Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (149)Книжкові видання та компакт-диски (126)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=СИТНІК$<.>+<.>A=СВІТЛАНА$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Ситніков Д.М. 
Взаємозв'язок азотфіксації і лектинової активності симбіотичної системи сої за різних рівнів її ефективності: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Д.М. Ситніков ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Установлено, що за умов ефективної взаємодії макро- та мікросимбіотиків існує прямий взаємозв'язок між азотфіксацією кореневих бульбочок сої та лектиновою активністю виділених з них білків, що доводить важливу роль гемаглютинувальних білків у функціонуванні симбіотичного апарата. За неефективного симбіозу незначному рівні азотфіксації відповідає низька або така, що знижується в онтогенезі, лектинова активність у больбочках. Уперше показано, що зміна показників інтенсивності фотосинтезу за умов різного забезпечення рослин сої мінеральним і біологічним азотом супроводжується зміною гемаглютинувальної активності білків у листках. З'ясовано, що ефективна робота симбіотичного апарата більшою мірою стимулює інтенсивність фотосинтезу листків сої, ніж внесення в субстрат вирощування рослин повної норми мінерального азоту. На підставі одержаних даних доведено наявність не лише трофічних, але й регуляторних властивостей взаємозв'язків між азотфіксацією та фотосинтезом. Виявлено, що інкубація бульбочокових бактерій з гомологічним лектином позитивно впливає на симбіотичні властивості активного штаму Bradyrhizobium japonnicum 634б, а також фізіологічний стан рослини-хазяїна і, навпаки, виявляє супресорну дію на симбіотичні системи, утворені за участі неактивного штаму ризобій B. japonicum 604б. Уперше показано, що стимулювальний вплив рослинного лектину на симбіотичні властивості ризобій і ефективність симбіозу обмежується кількістю мінерального азоту у середовищі вирощування рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-273.162.3 +
Шифр НБУВ: РА350451

Рубрики:
 Соя 

      
2.

Ситнік О.Л. 
Вибір індивідуального методу хірургічного лікування хворих на перфоративну гастродуоденальну виразку, ускладнену перитонітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Ситнік ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено, що в пацієнтів з хімічною фазою перитоніту пригнічення клітинного імунітету має тимчасовий характер: вже з 5-ї доби після операції спостерігається тенденція до відновлення кількості Т-лімфоцитів та їх проліферативної активності. Розвиток бактеріального перитоніту призводить до тривалого зменшення кількості CD3 та CD4 лімфоцитів, їх проліферативної здатності та зростання рівня циркулюючих імунних комплексів. У пацієнтів з перфорацією виразки та перитонітом спостерігаються виражені деструктивні зміни клітин шлунка та пілородуоденальної зони, особливо міоцитів шлунка та ультраструктури мікроциркуляторного русла. Визначено прогностичні чинники летальності, а також чинники віддаленого прогнозу після операцій за різними методиками. Розроблено індивідуальну лікувально-реабілітаційну тактику у разі перфорації виразки. Запропоновано методики дуоденопластики та зашивання проривного отвору виразки, заходи щодо профілактики окремих післяопераційних ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 + Р457.465.101.1 +
Шифр НБУВ: РА323573

Рубрики:

      
3.

Ситнік В.П. 
Громадсько-політична діяльність М.Міхновського: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.П. Ситнік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено громадсько-політичну діяльність фундатора й ідеолога самостійницької течії в українському національному русі кінця XIX - початку XX ст. М.Міхновського (1873 - 1924 рр.). На підставі широкої джерельної бази та завдяки історіографії здійснено цілісний системний аналіз основних напрямків і форм його суспільної активності у різні історичні переходи, зокрема, його участь у "Братстві Тарасівців" у 1890-х рр., а також державотворчі зусилля у добу УНР. Значну увагу приділено особливостям його тактики за різних історичних обставин та стабільної послідовності у реалізації стратегічної мети самостійницького руху - побудові суверенної, соборної, демократичної Української держави. Показано, що надаючи пріоритет вирішенню національного питання, М.Міхновський не вважав його самоціллю, а лише засобом побудови розвинутого соціально справедливого демократичного суспільства. Наголошено, що радикалізм діяча мав переважно конструктивний характер. Зазначено, що досвід ідеологічної, просвітницько-пропагандистської, практично-організаційної діяльності М.Міхновського повинен бути критично переосмислений і врахований у практиці суспільних трансформацій сучасної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Ф513(4УКР)61 + Т3(4УКР)61-8 Міхновський М +
Шифр НБУВ: РА341082

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ситнік С.В. 
Дистанційні радіомодифікаційні ефекти в рослинному організмі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / С.В. Ситнік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Детально досліджено дозові та часові залежності дистанційних ефектів радіаційної стимуляції та пригнічення ростових процесів проростків гороху Pisum sativum L., спричинених опроміненням їх окремих органів (головного кореня, пагону, сім'ядолей) рентгенівськими променями за доз від 0,25 Гр до 15,0 Гр. Доведено, що внаслідок гострого опромінення цих органів рослини залежно від застосованої дози може відбуватися підвищення стійкості до дії іонізуючого випромінювання в органах, які безпосередньо не були опромінені. Установлено, що дистанційно індуковані радіостимуляційні та радіоадаптаційні ефекти зберігаються після відтинання опроміненого органа. Показано дистанційний радіомодифікаційний ефект гіпертермії у рослинному організмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.1-638.23 +
Шифр НБУВ: РА356414

Рубрики:

      
5.

Ситнік В.А. 
Епізоотологія та профілактика туберкульозу великої рогатої худоби в сучасних умовах ведення тваринництва: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.08 / В.А. Ситнік ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний епізоотологічний моніторинг та вивчено закономірності еволюції напруженості епізоотичного процесу поширення туберкульозу великої рогатої худоби (ВРХ) в межах п'яти контитентів світу. Установлено географічний зв'язок між показниками епізоотичності та природним розселенням ондатри, а також напруженості епізоотичної ситуації в просторі та часі з сонячною активністю (за одиницями Вольфа). Проведено оцінку внутрішньошкірної, внутрішньовенної та внутрішньочеревинної туберкулінових проб та фотогістохімічного методу прижиттєвої діагностики туберкульозу у ВРХ. Розроблено та апробовано внутрішньочеревинну туберкулінову пробу, яка є більш технологічною: економічно ощадною, ніж внутрішньовенна та дає змогу більш об'єктивно оцінити епізоотичну ситуацію. Запропоновано методику оцінки активності джерела збудника інфекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.216-911-8
Шифр НБУВ: РА326934

Рубрики:

      
6.

Ситнік О.В. 
Ідентифікація стану природних середовищ і об'єктів при їх спостереженні радіофізичними методами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.03 / О.В. Ситнік ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2005. — 33 с.: рис. — укp.

Досліджено проблему об'єднання й оптимальної комплексної обробки різнорідної інформації багатопозиційних мультисенсорних радіофізичних систем спостереження за фізичними об'єктами та природними середовищами з метою підвищення достовірності їх ідентифікації. Обгрунтовано понятійний апарат інваріантної ідентифікації стану природних середовищ і об'єктів, який базується на топологічних просторах і функціональних взаємозв'язках між ними. Наведено теоретичні результати щодо зображення об'єктів у просторі спектрів параметрів з метою побудови інваріантних моделей функціональних підсистем. Запропоновано критерії якості радіолокаційних зображень поверхні Землі та розроблено методику синтезу адаптивних алгоритмів ідентифікації за вторинними інформаційними ознаками об'єктів. Одержано розв'язок задачі синтезу оптимальних алгоритмів ідентифікації живих людей за оптично непрозорими перешкодами радіо- та ультразвуковими методами за умов наявності багаторазових перевідображень зондувального сигналу від нерухомих предметів, сторонніх рухомих об'єктів і оператора. Досліджено стійкість алгоритмів стосовно розподілу завад.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З95-5-045 +
Шифр НБУВ: РА336548

Рубрики:

      
7.

Ситнік О.Ю. 
Міжчастинкові взаємодії та розчинність речовин різної природи в гліколях та змішаних розчинниках на їх основі: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.Ю. Ситнік ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліджено міжчастинкові взаємодії та розчинність деяких речовин у системах, створених на базі поліетиленгліколей і 1,2-пропандіолу. Встановлено основні фактори, що впливають на розчинність у даних системах. Виявлено вплив кількості оксиетильних груп у молекулі поліетиленгліколю, конформаційного стану молекул гліколю, діелектричної проникності, характеру водневих зв'язків у досліджуваних гліколях на комплексотвірну, розчинювальну та сольватувальну здатність поліетиленгліколей відносно солей лужних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.13,0 + Г722.141,0 +
Шифр НБУВ: РА348626

Рубрики:

      
8.

Ситніков О.П. 
Освіта в Українській СРР (1920-і роки): історіографія: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / О.П. Ситніков ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

На підставі аналізу історіографічних джерел розкрито провідні тенденції та обгрунтовано сучасну періодизацію дослідження історії освіти в УСРР 1920 років, подано характеристику змісту та особливостей кожного історіографічного періоду. Проаналізовано наукові розробки різних питань історії становлення та розвитку радянської системи освіти в УСРР даного періоду: обгрунтування та суть української концепції та моделі освіти, створення та функціонування мережі загальної освіти дітей та дорослих, сітки професійної та спеціальної освіти, фінансування навчальних закладів, матеріальну базу та кадровий склад установ освіти, навчально-виховну та методичну роботу у структурі учнівських та студентських колективів освітніх установ. Простежено вплив радянської політичної та ідеологічної кон'юнктури на проблематику, зміст, рівень і об'єктивність досліджень, а також визначено недосліджені, недостатньо вивчені та сфальсифіковані аспекти проблеми щодо досліджень з історії освіти УСРР 1920-х років, обгрунтовано історіографічні пропозиції щодо її подальшої розробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6 + Ч33(4УКР)6 + Ч33(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА325812

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ситнік О.К. 
Патогенез, діагностика та профілактика отруєння тварин чорнокоренем лікарським: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.04 / О.К. Ситнік ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 2005. — 21 с.: табл. — укp.

Вивчено патогенез та узагальнено методи діагностики циноглосотоксикозу у тварин, здійснено систематизацію способів його профілактики. Визначено, що гострий перебіг отруєння у бичків виникає після одноразового згодовування борошна з сухої трави та листя чорнокореня лікарського другого року вегетації у кількості 7,0 та 18,4 г на 1 кг маси тіла відповідно. З'ясовано, що хронічний перебіг отруєння чорнокоренем у коней проявляється пригніченням, атаксією, анорексією, спрагою, гіпотермією, поліурією, гематурією, гіперглікемією (6,4 - 9,2 ммоль/л), гіпоазотемією, гіперпротеїнемією, збільшенням вмісту піровиноградної кислоти (159,04 - 261,28 мкмоль/л) та зменшенням вмісту сечовини у крові. Запропоновано схему діагностики, яка базується на даних анамнезу, аналізі ботанічного складу кормів, оцінці клінічних симптомів, результатах біохімічних досліджень крові стосовно вмісту глюкози та піровиноградної кислоти, а також гістологічних досліджень печінки, селезінки, серця, нирок, головного мозку. Установлено, що остаточний діагноз циноглосотоксикозу підтверджується за умов якісного виявлення алкалоїдів чорнокореня лікарського у кормах за методом тонкошарової хроматографії. Систематизовано заходи щодо профілактики циноглосотоксикозу тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.762.9 чорнокорень лікарський +
Шифр НБУВ: РА338084

Рубрики:

      
10.

Ситнікова В.О. 
Патоморфологічні особливості фетоплацентарного комплексу при гіпоксії і синдромі затримки розвитку плода: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.02 / В.О. Ситнікова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Досліджено проблему визначення патогенетичних ланок формування фетоплацентарної недостатності за гіпоксії та синдрому затримки розвитку плода на підставі виявлення патоморфологічних особливостей склерозу й апоптозу у структурних компонентах плацентарного бар'єру, з'ясування гіперкоагуляційних властивостей крові, змін у судинно-тромбоцитарній ланці гемостазу, адгезії та агрегації тромбоцитів вагітної жінки, тромбоутворення у плаценті. З використанням результатів досліджень вивчено стан плода та новонародженого, основних показників системи гемостазу жінок, проаналізовано їх екстрагенітальну патологію, ускладнення вагітності, інфікованість. Установлено морфологічні критерії плацентарної недостатності за гіпоксії та синдрому затримки розвитку плода на тканинному, клітинному, ультраструктурному та молекулярному рівнях. Показано різну інтенсивність експресії колагену I і III типів і розповсюдженості залежно від частини плаценти. Визначено схильність клітин плацентарного бар'єру до загибелі внаслідок апоптозу. Вираженість апоптозних змін в епітелії ворсин хоріона зі збільшенням індексу апоптозу за поєднання з інволютивно-дистрофічними змінами плацентарного бар'єру зумовлює підвищення тромбоутворення, її запропоновано розглядати як патогенетичну ланку розладів циркуляції крові за плацентарної недостатності. На підтаві результатів дослідження розроблено концепцію патогенезу плацентарної недостатності за гіпоксії та синдрому затримки розвитку плода.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-2 +
Шифр НБУВ: РА335309

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Ситніков О.Є. 
Прогнозування експлуатаційних змін технічного стану клапанів з електромагнітним приводом при проектуванні: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / О.Є. Ситніков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено наукові засади та практичні рекомендації стосовно прогнозування на етапі пректування можливих експлуатаційних змін технічного стану електромагнітних клапанів (ЕКМ) у процесі відпрацювання ресурсу. Запропоновано класифікацію малогабаритних ЕМК, що застосовуються у системах обладнання літальних апаратів (ЛА). Виявлено особливості експлуатаційних навантажень і основних деградаційних процесів, що призводять до суттєвих змін технічного стану ЕМК і визначають їх ресурсні можливості. Експериментальним шляхом визначено характер та інтенсивність змін основних структурних і функціональних параметрів клапанів розглянутих типів залежно від кількості циклів напрацювання. Розроблено теоретичні засади моделювання експлуатаційних змін технічного стану ЕМК з використанням імовірнісної моделі нагромадження пошкоджень в елементах і вузлах ЕМК. Розроблено математичні моделі та на їх базі - відповідні методики прознозування зміни структурних і функціональних параметрів ЕМК з використанням певних методів, а саме: найменших квадратів, екстраполяції, а також спрямованої селекції. Розроблено методику визначення ресурсу ЕМК на підставі аналізу наявних в елементах клапана випадкових процесів пошкоджуваності з урахуванням діючих навантажень і характеристик міцності матеріалів деталей. Виявлено, що наробіток ЕМК з приводом типу двозиційного штовхально-втягувального до відмови внаслідок втомного руйнування шийки штока залежить від питомої кінетичної енергії переміщення рухомої системи приводу. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень розроблено методику прогнозування показників безвідмовності ЕМК з використанням енергетичних критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О566-047.6-02 +
Шифр НБУВ: РА356231

Рубрики:

      
12.

Ситнік С.В. 
Психологічна підготовка обслуговуючого персоналу морського транспорту в системі навчальної діяльності студентів профтехучилища: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / С.В. Ситнік ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання психологічної підготовки майбутніх фахівців сфери обслуговування на морському транспорті до професійної та навчально-професійної діяльності. Розроблено систему методів діагностики професійно важливих якостей зазначених фахівців. Вперше науково обгрунтовано та визначено комплекс професійно важливих якостей суднового обслуговуючого персоналу (офіціанта, бармена, бортпровідника, кухаря); зазначено, що провідними якостями в даному комплексі є інтерес до професії та моральність. Встановлено, що ефективність психологічної підготовки фахівців сфери обслуговування на морському транспорті в навчально-професійній діяльності забезпечується проведенням психологічного професійного відбору, оптимізацією психологічної освіти за допомогою міжпредметних зв'язків і використання системи соціально-психологічних тренінгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.195
Шифр НБУВ: РА311547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Ситнікова Н.Є. 
Психологічні особливості самоствердження особистості старшокласника в навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Н.Є. Ситнікова ; Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2010. — 21 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально досліджено психологічні особливості самоствердження особистості старшокласника у навчально-виховному процесі. Проаналізовано сучасні наукові уявлення про феномен самоствердження як сутнісного прагнення старшокласника до підтвердження власної цінності. Обгрунтовано логіко-структурну модель позитивно спрямованого самоствердження особистості старшокласника у психологічно-регламентованому навчально-виховному процесі. Теоретично визначено й експериментально підтверджено психологічні особливості самоствердження учнів раннього юнацького віку у процесі навчання. Проведено моделювання системних інноваційних змін у межах розробленої програми перебудови життєдіяльності загальноосвітньої школи у напрямку створення високорозвивального середовища. Доведено позитивний вплив даної програми на самоствредження особистості старшокласника експериментальної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2-734 + Ю983.402.3 + Ч421.328
Шифр НБУВ: РА372532 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ситнік І.Д. 
Стійкість нових сортів озимого ріпака до головних хвороб в правобережній частині Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / І.Д. Ситнік ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню стійкості нових сортів озимого ріпака до комплексу грибних хвороб. З метою покращення і прискорення методів імунологічної оцінки селекційного матеріалу розроблені способи, які дозволяють визначити стійкість рослин до хвороб на ранніх фазах розвитку. Встановлено вплив сортових і агротехнічних факторів на розповсюдженість і розвиток хвороб, а також роль шкідників в ураженні рослин патогенами. Досліджені біохімічні механізми стійкості сортів озимого ріпака до хвороб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.160.3-317.5(2УКР-4ВИН),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Ситнік О.І. 
Структура популяцій справжніх ящірок (Lacertidae) в умовах центрального лісостепу України. Популяційний аналіз: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.І. Ситнік ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати комплексних екологічних досліджень популяцій трьох видів справжніх ящірок (Lacertidae), проведених на базі Канівського природного заповідника в 1995 - 2002 рр. та деяких пунктів фізико-географічної області київського плато у межах центрального лісостепу України в 1999 - 2001 рр. Здійснено порівняльний аналіз основних екологічних параметрів досліджуваних видів Lacertidae. Встановлено особливості їх поширення у регіоні, наведено характеристику статевої, вікової, просторової, фенологічної та екологічної структури поселень, розглянуто процеси живлення, розмноження, типи забарвлення. Досліджено багаторічну динаміку чисельності прудкої та зеленої ящірок у районі Канівського природного заповідника. Виявлено значне скорочення окремих популяцій зеленої ящірки в регіоні та встановлено ознаки дестабілізації коливального процесу багаторічної динаміки виду у Канівському природному заповіднику. Показано суттєвий вплив на формування чисельності і структури досліджуваних поселень чинників антропогенної трансформації територій помешкання (розорювання, випасу), хижацького вилову та погодно-кліматичних умов останніх років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.342.231 Lac*804*803.3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339482

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ситніков В.С. 
Теоретичні та реалізаційні основи створення лінійних цифрових частотно-залежних перетворювачів з регульованою точністю для систем керування: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / В.С. Ситніков ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 39 с.: рис. — укp.

Створено теоретичні та реалізаційні засади аналізу та побудови цифрових частотно-залежних перетворювачів з регульованою точністю (ЦЧПРТ) з удосконаленими властивостями для систем керування, які забезпечують роботу перетворювача за заданих похибок частотних характеристик у робочому частотному діапазоні, а також реалізації цих перетворювачів у структурних схемах з мінімальним рівнем пошуку шуму квантування. Запропоновані засади базуються на методах формування опису ЦЧПРТ, контролю їх рівня вихідного шуму квантування та формування структурної організації, що сприяло регулюванню точності перетворювачів та підвищенню ефективності системи керування. Відзначено, що корекція елементарної складової завдяки використанню пристрою корекції дозволяє одержати квазіідеальні частотні характеристики ЦЧПРТ. Наголошено, що залежно від задачі, яку вирішують, та вимог до частотних характеристик, необхідно вибирати варіант і метод корекції. З метою зниження сумарного рівня шуму квантування запропоновано комплексний підхід і метод щодо його аналізу й оцінки для реалізації ЦЧПРТ високого порядку та обрання структурної організації перетворювача з мінімальним рівнем вихідного шуму квантування у робочому частотному діапазоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.38 +
Шифр НБУВ: РА338097

Рубрики:

      
17.

Ситніков Я. О. 
Центральна агрохімічна лабораторія НК ЗС УСРР (1928 - 1930 рр.): становлення та діяльність: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.07 / Я. О. Ситніков ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2011. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено становлення та діяльність Центральної агрохімічної лабораторії (ЦАХЛ) НКЗС УССР у вказаний період. Розглянуто політичні, соціально-економічні умови розвитку сільськогосподарської галузі на початку 1920 - 1930-х рр. Висвітлено процес становлення та функціонування ЦАХЛ, визначено тематичне спрямування науково-дослідної роботи її структурних підрозділів. Розглянуто освітню та популяризаторську діяльність ЦАХЛ шляхом підготовки наукових кадрів та видання науково-популярної літератури в галузі грунтознавства та агрохімії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П03. е(4УКР) л2
Шифр НБУВ: РА383075 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
18.

Ухіна Г. В. 
Моделі та методи підвищення ефективності частотно-залежних компонент комп'ютерних систем. / Г. В. Ухіна. — Б.м., 2020 — укp.

Робота присвячена вирішенню актуальної науково-технічної задачі, підвищенню ефективності частотно-залежних компонент (ЧЗК), за рахунок зменшення обчислювальних витрат при перебудові, шляхом аналізу і удосконалення моделі компонент, з урахуванням особливостей їх частотних характеристик, а також знаходження коефіцієнтів їх передавальних функцій. Проведено дослідження існуючих методів перебудови частотно-залежних компонент комп'ютерних систем, оцінки стійкості та тривалості перехідного процесу. Виявлено, що на реалізацію розглянутих методів необхідна велика кількість операцій, а отже вони мають великі обчислювальні витрати, що ускладнює їх використання у системах реального часу.У роботі розроблено нові математичні моделі ЧЗК першого і другого порядків, які відображають частотні характеристики компонент. На основі отриманих математичних моделей розроблено метод перебудови зі зменшеними обчислювальними витратами за рахунок перетворення «констант» або додаткової величини. Проведено дослідження оцінки стійкості та тривалості перехідного процесу при перебудові та розроблені методи їх оцінки. Для усіх розроблених методів пораховані обчислювальні витрати та порівнянні з існуючими методами. Виявлено, що метод оцінки стійкості зі зменшеними ОВ на 43% ефективніший, а оцінки тривалості перехідного процесу – на 28%. Удосконалений метод на 27% ефективніший для ФНЧ і ФВЧ першого порядку, на 29% - для ФНЧ і ФВЧ другого порядку і на 13% - для СФ і РФ.^UThe work is devoted to solving an urgent scientific and technical problem, increasing the frequency-dependent components (FDC) efficiency, by reducing computational costs during tuning, by analyzing and improving the components model, taking into account the peculiarities of their frequency characteristics and finding their transfer functions coefficients. A study of existing methods for adjusting the frequency-dependent components, assessing the stability and the transient process duration. It is found that these methods implementation requires a large number of operations, and therefore they have high computational costs, which complicates their use in real-time systems.The paper develops new mathematical models of DFC first- and second-order that reflect the frequency characteristics. Based on the obtained mathematical models, a method of restructuring with reduced computational costs due to the conversion of "constants" or an additional value has been developed. The stability assessment and the transition process duration study during the restructuring and developed methods for their assessment. For all developed methods, computational costs are calculated and compared with existing methods. It was found that the estimating stability method with reduced computation is 43% more effective, and estimating the transition process duration is by 28%. The improved tuning method the frequency-dependent components is 27% more efficient for low-pass filter and high-pass filter, 29% - for second-order low-pass and low-pass filter and 13% for SP and BP.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ситніков О. В. 
Моделювання та автоматичне керування тепловим режимом скловарної печі ванного типу: автореферат дис. ... к. т. н. : 05.13.07 / О. В. Ситніков. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація «Моделювання та автоматичне керування тепловим режимом скловарної печі ванного типу» присвячена розробці ресурсо- та енергоефективної системи керування виготовлення скломаси в регенеративній скловарній печі ванного типу. Актуальність роботи визначається особливістю варильної частини, а саме її значним споживання енергетичних ресурсів. Відповідно до сучасних світових тенденції енерго- та ресурсозбереження постало науково-технічне завдання вдосконалення даного технологічно процесу. Дисертаційна робота відображає основні дослідження, що направлені на математичне моделювання та синтез систем керування процесом виготовлення скломаси, також в роботі розроблені загальнотеоретичні положення, сукупність яких є новаторським рішенням наукової проблеми, що має важливе теоретичне і практичне значення. Впровадження розроблених рішень з моделювання скловарної печі та модифікація існуючих систем керування є значним внеском у подальший розвиток енерго- та ресурсозберігаючих рішень у скловарному виробництві. У роботі вперше сформовано модель регенеративної скловарної печі ванного типу з урахуванням технологічних особливостей апарату. Запропоновано алгоритм розрахунку апроксимуючої структури з використанням чебишевського наближення, як найбільш прийнятного методу для дробово-раціональної структури моделі. Для розробленої апроксимованої моделі використано спеціалізоване програмне забезпечення, що дозволяє побудувати температурне поле у вигляді температурного розподілу в конкретному перерізі печі. Вперше розроблено і досліджено систему автоматичного керування процесом виготовлення скломаси з використанням регулятора загального контуру. Для підтвердження отриманих результатів розрахунків і верифікації розроблених чисельних методів в роботі наведено експериментальні дані по моделюванню розробленої системи керування.^UThe dissertation "Modeling and automatic control of the thermal regime of a bath-type glass furnace" is devoted to the development of a resource- and energy-efficient control system for the production of glass mass in a regenerative bath-type glass furnace. The relevance of the work is determined by the peculiarity of the cooking part, namely its significant consumption of energy resources. In accordance with modern world trends in energy and resource conservation, the scientific and technical task of improving this technological process has arisen. The dissertation reflects the main research aimed at mathematical modeling and synthesis of control systems for the glass mass production process, and general theoretical provisions are developed in the work, the totality of which is an innovative solution to a scientific problem that has important theoretical and practical significance. The implementation of developed solutions for modeling the glass furnace and modification of existing control systems is a significant contribution to the further development of energy- and resource-saving solutions in glass production. In the work, for the first time, a model of a bath-type regenerative glass furnace was formed, taking into account the technological features of the device. An algorithm for calculating the approximating structure using the Chebyshev approximation is proposed as the most appropriate method for the fractional-rational structure of the model. For the developed approximate model, specialized software was used, which allows to build the temperature field in the form of temperature distribution in a specific section of the furnace. For the first time, a system of automatic control of the glass production process using a common circuit regulator was developed and researched. To confirm the obtained results of calculations and verification of the developed numerical methods, experimental data on the simulation of the developed control system are presented in the work.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського