Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (316)Книжкові видання та компакт-диски (218)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=ТОДОР$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Тодоров В.І. 
Болгари Українського Придунав'я: етногеографічна характеристика: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Тодоров ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено етногеографічне дослідження болгар Українського Придунав'я, найбільшої частини даної етнонаціональної групи країни. Обгрунтовано теоретико-методологічні принципи суспільно-географічного дослідження етнонаціональних груп, розселених у поліетнічному регіоні. Розроблено концепцію територіальних етногеографічних систем (ТЕГС). Виділено таксономічні рівні й етнонаціональні типи ТЕГС. Визначено місце та роль болгар у процесі заселення й освоєння території межиріччя Дунаю та Дністра. Проаналізовано основні види життєдіяльності болгар - відтворювальну, господарську та суспільно-політичну. Акцентовано увагу на трансформації життєдіяльності болгар Українського Придунав'я у 1990-х рр. - початку XXI ст. Визначено основні напрямки оптимізації територіальної організації життєдіяльності населення з метою забезпечення стійкого розвитку ТЕГС різних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + У049(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА363534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Тодорова В.Г. 
Емоційно-вольовий образ "Я" студентів, що займаються різними видами фізичної культури: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Г. Тодорова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса). — О., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено теоретико-методологічне узагальнення та нове розв'язання проблеми прояву та формування емоційно-вольового образу "Я" у студентів. Даний образ розглянуто як систему особистісних уявлень про власну емоційно-вольову сферу, завдяки якій людина вибирає певні дії, що припускають подолання проблем, що виникають перед ним. Виділено основні компоненти структури емоційно-вольового образу "Я" особистості, а саме: когнітивний (уявлення людини про власну емоційно-вольову сферу), афективний (уявлення про емоційне ставлення до неї), поведінковий (здатність регулювати діяльність і поведінку на підставі таких уявлень). Установлено опосередковану залежність між емоційно-вольовим образом "Я" та заняттями нетрадиційними видами спорту: йогою, айкідо, карате, кунг-фу, ушу. Доведено, що емоційно-вольовий образ "Я" визначається специфікою конкретної діяльності та відрізняється у студентів, що займаються різними видами фізичної культури. Розроблено психофізичну систему формування даного образу, яка передбачає поєднання психологічних і фізичних вправ, які мають різну спрямованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.2 +
Шифр НБУВ: РА340385

Рубрики:

      
3.

Тодоров І.Я. 
Європейська і євроатлантична інтеграція України: загальнонаціональний та регіональний виміри (1991 - 2004 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.Я. Тодоров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 38 с. — укp.

Систематизовано методологічні підходи до вивчення процесів європейської та євроатлантичної інтеграції України. З'ясовано її геополітичне й історичне підгрунтя. Розкрито політичні та правові засади європейського та євроатлантичного вибору України. З'ясовано суть проблем співробітництва України з Європейським Союзом, зокрема, характер процесу адаптації українського законодавства до права ЄС. Виявлено та систематизовано основні підходи до проблеми співпраці з Організацією Північноатлантичного Договору. Проаналізовано систему роботи центральних органів законодавчої, виконавчої та судової влади України у напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції. Узагальнено досвід української системи освіти як особливого провідника політики європейської та євроатлантичної інтеграції. Досліджено місце та роль українських регіонів, регіональних органів виконавчої влади, регіонального та місцевого самоврядування в реалізації європейського покликання держави. Проаналізовано програмні засади та діяльність українських політичних партій щодо державного курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Визначено вплив недержавних громадських організацій на стан європейської та євроатлантичної інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 +
Шифр НБУВ: РА354010

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Тодоріко Л.Д. 
Зміни щитоподібної залози та дії кортизолу при хронічних обструктивних захворюваннях легень: особливості патогенезу та удосконалення лікування хворих старших вікових груп: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Л.Д. Тодоріко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 44 с. — укp.

Установлено різну поширеність варіантів тиреоїдної дисфункції залежно від особливостей вертикальної регуляції (гіпофіз - щитовидна залоза (ЩЗ) - периферійна конверсія), що формуються у хворих на хронічні обструктивні захворювання легень старшого віку на тлі гіпокортизолемії за гіпотиреоїдним адаптивним типом. Визначено їх вплив на клінічний перебіг захворювання. Розкрито механізм прогресування та фактори формування системних дизгормональних проявів за умов хронічних обструктивних захворювань легень у літньому та старечому віці на підставі результатів вивчення гормональної, метаболічної, гемостазіологічної, цитокінової, апоптичної ланок гомеостазу, гормондепонувальної функції еритроцитів, морфологічних і ультраструктурних змін бронхолегеневої паренхіми, тканини гіпофізу, щитовидної та наднирникових залоз залежно від варіанта функціональної активності ЩЗ та рівня кортизолу. Запропоновано алгоритм діагностування та спосіб прогнозування розвитку тиреоїдної гіпофункції. Патогенетично обгрунтовано, розроблено й апробовано схему диференційованого лікування, застосування якої знижує кількість ускладнень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-92 + Р415.1-92 +
Шифр НБУВ: РА366769

Рубрики:

      
5.

Тодор О.Г. 
Клінічне обгрунтування діагностичних методів дослідження при центральній серозній хоріоретинопатії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / О.Г. Тодор ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування нових методів дослідження зорових функцій і очного дна (аутоскотометрії, метаморфометрії, кольорового тесту, модифікованої автокампіграфії, динамічної та скануючої офтальмоскопії) для підвищення ефективності ранньої діагностики центральної серозної хоріоретинопатії (ЦСХ). За допомогою клінічних неінвазивних методів дослідження встановлено, що ознаками відшарування пігментного та нейроепітелію у разі ЦСХ є: позитивна транзиторна скотома, метаморфопсії за типом конкав-феномена, мікропсія, тривалість фотострес-тесту більш ніж 4,8 хв., симптом дископодібної або сегментарної інтраіллюмінації, симптом осередковаого помутніння та гіпорефлексії сітківки, крайовий дуговий рефлекс. Розроблено алгоритм ранньої діагностики ЦСХ, що складається з наступних етапів: анамнестичного, функціонального, офтальмоскопічного та флюоресцентно-ангіографічного. Запропоновано клінічну класифікацію ЦСХ, що містить різновиди форм за перебігом (гостру, хронічну, рецидив), стадіями (початкову, розвинену, регресуючу, наслідок), локалізацією патологічного процесу (центральну, парацентральну), розташуванням "точки протікання" (фовеолярну, фовеальну, парафовеальну, парамакулярну) за ФАГ та атипові форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.901.1-43 +
Шифр НБУВ: РА331786

Рубрики:

      
6.

Тодорів І.В. 
Особливості біоелектричного картування головного мозку у хворих з лімбічною епілепсією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / І.В. Тодорів ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Встановлено значення різних методів математичної обробки електроенцефалографії в оцінці функціональної активності головного мозку в обстежуваних хворих. Вивчено особливості біоелектричної активності та клініки у хворих на лімбічну епілепсію післяінфекційного та післятравматичного походження. Показано особливості та динамічні характеристики епілептичних і протиепілептичних систем у обстежених хворих, визначено критерії оцінки прогнозу розвитку захворювання. На підставі результатів дослідження поглиблено розуміння електрофізіології лімбічної епілепсії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709-2-3
Шифр НБУВ: РА313837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Тодорова Л.В. 
Особливості вирощування та використання сильфію пронизанолистого в умовах Південного Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Тодорова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження особливостей формування продуктивності сильфію пронизанолистого у разі вирощування за посушливих умов Південного Степу залежно від складових технології вирощування: строків сівби та схеми розміщення рослин, строків укосу, віку рослин і тривалості використання плантацій. Установлено залежність росту, розвитку та формування врожайності сильфію пронизанолистого від умов вегетації, взаємопов'язаних з гідротермічним режимом грунтово-кліматичної зони й основними технологічними елементами. Визначено оптимальну схему розміщення рослин у посіві та строки їх укосу для одержання максимального врожаю. Виявлено залежність біохімічного складу та поживленості зеленої маси сильфії пронизанолистого від строків укосу. Розроблено основні елементи енергозберігальної технології вирощування даної рослини за умов Південного Степу, які застосовано у фермерських господарствах Запорізької та Одеської областей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9-4 сильфія +
Шифр НБУВ: РА361738

Рубрики:

      
8.

Тодорів Л.Д. 
Психологічні умови формування життєвих перспектив у ранній юності (когнітивний аспект): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Л.Д. Тодорів ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Проаналізовано теоретико-методологічні основи дослідження, розглянуто поняття життєвого шляху особистості, його структурні характеристики та рушійні сили. Висвітлено проблему становлення життєвих перспектив у ранній юності як сензитивний період життєвого та особистісного самовизначення. Особливу увагу приділено когнітивним особливостям розвитку особистості, які значною мірою впливають на формування життєвих перспектив у ранній юності. Встановлено критерії психологічної готовності молодої людини до життєвого самовизначення. Психологічну готовність до життєвих виборів визначають рефлексивні складові самосвідомості (особистісна рефлексія як процес самопізнання, зміст уявлень про Я як наслідок процесу самопізнання, механізми диференціації та інтеграції індивідуального досвіду як необхідні чинники процесу самопізнання) та індивідуальна система ціннісних орієнтацій. Виявлено вікові та гендерні відмінності життєздійснення юнацтва. З'ясовано, що формування готовності молодої людини до життєво важливих виборів є ефективним за умов розвитку здатностей до поглибленого самопізнання, самоаналізу, самоусвідомлення внутрішніх сторін власного Я. Експериментально апробовано систему конкретних методик для діагностики готовності молодої людини до життєвого самовизначення в роботі практичного психолога школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.723 + Ч421.351.6
Шифр НБУВ: РА310051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Тодорцева Ю.В. 
Формування толерантності майбутніх учителів у процесі професійної підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.В. Тодорцева ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано сутність і специфіку толерантності як професійно значущої якості особистості вчителя сучасної національної школи. Уточнено компонентну структуру й охарактеризовано позитивні та негативні ознаки прояву толерантності. Визначено критерії, показники та рівні її сформованості в майбутніх учителів. Розроблено технологію формування толерантності майбутніх учителів у процесі професійної підготовки та обгрунтовано педагогічні умови, що детермінують ефективність даного процесу. Удосконалено теоретичні положення щодо гуманізації професійно-педагогічної освіти та сформовано концепцію педагогіки толерантності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203 +
Шифр НБУВ: РА334223

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського