльності компанії;-?науково-методичний підхід щодо модульної побудови автоматизованих систем та окремих варіантів їх комбінування, що дозволяє автоматизувати процеси проектної діяльності високотехнологічних компаній та підвищити їх ефективність.Практичне значення одержаних результатів полягає у розробці методології підбору та адаптації персоналу, формули оцінки ефективності діяльності компанії з врахуванням впливу самоменеджменту та створенні інформаційної системи для управління ефективністю діяльності компанії та самоменеджменту.Наукові розробки, висновки та практичні рекомендації автора були використані в практичній діяльності: ТОВ «АВТОМАТИЗАЦІЯ БІЗНЕСУ» (Довідка №07-1 від 07.11.2023р.), ТОВ «АПІКО УКРАЇНА» (Довідка №6112023001 від 06.11.2023р.), ТОВ «Агрокомпанія «Дружба» (Довідка №301023 від 30.10.2023р.). Основні положення та результати дисертаційної роботи використано у навчальному процесі Західноукраїнського національного університету.^UThe dissertation conducts an analysis of the theoretical foundations, justifying the conceptual principles of efficiency and approaches to evaluating enterprise performance. It reveals the essence of self-management and substantiates its impact on the efficiency of a high-tech company. The study explores the influence of information technologies on company competitiveness and calculates the impact of various factors on company performance. It improves the scientific approach to calculating company efficiency, considering the influence of self-management. The research develops a methodology for managing the efficiency of personnel selection and adaptation and creates a software toolkit for company efficiency management, automating numerous business processes and enhancing the effectiveness of each individual employee through self-management technologies.The object of the research is the processes of assessing and forecasting the efficiency of enterprise activities.The goal and objectives of the research are to form theoretical and methodological foundations and provide scientific and practical recommendations for the construction, implementation, and realization of information-analytical support for the impact of self-management functions and technologies on projects and company efficiency.The following scientific research methods were utilized in this study: dialectical method for studying the processes of forming approaches to evaluating enterprise performance and implementing self-management (sections 1.1, 1.2, 1.3); survey method to assess the impact of various factors on company performance and the level of self-management in different projects (sections 2.1, 3.3); quantitative and qualitative comparison methods to evaluate the impact of self-management on the efficiency of individual teams in IT projects (section 3.3); systemic analysis method to assess the impact of self-management on company performance (section 2.2); computer simulation method to model the impact of self-management on company efficiency (section 2.4); graphical method for visual representation of research results in all sections.The scientific novelty of the obtained results lies in the systemic research and development of information-analytical tools for assessing the level of company efficiency, taking into account the impact of self-management, based on mathematical methods and models. The results of the research are highlighted as follows:For the first time:-?A software tool has been developed to manage company efficiency, considering the impact of self-management, enabling the automation of a significant number of business processes and increasing the efficiency of each employee's work.Enhancements:-?A scientific-methodical approach to calculating company efficiency has been improved. In addition to existing approaches, it considers the impact of self-management functions and technologies based on the application of the elasticity of the self-management impact index, allowing for forecasting and planning the activities of companies.-?A methodology for effective selection and training of new employees has been developed, which, unlike existing approaches, is based on competency profiles. Monitoring the efficiency of training is carried out using clear efficiency indicators.Further development:-?The conceptual-categorical apparatus of self-management, directions, and criteria for implementing self-management as an effective tool for increasing company efficiency.-?An efficiency management algorithm, which, unlike existing approaches, is based on KPI and helps overcome the main obstacles that arise in the process of improving company efficiency.-?A scientific-methodical approach to the modular construction of automated systems and individual combinations of their variants, allowing for the automation of project activities in high-tech companies and increasing their efficiency.The practical significance of the obtained results lies in the development of a methodology for selecting and adapting personnel, formulating efficiency criteria considering the impact of self-management, and creating an information system for managing company efficiency and self-management.The author's scientific developments, conclusions, and practical recommendations have been applied in the practical activities of companies: LLC "Business Automation" (Certificate No. 07-1 dated November 7, 2023), LLC "APIKO UKRAINE" (Certificate No. 6112023001 dated November 6, 2023), LLC "Agrocompany "Druzhba" (Certificate No. 301023 dated October 30, 2023). The main provisions and results of the dissertation work have been used in the educational process of Western Ukrainian National University.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Іванік О. Б. 
Формування мотиваційно-ціннісних пріоритетів осіб зрілого віку до оздоровчо-рекреаційної рухової активності: автореферат дис. ... д.філософ : 017 / О. Б. Іванік. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячене формуванню мотиваційно-ціннісних пріоритетів осіб зрілого віку до оздоровчо-рекреаційної рухової активності.Мета дослідження полягала у виявленні гендерних особливостей мотиваційно-ціннісних пріоритетів осіб зрілого віку до оздоровчо-рекреаційної рухової активності для визначення організаційно-методичних умов їх формування в різні декади життя.Завдання дослідження:1.?Вивчити та проаналізувати вітчизняний та зарубіжний досвід з питань формування мотивації і ціннісних орієнтацій осіб зрілого віку до оздоровчо-рекреаційної рухової активності з урахуванням гендерних особливостей.2.?Дослідити особливості мотивів, інтересів, ціннісних орієнтацій, чоловіків і жінок зрілого віку до занять різними видами рухової активності, їх психологічні типи, ризик розвитку серцево-судинних захворювань, якість життя. 3.?Виявити лімітуючи та стимулюючі чинники, що впливають на формування позитивної мотивації чоловіків і жінок зрілого віку до оздоровчо-рекреаційної рухової активності.4.?Розробити технологію та визначити організаційно-методичні умови, що сприяють залученню осіб зрілого віку до систематичних занять руховою активністю. Об’єкт дослідження – мотиваційно-ціннісні пріоритети осіб зрілого віку до оздоровчо-рекреаційної рухової активності.Предмет дослідження – гендерний підхід до формування мотиваційно-ціннісних пріоритетів осіб зрілого віку до оздоровчо-рекреаційної рухової активності.Наукова новизна одержаних результатів:•?уперше визначені організаційно-методичні умови формування мотивації до систематичних оздоровчо-рекреаційної рухової активності з урахуванням гендерних особливостей чоловіків і жінок зрілого віку для підвищення їх рухової активності до належного рівня, здійснення відповідного педагогічного контролю з боку фітнес-інструкторів, а також врахування мотивації до оздоровчо-рекреаційної рухової активності в різні декади життя, підґрунтям яких є інформаційні, мотиваційні та діагностичні компоненти; •?уперше встановлено взаємозв’язок між психологічною статтю, потребово-мотиваційною сферою, руховою активністю осіб зрілого віку та їх фізичним станом;•?уперше з’ясовані лімітуючі і стимулюючі фактори формування мотивації до самовдосконалення засобами фізичного виховання чоловіків і жінок зрілого віку в різні вікові декади залежно від гендерних особливостей; •?уперше систематизовані мотиваційні установки чоловіків та жінок щодо занять різними видами рухової активності та надані рекомендації до їх використання;•?доповнено дані про мотиваційно-ціннісні пріоритети осіб зрілого віку у виборі виду рухової активності залежно від гендерних особливостей.^UDissertation research is devoted to the formation of motivational and value priorities of mature age persons for health-enhancing and recreational motor activity.The aim of the study was to reveal the gender characteristics of motivational and value priorities of mature age people for health-enhancing and recreational motor activity in order to determine organizational and methodological conditions of their formation during different decades of their life.Objectives of the study included the following:1. To study and analyze domestic and foreign experience concerning formation of motivation and value orientations of mature age persons towards health-enhancing recreational motor activity, taking into account their gender characteristics.2. To study peculiarities of motives, interests, value orientations of mature age men and women for engaging in various types of motor activity, their psychological types, the risk of developing cardiovascular diseases, and their quality of life.3. To identify limiting and stimulating factors affecting the formation of positive motivation of mature age men and women for health-enhancing and recreational motor activity.4. To develop technology and determine organizational and methodical conditions that contribute to engagement of mature age persons in systematic motor activity classes.The object of the study is motivational and value priorities of mature age persons for health-enhancing and recreational motor activity.The subject of the study is a gender approach to formation of motivational and value priorities of mature age persons for engagement in health-enhancing and recreational motor activity.Scientific novelty of the obtained results presupposes the following:• for the first time, we have determined organizational and methodical conditions for formation of motivation for systematic physical training and recreational motor activity, taking into account gender characteristics of men and women of mature age, which is meant to increase their motor activity to the appropriate level; it presupposes implementation of appropriate pedagogical control by fitness instructors, as well as consideration of their motivation for engagement in health-enhancing and recreational motor activity during different decades of their life, the basis of which are informational, motivational and diagnostic components;• for the first time, we have established the relationship between psychological gender, sphere of needs and motives as well as motor activity of mature age persons and their physical fitness;• for the first time, we have clarified limiting and stimulating factors of forming motivation for self-improvement by means of physical education of mature age men and women in different age decades depending on particular gender characteristics;• for the first time we have systematized men and women’s motivation and attitude to various types of motor activity and provided recommendations for their use;• we have added data on motivational and value priorities of adults in choosing the type of motor activity depending on their gender characteristics.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського