Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (610)Книжкові видання та компакт-диски (719)Журнали та продовжувані видання (27)
Пошуковий запит: (<.>A=СЛАБ$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=БОГДАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Слабий М.В. 
Аналіз стану та шляхи оптимізації системи фармацевтичних кадрів в Україні: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.01 / М.В. Слабий ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 46 с. — укp.

Із використанням програмно-цільового методу обгрунтовано шляхи пріоритетного розвитку системи фармацевтичних кадрів України. Розроблено методику дослідження та проведено порівняльний аналіз стану фармацевтичних кадрів на рівні МОЗ України й окремих адміністративно-територіальних регіонів (показники забезпечення на 10 тис. населення, динаміки, вікової структури, мобільності). Наведено рекомендації щодо його оптимізації. Розроблено концепцію, структуру, програмне й інформаційне забезпечення аналітично-соціальних баз даних, зокрема, для визначення потреби в інформації. Вивчено показники динаміки й обгрунтовано шляхи оптимізації професійної підготовки студентів за спеціальностями "Фармація" та "Клінічна фармація" у медичних ВНЗ. Розроблено концепцію неперервної професійної освіти провізорів з фармакоекономіки, інтегрованої з післядипломною підготовкою. Запропоновано методику визначення потреби у штатних одиницях клінічних провізорів для стаціонарних і поліклінічних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) п/р88
Шифр НБУВ: РА372523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Слаба О.В. 
Англоамериканізми в лексико-семантичній системі сучасної німецької мови (на матеріалі галузевої лексики з економіки): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Слаба ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз економічної підсистеми сучасної німецької мови, в якій виокремлено англоамериканізми, охарактеризовано їх типи та визначено тематичні сфери, які вони обслуговують. Встановлено зміни у семантичній структурі англоамериканізмів-термінів в економічній підсистемі німецької мови та виявлено вплив англоамериканізмів на подальший розвиток досліджуваної лексики на лексичному та словотвірному рівнях. Визначено шляхи та закономірності проникнення англоамериканізмів у німецьку мову, механізм їх входження в спеціальну лексику та особливості їх адаптації в лексико-семантичній системі цієї мови. Англоамериканізми та їх деривати об'єднано у словотвірні гнізда з метою виявлення їх словотвірного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-322 +
Шифр НБУВ: РА324422

Рубрики:

      
3.

Богданович А.В. 
Вірулентність iErysiphe graminis f.sp.tritici/i та особливості прояву імунологічних реакцій сортів озимої пшениці до патогену: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / А.В. Богданович ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати оцінки стійкості сортів озимої пшениці за чотирма показниками: балом стійкості, ступенем розвитку хвороби в процентах, розповсюдженням хвороби та швидкістю розвитку інфекції. З'ясовано, що основним лімітувальним фактором для збудника є швидкість розвитку інфекції, обумовлена переважно імунологічними властивостями сортів. Відзначено, що стійкість сучасних вітчизняних сортів є значною мірою неспецифічною. Запропоновано підхід для визначення стійкості сорту шляхом зівставлення балу стійкості зі значенням варіювання ступеню розвитку хвороби. На підставі такого підходу визначено найбільш стійкі сорти. Встановлено расовий та генотипний склад популяції Erysiphe graminis f. sp. tritici, домінуючі раси гриба, а також ефективні та неефективні гени стійкості. Показано, що коливання частоти визначення вірулентних до окремих генів стійкості ізолятів, а також ступінь їх вірулентності, відрізняються залежно від ефективності гену стійкості. Визначено генетичну подібність та генетичні відстані між популяціями Erysiphe graminis f. sp. tritici з різних грунтово-кліматичних зон. Виявлено, що одним з джерел формування окремих диференційованих елементів єдиної популяції, є популяція зі степової зони України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-317.5 + П478.1
Шифр НБУВ: РА321445

Рубрики:

      
4.

Слабоспицька О.О. 
Електрохімічна регенерація водних розчинів перйодату натрію у синтезі діальдегідкрохмалю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.О. Слабоспицька ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі створення замкненої безвідходної за окислювачем технології в синтезі діальдегідкрохмалю. Визначено основні технологічні параметри електрохімічної регенерації водних розчинів перйодату натрію. Доведено можливість багаторазової регенерації перйодату натрію без зниження технологічних показників як на стадії електролізу, так і в синтезі діальдегідкрохмалю. Спосіб забезпечує необхідну чистоту одержуваних продуктів при багаторазовій регенерації водних розчинів перйодату натрію та дозволяє створити замкнену безвідходну за окислювачем технологію синтезу цільового продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.91
Шифр НБУВ: РА307810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Богданович 
Зміни форм магнію дерново-підзолистого грунту Лівобережного Полісся залежно від систем удобрення ярої пшениці: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / Ростислав Петрович Богданович ; Національний аграрний ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.105-434 + П040.171
Шифр НБУВ: РА327116

Рубрики:

      
6.

Слаба Н.А. 
Імунна реактивність організму та система гемостазу у хворих з гострим коронарним синдромом, поєднаним з порушенням гіпофізарно-наднирникової системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.А. Слаба ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексну оцінку функції гіпофізарно-наднирникової системи, стану імунної реактивності та гемостазу у хворих на гострі коронарні синдроми (ГКС). Виявлено дискортицизм, який характеризується низьким рівнем андрогенів та підвищенням глюкокортикоїдної та мінералокортикоїдної активності. Установлено взаємозв'язок між гормонами кори наднирників і фракцією викиду лівого шлуночка. Проведено кореляційний аналіз функціонального взаємозв'язку між гіпофізарно-наднирниковою, імунною та гемостазіологічною ситемами у хворих ГКС. Уперше вивчено вплив порушень гіпофізарно-наднирникової системи на показники імунної реактивності та гемостазу у хворих на нестабільну стенокардію та інфаркт міокарда. Установлено, що зниження рівня андрогенів і підвищення активності глюко- та мінералокортикоїдів у хворих на ГКС асоціється з розвитком Т-клітинного імунодефіциту, гіперкоагуляцією, активацією тромбоцитарно-судинного гемостазу, пригніченням фібринолітичної та антитромбінової активності крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.11-3 +
Шифр НБУВ: РА337630

      
7.

Слабухіна В.А. 
Клініка, діагностика і лікування пародонтиту у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений період (клініко-імунологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.А. Слабухіна ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 19 с. — укp.

Вперше доведено наявність порушень інтегративних процесів в організмі ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, хворих на пародонтит, зокрема між показниками стоматологічного, соматичного, імунологічного, психологічного статусів. У ліквідаторів генералізований пародонтит характеризувався хронічним ареактивним перебігом із вираженими структурними змінами у кістковій тканині пародонта, протікав на фоні тяжкої соматичної патології, підвищеного рівня особистої загальної тривожності, зростання соматичної та нейрогенної напруг. У системі місцевого імунітету виявлено зниження неспецифічної та специфічної резистентності порожнини рота, системний імунітет характеризувався дисбалансом взаємовідносин імунокомпетентних клітин, зниженням функціональної активності імунної системи. Вперше досліджено ефективність використання 2 % альтанової мазі у місцевій терапії хворих на пародонтит. Розроблено спосіб патогенетичного лікування пародонтиту з застосуванням імуномодулюючого, антиоксидантного та ноотропного засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА312558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Слабоспицька О.О. 
Моделі та методи експертного оцінювання у життєвому циклі програмних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / О.О. Слабоспицька ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Створено математичний апарат підтримки експертного оцінювання об'єктів життєвого циклу (ЖЦ) програмних систем (ПС ) з метою обгрунтування рішень з ефективного управління перебігом ЖЦ. Запропоновано систему моделей і методів розв'язання формалізованих задач оцінювання об'єктів ЖЦ шляхом проведення їх експертиз, взаємопов'язаних у новому процесі оцінювання, створеного для поповнення ЖЦ. Побудовано модель процесу як системи підпроцесів в оцінюванні заданих альтернатив, а також середовище та методи їх реалізації з використанням введеного відношення метризованої подібності. Досліджено властивості даного відношення, а також гомо- й ізоморфізми алгебричних моделей з ним у середовищі оцінювання. Розроблено повну й ненадлишкову систему методів підтримки підпроцесу оцінювання: інтерактивного формування середовища оцінювання та пошуку в ньому; максимізації якості результату експертизи (для визначення якої введено показники його стійкості й обгрунтованості) з використанням моделі переваг класу "Аргументоване дерево цінності"; формального аналізу ретроспективи експертиз. За допомогою розробленого математичного апарату створено модель процесу управління ризиком і реалізовано програмні засоби його підтримки разом з підпроцесами оцінювання, які впроваджено у проекти інформаційно-аналітичних систем оборонного призначення в організації-розробнику, в яких не передбачено формалізоване управління ризиком. Удосконалено процес розробки ПС: скорочено кількість первинних і досягнуто зниження індикаторів відстежуваних ризиків, забезпечено позитивну динаміку їх співвідношення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА359539

Рубрики:

      
9.

Слабченко М. О. 
Музична культура Херсонщини у контексті регіональних культуротворчих процесів (кінець XIX - початок XX століть): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / М. О. Слабченко ; Нац. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено процеси становлення музичного професіоналізму на Херсонщині кінця XIX - початку XX століть. На підставі вивчення архівних джерел відтворено цілісну картину музичного життя краю в контексті регіональних культуротворчих процесів. Виявлено головні риси й особливості розвитку провідних сфер музичної культури регіону - музичного виконавства, концертного та гастрольного життя, музичної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-4ХЕС)61-69
Шифр НБУВ: РА381527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Слабкий Г.О. 
Обгрунтування і розробка системи спеціалізованої медичної допомоги дорослому населенню великого промислового міста: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Г.О. Слабкий ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Доведено, що існуюча система надання спеціалізованої медичної допомоги є за медичними, соціальними й економічними критеріями недостатньо ефективною. На підставі комплексного соціально-гігієнічного дослідження встановлено доцільність проведення реформування існуючої системи. Науково обгрунтовано нову систему надання спеціалізованої медичної допомоги дорослому населенню міста за сучасних умов. Запропоновано принципово нові структурно-функціональні моделі надання спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної (поліклініки трьох рівнів) і стаціонарної допомоги (лікарні чотирьох типів), розроблено систему їх консолідованого фінансування та визначено ефективність запропонованої системи спеціалізованої медичної допомоги дорослому міському населенню за допомогою критеріїв ВООЗ: доступності, раціональності, задоволеності пацієнтів, соціальної прийнятності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА319953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Слаба У.С. 
Патогенетичне обгрунтування ентеросорбції та цитопротекції для профілактики та лікування гастропатій у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / У.С. Слаба ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати клінічних, лабораторно-інструментальних досліджень хворих на ревматоїдний артрит (РА). Докладно вивчено зв'язки клініко-патогенетичних варіантів перебігу РА з імунологічними, мембранодеструктивними, сполучнотканинними змінами, із рівнем ендогенної інтоксикації; клінічні та ендоскопічні характеристики уражень слизової оболонки гастродоуденальної зони та фактори, що їх спричинили. Наведено патогенетичне обгрунтування застосування ентеросорбції в лікуванні хворих на РА з метою посилення ефекту базової терапії та зниження дози нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) для профілактики ятрогенного ураження слизової оболонки гастродоуденальної зони, викликаного даними препаратами. Доведено профілактичний та лікувальний вплив цитотеку на слизову оболонку гастродуоденальної зони у разі застосування терапії НПЗП. Розроблено диференційований підхід до застосування ентеросорбенту залежно від ступеня активності запального процесу та цитотеку залежно від ендоскопічної картини ураження слизової оболонки ГДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 + Р413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА314874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Богданович Л.В. 
Реактивність системи дихання юних спортсменів в процесі вікового розвитку та спеціалізованого тренування: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Л.В. Богданович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено реактивність системи дихання юних спортсменів циклічних видів спорту в процесі вікового розвитку та спеціалізованого тренування. Встановлено, що реактивність системи дихання людини досить стала величина, за якою конкретну особу можна віднести до типу реагування "спринтер", "стайєр" та "середній тип". Простежено зміни вентиляторної відповіді на гіперкапнію, пов'язані з впливом високих фізичних навантажень під час тренувальних занять. Характер змін служить за критерій оптимізації індивідуального процесу фізичного тренування. Встановлено, що вентиляторна чутливість до гіперкапнії у дівчат-спортсменок залежить від фаз оваріально-менструального циклу. Створено математичну модель залежності реактивності системи дихання у відповідь на гіперкапнічний стимул. Доведено, що реакція серцево-судинної системи на гіперкапнічний стимул під час зворотнього дихання не має системних закономірностей, психофізіологічна реактивність особи не залежить від її типу реагування на гіперкапнію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.41 + Ч511.521
Шифр НБУВ: РА311630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Богданович І.О. 
Роль газети "Терджиман" у пропаганді реформаторських процесів у мусульманській громаді Російської імперії (1883 - 1905 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.О. Богданович ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Узагальнено історіографічну спадщину та проаналізовано джерельну базу з історії кримськотатарської газети "Терджиман". Послідовно висвітлено стан народної освіти й визначено основні напрямки розвитку просвітянських процесів за матеріалами цього видання. З використанням публікацій газети, надано оцінку ситуації в релігійному житті мусульман та розглянуто напрямки реформ органів конфесійного самоврядування. Встановлено основні причини виникнення мусульманських благодійних громад та товариств взаємодопомоги. Висвітлено основні чинники та процес виникнення політичного руху серед тюрко-мусульман. Проаналізовано розвиток ідеології джадидизму, яка відображена в основних художніх творах І.Гаспринського, опублікованих у газеті "Терджиман". Комплексно співставлено зміст газетних публікацій "Терджиману"та основні напрямки реформаторських процесів у мусульманському середовищі Російської імперії та визначено їх взаємозв'язок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)5-7 + Ч612.4(28)711.7
Шифр НБУВ: РА320125 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Слабінська С. В. 
Соціокультурна інтеграція та адаптація мігрантів у сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / С. В. Слабінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Зазначено, що масові міграції є складовими процесу глобалізації та концентрують у собі два спектри проблем глобалізації: економічний та культурний. Наголошено, що стратегічні цілі розвитку України вимагають адекватної міграційної політики. Імміграція є важливим елементом стримування природного збитку населення у випадку зміни нинішньої міграційної політики, не виразно скорельованої з сучасними викликами та перспективами соціально-економічного, демографічного та політичного розвитку України. Встановлено, що в межах міграційної політики першочерговими є проблеми успішної соціальної адаптації й інтеграції мігрантів. Основними перешкодами на шляху інтеграції мігрантів сьогодні є: протидія корінного населення локальних соціумів, слабкі адаптивні можливості частини мігрантів, їх недостатнє входження до повсякденного культурного контексту сторони, відсутність діючих механізмів соціалізації й інтеграції іноетнічних мігрантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-2 + Т3(4УКР)64-7 + С73(4УКР)64-25
Шифр НБУВ: РА374553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Богданович М.Л. 
Трансформація постпозитивістської епістемологічної традиції: основні вектори та сучасні модифікації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / М.Л. Богданович ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 14 с. — укp.

Комплексно проаналізовано феномен трансформації постпозитивізму. Досліджено сутність, закономірності та основні вектори модифікації постпозитивістської епістемологічної традиції в сучасних когнітологічних концепціях. Встановлено значний вплив постпозитивізму на розвиток новітніх тенденцій в філософії та методології пізнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю22г(0)6 + Ю3(0)6-645
Шифр НБУВ: РА314616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Слабко Я. Я. 
Функціонування організаційної культури персоналу сучасних промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Я. Я. Слабко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та методологічні засади соціологічного дослідження стану організаційної культури персоналу сучасного промислового підприємства. Виявлено структурні засади та характер побудови організаційної культури. Визначено специфічні риси організаційної культури персоналу сучасного українського промислового підприємства. З'ясовано наявність і виявлено специфіку зв'язку між фазами розвитку підприємства, стратегією розвитку та формами організаційної культури на промисловому підприємстві. Розроблено механізм і модель управління організаційною культурою персоналу сучасного промислового підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*18:Ч
Шифр НБУВ: РА372175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Богданович О. А. 
Формування та вдосконалення галузевої структури сільськогосподарських підприємств / О. А. Богданович. — Б.м., 2020 — укp.

Мета: розвиток наукових основ та удосконалення практичних рекомендацій щодо формування та оптимізації галузевої структури виробництва сільськогосподарських підприємств в умовах трансформаційних зрушень. Об'єкт: процес формування та удосконалення галузевої структури в сільськогосподарських підприємствах України і Харківської області. Методи дослідження: наукової абстракції, монографічний, економіко-статистичний, розрахунково-конструктивний, ковзного середнього та екстраполяції тренду, стандартизації показників, кореляційно-регресійного аналізу з використанням прикладних комп'ютерних програм, SWOT-аналізу, економіко-математичний та моделювання, графічні і табличні прийоми. Теоретичні результати: здійснено теоретичне узагальнення і наведено нове вирішення науково-практичного завдання щодо формування та удосконалення галузевої структури сільськогосподарських підприємств. Практичні результати: можуть бути використані для подальшого поглиблення теоретичних досліджень з проблеми стратегічного розвитку галузей виробництва та вирішення конкретних практичних завдань галузевої спрямованості для визначення оптимальних параметрів функціонування сільськогосподарських підприємств, оцінки їх потенційних можливостей та виявлення резервів ефективності аграрного виробництва. Наукова новизна: теоретично обґрунтовано та методично забезпечено визначення оптимальних рівнів спеціалізації сільськогосподарських підприємств із різною питомою вагою галузі тваринництва у структурі товарної продукції за критерієм запрограмованого рівня прибутковості виробництва. Ступінь впровадження: відділ агропромислового розвитку Харківської районної державної адміністрації, ТОВ «Відродження» Харківського району, ДП «Дослідне господарство «Кутузівка» Харківського району, Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка. Ефективність: результати дослідження сприяють формуванню та вдосконаленню галузевої структури сільськогосподарських підприємств. Сфера використання: сільськогосподарські підприємства, районні та обласні управління агропромислового розвитку; Міністерство економіки, торгівлі та сільського господарства України, наукові установи НААН, вищі навчальні заклади економічного та аграрного профілів.^UPurpose: development of scientific bases and perfection of the practical recommendations on the formation and optimization of industrial structure of agricultural enterprises in conditions of transformational shifts. Object: the process of formation and improvement of the industry structure in the agricultural enterprises of Ukraine and Kharkiv region. Research methods: scientific abstraction, monographic, Economics and statistics, design-design, moving average and extrapolation of the trend, standardization of indicators, correlation and regression analysis using applications software, SWOT analysis, mathematical and simulation, graphical and tabular methods. Theoretical results: the carried out theoretical generalization and provides a new solution of scientific tasks on development and improvement of industrial structure of agricultural enterprises. Practical results: it can be used to further deepening the theoretical studies on the strategic development of the industries and address specific practical problems of industry focus to determine the optimal parameters of functioning of agricultural enterprises, evaluation of their potential, and identification of reserves of efficiency of agricultural production. Scientific novelty: it is theoretically grounded and methodically provided determine the optimal levels of specialization of agricultural enterprises with different specific gravity of the livestock industry in the structure of commodity products according to the criteria of the programmed level of profitability of production. Level of implementation: Department of agricultural development of Kharkiv regional state administration, Ltd "Revival" of Kharkiv district, SOE "pilot farm "Kutuzivka" of the Kharkiv district, Kharkiv Petro Vasilenko National Technical University of Agriculture. Efficiency: the results of the study contribute to the formation and improvement of the sectoral structure of agricultural enterprises Application area: agricultural enterprises, district and regional departments of agro-industrial development, Ministry of Economy, Trade and Agriculture of Ukraine, scientific institutes of NAAS of Ukraine, higher educational establishments of the economic and agrarian profiles.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Богданович В. В. 
Підготовка майбутніх учителів початкової школи до музично-естетичного виховання учнів в Україні (друга половина ХХ – початок ХХІ століття) / В. В. Богданович. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації здійснено комплексний аналіз підготовки майбутніх учителів початкової школи до музично-естетичного виховання учнів в Україні у другій половині ХХ – на початку ХХІ століття. Виокремлено основні базові поняття, які розкривають сутність музично-естетичного виховання учнів в початкових школах України другої половини ХХ – початку ХХІ століття, що дозволило умовно їх згрупувати: уніфіковані; педагогічні; музично-естетичні.Проаналізовано вплив творчої спадщини видатних українських діячів музичного мистецтва на зміст підготовки майбутніх учителів початкової школи. Схарактеризовано джерельну та історіографічну базу дослідження. Окреслено шляхи творчого використання прогресивних надбань підготовки майбутніх учителів початкової школи в умовах інноваційного розвитку освітнього середовища закладів освіти. Визначено та обґрунтовано три етапи підготовки майбутніх учителів початкової школи до музично-естетичного виховання учнів в Україні у другій половині XX – на початку ХХІ століття: перший – 1950–1976 рр.; другий – 1976–1991 рр.; третій – 1991–2016 рр. Дослідження дозволило визначити перспективи використання набутого досвіду підготовки майбутніх учителів початкової школи до музично-естетичного виховання учнів в Україні.Фактологічний матеріал та джерельна база дослідження можуть слугувати основою для оновлення змісту начальних дисциплін, використовуватися в системі вищої та післядипломної педагогічної освіти для підготовки майбутніх учителів за спеціальністю 013 Початкова освіта та 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) та підвищення їх кваліфікації.^UThe dissertation presents a comprehensive analysis of the system of future primary school teachers' training for musical and aesthetic education of students in Ukraine in the second half of the 20th – the beginning of the 21st century.The study identified the basic concepts that reveal the essence of musical and aesthetic education of students in primary schools of Ukraine in the second half of the XXth – early XXIst century, which allowed to present their interpretation and define three groups of basic concepts: unified, pedagogical, musical and aesthetic.Three stages of training of future elementary teachers for music-aesthetic education of pupils in Ukraine in the second half of the 20th – the beginning of the 21st century are identified and substantiated:The first stage, which covers 1950–1976 years, is the formation of the training of future elementary school teachers for music-aesthetic education of pupils, which accounts for the restoration of the education system in the postwar period.The second stage – 1976–1991 years – is the stability in the training of future primary school teachers for music-aesthetic education of pupils, which is characterized by «stagnation» in reforming the education system of the USSR.The third stage – 1991–2016 years – is the modernization of training of future elementary school teachers for music-aesthetic education of pupils, which includes the period of independent Ukraine as an independent state.The practical significance of the results is to develop and implement research results in the educational process of training future teachers of primary school and music in teaching disciplines: «History of Pedagogy», «Introduction into the specialty» «Theory and methods of education», «Methods of leisure activities for children», «Methods of teaching the educational field of art», «Fundamentals of teaching art disciplines in higher education», «Theory and practice of music and aesthetic education». Factual material and source base of research can serve as a basis for supplementing and updating their content, be used in the system of postgraduate pedagogical education to train future teachers in 013 Primary Education and 014 Secondary Education (Musical art) and their advanced training.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Слаблюк Н. С. 
Адміністративно-правовий статус та особливості трансформації діяльності Державної податкової служби України.: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Н. С. Слаблюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню адміністративно-правового статусу та особливостей трансформації діяльності Державної податкової служби України.Виокремлено п’ять основних історичних етапів діяльності Державної податкової служби України, на яких відбулося езпосереднє становлення служби, її розвиток, модернізація та сучасна трансформація правового статусу установи, зокрема: 1) етап становлення податкової інституції з відповідними профільними повноваженнями у вигляді Головної державної податкової інспекції України (1990–1996 рр.); 2) етап формування прототипних правових засад діяльності Державної податкової адміністрації України (1996–2000 рр.); 3) етап модернізації окремих елементів адміністративно-правового статусу профільної податкової інституції – Державної податкової служби України (2000–2010 рр.); 4) етап декларативного формування уніфікованого митно-податкового органу та його інституційного підпорядкування (2011–2018 рр.); 5) етап трансформації в межах ідеї втілення принципів належного урядування в діяльності Державної податкової служби країни (з 2018 р. й дотепер).Доведено, що у своєму історичному розвитку Державна податкова служба України проходить не лише етап власне становлення, а й окремі стадії модернізації та сучасної еволюційної трансформації свого адміністративно-правового статусу. Обґрунтовано, що більшість змін у діяльності Державної податкової служби України не мали системного й комплексного характеру, відбувалися досить стрімко, хаотично, неповною мірою сплановано, що загалом негативно позначалося на результатах і показниках роботи податкових органів, мало наслідком значний відтік кадрів, нестабільність функціонування податкової системи, додаткові бюджетні витрати, посилення контрольної функції та інші негативні чинники.Зазначено, що створення Державної податкової служби України як спеціального окремого контролюючого органу у сфері оподаткування є найбільш прийнятною моделлю для України (зокрема, за організаційно-управлінською структурою, функціональним призначенням, формою управління) та дає можливість зосередити увагу й зусилля на розробленні та впровадженні необхідних для досягнення основних показників методів.Визначено поняття «трансформація діяльності Державної податкової служби України» як комплексний і поступовий процес становлення, розвитку, модернізації та перетворення організаційно-правових форм податкових органів, зміни їх назв, підпорядкування, функціонального призначення, шляхів взаємодії, чисельності працівників, фінансування, матеріально-технічного забезпечення тощо.Розкрито стан наукових розробок щодо адміністративно-правового статусу та особливостей трансформації діяльності Державної податкової служби України. Доведено відсутність єдиного підходу серед науковців до визначення адміністративно-правового статусу державного органу загалом та Державної податкової служби України зокрема. Виокремлено основні напрями наукових досліджень за предметно-тематичним критерієм. Досліджено правову основу діяльності Державної податкової служби України. Проведено чотирирівневу градацію правової основи діяльності Державної податкової служби України. Охарактеризовано кожний рівень правової основи діяльності Державної податкової служби України, виокремлено характерні особливості. Обґрунтовано, що правова основа діяльності Державної податкової служби України є цілісною системою, елементи якої перебувають в ієрархічній підпорядкованості.Доведено важливість ролі Державної податкової служби України в системі органів державної влади як центрального органу виконавчої влади, що наділений владними повноваженнями та реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Проаналізовано повноваження Кабінету Міністрів України та міністра фінансів у процесі трансформації діяльності Державної податкової служби України. Доведено необхідність розроблення системи заходів, спрямованих на підвищення рівня податкової культури в державі.Досліджено функціональне призначення та основні завдання Державної податкової служби України. Зазначено, що функціональне призначення Державної податкової служби України варто розглядати крізь призму закріплених на нормативному рівні функцій, які належать до компетенції Державної податкової служби України.Доведено, що методи в діяльності податкових органів відіграють важливу роль, оскільки являють собою різноманітні способи, засоби, прийоми та інструменти, завдяки яким відбувається безпосередній вплив суб’єктів управління і їх посадових осіб на об’єкти управління задля виконання покладених на Державну податкову службу України та її органи завдань і функцій. Наголошено на тому, що від правильного вибору й ефективного застосування методів значною мірою залежить рівень досягнення організаційних та управлінських цілей у діяльності Державної податкової служби України.^UThe dissertation is devoted to a comprehensive study of the administrative and legal status and features of the transformation of the State Tax Service of Ukraine.Five main historical stages of the activity of the State Tax Service of Ukraine were distinguished, during which the service was directly formed, its development, modernization and modern transformation of the legal status of the institution took place, in particular: 1) the stage of formation of a tax institution with relevant profile powers in the form of the Main State Tax Inspectorate of Ukraine (1990–1996); 2) the stage of formation of prototypical legal foundations of the State Tax Administration of Ukraine (1996–2000); 3) the stage of modernization of certain elements of the administrative and legal status of the specialized tax institution - the State Tax Service of Ukraine (2000–2010); 4) the stage of declarative formation of the unified customs and tax authority and its institutional subordination (2011–2018); 5) the stage of transformation within the framework of the idea of implementing the principles of good governance in the activities of the State Tax Service of Ukraine (from 2018 to the present).It has been proven that in its historical development, the State Tax Service of Ukraine goes through not only the stage of its own formation, but also separate stages of modernization and modern evolutionary transformation of its administrative and legal status. It is substantiated that most of the changes in the activities of the State Tax Service of Ukraine did not have a systematic and complex nature, they happened rather quickly, chaotically, incompletely planned, which in general negatively affected the results and indicators of the work of tax authorities, resulted in a significant outflow of personnel, instability of the functioning of the tax system , additional budget costs, strengthening of the control function and other negative factors.It is noted that the creation of the State Tax Service of Ukraine as a special separate control body in the field of taxation is the most appropriate model for Ukraine (in particular, in terms of organizational and management structure, functional purpose, form of management) and provides an opportunity to focus attention and efforts on the development and implementation of the necessary achieving the main indicators of the methods.The concept of "transformation of the activity of the State Tax Service of Ukraine" is defined as a complex and gradual process of formation, development, modernization and transformation of organizational and legal forms of tax authorities, changes in their names, subordination, functional purpose, ways of interaction, number of employees, financing, material and technical support etc.The state of scientific intelligence regarding the administrative and legal status and features of the transformation of the State Tax Service of Ukraine has been revealed. The absence of a unified approach among scientists to determining the administrative and legal status of a state body in general and the State Tax Service of Ukraine in particular is proven. The main areas of scientific research are highlighted according to the subject-thematic criterion. The legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine was studied. A four-level gradation of the legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine was carried out. Each level of the legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine is characterized, and characteristic features are highlighted. It is substantiated that the legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine is a complete system, the elements of which are in hierarchical subordination.The importance of the role of the State Tax Service of Ukraine in the system of state authorities as a central body of executive power, which is empowered and implements state tax policy, state policy on the administration of a single contribution to mandatory state social insurance, has been proven. The powers of the Cabinet of Ministers of Ukraine and the Minister of Finance in the process of transformation of the State Tax Service of Ukraine were analyzed. The need to develop a system of measures aimed at raising the level of tax culture in the state has been proven.The functional purpose and main tasks of the State Tax Service of Ukraine were studied. It is noted that the functional purpose of the State Tax Service of Ukraine should be considered through the prism of the functions fixed at the regulatory level, which belong to the competence of the State Tax Service of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Богданович Т. А. 
Розробка біотехнології отримання сполук з протизапальними та антиоксидантними властивостями з «бородатих» коренів Artemisia tilesii Ledeb.: автореферат дис. ... д.філософ : 091 / Т. А. Богданович. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 091 Біологія (09 Біологія). – Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, Київ, 2024.Дисертаційна робота присвячена створенню «бородатих» коренів з високим вмістом флавоноїдів, антиоксидантною, відновною та протизапальною активністю; стимулюванню синтезу поліфенольних сполук та отриманню сухих екстрактів з коренів полину, які мають перелічені вище біологічні активності.Шляхом генетичної трансформації з використанням Agrobacterium (Rhizobium) rhizogenes можна отримати культури «бородатих» коренів, які можуть рости необмежений час на поживних середовищах без додавання регуляторів росту та синтезувати біоактивні сполуки, зокрема флавоноїди, у кількості, що значно перевищує таку у вихідних рослинах. Рослини полину належать до лікарських і відомі синтезом таких сполук як артемізінін, полісахариди, терпени, флавоноїди (кверцетин, лютеолін та ін.). Разом з тим, досі мало вивченим є вид Artemisia tilesii Ledeb. Ці рослини мають обмежений ареал, пристосовані до екстремальних умов існування і можуть бути джерелом біологічно активних сполук. Саме тому, робота була спрямована на отримання флавоноїдовмісних екстрактів з протизапальними та антиоксидантними властивостями з попередньо отриманих автором «бородатих» коренів полину Тілесіуса. Такі екстракти можуть бути використані для створення нових ліків з антиоксидантними та протизапальними властивостями.Метою роботи було створення «бородатих» коренів A. tilesii та отримання з них сполук з протизапальними та антиоксидантними властивостями. Для досягнення поставленої мети було окреслено та вирішено наступні завдання:1) здійснити генетичну трансформацію полину Тілесіуса диким агропіновим штамом Agrobacterium rhizogenes A4; 2) провести скринінг «бородатих» коренів за допомогою біохімічних методів; 3) проаналізувати зв'язок активності генів rolB, rolC, CHS (халконсинтази) та PAL (фенілаланін-амоній-ліази) з швидкістю росту різних ліній «бородатих» коренів та накопиченням ними флавоноїдів;4) визначити вплив умов культивування на ріст «бородатих» коренів, синтез флавоноїдів та антоксидантну активність; 5) оптимізувати спосіб отримання екстрактів з протизапальними та антиоксидантними властивостями.У роботі використано такі методи досліджень: біотехнологічні, біохімічні, молекулярно-генетичні, методи статистичного аналізу даних.Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному. Уперше: 1) проведено комплексний аналіз отриманих ліній «бородатих» коренів A. tilesii, зокрема визначено відмінності у вмісті флавоноїдів, антиоксидантної та відновлювальної активностей, вмісті пероксиду водню, активностей супероксиддисмутази та каталази, а також проведено порівняння особливостей ліній, отриманих з використанням дикого штаму A. rhizogenes та тих, що мають гетерологічні гени ifn-α2b та nptII;2) методом ВЕРХ порівняно вміст фенольних кислот зразків «бородатих» коренів полину Тілесіуса;3) доведено пряму кореляцію активності rolB та rolС генів зі швидкістю росту «бородатих» коренів A. tilesii та обернену кореляцію активності PAL з вмістом флавоноїдів;4) визначено вплив фенілаланіну, освітлення та метилжасмонату на ріст культур «бородатих» коренів A. tilesii, синтез флавоноїдів та антиоксидантну активність;5) показано наявність противірусної та протизапальної активностей у екстрактах «бородатих» коренів A. tilesii;6) оптимізовано спосіб отримання флавоноїдовмісних екстрактів з «бородатих» коренів полину з використанням двоетапного культивування та еліситації метилжасмонатом. Практичне значення отриманих результатів:1) отримані лінії «бородатих» коренів, які проявили антиоксидантну, відновлювальну, противірусну та протизапальну активності, можуть бути джерелом цінних біологічно активних сполук;2) сухий екстракт, отриманий з таких коренів, може використовуватись як основа для виробництва препаратів з рослинної сировини;3) оптимізований спосіб отримання біоактивного флавоноїдовмісного комплексу дозволяє ефективно використовувати корені та масштабувати процес за допомогою культивування коренів на безгормональному рідкому середовищі в біореакторах.Результати теоретичних та практичних досліджень можуть представляти інтерес для фармацевтичної та медичної галузей, а також для біотехнологів та представників промисловості, які зацікавлені у інтенсифікації виробництва сполук з цілим спектром біологічних активностей.Ключові слова: Artemisia tilesii, Agrobacterium (Rhizobium) rhizogenes, rol гени, «бородаті» корені, флавоноїди, вторинний метаболізм, антиоксидантна активність, протизапальна активність, відновлювальна активність, противірусна активність, наночастки, метилжасмонат, еліситори, біоактивний екстракт.^UThesis to fulfill requirements for Doctor of Philosophy degree in the specialty 091 Biology (09 Biology). – Institute of Cell Biology and Genetic Engineering NAS of Ukraine, Kyiv, 2024.The dissertation is devoted to the initiation of hairy roots with a high content of flavonoids, antioxidant, reducing and anti-inflammatory activity; stimulating the synthesis of polyphenolic compounds and obtaining of dry extracts from wormwood roots, which have the biological activities listed above.Via genetic transformation using Agrobacterium (Rhizobium) rhizogenes it is possible to obtain hairy roots that can grow indefinitely on nutrient media without the addition of growth regulators and synthesize bioactive compounds in quantities far exceeding such in parent plants. Wormwood plants belong to medicinal plants. However, the species Artemisia tilesii Ledeb. is still poorly studied. These plants have a limited growth area, are adapted to extreme conditions of existence and can be a source of biologically active compounds. That is why, the work was aimed at obtaining flavonoid-containing extracts with anti-inflammatory and antioxidant properties from the hairy roots of Tilesius’ wormwood, previously received by the author. Such extracts can be used to create new drugs with antioxidant and anti-inflammatory properties.The aim of the work was to create hairy roots of A. tilesii and obtain compounds with anti-inflammatory and antioxidant properties from their extracts. To achieve the goal, following tasks were outlined and solved: 1) carry out genetic transformation of Tilesius’ wormwood with a wild agropine strain of Agrobacterium rhizogenes A4; 2) screen hairy roots using biochemical methods; 3) analyze the relationship between the activity of the rolB, rolC, CHS (chalcone synthase) and PAL (phenylalanine-ammonia-lyase) genes with the growth rate of different lines of hairy roots and their accumulation of flavonoids; 4) determine the influence of cultivation conditions on the growth of hairy roots, synthesis of flavonoids and antioxidant activity; 5) to optimize the method of obtaining extracts with anti-inflammatory and antioxidant properties.The following research methods were used in the work: biotechnological, biochemical, molecular genetic, statistical data analysis methods. The scientific novelty of the obtained results is as follows. For the first time:1) comprehensive analysis of the obtained lines of A. tilesii hairy roots was carried out, in particular, differences in the content of flavonoids, antioxidant activitiy and reducing power, hydrogen peroxide content, superoxide dismutase and catalase activities were determined, and a comparison of the features of the lines initiated using the wild A. rhizogenes strain and those with heterologous ifn-α2b and nptII genes was carried out; 2) content of phenolic acids in samples of the hairy roots of the Tilesius’ wormwood was compared using the HPLC method; 3) direct correlation of the activity of the rolB and rolC genes with the growth rate of the hairy roots of A. tilesii and an inverse correlation of the activity of PAL with the content of flavonoids was proved; 4) the influence of phenylalanine, light and methyl jasmonate on the growth of A. tilesii hairy root cultures, flavonoid synthesis and antioxidant activity was determined for the first time; 5) the presence of antiviral and anti-inflammatory activities in extracts of the hairy roots of A. tilesii was shown for the first time; 6) method of obtaining flavonoid-containing extracts from hairy wormwood roots using two-stage cultivation and elicitation with methyl jasmonate was optimized.Practical significance of the obtained results: 1) the obtained lines of hairy roots, which showed antioxidant, reducing, antiviral and anti-inflammatory activity, can be a source of valuable biologically active compounds; 2) the dry extract obtained from such roots can be used as a basis for the production of bio-safe preparations from plant raw materials; 3) the optimized method of obtaining a bioactive flavonoid-containing complex allows the effective use of roots and the scaling of the process by cultivating roots on a hormone-free liquid medium in bioreactors. The results of theoretical and practical research may be of interest to the pharmaceutical and medical industries, as well as to biotechnologists and industry representatives who are interested in intensifying the production of compounds with a wide range of biological activities. Keywords: Artemisia tilesii, Agrobacterium (Rhizobium) rhizogenes, rol genes, hairy roots, flavonoids, secondary metabolism, antioxidant activity, anti-inflammatory activity, reducing power, antiviral activity, nanoparticles, methyl jasmonate, elicitors, bioactive extract.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського