Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (946)Книжкові видання та компакт-диски (895)Журнали та продовжувані видання (139)
Пошуковий запит: (<.>A=ТАРАСЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕГ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 56
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тарасенко І.Ю. 
"Wojna Domowa" польського хроніста С.Твардовського як історичне джерело та пам'ятка історичної думки: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.Ю. Тарасенко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено фундаментальну віршовану хроніку С.Твардовського "Wojna Domowa" як історичне джерело та пам'ятку історіографії. Наведено максимально повний нарис біографії письменника, проаналізовано вплив суспільно-культурних трансформацій на його творчу діяльність. Розкрито внесок С.Твардовського у формування історіографії Національно-визвольної війни українського народу 1648 - 1658 рр. Висвітлено позитивні здобутки окремих авторів XVIII - XXI ст., які вивчали "твардовіану", виявлено помилкові та застарілі твердження, проаналізовано дискусійні моменти, розкрито малодосліджені аспекти творчості С.Твардовського. Розглянуто основні положення історичної концепції ученого, висвітлено його суспільно-політичні погляди, наведено характеристику та методику опрацювання історичних джерел польським хроністом. Досліджено невідомі раніше події з історії України козацьої доби, зокрема, часів Національно-визвольної війни українського народу 1648 - 1658 рр. та початкового етапу Руїни. Простежено вплив творів С.Твардовського, зокрема "Wojna Domowa", на розвиток української історіографії XVII - XVIII ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)43-4 + Т1(4ПОЛ)43 +
Шифр НБУВ: РА357012

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Тарасенко Д.Л. 
Інноваційний розвиток промислового міста: проблеми та шляхи їх вирішення: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Д.Л. Тарасенко ; Донец. держ. ун-т управління. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено напрями інноваційного розвитку промислового міста в системі місцевого самоврядування як засобу виходу його з кризового стану та стабілізації соціально-економічної ситуації. Обгрунтовано об'єкти державного та місцевого регулювання інноваційних процесів. Запропоновано етапи горизонтального та вертикального процесів. Розроблено концептуальну модель організаційного забезпечення стратегічного управління територіальної структури інноваційної діяльності з використанням стратегічної діагностики, яка дозволяє визначити напрями її місцевого розвитку. Запропоновано методологію формування та прийняття на альтернативній основі інноваційних проектів, які базуються на генерації нових ідей з використанням принципу синектики, що дозволяє вирішувати інноваційні розробки більш високого рівня складності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-55 + Х819(4УКР)011.2-94
Шифр НБУВ: РА374910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тарасенко О.В. 
Інституціональний аналіз трансакційних витрат у корпоративному управлінні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Тарасенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто актуальні проблеми аналізу взаємного впливу інституцій корпоративного управління та трансакційних витрат. Узагальнено базові положення теорії корпоративного управління, обгрунтовано доцільність використання теорії трансакційних витрат для аналізу напрямів розвитку інституцій корпоративного управління. Виявлено особливості формування та еволюції інституцій корпоративного управління, а також ключові фактори, які визначають рівень та структуру трансакційних витрат. Визначено та класифіковано інституції корпоративного управління, розкрито їх вплив на рівень трансакційних витрат. Удосконалено підхід щодо визначення ефективності інституції з урахуванням трансакційних витрат та нерівномірності переговорної сили. Запропоновано концепцію залучення трансакційних витрат до аналізу функціонування інституцій корпоративного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.211 + У9(4УКР)261.6-862-21 +
Шифр НБУВ: РА361482

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Тарасенко О.О. 
Використання в селекції на фітофторостійкість вихідного матеріалу картоплі, створеного на основі філогенетично віддалених видів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.О. Тарасенко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 1998. — 15 с. — укp.

Подані результати досліджень по обгрунтуванню методів використання вихідного матеріалу, створеного на основі Solanum bulbocastanum та інших видів, в селекції на фітофторостійкість в комплексі з іншими господарсько-цінними ознаками. Зроблено висновок про залежність між польовою стійкістю проти фітофторозу листків із стійкістю бульб, урожайністю, крохмалистістю і іншими ознаками, та можливість поєднання їх високих показників в процесі селекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317.5,022

Рубрики:

      
5.

Тарасенко 
Вплив підприємницької діяльності на соціальне розшарування селянства Донбасу у 20-і рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Лідія Борисівна Тарасенко ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-283
Шифр НБУВ: РА365935

Рубрики:

      
6.

Тарасенко О.А. 
Вплив просторових флуктуацій пірологічних параметрів середовища на інтегральні характеристики низової лісової пожежі та умови її гасіння: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.А. Тарасенко ; Акад. цив. захисту України. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Встановлено критерії, що визначають ступінь просторової неоднорідності пірологічних характеристик випадкового горючого середовища. З використанням кореляційної теорії стохастичного аналізу одержано імовірнісну модель швидкості розповсюдження низової лісової пожежі за умов неоднорідного горючого середовища, виявлено найбільш значущі пірологічні фактори, що впливають на швидкість розповсюдження пожежної кромки. Створено стохастичні моделі інтегральних характеристик низової лісової пожежі, що розповсюджується за умов неоднорідного середовища (площі, периметру, імовірності затухання). Показано, що просторові флуктуації пірологічних характеристик призводять до більш швидкого збільшення площі та периметра пожежі, що розповсюджується за умов неоднорідного середовища у порівнянні з такими у випадку пожежі, що поширюється за однорідних умов. Вперше з використанням критерію мінімуму часу локалізації та гасіння низової лісової пожежі одержано оптимальні управлінські рішення щодо початкового розміщення та напрямку руху сил пожежогасіння за умов їх дефіциту вздовж контуру пожежі. Показано, що оптимальне рішення визначається значеннями фізичних параметрів у зоні горіння та характеристиками засобів пожежогасіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П348.5(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА332081

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Тарасенко Т.В. 
Гідроприводні кавітаційні генератори коливань тиску для очищення елементів гідравлічних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 05.02.02 / Т.В. Тарасенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Уточнено фізичну модель генерування кавітаційних коливань тиску в дросельних елементах кавітаційних генераторів коливань тиску (КГКТ) і одержано аналітичні залежності для розрахунку ступеня прискорення кавітаційного струменя у дросельному пристрої КГКТ, оцінки об'єму виділеного повітря у зоні кавітації, а також розмаху кавітаційних коливань тиску для відносного перепаду на кавітаційному генераторі. Запатентовано перспективний спосіб очищення внутрішніх поверхонь трубопроводів. Виявлено кореляційні залежності між розмахом кавітаційних коливань тиску у КГКТ і відносним перепадом тиску на дросельному елементі генератора, а також вплив параметрів генератора на розмах кавітаційних коливань тиску. Виявлено вплив режимів очищення на розвиток кавітаційної ерозії поверхонь елементів і агрегатів гідропроводу, виготовлених з різних конструкційних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К447.3-02 +
Шифр НБУВ: РА369687 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Тарасенко М.О. 
Давньоєгипетські міфи про світобудову (за матеріалами 17-ї глави Книги Мертвих): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.О. Тарасенко ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено давньоєгипетські міфи та їх сюжети, що стосуються проблеми світобудови на підставі змісту тексту та ілюстрацій 17-ї глави "Книги Мертвих" ("Нове царство") з залученням додаткових джерел (письмових і образотворчих), а також порівняльно-релігієзнавчого матеріалу. За результатами дослідження реконструйовано та інтерпретовано важливі сюжети глави, пов'язані з космогонією та міфологічною історією становлення всесвіту, зокрема сюжети про створення та гріхопадіння, як завершальну фазу космогонії, виявлено космографічність відображення темпоральних категорій. Розглянуто час, місце та умови створення даної глави. На підставі одержаних результатів установлено її призначення як путівника по потойбічному світу (Дуату).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)310-7 + Э321.0,18 +
Шифр НБУВ: РА328588

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Тарасенко Т.В. 
Державне стимулювання інноваційного підприємництва в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Т.В. Тарасенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено механізм державного стимулювання інноваційного підприємництва з урахуванням національних особливостей економічної системи та розроблено рекомендації щодо його удосконалення. Розкрито сутність категорії "інноваційне підприємництво", систематизовано існуючі класифікації інновацій. Встановлено провідну роль інноваційного підприємництва у забезпеченні "стійкого розвитку" економічної системи за умов енергетичної та економічної кризи глобального масштабу. Модифіковано модель інноваційного процесу шляхом врахування фактора впливу держави на інвестиційні ресурси інноваційного підприємства. Доведено необхідність створення центрів технологічного трансферу як необхідної ланки між науково-дослідної та виробничою сферою, визначено їх роль в інноваційному розвитку держави. Обгрунтовано можливі шляхи державного впливу на інноваційне підприємництво. Розроблено економетричну модель, що відображає залежність ефективності національного виробництва від інтенсивності здійснення витрат на НДДКР держави та бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-131.1-55 + У9(4УКР)0-131.1-55 +
Шифр НБУВ: РА353262

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Тарасенко І.В. 
Жіноче начало в культурних реаліях ХХ століття: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / І.В. Тарасенко ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено характеристики жіночого начала на підставі культурноантропологічного підходу, в якому сутність людини та її культуру розглянуто у взаємозв'язку. Надано порівняльну характеристику існуючим методам вивчення жіночого начала. Здійснено спробу "жіночої проекції" німецької філософської антропології. Розглянуто схожість властивостей жіночого начала та ігрового принципу. Обгрунтовано можливість аналогій між жіночим і діонісійським началами, чоловічим та аполонівськими началами. Проаналізовано уявлення щодо жіночого начала жінок-філософів. Розглянуто жіночу літературну та філософську творчість і встановлено їх особливості. Проведено порівняння проявів жіночого та чоловічого начал у культурі XX ст. з архаїчними символами жіночого та чоловічого, виявлено їх схожість. Відзначено наявність у сучасній культурі жіночого та чоловічого шляхів особистісного становлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*671 + Ч111.155
Шифр НБУВ: РА316412 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Тарасенко О.А. 
Зниження динамічних навантажень у механізмі в'язання круглов'язальних машин шляхом удосконалення конструкцій голок та клинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.10 / О.А. Тарасенко ; Київ. держ. ун-т технологій та дизайну. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено основні напрямки удосконалення існуючих та розробки нових конструкцій робочих органів механізму в'язання (клинів, голок). Викладено теоретичні засади та висвітлено інженерні методи проектування клинів і голок з пружними робочими елементами, що забезпечують зниження динамічних навантажень у механізмі в'язання круглов'язальних машин. Запропоновано нові конструкції клинів і голок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М380.221-51-04
Шифр НБУВ: РА315566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Тарасенко І. Й. 
Клініко-експериментальне обґрунтування антенатальної профілактики стоматологічних захворювань у вагітних жінок та їх дітей: автореферат дис. ... к. мед. н. : 14.01.22 / І. Й. Тарасенко. — Б.м., 2023 — укp.

Поширеність карієсу зубів серед дітей молодшого віку в Україні зростає, тому розробка антенатальної схеми профілатики стоматологічних захворювань стає все більш актуальною. В експерименті на щурах було встановлено оптимальний термін введення одонтотропних препаратів – друга половина внутрішньоутробного розвитку з подальшим продовженням профілактики під час лактації. При радіоізотопному дослідженні було встановлено, що антенатальне введення фтористого натрію самкам запобігає зниженню інтенсивності біосинтезу білка в молярах та щелепах потомства, індуковане карієсогенною дієтою. Введення самкам щурів протягом другої половини вагітності та лактації комплексу препаратів (фтористий натрій, гліцерофосфат кальцію та вітаміни «Аеровіт») гальмувало розвиток каріозного процесу у їх потомства ефективніше, ніж при застосуванні цих препаратів окремо. Радіоізотопні дослідження встановили, що введення самкам щурів у період вагітності та лактації комплексу препаратів призводить до інтенсифікації білкового та мінерального обміну в звапнених тканинах. Застосування комплексу препаратів нового покоління «Кальцикер», «Алфавіт для вагітних» та «Вітафтор» у щурів в анте- та постнатальному періоді виявилося найбільш ефективним і може бути рекомендовано жінкам у середині другого триместру вагітності та під час годування груддю з метою формування стійких до карієсогенних факторів зубів та попередження тим самим розвитку карієсу у дітей. У вагітних жінок при застосуванні комплексу препаратів, що регулюють кальцій-фосфорний обмін, забезпечують правильний розвиток тканин зубів та кісткової тканини скелету і мають протикаріозний та протизапальний ефект, карієпрофілактична ефективність за 4 місяці склала 29,8 %, покращився стан тканин пародонту та стан гігієни порожнини рота, біохімічні показники ротової рідини як у жінок під час вагітності, так і у їхніх народжених дітей. Спектроколориметричні дослідження тканин пародонту показали, що розроблений комплекс сприяє підвищенню ефективності функціонування системи захисту гіалуронова кислота – гіалуронідаза, а також дозволяє відновити порушений функціональний стан мікрокапілярного русла ясен і покращити кровоток в них.^UThe prevalence of dental caries among young children in Ukraine is increasing, so the development of an antenatal scheme for the prevention of dental diseases is becoming more and more relevant. In an experiment on rats, the optimal period of administration of odontotropic drugs was established - the second half of intrauterine development with further continuation of prophylaxis during lactation. In a radioisotope study, it was established that the antenatal administration of sodium fluoride to females prevents a decrease in the intensity of protein biosynthesis in the molars and jaws of the offspring, induced by a cariogenic diet. Administration of a complex of drugs (sodium fluoride, calcium glycerophosphate, and Aerovit vitamins) to female rats during the second half of pregnancy and lactation inhibited the development of the carious process in their offspring more effectively than when these drugs were used separately. Radioisotope studies established that administration of a complex of drugs to female rats during pregnancy and lactation leads to intensification of protein and mineral metabolism in calcified tissues. The use of a complex of drugs of the new generation "Calcyker", "Alphavit for pregnant women" and "Vitaftor" in rats in the ante- and postnatal period proved to be the most effective and can be recommended to women in the middle of the second trimester of pregnancy and during breastfeeding in order to form resistant to cariogenic dental factors and thereby prevent the development of caries in children. In pregnant women, when using a complex of drugs that regulate calcium-phosphorus metabolism, ensure the correct development of tooth tissue and bone tissue of the skeleton and have an anti-caries and anti-inflammatory effect, the caries prevention efficiency in 4 months was 29.8%, the state of periodontal tissues and the state of cavity hygiene improved mouth, biochemical indicators of oral fluid both in women during pregnancy and in their newborn children. Spectrocolorimetric studies of periodontal tissues showed that the developed complex contributes to increasing the effectiveness of the hyaluronic acid-hyaluronidase protection system, and also allows to restore the impaired functional state of the microcapillary bed of the gums and improve blood flow in them.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Тарасенко К.В. 
Клініко-патогенетичне значення сполучної тканини при пізніх гестозах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / К.В. Тарасенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню патогенетичної ролі сполучної тканини при пізніх гестозах різного ступеня тяжкості. Встановлено, що пізні гестози супроводжуються дезорганізацією основної речовини сполучної тканини. Характерним для пізніх гестозів є підсилення розпаду протеогліканів, а також підвищення загальної протеолітичної активності крові. Запропоновано визначення рівня екскреції із сечею гексуронових кислот для діагностики пізних гестозів та переходу прегестозу в гестоз. Доведено, що поєднане застосування препаратів (екстракт ехінацеї пурпурової, alpha-токоферола ацетату та вітаміну А) зменшує порушення сполучної тканини при пізніх гестозах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3

Рубрики:

      
14.

Тарасенко К.В. 
Конституційно-правовий статус Ради національної безпеки і оборони України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.В. Тарасенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено виникнення та розвиток ідеї забезпечення національної безпеки й оборони в Україні та світі, генезу Ради національної безпеки й оборони України. Проаналізовано склад, структуру та порядок формування Ради націонашльної безпеки й оборони України, розроблено пропозиції щодо удосконалення організаційно-функціональної будови, запропоновано внесення змін у порядок її формування та склад. Розкрито елементи конституційно-правового статусу, принципи, компетенцію, форми та методи діяльності, відповідальність Ради національної безпеки й оборони України. Встановлено необхідність законодавчого закріплення форм і методів діяльності та відповідальності. Розглянуто систему забезпечення національної безпеки України як складової частини системи національної безпеки України, а також поняття системи забезпечення національної безпеки України, визначено органи, які є складовими даної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)4 + Х819(4УКР)011.1 +
Шифр НБУВ: РА370945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Тарасенко О.С. 
Корпоративна власність: формування і функціонування в сучасній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.С. Тарасенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено актуальну проблему формування та функціонування корпоративної власності, обгрунтовано методологічні засади її аналізу. Зроблено структуризацію відносин власності у процесі їх еволюції, зокрема, у період монополізації капіталістичної та соціалістичної економіки та за умов зростання трансакційних витрат. Розглянуто основні етапи формування корпоративної власності в Україні. Визначено спільні й особливі характеристики акціонерної та корпоративної форм власності, досліджено процес функціонування суб'єктів корпоративного сектора економіки, зокрема, промислово-фінансових груп (ПФГ) і кластерів. Обгрунтовано базові принципи корпоративного управління, встановлено відповідність суб'єктів корпоративної власності України тенденціям світової економіки, розкрито її місце та роль у постіндустріальній економічній системі. Виявлено, що у процесі еволюції відносин власності була сформована корпоративна власність як переважна форма власності майбутньої економіки. Встановлено, що акціонерна та корпоративна власність не є тотожними її формам, а власність акціонерного товариства є лише складовою корпоративної власності. Доведено більш ефективне функціонування суб'єктів корпоративної власності, що забезпечує економічне зростання країни. З'ясовано, що перспективними суб'єктами корпоративної власності є ПФГ і кластери. Зіставлено основні характеристики економічного та неекономічного типів цивілізації за такими ознаками, як провідний сектор, засоби виробництва, тип діяльності, форма власності, прибуток, тип людини, характер відносин, організаційний тип, спосіб обміну та принципи оцінки. Встановлено позитивний вплив розвитку корпоративної власності на активізацію процесу формування інтелекту нації, що відповідає неекономічному типу цивілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.352 + У9(4УКР)291.6-141 +
Шифр НБУВ: РА357002

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Тарасенко А.А. 
Міфологічні мотиви і образи в образотворчому мистецтві Одеси останьої третини ХХ - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / А.А. Тарасенко ; Харк. держ. акад. дизайну і мистецтв. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено міфологічні мотиви й образи у творах одеських художників останньої третини XX - початку XXI ст. З'ясовано, що основними типологічними напрямками їх творчості є неокласичний, в якому античний міф виступає як парадигма, та фольклорний, що характеризується ремінісценцією мотивів і образів традиційної національної культури в індивідуальній міфотворчості. Встановлено, що у творах майстрів неокласичного напрямку найбільш поширеними є запозичені з давньої міфології мотиви творення світу, бінарної єдності та протилежності чоловіка й жінки, а також діонісійства, змієборства, шляху, оновлення-звільнення, сну, народження-смерті-відродження. Виявлено, що основою індивідуальної міфотворчості художників фольклорного напрямку є народна культура, фольклор, традиції ритуальної організації життя. У творчості цих майстрів виділено міфологічні мотиви й образи, які мають архетипічне інваріантне ядро: дерево, дім, хрест, космічне яйце, пращур, мати, дитина. Встановлено розширення часових і просторових меж і розвиток полістилістики у творчості одеських художників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ103(4УКР-2ОДЕ)6-3 +
Шифр НБУВ: РА352727

Рубрики:

      
17.

Тарасенко Р.О. 
Метод аналізу і підвищення якості навчальних вибірок нейронних мереж для прогнозування часових рядів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.О. Тарасенко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено формалізовані основи формування навчальної вибірки (НВ) для нейронної мережі (НМ) у задачах прогнозування часових рядів. Досліджено процес прогнозування та виявлено його основні характеристики. Запропоновано формальний опис процесу формування НВ для конкретної задачі прогнозування. Представлено спосіб дискретизації опису розпізнавальної ситуації для навчальних наборів. Апробовано методику аналізу якості НВ, яка базується на запропонованих показниках. Наведено методику підвищення якості НВ, що забезпечує виконання принципу інваріантності у часі, та визначеного співвідношення між значеннями повторюваності та суперечливості. Розроблено програмний процесор, що реалізує зазначені методики. Дані, одержані у роботі, підтверджені під час прогнозування у задачах валютного ділінгу, а також у задачах аналізу процесів соціально-економічного розвитку приморських міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З810.22
Шифр НБУВ: РА319757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Тарасенко Я. В. 
Метод семантичного стиснення текстової інформації для протидії комп'ютерній лінгвістичній стеганографії / Я. В. Тарасенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційне дослідження вирішує актуальну науково-практичну задачу підвищення ефективності протидії комп'ютерній лінгвістичній стеганографії на основі розробки та впровадження методу семантичного стиснення текстової інформації з втратами, що базується на дискурсному аналізі. Розроблено метод семантичного стиснення текстової інформації для протидії комп'ютерній лінгвістичній стеганографії, що забезпечує проведення атаки на лінгвістичну стегосистему з метою видалення стегоповідомлення шляхом семантичного стиснення тексту з урахуванням широкого спектру засобів стеганографії та початкової семантичної структури тексту. Метод забезпечує комплексний стегоаналіз текстових даних на основі дискурсного аналізу та відзначається можливістю виявлення та стиснення неосмислених текстів. Нова концепція дискурсного аналізу за допомогою інтенсіональної логіки сприяє ефективному дослідженню текстів будь-якої тематики та стилю. Методи реферування тексту та методи морфологічного і синтаксичного аналізу адаптовані для врахування можливого використання засобів стеганографії.Програмна реалізація методу доводить його ефективність для обробки великих масивів текстових даних англійською мовою. Крім того, реалізована система захисту програмного комплексу від перевантаження.Експериментальне дослідження виявило ефективність стиснення в межах від 64% для речень до 79% для осмислених текстів та 93% для неосмислених текстів. Імовірність повного видалення стегоповідомлення в середньому не нижче 98,65%. Розроблена система стегоаналізу охоплює значно ширший спектр досліджуваних елементів, порівняно з аналогами, а метод ефективно протидіє актуальним загрозам.Ключові слова: комп'ютерна лінгвістична стеганографія, семантичне стиснення тексту, текстовий стегоаналіз, автоматизований стегоаналіз, визначення осмисленості тексту, атака на лінгвістичну стегосистему, протидія комп'ютерній лінгвістичній стеганографії, лінгвістична стегосистема, комп'ютерний стегоаналіз, атака стисненням.^UThe actual scientific and practical problem of increasing the effectiveness of computer linguistic steganography countering based on the development and implementation of the method of the textual information semantic compression with loss based on discourse analysis is solved in the thesis. The method of the textual information semantic compression for counteracting computer linguistic steganography is presented. It provides an attack on the linguistic stegosystem to remove or destroy the main part of a stegomessage by semantic compression of the text, taking into account the wide range of steganography means and the initial semantic structure of the text. The method consists of five stages: automated linguistic analysis of the text, evaluating its comprehension and allocation of the basic meaning, compression, modification and formation of the final text after making changes. The method fully provides a comprehensive steganalysis of textual data on the basis of discursive analysis and is effectively allocated by the ability of meaningless and artificially generated texts detection and compression. The new concept of discursive analysis helps to study texts of any subject and style. Methods of text abstracting, on which the compression is based and methods of morphological and syntactic analysis, on which the research of discourse is based, are adapted to take into account the possible use of means of steganography. Mathematical methods of attacking the stegosystem are effectively and harmoniously combined with linguistic methods of analysis with the help of natural languages formal grammars elements and intensional logic, the peculiarities of which use determine the developed concept for discursive analysis.On the basis of the developed method, a program complex was implemented that detects the presence of the text modification traces by the means of linguistic steganography and makes changes to the text by its compression and modification without losing the semantic structure and semantic loading in order to remove the possible stegomessage. So, the automation of the text-research process is achieved in order to detect the presence of a hidden message in it. It provides a significant increase in the efficiency of textual data large arrays in English processing. The system of the software complex protection from the overload is implemented, which prevents the increase of the execution time for more than 20,000 milliseconds. The modular structure of the developed software complex allows to cover a wide range of threats and to adapt the software for specific conditions. Flexible two-stage setting allows to distribute executable functions between the subsystems and to increase the efficiency of the system depending on the required practical task.The experimental study, which proved the efficiency and effectiveness of the method and the software complex, developed on its basis, was carried out. It has been found that compression efficiency ranges from 64% for sentences to 79% for meaningful texts and 93% for meaningless texts. At the same time, the probability of the stegomessage removal on average is not lower than 98.65%. Due to the complex approach and the wide range of possible threats, the effectiveness of the attack on the stegosystem increases, although at the same time with the volume of text increasing, the probability of steganalization mistakes occurrence of the first (perception of an empty container as a filled) type and the second (perception of a filled container as an empty) type increases too. Also, the developed system of steganalysis covers a much wider spectrum of investigated elements according to the tasks of the research and provides a significantly higher index of stegoattack efficiency than in the use of similar steganalizers. Comparison with existing abstracting systems has proven the efficiency of using the developed system for steganography tasks, and also revealed a higher compression ratio of the text. The created method takes into account the available methods of textual steganography and is effective in counteracting current threats.A comprehensive approach to steganalization and compression opens up a wide range of possibilities for application of the software complex, realized by the method for solving many practical tasks of cybersecurity.Keywords: computer linguistic steganography, semantic compression of the text, textual styganalysis, automated steganalysis, determination of the textual meaningfulness, attack on the linguistic stegosystem, counteraction the computer linguistic steganography, linguistic stegosystem, computer steganalysis, attack by compression.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Тінькова Д. С. 
Методика навчання стереометрії учнів професійно-технічних навчальних закладів машинобудівного профілю / Д. С. Тінькова. — Б.м., 2021 — укp.

У межах дисертаційної роботи здійснено ґрунтовний аналіз науково-педагогічної та навчально-методичної літератури з предмета дослідження. Запропоновано тлумачити предметну математичну компетентність учнів ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю як набуту характеристику особистості, яка 1) поєднує в собі цінності, мотиви, математичні знання, навички, уміння, особистісні якості; 2) проявляється у готовності і здатності розв'язувати професійні завдання, у розумінні учнем суті методу математичного моделювання та спроможності його застосовувати принаймні на прематематичному рівні у фаховій діяльності.Визначено складники предметної математичної компетентності учнів ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю: аксіологічний, когнітивний, діяльнісний, рефлексивний, особистісний.Виокремлено критерії сформованості математичної компетентності учнів ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю: мотиваційний, когнітивний, діяльнісний, рефлексивний. Визначено рівні сформованості предметної математичної компетентності учнів ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю (початковий, середній, достатній, високий).Теоретично обґрунтовано, розроблено і апробовано модель компетентнісно орієнтованої методики навчання стереометрії учнів ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю, що містить чотири взаємопов'язані блоки: цільовий; змістовий; процесуальний; оцінювально-результатний.Реалізація цільового блоку передбачає виокремлення стратегічних і тактичних цілей навчання стереометрії та їх конкретизацію відповідно до змістового наповнення навчального матеріалу та вимог нормативних документів щодо його засвоєння учнями.Реалізація змістового блоку передбачає оновлення змісту стереометричної підготовки учнів шляхом доповнення традиційного змісту навчання професійно значущим матеріалом та компетентнісно орієнтованими завданнями й проєктами.Реалізація процесуального блоку передбачає доповненню традиційних методів навчання інноваційними модифікаціями творчих методів навчання з опорою на групові форми роботи учнів.Реалізація оцінювально-результатного блоку передбачає доповненню традиційного оцінювання методиками рефлексії на різних етапах уроку з використанням сучасних онлайн сервісів, зокрема Mentimeter.Програма експериментальної роботи включала констатувальний, пошуковий та формувальний етапи. За результатами реалізації моделі компетентнісно орієнтованої методики навчання стереометрії учнів ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю у процесі формувального експерименту в експериментальних групах рівень математичної компетентності учнів підвищився порівняно з констатувальним етапом. На 5% стало більше учнів з високим рівнем математичної компетентності, на 17,22% більше стало учнів з достатнім рівнем математичної компетентності, а кількість учнів з низьким та середнім рівнем математичної компетентності знизилась до 0,55% та 21,67% відповідно. Результати педагогічного експерименту підтвердили ефективність розробленої компетентнісно орієнтованої методики навчання стереометрії учнів ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю, що виражається у позитивній динаміці рівнів математичної компетентності учнів ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю в експериментальних групах порівняно з контрольними групами.Наукова новизна дослідження полягає у тому, що:– уперше теоретично обґрунтовано, розроблено та експериментально перевірено компетентнісно орієнтовану методику навчання стереометрії учнів ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю; визначено зміст поняття «предметна математична компетентність майбутніх робітників машинобудівного профілю»; визначено складники предметної математичної компетентності майбутніх робітників машинобудівного профілю, критерії, показники, рівні її сформованості в учнів ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю;– удосконалено методичну систему навчання стереометрії учнів ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю;– дістали подальшого розвитку система цілей, змісту, методів, організаційних форм і засобів навчання стереометрії, що сприяють реалізації компетентнісного підходу в освітньому процесі ЗП(ПТ)О.Практична значущість дослідження полягає в тому, що в освітній процес ЗП(ПТ)О машинобудівного профілю впроваджено компетентнісно орієнтовану методику навчання стереометрії, розроблено збірник компетентнісно орієнтованих задач зі стереометрії для учнів ЗП(ПТ)О та освітній веб-ресурс «Цікава стереометрія» для організації індивідуальної та групової роботи на уроці та в позаурочний час.^UWithin the framework of the thesis, a thorough analysis of scientific-pedagogical and educational-methodological literature on the subject of research has been carried out. The research paper suggests interpreting the subject mathematical competence of engineering technology trade education students as an acquired characteristic of personality, which 1) combines values, motives, mathematical knowledge, skills, abilities, and personal qualities; 2) is manifested in the willingness and ability to solve professional problems, in the student's understanding of the essence of the method of mathematical modeling and the ability to apply it at least at the pre-mathematical level in professional activities.The components of subject mathematical competence of engineering technology trade schools students are determined: axiological, cognitive, activity, reflective, personality.The criteria of mathematical awareness of engineering technology trade schools students are identified: motivational, cognitive, activity, reflexive. The levels of generating subject mathematical competence of engineering technology trade schools students (initial, average, sufficient, and high) are determined.The model of competence-oriented method of teaching stereometry to engineering technology trade schools students, containing four interconnected blocks, is theoretically substantiated, developed and tested: target; semantic; procedural; evaluation-result.Implementation of the target block involves the separation of strategic and tactical goals of teaching stereometry and their specification according to material and requirements of normative documents on its mastering by students.Implementation of the content block involves updating the content of stereometric training of students by supplementing the traditional content of teaching professionally relevant material and competency-oriented tasks and projects. Implementation of the procedural block involves the addition of traditional teaching methods of innovative modifications of creative teaching based on group forms of student work.Implementation of the evaluation-result block involves supplementing the traditional assessment with methods of reflection at different stages of the lesson using modern online services, including Mentimeter.The program of experimental work included ascertaining, search and formative stages. According to the results of the implementation of the model of competence-oriented methods of teaching stereometry to engineering technology trade schools students in the process of forming experiment in experimental groups, the level of mathematical competence of students increased as compared to the statement stage. There were 5% more students with a high level of mathematical competence, 17.22% more students with a sufficient level of mathematical competence, and the number of students with low and medium level of mathematical competence decreased to 0.55% and 21.67%, respectively. The results of the pedagogical experiment confirmed the effectiveness of the developed competency-oriented method of teaching stereometry of engineering technology trade schools students, which is expressed in the positive dynamics of levels of mathematical competence of engineering technology trade schools students in experimental groups as compared to control groups.The scientific novelty of the study involves:– for the first time the competence-oriented method of teaching stereometry to engineering technology trade schools students is theoretically substantiated, developed and experimentally tested; the content of the concept “subject mathematical competence of pre-service engineers” is determined; the components of subject mathematical competence of pre-service engineers, criteria, indicators, levels of its formation in engineering technology trade schools students are determined;– the methodical system of teaching stereometry to engineering technology trade schools students has been perfected;– the system of goals, content, methods, organizational forms and means of teaching stereometry, which contribute to the implementation of the competency approach in the educational process at engineering technology trade schools received further development.Practical significance of the research lies in it that competency-based methods of teaching stereometry have been introduced into the educational process in engineering technology trade schools, a tutorial, comprising competency-oriented stereometry problems for engineering technology trade schools students and an educational web resource “Exciting stereometry” for individual and group work in class and beyond has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Тарасенко І. О. 
Методологічні основи сталого розвитку підприємств легкої промисловості: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / І. О. Тарасенко ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Запропоновано нову цілісну концепцію збалансованого розвитку економічної, екологічної та соціальної сфер підприємства, що забезпечується сукупністю теоретико-методологічних положень, практичних інструментів і механізму забезпечення сталого розвитку підприємств легкої промисловості України. Систематизовано фактори зовнішнього середовища, які суттєво впливають на рівень економічного потенціалу підприємства. Розроблено методологічні основи управління економічною, екологічною та соціальною сферами підприємства. Систематизовано й адаптовано практичний інструментарій реалізації економічних рішень в зазначених сферах для використання на підприємствах шкіряної та хутрової промисловості. Визначено перспективи та розроблено сценарії сталого розвитку підприємств шкіряної та хутрової промисловості з урахуванням рівня їх економічного потенціалу та тенденцій зміни зовнішнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.11
Шифр НБУВ: РА379717 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського